Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, με το καλό το μωράκι σου. Δεν της το είπα η αλήθεια είναι, είπα να περιμένω τη Δευτέρα. Δεν έχω κάποιο ανησυχητικό σύμπτωμα μέχρι στιγμής.. είναι και μεγάλο το μωρό... 

Έχω κι έναν γιο 3 χρονών και τον  κυνηγάω οπότε και τα υγρά ίσως επηρεάζονται απο τις κινήσεις που κάνω... δεν ξέρω

Σε καταλαβαίνω εμένα είναι 19 μηνών και όλο τρέχω από πίσω του! Πιστεύω πως δεν πρέπει να ανησυχείς αλλά ναι καλού κακού για να είσαι ήρεμη συζήτησε το μαζί της! Με το καλό και σένα το μωράκι σου!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εχεις και πολλα υγρα;; εγω συνεχεια αλλαζω εσωρουχο δεν κανω αλλη δουλεια.. ολο πλενομαι. Δε θελω να βαζω σερβιετακι για να το παρακολουθω.. αλλα πραγματικα εχει παραγινει. Αμνιακο να μην ειναι μονο... περιμενω πως και πως να ερθει η Δευτερα

Αχ κι εγώ δεν βάζω σερβιετακι. Όλο αλλάζω εσώρουχα. Πφφφφ

πρίν από 53 λεπτά , KONNA28 είπε:

Ναι με το που μπηκα στον όγδοο αυξήθηκαν παρά πλ το είπα στο γιατρό με είδε κ ολας είναι φυσιολογικό είπε !!Μου είπε αν ήταν αμνιακο θα ήταν σαν να είχα κατουρηθεί επάνω μου δηλαδή θα ήταν περισσότερη η ποσότητα από αυτό που βλέπω τώρα .Εγώ πάλι περιμένω αύριο το ντοπλερ να δούμε αν μειώθηκε το αμνιακο γιατί είναι επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό πφφφ όλα καλά εξετάσεις καλές τράχηλος σούπερ μόνο αυτό το πράγμα που κανείς δεν ξέρει από τι είναι 

Μπα όχι τόση ποσότητα ούτε καν. Εμένα πάντως μου είπε ότι μένει ισχιακο και μειώνεται το υγρό πάω για καισαρική. Και μάλλον εσπευσμένα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Margr said:

Αχ κι εγώ δεν βάζω σερβιετακι. Όλο αλλάζω εσώρουχα. Πφφφφ

Μπα όχι τόση ποσότητα ούτε καν. Εμένα πάντως μου είπε ότι μένει ισχιακο και μειώνεται το υγρό πάω για καισαρική. Και μάλλον εσπευσμένα

Ποσό είσαι τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Ναι με το που μπηκα στον όγδοο αυξήθηκαν παρά πλ το είπα στο γιατρό με είδε κ ολας είναι φυσιολογικό είπε !!Μου είπε αν ήταν αμνιακο θα ήταν σαν να είχα κατουρηθεί επάνω μου δηλαδή θα ήταν περισσότερη η ποσότητα από αυτό που βλέπω τώρα .Εγώ πάλι περιμένω αύριο το ντοπλερ να δούμε αν μειώθηκε το αμνιακο γιατί είναι επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό πφφφ όλα καλά εξετάσεις καλές τράχηλος σούπερ μόνο αυτό το πράγμα που κανείς δεν ξέρει από τι είναι 

H αλήθεια είναι ότι στο πρώτο μου σπάσανε τα νερά και έχω λιγάκι αίσθηση, μια φορά που την είχα ρωτήσει μου είχε πει μην ανησυχώ και ότι θα το καταλάβω αν χάνω. Αλλα αναρωτιέμαι δεν υπάρχει περίπτωση να χάνουμε λίιιιγο λίιιγο; Τέλος πάντων, σίγουρα είναι και θέμα κύστης, το νιώθω το παιδί πάνω στην κύστη μου πραγματικά.... κάθε τρεις και λίγο πάω τουαλέτα και κάνω ελάχιστα τσίσα.. παίζει να έχει απλώσει το ποδάρι της πάνω..χαχαχαχα

Επίσης μια πολύ σημαντική πληροφορία που είχα μάθει στα μαθήματα τοκετού είναι ότι τα τσίσα μπορείς να τα "κρατήσεις" ενώ το αμνιακό όχι και πράγματι, επειδή το έζησα, έχει μεγάλη διαφορά. Οπότε πολλές φορές μου είναι σαφές ότι έχω τσίσα και όχι αμνιακό..

