Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 hour ago, gigi 72 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες.. Καινούργια στην παρέα σας.. Φαντάζομαι και η πιο μεγάλη.. Αισίως έφτασα τα 50 πριν 1 μήνα.. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι το οποίο πρώτα ο Θεός θα έρθει τον Οκτώβριο.. Π.Η.Τ... 10/10/22..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες με το καλό.. Οσον αφορά αυτό που ρώτησες @Dimitra97το έχω και εγώ αυτό το χτύπημα πολύ χαμηλά πολλές φορές την ημέρα σαν συσπάσεις χωρίς πόνο το οποίο φτάνει καμία φορά μέχρι κάτω στο άνοιγμα του κόλπου και είναι πολύ ενοχλητικό. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι το μωρό διότι το ακούω να κλωτσάει πιο ψηλά.. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι είναι κάποιο αγγείο δικό μου που χτυπάει.. Εγώ όμως ανησυχώ κάθε μέρα. 

Καλησπέρα καλώς ήρθες κ εσυ σ εύχομαι με το καλό το μωράκι σ!! Κ εγώ νιώθω χαμηλά τον μικρό κ επειδή κ στο πρώτο το είχα κ λόγω τραχήλου φοβόμουν κ ρώταγα συνέχεια πράγματα μ είπε ο γιατρός ότι είναι αναλόγως τη θέση του μωρού κ ότι είναι φυσιολογικό να νιώθουμε εκεί κ κλωτσιματα κ πίεση εγώ έχω αρχίσει κ τις ακανόνιστες συσπάσεις ακουστές κ ως braxton hicks είναι κ αυτές φυσιολογικές έως τέσσερις την ώρα κ αρκεί να μη πονάνε !!! Με άγχωνουν  ακόμα βέβαια όλα αυτά παρόλο που τα έχω ξαναζήσει κ προσπαθώ να ξεκουράζομαι πολύ !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Εγω νιωθω πολυ συχνα κλωτσιες σε αυτο το ασημειο και το τρανταγμα ειναι πολυ εντονο. Δε νομιζω οτι ειναι κατι ομως. Εμενα με αγχωνει γενικα να σου πω οτι το μωρο ειναι πολυ χαμηλα. Οταν ξαπλωνω, φαινεται ξεκαθαρα οτι ειναι κατω απο τον αφαλο. Ο γιος μου ηταν ψηλα και μαλιστα πιεζε το στομαχι μου με αποτελεσμα να εχω σε ολη την εγκυμοσυνη προβλημα με δυσπεψια και καουρες. Τωρα το στομαχι μου ειναι εντελως ελευθερο. Στη β επιπεδου που τον ρωτησα, μου ειχε πει οτι ολα ειναι ΟΚ κι απλα εχει να κανει με τη θεση του και στην περιπτωση μου με το γεγονος οτι ειναι στην αλλη μητρα και γι' αυτο το νιωθω διαφορετικα. Τη Δευτερα εχω ξανα ραντεβου και ανυπομονω να δω τι θα μου πει και τωρα γιατι εμενα πραγματικα με ανησυχει που ειναι τοσο κατω.

Ναι φίλη και εμένα με ανχονει γτ πριν ενιοθα τον λοξιγκα της στο Κουτι  χαμηλά και ανχοθηκα γτ μαλον ήτανε το κεφάλι προς τα κάτω και πρέπει να με κλοτσαγε και μετά τα χέρια της και φοβήθηκα εκεί αρκετά ....σε καταλαβαίνω φίλη π ανησιχεις έτσι είμαι κ εγώ άντε κορίτσι μ υπομονή μεχρι την Δευτέρα λίγες μερουλες είναι ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gigi 72 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου .. Ναι κοριτσάκι.. Δυστυχώς κυοφορουσα δίδυμα και το ένα παλινδρομησε. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε αυτό.. Την Κυριακή μπαίνω στην 26η εβδομάδα. 

