Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ναι αυτή πήρα ... Πήρα μια ουδέτερη π έχει ζωάκια πάνω με κουκουβάγια κ κουνελάκι.  Αχ φίλη μ υποφέρω από χθες περπατάω κ πονάω δεν ξέρω τι ν κάνω άσε...τυχερή είσαι π δεν σε πονάνε κ μένα πρώτη φορά με πόνεσα. Συνήθως πριζόταν μόνο .....μια χαρά άμα έχεις καλό γιατρό  να  πας φίλη να ξεμπερδευεις και εγώ.καπια στιγμή. Θα πάω να την βγάλω σίγουρα αλλά μόλις τελειώσω με τις εγγυμοσινες έχω μέλον ακόμα τι να κάνω υπομονή ....αλλά σκέφτομαι άμα πονάω έτσι τώρα άμα τυχόν γενησω φυσιολογικά πόσο πιο πολύ θα πριστεί και θα πονάω :(

Nai an geniseis fisiologika nomizw h katastasi tha ksefigei...tha exeis provlima.ponai kai enoxlei para poli.egw lew na peis sto giatro sou na se dosei kati na min kathesai na tiraniesai.dokimase spatholado malakoni para poli kai kseprizontai.egw auto vazw mono tipota alo.mou to eixe pei mia fili mou pou genise fisiologika kai eixe aimoroides perase para poli diskola..den mporouse oute na perpatisei oute na kathisei...eixe kai ramata apo tin genna.perase tragikes meres eklege.kai mono auto tin eixe voithisei.opote kane kati na min ginei xeirotera.egw to skeftomai kathe fora pou pigainw toaleta kai fovamai na min ksanapristoun(den ksero poses einai) giati den eimaste gia tetoia einai poli zori.mono auto mou eleipe na me tiranei..den mou ftanei h zesti kai ola ta alla...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Simona είπε:

Nai an geniseis fisiologika nomizw h katastasi tha ksefigei...tha exeis provlima.ponai kai enoxlei para poli.egw lew na peis sto giatro sou na se dosei kati na min kathesai na tiraniesai.dokimase spatholado malakoni para poli kai kseprizontai.egw auto vazw mono tipota alo.mou to eixe pei mia fili mou pou genise fisiologika kai eixe aimoroides perase para poli diskola..den mporouse oute na perpatisei oute na kathisei...eixe kai ramata apo tin genna.perase tragikes meres eklege.kai mono auto tin eixe voithisei.opote kane kati na min ginei xeirotera.egw to skeftomai kathe fora pou pigainw toaleta kai fovamai na min ksanapristoun(den ksero poses einai) giati den eimaste gia tetoia einai poli zori.mono auto mou eleipe na me tiranei..den mou ftanei h zesti kai ola ta alla...

Ναι αύριο θα τον πάρω τηλέφωνο δεν γίνετε περπατάω λες και έχω συγκαει ασεε υποφέρω σήμερα ...  Ου καλά και ζεστή και αιμοροιδες δεν παλευτε με τίποτα .....θα τον ρωτήσω για το σπαθολαδο παντός ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ναι αύριο θα τον πάρω τηλέφωνο δεν γίνετε περπατάω λες και έχω συγκαει ασεε υποφέρω σήμερα ...  Ου καλά και ζεστή και αιμοροιδες δεν παλευτε με τίποτα .....θα τον ρωτήσω για το σπαθολαδο παντός ....

Entaksei h alitheia einai oti oi giatoi den sistinoun sinithos tetoia pragmata..pio poli kremes kai tetoia...h fili mou pou sou eipa tin eixan dosei ena soro kremes kai tipota...kai se autin den ksero pios tis to eixe pei pantos den tis to eixe pei giatros.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Simona είπε:

Entaksei h alitheia einai oti oi giatoi den sistinoun sinithos tetoia pragmata..pio poli kremes kai tetoia...h fili mou pou sou eipa tin eixan dosei ena soro kremes kai tipota...kai se autin den ksero pios tis to eixe pei pantos den tis to eixe pei giatros.

