Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, MariaTzou είπε:

Κορίτσια μου πόσο ζύγισαν τα μωράκια σας στην 25η εβδομάδα (25+1)π.χ;

Εγώ έχω. Να πάω από την β επιπέδου στον γιατρό π ήμουν 22 εβδομάδων τότε η μπεμπουλα Μ ήταν 430 γραμαρια  τώρα έχω ξανά ραντεβού 21 Ιουλίου θα είμαι 27 εβδομάδων τώρα π θα πάω 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MariaTzou είπε:

Κορίτσια μου πόσο ζύγισαν τα μωράκια σας στην 25η εβδομάδα (25+1)π.χ;

Εγω ειχα τελευταια μετρηση στη β επιπεδου 23+2 και ηταν 515gr η μπεμπα. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2022 at 11:36 ΜΜ, Dimitra97 είπε:

Εγώ. Παιρνω τρία Μαγνησία ένα ασβεστιο και ένα σιδιρο και ανά δεύτερη μερα περνώ δύο σιδιρο όχι καθε μέρα ...  

Άσε ανχοθηκα πολύ οταν είδα ότι λερωνομουνα νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω σκεφτόμουνα διάφορα  πάλι καλά τώρα έχει από εχθές σταματήσει αλλά ενταξει αφού ο γιατρος Μ είπε ότι είναι φυσιολογικό δεν ανχονομαι ......καλεε όχι μην ανησιχεις και αυτό ειναι φυσιολογικό  δεν βλέπουν όλες οι γυναίκες σταγόνες από γάλα  άλλες έχουνε άλλες όχι  κ δεν έχει να κάνει με το θηλασμό μετά την γέννα αυτό π βλέπουμε τώρα στην εγγυμοσινη.......θα προτιμούσα να μην είχα δει η αλήθεια είναι γτ και ανχοθηκα και λερώνομαι συνεχια πάλι καλά από εχθές δεν έχω ουφ....

 

 

 

Αχχ μπραβοο μεγάλωσε το μωράκι σου και εγώ περιμένω πως και πως να πάω να την δω έχω και εγώ ανχος για τον τραχιλο πριν ένα μήνα ήταν 2.5 να δούμε τώρα ελπίζω να ανέβηκε η μονάδα .....ούτε εγώ είχα ιδέα πως είναι η σύσπαση μέχρι π έπαθα πρώτη φορά πριν ενάμισι μήνα νομίζω και έλεγα να είναι ν Μην είναι  το καταλαβαίνεις.γτ νιοθεις έντονο πέτρωμα στην κοιλιά όλη δλδ γίνετε όλη η κοιλιά σκλιρη πολύ και κραταεί πέντε  δευτερόλεπτα  περίπου πχ σε εμένα δεν νιοθεις.καπιο πόνο εγω το έπαθα πρώτη φορά στον ύπνο μ και είχα τρομάξει γτ δεν ήξερα ότι ήταν σύσπαση μετά ρώτησα και Μ είπαν ότι ήταν σύσπαση αυτό ο ενιοσα ....πχ πονακια αν ενοειις περίοδου και εγώ έχω αλλά σπάνια όχι όπως είχα στο πρώτο τριμινο κάθε μέρα σχεδόν 

 

Αααα κατάλαβα!!! Όχι δεν έχω νιώσει σύσπαση τότε...έχω πονακια κατά καιρούς είτε περιόδου είτε άσχετα,ίσως επειδή τσιτωνει η μήτρα...κατά τα άλλα μια χαρά η κοιλιά!

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 12:50 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

εμάς μας κόλλησε γαστρεντεριτιδα ο γιος μου και ειμαστε ολοι σε κακα χαλια.... :(

Βασω μου τι κανετε?Πως τα πατε με την ιωση?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Βασω μου τι κανετε?Πως τα πατε με την ιωση?

Καλημερα!! Περασε ευτυχως. 2 μερες κρατησε το μεγαλο κακο. Εγω εκανα λιγο πηρετο 37.7 και εμετους. Ο αντρας μου χαλια πυρετο, διαρροια, εμετους.. το περασε πιο βαρια απ ολους. Ο μικρος αν δεν εκανε εμετο και διαρροια δεν καταλαβαινες οτι ειναι αρρωστος.. απιστευτη ενεργεια.. αυτο με πεθανε πιο πολυ οτι επρεπε να τρεχω κι απο πισω του. 