Κι αλλη μπεμπούλα στην παρεα!!!! Ολα να πανε καλα.. καλη εγκυμοσυνη να εχεις :x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες.. Καινούργια στην παρέα σας.. Φαντάζομαι και η πιο μεγάλη.. Αισίως έφτασα τα 50 πριν 1 μήνα.. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι το οποίο πρώτα ο Θεός θα έρθει τον Οκτώβριο.. Π.Η.Τ... 10/10/22..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες με το καλό.. Οσον αφορά αυτό που ρώτησες @Dimitra97το έχω και εγώ αυτό το χτύπημα πολύ χαμηλά πολλές φορές την ημέρα σαν συσπάσεις χωρίς πόνο το οποίο φτάνει καμία φορά μέχρι κάτω στο άνοιγμα του κόλπου και είναι πολύ ενοχλητικό. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι το μωρό διότι το ακούω να κλωτσάει πιο ψηλά.. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι είναι κάποιο αγγείο δικό μου που χτυπάει.. Εγώ όμως ανησυχώ κάθε μέρα. 

Καλώς ήρθες!!! Και εγώ έχω ΠΗΤ 10/10! Με το καλό να γεννήσουμε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα πήγαμε για β επιπέδου κ είδαμε τον Μπέμπουλη όλα καλά είναι μια χαρουλα έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω κ με πιέζει Λιγάκη βγήκε κ ο προγεννητικού που είχα κάνει όλα πολύ καλά ευτυχώς !!!! Μόνο με τον τράχηλο το θέμα που έχω κλασσικά ο γιατρός αυτός που μ τον μέτρησε σήμερα τον βρήκε λίγα χιλιοστά μικρότερο θα μ τον μετρήσει κ ο δικός μ πάλι σε δέκα μέρες να δούμε πως πάει μήπως βάλουμε πεσσό πάλι !!!! Αυτά τα νέα μ εσείς πως είστε φουσκώνετε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα πήγαμε για β επιπέδου κ είδαμε τον Μπέμπουλη όλα καλά είναι μια χαρουλα έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω κ με πιέζει Λιγάκη βγήκε κ ο προγεννητικού που είχα κάνει όλα πολύ καλά ευτυχώς !!!! Μόνο με τον τράχηλο το θέμα που έχω κλασσικά ο γιατρός αυτός που μ τον μέτρησε σήμερα τον βρήκε λίγα χιλιοστά μικρότερο θα μ τον μετρήσει κ ο δικός μ πάλι σε δέκα μέρες να δούμε πως πάει μήπως βάλουμε πεσσό πάλι !!!! Αυτά τα νέα μ εσείς πως είστε φουσκώνετε;;

Καλησπέρα! Αχ τι καλά νέα για τον μπεμπούλη σου! Μόνο εγώ έμεινα κορίτσια που δεν έχω κάνει β επιπέδου μου φαίνεται.. την επόμενη Παρασκευή!!!!!!! Αναμένω !!! Εύχομαι φτιάξει αυτό με τον τράχηλο. Σε κάθε περίπτωση αφού το παρακολουθείτε όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω φουσκώσει ναι.. έχω πάρει 3 κιλά σύνολο είμαι 22+2 αύριο αλλά η κοιλιά είναι ήδη μεγάλη!! Θα γίνει τεράστια πάλι όπως στον γιο μου προβλέπω!

Σήμερα βγήκαν και οι αίματος/ούρων.. όλα καλά.. 

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα πήγαμε για β επιπέδου κ είδαμε τον Μπέμπουλη όλα καλά είναι μια χαρουλα έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω κ με πιέζει Λιγάκη βγήκε κ ο προγεννητικού που είχα κάνει όλα πολύ καλά ευτυχώς !!!! Μόνο με τον τράχηλο το θέμα που έχω κλασσικά ο γιατρός αυτός που μ τον μέτρησε σήμερα τον βρήκε λίγα χιλιοστά μικρότερο θα μ τον μετρήσει κ ο δικός μ πάλι σε δέκα μέρες να δούμε πως πάει μήπως βάλουμε πεσσό πάλι !!!! Αυτά τα νέα μ εσείς πως είστε φουσκώνετε;;

Μια χαρουλα!!Θα παρακολουθειτε και το θεμα με τον τραχηλο κι ολα καλα!!

