Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Και εγώ έχω σχετικά χαμηλό νομίζω 34 αλλά δεν το θυμάμαι τώρα καλά, είχε πέσει και πιο κάτω τον προηγούμενο μήνα αλλά ανέβηκε τώρα! Εγώ τη νιώθω τη δικιά μου αρκετά ειδικά την τελευταία εβδομάδα άρχισα να τη νιώθω μέσα στη μέρα,ενώ πριν την ένιωθα μόνο βράδυ και 2,3 φορές την έχω νιώσει και όρθια, ενώ μέχρι στιγμής την ένιωθα μόνο ξαπλωτη ή έστω καθιστή! Εγώ νιώθω πολύ καλά αλλά έχω αρχίσει να ανησυχω με τα κιλα!!! Τι 2,5 και 3 κιλά μου λέτε βρε κορίτσια; Εγώ είμαι στα 8 σχεδόν!!! Βέβαια δεν προσέχω καθόλου,ότι θέλω το τρώω και γλυκά και από όλα αλλά λέω να αρχίσω να προσέχω γιατί δεν θα μαζεύεται αυτό μετά....μέχρι και που είχα πάρει 5 κιλά μου φαινόταν φυσιολογικό αλλά μετά αγχώθηκα!!! Είμαι 25 εβ και 6, αύριο κλείνω την 26η ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Τι εβδομάδα έκανες καμπύλη ζαχαρου; 

Κορίτσια ααα τι κανετε έχω κ εγώ τον μπέμπη που τον νιώθω πολύ χαμηλά από τότε που γυρησε με το κεφάλι κ κάποιες φορές με ενοχλεί όταν σηκώνομαι κ κάποιες όχι κλωτσάει φουλ εγώ τον νιώθω από την δέκα οχτω βδομάδα κ τις τελευταίες κάνει πάρτυ ήδη κουνιέται η κοιλιά κ όρθια κ ξαπλωτής κ εν κίνηση χαμουλης !!!εξετασεις αίματος θα κάνω τώρα τη Παρασκευή να δω αιματοκρίτη πριν κάνα μήνα είχα 36,5 από 38,5 που ξεκίνησα αλλά δεν μ δίνει κάτι ακόμη γιατί δε θέλει να μ κάνει δυσκοιλιότητα λέει ! Επίσης καμπύλη μου είπε γύρω στην 27 εβδομάδα θα κάνουμε είχα κ προδιάθεση κ θέλω να δω αν με τη διατροφή που κάνω τόσο καιρό δω αποτέλεσμα κορίτσια πολύ πείνα έχω να φάω ζάχαρη δυο μισή μήνες ούτε λιπαρά ούτε ρύζι μακαρόνια πατάτες τίποτα ξεγελιέμαι με κάνα γλυκό με στέβια άλλα τι να σ κάνει ;; Καφέ πίνεται;;; Εγώ πίνω μισό κάθε δεύτερη μέρα στο γιο μ δεν έπινα καθολου αλλά τώρα το ζήταω για γεύση φυσικά με στέβια ο καφές λέτε να πειράζει δεν τον ρώτησα !!! Έως ώρας είμαι μείον τέσσερα κιλά αλλά έχω απόθεμα όντας τσούπωτη!!!! Χαχαχαχ @vaso_mpempisβασω περιμένουμε τα νέα σ τη Παρασκευή από τη β επιπέδου εγώ τώρα είμαι 22 και πέντε νομίζω αν. Θυμάμαι είμαστε μαζί έτσι;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

24 και 2 την εκανα τη Δευτερα που μας περασε.

Καλυτερα να παρεις κατι να σε βοηθαει στην τουαλετα παρα να σφιγγεσαι. Στο πρωτο μου παιδακι το ειχα παθει στον 7ο μηνα αυτο που λες και νομιζα οτι θα γεννησω. Πολυς πονος και ειχα και συσπασεις μετα και εκλαιγα. Το μωρο φυσικα δεν επαθε κατι αλλα τρομαξα πολυ.

Αχ ελπιζω να μη το ξαναπαθω. Πηρα κατι φακελακια θα δουμε..

