Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

2 hours ago, xrysoulaAA said:

Κορίτσι μου να σ ζήσει το μωράκι υγειη κ τυχερό στη ζωή του κ γρήγορα στο σπίτι σας!!!!να ρωτήσω είχες κάνει ενέσεις κορτιζόνης;;τον τελευταίο καιρό ένιωθες κάπως η μόνο έσπασαν νερά ένιωθες πχ συσπάσεις πόνο κ τέτοια γιατί ήσουν ξάπλα θυμαμαι έβαζες προγεστερονη ;;να πάνε όλα καλά εύχομαι !!!

Ενέσεις είχα κάνει 2 διπλές δόσεις στην 29 εβδομάδα λόγο μείωσης πάχους τραχήλου!!! Αλλά τελικα από αλλού μας ήρθε. Μου κάναν και εδώ βέβαια μια πριν τον τοκετό. 

Πραγματικά δεν ένιωθα τίποτα τις προηγούμενες ημέρες μόνο λίγο πόνο στην μέση που έλεγα ειναι από την πολύ ξάπλα. Τώρα από συσπασεισ δε  είχα κάτι τραγικό.  Λίγες. 

Γενικά είμαι πολύ αδύνατη πάντα και το μωρό έπαιρνε  βάρος και μάλλον δεν χώραγε άλλο τι να πω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Sofia92 είπε:

Ενέσεις είχα κάνει 2 διπλές δόσεις στην 29 εβδομάδα λόγο μείωσης πάχους τραχήλου!!! Αλλά τελικα από αλλού μας ήρθε. Μου κάναν και εδώ βέβαια μια πριν τον τοκετό. 

Πραγματικά δεν ένιωθα τίποτα τις προηγούμενες ημέρες μόνο λίγο πόνο στην μέση που έλεγα ειναι από την πολύ ξάπλα. Τώρα από συσπασεισ δε  είχα κάτι τραγικό.  Λίγες. 

Γενικά είμαι πολύ αδύνατη πάντα και το μωρό έπαιρνε  βάρος και μάλλον δεν χώραγε άλλο τι να πω. 

Όλα καλά θα πάνε κ θα βγείτε στο σπίτι σας γρήγορα να μας τον φιλήσεις τον αντρουλη !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 8:55 ΠΜ, NONI31 είπε:

Τι τιμές σου ειπαν?

Για φυσιολογικο τοκετο 1650 το τρίκλινο και 2300 το δίκλινο( το οποίο δίκλινο μου είπαν ότι έχει την ίδια τιμή και αν κάνω καισαρική).

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Γουαου! Αυτά και αν είναι νέα! Να σας ζήσει! Κάθε ευλογία να έχει το παιδάκι και σύντομα στο σπιτάκι σας! Εσύ πώς είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rafailiapan said:

Γουαου! Αυτά και αν είναι νέα! Να σας ζήσει! Κάθε ευλογία να έχει το παιδάκι και σύντομα στο σπιτάκι σας! Εσύ πώς είσαι; 

Καλύτερα είμαι από μέρα σε μέρα!!!!! Αναρρωνω πολύ καλά!!! Ευχαριστούμε πολύ!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 4:24 ΜΜ, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Κορίτσι Μ γλυκό να σου ζήσει το μωράκι σου ❤️ να είναι γερός και δυνατός εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσι Μ γλυκό να σου ζήσει το μωράκι σου ❤️ να είναι γερός και δυνατός εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο 

@Dimitra97 Ti kaneis,pos eisai;❤Ola kala me esena kai to moro;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Sofia92 Να σας ζήσει !!!!! Με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι σας...