Αχχχχ...εγω φουσκωνω ανεξελεγκτα!!Αν ειχε φτασει η κοιλια μου σε αυτα τα επιπεδα στο γιο μου ηταν οταν ημουν ετοιμογεννη αλλα αμφιβαλω...νομιζω οτι τωρα ειναι ηδη μεγαλυτερη απο τοτε!Κιλα ουσιαστικα δεν εχω παρει, τα 3 μονο που εχασα στο 1ο τριμηνο εχω παρει πισω, οποτε ειμαι στα ιδια που ξεκινησα την εγκυμοσυνη αλλα η κοιλια εχει παρει τρελη φορα!Ειναι και χαμηλα, οπως σας ελεγα, και οι περισσοτερο μου λενε οτι φαινομαι περισσοτερο απ' οσο ειμαι, ενω στην πρωτη εγκυμοσυνη πριν τον 7ο δε με καταλαβαινε κανεις οτι ημουν εγκυος...

 


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα

Απο τις 9.30 μεχρι πριν λιγο ημουν τουαλετα και προσπαθουσα να κανω κακα μου. Υπεφερα. Πιεζομουν ζοριζομουν τπτ.. δε το εχω ξαναπαθει. Τρομαξα νομιζα οτι θα γεννησω.

Τα καταφερα με πολυυυυ σφυξιμο νομιζα θα χασω το μωρο.

Ακομα κλαιω.

Πηρα τη γιατρο κατα τη διαρκεια και μου ειπε να παρω Dulcosoft η effecol για κύηση.

Εχει καμια σας τετοια εμπειρια η εχει παρει αυτα τα φαρμακα;

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα

Απο τις 9.30 μεχρι πριν λιγο ημουν τουαλετα και προσπαθουσα να κανω κακα μου. Υπεφερα. Πιεζομουν ζοριζομουν τπτ.. δε το εχω ξαναπαθει. Τρομαξα νομιζα οτι θα γεννησω.

Τα καταφερα με πολυυυυ σφυξιμο νομιζα θα χασω το μωρο.

Ακομα κλαιω.

Πηρα τη γιατρο κατα τη διαρκεια και μου ειπε να παρω Dulcosoft η effecol για κύηση.

Εχει καμια σας τετοια εμπειρια η εχει παρει αυτα τα φαρμακα;

Αχχ Βάσω. Μ στο πρώτο τριμινο υπέφερα από δοισκιλιοτητα επερνα dufalac  κάθε μέρα και με έσωσε Με την τουαλέτα ο γιατρός μ  είχε πει να μην σφυγκομαι δεν κάνει και Μ είχε πει  ....τα συγκεκριμένα δεν τα έχω πάρει αλλά το ντουφαλακ με βοήθησε πάρα πολύ είχα τρομερή δοισκιλιοτητα....υπομονή κορίτσι μ αύριο θα είσαι καλύτερα κ θα πηγαίνεις κ πιο εύκολα τουαλέτα 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα! Αχ τι καλά νέα για τον μπεμπούλη σου! Μόνο εγώ έμεινα κορίτσια που δεν έχω κάνει β επιπέδου μου φαίνεται.. την επόμενη Παρασκευή!!!!!!! Αναμένω !!! Εύχομαι φτιάξει αυτό με τον τράχηλο. Σε κάθε περίπτωση αφού το παρακολουθείτε όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω φουσκώσει ναι.. έχω πάρει 3 κιλά σύνολο είμαι 22+2 αύριο αλλά η κοιλιά είναι ήδη μεγάλη!! Θα γίνει τεράστια πάλι όπως στον γιο μου προβλέπω!

Σήμερα βγήκαν και οι αίματος/ούρων.. όλα καλά.. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μ με τον τράχηλο δε φτιάχνει παρακαλάμε μόνο να μένει σταθερός.. γιατί κάλε σφίχτηκε σ τόσο πολύ άστο να πηγαίνεις μόνο όταν σ έρχεται κ εγώ στη πρώτη είχα πολύ δυσκοιλιότητα δεν έπαιρνα αυτά αλλ για να στα λέει ο γιατρός σ μια χαρά θα ναι από το να σφίγγεσαι πολύ δε κάνει. Εγώ έπαιρνα το sollievo ένα κάθε βράδυ για δεις τέσσερις μήνες το έπαιρνα είναι φυτικο ξ πας κανονικά ούτε με πόνο ούτε τπτ κ το έπαιρνα το βράδυ πριν κοιμηθώ κ πηγαινα το πρωί πολύ ωραία άνετα !!! Μην αγχώνεσαι πάντως είναι συχνό πολύ φαινόμενο σε εγκυμοσύνη απλά μη ξανά σφιχτές τόσο πολύ βρε !!! Πάρε κάτι χίλιες φορές !!! Περάστηκα 

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Μια χαρουλα!!Θα παρακολουθειτε και το θεμα με τον τραχηλο κι ολα καλα!!

