Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ηταν αδυνατον να μη σφυχτω. Ημουν 2 μιση ωρες στην τουαλετα με πονο. Ευτυχως συσπαση δεν εκανα αλλα ενιωθα οτι θα γινει κακο σημερα

Δεν εχω ζησει κατι τετοιο ακομα κλαιω που το σκεφτομαι ελπιζω να μην επαθε κατι το μωρο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ ημουν και μονη μου τρομαξα πολυ

Σ ευχαριστω πολυ

Ηταν αδυνατο να μη σφυχτω διοτι δεν μπορουσα ουτε να περπατησω ειχε κολλησει και επρεπε να βγει

Συγγνωμη για τις λεπτομερειες.. προσπαθουσα τοσο πολυ να μη σφυχτω αλλα ηταν αδυνατο. Τρομαξα για το μωρο τοσο πολυ.

Απο το πρωι δε την εχω ακουσει να κλωτσαει ενω τη νιωθ  καθε μερα... ας μην επαθε τπτ παναγια μου!!!!

Καταλαβαίνω τι λες κ άδεια απόλυτο δίκιο εκείνη την ώρα λογικό είναι να μη σκεφτείς κάτι άλλο αλλά μη πανικοβάλλεσαι όλα καλά θα είναι!!ποτε έχεις γιατρό πάλι!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , xrysh είπε:

Καταλαβαίνω τι λες κ άδεια απόλυτο δίκιο εκείνη την ώρα λογικό είναι να μη σκεφτείς κάτι άλλο αλλά μη πανικοβάλλεσαι όλα καλά θα είναι!!ποτε έχεις γιατρό πάλι!!

Εχω β επιπεδου την επομενη Παρασκευη το πρωι


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Εχω β επιπεδου την επομενη Παρασκευη το πρωι

Ε μια χαρουλα ούτε μια βδομαδούλα δεν έμεινε θα πας να δεις το μπεμπακι σ θα είναι όλα καλά κ θα ηρεμήσεις!!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε @vaso_mpempis

Μια φορά σφίχτηκες τόσο... 

Εμένα η εμβρυομητρικος με πίεσε τόσο πολύ που την επόμενη εμένα με.πονουσε η κοιλιά. Η μικρή δεν γύριζε. 

Εδώ και μια εβδομάδα την νιώθω καθημερινά αλλά ενώ η κοιλιά είναι σχετικά ψηλά εγώ νιώθω πατήματα πολύ χαμηλά. Δεν ξέρω τι παίζει. Αλλά αφού μου είπαν ότι όλα είναι καλά...όταν επίσης λέω ότι την νιώθω , αισθάνομαι κάτι απαλά χτυπήματα (2-3) το μεσημέρι μετά πάλι το βράδυ...ή το επόμενο πρωί. 

2,5 κιλά έχω πάρει. Στενοχωριέμαι γιατί προσπαθώ να κάνω διατροφή και νιώθω ότι δεν μπορώ να συνετιστω τελευταία και φοβάμαι μην χαλάσουν οι εξετάσεις μου. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , nina21 είπε:

κοριτσια καλησπερα! καλα ειμαστε ολες? <3 

για πειτε βρε κοριτσια! τι αιματοκριτη εχετε?

Καλησπέρα κορίτσι μ εμένα  τώρα είναι 36 ο αιματοκρίτης ενώ είχα  40 στις αρχές της εγγυμοσινης και είχε πέσει και στο 35 την πρηγουμενη φορά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Margr είπε:

Όλα καλά θα πάνε @vaso_mpempis

Μια φορά σφίχτηκες τόσο... 

Εμένα η εμβρυομητρικος με πίεσε τόσο πολύ που την επόμενη εμένα με.πονουσε η κοιλιά. Η μικρή δεν γύριζε. 

Εδώ και μια εβδομάδα την νιώθω καθημερινά αλλά ενώ η κοιλιά είναι σχετικά ψηλά εγώ νιώθω πατήματα πολύ χαμηλά. Δεν ξέρω τι παίζει. Αλλά αφού μου είπαν ότι όλα είναι καλά...όταν επίσης λέω ότι την νιώθω , αισθάνομαι κάτι απαλά χτυπήματα (2-3) το μεσημέρι μετά πάλι το βράδυ...ή το επόμενο πρωί. 

2,5 κιλά έχω πάρει. Στενοχωριέμαι γιατί προσπαθώ να κάνω διατροφή και νιώθω ότι δεν μπορώ να συνετιστω τελευταία και φοβάμαι μην χαλάσουν οι εξετάσεις μου. 

 

Κι εγω χαμηλα εχω χτυπηματα. Ειναι το κεφαλι της και κατω απο τον αφαλο τα χερακια της. Τα ποδια δεν τα εχω καταλαβει ακομα που ειναι πανω. Μαλλον κλωτσαει τον παραπλακουντα που εχω οποτε δε νιωθω τπτ

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nina21 είπε:

κοριτσια καλησπερα! καλα ειμαστε ολες? <3 

για πειτε βρε κοριτσια! τι αιματοκριτη εχετε?

