Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι 26 εβδομαδων και νιωθω καποιες συσπασεις μεσα στην μερα εχει καμια αλλη κατι παρομοιο?  

Εγώ κορίτσι μου! Σήμερα κλείνω την 25η εβδομάδα και έχω αρκετές συσπάσεις μέσα στη μέρα εδώ και 1 μήνα.. Είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Το σημαντικό είναι να μην είναι συχνές σε ίσα χρονικά διαστήματα π.χ ανά τέταρτο. Και να σου μετράει ο γιατρός σου τον τράχηλο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι 26 εβδομαδων και νιωθω καποιες συσπασεις μεσα στην μερα εχει καμια αλλη κατι παρομοιο?  

Καλησπέρα κορίτσι μ και εγώ. Έκανα συσπάσεις πριν λίγες εβδομάδες συσπάσεις  σταμάτησα να έχω επαφές και λόγω του τραχιλου ο είναι στα όρια και Μ είχε πει ο γιατρός  να μην ανχονομαι για τις συσπάσεις και ότι είναι φυσιολογικό να έχω έως τρεις συσπάσεις την ημέρα για ελάχιστα δευτερόλεπτα για τον μήνα π είμαι και να μην ανχονομαι ...Μ είπε να ξεκουραζομαι όσο μπορώ κ δεν ξανά έκανα συσπάσεις καθόλου εδώ και λίγες εβδομάδες....

8 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι 26 εβδομαδων και νιωθω καποιες συσπασεις μεσα στην μερα εχει καμια αλλη κατι παρομοιο?  

Καλησπέρα κορίτσι μ και εγώ. Έκανα συσπάσεις πριν λίγες εβδομάδες συσπάσεις  σταμάτησα να έχω επαφές και λόγω του τραχιλου ο είναι στα όρια και Μ είχε πει ο γιατρός  να μην ανχονομαι για τις συσπάσεις και ότι είναι φυσιολογικό να έχω έως τρεις συσπάσεις την ημέρα για ελάχιστα δευτερόλεπτα για τον μήνα π είμαι και να μην ανχονομαι ...Μ είπε να ξεκουραζομαι όσο μπορώ κ δεν ξανά έκανα συσπάσεις καθόλου εδώ και λίγες εβδομάδες....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι 26 εβδομαδων και νιωθω καποιες συσπασεις μεσα στην μερα εχει καμια αλλη κατι παρομοιο?  

Καλησπέρα κορίτσι μου είναι απόλυτα φυσιολογικές οι συσπάσεις χωρίς πόνο στη βδομάδα που είσαι αν έχεις θέμα με τον τράχηλο θα πρέπει να μην είναι πάνω από τρεις τέσσερις την ώρα όχι μέρα αν είναι ειδοποιείς το γιατρό!!εγω έχω θέμα με τον τράχηλο κ χθες κ σήμερα που σηκώθηκα έχω κάνει αρκετές κ αγχώθηκα λίγο όταν όμως ξεκουράζομαι περνάνε κ μέρες που δεν καταλαβαίνω καμία!!δεν είναι κάτι μην ανησυχείς!!βριδκομαι  στη δεύτερη κύηση κ στην πρώτη που είχα πολλές μ είχε δώσει κάτι χάπια για τις συσπάσεις!! Αλλά έκανα πολλές κ είχα κ πεσσό για τον τράχηλο δεν έπρεπε παρόλα αυτά γέννησα στη 38 +2 εβδομάδα !!καλη συνέχεια !!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι 26 εβδομαδων και νιωθω καποιες συσπασεις μεσα στην μερα εχει καμια αλλη κατι παρομοιο?  

Και εγω εδω και ενα μηναεχω τουλάχιστον 20 με 30 συσπάσεις την ημέρα. Ξεκούραση θέλει και προσοχή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, NONI31 είπε:

Και εγω εδω και ενα μηναεχω τουλάχιστον 20 με 30 συσπάσεις την ημέρα. Ξεκούραση θέλει και προσοχή 

Καλημερα!!! 30;;;;; πολλες δεν ειναι;; 

Ποσο εισαι;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!! 30;;;;; πολλες δεν ειναι;; 

Ποσο εισαι;

