Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω σε στεγνωτήριο μπορούμε να βάζουμε τα ρούχα του μωρού η όχι; 

Εννοειται! Ειχα ρωτησει και την παιδιατρο

10 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Τελικα, κοριτσια μου, δε γλιτωσαμε ουτε εγω ουτε ο μικρος...απαντες με covid!Εγω ξυπνησα σημερα χαλια με πονους στο σωμα και ριγη, εκανα κι ενα 38, οποτε ειπα να κανω ενα self...αρνητικο (ο,τι να 'ναι κι αυτα παρεπιμπτοντως!) και μετα που επεσε ο πυρετος, πηγα για rapid...θετικο. Εκανα κι ενα self του μικρου μετα, θετικο κι αυτο! Το καλο ειναι οτι εκεινος τουλαχιστον δεν εχει ιδιαιτερα συμπτωματα, ενα βηχαλακι μονο που και που.

Για την απολυμανση που λετε, αμα σας πω τι επαθα εγω...ειμαι διαχειριστρια, οποτε πηγα εγω μαζι με τον υπαλληλο που ηρθε για να κανει την απολυμανση και σε καποια φαση, παταει καταλαθος το ψεκαστηρι εκει που γυριζε και μου ηρθε κατευθειαν στο προσωπο...ΣΟΚ!Μας διαβεβαιωσαν βεβαια και αυτος κι απο την εταιρεια οτι ειναι απολυτως ακινδυνο και οικολογικο...το ελπιζω!Στο σπιτι παντως εγω δεν κανω απ' οταν εμεινα εγκυος στον γιο μου και μετα με το παιδι. Τους λεω να ριχνουν μονο στο παραθυρακι του μπανιου και στην αποχετευση. Τωρα βεβαια αν εχεις μεσα στο σπιτι κατσαριδες, ειναι θεμα...δεν μπορεις να το αφησεισ κι ετσι!

 

Περαστικα σε ολους σας!!! Γρηγορη αναρρωση!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Περάστηκα εύχομαι να μας λες πως το περνάς ενημέρωσες τον γιατρό σ σ είπε να πάρεις τπτ μπούκωμα βήχα τέτοια έχεις!!! Εύχομαι να το περάσεις στο πόδι. Τι να πω!!!! Καλά για το ψέκασμα που είπες σοκ μεγαλοοοοοο!!!

Η αληθεια ειναι οτι δεν το περναω και πολυ ελαφρια...Χθες ηταν λιγο δυσκολα γιατι επεμενε πολυ ο πυρετος και το μονο που μπορω να παρω ειναι depon. Σημερα ευτυχως εχουν μεγαλωσει τα διαστηματα που ανεβαινει και πεφτει αμεσως με το αντιπυρετικο. Μιλησα με τον παθολογο και τον γυναικολογο και παιρνω βιταμινη c με ψευδαργυρο. Ορο μου ειπε στη μυτη για το μπουκωμα. Σημερα μου εχει ξεκινησει ενας βηχας αλλα ευτυχως μεχρι στιγμης ειναι διαχειρισιμος. Το μονο που με αγχωσε ηταν οτι μου ανεβαιναν πολυ οι παλμοι με τον πυρετο αλλα με καθησυχασε ο παθολογος. Το θεμα ειναι οτι θελει ξεκουραση για να περασει πιο ανωδυνα αλλα με τον μικρο αυτο ειναι αδυνατον, ανεβαζει κι αυτο το καημενο πυρετο εντωμεταξυ και γενικα ειναι σε μια φαση ασταματητης γκρινιας...κλειστηκε και μεσα στο σπιτι...ειναι λιγο δυσκολη η ολη κατασταση!

Για το εμβολιο του κοκιτη θελω κι εγω να ρωτησω τον γιατρο μου. Στον γιο μου δεν ειχε τεθει θεμα αλλα τωρα ξερω κι εγω οτι το κανουν οι εγκυμονουσες προς το τελος γιατι υπαρχει εξαρση. Η νυφη μου που γεννησε πριν λιγες μερες το εκανε και μαλιστα το εκαναν και ο αδερφος μου και οι γονεις της που εχουν καθημερινη επαφη με το μωρο. Να δω βεβαια ποτε θα παμε για το ραντεβου τωρα, ειχα τη Δευτερα και το αναβαλαμε λογω του θετικου τεστ του συζυγου και τωρα πρεπει να περασουν οι μερες να βγει το δικο μου αρνητικο για να μπορεσω να παω. Πολυ αγχος κι αυτο!!

