Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

43 minutes ago, Simona said:

Eixa kanei kai egw voithaei einai h alitheia alla opos les gia ligo opote asto tha kanoume ipomoni...den emine poli.Tin nixta den koimithika pali,ksipnousa kathe mia ora full stin idrota kai allaza mplouzakia sinexia kai gia toualeta ennoeitai...asta na pane zorika pragmata.Perimenw na genisw pos kai pos....anipomonw na dw kai tin mpempa mou❤

Καλημέρα!!!

Αχ εσυ το περνάς πιο δύσκολα με τις αϋπνίες. Ναι, Παναγία μου να γεννήσουμε να δούμε και τις κόρες μας. Εγώ σήμερα νιώθω το κεφαλάκι στο κέντρο...εχει πάρει θέση προς τα κάτω από τον 7ο. Εσυ πως το νιώθεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω ξεχάσει προ πολλού τι θα πει ύπνος σε αυτή την εγκυμοσύνη και είμαι μόλις 31 εβδομάδων. Μου χτύπησαν την πόρτα οι αιμορροΐδες και δεν μπορώ να κάτσω, να περπατήσω... μετράω κάθε μέρα 2 φορές το σάκχαρο να το παρακολουθώ, έχω κράμπες και συσπάσεις.. γενικά εξαιρετικά!!!:lol: Προσπαθώ να τακτοποιήσω τα ρούχα της μικρής σιγά σιγά... και θα μένουν μόνο τα φαρμακευτικά/καλλυντικά. Ευτυχώς ξεκίνησε παιδικό σταθμό τη Δευτέρα ο γιος μου κι έτσι τα πρωινά κούτσα κούτσα κάτι  κάνω... 

Καλό φθινόπωρο να έχουμε!!!!Ευτυχώς θα τολμήσω να πω ότι είχαμε ήπιο καλοκαιράκι.. δεν έκανε και πάρα πολλές ζέστες... εκτός αν μας το φυλάει για τον Σεπτέμβρη  :wub:

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω ξεχάσει προ πολλού τι θα πει ύπνος σε αυτή την εγκυμοσύνη και είμαι μόλις 31 εβδομάδων. Μου χτύπησαν την πόρτα οι αιμορροΐδες και δεν μπορώ να κάτσω, να περπατήσω... μετράω κάθε μέρα 2 φορές το σάκχαρο να το παρακολουθώ, έχω κράμπες και συσπάσεις.. γενικά εξαιρετικά!!!:lol: Προσπαθώ να τακτοποιήσω τα ρούχα της μικρής σιγά σιγά... και θα μένουν μόνο τα φαρμακευτικά/καλλυντικά. Ευτυχώς ξεκίνησε παιδικό σταθμό τη Δευτέρα ο γιος μου κι έτσι τα πρωινά κούτσα κούτσα κάτι  κάνω... 

Καλό φθινόπωρο να έχουμε!!!!Ευτυχώς θα τολμήσω να πω ότι είχαμε ήπιο καλοκαιράκι.. δεν έκανε και πάρα πολλές ζέστες... εκτός αν μας το φυλάει για τον Σεπτέμβρη  :wub:

Κράμπες και συσπάσεις έχω και εγώ !!!Ευτυχως δεν είχε πολλές ζεστές και μακάρι να πέσει λίγο η θερμοκρασία αν και δεν το κόβω ! Σε δημόσιο θα γεννήσεις ; Εγώ από αύριο θα αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα προς το παρόν συγκεντρώνω πράγματα και μου φαίνονται όλα βουνό ακόμα !!!Ο ψυχαναγκασμος χτυπάει κόκκινο και το άγχος όσο πλησιάζει ο καιρός για να γεννήσω !!!Ακομα σαν ψέμα μου φαίνεται ίσως γιατί δεν πίστευα ότι θα καταφέρω να μείνω έγκυος !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κράμπες και συσπάσεις έχω και εγώ !!!Ευτυχως δεν είχε πολλές ζεστές και μακάρι να πέσει λίγο η θερμοκρασία αν και δεν το κόβω ! Σε δημόσιο θα γεννήσεις ; Εγώ από αύριο θα αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα προς το παρόν συγκεντρώνω πράγματα και μου φαίνονται όλα βουνό ακόμα !!!Ο ψυχαναγκασμος χτυπάει κόκκινο και το άγχος όσο πλησιάζει ο καιρός για να γεννήσω !!!Ακομα σαν ψέμα μου φαίνεται ίσως γιατί δεν πίστευα ότι θα καταφέρω να μείνω έγκυος !!