28 εβδομαδων.ο τράχηλος είναι καλός όμως και ο γιατρός δεν ανησυχεί.ξεκουραση βέβαια και χωρίς πολλά πολλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι φαρμακα περνετε?  Ποσα μαγνησια την ημερα?  Εμενα 1 μου ειπε να περνω και πιστευω για αυτο εχω συσπασεις γιατι μαλλον πρεπει να περνω περισσοτερα!  Σας εχει δωσει κατι αλλο για τις συσπασεις? 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2022 at 5:26 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Έκανα επιτέλους κι εγώ τη β επιπέδου σήμερα!!! Είναι όλα καλά.. πήρα και φωτογραφίες της μπέμπας

Μου είπε ότι θα μπω για καισαρική στις 38 εβδομάδες, αυτό θα είναι 19/10.. αλλά σκέφτομαι να της πω να μπω 20/10 που είναι τα γενέθλια του άντρα μου και θα είμαι 38+1 :wub:

Αχ βρε κορίτσια τι γίνεται με τα κρούσματα... φοβάσαι να κουνηθείς!!!! Περαστικά γρήγορα σε όλες 

Τι ωραία νέα!! Αααχ θα μου άρεσε να ξέρω και εγώ πότε θα γεννήσω...όλο τη γέννα σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό! Όσον αφορά τον κοβιντ εγώ μάλλον ήμουν πολύ τυχερή! Το περάσαμε ακριβώς πριν μείνω έγκυος... σκεφτείτε στην τελευταία μου περίοδο είχα κόβιντ και έτσι ήμουν πιο χαλαρή όταν έμεινα έγκυος, βέβαια το θέμα είναι να μην ξανακολλησουμε... Πήγα και εγώ στο γιατρό την Πέμπτη,όλα καλά κοντεύουμε κιλό εμείς... είναι 850 γρ η μικρή μας, Δόξα τω Θεώ! Μου έκανε και ενδοκολπικο μετά από πάρα πολύ καιρό για να είναι σίγουρος για τον τράχηλο και όλα καλά! Βρε κορίτσια όσον αφορά τις συσπάσεις... Εγώ νομίζω ότι δεν έχω νιώσει ποτέ σύσπαση,αλλά και να νιώσω δεν ξέρω αν θα το καταλάβω... νιώθω κατά καιρούς πονακια αλλά όχι σύσπαση... φοβάμαι μην έχω και δεν το καταλαβαίνω...

On 8/7/2022 at 9:04 ΜΜ, Dimitra97 είπε:

Οόοοο τελειααα άντε μπράβο κοριτσάκι μ με το καλό τώρα η μπςμπουλα.σου ....αχχ φίλη χαμός άσε κ εμείς εδώ στο νησί έχουμε γεμησει  και εγώ δεν πάω πουθενά φοβάμαι μην ξανακολησω κοροτσια το χειρότερο θα είναι όταν θα γενησουμε εκεί θα γίνετε χαμός με κρούσματα οκοτμβριο πφφφ.......κορίτσια το στήθος στάζει πολύ γάλα λερονομαι συνεχια φοράω επιθέματα στήθους από σήμερα δεν γίνετε ιδικά το βράδυ λερώνω σεντόνια πήρα και τον γιατρό μ τηλ και Μ είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό το έχει πάθει καμία σας ? Είτε τώρα είτε σε κάποια άλλη εγγυμοσινη έχω ρωτήσει πόσα άτομα και καμιά δεν Μ έχει πει να στάζει το στήθος τόσο Νόρις κ να λερωνετε και...ίσα ίσα π και π καμία σταγόνα ανχοθηκα λίγο και γι'αυτό πήρα τηλ και τον γιατρο Μ 

 

 

 