3 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Και εγώ έχω σχετικά χαμηλό νομίζω 34 αλλά δεν το θυμάμαι τώρα καλά, είχε πέσει και πιο κάτω τον προηγούμενο μήνα αλλά ανέβηκε τώρα! Εγώ τη νιώθω τη δικιά μου αρκετά ειδικά την τελευταία εβδομάδα άρχισα να τη νιώθω μέσα στη μέρα,ενώ πριν την ένιωθα μόνο βράδυ και 2,3 φορές την έχω νιώσει και όρθια, ενώ μέχρι στιγμής την ένιωθα μόνο ξαπλωτη ή έστω καθιστή! Εγώ νιώθω πολύ καλά αλλά έχω αρχίσει να ανησυχω με τα κιλα!!! Τι 2,5 και 3 κιλά μου λέτε βρε κορίτσια; Εγώ είμαι στα 8 σχεδόν!!! Βέβαια δεν προσέχω καθόλου,ότι θέλω το τρώω και γλυκά και από όλα αλλά λέω να αρχίσω να προσέχω γιατί δεν θα μαζεύεται αυτό μετά....μέχρι και που είχα πάρει 5 κιλά μου φαινόταν φυσιολογικό αλλά μετά αγχώθηκα!!! Είμαι 25 εβ και 6, αύριο κλείνω την 26η ....

Εμενα μου ειχαν μεινει κιλα κι.απο τον γιο μου. Στον γιο μου μεχρι τον 6ο ειχα παρει κι εγω 8-10 κιλα.. τωρα εχω και το τρεξιμο με τον μικρο. 

Καλα εισαι προσεχε απο δω και περα αν παρεις αλλα 4-5 θα εισαι μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Κορίτσια ααα τι κανετε έχω κ εγώ τον μπέμπη που τον νιώθω πολύ χαμηλά από τότε που γυρησε με το κεφάλι κ κάποιες φορές με ενοχλεί όταν σηκώνομαι κ κάποιες όχι κλωτσάει φουλ εγώ τον νιώθω από την δέκα οχτω βδομάδα κ τις τελευταίες κάνει πάρτυ ήδη κουνιέται η κοιλιά κ όρθια κ ξαπλωτής κ εν κίνηση χαμουλης !!!εξετασεις αίματος θα κάνω τώρα τη Παρασκευή να δω αιματοκρίτη πριν κάνα μήνα είχα 36,5 από 38,5 που ξεκίνησα αλλά δεν μ δίνει κάτι ακόμη γιατί δε θέλει να μ κάνει δυσκοιλιότητα λέει ! Επίσης καμπύλη μου είπε γύρω στην 27 εβδομάδα θα κάνουμε είχα κ προδιάθεση κ θέλω να δω αν με τη διατροφή που κάνω τόσο καιρό δω αποτέλεσμα κορίτσια πολύ πείνα έχω να φάω ζάχαρη δυο μισή μήνες ούτε λιπαρά ούτε ρύζι μακαρόνια πατάτες τίποτα ξεγελιέμαι με κάνα γλυκό με στέβια άλλα τι να σ κάνει ;; Καφέ πίνεται;;; Εγώ πίνω μισό κάθε δεύτερη μέρα στο γιο μ δεν έπινα καθολου αλλά τώρα το ζήταω για γεύση φυσικά με στέβια ο καφές λέτε να πειράζει δεν τον ρώτησα !!! Έως ώρας είμαι μείον τέσσερα κιλά αλλά έχω απόθεμα όντας τσούπωτη!!!! Χαχαχαχ @vaso_mpempisβασω περιμένουμε τα νέα σ τη Παρασκευή από τη β επιπέδου εγώ τώρα είμαι 22 και πέντε νομίζω αν. Θυμάμαι είμαστε μαζί έτσι;;

Κι ο δικος μου τα ιδια!Πλεον κανει αισθητη την παρουσια του συνεχεια!Εγω εναν καφε την ημερα τον πινω. Στον γιο μου δεν επινα η επινα εναν ντεκαφ αλλα τωρα δεν την παλευω χωρις καφε με τιποτα!Κι ο γιατρος ομως μου εχει πει οτι μπορω να πινω εναν την ημερα. Απλα μετα προσεχω να μην καταναλωσω τιποτα αλλο με καφεινη. 