Ολα θα πανε καλα, λογικο ειναι και το αγχος και ολα. Σε δημοσιο θα γεννησω ναι, στο Ελενα.

Ποσο εισαι τωρα εσυ; εγω τελος του Σεπτεμβρη θα κανω βαλιτσα ειμαι ακομα 31.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

33 minutes ago, vaso_mpempis said:

Ολα θα πανε καλα, λογικο ειναι και το αγχος και ολα. Σε δημοσιο θα γεννησω ναι, στο Ελενα.

Ποσο εισαι τωρα εσυ; εγω τελος του Σεπτεμβρη θα κανω βαλιτσα ειμαι ακομα 31.

31 και 4 αλλά επειδή θα γίνει ένας πανικός στο σπίτι τις επόμενες βδομαδες από δουλειές ήθελα να τα έχω έτοιμα για να μην αγχώνομαι και για αυτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κράμπες,όχι συνέχεια αλλά συχνά..τα πρωινά που τεντωνομαι μόλις ξυπνήσω παθαίνω και κράμπες... συσπάσεις ευτυχώς όχι...αααχ κορίτσια κάθε μέρα και πιο βαριά νιώθω...έχω πονακια είτε κάτω είτε σε άλλα σημεία του σώματος που με βαράει το μωρό και ξαφνιάζομαι κάθε φορά και φωνάζω ααχ,ααχ ίσα ίσα να τονίσω τον άντρα μου τον καημένο...αλλά δεν περιμένω ότι θα πονέσω εκεί στα καλά καθούμενα...ο ύπνος το βράδυ για εμένα πλέον είναι ρουλετα...ο,τι τύχει.. μπορεί να κοιμηθώ σαν να μην είμαι έγκυος μπορεί και να μην κοιμηθώ καθόλου...έχω αρχίσει και θέλω να γεννήσω πιο έντονα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 6:12 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα πήγα για το ντομπλερ σήμερα είναι όλα καλά η μπέμπα μας είναι δύο κιλακια ❤️ είμαι πολύ χαρούμενη ο τραχιλος είναι τελιος είναι όπως ήταν έμεινε σταθερός δόξα το θεό είναι όλα φυσιολογικά είμαι τόσο πολύ χαρούμενη...

Μου είπε να ξεκηνησω περπάτημα όσο αντέχω  έστω λίγο να μην πιέζομαι για να βοηθήσω το φυσιολογικό τοκετό γτ είμαι άγυμναστη δυστιχος και δεν βοηθάει αυτό στον φυσιολογικό τοκετό  γτ σε όλη την εγγυμοσινη δεν περπάταγα όλο ξάπλα ήμουν γενικά  γτ φοβομουνα πολύ η μπέμπα  είναι με το κεφαλάκι κάτω ποδαράκια πάνω όπως και στην β επιεπεδου 

Αύριο θα μπω  στην 34 εβδομάδα θα είμαι ακριβώς κλησμενες  33 πο πο  κοιρτσια απίστευτο το πόσο γρήγορα Περασε ο καιρός καλεεε γεναμε σε λίγοι καιρό ❤️

Εσείς τι κάνετε πως είσαστε τι κανουν μωράκια σας ??

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Fili said:

@Margr @chitanetaπροσπαθώ να σας στείλω το αρχείο με ασκήσεις αλλά δε με αφήνει. Αν θέλετε στείλτε μέιλ να σας το προωθήσω ❤️

