Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα 11/9 μου ειπε την σταματαω την προγεστερονη, οποτε αυριο θα την παρω και μετα τελος...εχω μια ανησυχια και μ' αυτο, να δουμε πως θα εξελιχθουν οι συσπασεις...Τη βαλιτσα θα προσπαθησω να φτιαξω μεσα στο Σ/Κ να μην εχω αυτο το αγχος, τα περισσοτερα τα εχω μαζεψει ετσι κι αλλιως και μετα θα βαλω μπρος τα πραγματα του μωρου γιατι περνουν οι μερες και με βλεπω να τρεχω...εγω ειμαι 35 εβδομαδων και λογω καισαρικης με κοβω στην καλυτερη να πηγαινω στις 38, οπως και στον γιο μου, οποτε ουσιαστικα εχω λιγοτερο απο μηνα μπροστα μου...OMG!!

όλα θα πάνε καλά. Κι εγώ που έχω κάνει καισαρική 38 μου είπε. Έχεις εμπειρία δε χρειάζεται να αγχώνεσαι.. μαζεύονται  όλα γρήγορα δε θέλει πολλές μέρες. πιο πολύ το πλύσιμο και το σιδέρωμα είναι η ταλαιπωρία τα άλλα δεν είναι κάτι. 

Πράγματι πλησιάζουμε κορίτσια...:wub:

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

όλα θα πάνε καλά. Κι εγώ που έχω κάνει καισαρική 38 μου είπε. Έχεις εμπειρία δε χρειάζεται να αγχώνεσαι.. μαζεύονται  όλα γρήγορα δε θέλει πολλές μέρες. πιο πολύ το πλύσιμο και το σιδέρωμα είναι η ταλαιπωρία τα άλλα δεν είναι κάτι. 

Πράγματι πλησιάζουμε κορίτσια...:wub:

Egw koritsia tin pemti 15/9 mpenw gia kaiseriki tha eimai 38+1.Deutera kai triti tha kanw enesi kortizoni.Fovamaiiiiiii...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Simona είπε:

Egw koritsia tin pemti 15/9 mpenw gia kaiseriki tha eimai 38+1.Deutera kai triti tha kanw enesi kortizoni.Fovamaiiiiiii...

Με το καλο κοριτσι μου!!Μην αγχωνεσαι καθολου!!Το καλο με την καισαρικη ειναι οτι ολα γινονται γρηγορα και ανωδυνα!!Ουτε που θα το καταλαβεις...Να σκεφτεσαι τη στιγμη που θα σου βαλουν πανω σου το μπεμπακι...πραγματικα ειναι ο,τι πιο μαγικο μπορει να ζησει μια γυναικα!!

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

όλα θα πάνε καλά. Κι εγώ που έχω κάνει καισαρική 38 μου είπε. Έχεις εμπειρία δε χρειάζεται να αγχώνεσαι.. μαζεύονται  όλα γρήγορα δε θέλει πολλές μέρες. πιο πολύ το πλύσιμο και το σιδέρωμα είναι η ταλαιπωρία τα άλλα δεν είναι κάτι. 

Πράγματι πλησιάζουμε κορίτσια...:wub:

Σ' αυτη τη φαση πλυσιματος και σιδερωματος ειμαι...το κακο ειναι οτι δεν εχω αντοχες και, το βασικοτερο, χρονο!!Ξεκινησε και ο μικρος μου σταθμο αυτην την εβδομαδα (ουτε 2ωρο δεν εχουμε καταφερει ακομα βεβαια...μη φανταστεις!) κι εχω και το πηγαινε ελα, εντωμεταξυ με την περιπετεια του πατερα μου εχω μεινει χωρις βοηθεια και ολα ειναι καπως πιεστικα αυτην τη στιγμη, τοσο ψυχολογικα, οσο και σωματικα...Να σου πω την αληθεια μου, το μετα με αγχωνει περισσοτερο!!Ο μικρος περναει φαση τρελης προσκολησης μαζι μου και δεν ξερω πως θα το διαχειριστουμε ολο αυτο μετα οταν ερθει το μωρο. Σκεφτομαι και τις μερες του μαιευτηριου γιατι δεν εχει μεινει ποτε νυχτα χωρις εμας...ολες αυτες οι ανησυχιες της μανουλας τελοσπαντων που τις ξερεις!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!Μην αγχωνεσαι καθολου!!Το καλο με την καισαρικη ειναι οτι ολα γινονται γρηγορα και ανωδυνα!!Ουτε που θα το καταλαβεις...Να σκεφτεσαι τη στιγμη που θα σου βαλουν πανω σου το μπεμπακι...πραγματικα ειναι ο,τι πιο μαγικο μπορει να ζησει μια γυναικα!!