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα σε ολες τις εγκυουλες! Είδα που ρωτησατε για αν κάνει να πινουμε εναμ καφε... Μήπως ξέρετε κανα κακαο που και που (χωρις ζαχαρη) κάνει;

Καλησπέρα, ναι με μέτρο όλα επιτρέπονται. Κακάο ειδικά έχουν όλα σχεδόν τα γλυκά... αλίμονό μας αν δεν επιτρεπόταν χαχαχαχαχαχαχα 

πρίν από 8 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν το περναω και πολυ ελαφρια...Χθες ηταν λιγο δυσκολα γιατι επεμενε πολυ ο πυρετος και το μονο που μπορω να παρω ειναι depon. Σημερα ευτυχως εχουν μεγαλωσει τα διαστηματα που ανεβαινει και πεφτει αμεσως με το αντιπυρετικο. Μιλησα με τον παθολογο και τον γυναικολογο και παιρνω βιταμινη c με ψευδαργυρο. Ορο μου ειπε στη μυτη για το μπουκωμα. Σημερα μου εχει ξεκινησει ενας βηχας αλλα ευτυχως μεχρι στιγμης ειναι διαχειρισιμος. Το μονο που με αγχωσε ηταν οτι μου ανεβαιναν πολυ οι παλμοι με τον πυρετο αλλα με καθησυχασε ο παθολογος. Το θεμα ειναι οτι θελει ξεκουραση για να περασει πιο ανωδυνα αλλα με τον μικρο αυτο ειναι αδυνατον, ανεβαζει κι αυτο το καημενο πυρετο εντωμεταξυ και γενικα ειναι σε μια φαση ασταματητης γκρινιας...κλειστηκε και μεσα στο σπιτι...ειναι λιγο δυσκολη η ολη κατασταση!

Για το εμβολιο του κοκιτη θελω κι εγω να ρωτησω τον γιατρο μου. Στον γιο μου δεν ειχε τεθει θεμα αλλα τωρα ξερω κι εγω οτι το κανουν οι εγκυμονουσες προς το τελος γιατι υπαρχει εξαρση. Η νυφη μου που γεννησε πριν λιγες μερες το εκανε και μαλιστα το εκαναν και ο αδερφος μου και οι γονεις της που εχουν καθημερινη επαφη με το μωρο. Να δω βεβαια ποτε θα παμε για το ραντεβου τωρα, ειχα τη Δευτερα και το αναβαλαμε λογω του θετικου τεστ του συζυγου και τωρα πρεπει να περασουν οι μερες να βγει το δικο μου αρνητικο για να μπορεσω να παω. Πολυ αγχος κι αυτο!!

Αχ ρε γαμώτο!!! Περνάτε δύσκολα. Μακάρι γρήγορα να περάσουν όλα... πιστεύω εκεί πάνω στην εβδομάδα να είστε όλοι καλύτερα. Πόσες μέρες είναι τώρα;;

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά όλο και ακούω για κρούσματα και το περνάνε βαριά ενώ το καλοκαίρι οι περισσότεροι που έμαθα ήταν σχεδόν ασυμπωτικοί 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν το περναω και πολυ ελαφρια...Χθες ηταν λιγο δυσκολα γιατι επεμενε πολυ ο πυρετος και το μονο που μπορω να παρω ειναι depon. Σημερα ευτυχως εχουν μεγαλωσει τα διαστηματα που ανεβαινει και πεφτει αμεσως με το αντιπυρετικο. Μιλησα με τον παθολογο και τον γυναικολογο και παιρνω βιταμινη c με ψευδαργυρο. Ορο μου ειπε στη μυτη για το μπουκωμα. Σημερα μου εχει ξεκινησει ενας βηχας αλλα ευτυχως μεχρι στιγμης ειναι διαχειρισιμος. Το μονο που με αγχωσε ηταν οτι μου ανεβαιναν πολυ οι παλμοι με τον πυρετο αλλα με καθησυχασε ο παθολογος. Το θεμα ειναι οτι θελει ξεκουραση για να περασει πιο ανωδυνα αλλα με τον μικρο αυτο ειναι αδυνατον, ανεβαζει κι αυτο το καημενο πυρετο εντωμεταξυ και γενικα ειναι σε μια φαση ασταματητης γκρινιας...κλειστηκε και μεσα στο σπιτι...ειναι λιγο δυσκολη η ολη κατασταση!