Κοριτσια, εμεις την πατησαμε... ο αντρας μου ειναι με covid απο χθες!Ευτυχως, δεν το περναει βαρια βεβαια. Τα self εμενα και του μικρου βγαινουν αρνητικα μεχρι στιγμης. Το θεμα ειναι οτι απομονωση με τον μικρο δεν παιζει...ηδη δυσκολευεται να αποδεχτει οτι δεν τον παιρνει αγκαλια η οτι δεν κοιμουνται μαζι...οποτε απλα κανω το σταυρο μου να μην κολλησουμε...Εντωμεταξυ, εχουμε και ραντεβου αυριο να βλεπαμε τον μπεμπη αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μου το αναβαλει...θα παρω αυριο τηλεφωνο να δω τι θα μου πει.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Κορίτσια ααα τι κανετε έχω κ εγώ τον μπέμπη που τον νιώθω πολύ χαμηλά από τότε που γυρησε με το κεφάλι κ κάποιες φορές με ενοχλεί όταν σηκώνομαι κ κάποιες όχι κλωτσάει φουλ εγώ τον νιώθω από την δέκα οχτω βδομάδα κ τις τελευταίες κάνει πάρτυ ήδη κουνιέται η κοιλιά κ όρθια κ ξαπλωτής κ εν κίνηση χαμουλης !!!εξετασεις αίματος θα κάνω τώρα τη Παρασκευή να δω αιματοκρίτη πριν κάνα μήνα είχα 36,5 από 38,5 που ξεκίνησα αλλά δεν μ δίνει κάτι ακόμη γιατί δε θέλει να μ κάνει δυσκοιλιότητα λέει ! Επίσης καμπύλη μου είπε γύρω στην 27 εβδομάδα θα κάνουμε είχα κ προδιάθεση κ θέλω να δω αν με τη διατροφή που κάνω τόσο καιρό δω αποτέλεσμα κορίτσια πολύ πείνα έχω να φάω ζάχαρη δυο μισή μήνες ούτε λιπαρά ούτε ρύζι μακαρόνια πατάτες τίποτα ξεγελιέμαι με κάνα γλυκό με στέβια άλλα τι να σ κάνει ;; Καφέ πίνεται;;; Εγώ πίνω μισό κάθε δεύτερη μέρα στο γιο μ δεν έπινα καθολου αλλά τώρα το ζήταω για γεύση φυσικά με στέβια ο καφές λέτε να πειράζει δεν τον ρώτησα !!! Έως ώρας είμαι μείον τέσσερα κιλά αλλά έχω απόθεμα όντας τσούπωτη!!!! Χαχαχαχ @vaso_mpempisβασω περιμένουμε τα νέα σ τη Παρασκευή από τη β επιπέδου εγώ τώρα είμαι 22 και πέντε νομίζω αν. Θυμάμαι είμαστε μαζί έτσι;;

Κορίτσι μ καλησπέρα εμένα καφέ με αφήνει να πίνω έναν την ημέρα εκτός από φραπέ  π Μ είπε όχι !! πίνω έναν φρέντο εσπρέσσο κάθε μέρα αλλά μετά ότι διποτε περιέχει καφεινη πχ τσάι δεν θα πιω αν έχω πιει καφέ ....ξέρω παντός ότι επιτρέπετε ο καφέ στην εγγυμοσινη......και εγώ την μπέμπα Μ είχα δύο μέρες την ενιοθα πάρα πολύ χαμηλά αφού πήρα τηλ τον γιατρό φοβήθηκα αλλά Μ είπε είναι φυσιολογικό .. αχ λίγο έμεινε ακόμα και θα τα πάρουμε στην αγγαλιτσα μας τα μωράκια μας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι ο δικος μου τα ιδια!Πλεον κανει αισθητη την παρουσια του συνεχεια!Εγω εναν καφε την ημερα τον πινω. Στον γιο μου δεν επινα η επινα εναν ντεκαφ αλλα τωρα δεν την παλευω χωρις καφε με τιποτα!Κι ο γιατρος ομως μου εχει πει οτι μπορω να πινω εναν την ημερα. Απλα μετα προσεχω να μην καταναλωσω τιποτα αλλο με καφεινη. 