Αχχχχ...εγω φουσκωνω ανεξελεγκτα!!Αν ειχε φτασει η κοιλια μου σε αυτα τα επιπεδα στο γιο μου ηταν οταν ημουν ετοιμογεννη αλλα αμφιβαλω...νομιζω οτι τωρα ειναι ηδη μεγαλυτερη απο τοτε!Κιλα ουσιαστικα δεν εχω παρει, τα 3 μονο που εχασα στο 1ο τριμηνο εχω παρει πισω, οποτε ειμαι στα ιδια που ξεκινησα την εγκυμοσυνη αλλα η κοιλια εχει παρει τρελη φορα!Ειναι και χαμηλα, οπως σας ελεγα, και οι περισσοτερο μου λενε οτι φαινομαι περισσοτερο απ' οσο ειμαι, ενω στην πρωτη εγκυμοσυνη πριν τον 7ο δε με καταλαβαινε κανεις οτι ημουν εγκυος...

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε πειράζει ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ ας κανουμε μεγάλη κοιλιά κ εγώ στο δεύτερο φαινομένου μ από τον τέταρτο μήνα ενώ στον γιο μ μέχρι έκτο τπτ !!! Εγώ έχω χάσει έως ώρας τέσσερα κιλά κ δεν έχω πάρει τπτ λόγω διατροφής επειδή έκανα προδιάθεση Ζαχαρου σε αυτή την εγκυμοσύνη !!! Όταν λες είναι χαμηλά η κοιλιά σ τι εννοείς;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Αχχ Βάσω. Μ στο πρώτο τριμινο υπέφερα από δοισκιλιοτητα επερνα dufalac  κάθε μέρα και με έσωσε Με την τουαλέτα ο γιατρός μ  είχε πει να μην σφυγκομαι δεν κάνει και Μ είχε πει  ....τα συγκεκριμένα δεν τα έχω πάρει αλλά το ντουφαλακ με βοήθησε πάρα πολύ είχα τρομερή δοισκιλιοτητα....υπομονή κορίτσι μ αύριο θα είσαι καλύτερα κ θα πηγαίνεις κ πιο εύκολα τουαλέτα 

Ηταν αδυνατον να μη σφυχτω. Ημουν 2 μιση ωρες στην τουαλετα με πονο. Ευτυχως συσπαση δεν εκανα αλλα ενιωθα οτι θα γινει κακο σημερα

Δεν εχω ζησει κατι τετοιο ακομα κλαιω που το σκεφτομαι ελπιζω να μην επαθε κατι το μωρο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ ημουν και μονη μου τρομαξα πολυ

Σ ευχαριστω πολυ

πρίν από 13 λεπτά , xrysh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μ με τον τράχηλο δε φτιάχνει παρακαλάμε μόνο να μένει σταθερός.. γιατί κάλε σφίχτηκε σ τόσο πολύ άστο να πηγαίνεις μόνο όταν σ έρχεται κ εγώ στη πρώτη είχα πολύ δυσκοιλιότητα δεν έπαιρνα αυτά αλλ για να στα λέει ο γιατρός σ μια χαρά θα ναι από το να σφίγγεσαι πολύ δε κάνει. Εγώ έπαιρνα το sollievo ένα κάθε βράδυ για δεις τέσσερις μήνες το έπαιρνα είναι φυτικο ξ πας κανονικά ούτε με πόνο ούτε τπτ κ το έπαιρνα το βράδυ πριν κοιμηθώ κ πηγαινα το πρωί πολύ ωραία άνετα !!! Μην αγχώνεσαι πάντως είναι συχνό πολύ φαινόμενο σε εγκυμοσύνη απλά μη ξανά σφιχτές τόσο πολύ βρε !!! Πάρε κάτι χίλιες φορές !!! Περάστηκα 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε πειράζει ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ ας κανουμε μεγάλη κοιλιά κ εγώ στο δεύτερο φαινομένου μ από τον τέταρτο μήνα ενώ στον γιο μ μέχρι έκτο τπτ !!! Εγώ έχω χάσει έως ώρας τέσσερα κιλά κ δεν έχω πάρει τπτ λόγω διατροφής επειδή έκανα προδιάθεση Ζαχαρου σε αυτή την εγκυμοσύνη !!! Όταν λες είναι χαμηλά η κοιλιά σ τι εννοείς;; 