ΑΧ υπομονή υπομονή υπομονήηηηη

2 ώρες πρίν, Margr είπε:

Αχ κι εγώ δεν βάζω σερβιετακι. Όλο αλλάζω εσώρουχα. Πφφφφ

Μπα όχι τόση ποσότητα ούτε καν. Εμένα πάντως μου είπε ότι μένει ισχιακο και μειώνεται το υγρό πάω για καισαρική. Και μάλλον εσπευσμένα

πότε έχεις ξανά ραντεβού;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, κι εμενα το μωρο με πιεζει πολυ χαμηλα σε σημειο να ειμαι αρκετα δυσκινητη και καποιες φορες μες στην ημερα νιωθω μια εντονη πιεση στον κολπο, βασικα ειναι κατι σαν τσιμπημα (μαλλον στον τραχηλο αλλα δεν μπορω να καταλαβω και σιγουρα...). Κατα τα αλλα, κοπανιεται συνεχεια και τα ποδια του τα νιωθω ακομα ψηλα κοντα στο στομαχι. Υγρα δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα, βαζω ακομα και το utrogestan βεβαια, οποτε συνεχιζω απλως να εχω αυτα τα ασπρα απο την προγεστερονη. Εκανα εξετασεις αιματος και ο αιματοκριτης μου δυστυχως παραμενει στον πατο...28,6 ενω ειχα μια ελπιδα οτι θα εχει ανεβει λιγο. Οι συσπασεις συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο,μονο που οσο περνα ο καιρος νιωθω μεγαλυτερη πιεση χαμηλα εκεινη την ωρα...τη Δευτερα εχω ραντεβου να δουμε τι γινεται!

Επισης, προσπαθω να ετοιμασω τη βαλιτσα του μαιευτηριου και τα πραγματα του μωρου αλλα το παω με ρυθμους χελωνας...στο γιο μου νομιζω οτι τα ειχα ετοιμασει ολα στην εβδομαδα που ειμαι πφφφ. Για πειτε...εσεις εχετε ετοιμαστει?

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Κορίτσι μου γλυκό να σου ζήσουν πι άντρες σ να είναι υγειής κ τυχεροί στη ζωή τους κ γρήγορα σπίτι σας!!!! Όλα θα πάνε υπέροχα να μας τους φιλήσεις!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Να σου ζήσουν μπράβοοοοο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Ωωωωωωω....να ζησουν τα αντρακια σας!!!Ευχομαι να πανε ολα τελεια και συντομα να ειστε στο σπιτακι σας!!Μην αγχωνεσαι για το γαλατακι!Ετσι κι αλλιως στην αρχη το πρωτογαλα ειναι λιγο και την 3η μερα γινεται το μπαμ κι αρχιζει η παραγωγη. Απλα να αντλεις βασει πρωτοκολλου για να δινεται το σωστο ερεθισμα στο στηθος. 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Ποσό είσαι τώρα ;

34 σήμερα. 

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

 

πότε έχεις ξανά ραντεβού;

Την Πέμπτη. 

11 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Καλέ τι ωραία! Να σας ζήσουν! Πολλές ευχές!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, κι εμενα το μωρο με πιεζει πολυ χαμηλα σε σημειο να ειμαι αρκετα δυσκινητη και καποιες φορες μες στην ημερα νιωθω μια εντονη πιεση στον κολπο, βασικα ειναι κατι σαν τσιμπημα (μαλλον στον τραχηλο αλλα δεν μπορω να καταλαβω και σιγουρα...). Κατα τα αλλα, κοπανιεται συνεχεια και τα ποδια του τα νιωθω ακομα ψηλα κοντα στο στομαχι. Υγρα δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα, βαζω ακομα και το utrogestan βεβαια, οποτε συνεχιζω απλως να εχω αυτα τα ασπρα απο την προγεστερονη. Εκανα εξετασεις αιματος και ο αιματοκριτης μου δυστυχως παραμενει στον πατο...28,6 ενω ειχα μια ελπιδα οτι θα εχει ανεβει λιγο. Οι συσπασεις συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο,μονο που οσο περνα ο καιρος νιωθω μεγαλυτερη πιεση χαμηλα εκεινη την ωρα...τη Δευτερα εχω ραντεβου να δουμε τι γινεται!

