Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Κοριτσιαααα τι κανετε χάθηκα αλλά σας διαβάζω να ξέρετε !!! Έχω τις τελευταίες δυο μέρες αυξημένα κολπικά υγρά όχι κάτι ανησυχητικό αλλά πιο πολλά από άλλες το παθαινετΑι κ εσείς μέρες μέρες να έχετε πιο πολλά κ όσο αυξάνονται οι βδομαδες;; Για τη καμπύλη μην αγχώνεστε πολλοί γιατροί αν είναι χαμηλό πολύ το νηστική κ καλή η γλυκοζιλιωμενη δεν την βάζουν εγώ ας πούμε στον γιο μ δεν έκανα ποτέ τώρα με το Ζαχαράκη που είναι τσιμπημένο πάμε από βδομάδα να την κάνω!!!κατα τα αλλά ο γιατρός μ λείπει μέχρι στις 4 Αυγούστου κ έχω αγχωθεί λίγο βέβαια σπίτι είμαι προσέχω πολύ λόγω τραχήλου που ευτυχώς πριν λίγες μέρες που πήγα μένει σταθερός κ πολύ ζέστη!!! Αυτά από μενα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/7/2022 at 11:23 ΠΜ, eva141722 είπε:

κι εμενα ο μπεμπακος ετσι που τον ειδα στη β επιπεδου νομιζω μοιαζει με τη μικρη μου!Εχουν τα ιδια χειλια! Αρα κατ' επεκταση σε μενα χαχαχαχα

Δημητρα γιατι σου ειπε οτι δε χρειαζεται η καμπυλη; Επειδη το παρακολουθω εξ αρχης το σακχαρο μου το οτι οι τιμες σου στο νηστειας ειναι φυσιολογικες οταν κανεις εξετασεις δε σημαινει οτι δεν εχεις η οτι δε θα σου εμφανιστεια διαβητης κυησης. Μπορει να εχεις καλες τιμες νηστειας δλδ και να μην ειναι καλες οι μεταγευματικες σου και αυτο δε θα φανει στις αιματολογικες. Ξερω οτι η καμπυλη γενικα ειναι πολυ σημαντικη εξεταση.

Δεν ξέρω γτ Μ είπε ότι δεν χριαζετε αλλά για να Μ το είπε κάτι θα ξέρει και Μ είπε να μην ανησιχω ότι άμα έπρεπε να την κάνω θα Μ το έλεγε   ....παντός του έχω πολύ εμπιστοσύνη....

13 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Κοριτσιαααα τι κανετε χάθηκα αλλά σας διαβάζω να ξέρετε !!! Έχω τις τελευταίες δυο μέρες αυξημένα κολπικά υγρά όχι κάτι ανησυχητικό αλλά πιο πολλά από άλλες το παθαινετΑι κ εσείς μέρες μέρες να έχετε πιο πολλά κ όσο αυξάνονται οι βδομαδες;; Για τη καμπύλη μην αγχώνεστε πολλοί γιατροί αν είναι χαμηλό πολύ το νηστική κ καλή η γλυκοζιλιωμενη δεν την βάζουν εγώ ας πούμε στον γιο μ δεν έκανα ποτέ τώρα με το Ζαχαράκη που είναι τσιμπημένο πάμε από βδομάδα να την κάνω!!!κατα τα αλλά ο γιατρός μ λείπει μέχρι στις 4 Αυγούστου κ έχω αγχωθεί λίγο βέβαια σπίτι είμαι προσέχω πολύ λόγω τραχήλου που ευτυχώς πριν λίγες μέρες που πήγα μένει σταθερός κ πολύ ζέστη!!! Αυτά από μενα!!!

Καλησπέρα κορίτσι μ ....και εγώ έχω Πόλα κολπικά άλλες μέρες περισοτερο άλλες λιγότερο και κάποιες μέρες είναι διάφανα άλλες άσπρα και άλλες κίτρινα είναι φυσιολογικό Μ έχει πει ο γιατρός μ ....για την καμπύλη και εγώ δεν ανχονομαι τον εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό μ άμα ήταν θα Μ έλεγε να την κάνω  όπως είχε πει και στην κουνιάδα μ π έχουμε τον ίδιο γιατρό και εκείνη  την έκανε... Και εγώ αύριο έχω γιατρό και έχω λίγο ανχος για τον τραχιλο να δω αν ανέβηκαν  οι μονάδες η μπέμπα Μ ξέρω είναι μια χαρά την καταλαβαίνω οπότε δεν ανχονομαι αλλά ο τραχιλος με ανχονει την τελευταία φορά ήταν 2.5βνα δούμε τώρα μακάρι να ανέβηκε ..   γενικά δεν κάνω τίποτα ούτε δουλειές ούτε σκηβω ούτε περπατάω πάνω από δέκα λεπτά όπως και Μ είπε ....όντως έχει τις τελυτεες μέρες απίστευτη ζεστη εντάξει πάει λίγο έμεινε θα δροσίσει σε λίγο καιρό.....πόσο εβδομάδων εισαι  ? Εγώ. Είμαι 27 εβδομάδες αύριο θα μπω 28 αχχ άντε να περάσουν γρήγορα οι μήνες να πάρουμε τα μωράκια μας αγγαλιτσα ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Δεν ξέρω γτ Μ είπε ότι δεν χριαζετε αλλά για να Μ το είπε κάτι θα ξέρει και Μ είπε να μην ανησιχω ότι άμα έπρεπε να την κάνω θα Μ το έλεγε   ....παντός του έχω πολύ εμπιστοσύνη....