Καιταλαβα .....ε εντάξει εγώ. Θα πάρω την κρέμα ο θα Μ πει και θα τον ρωτήσω. Αν επιτρέπεται το σπαθολαδο στην εγγυμοσινη γτ δεν ξέρω αν κάνει ...και θα βάλω κ απο τα δύο 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καιταλαβα .....ε εντάξει εγώ. Θα πάρω την κρέμα ο θα Μ πει και θα τον ρωτήσω. Αν επιτρέπεται το σπαθολαδο στην εγγυμοσινη γτ δεν ξέρω αν κάνει ...και θα βάλω κ απο τα δύο 

 

 

Koritsia na sas rotisw kai kati alo...gia aposteiroti ti marka tha parete h pirate...den exw idea.prepei na ta stegnonei kiolas;giati eida oti iparxoun kai me stegnotirio.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Ναι αύριο θα τον πάρω τηλέφωνο δεν γίνετε περπατάω λες και έχω συγκαει ασεε υποφέρω σήμερα ...  Ου καλά και ζεστή και αιμοροιδες δεν παλευτε με τίποτα .....θα τον ρωτήσω για το σπαθολαδο παντός ....

Δήμητρα μ είναι βάσανο αυτό που περνάς κ αν διαλέξεις φυσιολογικό τοκετό δυστυχώς μετά λύπης μ σ λέω ότι την έβαψες! Αν κ οι αιμορροΐδες από γεννά φεύγουν στη μεγαλύτερη των περιπτώσεων αλλά κ πάλι αν έχεις από πριν προβλημα είμαι. Δύσκολο!! Εσυ είχες θέμα κ από παλιά η τώρα με την εγκυμοσύνη σ έβγαλε τη πρώτη;;εγώ είχα θέμα από πολύ μικρή κ μάλιστα έχανα κ αίμα από κει σε περιόδους έξαρσης γιαυτο κ όταν αποφασίσαμε για το πρώτο παιδί μ είπε ο παθολόγος μ που ήξερε τη περίπτωση μ να παω να κάνω επέμβαση αλλιώς δεν είμαι για εγκυμοσύνη επουδενί !! Κ έτσι κ έγινε κ μετά από κάνα δυο μήνες από την επέμβαση έμεινα έγκυος κ δε με πείραξαν καθολου έως ώρας έξι χρόνια τώρα !! Βάλε ελαιόλαδο πλύσου σε κάθε κένωση όχι χαρτί κ proctosinalar αν επιτρέπεται όχι καυτερά κ πολύ πολύ νερό κ μακαρι να ηρεμισουν σ εύχομαι κ συζήτησε το με το γυναικολόγο για τον τοκετό !! Περάστηκα σ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Μια μέρα διαφορά ! Πως πήγε ;;;

Μια χαρά! Όλα όπως έπρεπε να είναι. Απλώς μας ταλαιπώρησε η μικρή δεν γυρνούσε με τίποτα, αλλά μετά θες οι καραμέλες, θες η τυρόπιτα, θες η σοκολάτα γύρισε! 

@Dimitra97περαστικά σου! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είδα τη μπέμπα σήμερα

462gr όλα καλά <3

@Dimitra97 εγώ δεν είχα ποτέ μου θέμα αλλά μια μέρα ακριβώς πριν γεννήσω τον γιο μου  έβγαλα αιμορροΐδες!!Είναι συνηθισμένο! Υπέφερα για λίγο καιρό και μετά έφυγαν πάλι. Είναι από το βάρος του μωρού.. αφού όταν έσπασαν τα νερά και  πήγα να γεννήσω από τη ενόχληση και το πόνο  πιο πολύ φοβόμουν για το κλύσμα που θα έκανα παρά για τη γέννα. Τελικά έκανα καισαρική και πάλι έγινα καλά μετά από μήνες! Τώρα μόνο μια φορά στην τουαλέτα που ζορίστηκα είδα αίμα και πετάχτηκε αλλά μετά από μερικές ώρες έγινα καλά. Πιστεύω όταν θα βαρύνει κι άλλο η μπέμπα θα έχω θέμα... τώρα αν είχες και από πριν ίσως είναι χειρότερα!! Είναι βάσανο πάντως! ΑΑΑΑΑΧ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα 