Εμένα το είχε η κουμπάρα μου αυτό...είχε πειράξει μόνη της το στήθος να δει αν έχει γάλα από περιέργεια (μετά έμαθε ότι δεν έπρεπε) μετά έβγαζε συνέχεια και εμγαλη ποσότητα...αλλά δεν ήταν πρόβλημα,και ο γιατρός δεν το έκανε θέμα της είχε πει ότι ήταν φυσιολογικό...και μέχρι τέλους δεν είχε θέμα... αντίθετα είχε πολύ καλό θηλασμό! Εγώ πάλι ανησυχώ που μπήκα σήμερα στον έβδομο και δεν βγάζει ούτε σταγόνα χαχαχχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Τι ωραία νέα!! Αααχ θα μου άρεσε να ξέρω και εγώ πότε θα γεννήσω...όλο τη γέννα σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό! Όσον αφορά τον κοβιντ εγώ μάλλον ήμουν πολύ τυχερή! Το περάσαμε ακριβώς πριν μείνω έγκυος... σκεφτείτε στην τελευταία μου περίοδο είχα κόβιντ και έτσι ήμουν πιο χαλαρή όταν έμεινα έγκυος, βέβαια το θέμα είναι να μην ξανακολλησουμε... Πήγα και εγώ στο γιατρό την Πέμπτη,όλα καλά κοντεύουμε κιλό εμείς... είναι 850 γρ η μικρή μας, Δόξα τω Θεώ! Μου έκανε και ενδοσκοπικό μετά από πάρα πολύ καιρό για να είναι σίγουρος για τον τράχηλο και όλα καλά! Βρε κορίτσια όσον αφορά τις συσπάσεις... Εγώ νομίζω ότι δεν έχω νιώσει ποτέ σύσπαση,αλλά και να νιώσω δεν ξέρω αν θα το καταλάβω... νιώθω κατά καιρούς πονακια αλλά όχι σύσπαση... φοβάμαι μην έχω και δεν το καταλαβαίνω...

Εμένα το είχε η κουμπάρα μου αυτό...είχε πειράξει μόνη της το στήθος να δει αν έχει γάλα από περιέργεια (μετά έμαθε ότι δεν έπρεπε) μετά έβγαζε συνέχεια και εμγαλη ποσότητα...αλλά δεν ήταν πρόβλημα,και ο γιατρός δεν το έκανε θέμα της είχε πει ότι ήταν φυσιολογικό...και μέχρι τέλους δεν είχε θέμα... αντίθετα είχε πολύ καλό θηλασμό! Εγώ πάλι ανησυχώ που μπήκα σήμερα στον έβδομο και δεν βγάζει ούτε σταγόνα χαχαχχα 

Νιώθω λες και ακούω εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!!!

Δεν ήξερα τι είναι σύσπαση μέχρι τη γέννα μου, δεν ήξερα πότε θα γεννήσω μέχρι που σπάσανε τα νερά μου .. και δεν είχα ποτέ γάλα μέχρι που γέννησα αλλά θήλασα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα 16 μήνες (όπου και σταμάτησα από δική μου επιλογή)

όλα πάνε σούπερ μην ανησυχείς για τίποτα!!!!! <3

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Νιώθω λες και ακούω εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!!!

Δεν ήξερα τι είναι σύσπαση μέχρι τη γέννα μου, δεν ήξερα πότε θα γεννήσω μέχρι που σπάσανε τα νερά μου .. και δεν είχα ποτέ γάλα μέχρι που γέννησα αλλά θήλασα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα 16 μήνες (όπου και σταμάτησα από δική μου επιλογή)

όλα πάνε σούπερ μην ανησυχείς για τίποτα!!!!! <3

Αααχ τι ωραία!! Ευχαριστώ πολύ! Για να δούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Τι φαρμακα περνετε?  Ποσα μαγνησια την ημερα?  Εμενα 1 μου ειπε να περνω και πιστευω για αυτο εχω συσπασεις γιατι μαλλον πρεπει να περνω περισσοτερα!  Σας εχει δωσει κατι αλλο για τις συσπασεις? 

Εγώ. Παιρνω τρία Μαγνησία ένα ασβεστιο και ένα σιδιρο και ανά δεύτερη μερα περνώ δύο σιδιρο όχι καθε μέρα ...  

1 hour ago, Rafailiapan είπε:

Τι ωραία νέα!! Αααχ θα μου άρεσε να ξέρω και εγώ πότε θα γεννήσω...όλο τη γέννα σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό! Όσον αφορά τον κοβιντ εγώ μάλλον ήμουν πολύ τυχερή! Το περάσαμε ακριβώς πριν μείνω έγκυος... σκεφτείτε στην τελευταία μου περίοδο είχα κόβιντ και έτσι ήμουν πιο χαλαρή όταν έμεινα έγκυος, βέβαια το θέμα είναι να μην ξανακολλησουμε... Πήγα και εγώ στο γιατρό την Πέμπτη,όλα καλά κοντεύουμε κιλό εμείς... είναι 850 γρ η μικρή μας, Δόξα τω Θεώ! Μου έκανε και ενδοκολπικο μετά από πάρα πολύ καιρό για να είναι σίγουρος για τον τράχηλο και όλα καλά! Βρε κορίτσια όσον αφορά τις συσπάσεις... Εγώ νομίζω ότι δεν έχω νιώσει ποτέ σύσπαση,αλλά και να νιώσω δεν ξέρω αν θα το καταλάβω... νιώθω κατά καιρούς πονακια αλλά όχι σύσπαση... φοβάμαι μην έχω και δεν το καταλαβαίνω...