Ηταν αδυνατο να μη σφυχτω διοτι δεν μπορουσα ουτε να περπατησω ειχε κολλησει και επρεπε να βγει

Συγγνωμη για τις λεπτομερειες.. προσπαθουσα τοσο πολυ να μη σφυχτω αλλα ηταν αδυνατο. Τρομαξα για το μωρο τοσο πολυ.

Απο το πρωι δε την εχω ακουσει να κλωτσαει ενω τη νιωθ  καθε μερα... ας μην επαθε τπτ παναγια μου!!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ηταν αδυνατον να μη σφυχτω. Ημουν 2 μιση ωρες στην τουαλετα με πονο. Ευτυχως συσπαση δεν εκανα αλλα ενιωθα οτι θα γινει κακο σημερα

Δεν εχω ζησει κατι τετοιο ακομα κλαιω που το σκεφτομαι ελπιζω να μην επαθε κατι το μωρο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ ημουν και μονη μου τρομαξα πολυ

Σ ευχαριστω πολυ

Ηταν αδυνατο να μη σφυχτω διοτι δεν μπορουσα ουτε να περπατησω ειχε κολλησει και επρεπε να βγει

Συγγνωμη για τις λεπτομερειες.. προσπαθουσα τοσο πολυ να μη σφυχτω αλλα ηταν αδυνατο. Τρομαξα για το μωρο τοσο πολυ.

Απο το πρωι δε την εχω ακουσει να κλωτσαει ενω τη νιωθ  καθε μερα... ας μην επαθε τπτ παναγια μου!!!!

Εννοείται ότι δεν θα επαθε τίποτα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Ηταν αδυνατον να μη σφυχτω. Ημουν 2 μιση ωρες στην τουαλετα με πονο. Ευτυχως συσπαση δεν εκανα αλλα ενιωθα οτι θα γινει κακο σημερα

Δεν εχω ζησει κατι τετοιο ακομα κλαιω που το σκεφτομαι ελπιζω να μην επαθε κατι το μωρο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ ημουν και μονη μου τρομαξα πολυ

Σ ευχαριστω πολυ

Ηταν αδυνατο να μη σφυχτω διοτι δεν μπορουσα ουτε να περπατησω ειχε κολλησει και επρεπε να βγει

Συγγνωμη για τις λεπτομερειες.. προσπαθουσα τοσο πολυ να μη σφυχτω αλλα ηταν αδυνατο. Τρομαξα για το μωρο τοσο πολυ.

Απο το πρωι δε την εχω ακουσει να κλωτσαει ενω τη νιωθ  καθε μερα... ας μην επαθε τπτ παναγια μου!!!!

Το ξέρω Βάσω Μ  παντός αν ρωτήσεις και το. Γιατρό σ από το να σφυγκεσε καλύτερα να βάλεις ένα ηποθετο γλυκερίνης και να α ακουφηστεις ...το μωράκι σ μια χαρά θα είναι μην ανησιχεις απλά μην ξανασφυχτεις τόσο πολύ γτ δεν κάνει εμένα ο σφυγκομουνα με φώναξε ο γιατρός μ και Μ είπε αν είμαι τόσο χάλια υπόθετο από το να σφυχτω ....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα

Απο τις 9.30 μεχρι πριν λιγο ημουν τουαλετα και προσπαθουσα να κανω κακα μου. Υπεφερα. Πιεζομουν ζοριζομουν τπτ.. δε το εχω ξαναπαθει. Τρομαξα νομιζα οτι θα γεννησω.