Κοριτσια, εμεις την πατησαμε... ο αντρας μου ειναι με covid απο χθες!Ευτυχως, δεν το περναει βαρια βεβαια. Τα self εμενα και του μικρου βγαινουν αρνητικα μεχρι στιγμης. Το θεμα ειναι οτι απομονωση με τον μικρο δεν παιζει...ηδη δυσκολευεται να αποδεχτει οτι δεν τον παιρνει αγκαλια η οτι δεν κοιμουνται μαζι...οποτε απλα κανω το σταυρο μου να μην κολλησουμε...Εντωμεταξυ, εχουμε και ραντεβου αυριο να βλεπαμε τον μπεμπη αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μου το αναβαλει...θα παρω αυριο τηλεφωνο να δω τι θα μου πει.

ΩΧ!!! Περσστικά σας!!! Να σου δώσω κουράγιο,είχε κι εμένα ο άντρας μου covid αρχές Μαρτίου (και μάλιστα θετικός επί 10 μέρες) ότι είχα μάθει ότι είμαι έγκυος.. κλεισμένοι μέσα μιας και έκανε πολύ κρύο... και πάλι την γλιτώσαμε και εγώ και ο μικρός! Η συμβουλή μου είναι ΜΑΣΚΑ εσείς!!!!!

Ευχομαι να τη γλιτώσετε 

4 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Κορίτσια ααα τι κανετε έχω κ εγώ τον μπέμπη που τον νιώθω πολύ χαμηλά από τότε που γυρησε με το κεφάλι κ κάποιες φορές με ενοχλεί όταν σηκώνομαι κ κάποιες όχι κλωτσάει φουλ εγώ τον νιώθω από την δέκα οχτω βδομάδα κ τις τελευταίες κάνει πάρτυ ήδη κουνιέται η κοιλιά κ όρθια κ ξαπλωτής κ εν κίνηση χαμουλης !!!εξετασεις αίματος θα κάνω τώρα τη Παρασκευή να δω αιματοκρίτη πριν κάνα μήνα είχα 36,5 από 38,5 που ξεκίνησα αλλά δεν μ δίνει κάτι ακόμη γιατί δε θέλει να μ κάνει δυσκοιλιότητα λέει ! Επίσης καμπύλη μου είπε γύρω στην 27 εβδομάδα θα κάνουμε είχα κ προδιάθεση κ θέλω να δω αν με τη διατροφή που κάνω τόσο καιρό δω αποτέλεσμα κορίτσια πολύ πείνα έχω να φάω ζάχαρη δυο μισή μήνες ούτε λιπαρά ούτε ρύζι μακαρόνια πατάτες τίποτα ξεγελιέμαι με κάνα γλυκό με στέβια άλλα τι να σ κάνει ;; Καφέ πίνεται;;; Εγώ πίνω μισό κάθε δεύτερη μέρα στο γιο μ δεν έπινα καθολου αλλά τώρα το ζήταω για γεύση φυσικά με στέβια ο καφές λέτε να πειράζει δεν τον ρώτησα !!! Έως ώρας είμαι μείον τέσσερα κιλά αλλά έχω απόθεμα όντας τσούπωτη!!!! Χαχαχαχ @vaso_mpempisβασω περιμένουμε τα νέα σ τη Παρασκευή από τη β επιπέδου εγώ τώρα είμαι 22 και πέντε νομίζω αν. Θυμάμαι είμαστε μαζί έτσι;;

Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν ήπια καθόλου. Ενώ μου επέτρεπε έναν... τώρα πίνω κάποιες φορές φρέντο εσπρέσσο ντεκάφ, για τη γέυση πιο πολύ αν έχω όρεξη.. 1-2 φορές την εβδομάδα. Γενικά επιτρέπεται ένας καφές την ημέρα ξέρω απλά επειδή εγώ δεν ξέρω πότε θα μου τη δώσει να φάω λίγο σοκολάτα προτιμώ να αποφύγω τον καφέ.

:wub:

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι ο δικος μου τα ιδια!Πλεον κανει αισθητη την παρουσια του συνεχεια!Εγω εναν καφε την ημερα τον πινω. Στον γιο μου δεν επινα η επινα εναν ντεκαφ αλλα τωρα δεν την παλευω χωρις καφε με τιποτα!Κι ο γιατρος ομως μου εχει πει οτι μπορω να πινω εναν την ημερα. Απλα μετα προσεχω να μην καταναλωσω τιποτα αλλο με καφεινη. 