Για το εμβολιο του κοκιτη θελω κι εγω να ρωτησω τον γιατρο μου. Στον γιο μου δεν ειχε τεθει θεμα αλλα τωρα ξερω κι εγω οτι το κανουν οι εγκυμονουσες προς το τελος γιατι υπαρχει εξαρση. Η νυφη μου που γεννησε πριν λιγες μερες το εκανε και μαλιστα το εκαναν και ο αδερφος μου και οι γονεις της που εχουν καθημερινη επαφη με το μωρο. Να δω βεβαια ποτε θα παμε για το ραντεβου τωρα, ειχα τη Δευτερα και το αναβαλαμε λογω του θετικου τεστ του συζυγου και τωρα πρεπει να περασουν οι μερες να βγει το δικο μου αρνητικο για να μπορεσω να παω. Πολυ αγχος κι αυτο!!

Αχ μακαρι να περάσει γρήγορα ήσουν εμβολιασμένη;; Ναι για κοκιτη όντως κ εγώ έτσι ακούω θα μας τρελάνουν στο τέλος με τους ιούς !!! Καμία εισπνοή δε σε αφήνει για να μη σε πιάνει βήχας να κανείς;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ ρε γαμώτο!!! Περνάτε δύσκολα. Μακάρι γρήγορα να περάσουν όλα... πιστεύω εκεί πάνω στην εβδομάδα να είστε όλοι καλύτερα. Πόσες μέρες είναι τώρα;;

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά όλο και ακούω για κρούσματα και το περνάνε βαριά ενώ το καλοκαίρι οι περισσότεροι που έμαθα ήταν σχεδόν ασυμπωτικοί 

Εμενα και του μικρου ηταν η 2η μερα σημερα. Ο αντρας μου αυριο συμπληρωνει την 5η και θα παει για rapid αν και το self που εκανε σημερα βγηκε θετικο. Εκεινος βεβαια εχει συνελθει αρκετα. Εμεις εχουμε μελλον ακομα...Η αληθεια ειναι αυτη!Πολλα κρουσματα και γυρω μας και πολλοι το περνουν βαρια...τι να πω...αντι να βελτιωνεται η κατασταση...

6 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Αχ μακαρι να περάσει γρήγορα ήσουν εμβολιασμένη;; Ναι για κοκιτη όντως κ εγώ έτσι ακούω θα μας τρελάνουν στο τέλος με τους ιούς !!! Καμία εισπνοή δε σε αφήνει για να μη σε πιάνει βήχας να κανείς;;

Ναι, ειχα κανει και την 3η δοση τον Ιανουαριο, ουσιαστικα λιγες μερες πριν μεινω εγκυος. Θα μιλησω αυριο ξανα με τον παθολογο να δω τι θα μου πει για τον βηχα, μηπως και μπορει να μου δωσει κατι. Το καλο ειναι οτι δε βηχω συνεχεια, απλα οταν με πιανει ειναι εντονο και εχω και το αγχος να μην πολυτρανταζομαι...αν και ο μπεμπης ειναι εκπαιδευμενος πιστευω...ολες τις ιωσεις εχω περασει σ' αυτην την εγκυμοσυνη!!

