Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

7 hours ago, Margr said:

@Simonaόλα καλά να σου πάνε και με το καλό να το υποδεχτείτε το μωράκι σας! 

Κορίτσια κάθισα και σιδέρωσα ακάμποσα ρουχαλακια και σήμερα ήρθε η πεθερά μου να κάνει τα υπόλοιπα και την είδα να τα κάνει μέσα έξω! Εγώ τα έκανα μόνο από την εξωτερική πλευρά.... Πρέπει να τα κάνω και από την μέσα; 

Κι εγω όλα μέσα έξω τα έκανα! Δεν ξέρω αν πρέπει αλλά τα έκανα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/9/2022 at 10:38 ΜΜ, Simona είπε:

Egw koritsia tin pemti 15/9 mpenw gia kaiseriki tha eimai 38+1.Deutera kai triti tha kanw enesi kortizoni.Fovamaiiiiiii...

Με το καλό κορίτσι μου! Ήρθε η ώρα σου! Τί καλά! Να χαρείς το μωράκι σου,θα περιμένουμε τα νέα σου!

On 8/9/2022 at 11:45 ΜΜ, nina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας!
Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Να σου ζήσουν!! