Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

Δεν θέλω με τίποτα καισαρική φοβάμαι πάρα πολύ .....ναι δυστιχος έχω πρόβλημα από πάλι με αιμοροιδες γτ είχα πάρα πολύ έντονη δοισκιλιοτητα τώρα με την εγγυμοσινη ηρέμησα με την δυσκοιλιότητα δεν ξέρω πως εγυνε αυτό μαλον έτυχε γτ έχω ακούσει ότι οταν είσαι έγγυος υπάρχει έντονη δυσκιλιοτητα πάλι καλά την γλύτωσα ....πριν την εγγυμοσινη απλά πριζόταν οι αιμοροιδες. Δεν με είχανε πονέσει τώρα πόνεσαν πρώτη φορά και τρελάθηκα από τον πόνο πήρα τον γυναικολόγο Μ εχθές τηλέφωνο και Μ έδωσε να βάλω proctocinalar  και παλι καλά ηρέμησα και όταν πάω Αγρίνιο π θα δούμε την μπέμπα Μ είπε θα δει και την αιμοροιδα και θα μηλησουμε έχω ανχοθει η αλήθεια είναι γτ ξέρω πως αν γενησω φυσιολογικά θα έχω τρελό θέμα μετά αλλά δεν θέλω  να Μ τύχει και  να γενησω καισαρική γτ φοβάμαι πάρα  πολύ ...και σίγουρα καπια στιγμή θα πάω να κάνω επέμβαση δεν θ το αφήσω γτ δεν παλευτε....σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ ❤️

 

Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω Μ .....σήμερα είμαι πολύ καλύτερα με την κρέμα π έβαλα ηρέμησα πάλι καλά  ...αλλά σίγουρα θα ξανά εμφανηστει και θα με πόνεσει ιδικά  αυτό ο είπες και εσύ όταν θα βαραίνει και η δικιά μ μπέμπα τους τελευταίους μήνες σίγουρα......ποο φιληη και εγώ φοβάμαι το κλίσμα απίστευτα ...πονάει ??? Δεν θέλω με τίποτα να Μ κάνουν όταν έρθει εκείνη η ώρα τα τρία  πράγματα π τρέμω είναι το κλίσμα τα ραματα αμα κάνω καισαρική  γτ δεν έχω κάνει ποτέ χειρουργειο γτ αντικημενικα σαν  χειρουργιο είναι και τον καθετήρα τα σκέφτομαι και με πιάνει ανχος από τώρα ...γενικά είμαι υπερβολικά φοβιτσιαρα πάω να Μ πάρουν αίμα κάθε φορά και πριν δω την βελόνα ζαλίζομαι από τον φόβο Μ κ μόνο ασεε..

Φίλη ούτε εγώ. Ξέρω Πόλα για αποστηρωτες Μ σ πω την αλήθεια αλλά  θα μ δώσουν έναν της Chico  η κουνιάδα μ π τον έχει καινούριο....μπες και Σκρουτζ να διαβάζεις  κ κριτικές για το κάθε προϊόν  εγώ γενικά όταν θέλω να πάρω. Κάτι πάντα θα διαβάσω και κριτικές να δω ❤️

Το κλισμα δεν το καταλαβα καθολου τσαμπα ο φοβος δεν ειναι τπτ.

Ραμματα πονανε τα εσωτερικα για 2-3 μερες αρκετα μετα απο καισαρικη αλλα εξω κανουν πλαστικη. Φαντασου αμεσως μπορεις να κανεις μπανιο.. μου ειχε βαλει αδιαβροχη γαζα.

Οπως και να γεννησεις θα πονας..  ομως ειναι μαγικο πως η αναγκη σου να φροντισεις το παιδι σε σηκωνει στα ποδια σου και ειναι ολα πιο "ευκολα". Εγω σηκωθηκα αμεσως και τον πηρα αγκαλια και θηλασα. 

Κι εγω σαν εσενα ημουν δεν ηθελα καισαρικη, αλλα ευτυχως που υπαρχει. Για να σου δωσω δυναμη θα σου πω αληθεια... οταν γεννηθει η κορη σου δε θα σε νοιαζει τπτ δε θα εχει σημασια τπτ στην αρχη μαγευεσαι τοσο πολυ που πονος, αυπνια, αιμοροιδες.. και οτι αλλο ουτε που περναει απο το μυαλο σου.. εχουμε τρομερη δυναμη και αντοχη η μαμαδες που δεν φανταζεσαι!

Εγω ημουν σε μονοκλινο και τον φροντιζα αποκλειστικα με τον αντρα μου οποτε δεν ειχα χρονο να σκεφτω κιολας.. χαχαχα

Ε.. μετα απο μερικες μερες σου σκανε ολα :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Το κλισμα δεν το καταλαβα καθολου τσαμπα ο φοβος δεν ειναι τπτ.

Ραμματα πονανε τα εσωτερικα για 2-3 μερες αρκετα μετα απο καισαρικη αλλα εξω κανουν πλαστικη. Φαντασου αμεσως μπορεις να κανεις μπανιο.. μου ειχε βαλει αδιαβροχη γαζα.

Οπως και να γεννησεις θα πονας..  ομως ειναι μαγικο πως η αναγκη σου να φροντισεις το παιδι σε σηκωνει στα ποδια σου και ειναι ολα πιο "ευκολα". Εγω σηκωθηκα αμεσως και τον πηρα αγκαλια και θηλασα. 

Κι εγω σαν εσενα ημουν δεν ηθελα καισαρικη, αλλα ευτυχως που υπαρχει. Για να σου δωσω δυναμη θα σου πω αληθεια... οταν γεννηθει η κορη σου δε θα σε νοιαζει τπτ δε θα εχει σημασια τπτ στην αρχη μαγευεσαι τοσο πολυ που πονος, αυπνια, αιμοροιδες.. και οτι αλλο ουτε που περναει απο το μυαλο σου.. εχουμε τρομερη δυναμη και αντοχη η μαμαδες που δεν φανταζεσαι!

Εγω ημουν σε μονοκλινο και τον φροντιζα αποκλειστικα με τον αντρα μου οποτε δεν ειχα χρονο να σκεφτω κιολας.. χαχαχα

Ε.. μετα απο μερικες μερες σου σκανε ολα :mrgreen:

Αλήθεια οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανοχνομαι και για το κλίσμα ουφφ....αλήθεια μπορεί; Να κάνεις μπάνιο αμέσως τελιο !!!καλά ναι όπως και να γενησω σίγουρα θα πονάω απλά από τι μ έχουν πει δεν πονάς  φυσιολογικά μετά  πονάς μόνο  εκείνη την στιγμή δεν ξέρω κιόλας μιας και ο θα είναι η πρώτη μ γέννα ...απλά  ανχονομαι αρκεταα  γτ δεν ξέρω τι με περιμένει παντός είναι  το μόνο σίγουρο μόλις δω την μπεμπουλα Μ θα τα ξεχάσω όλα ❤️ και εγώ σε μονοκλινο θα είμαι παλι καλά.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Αλήθεια οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανοχνομαι και για το κλίσμα ουφφ....αλήθεια μπορεί; Να κάνεις μπάνιο αμέσως τελιο !!!καλά ναι όπως και να γενησω σίγουρα θα πονάω απλά από τι μ έχουν πει δεν πονάς  φυσιολογικά μετά  πονάς μόνο  εκείνη την στιγμή δεν ξέρω κιόλας μιας και ο θα είναι η πρώτη μ γέννα ...απλά  ανχονομαι αρκεταα  γτ δεν ξέρω τι με περιμένει παντός είναι  το μόνο σίγουρο μόλις δω την μπεμπουλα Μ θα τα ξεχάσω όλα ❤️ και εγώ σε μονοκλινο θα είμαι παλι καλά.....

Ναι, το κλισμα δεν ειναι τιποτα πραγματικα!!Ισα που νιωθεις κατι να σε ακουμπαει και μπαινει το υγρο και τελος!!Νομιζω οτι η αναρρωση δεν εχει να κανει απαραιτητα με τον τροπο γεννας. Σιγουρα, οταν κανεις καισαρικη ξερεις οτι η πρωτη μερα θα ειναι δυσκολη και δε θα μπορεις να σηκωθεις, αλλα μετα μπορει να αναρρωσεις πολυ γρηγορα, οπως εγω που γυρισα σπιτι μια χαρα, ενω μπορει μετα απο εναν δυσκολο τοκετο να χρειαστεις περισσοτερες μερες για να συνελθεις...ολα παιζουν!!Παντως, σε αυτο που ειπε η Βασω εχει απιστευτο δικιο!Η δυναμη που κρυβουμε μεσα μας εμεις οι μανουλες ειναι τεραστια!Κι εμενα μου το ελεγαν αλλα μονο οταν το βιωσα, μπορεσα να το καταλαβω πραγματικα.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, katerinaki 86 said:

Στο Ιασω γεννησα και τον γιο μου κι εκει εχω κανει κι ολες τις μεγαλες εξετασεις και στα 2. Ως προς τη β επιπεδου, νομιζω οτι θα μπορουσαν να εχουν και καλυτερα μηχανηματα. Βασικα, δεν ξερω πως ειναι η εικονα που εχει ο γιατρος στο monitor του αλλα η οθονη που εχει απεναντι για να βλεπεις εσυ ειναι λιγο για τα πανηγυρια...χωρις ιδιαιτερη ευκρινεια και κανει συνεχεια παρασιτα!Εγω επελεξα να τις κανω εκει για να ειναι παρων κατα την εξεταση κι ο γιατρος μου, αλλιως δε θα το επελεγα η αληθεια ειναι...Ως μαιευτηριο, ειναι ΟΚ αλλα μη φανταστεις και τιποτα τρομερο...εμενα μου θυμιζε αρκετα δημοσιο. Στα πολυ θετικα του ειναι οτι εχεις μεγαλη υποστηριξη απο τις κοπελες στο κομματι του θηλασμου, αν το επιθυμεις φυσικα, και οτι μπορεις να εχεις το μωρο συνεχεια μαζι σου. Εγω γεννησα και προ κοβιντ που η κατασταση ηταν τελειως διαφορετικη. Το χειροτερο ηταν οτι δεν τηρουνταν καθολου τα ωραρια των επισκεπτηριων με αποτελεσμα να γινεται μονιμως ενας χαμος και οτι θυμουνταν να μας φερουν τα μωρα απο τους γιατρους την ωρα που ξεκινουσε το επισκεπτηριο και γινοταν το μεγαλο ντου!Ευτυχως, τωρα λογω κοβιντ, υπαρχει εκ των πραγματων ησυχια!! 

Ισχύει η οθόνη ήταν τραγική κουνιόταν συνέχεια και δεν έβλεπα τίποτα .Στα θετικά ότι ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο πολύ καλός ,ήταν και ο γιατρός μου μαζί !!Δεν με πειράζει ο υπέρηχος τόσο πολύ γιατί έχει καλό μηχάνημα ο γιατρός όποτε τώρα που θα ξανά πάω θα το δω καλύτερα κι σε 3d.Γενικά και εγώ δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ιασω αλλά και στο μητέρα όταν πήγαινα δεν μπορώ να πω ότι δούλευαν όλα ρολόι .Εγώ θα κλείσω τρίκλινο να μείνω και το σκέφτομαι γιατί δεν μπορώ τον κόσμο και δεν μπορώ να μην έχω την ησυχία μου ,δηλαδή σκέφτομαι ότι θα είμαστε σχεδόν έξι άτομα σε ένα δωμάτιο και τα μωρά μαζί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ναι, το κλισμα δεν ειναι τιποτα πραγματικα!!Ισα που νιωθεις κατι να σε ακουμπαει και μπαινει το υγρο και τελος!!Νομιζω οτι η αναρρωση δεν εχει να κανει απαραιτητα με τον τροπο γεννας. Σιγουρα, οταν κανεις καισαρικη ξερεις οτι η πρωτη μερα θα ειναι δυσκολη και δε θα μπορεις να σηκωθεις, αλλα μετα μπορει να αναρρωσεις πολυ γρηγορα, οπως εγω που γυρισα σπιτι μια χαρα, ενω μπορει μετα απο εναν δυσκολο τοκετο να χρειαστεις περισσοτερες μερες για να συνελθεις...ολα παιζουν!!Παντως, σε αυτο που ειπε η Βασω εχει απιστευτο δικιο!Η δυναμη που κρυβουμε μεσα μας εμεις οι μανουλες ειναι τεραστια!Κι εμενα μου το ελεγαν αλλα μονο οταν το βιωσα, μπορεσα να το καταλαβω πραγματικα.

Ασε κι εγω εχω ακουσει πολλα για μετα απο φυσιολογικο τοκετο! 

