Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Rafailiapan είπε:

Τί να σου πω; Δεν τα ξέρω τα ιατρικά χεχεχε...πάντως δεν μου έχει δώσει κάτι άλλο και μέχρι στιγμής όλα καλά πάνε...

Εγώ δεν έχω ρωτήσει να πω την αμαρτία μου...αλλά μια χαρά κοιμάμαι και ανάσκελα,αλλάζω κάποια στιγμή πλευρό επειδή πιανομαι όπως συνέβαινε και πριν την εγκυμοσύνη...αλλά γενικά στο πλάι βολεύει πολύ 

Egw koritsia mono anaskela volevoume oli mera etsi eimai.kai to vradi koimamai sto plai pio poli.den exw rotisei ton giatro mou alla tha ton rotisw apo periergia.nomizw oti an itan kati epikindino tha mou to elege apo monos tou.exw genisei alla dio paidia kai olo etsi koimomouna kai den exoun pathei kati.den ksero omws mpori kai na min kanei...tha rotisw k egw ton giatro mou.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εγω παλι εχω να κοιμηθω μπρουμυτα που μονο ετσι κοιμομουν, απο πριν μεινω εγκυος στο πρωτο μου παιδι!!Αν με το καλο θηλασεις, να ξερεις οτι παλι δε θα μπορεις λογω του στηθους...εγω που σταματησα το θηλασμο στην αρχη της εγκυμοσυνης, καταλαβαινεις οτι με πηγε σερι κι εχω ουσιαστικα πανω απο 3 χρονια να κοιμηθω στην αγαπημενη μου σταση! Παντως κι εγω καθομαι ανασκελα, κοιμαμαι βεβαια στο πλαι αγκαλια με τη μαξιλαρα εγκυμοσυνης, αλλα γενικα μεσα στην ημερα ξαπλωνω ανασκελα και με βολευει περισσοτερο απ' οτι πλαι...

Πλάκα κάνεις εντάξει θα κλαψωωω οντωςς όταν θηλάζεις δεν μπορείς να κοιμηθείς μπρουμιτα:(....λιώνω στον ύπνο όταν κοιμάμαι μπρουμιτα μόνο έτσι κοιμόμουνα και τώρα ανάσκελα καλά δεν με βολεύει με τίποτα η μόνη επιλογή είναι πλάγια Μ π Μάλι δεν με βολεύει αλλά το να κάνω  αν μπορούσα θα έκανα μια τρύπα στο κρεβάτι αληθειαα έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από δύο μηνών πφφφ...εμένα ρε σεις κορίτσια όχι επίδη Μ είπε ο γιατρός όχι ανάσκελα  αλλά δνε ξέρω γτ αλλά νιοθω  ένα βάρος μαλον αυτό το λίγο βάρος του μωρού ότι με πιέζει προς τα μέσα και δεν με βολεύει λέτε να είναι η ιδέα Μ δεν ξέρω  :rolleyes:??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έχει πει ήδη από την αυχενική, ότι ανάσκελα πέφτει το βάρος της μήτρας σε βασικό αγγείο που αφορά την αιμάτωση όλου του οργανισμού μας και του πλακούντα και ότι η ιδανική σταση εινάι η πλάγια αριστερά και λίγο δεξια για ξεπιασιμο.. Ξαπλώνω πλάγια αριστερά και ξυπνάω πάντα ανάσκελα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!

Σας βλέπω όλες εδώ να μεγαλώνουν τα μωράκια σας πολύ χαίρομαι. Έχω κι εγώ να εμφανιστώ από όταν πρώτο έμαθα ότι είμαι έγκυος.30 εβδομάδων και 4 ημερών πλέον, περιμένω κοριτσάκι και πετάω στα σύννεφα. Μετράω αντίστροφα να γεννηθεί με το καλό! 

Σας διαβάζω εδώ και βρε κορίτσια μην τα ξεψειρίζεται πια όλα τόσο πολύ.  Χαλαρώστε και απολαύστε τη μαγική αυτή περίοδο που διανύουμε. Κοντεύουμε στο τέλος κ όλα προφανώς έχουν πάει καλά. Αν κάτι παράξενο προκύψει μιλάς με το γιατρό κ τελειώνει το θέμα. 

Αυτά από εμένα να είστε καλά και μείνετε χαλαρές για να είναι και τα μωράκια σας χαρούμενα! 