Απο αυριο θα παει παιδικο ειμαστε απο το Σαββατο χωρις συμπτωματα.

Εσεις ξεμπερδεψατε με τον κορονοιο; πηγες γιατρο; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2022 at 12:32 PM, eva141722 said:

Αργοτερα για τον κοκκυτη στην εγκυμοσυνη εννοεις; Σου χει πει σε ποια βδομαδα;

Ναι, αργότερα στην εγκυμοσύνη. Το επόμενο ραντεβου θα είναι περίπου στις 30 εβδομάδες οπότε μετά τις 30  σίγουρα.

On 7/16/2022 at 1:37 PM, MariaTzou said:

Κορίτσια μου πόσο ζύγισαν τα μωράκια σας στην 25η εβδομάδα (25+1)π.χ;

Εγώ πήγα την πέμπτη (24+5) και ήταν 715γρ το αντράκι μου ♥

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολες τις μαμαδες διαβαζω ολα οσα γραφετε τοσο καιρο και εχουν βοηθησει πολυ με εχουν ηρεμηση γιατι ειμαι και πολυ ανχοτικο ατομο ανχονομαι με το παραμικρο  ειμαι 25+2 με ΠΗΤ 28/10 εμενα ο μπεμπης ζυγησε την παρασκευη που περασε στις 15/7   760γρ  και βλεπω ολες εχετε πει πιο χαμηλα γραμμαρια αραγε ειναι καλο που ειναι τοσο η  περνει πολυ βαρος και εχω να προσθεσω σχετικα με τα κιλα που βλεπω λετε ολες 2-3  εγω πριν μηνω εγκυος (πρωτη εγκυμοσυνη)  ημουν 60 κιλα υψος 1,70  αντε να ειχα χασει και κανα κιλο τοτε λογο πολυ  τρεξιματος τωρα η ζυγαρια μ  λεει 70-73 αλλα δεν μου φενονται κιολας   παιζει να ειναι κατακρατησει ? δεν βλεπω πανω μ οτι εχω παρει 10 κιλα παραπανω και τρωω υγιεινα σαλατες λαδερα και κρεας τα φυσιολογικα μεσα στην εβδομαδα βεβαια πινω και πολυ νερο και πολυ φρουτο π.χ καρπουζι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!! Περασε ευτυχως. 2 μερες κρατησε το μεγαλο κακο. Εγω εκανα λιγο πηρετο 37.7 και εμετους. Ο αντρας μου χαλια πυρετο, διαρροια, εμετους.. το περασε πιο βαρια απ ολους. Ο μικρος αν δεν εκανε εμετο και διαρροια δεν καταλαβαινες οτι ειναι αρρωστος.. απιστευτη ενεργεια.. αυτο με πεθανε πιο πολυ οτι επρεπε να τρεχω κι απο πισω του. 

Απο αυριο θα παει παιδικο ειμαστε απο το Σαββατο χωρις συμπτωματα.

Εσεις ξεμπερδεψατε με τον κορονοιο; πηγες γιατρο; 

Αχ...σε καταλαβαινω!!Ετσι ημασταν κι εμεις με τον κοβιντ...ο μικρος και πυρετο που ανεβαζε ηταν μες στην τρελα κι εμεις δεν μπορουσαμε να παρουμε τα ποδια μας!!Ευτυχως, ξεμπερδεψαμε κι εμεις!Σημερα επιστρεψαμε εγω δουλεια και ο μικρος σχολειο...για 2 εβδομαδες βεβαια γιατι μετα κλεινει ο σταθμος κι εγω βγαινω σε αδεια. Σημερα το απογευμα θα παμε να δουμε τον μικρουλη!!Ανυπομονω...1,5 μηνας εχει περασει μ' αυτα και μ' αυτα απο τη β επιπεδου! Ασε που ενω στον γιο μου δεν ειχα νιωσει ποτε συσπαση, τωρα τις τελευταιες ημερες εχω παρα πολλες ειδικα το βραδυ κι εχω αγχωθει λιγο...βεβαια δε νιωθω πονο, μονο πετρωμα στα δεξια της κοιλιας κι ενα σφιξιμο στην αναπνοη, οποτε εχω κι αυτο το αγχος να δουμε οτι ολα ειναι ΟΚ...ειναι και το θεμα της μητρας που γενικα με αγχωνει μηπως σ' αυτην την εγκυμοσυνη δεν εξελιχθουν τοσο ιδανικα ολα οπως στην πρωτη...θα σας πω τα νεα μου το βραδυ!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!Εγω ειμαι 18η εβδομάδα κι ενώ δεν έχω πάρει κιλά με έχει πιάσει εδώ και 10 μέρες ένας πόνος στο αριστερό ισχίο που πότε έρχεται ποτέ φεύγει...αλλά όταν έρθει είναι λες και με διαπερνά ηλεκτρικό ρεύμα! Συνήθως με πιάνει όταν είμαι ξαπλωμένη η καθιστή και πάω να σηκωθώ και μετά όμως με ενοχλεί και καθ'όλη τη διάρκεια της μέρας. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι δικαιολογείται.