Σ' αυτη τη φαση πλυσιματος και σιδερωματος ειμαι...το κακο ειναι οτι δεν εχω αντοχες και, το βασικοτερο, χρονο!!Ξεκινησε και ο μικρος μου σταθμο αυτην την εβδομαδα (ουτε 2ωρο δεν εχουμε καταφερει ακομα βεβαια...μη φανταστεις!) κι εχω και το πηγαινε ελα, εντωμεταξυ με την περιπετεια του πατερα μου εχω μεινει χωρις βοηθεια και ολα ειναι καπως πιεστικα αυτην τη στιγμη, τοσο ψυχολογικα, οσο και σωματικα...Να σου πω την αληθεια μου, το μετα με αγχωνει περισσοτερο!!Ο μικρος περναει φαση τρελης προσκολησης μαζι μου και δεν ξερω πως θα το διαχειριστουμε ολο αυτο μετα οταν ερθει το μωρο. Σκεφτομαι και τις μερες του μαιευτηριου γιατι δεν εχει μεινει ποτε νυχτα χωρις εμας...ολες αυτες οι ανησυχιες της μανουλας τελοσπαντων που τις ξερεις!

@katerinaki 86Se euxaristw para poli...Na eisai kala...Me to kalo kai se esena kai se oles mas.❤❤❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Simona said:

Egw koritsia tin pemti 15/9 mpenw gia kaiseriki tha eimai 38+1.Deutera kai triti tha kanw enesi kortizoni.Fovamaiiiiiii...

Ποποοο...αντε με το καλό! Όλα θα πάνε καλά και σκέψου πως την Πέμπτη θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

Πήγα κι εγω στον γιατρό μου σήμερα να με δει μου είπε πως όπως φαίνεται μες τις επόμενες 2 εβδομάδες θα γεννήσω (με φυσιολογικό λογικά), δηλαδή θα μαι στην 38η τότε. Έχω τώρα κι εγω πολύ αγωνία γιατί φτάνει στα αλήθεια ή ώρα που θα γίνω μαμά πρώτη φορά. Επειδή είναι και η πρώτη φορά να σας πω την αλήθεια τρομάζω για όσα έρχονται...για το πως θα είναι  η ζωή μου!! Ελπίζω να το ξεπεράσω!

Κορίτσια εγω τα έχω όλα έτοιμα εδώ και 1 μήνα. Είμαι βέβαια λίγο παραπανω οργανωτική από το κανονικό αλλά ήθελα να ξέρω πως όλα είναι έτοιμα στη θέση τους έγκαιρα. Σας θαυμάζω που θα τα ετοιμασετε τώρα...δε θα την παλευα την κούραση κυριως του σιδερωματος. Ευτυχώς οταν τα ετοιμαζα ακομη αντεχα να στέκομαι ορθια.

Οπότε το μόνο που απομένει είναι να γεννήσω!!

Κορίτσια μου με το καλό όλες μας...με έναν πόνο να γεννησουμε και να το απολαύσουμε!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Simona είπε:

Egw koritsia tin pemti 15/9 mpenw gia kaiseriki tha eimai 38+1.Deutera kai triti tha kanw enesi kortizoni.Fovamaiiiiiii...

Κορίτσι μ με το καλό μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε και θα πάρεις το μωράκι σου αγγαλιτσα ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Simona είπε:

Egw koritsia tin pemti 15/9 mpenw gia kaiseriki tha eimai 38+1.Deutera kai triti tha kanw enesi kortizoni.Fovamaiiiiiii...