Καλησπέρα κορίτσι μ ....και εγώ έχω Πόλα κολπικά άλλες μέρες περισοτερο άλλες λιγότερο και κάποιες μέρες είναι διάφανα άλλες άσπρα και άλλες κίτρινα είναι φυσιολογικό Μ έχει πει ο γιατρός μ ....για την καμπύλη και εγώ δεν ανχονομαι τον εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό μ άμα ήταν θα Μ έλεγε να την κάνω  όπως είχε πει και στην κουνιάδα μ π έχουμε τον ίδιο γιατρό και εκείνη  την έκανε... Και εγώ αύριο έχω γιατρό και έχω λίγο ανχος για τον τραχιλο να δω αν ανέβηκαν  οι μονάδες η μπέμπα Μ ξέρω είναι μια χαρά την καταλαβαίνω οπότε δεν ανχονομαι αλλά ο τραχιλος με ανχονει την τελευταία φορά ήταν 2.5βνα δούμε τώρα μακάρι να ανέβηκε ..   γενικά δεν κάνω τίποτα ούτε δουλειές ούτε σκηβω ούτε περπατάω πάνω από δέκα λεπτά όπως και Μ είπε ....όντως έχει τις τελυτεες μέρες απίστευτη ζεστη εντάξει πάει λίγο έμεινε θα δροσίσει σε λίγο καιρό.....πόσο εβδομάδων εισαι  ? Εγώ. Είμαι 27 εβδομάδες αύριο θα μπω 28 αχχ άντε να περάσουν γρήγορα οι μήνες να πάρουμε τα μωράκια μας αγγαλιτσα ❤️

Ναι κάλε ξερει ο γιατρός αν δεν τους εμπιστευόμαστε κιόλας καήκαμε !!! Εγώ είμαι 26 εβδομάδων έχεις κ εσυ με τον τράχηλο θεματάκι ε;; Εγώ είχα κ στο γιο μ κ σε αυτή την εγκυμοσύνη επειδή ήξερα πρόσεχα παρά πολύ από την αρχή κ σταμάτησα στο τέταρτο μήνα κ την δουλειά όποτε κάπως το έχω σταθεροποιήσει είναι 2,7 ο τράχηλος τώρα αχ μακαρι να σ έμεινε κ εσένα σταθερός η να μεγάλωσε εύχομαι!!! Α για τα υγρά τον έχεις ρωτήσει κ σ είπε είναι φυσιολογικό ε;;πάλι καλά…κάλε τι λίγο έμεινε θα πάει κ όλος ο Αύγουστος με ζεστές να δω πως θα την βγάλουμε χαχαχαχα!!!να μας ενημερώσεις όταν επιστρέψεις από τον γιατρό αύριο τα νέα του τραχήλου!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Δεν ξέρω γτ Μ είπε ότι δεν χριαζετε αλλά για να Μ το είπε κάτι θα ξέρει και Μ είπε να μην ανησιχω ότι άμα έπρεπε να την κάνω θα Μ το έλεγε   ....παντός του έχω πολύ εμπιστοσύνη....

Καλησπέρα κορίτσι μ ....και εγώ έχω Πόλα κολπικά άλλες μέρες περισοτερο άλλες λιγότερο και κάποιες μέρες είναι διάφανα άλλες άσπρα και άλλες κίτρινα είναι φυσιολογικό Μ έχει πει ο γιατρός μ ....για την καμπύλη και εγώ δεν ανχονομαι τον εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό μ άμα ήταν θα Μ έλεγε να την κάνω  όπως είχε πει και στην κουνιάδα μ π έχουμε τον ίδιο γιατρό και εκείνη  την έκανε... Και εγώ αύριο έχω γιατρό και έχω λίγο ανχος για τον τραχιλο να δω αν ανέβηκαν  οι μονάδες η μπέμπα Μ ξέρω είναι μια χαρά την καταλαβαίνω οπότε δεν ανχονομαι αλλά ο τραχιλος με ανχονει την τελευταία φορά ήταν 2.5βνα δούμε τώρα μακάρι να ανέβηκε ..   γενικά δεν κάνω τίποτα ούτε δουλειές ούτε σκηβω ούτε περπατάω πάνω από δέκα λεπτά όπως και Μ είπε ....όντως έχει τις τελυτεες μέρες απίστευτη ζεστη εντάξει πάει λίγο έμεινε θα δροσίσει σε λίγο καιρό.....πόσο εβδομάδων εισαι  ? Εγώ. Είμαι 27 εβδομάδες αύριο θα μπω 28 αχχ άντε να περάσουν γρήγορα οι μήνες να πάρουμε τα μωράκια μας αγγαλιτσα ❤️