Εχει καμία κοπέλα εμπειρία από το ιασω ; Θα πάω αύριο πρώτη φορά για την β επιπέδου και θα γεννήσω και εκεί πρώτα ο θεός .Δεν έχω ξανά πάει ποτε πέρα από κάτι νοσηλείες στα Ανηψια μου και γενικά δεν έχω ακούσει κι τα καλύτερα .Εγώ ήθελα να γεννήσω στο μητέρα που πάω τόσα χρόνια αλλά άλλαξα γυναικολόγο κι είναι μόνο στο Ιασω και στο λητω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Δήμητρα μ είναι βάσανο αυτό που περνάς κ αν διαλέξεις φυσιολογικό τοκετό δυστυχώς μετά λύπης μ σ λέω ότι την έβαψες! Αν κ οι αιμορροΐδες από γεννά φεύγουν στη μεγαλύτερη των περιπτώσεων αλλά κ πάλι αν έχεις από πριν προβλημα είμαι. Δύσκολο!! Εσυ είχες θέμα κ από παλιά η τώρα με την εγκυμοσύνη σ έβγαλε τη πρώτη;;εγώ είχα θέμα από πολύ μικρή κ μάλιστα έχανα κ αίμα από κει σε περιόδους έξαρσης γιαυτο κ όταν αποφασίσαμε για το πρώτο παιδί μ είπε ο παθολόγος μ που ήξερε τη περίπτωση μ να παω να κάνω επέμβαση αλλιώς δεν είμαι για εγκυμοσύνη επουδενί !! Κ έτσι κ έγινε κ μετά από κάνα δυο μήνες από την επέμβαση έμεινα έγκυος κ δε με πείραξαν καθολου έως ώρας έξι χρόνια τώρα !! Βάλε ελαιόλαδο πλύσου σε κάθε κένωση όχι χαρτί κ proctosinalar αν επιτρέπεται όχι καυτερά κ πολύ πολύ νερό κ μακαρι να ηρεμισουν σ εύχομαι κ συζήτησε το με το γυναικολόγο για τον τοκετό !! Περάστηκα σ 

@xryshkalispera.mporeis na mou peis parisotero gia tin epemvasi giati skeftomai meta tin genna na kanw.exw xronia provlima me aimoroides alla den paei alo.thelw na figoun gia panta.pou tin ekanes;egw eixa rotisei stin voulgaria exei ena kalo giatro ekei mias kai eimai voulgara alla pio poli tha me volepsei na tin kanw edw na min trexw ekei.se euxaristw❤

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

@xryshkalispera.mporeis na mou peis parisotero gia tin epemvasi giati skeftomai meta tin genna na kanw.exw xronia provlima me aimoroides alla den paei alo.thelw na figoun gia panta.pou tin ekanes;egw eixa rotisei stin voulgaria exei ena kalo giatro ekei mias kai eimai voulgara alla pio poli tha me volepsei na tin kanw edw na min trexw ekei.se euxaristw❤

Κοιτά είναι αναλόγως το προβλημα της κάθε μιας που εμφανίζει αιμορροΐδες εγώ την έκανα σε ιδιωτική κλινική στο Αγρίνιο είμαι σε επαρχία αλλά παντού θα βρεις να στη κάνουν εμένα ήταν ένα εικοσάλεπτο με μέθη την έκανα τώρα αν θες περισσότερες λεπτομέρειες. Κ γιατρό στείλε Dm να σ πω ότι θες πάντως αν πας σε χειρουργό παντού μπορείς να την κανείς θεωρείται ρουτίνας!!! Είσαι καθολου καλύτερα;; Πήρες τπτ ;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Κοιτά είναι αναλόγως το προβλημα της κάθε μιας που εμφανίζει αιμορροΐδες εγώ την έκανα σε ιδιωτική κλινική στο Αγρίνιο είμαι σε επαρχία αλλά παντού θα βρεις να στη κάνουν εμένα ήταν ένα εικοσάλεπτο με μέθη την έκανα τώρα αν θες περισσότερες λεπτομέρειες. Κ γιατρό στείλε Dm να σ πω ότι θες πάντως αν πας σε χειρουργό παντού μπορείς να την κανείς θεωρείται ρουτίνας!!! Είσαι καθολου καλύτερα;; Πήρες τπτ ;;

Se euxaristw poli...ara tha mporesw na tin kanw kai sti thessaloniki sigoura tin epemvasi.egw tora eimai kala....mia prizontai kai me pernai kai meta apo kairo pali ksana.to skeftomai omws sinexia kai fovamai min "ksipnisoun"tora stin egkimosini giati einai poli zori.exw dokimasei ta panta alla den eksafanizontai me tipota..pistevw auto mporei na ginei mono me epemvasi.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλησπερα 