Δε σημαινει απαραιτητα οτι αναρρωνεις πιο γρηγορα.

Φυσικα κι εγω ηθελα φυσιολογικο, δε τον απομυθοποιω αλλα μπορει να σου αφησει θεματα μονιμα κι αυτος.

Οπως και να γεννησουμε κοριτσια.. ολα θα πανε καλα, ο φοβος της γεννας ειναι φυσιολογικο σταδιο ολες θα το περασουμε ειτε ειναι 1ο ειτε 4ο παιδι ομως αληθεια ολα θα πανε καλα.. το μονο που θα εχει σημασια για μας ειναι να ειναι καλα το παιδι!!!:x

6 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Ισχύει η οθόνη ήταν τραγική κουνιόταν συνέχεια και δεν έβλεπα τίποτα .Στα θετικά ότι ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο πολύ καλός ,ήταν και ο γιατρός μου μαζί !!Δεν με πειράζει ο υπέρηχος τόσο πολύ γιατί έχει καλό μηχάνημα ο γιατρός όποτε τώρα που θα ξανά πάω θα το δω καλύτερα κι σε 3d.Γενικά και εγώ δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ιασω αλλά και στο μητέρα όταν πήγαινα δεν μπορώ να πω ότι δούλευαν όλα ρολόι .Εγώ θα κλείσω τρίκλινο να μείνω και το σκέφτομαι γιατί δεν μπορώ τον κόσμο και δεν μπορώ να μην έχω την ησυχία μου ,δηλαδή σκέφτομαι ότι θα είμαστε σχεδόν έξι άτομα σε ένα δωμάτιο και τα μωρά μαζί 

Το μονοκλινο ηταν ενας σπουδαιος λογος για μενα για να παω στο Ελενα.. μαζι με το τμημα ψυχοπροφυλαξης και θηλασμου που εχουν.

Και φυσικα το οικονομικο... δεν ειχα 10000+ για μονοκλινο φυσικα και δεν ηθελα κατι αλλο. Περα απο τον κοσμο που ηθελα να ειμαι μονο με τον αντρα μου και το παιδι εκτος επισκεψεων.. φοβομουν τα παραπανω μικροβια των διπλανων.

Ισως ειμαι υπερβολικη.. αλλα ενταξει 3-4 μερες ειναι θα περασουν νερό... στο μυαλο μας ειναι ολα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Ασε κι εγω εχω ακουσει πολλα για μετα απο φυσιολογικο τοκετο! 

Δε σημαινει απαραιτητα οτι αναρρωνεις πιο γρηγορα.

Φυσικα κι εγω ηθελα φυσιολογικο, δε τον απομυθοποιω αλλα μπορει να σου αφησει θεματα μονιμα κι αυτος.

Οπως και να γεννησουμε κοριτσια.. ολα θα πανε καλα, ο φοβος της γεννας ειναι φυσιολογικο σταδιο ολες θα το περασουμε ειτε ειναι 1ο ειτε 4ο παιδι ομως αληθεια ολα θα πανε καλα.. το μονο που θα εχει σημασια για μας ειναι να ειναι καλα το παιδι!!!:x

Το μονοκλινο ηταν ενας σπουδαιος λογος για μενα για να παω στο Ελενα.. μαζι με το τμημα ψυχοπροφυλαξης και θηλασμου που εχουν.

Και φυσικα το οικονομικο... δεν ειχα 10000+ για μονοκλινο φυσικα και δεν ηθελα κατι αλλο. Περα απο τον κοσμο που ηθελα να ειμαι μονο με τον αντρα μου και το παιδι εκτος επισκεψεων.. φοβομουν τα παραπανω μικροβια των διπλανων.

Ισως ειμαι υπερβολικη.. αλλα ενταξει 3-4 μερες ειναι θα περασουν νερό... στο μυαλο μας ειναι ολα

Καλά εννοείται πως με πλ λιγότερα λεφτά μπορείς να είσαι μόνη σου στο δημόσιο .Συαυυχως ο γιατρός μου είναι μόνο στο Ιασω και λητω για αυτό δεν σκέφτηκα το δημόσιο αλλά σκέφτομαι σοβαρά να μείνω σε δίκλινο γιατί το τρίκλινο μου φαίνεται μεγάλη ταλαιπωρία 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KONNA28 είπε:

Καλά εννοείται πως με πλ λιγότερα λεφτά μπορείς να είσαι μόνη σου στο δημόσιο .Συαυυχως ο γιατρός μου είναι μόνο στο Ιασω και λητω για αυτό δεν σκέφτηκα το δημόσιο αλλά σκέφτομαι σοβαρά να μείνω σε δίκλινο γιατί το τρίκλινο μου φαίνεται μεγάλη ταλαιπωρία 

Ρωτα ομως λογικα λογω covid ισως να μην ειναι και τα 3 κρεβατια γεματα να αφηνουν το 1 στη μεση κενο. Δε ξερω... 