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν το περναω και πολυ ελαφρια...Χθες ηταν λιγο δυσκολα γιατι επεμενε πολυ ο πυρετος και το μονο που μπορω να παρω ειναι depon. Σημερα ευτυχως εχουν μεγαλωσει τα διαστηματα που ανεβαινει και πεφτει αμεσως με το αντιπυρετικο. Μιλησα με τον παθολογο και τον γυναικολογο και παιρνω βιταμινη c με ψευδαργυρο. Ορο μου ειπε στη μυτη για το μπουκωμα. Σημερα μου εχει ξεκινησει ενας βηχας αλλα ευτυχως μεχρι στιγμης ειναι διαχειρισιμος. Το μονο που με αγχωσε ηταν οτι μου ανεβαιναν πολυ οι παλμοι με τον πυρετο αλλα με καθησυχασε ο παθολογος. Το θεμα ειναι οτι θελει ξεκουραση για να περασει πιο ανωδυνα αλλα με τον μικρο αυτο ειναι αδυνατον, ανεβαζει κι αυτο το καημενο πυρετο εντωμεταξυ και γενικα ειναι σε μια φαση ασταματητης γκρινιας...κλειστηκε και μεσα στο σπιτι...ειναι λιγο δυσκολη η ολη κατασταση!

Για το εμβολιο του κοκιτη θελω κι εγω να ρωτησω τον γιατρο μου. Στον γιο μου δεν ειχε τεθει θεμα αλλα τωρα ξερω κι εγω οτι το κανουν οι εγκυμονουσες προς το τελος γιατι υπαρχει εξαρση. Η νυφη μου που γεννησε πριν λιγες μερες το εκανε και μαλιστα το εκαναν και ο αδερφος μου και οι γονεις της που εχουν καθημερινη επαφη με το μωρο. Να δω βεβαια ποτε θα παμε για το ραντεβου τωρα, ειχα τη Δευτερα και το αναβαλαμε λογω του θετικου τεστ του συζυγου και τωρα πρεπει να περασουν οι μερες να βγει το δικο μου αρνητικο για να μπορεσω να παω. Πολυ αγχος κι αυτο!!

Αχ κοριτσάκι μ υπομονή θα περάσει και αυτό και εγώ π πέρασαν κοβιντ στην εγγυμοσινη έτσι χαλια το πέρασα είχα πονολεμο μπούκωμα  απίστευτα πολύ εντονο πονοκέφαλο π δεν άντεχα ασεε ύψιλο πυρετό και μόνο Ντεπον χαπακι με άφησε να πάρω ούτε καν αναβραζον και όταν δεν Μ έπεφτε ο πυρετός και δεν έκανε να πάρω άλλο Ντεπον έβαζα ξίδι με βαμβάκι στις μασχάλες και πανακια βρεχμενο με νερό και ξίδι στο κούτελο  και Μ έπεφτε αμέσως ο πυρετός  και ενοητε παρόλο π δεν μπορούσα να σικοθω από το κρεβατάκι τόσο χάλια ο ήμουν πήγαινα με το ζόρι και έκανα ντουζ και έτσι Μ έπεφτε είχα και εγώ. Βήχα πολύ και είχα ξεκηνησει εισπνοές και μετα από δύο τρεις ημέρες ήμουνα καλύτερα...μην ανησιχεις όλα καλά θα πάνε ♥️θα περάσει και αυτό ...

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εμενα και του μικρου ηταν η 2η μερα σημερα. Ο αντρας μου αυριο συμπληρωνει την 5η και θα παει για rapid αν και το self που εκανε σημερα βγηκε θετικο. Εκεινος βεβαια εχει συνελθει αρκετα. Εμεις εχουμε μελλον ακομα...Η αληθεια ειναι αυτη!Πολλα κρουσματα και γυρω μας και πολλοι το περνουν βαρια...τι να πω...αντι να βελτιωνεται η κατασταση...

Ναι, ειχα κανει και την 3η δοση τον Ιανουαριο, ουσιαστικα λιγες μερες πριν μεινω εγκυος. Θα μιλησω αυριο ξανα με τον παθολογο να δω τι θα μου πει για τον βηχα, μηπως και μπορει να μου δωσει κατι. Το καλο ειναι οτι δε βηχω συνεχεια, απλα οταν με πιανει ειναι εντονο και εχω και το αγχος να μην πολυτρανταζομαι...αν και ο μπεμπης ειναι εκπαιδευμενος πιστευω...ολες τις ιωσεις εχω περασει σ' αυτην την εγκυμοσυνη!!