Κοριτσια, εμεις την πατησαμε... ο αντρας μου ειναι με covid απο χθες!Ευτυχως, δεν το περναει βαρια βεβαια. Τα self εμενα και του μικρου βγαινουν αρνητικα μεχρι στιγμης. Το θεμα ειναι οτι απομονωση με τον μικρο δεν παιζει...ηδη δυσκολευεται να αποδεχτει οτι δεν τον παιρνει αγκαλια η οτι δεν κοιμουνται μαζι...οποτε απλα κανω το σταυρο μου να μην κολλησουμε...Εντωμεταξυ, εχουμε και ραντεβου αυριο να βλεπαμε τον μπεμπη αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μου το αναβαλει...θα παρω αυριο τηλεφωνο να δω τι θα μου πει.

Αχ κορίτσι μ εύχομαι να περάσει συντομα όλο αυτό σε καταλαβαίνω ... εγώ πέρασα κοβιντ τώρα στην εγγυμοσινη και ήμουνα χάλια σαν βαριά ίωση το πέρασα ανχος φόβο επίδη ήμουνα στο πρώτο τριμινο  κλπ δόξα το θεό πήγαν όλα καλά και ήμουν τυχερή π ήμουν βολιασμενη τελικά γτ θα μπορούσα να το περάσω πολύ χειρότερα  Μ είχε πει ο γιατρός ...να μην φοβάσαι όλα.καλα.θα πάνε να προσέχεις μάσκα γάντια πολύ καλό καθάρισμα  πομολα τα πάντα όλα και δεν θ  κολλήσεις....

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !

Και εγώ απο 41.5 και 39.5 αιματοκρίτη, τώρα είμαι 35 και κάτι .

Για καφέ, 1 την ημέρα πίνω και εγώ. Προσπάθησα και ντεκάφ αλλα είχα φρικτούς πονοκεφάλους απο την έλειψη καφεϊνης.  Ο γιατρός μου είπε οτι είναι οκ ένας καφες την ημέρα, εκτός εαν νιώθω τρέμουλο και ταχυκαρδίες, που ποτέ δεν είχα τέτοια θέματα με τον καφέ ούτως ή αλλως.

Για κόβιντ, περασα πριν απο 3 εβδομάδες. Χαλαρά , ήμουν και 3πλά εμβολιασμένη :) Πήγα και για επαναληπτικές εξετάσεις σε παθολόγο, όλα καλά επίσης!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι ο δικος μου τα ιδια!Πλεον κανει αισθητη την παρουσια του συνεχεια!Εγω εναν καφε την ημερα τον πινω. Στον γιο μου δεν επινα η επινα εναν ντεκαφ αλλα τωρα δεν την παλευω χωρις καφε με τιποτα!Κι ο γιατρος ομως μου εχει πει οτι μπορω να πινω εναν την ημερα. Απλα μετα προσεχω να μην καταναλωσω τιποτα αλλο με καφεινη. 

Κοριτσια, εμεις την πατησαμε... ο αντρας μου ειναι με covid απο χθες!Ευτυχως, δεν το περναει βαρια βεβαια. Τα self εμενα και του μικρου βγαινουν αρνητικα μεχρι στιγμης. Το θεμα ειναι οτι απομονωση με τον μικρο δεν παιζει...ηδη δυσκολευεται να αποδεχτει οτι δεν τον παιρνει αγκαλια η οτι δεν κοιμουνται μαζι...οποτε απλα κανω το σταυρο μου να μην κολλησουμε...Εντωμεταξυ, εχουμε και ραντεβου αυριο να βλεπαμε τον μπεμπη αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μου το αναβαλει...θα παρω αυριο τηλεφωνο να δω τι θα μου πει.

Καλημέρα κορίτσια ναι κ εγώ έτσι πιστεύω ότι επιτρέπεται αν κ δεν τον ρώτησα !; Κατερίνα μ εύχομαι να μην κολλήσετε αλλά κ μα κολλήσετε ψυχραιμία το περνάνε πολλές εγκύου λες πλέον κ το περνάνε ελαφρά!! Εγώ το μόνο που φοβάμαι αν κολλήσω ποτέ είναι να μην έχω βήχα μόνο λόγω τραχήλου καταλαβαίνεις !!! Εύχομαι να περάσει κ να μη σας πιάσει!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Με το κομμάτι της απολύμανσης τι έχετε κάνει?Γιατί είναι η εποχή τους!! Εγώ είμαι και ισόγειο οπότε καταλαβαίνετε! Σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό αλλά πιστεύω ότι θα μου πει να ρωτήσω αυτόν που κάνει την απολύμανση...πού να ξέρει τι φάρμακο βάζει!