 Σκέφτομαι μήπως πάω σε ορθοπεδικό και μου γραψει καμιά φυσικοθεραπεία. Εχει τύχει σε καμία άλλη από σας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , mariamaraki28 είπε:

καλησπερα σε ολες τις μαμαδες διαβαζω ολα οσα γραφετε τοσο καιρο και εχουν βοηθησει πολυ με εχουν ηρεμηση γιατι ειμαι και πολυ ανχοτικο ατομο ανχονομαι με το παραμικρο  ειμαι 25+2 με ΠΗΤ 28/10 εμενα ο μπεμπης ζυγησε την παρασκευη που περασε στις 15/7   760γρ  και βλεπω ολες εχετε πει πιο χαμηλα γραμμαρια αραγε ειναι καλο που ειναι τοσο η  περνει πολυ βαρος και εχω να προσθεσω σχετικα με τα κιλα που βλεπω λετε ολες 2-3  εγω πριν μηνω εγκυος (πρωτη εγκυμοσυνη)  ημουν 60 κιλα υψος 1,70  αντε να ειχα χασει και κανα κιλο τοτε λογο πολυ  τρεξιματος τωρα η ζυγαρια μ  λεει 70-73 αλλα δεν μου φενονται κιολας   παιζει να ειναι κατακρατησει ? δεν βλεπω πανω μ οτι εχω παρει 10 κιλα παραπανω και τρωω υγιεινα σαλατες λαδερα και κρεας τα φυσιολογικα μεσα στην εβδομαδα βεβαια πινω και πολυ νερο και πολυ φρουτο π.χ καρπουζι 

Με το καλο ο μπεμπης σου!Αν δε σου εχει πει κατι ο γιατρος για το βαρος του μωρου, δεν υπαρχει θεμα. Ισως γεννηθει λιγο πιο μεγαλο το μωρο, το βασικο σε καθε περιπτωση ειναι να ακολουθει μια σταθερη πορεια αναπτυξης. Ως προς το δικο σου βαρος, απ' ο,τι καταλαβαινω ησουν πολυ αδυνατη πριν μεινεις εγκυος, παιζει ρολο και το αρχικο βαρος και απο την προσωπικη μου εμπειρια αυτο που εχω να πω ειναι οτι το βαρος που παιρνουμε στην εγκυμοσυνη ειναι σχετικο...εγω στον γιο μου ειχα παρει 9 κιλα, τα οποια εφυγαν ολα ουσιαστικα με τη γεννα, οποτε ηταν το βαρος του μωρου, του αμνιακου κτλ και οχι λιπος (βασικα μετα απο 2 εβδομαδες απο τη γεννα, ολοι μου ελεγαν οτι εχω ρεψει και προσπαθουσαν να με ταιζουν περισσοτερο...χαχα) κι εννοειται οτι παιζει παντα το σεναριο της κατακρατησης. Εγω ημουν απο τις τυχερες και δεν πρηστηκα ουτε κατα την εγκυμοσυνη, ουτε μετα τη γεννα αλλα κι αυτο ειναι στο προγραμμα και απλα μπορει να χρειαστει περισσοτερος χρονος για να επανελθει το σωμα μετα. Απο τη στιγμη που τρεφεσαι σωστα, δε νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια ποια βδομαδσ κανατε την καμπυλη;

24+2 την εκανα εγω.

On 16/7/2022 at 1:37 ΜΜ, MariaTzou είπε:

Κορίτσια μου πόσο ζύγισαν τα μωράκια σας στην 25η εβδομάδα (25+1)π.χ;

Στις 24+6 ηταν 730γραμ. Τωρα εχω ραντεβου ξανα σε μια βδομαδα που θα ειμαι 28+2 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...