Μας εύχομαι όλες με έναν πόνο!! <3

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Πλάκα κάνεις εντάξει θα κλαψωωω οντωςς όταν θηλάζεις δεν μπορείς να κοιμηθείς μπρουμιτα:(....λιώνω στον ύπνο όταν κοιμάμαι μπρουμιτα μόνο έτσι κοιμόμουνα και τώρα ανάσκελα καλά δεν με βολεύει με τίποτα η μόνη επιλογή είναι πλάγια Μ π Μάλι δεν με βολεύει αλλά το να κάνω  αν μπορούσα θα έκανα μια τρύπα στο κρεβάτι αληθειαα έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από δύο μηνών πφφφ...εμένα ρε σεις κορίτσια όχι επίδη Μ είπε ο γιατρός όχι ανάσκελα  αλλά δνε ξέρω γτ αλλά νιοθω  ένα βάρος μαλον αυτό το λίγο βάρος του μωρού ότι με πιέζει προς τα μέσα και δεν με βολεύει λέτε να είναι η ιδέα Μ δεν ξέρω  :rolleyes:??

Οταν θηλαζεις δεν μπορεις να κοιμηθεις μπρουμυτα γιατι σε ενοχλει το στηθος το οποιο γενικα δεν κανει να πιεζεται γιατι μπορει να προκληθουν προβληματα οπως μαστιτιδα, φραγμενοι ποροι κτλ. Τους πρωτους μηνες ειδικα, ειναι αδυνατον, οσο περναει ο καιρος, ισως και να τα καταφερεις...Μη σε αγχωνει αυτο βεβαια γιατι χωρις να θελω να σε τρομαξω χαχαχα..ετσι κι αλλιως οταν ερθουν τα μπεμπακια, θα πρεπει να ξεχασουμε για καποιο διαστημα τον υπνο!!Αλλαααα...το σημαντικο που πρεπει να εχετε στο μυαλο σας ειναι οτι οι μαμαδες παντα τα καταφερνουν!!Απλα ανακαλυπτεις αντοχες που δεν πιστευες οτι τις εχεις και προσαρμοζεσαι πολυ γρηγορα στα νεα δεδομενα...ειναι μαγικο πραγματικα!!Σας το λεω εγω που μεγαλυτερη υπναρου δεν υπηρχε!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, νομίζω ότι είναι στον άνθρωπο. Εγώ και στις δύο μου εγκυμοσύνες και στο θηλασμό κοιμόμουν μπρούμυτα κανονικά. Αν ένιωθα ενόχληση, δε θα το έκανα. Θεωρώ ότι το σώμα ξέρει.

Εμένα, ας πούμε, το ανάσκελο με ζαλίζει στο λεπτό. Είναι φανερό ότι κάποιο αγγείο πιέζεται και επηρεάζονται οι πιέσεις. Δεν περίμενα να μου πει ο γιατρός αν κάνει, μου φαινόταν προφανές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Προς όσες θέλουν και μπορούν να κάνουν σεx. 

Τώρα που μπαίνουμε στον 7ο συνεχίσουμε κανονικά ε; Ο γυναικολόγος δεν μου είπε τίποτα... Ξέρω από το διαδίκτυο ότι καλό είναι να μην ολοκληρώνει ο σύζυγος μέσα για να αποφευχθεί πρόωρος τοκετός. Επίσης, έχουν αλλάξει και σε εσάς οι οργασμοί; Μιλάμε προσωπικά τους βιώνω πολύ πολύ πιο έντονα και συνεχόμενα. Αφού έχω προβληματιστεί σχετικά με το αν θα το πω στον γυναικολόγο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Margr είπε:

Προς όσες θέλουν και μπορούν να κάνουν σεx. 

Τώρα που μπαίνουμε στον 7ο συνεχίσουμε κανονικά ε; Ο γυναικολόγος δεν μου είπε τίποτα... Ξέρω από το διαδίκτυο ότι καλό είναι να μην ολοκληρώνει ο σύζυγος μέσα για να αποφευχθεί πρόωρος τοκετός. Επίσης, έχουν αλλάξει και σε εσάς οι οργασμοί; Μιλάμε προσωπικά τους βιώνω πολύ πολύ πιο έντονα και συνεχόμενα. Αφού έχω προβληματιστεί σχετικά με το αν θα το πω στον γυναικολόγο. 

Εμενα το σεξ οπως και οι οργασμοι μου κανουν συσπάσεις οπότε το έκοψα το άθλημα!! Ασφαλώς να το πεις.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Margr said:

Προς όσες θέλουν και μπορούν να κάνουν σεx. 