Κορίτσια διανύω την 34η εβδομάδα και στην χθεσινή μου επίσκεψη στο γιατρό, ο μπέμπης μου ήταν με ισχιακη προβολή. Εσάς έχουν πάρει θέση τα μωράκια σας και σε τι εβδομάδα βρίσκεστε; Μου είπε βέβαια πως υπάρχει ακόμη χρόνος να αλλάξει θέση αλλά νιώθω πως έχει φωλιασει στο συγκεκριμένο σημείο ο δικός μου....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Margr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να ρωτήσω... Πόσες παίρνετε ασβέστιο το calcioral το απλό και πόσες αυτό με την d3;

Καλημέρα! Εγώ έπαιρνα με D3, αλλά μου το σταμάτησε λόγω των συσπάσεων, το ασβέστιο τις επιδεινώνει.. όποτε τώρα δεν παίρνω συπλήρωμα ασβέστιο, αλλά παίρνω Ω3+D3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97 Ti kaneis,pos eisai;❤Ola kala me esena kai to moro;

Καλησπέρα κορίτσι μ καλά είμαι σε λίγες μέρες έχω ντομπλερ εχθές με πήραν τηλέφωνο  από την κλινική και μ εκλησαν ραντεβού για 31 Αύγουστου και  30 έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο  εσύ τι κάνεις πως είσαι το μωράκι σου ??.....

 

2 ώρες πρίν, mammyE είπε:

@Sofia92 Να σας ζήσει !!!!! Με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι σας...

Κορίτσια διανύω την 34η εβδομάδα και στην χθεσινή μου επίσκεψη στο γιατρό, ο μπέμπης μου ήταν με ισχιακη προβολή. Εσάς έχουν πάρει θέση τα μωράκια σας και σε τι εβδομάδα βρίσκεστε; Μου είπε βέβαια πως υπάρχει ακόμη χρόνος να αλλάξει θέση αλλά νιώθω πως έχει φωλιασει στο συγκεκριμένο σημείο ο δικός μου....

Καλησπέρα κορίτσι μ εμένα στην β επιπέδου π είχα κάνει είχε πάρει από τότε  θέση η μπέμπα Μ τώρα είμαι 31+5 εβδομάδα αλάζω κάθε Πέμπτη ....τώρα έχω ένα μήνα να την δω την μπέμπα δεν ξέρω αν γίνετε να έχει αλαξει θέση γτ γενικά την νιοθω παντού σε όλη την κοιλιά και λέω μήπως αλαξεε δεν ξέρω ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 4:24 ΜΜ, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Νασου ζησει το αγορακι σου!Γερο και καλοτυχο να ειναι στη ζωη του και γρηγορα σπιτι σας! Εσυ πως εισαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ καλά είμαι σε λίγες μέρες έχω ντομπλερ εχθές με πήραν τηλέφωνο  από την κλινική και μ εκλησαν ραντεβού για 31 Αύγουστου και  30 έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο  εσύ τι κάνεις πως είσαι το μωράκι σου ??.....

 

Καλησπέρα κορίτσι μ εμένα στην β επιπέδου π είχα κάνει είχε πάρει από τότε  θέση η μπέμπα Μ τώρα είμαι 31+5 εβδομάδα αλάζω κάθε Πέμπτη ....τώρα έχω ένα μήνα να την δω την μπέμπα δεν ξέρω αν γίνετε να έχει αλαξει θέση γτ γενικά την νιοθω παντού σε όλη την κοιλιά και λέω μήπως αλαξεε δεν ξέρω ....

@Dimitra97Kalispera...ola kala mexri stigmis ekana prin 2 evdomades to doppler.kai egw alazw kathe pemti evdomada tora eimai 34+5.egw tin paraskevi exw rantevou me ton giatro mou.siga siga tha kanonisoume tin genna...exoume milisei gia 15/9 alla na doume pos tha paei.an pane ola kala stis 15/9 mpenw.Esy gia fisiologiko pas;❤❤❤Ax,perase o kairos eimaste eidi sti teliki eutheia kai  den antexw alo thelw to moro mouuu❤kai na kselafrosw kai egw giati zorizoume poli teleutaia...ponaei mesi,plati,lekani me travaei h palia kaiseriki ase....den mporw na koimithw.Sou euxomai na pane ola kala sto doppler kai na einai kala h mpempa sou.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Margr said:

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να ρωτήσω... Πόσες παίρνετε ασβέστιο το calcioral το απλό και πόσες αυτό με την d3;

Eγώ παίρνω αυτό με την D3

@Sofia92 Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας !!! ♥

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...