Τα καταφερα με πολυυυυ σφυξιμο νομιζα θα χασω το μωρο.

Ακομα κλαιω.

Πηρα τη γιατρο κατα τη διαρκεια και μου ειπε να παρω Dulcosoft η effecol για κύηση.

Εχει καμια σας τετοια εμπειρια η εχει παρει αυτα τα φαρμακα;

Πωπω..φανταζομαι την τρομαρα σου!!Εγω δεν εχω εμπειρια καθολου σε αυτο αλλα αφου σου τα δινει η γιατρος σου μια χαρα θα ειναι!! Προσεξε λιγο και το κομματι της διατροφης σου για να μειωσεις οσο μπορεις τη δυσκοιλιοτητα με φυσικο τροπο και ξεχασε το...περασε τωρα κι αφου εκανε κι η μπεμπα αισθητη την παρουσια της τελος καλο ολα καλα!!!

2 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε πειράζει ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ ας κανουμε μεγάλη κοιλιά κ εγώ στο δεύτερο φαινομένου μ από τον τέταρτο μήνα ενώ στον γιο μ μέχρι έκτο τπτ !!! Εγώ έχω χάσει έως ώρας τέσσερα κιλά κ δεν έχω πάρει τπτ λόγω διατροφής επειδή έκανα προδιάθεση Ζαχαρου σε αυτή την εγκυμοσύνη !!! Όταν λες είναι χαμηλά η κοιλιά σ τι εννοείς;; 

Ο μπεμπης εχει εγκατασταθει χαμηλα απ' ο,τι φαινεται..Βασικα η κοιλια μου (αυτο φαινεται ξεκαθαρα οταν ξαπλωνω) ξεκιναει κατω απο τον αφαλο, σε αντιθεση με την πρωτη εγκυμοσυνη που ο γιος μου ειχε κανει καταληψη ψηλα στο στομαχι μου (φαντασου οτι και στην καισαρικη τους ζορισε για ξεκολλησουν το σακο απο πανω, μου πιεσαν τοσο πολυ το στομαχι εκεινη την ωρα για να καταφερουν να βγαλουν το μωρο που ειπα οτι θα σκασω!). Τωρα απο το στομαχι μεχρι τον αφαλο ειναι τελειως ελευθερος ο χωρος. Ο γιατρος μου στη β επιπεδου που το συζητησαμε μου ειπε οτι ολα εδειχναν τελεια στην εξεταση, απλα ειναι αλλη η θεση που εχει παρει το μωρο αυτην τη φορα και να μη με αγχωνει καθολου.

2 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε πειράζει ας είναι καλά τα παιδάκια μας κ ας κανουμε μεγάλη κοιλιά κ εγώ στο δεύτερο φαινομένου μ από τον τέταρτο μήνα ενώ στον γιο μ μέχρι έκτο τπτ !!! Εγώ έχω χάσει έως ώρας τέσσερα κιλά κ δεν έχω πάρει τπτ λόγω διατροφής επειδή έκανα προδιάθεση Ζαχαρου σε αυτή την εγκυμοσύνη !!! Όταν λες είναι χαμηλά η κοιλιά σ τι εννοείς;; 

Ο μπεμπης εχει εγκατασταθει χαμηλα απ' ο,τι φαινεται..Βασικα η κοιλια μου (αυτο φαινεται ξεκαθαρα οταν ξαπλωνω) ξεκιναει κατω απο τον αφαλο, σε αντιθεση με την πρωτη εγκυμοσυνη που ο γιος μου ειχε κανει καταληψη ψηλα στο στομαχι μου (φαντασου οτι και στην καισαρικη τους ζορισε για ξεκολλησουν το σακο απο πανω, μου πιεσαν τοσο πολυ το στομαχι εκεινη την ωρα για να καταφερουν να βγαλουν το μωρο που ειπα οτι θα σκασω!). Τωρα απο το στομαχι μεχρι τον αφαλο ειναι τελειως ελευθερος ο χωρος. Ο γιατρος μου στη β επιπεδου που το συζητησαμε μου ειπε οτι ολα εδειχναν τελεια στην εξεταση, απλα ειναι αλλη η θεση που εχει παρει το μωρο αυτην τη φορα και να μη με αγχωνει καθολου.

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...