Fili ευχαριστώ πολύ, αλλά εχτές πηγα για υπέρηχο και ο μπέμπης έχει γυρίσει με το κεφαλάκι κάτω οποτε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κοριτσια!!Το γαιδαρο κουτσα κουτσα τον φαγαμε...η ουρα μας εμεινε!Εγω τον υπνο τον εχω χασει εδω και πολυ καιρο, οι συσπασεις καλα κρατουν και γενικα ειμαι σε μια φαση πλεον που με δυσκολια μπορω να κανω το οτιδηποτε, παροτι εχω βαλει ελαχιστα κιλα και η κοιλια μου δεν ειναι μεγαλη, αλλα και παλι ειμαι πιο δυσκινητη απο ποτε!!Απο προετοιμασιες δεν εχω κανει τιποτα...με ολο αυτο που εγινε με τον μπαμπα μου, ουτε διαθεση υπηρχε, ουτε χρονος, καθως εμεινα μονη μου με τον μικρο και δε θα προλαβαινα ετσι κι αλλιως να κανω κατι. Πρεπει ομως να κανω τις απαραιτητες αγορες και να φτιαξω εστω τη βαλιτσα γιατι αυτο με αγχωνει...Του μωρου το καλο ειναι οτι τα περισσοτερα τα εχω, οποτε τουλαχιστον γλιτωνω το κομματι των αγορων, θα πρεπει μονο να τα φρεσκαρω και να τα τακτοποιησω και απλα να συμπληρωσω κατι ψιλα που θελω.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια :(

Εχω βγαλει αιμοροιδες και υποφερω.. ποναω παρα πολυ..... καμια συμβουλη;

Καλησπέρα πετάγομαι από μανούλες Νοεμβρίου αν και μάλλον κ εγώ Οκτώβριο θα γεννήσω..είχα βγάλει και εγώ κ πονούσαν πολύ πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις κάτι για την δυσκοιλιότητα μόνο έτσι θα ηρεμήσουν...εγώ παίρνω κάθε πρωί lepicol και έχω ηρεμήσει αν κ πάλι μια στις 10 μέρες θα δω και λίγο αίμα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πήγα για το ντομπλερ σήμερα είναι όλα καλά η μπέμπα μας είναι δύο κιλακια ❤️ είμαι πολύ χαρούμενη ο τραχιλος είναι τελιος είναι όπως ήταν έμεινε σταθερός δόξα το θεό είναι όλα φυσιολογικά είμαι τόσο πολύ χαρούμενη...

Μου είπε να ξεκηνησω περπάτημα όσο αντέχω  έστω λίγο να μην πιέζομαι για να βοηθήσω το φυσιολογικό τοκετό γτ είμαι άγυμναστη δυστιχος και δεν βοηθάει αυτό στον φυσιολογικό τοκετό  γτ σε όλη την εγγυμοσινη δεν περπάταγα όλο ξάπλα ήμουν γενικά  γτ φοβομουνα πολύ η μπέμπα  είναι με το κεφαλάκι κάτω ποδαράκια πάνω όπως και στην β επιεπεδου 

Αύριο θα μπω  στην 34 εβδομάδα θα είμαι ακριβώς κλησμενες  33 πο πο  κοιρτσια απίστευτο το πόσο γρήγορα Περασε ο καιρός καλεεε γεναμε σε λίγοι καιρό ❤️

Εσείς τι κάνετε πως είσαστε τι κανουν μωράκια σας ??

@Dimitra97Mpravo pou einai ola kala xeromai poli.egw kathe pemti allazw evdomada,simera mpika stin 36 evdomada kai ekana kardiotokografima...ola pigan kala.Se 2 evdomades mpenw gia kaiseriki stin 38 evdomada diladi...alla tha kanw kai 2 enesis kortizoni gia ta pnevmonia tou morou.Perase o kairos...anipomonw kai fovamai tautoxrona.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 3:48 ΜΜ, Fili είπε:

@Margr @chitanetaπροσπαθώ να σας στείλω το αρχείο με ασκήσεις αλλά δε με αφήνει. Αν θέλετε στείλτε μέιλ να σας το προωθήσω ❤️

[email protected]

Κορίτσια και εγώ αισθναομαι βαριά ενώ δεν έχω βάλει πολλά κιλά (νομίζω). Νιώθω έντονα κάποιες μέρες τη μικρή και κάποιες πιο υποτονικά. Ξεκίνησα να πλένω ρουχαλακια και αύριο ξεκινώ σιδέρωμα. Ξεκίνησα και δουλειά , ευτυχώς 2-3 ώρες τη μέρα. Κράμπες συσπάσεις δεν καταλαβαίνω. Μου έχει ανοίξει όμως η όρεξη. Την τρίτη πηγαίνουμε για ντοπλερ. Ελπίζω να μου πουν ότι έχει γυρίσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...