Dimitra mou avrio perimenoume nea sou,makari na einai ola kala kai tha einai,min agxonesai.egw kampili ekana prin 3 evdomades,o giatros sou kserei kalitera ama itan tha sou elege na tin kaneis opote ola kala.egw tora eimai stin 30 evdomada kai teleutaia exw kai egw kati aspra alla einai poli liga san stagonitsa.Tha rotisw ton giatro mou gia auto alla nomizw den einai tipota.Se 3 evdomades tha kanw to doppler stin kliniki pou tha genisw.Edw exoume para poli zesti stin Xalkidiki...den vgenw apo to spiti katholou mono ta vradia pigeinw sto magazi.exoume ena magazi me kosmimata.fevgei siga siga aytos o minas kai meta exoume ton augoustou pou tha einai episis diskolos kai poli zestos alla ti na kanoume...ipomoni!!!To xeimona tha eimaste mia xara sta spitia mas me ta morakia mas agkalia.edw tha eimaste kai tha ta leme kai meta.Dimitra mou esy etoimases valitsa h oxi akoma;❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν ένιωθα ότι έχω καιρό να μπω αλλά μάλλον είχα...χαχαχ πολλά νέα βλέπω! Εγώ τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό ήταν 850 γρ η μικρή μου και ήμουν 26 +3 τότε...τώρα είμαι 28+ 3 πιστεύω θα έχουμε φτάσει το κιλό ίσως να το έχουμε ξεπεράσει κι όλας! Κάπου είδα μια κοπέλα που έλεγε δεν πιστεύω ότι θα έρθει το μωρό χωρίς τα μωρουδιακα...εγώ ΜΕ τα μωρουδιακα και δεν το πιστεύω, νομίζω απλά ότι έχω μια αποθήκη στο σπίτι με πράγματα μωρού χαχαχ....έχω τα περισσότερα γιατί μου τα έδωσαν αλλά δεν τα έχω πλύνει ακόμα και γενικά δεν τα έχω οργανώσει...σιγά σιγά κάνουμε αλλαγές και στο σπίτι ώστε να χωράνε όλοι...μέσα στον Αύγουστο όμως θα τα ετοιμάσω όλα πρώτα Ο Θεός! Ειλικρινα αφού δεν έχω συνειδητοποιήσει ΑΚΟΜΑ ότι έρχεται μωρό πιστεύω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να το συνειδητοποιήσω μέχρι να τη δω...εγώ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλά... σκέφτομαι τη γέννα κατά καιρούς και αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να το ξεπερνώ για να πάω προετοιμασμένη όταν έρθει η μεγάλη ώρα....και την άλλη εβδομάδα θα πάω στο γιατρό να δω τη μικρή μου...εν τω μεταξύ τον Αύγουστο θα λείπει ο γιατρός μου και συνειδητοποιησα ότι θα πάω τώρα και την επόμενη φορά θα είναι λίγο πρίν μπω στο μήνα μου... σόκ! Εγώ μπαίνω στο μήνα μου 12 Σεπτεμβρίου (37η εβδ δηλ).... Κορίτσι αυτό σκεφτόμουν τις προάλλες και προσπαθώ να το χωνέψω: εγώ έχω πιθανή ημερομηνία 10 Οκτωβρίου....και ήμουν σίγουρη ότι θα γεννήσω κάπου τότε ως πρωτότοκη κι όλας... τέλος πάντων και τρώω μια φλασια ότι στο μήνα μου μπαίνω 12 Σεπτεμβρίου..και πες είναι πολύ νωρίς τότε αλλά από 19 Σεπτεμβρίου που θα είμαι 38 εβδομάδων όποτε θέλει αυτή βγαίνει...και έπαθα σοκ...λέω καλά θα με πιάσει απροετοίμαστη. Και έτσι συνειδητοποιήσα ότι πρέπει να ετοιμάσω βαλίτσα κλπ από αρχές Σεπτεμβρίου σίγουρα γιατί τίποτα δεν μου εγγυάται ότι θα κλείσω τις 40 εβδομάδες ..έχω και πρόσφατη φίλη που γέννησε 37 +4 πρώτο παιδί...οψομεθα!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Καλέ δεν ένιωθα ότι έχω καιρό να μπω αλλά μάλλον είχα...χαχαχ πολλά νέα βλέπω! Εγώ τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό ήταν 850 γρ η μικρή μου και ήμουν 26 +3 τότε...τώρα είμαι 28+ 3 πιστεύω θα έχουμε φτάσει το κιλό ίσως να το έχουμε ξεπεράσει κι όλας! Κάπου είδα μια κοπέλα που έλεγε δεν πιστεύω ότι θα έρθει το μωρό χωρίς τα μωρουδιακα...εγώ ΜΕ τα μωρουδιακα και δεν το πιστεύω, νομίζω απλά ότι έχω μια αποθήκη στο σπίτι με πράγματα μωρού χαχαχ....έχω τα περισσότερα γιατί μου τα έδωσαν αλλά δεν τα έχω πλύνει ακόμα και γενικά δεν τα έχω οργανώσει...σιγά σιγά κάνουμε αλλαγές και στο σπίτι ώστε να χωράνε όλοι...μέσα στον Αύγουστο όμως θα τα ετοιμάσω όλα πρώτα Ο Θεός! Ειλικρινα αφού δεν έχω συνειδητοποιήσει ΑΚΟΜΑ ότι έρχεται μωρό πιστεύω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να το συνειδητοποιήσω μέχρι να τη δω...εγώ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλά... σκέφτομαι τη γέννα κατά καιρούς και αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να το ξεπερνώ για να πάω προετοιμασμένη όταν έρθει η μεγάλη ώρα....και την άλλη εβδομάδα θα πάω στο γιατρό να δω τη μικρή μου...εν τω μεταξύ τον Αύγουστο θα λείπει ο γιατρός μου και συνειδητοποιησα ότι θα πάω τώρα και την επόμενη φορά θα είναι λίγο πρίν μπω στο μήνα μου... σόκ! Εγώ μπαίνω στο μήνα μου 12 Σεπτεμβρίου (37η εβδ δηλ).... Κορίτσι αυτό σκεφτόμουν τις προάλλες και προσπαθώ να το χωνέψω: εγώ έχω πιθανή ημερομηνία 10 Οκτωβρίου....και ήμουν σίγουρη ότι θα γεννήσω κάπου τότε ως πρωτότοκη κι όλας... τέλος πάντων και τρώω μια φλασια ότι στο μήνα μου μπαίνω 12 Σεπτεμβρίου..και πες είναι πολύ νωρίς τότε αλλά από 19 Σεπτεμβρίου που θα είμαι 38 εβδομάδων όποτε θέλει αυτή βγαίνει...και έπαθα σοκ...λέω καλά θα με πιάσει απροετοίμαστη. Και έτσι συνειδητοποιήσα ότι πρέπει να ετοιμάσω βαλίτσα κλπ από αρχές Σεπτεμβρίου σίγουρα γιατί τίποτα δεν μου εγγυάται ότι θα κλείσω τις 40 εβδομάδες ..έχω και πρόσφατη φίλη που γέννησε 37 +4 πρώτο παιδί...οψομεθα!!! 