Τώρα που μπαίνουμε στον 7ο συνεχίσουμε κανονικά ε; Ο γυναικολόγος δεν μου είπε τίποτα... Ξέρω από το διαδίκτυο ότι καλό είναι να μην ολοκληρώνει ο σύζυγος μέσα για να αποφευχθεί πρόωρος τοκετός. Επίσης, έχουν αλλάξει και σε εσάς οι οργασμοί; Μιλάμε προσωπικά τους βιώνω πολύ πολύ πιο έντονα και συνεχόμενα. Αφού έχω προβληματιστεί σχετικά με το αν θα το πω στον γυναικολόγο. 

Παιδιά μπραβο που κάνετε σεξ γιατί από δω έχει πέσει ξηρασία :/ .Είναι όντως πιο έντονοι γιατί αιμάτωνεται περισσότερο η περιοχή των γεννητικών οργάνων όποτε είναι φυσιολογικό .Γενικά για το σεξ μας είχε πει ο γυναικολογος ότι καλό είναι να φοράει προφυλακτικό ο άντρας γιατί τα υγρά του προκαλούν συσπάσεις και όσο δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που να το αποτρέπει κάνετε ελεύθερα σεξ .

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι ενώ στην αρχή ήμασταν πιο θερμοί μεταξύ μας όσο πέρναγαν οι μηνες αυτό χάθηκε .Από τη. Πλευρά μου οκ δεν νιώθω και φουλ άνετα να κάνουμε σεξ .Από τη δίκη του πλευρά μου είπε ότι δεν το σκέφτεται καν γιατί πρώτον φοβάται κι δεύτερον ότι έχει τόσο άγχος στο να πάνε όλα καλά γιατί προσπαθούσαμε σχεδόν 3 χρόνια για μωρό που είναι το τελευταίο που τον απασχολεί αυτή τη στιγμή .Δεν ξέρω φοβάμαι όμως μην μας απομακρύνει αυτό μελλοντικά γιατί αν βάλω την εξωσωματική που δεν μας άφηνε ο γιατρός και το τωρινό διάστημα ε έχει περάσει αρκετός καιρός 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KONNA28 said:

Παιδιά μπραβο που κάνετε σεξ γιατί από δω έχει πέσει ξηρασία :/ .Είναι όντως πιο έντονοι γιατί αιμάτωνεται περισσότερο η περιοχή των γεννητικών οργάνων όποτε είναι φυσιολογικό .Γενικά για το σεξ μας είχε πει ο γυναικολογος ότι καλό είναι να φοράει προφυλακτικό ο άντρας γιατί τα υγρά του προκαλούν συσπάσεις και όσο δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που να το αποτρέπει κάνετε ελεύθερα σεξ .

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι ενώ στην αρχή ήμασταν πιο θερμοί μεταξύ μας όσο πέρναγαν οι μηνες αυτό χάθηκε .Από τη. Πλευρά μου οκ δεν νιώθω και φουλ άνετα να κάνουμε σεξ .Από τη δίκη του πλευρά μου είπε ότι δεν το σκέφτεται καν γιατί πρώτον φοβάται κι δεύτερον ότι έχει τόσο άγχος στο να πάνε όλα καλά γιατί προσπαθούσαμε σχεδόν 3 χρόνια για μωρό που είναι το τελευταίο που τον απασχολεί αυτή τη στιγμή .Δεν ξέρω φοβάμαι όμως μην μας απομακρύνει αυτό μελλοντικά γιατί αν βάλω την εξωσωματική που δεν μας άφηνε ο γιατρός και το τωρινό διάστημα ε έχει περάσει αρκετός καιρός  

Καλημέρα ! Να ξέρεις οτι όλοι φοβούνται, ειδικά στο πρώτο. Ισως θα έλεγα οτι οι άντρες φοβούνται ακόμα περισσότερο την επαφή απο ότι γυναίκες (τι π@υλί νομίζουν οτι έχουν, 2 μέτρα ; Τέλος πάντων). Φοβούνται πολύ, και εαν σε ακουμπήσουν, το κάνουν πολύυυυυυ προσεκτικά. Και εμάς οι επαφές (που πήραμε το οκ μετά τον 3 μήνα, και εμείς εξωσωματική), είναι πολύ αραιά για τον ίδιο λόγο.... Και μόλις μπήκα στον 7ο οπότε θα αραιώσουν ακόμα περισσότερο. Ας όψεται ο μπεμπουλης μας ♥

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μ καλημερα!!! τ κανετε? πως πατε? εγω νομιζω αρχισα να νιωθω την κοιλιτσα βαρια...ενω δεν εχω παρει βαρος καθολου λογω εμμετων π συνεχιζουν ακομη, τα μικρακια μ εχουν μεγαλωσει αρκετα κ πιεζουν παντου...