Οπως και να χει.. ολα θα πανε καλα κοριτσια. Ειμαστε δυνατο φορουμ με υγιεστατα εμβρυακια δοξα τον θεο! 

Σε 3 μηνες και κατι θα μιλαμε και θα εχουμε διπλα μας τα μωρακια μας

Αντε να κανω κι εγω τη β επιπεδου!!! Την αλλη Παρασκευη 8/7 στις 10 το πρωι εχωωωωωωωω

Ανυπομονω

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Ισχύει η οθόνη ήταν τραγική κουνιόταν συνέχεια και δεν έβλεπα τίποτα .Στα θετικά ότι ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο πολύ καλός ,ήταν και ο γιατρός μου μαζί !!Δεν με πειράζει ο υπέρηχος τόσο πολύ γιατί έχει καλό μηχάνημα ο γιατρός όποτε τώρα που θα ξανά πάω θα το δω καλύτερα κι σε 3d.Γενικά και εγώ δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ιασω αλλά και στο μητέρα όταν πήγαινα δεν μπορώ να πω ότι δούλευαν όλα ρολόι .Εγώ θα κλείσω τρίκλινο να μείνω και το σκέφτομαι γιατί δεν μπορώ τον κόσμο και δεν μπορώ να μην έχω την ησυχία μου ,δηλαδή σκέφτομαι ότι θα είμαστε σχεδόν έξι άτομα σε ένα δωμάτιο και τα μωρά μαζί 

Κι αυτο με το δωματιο ειναι σχετικο να ξερεις...εμενα το 1ο βραδυ με εβαλαν σε δικλινο γιατι δεν υπηρχε διαθεσιμο τρικλινο, το οποιο ηταν μια κουτσουλια. Την επομενη μερα με μετεφεραν σετρικλινο το οποιο ηταν πολυ μεγαλο και ανετο. Ισως και να ετυχε το δωματιο, δεν ξερω αλλα αναμεσα σε αυτα 2 που ειδα, θα επελεγα μακραν το τρικλινο.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vaso_mpempis said:

Ρωτα ομως λογικα λογω covid ισως να μην ειναι και τα 3 κρεβατια γεματα να αφηνουν το 1 στη μεση κενο. Δε ξερω... 

Οπως και να χει.. ολα θα πανε καλα κοριτσια. Ειμαστε δυνατο φορουμ με υγιεστατα εμβρυακια δοξα τον θεο! 

Σε 3 μηνες και κατι θα μιλαμε και θα εχουμε διπλα μας τα μωρακια μας

Αντε να κανω κι εγω τη β επιπεδου!!! Την αλλη Παρασκευη 8/7 στις 10 το πρωι εχωωωωωωωω

Ανυπομονω

Κάθε βδομάδα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στα μωράκια μας .Όλα καλά θα είναι θα φύγει και αυτή η εξέταση και μετά μένει η καμπύλη .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε ?? να σας ρωτήσω κάτι νιοθει καμία κοπέλα το μωράκι της πολύ χαμηλά να κλοτσαει κοντά στο κουτί ?? Έχει από εχθές Όλο εκεί κάτω βολεύτε.και έχω ανχοθει αν την νιοθω εκεί και αύριο θα πάρω τον γιατρό μ τηλ να του το πω 

On 28/6/2022 at 11:36 ΠΜ, vaso_mpempis είπε:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε ?? να σας ρωτήσω κάτι νιοθει καμία κοπέλα το μωράκι της πολύ χαμηλά να κλοτσαει κοντά στο κουτί ?? Έχει από εχθές Όλο εκεί κάτω βολεύτε.και έχω ανχοθει αν την νιοθω εκεί και αύριο θα πάρω τον γιατρό μ τηλ να του το πω 

Καλησπέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες.. Καινούργια στην παρέα σας.. Φαντάζομαι και η πιο μεγάλη.. Αισίως έφτασα τα 50 πριν 1 μήνα.. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι το οποίο πρώτα ο Θεός θα έρθει τον Οκτώβριο.. Π.Η.Τ... 10/10/22..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες με το καλό.. Οσον αφορά αυτό που ρώτησες @Dimitra97το έχω και εγώ αυτό το χτύπημα πολύ χαμηλά πολλές φορές την ημέρα σαν συσπάσεις χωρίς πόνο το οποίο φτάνει καμία φορά μέχρι κάτω στο άνοιγμα του κόλπου και είναι πολύ ενοχλητικό. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι το μωρό διότι το ακούω να κλωτσάει πιο ψηλά.. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι είναι κάποιο αγγείο δικό μου που χτυπάει.. Εγώ όμως ανησυχώ κάθε μέρα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , gigi 72 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες.. Καινούργια στην παρέα σας.. Φαντάζομαι και η πιο μεγάλη.. Αισίως έφτασα τα 50 πριν 1 μήνα.. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι το οποίο πρώτα ο Θεός θα έρθει τον Οκτώβριο.. Π.Η.Τ... 10/10/22..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες με το καλό.. Οσον αφορά αυτό που ρώτησες @Dimitra97το έχω και εγώ αυτό το χτύπημα πολύ χαμηλά πολλές φορές την ημέρα σαν συσπάσεις χωρίς πόνο το οποίο φτάνει καμία φορά μέχρι κάτω στο άνοιγμα του κόλπου και είναι πολύ ενοχλητικό. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι το μωρό διότι το ακούω να κλωτσάει πιο ψηλά.. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι είναι κάποιο αγγείο δικό μου που χτυπάει.. Εγώ όμως ανησυχώ κάθε μέρα. 

Καλως ηρθες!!!!!! Με το καλο το μωρακι... εχεις μαθει φυλο;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε ?? να σας ρωτήσω κάτι νιοθει καμία κοπέλα το μωράκι της πολύ χαμηλά να κλοτσαει κοντά στο κουτί ?? Έχει από εχθές Όλο εκεί κάτω βολεύτε.και έχω ανχοθει αν την νιοθω εκεί και αύριο θα πάρω τον γιατρό μ τηλ να του το πω 

Εγω νιωθω πολυ συχνα κλωτσιες σε αυτο το ασημειο και το τρανταγμα ειναι πολυ εντονο. Δε νομιζω οτι ειναι κατι ομως. Εμενα με αγχωνει γενικα να σου πω οτι το μωρο ειναι πολυ χαμηλα. Οταν ξαπλωνω, φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι κατω απο τον αφαλο. Ο γιος μου ηταν ψηλα και μαλιστα πιεζε το στομαχι μου με αποτελεσμα να εχω σε ολη την εγκυμοσυνη προβλημα με δυσπεψια και καουρες. Τωρα το στομαχι μου ειναι εντελως ελευθερο. Στη β επιπεδου που τον ρωτησα, μου ειχε πει οτι ολα ειναι ΟΚ κι απλα εχει να κανει με τη θεση του και στην περιπτωση μου με το γεγονος οτι ειναι στην αλλη μητρα και γι' αυτο το νιωθω διαφορετικα. Τη Δευτερα εχω ξανα ραντεβου και ανυπομονω να δω τι θα μου πει και τωρα γιατι εμενα πραγματικα με ανησυχει που ειναι τοσο κατω.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ το νιώθω πολύ χαμηλά και μάλιστα κάποιες φορές κλωτσάει την κύστη κ λεω οκ θα κατουρηθω! Επίσης κ τον κολπο άλλες φορές. Και μετά από λίγο κλωτσάει προς τον αφαλό όποτε υποθέτω το ένα είναι μπουνιές το άλλο κλωτσιές. Αλλά ποτε δε με ανησύχησε αυτό. Λέτε να ναι πρόβλημα ? Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλως ηρθες!!!!!! Με το καλο το μωρακι... εχεις μαθει φυλο;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου .. Ναι κοριτσάκι.. Δυστυχώς κυοφορουσα δίδυμα και το ένα παλινδρομησε. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε αυτό.. Την Κυριακή μπαίνω στην 26η εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...