Επισης, προσπαθω να ετοιμασω τη βαλιτσα του μαιευτηριου και τα πραγματα του μωρου αλλα το παω με ρυθμους χελωνας...στο γιο μου νομιζω οτι τα ειχα ετοιμασει ολα στην εβδομαδα που ειμαι πφφφ. Για πειτε...εσεις εχετε ετοιμαστει?

Καλημέρα, εγώ τίποτα. Τώρα άρχισα να πλένω ρούχα σεντόνια κλπ, έχω κάνει παραγγελία από το φαρμακείο αλλά δεν έχω πάει να την πάρω. Επίσης δεν έχω σελτεδάκια και πρέπει να πάω να πάρω αλλά όλο το ξεχνάω, έχω μόνο 1 από τον γιο μου. Πιστεύω την επόμενη εβδομάδα (που θα είμαι 34η) να είμαι έτοιμη και κάποια στιγμή θα κάνω και τη βαλίτσα..

12 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

ααααααχ!!! Να σου ζήσουν οι μπόμπιρες!!! Να ναι πάντα γεροί, καλότυχοι και χαμογελαστούλιδες <3

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!! ολα καλα!!! καλοτυχα τ αγορια σου

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 3:25 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια μπήκα 33η και το νιώθω το μωρό πολύυυυ χαμηλά, δεν πονάω αλλά είμαι αρκετά δυσκίνητη. έχω doppler τη Δευτέρα. Εντομεταξύ πάω για προγραμματισμένη καισαρική όταν θα είμαι 38 μου έχει πει... δε πιστεύω να βιάζεται η μπέμπα και να έχουμε καμιά λαχτάρα.

Εσείς τα νιώθετε χαμηλά τα μωρά σας;;

 Εγώ είμαι 34+ 1 σήμερα

  ναι Πάρα πολύ έντονα ιδικά τις τελευταίες μέρες περπατάω και λέω θα βγει καμία ώρα κανένα χέρι από κάτω  την νιοθω υπερβολικά χαμηλά και ότι με πιέζει  ο γιατρός μ είχε πει ότι είναι φυσιολογικό αυτή η αίσθηση ....εγώ την τρίτη πάλι έχω ξανά γυναικολόγο να δούμε το μωράκι ....πο τέλεια έχει ντομπλερ όλα τέλεια θα είναι κορίτσι μ άντε με το καλό να πας να δεις την μικρή σου  θα έχει μεγαλώσει πολύ ❤️

15 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Οοοο κοριτσιιιι μου συγχαρητήρια να σου ζήσουν τα παιδάκια σου τα όμορφα  μα τι υπέροχα νέα ❤️❤️❤️❤️

16 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, κι εμενα το μωρο με πιεζει πολυ χαμηλα σε σημειο να ειμαι αρκετα δυσκινητη και καποιες φορες μες στην ημερα νιωθω μια εντονη πιεση στον κολπο, βασικα ειναι κατι σαν τσιμπημα (μαλλον στον τραχηλο αλλα δεν μπορω να καταλαβω και σιγουρα...). Κατα τα αλλα, κοπανιεται συνεχεια και τα ποδια του τα νιωθω ακομα ψηλα κοντα στο στομαχι. Υγρα δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα, βαζω ακομα και το utrogestan βεβαια, οποτε συνεχιζω απλως να εχω αυτα τα ασπρα απο την προγεστερονη. Εκανα εξετασεις αιματος και ο αιματοκριτης μου δυστυχως παραμενει στον πατο...28,6 ενω ειχα μια ελπιδα οτι θα εχει ανεβει λιγο. Οι συσπασεις συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο,μονο που οσο περνα ο καιρος νιωθω μεγαλυτερη πιεση χαμηλα εκεινη την ωρα...τη Δευτερα εχω ραντεβου να δουμε τι γινεται!