Όλα θα πάνε καλά <3

Εσύ είσαι μανούλα Σεπτεμβρίου.. τι ωραία.. σε λίγες μέρες θα είστε αγκαλίτσα 

Με το καλό κορίτσι μου

14 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!Μην αγχωνεσαι καθολου!!Το καλο με την καισαρικη ειναι οτι ολα γινονται γρηγορα και ανωδυνα!!Ουτε που θα το καταλαβεις...Να σκεφτεσαι τη στιγμη που θα σου βαλουν πανω σου το μπεμπακι...πραγματικα ειναι ο,τι πιο μαγικο μπορει να ζησει μια γυναικα!!

Σ' αυτη τη φαση πλυσιματος και σιδερωματος ειμαι...το κακο ειναι οτι δεν εχω αντοχες και, το βασικοτερο, χρονο!!Ξεκινησε και ο μικρος μου σταθμο αυτην την εβδομαδα (ουτε 2ωρο δεν εχουμε καταφερει ακομα βεβαια...μη φανταστεις!) κι εχω και το πηγαινε ελα, εντωμεταξυ με την περιπετεια του πατερα μου εχω μεινει χωρις βοηθεια και ολα ειναι καπως πιεστικα αυτην τη στιγμη, τοσο ψυχολογικα, οσο και σωματικα...Να σου πω την αληθεια μου, το μετα με αγχωνει περισσοτερο!!Ο μικρος περναει φαση τρελης προσκολησης μαζι μου και δεν ξερω πως θα το διαχειριστουμε ολο αυτο μετα οταν ερθει το μωρο. Σκεφτομαι και τις μερες του μαιευτηριου γιατι δεν εχει μεινει ποτε νυχτα χωρις εμας...ολες αυτες οι ανησυχιες της μανουλας τελοσπαντων που τις ξερεις!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα σε όλα. Κι εγώ πιο πολύ για τον μικρό ανησυχώ, θα είναι πολύ δύσκολο για εκείνος 3ων να κλειστεί μέσα στο σπίτι.. αλλά όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Δε μπορείς να τον αφήσεις και τώρα ένα ΣΚ κάπως να μην είναι η πρώτη του φορά τότε;

10 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Ποποοο...αντε με το καλό! Όλα θα πάνε καλά και σκέψου πως την Πέμπτη θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

Πήγα κι εγω στον γιατρό μου σήμερα να με δει μου είπε πως όπως φαίνεται μες τις επόμενες 2 εβδομάδες θα γεννήσω (με φυσιολογικό λογικά), δηλαδή θα μαι στην 38η τότε. Έχω τώρα κι εγω πολύ αγωνία γιατί φτάνει στα αλήθεια ή ώρα που θα γίνω μαμά πρώτη φορά. Επειδή είναι και η πρώτη φορά να σας πω την αλήθεια τρομάζω για όσα έρχονται...για το πως θα είναι  η ζωή μου!! Ελπίζω να το ξεπεράσω!

Κορίτσια εγω τα έχω όλα έτοιμα εδώ και 1 μήνα. Είμαι βέβαια λίγο παραπανω οργανωτική από το κανονικό αλλά ήθελα να ξέρω πως όλα είναι έτοιμα στη θέση τους έγκαιρα. Σας θαυμάζω που θα τα ετοιμασετε τώρα...δε θα την παλευα την κούραση κυριως του σιδερωματος. Ευτυχώς οταν τα ετοιμαζα ακομη αντεχα να στέκομαι ορθια.

Οπότε το μόνο που απομένει είναι να γεννήσω!!

Κορίτσια μου με το καλό όλες μας...με έναν πόνο να γεννησουμε και να το απολαύσουμε!

Αμ εγώ σιδερώνω καθιστή χαχαχαχα Τι νόμιζες;

Εντάξει σήμερα σιδέρωσα σεντόνια, σεντονάκια, πετσετάκια, κουβερτάκια και με το καλό απο αύριο θα πλύνω και τα ρούχα... 

Εγώ έχω ακόμα.. 38 θα είμαι 19/10... εσείς κοντεύετε!!