πως τ πατε με αγορες?

εμεις πηγαμε το σκ αθηνα και νομιζω πηραμε σχεδον τ παντα!!

παραγγειλαμε καροτσια, κουνιες, συρταριερα και τ λευκα ειδη...

θελω να αρχισω να ξεδιαλεγω τα ρουχαλακια που μας εδωσαν να δω και εκει τι χρειαζεται να συμπληρωσω!!

ααα πηρα και τα φορμακια τους που θα τα παρω απο το μαιευτηριο!! ειναι δυο ιδια σε αλλα χρωματα...ειναι ερωτας βρε κοριτσια <3 <3

εσεις σε τι φααση ειστε?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

 

Ναι και εμείς ενώ έχουμε επαφές σε καμία περίπτωση δεν έχουν τη συχνότητα που είχαν πριν. Απλώς σκεφτόμουν μήπως πρέπει να κοπούν και αυτές. 

Εμείς βάψαμε χθες το δωμάτιο της μπεμπας και για αρχή θα πάμε να δούμε τι έχει να μου δώσει η ξαδέρφη μου που τα έχει κρατήσει για εμένα. Ο,τι μας αρέσει και είναι σε καλή κατάσταση θα το πάρουμε αλλιώς θα πάμε να αγοράσουμε. Και γενικά συντηρητικά θα το πάμε ειδικά σε ρουχαλακια και λοιπά που οι περισσότεροι μου λένε ότι δεν προλαβαίνουν καν να τα φορέσουν. Αγοράσαμε όμως σεντονακια, μπουρνουζακι κάπα  και η μαμά μου φτιάχνει κουβερτουλες! Αχ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Eμείς δεν έχουμε κάνει απολύτως τίποτα για το δωμάτιο. Θα βαφτεί τώρα τον Αύγουστο , όπου και θα κάνουμε ένα ξεκαθάρισμα τι έχουμε έτοιμο. Εχω πάρα πολλά πράγματα απο ανήψια+φίλες (λίκνο, κρεβάτι, πολλά καρεκλάκια αυτοκινήτου για νεογέννητο εώς μεγαλύτερης ηλικίας), μάρσιπους, απολύμανση μπουκαλιών, αλλαξιέρες, περπατούρες, κτλ. Τα βασικά που θέλουμε να αγοράοσυμε είναι : Καρότσι, Συρταριέρα, ενδοεπικοινωνία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , zouko είπε:

Eμείς δεν έχουμε κάνει απολύτως τίποτα για το δωμάτιο. Θα βαφτεί τώρα τον Αύγουστο , όπου και θα κάνουμε ένα ξεκαθάρισμα τι έχουμε έτοιμο. Εχω πάρα πολλά πράγματα απο ανήψια+φίλες (λίκνο, κρεβάτι, πολλά καρεκλάκια αυτοκινήτου για νεογέννητο εώς μεγαλύτερης ηλικίας), μάρσιπους, απολύμανση μπουκαλιών, αλλαξιέρες, περπατούρες, κτλ. Τα βασικά που θέλουμε να αγοράοσυμε είναι : Καρότσι, Συρταριέρα, ενδοεπικοινωνία.

αχχ τ καλα π σας εδωσαν τοσα πραγματακια! εμεις ειμαστε οι πρωτοι απο φιλους κ αδερφια π κανουμε παιδακια οποτε δεν...μονο ρουχαλιακια μας εδωσαν...

οποτε ολα τ αλλα τα παραγγειλαμε μεσα στο σκ που μας περασε!

εμεις το δωματιο το βαψαμε το προηγουμενο μηνα π καναμε κ την μετακομιση...οποτε περιμενω τα επιπλα για να το ολοκληρωσουμε και με καδρακια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nina21 είπε:

αχχ τ καλα π σας εδωσαν τοσα πραγματακια! εμεις ειμαστε οι πρωτοι απο φιλους κ αδερφια π κανουμε παιδακια οποτε δεν...μονο ρουχαλιακια μας εδωσαν...

οποτε ολα τ αλλα τα παραγγειλαμε μεσα στο σκ που μας περασε!

εμεις το δωματιο το βαψαμε το προηγουμενο μηνα π καναμε κ την μετακομιση...οποτε περιμενω τα επιπλα για να το ολοκληρωσουμε και με καδρακια...

διδυμακια περιμενεις να αγκαλιάσεις???? αν ναι πες μου σε παρακαλω τι αποφασισατε τελικα απο καροτσι γιατι εχω πελαγωσει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...