Χαχα θα περάσει ήδη από την Τρίτη μέρα θα νιώθεις καλύτερα δε μπορεί με τρεις δόσεις τελικά μήπως τα κάνουμε τσάμπα τα εμβόλια δε ξέρω !!! Πες του να σ δώσει εισπνοές εγώ φαντασου το πρώτο τρίμηνο είχα κολλήσει μια ίωση από το νηπιαγωγείο το έφερε ο μικρούλης κ είχα μόνο βήχα γιατί λόγω βρογχικού άσματος με χτύπησε  εκεί κ έκανα ακροαστικα κ έκανα για ενα μήνα και εισπνοές πρωί βράδυ κ πλύσεις σε μύτη κ σπρέι να μη κατεβάζω κ ευτυχώς πέρασε τώρα που δεν είσαι κ στο πρώτο τρίμηνο θα μπορείς να πάρεις κάτι σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Αχ κοριτσάκι μ υπομονή θα περάσει και αυτό και εγώ π πέρασαν κοβιντ στην εγγυμοσινη έτσι χαλια το πέρασα είχα πονολεμο μπούκωμα  απίστευτα πολύ εντονο πονοκέφαλο π δεν άντεχα ασεε ύψιλο πυρετό και μόνο Ντεπον χαπακι με άφησε να πάρω ούτε καν αναβραζον και όταν δεν Μ έπεφτε ο πυρετός και δεν έκανε να πάρω άλλο Ντεπον έβαζα ξίδι με βαμβάκι στις μασχάλες και πανακια βρεχμενο με νερό και ξίδι στο κούτελο  και Μ έπεφτε αμέσως ο πυρετός  και ενοητε παρόλο π δεν μπορούσα να σικοθω από το κρεβατάκι τόσο χάλια ο ήμουν πήγαινα με το ζόρι και έκανα ντουζ και έτσι Μ έπεφτε είχα και εγώ. Βήχα πολύ και είχα ξεκηνησει εισπνοές και μετα από δύο τρεις ημέρες ήμουνα καλύτερα...μην ανησιχεις όλα καλά θα πάνε ♥️θα περάσει και αυτό ...

 

Πωπω...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ πολυ!!Εμενα με αφηνει να παιρνω και αναβραζον maximum. Μου ειπε οτι μεχρι 4 την ημερα μπορω να τα παιρνω. Ασε, εμενα με επιασε και εντονος πονος στην κοιλια χθες βραδυ και διαρροια...τα ειδα ολα!!Μεχρι να προσδιορισω οτι ο πονος ηταν εντερικος κι οχι απο το μωρο πηγε η καρδια μου και ηρθε!Ευτυχως σημερα δε με εχει ξαναπιασει. Εχω μονο υπερβολικο πονοκεφαλο και γενικα αυτην την αισθηση οτι δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου. Εισπνοες θα ξεκινησω κι εγω σημερα κι ελπιζω να βοηθησουν...

 

4 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Χαχα θα περάσει ήδη από την Τρίτη μέρα θα νιώθεις καλύτερα δε μπορεί με τρεις δόσεις τελικά μήπως τα κάνουμε τσάμπα τα εμβόλια δε ξέρω !!! Πες του να σ δώσει εισπνοές εγώ φαντασου το πρώτο τρίμηνο είχα κολλήσει μια ίωση από το νηπιαγωγείο το έφερε ο μικρούλης κ είχα μόνο βήχα γιατί λόγω βρογχικού άσματος με χτύπησε  εκεί κ έκανα ακροαστικα κ έκανα για ενα μήνα και εισπνοές πρωί βράδυ κ πλύσεις σε μύτη κ σπρέι να μη κατεβάζω κ ευτυχώς πέρασε τώρα που δεν είσαι κ στο πρώτο τρίμηνο θα μπορείς να πάρεις κάτι σιγουρα