Πάντως είναι σαφώς πολύ διαφορετικά την πρώτη φορά που γίνεσαι μαμά, σε καταλαβαίνω απόλυτα :wub:

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσι μ με το καλό μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε και θα πάρεις το μωράκι σου αγγαλιτσα ❤️

Euxaristw poli Dimitra na eisai kala...me to kalo kai se esena.Esy ksereis peripou gia pote eisai;

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Όλα θα πάνε καλά <3

Εσύ είσαι μανούλα Σεπτεμβρίου.. τι ωραία.. σε λίγες μέρες θα είστε αγκαλίτσα 

Με το καλό κορίτσι μου

Σε καταλαβαίνω απόλυτα σε όλα. Κι εγώ πιο πολύ για τον μικρό ανησυχώ, θα είναι πολύ δύσκολο για εκείνος 3ων να κλειστεί μέσα στο σπίτι.. αλλά όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Δε μπορείς να τον αφήσεις και τώρα ένα ΣΚ κάπως να μην είναι η πρώτη του φορά τότε;

Αμ εγώ σιδερώνω καθιστή χαχαχαχα Τι νόμιζες;

Εντάξει σήμερα σιδέρωσα σεντόνια, σεντονάκια, πετσετάκια, κουβερτάκια και με το καλό απο αύριο θα πλύνω και τα ρούχα... 

Εγώ έχω ακόμα.. 38 θα είμαι 19/10... εσείς κοντεύετε!!

Πάντως είναι σαφώς πολύ διαφορετικά την πρώτη φορά που γίνεσαι μαμά, σε καταλαβαίνω απόλυτα :wub:

@vaso_mpempisSe euxaristw poli Vaso...euxomai oti kalitero kai se esena kai me to kalo na pareis kai esu to moraki sou agkalitsa.Septemvriou eimai nai apla apo tin arxi milaw mazi sas kai sas diavazw.❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα σε όλα. Κι εγώ πιο πολύ για τον μικρό ανησυχώ, θα είναι πολύ δύσκολο για εκείνος 3ων να κλειστεί μέσα στο σπίτι.. αλλά όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Δε μπορείς να τον αφήσεις και τώρα ένα ΣΚ κάπως να μην είναι η πρώτη του φορά τότε;

Ναι, κι αυτο με το κλεισιμο του μικρου το σκεφτομαι κι εγω πολυ!Ειναι και πολυ της βολτας γενικα...ολο που θα παμε ρωταει!

Ειχαμε σκοπο να τον προετοιμασουμε και να τον ειχα ηδη αφησει 1-2 βραδια στους δικους μου αλλα δυστυχως εγινε αυτο με τον πατερα μου και ανατραπηκαν τα σχεδια. Ευτυχως, οσο περνουν οι μερες ο μπαμπας μου ειναι πολυ καλυτερα και γενικα επανερχεται, οποτε τουλαχιστον θα μπορεσω να τον αφησω στη γεννα, αλλα δεν ξερω αν θα τα προλαβουμε να τον αφησουμε και πιο πριν οπως υπολογιζα. Εσας ποιος θα τον κρατησει τον μικρο σας?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ναι, κι αυτο με το κλεισιμο του μικρου το σκεφτομαι κι εγω πολυ!Ειναι και πολυ της βολτας γενικα...ολο που θα παμε ρωταει!

Ειχαμε σκοπο να τον προετοιμασουμε και να τον ειχα ηδη αφησει 1-2 βραδια στους δικους μου αλλα δυστυχως εγινε αυτο με τον πατερα μου και ανατραπηκαν τα σχεδια. Ευτυχως, οσο περνουν οι μερες ο μπαμπας μου ειναι πολυ καλυτερα και γενικα επανερχεται, οποτε τουλαχιστον θα μπορεσω να τον αφησω στη γεννα, αλλα δεν ξερω αν θα τα προλαβουμε να τον αφησουμε και πιο πριν οπως υπολογιζα. Εσας ποιος θα τον κρατησει τον μικρο σας?