Καλημερα!!!! Ολα πανε καλα κοριτσια!! Ειμαστε πολυ ωραιο παρεακι ολο ευχαριστα ακουμε.

@Rafailiapan ναι οταν μπεις στο μηνα σου ειναι η σωστη στιγμη να κανεις βαλιτσα και ολα να ειναι ετοιμα για να εισαι κι εσυ ηρεμη.

Εγω θα γεννησω 20/10 περιπου.. εχω ακομα! Θα παω αυτη τη βδομαδα να κανω την καμπυλη και να με δει η γιατρος

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Ναι κάλε ξερει ο γιατρός αν δεν τους εμπιστευόμαστε κιόλας καήκαμε !!! Εγώ είμαι 26 εβδομάδων έχεις κ εσυ με τον τράχηλο θεματάκι ε;; Εγώ είχα κ στο γιο μ κ σε αυτή την εγκυμοσύνη επειδή ήξερα πρόσεχα παρά πολύ από την αρχή κ σταμάτησα στο τέταρτο μήνα κ την δουλειά όποτε κάπως το έχω σταθεροποιήσει είναι 2,7 ο τράχηλος τώρα αχ μακαρι να σ έμεινε κ εσένα σταθερός η να μεγάλωσε εύχομαι!!! Α για τα υγρά τον έχεις ρωτήσει κ σ είπε είναι φυσιολογικό ε;;πάλι καλά…κάλε τι λίγο έμεινε θα πάει κ όλος ο Αύγουστος με ζεστές να δω πως θα την βγάλουμε χαχαχαχα!!!να μας ενημερώσεις ότ:mrgreen:αν επιστρέψεις από τον γιατρό αύριο τα νέα του τραχήλου!!!!

Έτσι είναι φίλη ακριβώς ❤️ ναι έχω και εγώ δυστυχώς θεματακι εγω τον τραχιλο είναι στα όρια ακριβώς δυομισι   ....ναι τον είχα ρωτήσει γτ ανχονομουνα για τα υγρά είναι φυσιολογικα  καμία φορά εντομεταξυ πχ το πρωί π σικονομαι συνήθως βγενουν απότομα και πιο Πόλα  σε σχέση με την υπόλοιπη ημέρα ....λοιπόνπηγα και  στον γιατρό κορίτσια η μπέμπα μου είναι μια χαρά δόξα το θεό έχει μεγαλώσει είναι όλα τέλεια ο τραχιλος Μ εινάι σταθερός δόξα το θεό  στα ίδια πάλι καλά θα τον ξαναμετρησουμε τον Αύγουστο στο ντομπλερ τώρα να δούμε και την μπέμπα με λεπτομέρειες τα πάντα και ξεκηνησα ουτρογκεσταν προλιπτικα ένα πρωι ένα βράδυ ελπίζω μόνο ν μην με πειράξουν όπως στις αρχές ο είχα ξαναπάρει γτ Μ προκαλούσαν έντονη ναυτία ρε γμτ ....και Μ είπε και να κόψω τελιος και το αλάτι  επίδη έχω προδιάθεση για πρόωρο τοκετό λόγω του τραχιλου  θέλει να έχω χαμηλή πίεση να μην ανεβενει πάνω από το 11 δεν θέλει να αναβενει αυτούς τους μήνες  που είναι οι τελευταίοι  δεν είναι υψηλή 11 αλλά δεν θέλει Μ είπε παραπάνω να ανεβενει και από τον Αύγουστο θέλει να με βλέπει  πιο συχνά  κορίτσια έχω πάρει 8 κιλά μέχρι στιγμής έφτασα 60 και Μ είπε να πάρω αλλά τέσσερα βαριά πέντε όχι πάρα πάνω  γτ μετά ξεφεύγουμε δεν με συμφέρει να ζυγιζομαι εκεί με διχνει ένα κιλό πάνω  στην ζυγαριά του γιατρού ίσως επειδή είναι ηλεκτρονική δεν ξέρω:mrgreen:

23 ώρες πρίν, Simona είπε:

Dimitra mou avrio perimenoume nea sou,makari na einai ola kala kai tha einai,min agxonesai.egw kampili ekana prin 3 evdomades,o giatros sou kserei kalitera ama itan tha sou elege na tin kaneis opote ola kala.egw tora eimai stin 30 evdomada kai teleutaia exw kai egw kati aspra alla einai poli liga san stagonitsa.Tha rotisw ton giatro mou gia auto alla nomizw den einai tipota.Se 3 evdomades tha kanw to doppler stin kliniki pou tha genisw.Edw exoume para poli zesti stin Xalkidiki...den vgenw apo to spiti katholou mono ta vradia pigeinw sto magazi.exoume ena magazi me kosmimata.fevgei siga siga aytos o minas kai meta exoume ton augoustou pou tha einai episis diskolos kai poli zestos alla ti na kanoume...ipomoni!!!To xeimona tha eimaste mia xara sta spitia mas me ta morakia mas agkalia.edw tha eimaste kai tha ta leme kai meta.Dimitra mou esy etoimases valitsa h oxi akoma;❤

Καλησπέρα κορίτσι μ τι κάνεις πως είσαι ??είναι όλα τέλεια δόξα το θεό είχα τρομερό ανχος μέχρι να πάω και να Μ πει όλα καλά ...ενοητε φίλη έτσι είναι εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό μ άμα ήταν θα Μ έλεγε ...οοο τελειααα πλισιαζει το ντομπλερ θα δεις το μωράκι σ με λεπτομέρειες και εγώ τώρα περιεμνωωω πως και πως για το ντομπλερ σε ένα μήνα ου καλά και εγώ επειδή έχω έρθει Αγρίνιο τώρα για τον γιατρό έχει απίστευτη ζέστη ασεε δεν την παλεύω με τίποτα ...έτσι υπομονή τι να κάνουμε θα περάσει το καλοκαίρι κ θα έρθει το φθινόπωρο ....όχι simoni Μ δεν έχω ετυμασει είναι πολύ Νόρις μέχρι τον όκτομβριο ο γεναω δεν έχω πάρει και όλα τα ρούχα της μπέμπας έχω ακόμα πράγματα θα τα ετυμασω όλα λίγο πριν μπω στον μήνα Μ το Σεπτέμβρη δλδ εκεί αρχές να είναι όλα φρεσκοπλιμενα αχχχχ ανοιπομωνω τόσο πολύ ❤️......

Κορίτσια ξέχασα να σας γράψω η μπέμπα Μ έχει πάρει θέση κεφαλάκι κάτω και ποδαράκια πάνω ❤️δεν το πυστευω όσοι γρήγορα περνάει ο καιρός λίγο έμεινε και θα έχουμε στην αγγαλια μας τα μωράκια μας 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Τι τέλεια που είναι σταθερός ο τράχηλος μπραβο σου !!!!με προβλημάτισες για την πίεση εμένα ούτε στη πρώτη ούτε τώρα μ είπε κάτι για την πίεση εντωμεταξύ λόγω ζαχαρου  κάνω ειδική διατροφή αν μ έκοβε κ το αλάτι θα τρελαινομουν!!!!βεβαια εγώ δεν έχω υψηλή αλλά όχι 11 έχω κ δώδεκα κ δεκατρία αλλά Δεν μ έχει πει τπτ θα τον ρωτήσω τον Αύγουστο που θα πάω.εμείς έχουμε ξεκινήσει μια μικρή ανακαινίσει στο σπίτι θα κλείσουμε ένα δωμάτιο για τον μπέμπη κ πρέπει κ εγώ μα πλύνω ότι έχω από τον μεγάλο για να τακτοποιηθούν !!!να ξεχνιώμαστε κ λίγο με τις δουλειές !! Έρχεται κ μίνι καύσωνας ουουυυ τέλεια κορίτσια !!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , xrysoulaAA είπε:

Τι τέλεια που είναι σταθερός ο τράχηλος μπραβο σου !!!!με προβλημάτισες για την πίεση εμένα ούτε στη πρώτη ούτε τώρα μ είπε κάτι για την πίεση εντωμεταξύ λόγω ζαχαρου  κάνω ειδική διατροφή αν μ έκοβε κ το αλάτι θα τρελαινομουν!!!!βεβαια εγώ δεν έχω υψηλή αλλά όχι 11 έχω κ δώδεκα κ δεκατρία αλλά Δεν μ έχει πει τπτ θα τον ρωτήσω τον Αύγουστο που θα πάω.εμείς έχουμε ξεκινήσει μια μικρή ανακαινίσει στο σπίτι θα κλείσουμε ένα δωμάτιο για τον μπέμπη κ πρέπει κ εγώ μα πλύνω ότι έχω από τον μεγάλο για να τακτοποιηθούν !!!να ξεχνιώμαστε κ λίγο με τις δουλειές !! Έρχεται κ μίνι καύσωνας ουουυυ τέλεια κορίτσια !!!!!