Επισης, προσπαθω να ετοιμασω τη βαλιτσα του μαιευτηριου και τα πραγματα του μωρου αλλα το παω με ρυθμους χελωνας...στο γιο μου νομιζω οτι τα ειχα ετοιμασει ολα στην εβδομαδα που ειμαι πφφφ. Για πειτε...εσεις εχετε ετοιμαστει?

Καλησπέρα κορίτσι μ νιοθω ακρβως τα ίδια όπως και εσύ  εκτός από τσιμπήματακια και εγώ συνεχίζω την προγεστερόνη 20 Σεπτεμβρίου όμως Μ είπε να τα σταματήτησω ο μπενω στον μήνα μ....συσπάσεις δεν έχω αλλά έχω πόνους περιόδου μπορεί και τρεις φορές την ημέρα και λίγο έντονους καμία φορά ....εγώ έχω την τρίτη το απόγευμα ραντεβού να δούμε την μικρή Μ ....δεν έχω ετυμασει φίλη τίποτα ούτε καν τα έχω πλινει  σκέψου θα τα κάνω όλα όταν μπω. Στον μήνα μου ....ελπίζω να μην μας κάνει καμία έκπληξη η κυρία και δεν τα έχω ετυμα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ νιοθω ακρβως τα ίδια όπως και εσύ  εκτός από τσιμπήματακια και εγώ συνεχίζω την προγεστερόνη 20 Σεπτεμβρίου όμως Μ είπε να τα σταματήτησω ο μπενω στον μήνα μ....συσπάσεις δεν έχω αλλά έχω πόνους περιόδου μπορεί και τρεις φορές την ημέρα και λίγο έντονους καμία φορά ....εγώ έχω την τρίτη το απόγευμα ραντεβού να δούμε την μικρή Μ ....δεν έχω ετυμασει φίλη τίποτα ούτε καν τα έχω πλινει  σκέψου θα τα κάνω όλα όταν μπω. Στον μήνα μου ....ελπίζω να μην μας κάνει καμία έκπληξη η κυρία και δεν τα έχω ετυμα 

Κι εμενα 11/9 μου ειπε την σταματαω την προγεστερονη, οποτε αυριο θα την παρω και μετα τελος...εχω μια ανησυχια και μ' αυτο, να δουμε πως θα εξελιχθουν οι συσπασεις...Τη βαλιτσα θα προσπαθησω να φτιαξω μεσα στο Σ/Κ να μην εχω αυτο το αγχος, τα περισσοτερα τα εχω μαζεψει ετσι κι αλλιως και μετα θα βαλω μπρος τα πραγματα του μωρου γιατι περνουν οι μερες και με βλεπω να τρεχω...εγω ειμαι 35 εβδομαδων και λογω καισαρικης με κοβω στην καλυτερη να πηγαινω στις 38, οπως και στον γιο μου, οποτε ουσιαστικα εχω λιγοτερο απο μηνα μπροστα μου...OMG!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα 11/9 μου ειπε την σταματαω την προγεστερονη, οποτε αυριο θα την παρω και μετα τελος...εχω μια ανησυχια και μ' αυτο, να δουμε πως θα εξελιχθουν οι συσπασεις...Τη βαλιτσα θα προσπαθησω να φτιαξω μεσα στο Σ/Κ να μην εχω αυτο το αγχος, τα περισσοτερα τα εχω μαζεψει ετσι κι αλλιως και μετα θα βαλω μπρος τα πραγματα του μωρου γιατι περνουν οι μερες και με βλεπω να τρεχω...εγω ειμαι 35 εβδομαδων και λογω καισαρικης με κοβω στην καλυτερη να πηγαινω στις 38, οπως και στον γιο μου, οποτε ουσιαστικα εχω λιγοτερο απο μηνα μπροστα μου...OMG!!

Πο πο είναι απίστευτο πόσο λίγο έμεινε να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγγαλιτσα μας ♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...