Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Έχω τον γιατρό μου σε δημόσιο. Μου είπε για έναν τυπικό έλεγχο να είμαι εκεί 8 το πρωί. 10 είχα τελειώσει. Αν πας σε οποιονδήποτε πρωινό γιατρό δεν γνωρίζω. 

Ραπιντ δεν χρειάζεται για τα ραντεβού. Για τον τοκετό δεν γνωρίζω πρέπει να πάρεις τηλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια στο ντοπλερ μου βρήκε το αμνιακό υγρό στα κατώτατα φυσιολογικά όρια. Και οι δύο γιατροί συνέστησαν περισσότερο νερό. Όχι ξεκούραση. Ξεκούραση και ξάπλα ενδείκνυται μόνο αν υπάρχει διαρροή; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Margr said:

Κορίτσια στο ντοπλερ μου βρήκε το αμνιακό υγρό στα κατώτατα φυσιολογικά όρια. Και οι δύο γιατροί συνέστησαν περισσότερο νερό. Όχι ξεκούραση. Ξεκούραση και ξάπλα ενδείκνυται μόνο αν υπάρχει διαρροή; 

Αχ θύμισε μου σε ποια εβδομάδα είσαι?? Έχει γυρίσει το μωρό? Μα δεν ξεκουραζομαστε επιτηδες...είμαστε μόνιμα κουρασμένες :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Irini85 είπε:

Αχ θύμισε μου σε ποια εβδομάδα είσαι?? Έχει γυρίσει το μωρό? Μα δεν ξεκουραζομαστε επιτηδες...είμαστε μόνιμα κουρασμένες :)

Είμαι στην 33η αύριο μπαίνω 34η. Όχι το μωρό είναι ακόμη ισχιακό. Μου είπαν ότι μπορεί να μην γυρίζει και λόγω περιορισμένου αμνιακού υγρού. 

Εγώ δεν νιώθω από ξεκούραση. Όλο κάτι με τρώει και σηκώνομαι από τον καναπέ και όλο σκύβω και γενικά δυσκολεύομαι να μείνω ανενεργή. Ξεκίνησα και δουλειά τώρα...αλλά εντάξει είναι καθιστική. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια μπήκα 33η και το νιώθω το μωρό πολύυυυ χαμηλά, δεν πονάω αλλά είμαι αρκετά δυσκίνητη. έχω doppler τη Δευτέρα. Εντομεταξύ πάω για προγραμματισμένη καισαρική όταν θα είμαι 38 μου έχει πει... δε πιστεύω να βιάζεται η μπέμπα και να έχουμε καμιά λαχτάρα.

Εσείς τα νιώθετε χαμηλά τα μωρά σας;;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Margr είπε:

Είμαι στην 33η αύριο μπαίνω 34η. Όχι το μωρό είναι ακόμη ισχιακό. Μου είπαν ότι μπορεί να μην γυρίζει και λόγω περιορισμένου αμνιακού υγρού. 

Εγώ δεν νιώθω από ξεκούραση. Όλο κάτι με τρώει και σηκώνομαι από τον καναπέ και όλο σκύβω και γενικά δυσκολεύομαι να μείνω ανενεργή. Ξεκίνησα και δουλειά τώρα...αλλά εντάξει είναι καθιστική. 

Κορίτσι μου καλησπέρα είχα κ εγώ στα κατώτερα χαμηλά όρια στο πρώτο μ παιδάκι κ μ είπαν κ εμένα πολύ πολύ νερό κ όντως αυξήθηκε στην επόμενη μέτρηση έπινα τρία λίτρα την μέρα γιατί το καλοκαίρι ο οργανισμός θέλει κ περισσότερο τώρα σε αυτό είμαι κ εγώ στη 33 έως ώρας είναι οκ το υγρό αλλά πάλι πίνω αρκετό νερό ξεκούραση όντως στη διαρροή λένε !!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!