Αχ ασεε ανακουφηστηκα τόσο πολύ ....απλά ρε γμτ δεν τα θέλω αυτά τα ουτρογκεσταν Μ φέρνουν ναυτία μακάρι να μην με πειράξουν πάλι εσένα σ έχει δώσει ?.. κορίτσι μ όχι να μην προβλημάτιζε ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός ανά ήταν θα σ είχε πει ο γιατρός σ εμένα Μ το είπε είναι και λίγο αυστηρός γενικά με το αλάτι από την αρχή Μ το είχε πει να το μιωσώ λιγάκι εντάξει τώρα Μ το έκοψε τελιος δεν με πειράζει όμως καθόλου εγώ έχω θέμα με τα γλυκά δεν μπορώ με τίποτα αν Μ έκοβε την σοκολάτα θα με έπιαναν τα νεύρα μ μετά....αχχ και εγώ να ανοιπομωνω να πλύνω και να ετυμασω τα ρούχα της μπέμπας έχω τρελαθεί ❤️❤️ ....αχχ ασεεε το είδα και εγώ εμείς αύριο εδώ 41 λέει θα πεθάνουμε και δεν την παλεύω με την ζέστη με τίποτα ρε γμτ σήμερα όλο ενιοθα ατονία ζαλάδα όλα αυτά από την ζέστη .....άντε να φύγει το καλοκαίρι ν έρθει το φθινόπωρο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ειμαι να σκασω...ειχα πολυ δυσκολο βραδυ!Απο τις 23:00 το βραδυ μεχρι τις 3:00 ειχα απειρες συσπασεις...1:30 πηρα το γιατρο μου γιατι πλεον ειχαν γινει τακτικες ανα 10' και τρομαξα τοσο πολυ!Δεν πονουσα, μονο πετρωνε ολη η δεξια μερια της κοιλιας και ενιωθα σφιξιμο στην αναπνοη και στο κεφαλι. Επισης, ενιωθα πιεση χαμηλα με αποτελεσμα να πηγαινω συνεχεια τουαλετα για τσισα...Μου ειπε να παρω κι αλλο 1 μαγνησιο και 1 spasmotel και αν δεν αλλαζε τιποτα μετα απο 1 ωρα θα επρεπε να παω στο Ιασω να με δουν...δε σας συζητω το αγχος που περασα...σκετο δραμα!! Ευτυχως, μετα απο καμια ωριτσα που πηρα τα φαρμακα, χαλαρωσε λιγο η κατασταση. Ειχα και εχω και τωρα συσπασεις αλλα με μικροτερη ενταση και σε ακανονιστα διαστηματα. Προς το παρον οι οδηγιες ειναι ξεκουραση τυπου ξαπλα, 3 trofocard max αντι για 2 που επαιρνα και 2 utrogestan αντι για 1 και βλεπουμε πως θα παει...Η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα νιωσει ποτε ουτε μια συσπαση ενω τωρα εχω συνεχεια...Σιγουρα, η καθημερινοτητα τωρα δε συγκρινεται με τοτε που γενικα ημουν πολυ χαλαρη, απο καναπε σε κρεβατι και τουμπαλιν και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ο μπεμπης ειναι στη δεξια μητρα και οχι στην αριστερη που ηταν ο γιος μου και που ειχε δοκιμαστει με επιτυχια, ολα γινονται πιο δυσκολα...ζοριστηκε κι ο οργανισμος μου με τον covid εντωμεταξυ και δεν ξερω ποσο μεγαλο ρολο μπορει να επαιξε και αυτο...

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, ειμαι να σκασω...ειχα πολυ δυσκολο βραδυ!Απο τις 23:00 το βραδυ μεχρι τις 3:00 ειχα απειρες συσπασεις...1:30 πηρα το γιατρο μου γιατι πλεον ειχαν γινει τακτικες ανα 10' και τρομαξα τοσο πολυ!Δεν πονουσα, μονο πετρωνε ολη η δεξια μερια της κοιλιας και ενιωθα σφιξιμο στην αναπνοη και στο κεφαλι. Επισης, ενιωθα πιεση χαμηλα με αποτελεσμα να πηγαινω συνεχεια τουαλετα για τσισα...Μου ειπε να παρω κι αλλο 1 μαγνησιο και 1 spasmotel και αν δεν αλλαζε τιποτα μετα απο 1 ωρα θα επρεπε να παω στο Ιασω να με δουν...δε σας συζητω το αγχος που περασα...σκετο δραμα!! Ευτυχως, μετα απο καμια ωριτσα που πηρα τα φαρμακα, χαλαρωσε λιγο η κατασταση. Ειχα και εχω και τωρα συσπασεις αλλα με μικροτερη ενταση και σε ακανονιστα διαστηματα. Προς το παρον οι οδηγιες ειναι ξεκουραση τυπου ξαπλα, 3 trofocard max αντι για 2 που επαιρνα και 2 utrogestan αντι για 1 και βλεπουμε πως θα παει...Η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα νιωσει ποτε ουτε μια συσπαση ενω τωρα εχω συνεχεια...Σιγουρα, η καθημερινοτητα τωρα δε συγκρινεται με τοτε που γενικα ημουν πολυ χαλαρη, απο καναπε σε κρεβατι και τουμπαλιν και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ο μπεμπης ειναι στη δεξια μητρα και οχι στην αριστερη που ηταν ο γιος μου και που ειχε δοκιμαστει με επιτυχια, ολα γινονται πιο δυσκολα...ζοριστηκε κι ο οργανισμος μου με τον covid εντωμεταξυ και δεν ξερω ποσο μεγαλο ρολο μπορει να επαιξε και αυτο...