Εχει καμία κοπέλα εμπειρία από το ιασω ; Θα πάω αύριο πρώτη φορά για την β επιπέδου και θα γεννήσω και εκεί πρώτα ο θεός .Δεν έχω ξανά πάει ποτε πέρα από κάτι νοσηλείες στα Ανηψια μου και γενικά δεν έχω ακούσει κι τα καλύτερα .Εγώ ήθελα να γεννήσω στο μητέρα που πάω τόσα χρόνια αλλά άλλαξα γυναικολόγο κι είναι μόνο στο Ιασω και στο λητω 

Στο Ιασω γεννησα και τον γιο μου κι εκει εχω κανει κι ολες τις μεγαλες εξετασεις και στα 2. Ως προς τη β επιπεδου, νομιζω οτι θα μπορουσαν να εχουν και καλυτερα μηχανηματα. Βασικα, δεν ξερω πως ειναι η εικονα που εχει ο γιατρος στο monitor του αλλα η οθονη που εχει απεναντι για να βλεπεις εσυ ειναι λιγο για τα πανηγυρια...χωρις ιδιαιτερη ευκρινεια και κανει συνεχεια παρασιτα!Εγω επελεξα να τις κανω εκει για να ειναι παρων κατα την εξεταση κι ο γιατρος μου, αλλιως δε θα το επελεγα η αληθεια ειναι...Ως μαιευτηριο, ειναι ΟΚ αλλα μη φανταστεις και τιποτα τρομερο...εμενα μου θυμιζε αρκετα δημοσιο. Στα πολυ θετικα του ειναι οτι εχεις μεγαλη υποστηριξη απο τις κοπελες στο κομματι του θηλασμου, αν το επιθυμεις φυσικα, και οτι μπορεις να εχεις το μωρο συνεχεια μαζι σου. Εγω γεννησα και προ κοβιντ που η κατασταση ηταν τελειως διαφορετικη. Το χειροτερο ηταν οτι δεν τηρουνταν καθολου τα ωραρια των επισκεπτηριων με αποτελεσμα να γινεται μονιμως ενας χαμος και οτι θυμουνταν να μας φερουν τα μωρα απο τους γιατρους την ωρα που ξεκινουσε το επισκεπτηριο και γινοταν το μεγαλο ντου!Ευτυχως, τωρα λογω κοβιντ, υπαρχει εκ των πραγματων ησυχια!! 


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 11:53 ΜΜ, xrysh είπε:

Δήμητρα μ είναι βάσανο αυτό που περνάς κ αν διαλέξεις φυσιολογικό τοκετό δυστυχώς μετά λύπης μ σ λέω ότι την έβαψες! Αν κ οι αιμορροΐδες από γεννά φεύγουν στη μεγαλύτερη των περιπτώσεων αλλά κ πάλι αν έχεις από πριν προβλημα είμαι. Δύσκολο!! Εσυ είχες θέμα κ από παλιά η τώρα με την εγκυμοσύνη σ έβγαλε τη πρώτη;;εγώ είχα θέμα από πολύ μικρή κ μάλιστα έχανα κ αίμα από κει σε περιόδους έξαρσης γιαυτο κ όταν αποφασίσαμε για το πρώτο παιδί μ είπε ο παθολόγος μ που ήξερε τη περίπτωση μ να παω να κάνω επέμβαση αλλιώς δεν είμαι για εγκυμοσύνη επουδενί !! Κ έτσι κ έγινε κ μετά από κάνα δυο μήνες από την επέμβαση έμεινα έγκυος κ δε με πείραξαν καθολου έως ώρας έξι χρόνια τώρα !! Βάλε ελαιόλαδο πλύσου σε κάθε κένωση όχι χαρτί κ proctosinalar αν επιτρέπεται όχι καυτερά κ πολύ πολύ νερό κ μακαρι να ηρεμισουν σ εύχομαι κ συζήτησε το με το γυναικολόγο για τον τοκετό !! Περάστηκα σ 

Δεν θέλω με τίποτα καισαρική φοβάμαι πάρα πολύ .....ναι δυστιχος έχω πρόβλημα από πάλι με αιμοροιδες γτ είχα πάρα πολύ έντονη δοισκιλιοτητα τώρα με την εγγυμοσινη ηρέμησα με την δυσκοιλιότητα δεν ξέρω πως εγυνε αυτό μαλον έτυχε γτ έχω ακούσει ότι οταν είσαι έγγυος υπάρχει έντονη δυσκιλιοτητα πάλι καλά την γλύτωσα ....πριν την εγγυμοσινη απλά πριζόταν οι αιμοροιδες. Δεν με είχανε πονέσει τώρα πόνεσαν πρώτη φορά και τρελάθηκα από τον πόνο πήρα τον γυναικολόγο Μ εχθές τηλέφωνο και Μ έδωσε να βάλω proctocinalar  και παλι καλά ηρέμησα και όταν πάω Αγρίνιο π θα δούμε την μπέμπα Μ είπε θα δει και την αιμοροιδα και θα μηλησουμε έχω ανχοθει η αλήθεια είναι γτ ξέρω πως αν γενησω φυσιολογικά θα έχω τρελό θέμα μετά αλλά δεν θέλω  να Μ τύχει και  να γενησω καισαρική γτ φοβάμαι πάρα  πολύ ...και σίγουρα καπια στιγμή θα πάω να κάνω επέμβαση δεν θ το αφήσω γτ δεν παλευτε....σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ ❤️

 

20 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είδα τη μπέμπα σήμερα

462gr όλα καλά <3

@Dimitra97 εγώ δεν είχα ποτέ μου θέμα αλλά μια μέρα ακριβώς πριν γεννήσω τον γιο μου  έβγαλα αιμορροΐδες!!Είναι συνηθισμένο! Υπέφερα για λίγο καιρό και μετά έφυγαν πάλι. Είναι από το βάρος του μωρού.. αφού όταν έσπασαν τα νερά και  πήγα να γεννήσω από τη ενόχληση και το πόνο  πιο πολύ φοβόμουν για το κλύσμα που θα έκανα παρά για τη γέννα. Τελικά έκανα καισαρική και πάλι έγινα καλά μετά από μήνες! Τώρα μόνο μια φορά στην τουαλέτα που ζορίστηκα είδα αίμα και πετάχτηκε αλλά μετά από μερικές ώρες έγινα καλά. Πιστεύω όταν θα βαρύνει κι άλλο η μπέμπα θα έχω θέμα... τώρα αν είχες και από πριν ίσως είναι χειρότερα!! Είναι βάσανο πάντως! ΑΑΑΑΑΧ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω Μ .....σήμερα είμαι πολύ καλύτερα με την κρέμα π έβαλα ηρέμησα πάλι καλά  ...αλλά σίγουρα θα ξανά εμφανηστει και θα με πόνεσει ιδικά  αυτό ο είπες και εσύ όταν θα βαραίνει και η δικιά μ μπέμπα τους τελευταίους μήνες σίγουρα......ποο φιληη και εγώ φοβάμαι το κλίσμα απίστευτα ...πονάει ??? Δεν θέλω με τίποτα να Μ κάνουν όταν έρθει εκείνη η ώρα τα τρία  πράγματα π τρέμω είναι το κλίσμα τα ραματα αμα κάνω καισαρική  γτ δεν έχω κάνει ποτέ χειρουργειο γτ αντικημενικα σαν  χειρουργιο είναι και τον καθετήρα τα σκέφτομαι και με πιάνει ανχος από τώρα ...γενικά είμαι υπερβολικά φοβιτσιαρα πάω να Μ πάρουν αίμα κάθε φορά και πριν δω την βελόνα ζαλίζομαι από τον φόβο Μ κ μόνο ασεε..

On 26/6/2022 at 6:21 ΜΜ, Simona είπε:

Koritsia na sas rotisw kai kati alo...gia aposteiroti ti marka tha parete h pirate...den exw idea.prepei na ta stegnonei kiolas;giati eida oti iparxoun kai me stegnotirio.

Φίλη ούτε εγώ. Ξέρω Πόλα για αποστηρωτες Μ σ πω την αλήθεια αλλά  θα μ δώσουν έναν της Chico  η κουνιάδα μ π τον έχει καινούριο....μπες και Σκρουτζ να διαβάζεις  κ κριτικές για το κάθε προϊόν  εγώ γενικά όταν θέλω να πάρω. Κάτι πάντα θα διαβάσω και κριτικές να δω ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...