Εμένα το είχε η κουμπάρα μου αυτό...είχε πειράξει μόνη της το στήθος να δει αν έχει γάλα από περιέργεια (μετά έμαθε ότι δεν έπρεπε) μετά έβγαζε συνέχεια και εμγαλη ποσότητα...αλλά δεν ήταν πρόβλημα,και ο γιατρός δεν το έκανε θέμα της είχε πει ότι ήταν φυσιολογικό...και μέχρι τέλους δεν είχε θέμα... αντίθετα είχε πολύ καλό θηλασμό! Εγώ πάλι ανησυχώ που μπήκα σήμερα στον έβδομο και δεν βγάζει ούτε σταγόνα χαχαχχα 

Άσε ανχοθηκα πολύ οταν είδα ότι λερωνομουνα νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω σκεφτόμουνα διάφορα  πάλι καλά τώρα έχει από εχθές σταματήσει αλλά ενταξει αφού ο γιατρος Μ είπε ότι είναι φυσιολογικό δεν ανχονομαι ......καλεε όχι μην ανησιχεις και αυτό ειναι φυσιολογικό  δεν βλέπουν όλες οι γυναίκες σταγόνες από γάλα  άλλες έχουνε άλλες όχι  κ δεν έχει να κάνει με το θηλασμό μετά την γέννα αυτό π βλέπουμε τώρα στην εγγυμοσινη.......θα προτιμούσα να μην είχα δει η αλήθεια είναι γτ και ανχοθηκα και λερώνομαι συνεχια πάλι καλά από εχθές δεν έχω ουφ....

 

 

 

1 ώρα πρίν, Rafailiapan είπε:

Τι ωραία νέα!! Αααχ θα μου άρεσε να ξέρω και εγώ πότε θα γεννήσω...όλο τη γέννα σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό! Όσον αφορά τον κοβιντ εγώ μάλλον ήμουν πολύ τυχερή! Το περάσαμε ακριβώς πριν μείνω έγκυος... σκεφτείτε στην τελευταία μου περίοδο είχα κόβιντ και έτσι ήμουν πιο χαλαρή όταν έμεινα έγκυος, βέβαια το θέμα είναι να μην ξανακολλησουμε... Πήγα και εγώ στο γιατρό την Πέμπτη,όλα καλά κοντεύουμε κιλό εμείς... είναι 850 γρ η μικρή μας, Δόξα τω Θεώ! Μου έκανε και ενδοκολπικο μετά από πάρα πολύ καιρό για να είναι σίγουρος για τον τράχηλο και όλα καλά! Βρε κορίτσια όσον αφορά τις συσπάσεις... Εγώ νομίζω ότι δεν έχω νιώσει ποτέ σύσπαση,αλλά και να νιώσω δεν ξέρω αν θα το καταλάβω... νιώθω κατά καιρούς πονακια αλλά όχι σύσπαση... φοβάμαι μην έχω και δεν το καταλαβαίνω...

Εμένα το είχε η κουμπάρα μου αυτό...είχε πειράξει μόνη της το στήθος να δει αν έχει γάλα από περιέργεια (μετά έμαθε ότι δεν έπρεπε) μετά έβγαζε συνέχεια και εμγαλη ποσότητα...αλλά δεν ήταν πρόβλημα,και ο γιατρός δεν το έκανε θέμα της είχε πει ότι ήταν φυσιολογικό...και μέχρι τέλους δεν είχε θέμα... αντίθετα είχε πολύ καλό θηλασμό! Εγώ πάλι ανησυχώ που μπήκα σήμερα στον έβδομο και δεν βγάζει ούτε σταγόνα χαχαχχα 