καλημερα κοριτσι μου!! τρομαξα και μονο που το διαβασα!! ελπιζω σημερα να κυλισει πιο ηρεμα η μερα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Αχ ασεε ανακουφηστηκα τόσο πολύ ....απλά ρε γμτ δεν τα θέλω αυτά τα ουτρογκεσταν Μ φέρνουν ναυτία μακάρι να μην με πειράξουν πάλι εσένα σ έχει δώσει ?.. κορίτσι μ όχι να μην προβλημάτιζε ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός ανά ήταν θα σ είχε πει ο γιατρός σ εμένα Μ το είπε είναι και λίγο αυστηρός γενικά με το αλάτι από την αρχή Μ το είχε πει να το μιωσώ λιγάκι εντάξει τώρα Μ το έκοψε τελιος δεν με πειράζει όμως καθόλου εγώ έχω θέμα με τα γλυκά δεν μπορώ με τίποτα αν Μ έκοβε την σοκολάτα θα με έπιαναν τα νεύρα μ μετά....αχχ και εγώ να ανοιπομωνω να πλύνω και να ετυμασω τα ρούχα της μπέμπας έχω τρελαθεί ❤️❤️ ....αχχ ασεεε το είδα και εγώ εμείς αύριο εδώ 41 λέει θα πεθάνουμε και δεν την παλεύω με την ζέστη με τίποτα ρε γμτ σήμερα όλο ενιοθα ατονία ζαλάδα όλα αυτά από την ζέστη .....άντε να φύγει το καλοκαίρι ν έρθει το φθινόπωρο...

Καλημέρα !!!εγω παίρνω προγεστερονη από την αρχή της εγκυμοσύνης κ αν σκεφτείς ότι μπαίνω στον έβδομο πολύ καιρό απλά στην αρχή μέχρι τον τρίτο μήνα έπαιρνα κολπικά κ από στόμα τώρα μετά τον τρίτο μόνο κολπικά για τον τράχηλο ρωτά τον αν μπορείς να το βάζεις κολπικά κ εγώ όταν τα έπαιρνα από στόμα είχα θέμα ναυτίες δυσπεψίες χαμός!!!ειμαστε πολύ κοντά σε πόλη εμείς δε μένω Αγρίνιο αλλά ο γιατρός μ εκεί είναι που έρχομαι !!!εμεις παραθαλάσσια είμαστε λίγο καλύτερα αλλά χαμός πολύ ζέστη κ πάλι!!!υπομονη!!!

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, ειμαι να σκασω...ειχα πολυ δυσκολο βραδυ!Απο τις 23:00 το βραδυ μεχρι τις 3:00 ειχα απειρες συσπασεις...1:30 πηρα το γιατρο μου γιατι πλεον ειχαν γινει τακτικες ανα 10' και τρομαξα τοσο πολυ!Δεν πονουσα, μονο πετρωνε ολη η δεξια μερια της κοιλιας και ενιωθα σφιξιμο στην αναπνοη και στο κεφαλι. Επισης, ενιωθα πιεση χαμηλα με αποτελεσμα να πηγαινω συνεχεια τουαλετα για τσισα...Μου ειπε να παρω κι αλλο 1 μαγνησιο και 1 spasmotel και αν δεν αλλαζε τιποτα μετα απο 1 ωρα θα επρεπε να παω στο Ιασω να με δουν...δε σας συζητω το αγχος που περασα...σκετο δραμα!! Ευτυχως, μετα απο καμια ωριτσα που πηρα τα φαρμακα, χαλαρωσε λιγο η κατασταση. Ειχα και εχω και τωρα συσπασεις αλλα με μικροτερη ενταση και σε ακανονιστα διαστηματα. Προς το παρον οι οδηγιες ειναι ξεκουραση τυπου ξαπλα, 3 trofocard max αντι για 2 που επαιρνα και 2 utrogestan αντι για 1 και βλεπουμε πως θα παει...Η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα νιωσει ποτε ουτε μια συσπαση ενω τωρα εχω συνεχεια...Σιγουρα, η καθημερινοτητα τωρα δε συγκρινεται με τοτε που γενικα ημουν πολυ χαλαρη, απο καναπε σε κρεβατι και τουμπαλιν και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ο μπεμπης ειναι στη δεξια μητρα και οχι στην αριστερη που ηταν ο γιος μου και που ειχε δοκιμαστει με επιτυχια, ολα γινονται πιο δυσκολα...ζοριστηκε κι ο οργανισμος μου με τον covid εντωμεταξυ και δεν ξερω ποσο μεγαλο ρολο μπορει να επαιξε και αυτο...

Αχ κορίτσι μου καλημέρα πως είσαι σήμερα καλύτερα;;;αυτές οι συσπάσεις είναι πολύ αγχωτικες επίσης όσο αγχώνεσαι τόσο πιο πολλές κανείς έτσι μ λέει ο γιατρός !!!ελπιζω σήμερα να είναι όλα οκ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , xrysoulaAA είπε:

Αχ κορίτσι μου καλημέρα πως είσαι σήμερα καλύτερα;;;αυτές οι συσπάσεις είναι πολύ αγχωτικες επίσης όσο αγχώνεσαι τόσο πιο πολλές κανείς έτσι μ λέει ο γιατρός !!!ελπιζω σήμερα να είναι όλα οκ!!!!

Ναι, το ξερω οτι το αγχος εκεινη την ωρα επιδεινωνει την κατασταση, αλλα νομιζω οτι ειναι αδυνατον να μην αγχωθει κανεις...το προσπαθω παντως!Δε λες παλι καλα που ειχα τελειωσει με τον covid και ειχα παει στο γιατρο τη Δευτερα να δουμε τον μπεμπη μετα απο 1,5 μηνα...Αν μου ειχε τυχει αυτο πιο πριν, πραγματικα δε θα μπορουσα να το διαχειριστω! Εχω συσπασεις και σημερα αλλα τις γνωστες, χωρις να εχουν τη χθεσινη ενταση, ουτε τακτικοτητα (αυτο ηταν που με φοβισε περισσοτερο χθες γιατι με επιαναν με το ρολοι ανα 10'...). Ειμαι κατα βαση ξαπλα βεβαια απο το πρωι, ευτυχως εχει ερθει η μαμα μου και κραταει τον μικρο για να μπορεσω να ξεκουραστω. Τι να πω...ελπιζω η ξεκουραση να βοηθησει!