Εν τω μεταξύ αυτον που κάνει την απολύμανση έχεις εμπιστοσύνη να τον ρωτήσεις; Σκέφτηκα αν καταφέρω την ημέρα που είναι να φύγουμε για διακοπές ακριβώς εκείνο το πρωινό να έρθει και αμέσως να φύγουμε για να μη μείνουμε καθόλου μες στο σπίτι. Ομως αυτό θα γίνει κοντά στο 15αύγουστο.Θα έρχεται αυτός;Κι εκτός αυτού ένα μήνα ακομα θα κάθομαι με τις κατσαρίδες;

Το να φύγω να πάω να μείνω στην πεθερά μου δυο-τρεις μέρες δεν παίζει και η μάνα μου έχει μικρό σπίτι οπότε πάλι δεν παίζει. Αλλά και να μείνουμε με κατσαρίδες πάλι δεν παίζει! Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Equality είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Με το κομμάτι της απολύμανσης τι έχετε κάνει?Γιατί είναι η εποχή τους!! Εγώ είμαι και ισόγειο οπότε καταλαβαίνετε! Σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό αλλά πιστεύω ότι θα μου πει να ρωτήσω αυτόν που κάνει την απολύμανση...πού να ξέρει τι φάρμακο βάζει!

Εν τω μεταξύ αυτον που κάνει την απολύμανση έχεις εμπιστοσύνη να τον ρωτήσεις; Σκέφτηκα αν καταφέρω την ημέρα που είναι να φύγουμε για διακοπές ακριβώς εκείνο το πρωινό να έρθει και αμέσως να φύγουμε για να μη μείνουμε καθόλου μες στο σπίτι. Ομως αυτό θα γίνει κοντά στο 15αύγουστο.Θα έρχεται αυτός;Κι εκτός αυτού ένα μήνα ακομα θα κάθομαι με τις κατσαρίδες;

Το να φύγω να πάω να μείνω στην πεθερά μου δυο-τρεις μέρες δεν παίζει και η μάνα μου έχει μικρό σπίτι οπότε πάλι δεν παίζει. Αλλά και να μείνουμε με κατσαρίδες πάλι δεν παίζει! Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω...

Καλησπερα!!!!! Εγω κανω κανονικα και απ οταν εκανα τον γιο μου. Εχω ρωτησει και μου εχουν πει οτι δε χρειαζεται να λειψεις αρκει να μη το πιασεις. (Ετσι κι αλλιως εκει που ριχνουν δεν εχουμε προσβαση) Εγω να σου πω την αληθεια τις αλλες χρονιες αν μπορουσα πηγαινα και εμενα ενα βραδυ στην πεθερα μου καλου κακου αλλα φετος δεν εφυγα.

Σου λενε παντα τι φαρμακο ειναι, το γραφει και η αποδειξη οποτε αν θες αφου μαθεις το φαρμακο ξαναρωτα τον γιατρο μηπως το γνωριζει.

Παντως υπογραφει χημικος δε νομιζω να σου λενε οτι να ναι

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, κοριτσια μου, δε γλιτωσαμε ουτε εγω ουτε ο μικρος...απαντες με covid!Εγω ξυπνησα σημερα χαλια με πονους στο σωμα και ριγη, εκανα κι ενα 38, οποτε ειπα να κανω ενα self...αρνητικο (ο,τι να 'ναι κι αυτα παρεπιμπτοντως!) και μετα που επεσε ο πυρετος, πηγα για rapid...θετικο. Εκανα κι ενα self του μικρου μετα, θετικο κι αυτο! Το καλο ειναι οτι εκεινος τουλαχιστον δεν εχει ιδιαιτερα συμπτωματα, ενα βηχαλακι μονο που και που.