Αχχ μπραβοο μεγάλωσε το μωράκι σου και εγώ περιμένω πως και πως να πάω να την δω έχω και εγώ ανχος για τον τραχιλο πριν ένα μήνα ήταν 2.5 να δούμε τώρα ελπίζω να ανέβηκε η μονάδα .....ούτε εγώ είχα ιδέα πως είναι η σύσπαση μέχρι π έπαθα πρώτη φορά πριν ενάμισι μήνα νομίζω και έλεγα να είναι ν Μην είναι  το καταλαβαίνεις.γτ νιοθεις έντονο πέτρωμα στην κοιλιά όλη δλδ γίνετε όλη η κοιλιά σκλιρη πολύ και κραταεί πέντε  δευτερόλεπτα  περίπου πχ σε εμένα δεν νιοθεις.καπιο πόνο εγω το έπαθα πρώτη φορά στον ύπνο μ και είχα τρομάξει γτ δεν ήξερα ότι ήταν σύσπαση μετά ρώτησα και Μ είπαν ότι ήταν σύσπαση αυτό ο ενιοσα ....πχ πονακια αν ενοειις περίοδου και εγώ έχω αλλά σπάνια όχι όπως είχα στο πρώτο τριμινο κάθε μέρα σχεδόν 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εβαψε κάποια από εσάς τα μαλλιά της; Ο γιατρός μου έχει επιτρέψει και πιο πολύ σκέφτομαι για ανταύγειες αλλά μετά πρέπει υποτίθεται να κάνεις ρεφλέ το οποίο έχει βαφή.Βέβαια θα βάλουμε κάποια φυτική αλλά και πάλι φοβάμαι την όλη διαδικασία και κυρίως τις μυρωδιές. Εσείς τι κάνατε; Μετά κατά τη διάρκεια του θηλασμού ξέρετε αν επιτρέπεται πάλι;Γιατί σκέφτομαι αν είναι να το αφήσω όσο το δυνατόν αργότερα για να μην τα ξανά βάψω σύντομα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Εγώ. Παιρνω τρία Μαγνησία ένα ασβεστιο και ένα σιδιρο και ανά δεύτερη μερα περνώ δύο σιδιρο όχι καθε μέρα ...  

Άσε ανχοθηκα πολύ οταν είδα ότι λερωνομουνα νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω σκεφτόμουνα διάφορα  πάλι καλά τώρα έχει από εχθές σταματήσει αλλά ενταξει αφού ο γιατρος Μ είπε ότι είναι φυσιολογικό δεν ανχονομαι ......καλεε όχι μην ανησιχεις και αυτό ειναι φυσιολογικό  δεν βλέπουν όλες οι γυναίκες σταγόνες από γάλα  άλλες έχουνε άλλες όχι  κ δεν έχει να κάνει με το θηλασμό μετά την γέννα αυτό π βλέπουμε τώρα στην εγγυμοσινη.......θα προτιμούσα να μην είχα δει η αλήθεια είναι γτ και ανχοθηκα και λερώνομαι συνεχια πάλι καλά από εχθές δεν έχω ουφ....

 

 

 

Αχχ μπραβοο μεγάλωσε το μωράκι σου και εγώ περιμένω πως και πως να πάω να την δω έχω και εγώ ανχος για τον τραχιλο πριν ένα μήνα ήταν 2.5 να δούμε τώρα ελπίζω να ανέβηκε η μονάδα .....ούτε εγώ είχα ιδέα πως είναι η σύσπαση μέχρι π έπαθα πρώτη φορά πριν ενάμισι μήνα νομίζω και έλεγα να είναι ν Μην είναι  το καταλαβαίνεις.γτ νιοθεις έντονο πέτρωμα στην κοιλιά όλη δλδ γίνετε όλη η κοιλιά σκλιρη πολύ και κραταεί πέντε  δευτερόλεπτα  περίπου πχ σε εμένα δεν νιοθεις.καπιο πόνο εγω το έπαθα πρώτη φορά στον ύπνο μ και είχα τρομάξει γτ δεν ήξερα ότι ήταν σύσπαση μετά ρώτησα και Μ είπαν ότι ήταν σύσπαση αυτό ο ενιοσα ....πχ πονακια αν ενοειις περίοδου και εγώ έχω αλλά σπάνια όχι όπως είχα στο πρώτο τριμινο κάθε μέρα σχεδόν 

 

Καλημερα!!!!

Παρε επιθεματα στηθους να σωθεις να μη λερωνεσαι και να μη το εχεις εννοια.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...