Πραγματικα, αυτο με τα εμβολια ειναι να απορεις!!Μου εδωσε σημερα εισπνοες και μια σκονη για να φευγουν τα φλεματα και να καθαριζει το αναπνευστικο. Θελω να πιστευω οτι απο αυριο που θα ειναι η 4η μερα θα αρχισω να βλεπω βελτιωση. Το καλο ειναι οτι ο μικρος μου σημερα παραμενει απυρετος, οποτε εμεινα εγω μονο.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Πωπω...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ πολυ!!Εμενα με αφηνει να παιρνω και αναβραζον maximum. Μου ειπε οτι μεχρι 4 την ημερα μπορω να τα παιρνω. Ασε, εμενα με επιασε και εντονος πονος στην κοιλια χθες βραδυ και διαρροια...τα ειδα ολα!!Μεχρι να προσδιορισω οτι ο πονος ηταν εντερικος κι οχι απο το μωρο πηγε η καρδια μου και ηρθε!Ευτυχως σημερα δε με εχει ξαναπιασει. Εχω μονο υπερβολικο πονοκεφαλο και γενικα αυτην την αισθηση οτι δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου. Εισπνοες θα ξεκινησω κι εγω σημερα κι ελπιζω να βοηθησουν...

 

Πραγματικα, αυτο με τα εμβολια ειναι να απορεις!!Μου εδωσε σημερα εισπνοες και μια σκονη για να φευγουν τα φλεματα και να καθαριζει το αναπνευστικο. Θελω να πιστευω οτι απο αυριο που θα ειναι η 4η μερα θα αρχισω να βλεπω βελτιωση. Το καλο ειναι οτι ο μικρος μου σημερα παραμενει απυρετος, οποτε εμεινα εγω μονο.

Πραγματικά εύχομαι να ηρεμήσεις κ γρήγορα  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Πωπω...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ πολυ!!Εμενα με αφηνει να παιρνω και αναβραζον maximum. Μου ειπε οτι μεχρι 4 την ημερα μπορω να τα παιρνω. Ασε, εμενα με επιασε και εντονος πονος στην κοιλια χθες βραδυ και διαρροια...τα ειδα ολα!!Μεχρι να προσδιορισω οτι ο πονος ηταν εντερικος κι οχι απο το μωρο πηγε η καρδια μου και ηρθε!Ευτυχως σημερα δε με εχει ξαναπιασει. Εχω μονο υπερβολικο πονοκεφαλο και γενικα αυτην την αισθηση οτι δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου. Εισπνοες θα ξεκινησω κι εγω σημερα κι ελπιζω να βοηθησουν...

 

Πραγματικα, αυτο με τα εμβολια ειναι να απορεις!!Μου εδωσε σημερα εισπνοες και μια σκονη για να φευγουν τα φλεματα και να καθαριζει το αναπνευστικο. Θελω να πιστευω οτι απο αυριο που θα ειναι η 4η μερα θα αρχισω να βλεπω βελτιωση. Το καλο ειναι οτι ο μικρος μου σημερα παραμενει απυρετος, οποτε εμεινα εγω μονο.

Ευχομαι απο αυριο να εισαι κι εσυ καλυτερα; ο συζυγος βγηκε αρνητικος η ακομα;

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Πωπω...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ πολυ!!Εμενα με αφηνει να παιρνω και αναβραζον maximum. Μου ειπε οτι μεχρι 4 την ημερα μπορω να τα παιρνω. Ασε, εμενα με επιασε και εντονος πονος στην κοιλια χθες βραδυ και διαρροια...τα ειδα ολα!!Μεχρι να προσδιορισω οτι ο πονος ηταν εντερικος κι οχι απο το μωρο πηγε η καρδια μου και ηρθε!Ευτυχως σημερα δε με εχει ξαναπιασει. Εχω μονο υπερβολικο πονοκεφαλο και γενικα αυτην την αισθηση οτι δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου. Εισπνοες θα ξεκινησω κι εγω σημερα κι ελπιζω να βοηθησουν...

 

Πραγματικα, αυτο με τα εμβολια ειναι να απορεις!!Μου εδωσε σημερα εισπνοες και μια σκονη για να φευγουν τα φλεματα και να καθαριζει το αναπνευστικο. Θελω να πιστευω οτι απο αυριο που θα ειναι η 4η μερα θα αρχισω να βλεπω βελτιωση. Το καλο ειναι οτι ο μικρος μου σημερα παραμενει απυρετος, οποτε εμεινα εγω μονο.