πρίν από 4 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια μπήκα 33η και το νιώθω το μωρό πολύυυυ χαμηλά, δεν πονάω αλλά είμαι αρκετά δυσκίνητη. έχω doppler τη Δευτέρα. Εντομεταξύ πάω για προγραμματισμένη καισαρική όταν θα είμαι 38 μου έχει πει... δε πιστεύω να βιάζεται η μπέμπα και να έχουμε καμιά λαχτάρα.

Εσείς τα νιώθετε χαμηλά τα μωρά σας;;

Βασω μου εμείς είμαστε ακριβώς μαζί σε εβδομάδα κ εγώ κάποιες φορές τον νιώθω παρά πολύ χαμηλά αφού κλωτσάει κ κατουριέμαι νομίζω όμως κ στο γιο μ έτσι ένιωθα τώρα που θα πας τη Δευτέρα θα δει κ τράχηλο κ όλα όποτε θα σ φύγει κ το άγχος νομίζω όμως ότι μεγάλωσαν τα βλαστάρια μια μας κ μας πιέζουν χαμηλά αν είναι κ με το κεφάλι προς τα κάτω ασκούν πιο πολύ πίεση μάλιστα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , xrysoulaAA είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα είχα κ εγώ στα κατώτερα χαμηλά όρια στο πρώτο μ παιδάκι κ μ είπαν κ εμένα πολύ πολύ νερό κ όντως αυξήθηκε στην επόμενη μέτρηση έπινα τρία λίτρα την μέρα γιατί το καλοκαίρι ο οργανισμός θέλει κ περισσότερο τώρα σε αυτό είμαι κ εγώ στη 33 έως ώρας είναι οκ το υγρό αλλά πάλι πίνω αρκετό νερό ξεκούραση όντως στη διαρροή λένε !!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!

Βασω μου εμείς είμαστε ακριβώς μαζί σε εβδομάδα κ εγώ κάποιες φορές τον νιώθω παρά πολύ χαμηλά αφού κλωτσάει κ κατουριέμαι νομίζω όμως κ στο γιο μ έτσι ένιωθα τώρα που θα πας τη Δευτέρα θα δει κ τράχηλο κ όλα όποτε θα σ φύγει κ το άγχος νομίζω όμως ότι μεγάλωσαν τα βλαστάρια μια μας κ μας πιέζουν χαμηλά αν είναι κ με το κεφάλι προς τα κάτω ασκούν πιο πολύ πίεση μάλιστα 

Όντως δηλαδή μπορεί το νερό να βοηθήσει; Μακάρι. Αν και δεν νομίζω ότι έπινα λίγο, τώρα το μετραω. Στόχο έχω βάλει τα 3 λίτρα. Μακάρι, την Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει και να δει και αν υπάρχει διαρροή. Ελπίζω να μην μου πει να κάτσω στο κρεβάτι...

πρίν από 12 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια μπήκα 33η και το νιώθω το μωρό πολύυυυ χαμηλά, δεν πονάω αλλά είμαι αρκετά δυσκίνητη. έχω doppler τη Δευτέρα. Εντομεταξύ πάω για προγραμματισμένη καισαρική όταν θα είμαι 38 μου έχει πει... δε πιστεύω να βιάζεται η μπέμπα και να έχουμε καμιά λαχτάρα.

Εσείς τα νιώθετε χαμηλά τα μωρά σας;;

Και εγώ χαμηλά τη νιώθω αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γιατί έχει τα πόδια κάτω. Με τις αιμορροΐδες πως τα πας; Σε σκεφτόμουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Margr είπε:

Όντως δηλαδή μπορεί το νερό να βοηθήσει; Μακάρι. Αν και δεν νομίζω ότι έπινα λίγο, τώρα το μετραω. Στόχο έχω βάλει τα 3 λίτρα. Μακάρι, την Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει και να δει και αν υπάρχει διαρροή. 