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrysoulaAA είπε:

Καλημέρα !!!εγω παίρνω προγεστερονη από την αρχή της εγκυμοσύνης κ αν σκεφτείς ότι μπαίνω στον έβδομο πολύ καιρό απλά στην αρχή μέχρι τον τρίτο μήνα έπαιρνα κολπικά κ από στόμα τώρα μετά τον τρίτο μόνο κολπικά για τον τράχηλο ρωτά τον αν μπορείς να το βάζεις κολπικά κ εγώ όταν τα έπαιρνα από στόμα είχα θέμα ναυτίες δυσπεψίες χαμός!!!ειμαστε πολύ κοντά σε πόλη εμείς δε μένω Αγρίνιο αλλά ο γιατρός μ εκεί είναι που έρχομαι !!!εμεις παραθαλάσσια είμαστε λίγο καλύτερα αλλά χαμός πολύ ζέστη κ πάλι!!!υπομονη!!!

Αχ κορίτσι μου καλημέρα πως είσαι σήμερα καλύτερα;;;αυτές οι συσπάσεις είναι πολύ αγχωτικες επίσης όσο αγχώνεσαι τόσο πιο πολλές κανείς έτσι μ λέει ο γιατρός !!!ελπιζω σήμερα να είναι όλα οκ!!!!

Και εγώ φίλη από την αρχή επερνα προγεστερόνη και από το στωμα και κολπικά και με πείραζε ασεε....την σταμάτησα μόνο για τρεις μήνες.....Μ είπε ν Το βάζω κολπικα ότι θέλω  και σκέφτομαι το ένα να το βάζω κολπικα και το άλλο από στωμα ....και εγώ δεν μενω Αγρίνιο μένω Ζάκυνθο.....στο Ιπποκράτειο Αγρινίου θα γενησεις ? Εμένα ο γιατρός μ είναι αυτός π έχει και την κλινική....πάλι καλά και εσυ ο μένεις παραθαλάσσια γτ δεν παλευτε και εγώ στο νησί πάω και για μπάνιο και είναι οκ απλά εντάξει δεν μπορώ να κάτσω πολες ώρες  από του χρόνου τώρα με την μπεμπουλα Μ .....άσε είμαι αυτές τις ημέρες Αγρίνιο έχει απίστευτο καύσωνα δεν την παλεύω περιμένω πως και πως να φύγω για Ζάκυνθο την τρίτη ....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, ειμαι να σκασω...ειχα πολυ δυσκολο βραδυ!Απο τις 23:00 το βραδυ μεχρι τις 3:00 ειχα απειρες συσπασεις...1:30 πηρα το γιατρο μου γιατι πλεον ειχαν γινει τακτικες ανα 10' και τρομαξα τοσο πολυ!Δεν πονουσα, μονο πετρωνε ολη η δεξια μερια της κοιλιας και ενιωθα σφιξιμο στην αναπνοη και στο κεφαλι. Επισης, ενιωθα πιεση χαμηλα με αποτελεσμα να πηγαινω συνεχεια τουαλετα για τσισα...Μου ειπε να παρω κι αλλο 1 μαγνησιο και 1 spasmotel και αν δεν αλλαζε τιποτα μετα απο 1 ωρα θα επρεπε να παω στο Ιασω να με δουν...δε σας συζητω το αγχος που περασα...σκετο δραμα!! Ευτυχως, μετα απο καμια ωριτσα που πηρα τα φαρμακα, χαλαρωσε λιγο η κατασταση. Ειχα και εχω και τωρα συσπασεις αλλα με μικροτερη ενταση και σε ακανονιστα διαστηματα. Προς το παρον οι οδηγιες ειναι ξεκουραση τυπου ξαπλα, 3 trofocard max αντι για 2 που επαιρνα και 2 utrogestan αντι για 1 και βλεπουμε πως θα παει...Η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα νιωσει ποτε ουτε μια συσπαση ενω τωρα εχω συνεχεια...Σιγουρα, η καθημερινοτητα τωρα δε συγκρινεται με τοτε που γενικα ημουν πολυ χαλαρη, απο καναπε σε κρεβατι και τουμπαλιν και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ο μπεμπης ειναι στη δεξια μητρα και οχι στην αριστερη που ηταν ο γιος μου και που ειχε δοκιμαστει με επιτυχια, ολα γινονται πιο δυσκολα...ζοριστηκε κι ο οργανισμος μου με τον covid εντωμεταξυ και δεν ξερω ποσο μεγαλο ρολο μπορει να επαιξε και αυτο...

πωπω είναι να μη τρομάξεις;

Σε παρακαλώ μη σηκώνεις καθόλου τον μικρό και όσο μπορείς να είσαι ξάπλα. μη σκύβεις. εννοείται το μπάνιο του παιδιού να το κάνει ο σύζυγος και όλες τις δουλειές. έκανες κάτι χτες και κουράστηκες;;; έχεις σταματήσει δουλειά;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...