Περαστικά κορίτσια!!!Τα εμβόλια προστατεύουν από την βαριά νόσηση και τον θάνατο!Μην ανησυχείτε!Όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ευχομαι απο αυριο να εισαι κι εσυ καλυτερα; ο συζυγος βγηκε αρνητικος η ακομα;

Οχι, θετικος βγηκε και σημερα, απλα του βγαινει αχνη η γραμμη και στο self και στο rapid.

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησα και εγώ κοβιντ... Τόσα χρόνια προσοχή τώρα βρήκα. Εν τω μεταξύ φορώ μάσκα μόνο την ffp3 και δεν την βγάζω πουθενά. Το τρίτο εμβόλιο το έκανα τέλος Δεκέμβρη. Δεν ξέρω αν με πιάνει ακόμη. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Πωπω...ταλαιπωρηθηκες κι εσυ πολυ!!Εμενα με αφηνει να παιρνω και αναβραζον maximum. Μου ειπε οτι μεχρι 4 την ημερα μπορω να τα παιρνω. Ασε, εμενα με επιασε και εντονος πονος στην κοιλια χθες βραδυ και διαρροια...τα ειδα ολα!!Μεχρι να προσδιορισω οτι ο πονος ηταν εντερικος κι οχι απο το μωρο πηγε η καρδια μου και ηρθε!Ευτυχως σημερα δε με εχει ξαναπιασει. Εχω μονο υπερβολικο πονοκεφαλο και γενικα αυτην την αισθηση οτι δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου. Εισπνοες θα ξεκινησω κι εγω σημερα κι ελπιζω να βοηθησουν...

 

Πραγματικα, αυτο με τα εμβολια ειναι να απορεις!!Μου εδωσε σημερα εισπνοες και μια σκονη για να φευγουν τα φλεματα και να καθαριζει το αναπνευστικο. Θελω να πιστευω οτι απο αυριο που θα ειναι η 4η μερα θα αρχισω να βλεπω βελτιωση. Το καλο ειναι οτι ο μικρος μου σημερα παραμενει απυρετος, οποτε εμεινα εγω μονο.

Φίλη είχα ταλεποτηθρι πολύ ασεε όλη μέρα ξάπλα.ημουν δεν μπορούσα να σηκοθω από το κρεβατι Με τίποτα είχα τόσο πονοκέφαλο π.εκλαογα δεν Μ πέρναγε με τίποτα ....είσαι τυχερή π σε αφήνει α περνεις αναβραζον εμένα ίσως δεν με αφήνει ε επιδη ήμουν στο πρώτο τριμινο....ήμουν μόνιμα.με πετσέτα στο κεφάλι ητε για τον πονοκέφαλο ητε για τον πυρετό ασεε...να ξέρεις για τις εισπνοές μπορεί να νιοσει σαν ελαφρύ πόνο μπροστά στο στήθος μετά από μια μέρα όταν βυχεις  μην ανησιχησεις δεν είναι κάτι.....παντός εμένα με βοήθησαν πολύ οι εισπνοές ....υπομονή κοριτσάκι μ θα περάσει σύντομα και θα είσαι μια.χαρα ❤️

 

πρίν από 46 λεπτά , Margr είπε:

Κόλλησα και εγώ κοβιντ... Τόσα χρόνια προσοχή τώρα βρήκα. Εν τω μεταξύ φορώ μάσκα μόνο την ffp3 και δεν την βγάζω πουθενά. Το τρίτο εμβόλιο το έκανα τέλος Δεκέμβρη. Δεν ξέρω αν με πιάνει ακόμη. 

Κορίτσι μ περαστικα και εσένα ...άσε και εγώ όταν κολησα αυτό είπα τόσα χρόνια δεν είχα κολησει  και είχα κολησει όταν ήμουν έγγυος στο πρώτο τριμινο ....καλά και εγω φίλη είχα κάνει το εμβόλιο και μετά από δύο μήνες κολησα άσε.......απλά θεωρώ ότι αν δεν ήμουνα εμβολιασμςνη   θά είχα.παει νοσοκομείο σίγουρα  ....

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...