Για την απολυμανση που λετε, αμα σας πω τι επαθα εγω...ειμαι διαχειριστρια, οποτε πηγα εγω μαζι με τον υπαλληλο που ηρθε για να κανει την απολυμανση και σε καποια φαση, παταει καταλαθος το ψεκαστηρι εκει που γυριζε και μου ηρθε κατευθειαν στο προσωπο...ΣΟΚ!Μας διαβεβαιωσαν βεβαια και αυτος κι απο την εταιρεια οτι ειναι απολυτως ακινδυνο και οικολογικο...το ελπιζω!Στο σπιτι παντως εγω δεν κανω απ' οταν εμεινα εγκυος στον γιο μου και μετα με το παιδι. Τους λεω να ριχνουν μονο στο παραθυρακι του μπανιου και στην αποχετευση. Τωρα βεβαια αν εχεις μεσα στο σπιτι κατσαριδες, ειναι θεμα...δεν μπορεις να το αφησεισ κι ετσι!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Τελικα, κοριτσια μου, δε γλιτωσαμε ουτε εγω ουτε ο μικρος...απαντες με covid!Εγω ξυπνησα σημερα χαλια με πονους στο σωμα και ριγη, εκανα κι ενα 38, οποτε ειπα να κανω ενα self...αρνητικο (ο,τι να 'ναι κι αυτα παρεπιμπτοντως!) και μετα που επεσε ο πυρετος, πηγα για rapid...θετικο. Εκανα κι ενα self του μικρου μετα, θετικο κι αυτο! Το καλο ειναι οτι εκεινος τουλαχιστον δεν εχει ιδιαιτερα συμπτωματα, ενα βηχαλακι μονο που και που.

Για την απολυμανση που λετε, αμα σας πω τι επαθα εγω...ειμαι διαχειριστρια, οποτε πηγα εγω μαζι με τον υπαλληλο που ηρθε για να κανει την απολυμανση και σε καποια φαση, παταει καταλαθος το ψεκαστηρι εκει που γυριζε και μου ηρθε κατευθειαν στο προσωπο...ΣΟΚ!Μας διαβεβαιωσαν βεβαια και αυτος κι απο την εταιρεια οτι ειναι απολυτως ακινδυνο και οικολογικο...το ελπιζω!Στο σπιτι παντως εγω δεν κανω απ' οταν εμεινα εγκυος στον γιο μου και μετα με το παιδι. Τους λεω να ριχνουν μονο στο παραθυρακι του μπανιου και στην αποχετευση. Τωρα βεβαια αν εχεις μεσα στο σπιτι κατσαριδες, ειναι θεμα...δεν μπορεις να το αφησεισ κι ετσι!

 

Περάστηκα εύχομαι να μας λες πως το περνάς ενημέρωσες τον γιατρό σ σ είπε να πάρεις τπτ μπούκωμα βήχα τέτοια έχεις!!! Εύχομαι να το περάσεις στο πόδι. Τι να πω!!!! Καλά για το ψέκασμα που είπες σοκ μεγαλοοοοοο!!!!!

 

7 ώρες πρίν, Inana είπε:

Koritsia kalispera, ime 25e2d kai xthes o giatros mou ipen gia ena emvolio tou kokitoi oti prepi na to kanoo,to exi kani kapia alli kopela na mou pii??

παιδια τι είναι αυτό με τον κοκιτη όντως το έκανε κ μια φίλη μ πριν γεννήσει λίγο το κάνουν όλες γιατί λέει είναι σε έξαρση κ πιάνει τα μικρά κ δε κάνει τι να πω εγώ στο γιο πριν πέντε χρόνια δεν με είχε βάλει μα πάνω τπτ τώρα μ είπε ότι δε θα αποφύγω την Τρίτη δόση κορονοϊού κ αυτό του κοκιτη τώρα ποτέ δε μ είπε εγώ είμαι 23 εβδομάδα θα τον ρωτήσω τη. Δευτέρα που έχω ραντεβού !!! 

8 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω σε στεγνωτήριο μπορούμε να βάζουμε τα ρούχα του μωρού η όχι; 

Ναι κάλε ίσα ίσα που κάνει κ απολύμανση το στεγνωτήριο γιατί όχι ; Απλά μπορεί να φθαρούν πιο εύκολα μόνο αυτό !! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...