Ναι στη δίκη μ περίπτωση που δεν είχα διαρροή βοήθησε αυξήθηκε όπως έπρεπε μετά κ μ είπε είδες που σ είπα το νερό φταίει έχεις υγρά πολλά από κάτω;; Βλέπεις μεγάλη διαφορά στα υγρά από ότι πριν για να έχεις διαρροή;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Margr είπε:

Όντως δηλαδή μπορεί το νερό να βοηθήσει; Μακάρι. Αν και δεν νομίζω ότι έπινα λίγο, τώρα το μετραω. Στόχο έχω βάλει τα 3 λίτρα. Μακάρι, την Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει και να δει και αν υπάρχει διαρροή. Ελπίζω να μην μου πει να κάτσω στο κρεβάτι...

Και εγώ χαμηλά τη νιώθω αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γιατί έχει τα πόδια κάτω. Με τις αιμορροΐδες πως τα πας; Σε σκεφτόμουν! 

Κι εμενα στις τελευταιες επισκεψεις ηταν με τα ποδια κατω, δε ξερω αν αλλαξε εχω καιρο να τη δω.

Πιστευω αν ειχες διαρροη κατι θα ειχες καταλαβει..  θα ειχες πολλα υγρα θα σε ενοχλουσε..

..

Ευτυχως εφυγε η εξαρση.. εχω ηρεμησει αρκετα.. βεβαια αυτες εκει ειναι... θα φυγουν οταν γεννησω μου ειπε.. αλλα ελπιζω να μην ξαναπονεσω ετσι γιατι εχω δρομο ακομα μπροστα..και ειλικρινα δεν τον αντεχα τον πονο


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vaso_mpempis said:

Εγώ πάλι κορίτσια μπήκα 33η και το νιώθω το μωρό πολύυυυ χαμηλά, δεν πονάω αλλά είμαι αρκετά δυσκίνητη. έχω doppler τη Δευτέρα. Εντομεταξύ πάω για προγραμματισμένη καισαρική όταν θα είμαι 38 μου έχει πει... δε πιστεύω να βιάζεται η μπέμπα και να έχουμε καμιά λαχτάρα.

Εσείς τα νιώθετε χαμηλά τα μωρά σας;;

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ σήμερα ότι την νιώθω πολύ χαμηλά αύριο έχω και το Doppler όποτε θα μου πει λογικά που βρίσκεται το ζουζούνι.Ελπιζω μόνο να έχει μειωθεί το αμνιακο μου υγρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , KONNA28 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ σήμερα ότι την νιώθω πολύ χαμηλά αύριο έχω και το Doppler όποτε θα μου πει λογικά που βρίσκεται το ζουζούνι.Ελπιζω μόνο να έχει μειωθεί το αμνιακο μου υγρό 

Εχεις και πολλα υγρα;; εγω συνεχεια αλλαζω εσωρουχο δεν κανω αλλη δουλεια.. ολο πλενομαι. Δε θελω να βαζω σερβιετακι για να το παρακολουθω.. αλλα πραγματικα εχει παραγινει. Αμνιακο να μην ειναι μονο... περιμενω πως και πως να ερθει η Δευτερα

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια μπήκα 33η και το νιώθω το μωρό πολύυυυ χαμηλά, δεν πονάω αλλά είμαι αρκετά δυσκίνητη. έχω doppler τη Δευτέρα. Εντομεταξύ πάω για προγραμματισμένη καισαρική όταν θα είμαι 38 μου έχει πει... δε πιστεύω να βιάζεται η μπέμπα και να έχουμε καμιά λαχτάρα.

Εσείς τα νιώθετε χαμηλά τα μωρά σας;;