Κι εμενα εχει πεσει στο 34 παρολο που πινω σιδηρο


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ εμένα  τώρα είναι 36 ο αιματοκρίτης ενώ είχα  40 στις αρχές της εγγυμοσινης και είχε πέσει και στο 35 την πρηγουμενη φορά 

 

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εμενα εχει πεσει στο 34 παρολο που πινω σιδηρο

 

8 ώρες πρίν, Margr είπε:

38,3 από 41,5

ευχαριστω κοριτσια!! εμενα απο 39,5 προ εγκυμοσυνης εχει φτασει 32,4....ψιλοανησυχησα ειναι η αληθεια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χαμηλα τον νιωθω τον μικρουλη τις περισσοτερες φορες. Καποιες φορες νομιζω θα κατουρηθω ετσι που κανει. Λιγες φορες τον εχω νιωσει ψηλα και εχω δει και την κοιλια μου να κουνιεται που στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες αυτο συνεβαινε πολυ αργοτερα.

Πηγαμε προχτες εμεις γιατρο και ειδαμε τον μικρουλη ειναι 750γρ. Εκανα και την καμπυλη σακχαρου η οποια ηταν πολυ καλη και ανακουφιστηκα. Βεβαια συνεχιζω διατροφη το βραδυ ιδιαιτερα γιατι ξερω οτι αν αφεθω ελευθερη ειδικα το νηστειας ανεβαινει εκτος οριων. Θα παω σε λιγες μερες και στο δημοσιο νοσοκομειο που θα γεννησω για να γνωρισω τον γιατρο. 

Ξεκινησα με αιματοκριτη 42 περιπου και ημουν στο 35 αρχες Ιουνιου. Τωρα θα ξανακανω εξετασεις σε 2 βδομαδες να δω τι γινεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Κι εγω χαμηλα τον νιωθω τον μικρουλη τις περισσοτερες φορες. Καποιες φορες νομιζω θα κατουρηθω ετσι που κανει. Λιγες φορες τον εχω νιωσει ψηλα και εχω δει και την κοιλια μου να κουνιεται που στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες αυτο συνεβαινε πολυ αργοτερα.

Πηγαμε προχτες εμεις γιατρο και ειδαμε τον μικρουλη ειναι 750γρ. Εκανα και την καμπυλη σακχαρου η οποια ηταν πολυ καλη και ανακουφιστηκα. Βεβαια συνεχιζω διατροφη το βραδυ ιδιαιτερα γιατι ξερω οτι αν αφεθω ελευθερη ειδικα το νηστειας ανεβαινει εκτος οριων. Θα παω σε λιγες μερες και στο δημοσιο νοσοκομειο που θα γεννησω για να γνωρισω τον γιατρο. 

Ξεκινησα με αιματοκριτη 42 περιπου και ημουν στο 35 αρχες Ιουνιου. Τωρα θα ξανακανω εξετασεις σε 2 βδομαδες να δω τι γινεται. 

Τι εβδομάδα έκανες καμπύλη ζαχαρου; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nina21 είπε:

 

 

ευχαριστω κοριτσια!! εμενα απο 39,5 προ εγκυμοσυνης εχει φτασει 32,4....ψιλοανησυχησα ειναι η αληθεια...

Ειναι φυσιολογικο. Αν δει τις εξετασεις ο γιατρος και πεσει πολυ ισως σου αυξησει το συμπληρωμα.

Μην ανησυχεις... μεγαλωνουν τα παιδακια μας και ρουφανε πιο πολλες βιταμινες

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Τι εβδομάδα έκανες καμπύλη ζαχαρου; 

24 και 2 την εκανα τη Δευτερα που μας περασε.

On 1/7/2022 at 12:09 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα

Απο τις 9.30 μεχρι πριν λιγο ημουν τουαλετα και προσπαθουσα να κανω κακα μου. Υπεφερα. Πιεζομουν ζοριζομουν τπτ.. δε το εχω ξαναπαθει. Τρομαξα νομιζα οτι θα γεννησω.

Τα καταφερα με πολυυυυ σφυξιμο νομιζα θα χασω το μωρο.

Ακομα κλαιω.

Πηρα τη γιατρο κατα τη διαρκεια και μου ειπε να παρω Dulcosoft η effecol για κύηση.

Εχει καμια σας τετοια εμπειρια η εχει παρει αυτα τα φαρμακα;

Καλυτερα να παρεις κατι να σε βοηθαει στην τουαλετα παρα να σφιγγεσαι. Στο πρωτο μου παιδακι το ειχα παθει στον 7ο μηνα αυτο που λες και νομιζα οτι θα γεννησω. Πολυς πονος και ειχα και συσπασεις μετα και εκλαιγα. Το μωρο φυσικα δεν επαθε κατι αλλα τρομαξα πολυ.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...