Εμένα θα έρθει η μαμά μου από την Πάτρα και θα μείνει με τον μικρό τις 4 μέρες που θα λείπουμε. Δυστυχώς όταν βγω από το μαιευτήριο θα πρέπει να φύγει γιατί εργάζεται.. οπότε αυτή θα είναι και η μοναδική βοήθεια που θα έχουμε . Δε το φοβάμαι καθώς έχουμε λείψει άλλο ένα 4ήμερο πέρσι το καλοκαίρι με τον άντρα μου και τα πήγαν περίφημα. Φέτος το καλοκαίρι πέρασαμε αρκετό χρόνο μαζί της και του έχω πει ότι θα έρθει η γιαγιά να μείνετε μαζί όταν θα πάμε να φέρουμε εμείς τη μπέμπα. Μιλάνε και συνέχει με βιντεοκλήση. Βέβαια αν δεν έρθει εκείνη η ώρα δεν μπορώ να ξέρω...αλλά προς το παρόν αυτό δεν με ανησυχεί. Είναι πολύ ανεξάρτητο πλάσμα παραδόξως (και το λέω γιατί ήμουν από τις μαμάδες που δεν τον άφηνα ποτέ να κλαίει και ήταν κολλημένος πάνω μου σχεδόν τα 2 πρώτα χρόνια. Αλλά νομίζω δεν πήγε χαμένο διότι μας έχει εμπιστοσύνη.. είναι σαν να λέει.. ¨εντάξει θα ρθει δεν τρέχει τίποτα" χαχα.. πέρσι που έλειψα το είχα πολύ άγχος αλλά πιο πολύ μου έλειψε εμένα παρά εγώ σε αυτόν)

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Simonaόλα καλά να σου πάνε και με το καλό να το υποδεχτείτε το μωράκι σας! 

Κορίτσια κάθισα και σιδέρωσα ακάμποσα ρουχαλακια και σήμερα ήρθε η πεθερά μου να κάνει τα υπόλοιπα και την είδα να τα κάνει μέσα έξω! Εγώ τα έκανα μόνο από την εξωτερική πλευρά.... Πρέπει να τα κάνω και από την μέσα; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Margr είπε:

@Simonaόλα καλά να σου πάνε και με το καλό να το υποδεχτείτε το μωράκι σας! 

Κορίτσια κάθισα και σιδέρωσα ακάμποσα ρουχαλακια και σήμερα ήρθε η πεθερά μου να κάνει τα υπόλοιπα και την είδα να τα κάνει μέσα έξω! Εγώ τα έκανα μόνο από την εξωτερική πλευρά.... Πρέπει να τα κάνω και από την μέσα; 

Οχι δεν εχει νοημα με τον ατμο αποστειρωνονται μια χαρα. Ειχα την ιδια απορρια στην 1η μου εγκυμοσυνη και μου ειχε πει η παιιδατρος δεν χρειαζεται

Κι εγω απ την εξωτερικη τα κανω μπρος πισω

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Margr είπε:

@Simonaόλα καλά να σου πάνε και με το καλό να το υποδεχτείτε το μωράκι σας! 

Κορίτσια κάθισα και σιδέρωσα ακάμποσα ρουχαλακια και σήμερα ήρθε η πεθερά μου να κάνει τα υπόλοιπα και την είδα να τα κάνει μέσα έξω! Εγώ τα έκανα μόνο από την εξωτερική πλευρά.... Πρέπει να τα κάνω και από την μέσα; 

@MargrΣε ευχαριστώ παρα πολύ.Με το καλο και σε εσένα.Τα ρουχαλακια εγώ τα έκανα μονο από τήν εξωτερική πλευρά.Πρώτη φορα το ακούω αυτό να τα κάνει και μέσα.Νομιζω δέν χρειάζεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Margr είπε:

@Simonaόλα καλά να σου πάνε και με το καλό να το υποδεχτείτε το μωράκι σας! 

Κορίτσια κάθισα και σιδέρωσα ακάμποσα ρουχαλακια και σήμερα ήρθε η πεθερά μου να κάνει τα υπόλοιπα και την είδα να τα κάνει μέσα έξω! Εγώ τα έκανα μόνο από την εξωτερική πλευρά.... Πρέπει να τα κάνω και από την μέσα; 

Νομιζω οτι αυτο ισχυε για τα παλια σιδερα, για τα συγχρονα με τον ατμο νομιζω οτι δεν ισχυει...Εγω βεβαια (επειδη ειμαι και λιγο ψυχαναγκαστικη...χαχαχα) το κανω αλλα λογικα ο ατμος, ειδικα οταν μιλαμε για συστημα σιδερωματος, διαπερνα τα υφασματα, οποτε δε χρειαζεται.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...