Γεια σου κορίτσι μου. Είμαι από τις Μανουλες Δεκεμβρίου. Είμαι 25+4 δεύτερο παιδάκι και εμένα το μωρό είναι πολύ χαμηλά. Είχα πόνο χαμηλά πάρα πολύ καιρό και είναι σίγουρα δύο τρεις βδομάδες κάτω κάτω και με το κεφάλι προς τα κάτω. Ο γιατρός μου χθες δεν ανησυχεί απλά τσεκαρουμε συχνά γιατί πιέζει τον τράχηλο. Ακόμα βέβαια είναι 3.7 κλειστός. Πιστεύω πως δεν πρέπει να ανησυχείς απλά να προσέχουμε. Τι σου είπε ο γιατρός σου εσένα;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Είμαι από τις Μανουλες Δεκεμβρίου. Είμαι 25+4 δεύτερο παιδάκι και εμένα το μωρό είναι πολύ χαμηλά. Είχα πόνο χαμηλά πάρα πολύ καιρό και είναι σίγουρα δύο τρεις βδομάδες κάτω κάτω και με το κεφάλι προς τα κάτω. Ο γιατρός μου χθες δεν ανησυχεί απλά τσεκαρουμε συχνά γιατί πιέζει τον τράχηλο. Ακόμα βέβαια είναι 3.7 κλειστός. Πιστεύω πως δεν πρέπει να ανησυχείς απλά να προσέχουμε. Τι σου είπε ο γιατρός σου εσένα;

Καλησπέρα, με το καλό το μωράκι σου. Δεν της το είπα η αλήθεια είναι, είπα να περιμένω τη Δευτέρα. Δεν έχω κάποιο ανησυχητικό σύμπτωμα μέχρι στιγμής.. είναι και μεγάλο το μωρό... 

Έχω κι έναν γιο 3 χρονών και τον  κυνηγάω οπότε και τα υγρά ίσως επηρεάζονται απο τις κινήσεις που κάνω... δεν ξέρω


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vaso_mpempis said:

Εχεις και πολλα υγρα;; εγω συνεχεια αλλαζω εσωρουχο δεν κανω αλλη δουλεια.. ολο πλενομαι. Δε θελω να βαζω σερβιετακι για να το παρακολουθω.. αλλα πραγματικα εχει παραγινει. Αμνιακο να μην ειναι μονο... περιμενω πως και πως να ερθει η Δευτερα

Ναι με το που μπηκα στον όγδοο αυξήθηκαν παρά πλ το είπα στο γιατρό με είδε κ ολας είναι φυσιολογικό είπε !!Μου είπε αν ήταν αμνιακο θα ήταν σαν να είχα κατουρηθεί επάνω μου δηλαδή θα ήταν περισσότερη η ποσότητα από αυτό που βλέπω τώρα .Εγώ πάλι περιμένω αύριο το ντοπλερ να δούμε αν μειώθηκε το αμνιακο γιατί είναι επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό πφφφ όλα καλά εξετάσεις καλές τράχηλος σούπερ μόνο αυτό το πράγμα που κανείς δεν ξέρει από τι είναι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Ναι στη δίκη μ περίπτωση που δεν είχα διαρροή βοήθησε αυξήθηκε όπως έπρεπε μετά κ μ είπε είδες που σ είπα το νερό φταίει έχεις υγρά πολλά από κάτω;; Βλέπεις μεγάλη διαφορά στα υγρά από ότι πριν για να έχεις διαρροή;

Δεν νομίζω, αισθάνομαι μια υγρασία όπως όταν πηγαίνεις 15 φορές για ούρηση. 

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εμενα στις τελευταιες επισκεψεις ηταν με τα ποδια κατω, δε ξερω αν αλλαξε εχω καιρο να τη δω.

Πιστευω αν ειχες διαρροη κατι θα ειχες καταλαβει..  θα ειχες πολλα υγρα θα σε ενοχλουσε..

..

Ευτυχως εφυγε η εξαρση.. εχω ηρεμησει αρκετα.. βεβαια αυτες εκει ειναι... θα φυγουν οταν γεννησω μου ειπε.. αλλα ελπιζω να μην ξαναπονεσω ετσι γιατι εχω δρομο ακομα μπροστα..και ειλικρινα δεν τον αντεχα τον πονο

Αν είναι με τα πόδια από κάτω είναι πολύ λογικό να την αισθάνεσαι χαμηλά. 

Όσον αφορά τη διαρροή μου είπε ότι μπορεί απλώς να στάζει...

Μπράβο βρε παιδάκι μου με τις αιμορροΐδες. Δεν υποφέρεται ο πόνος. Μακάρι να μην σε ξαναπιάσει τόσο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...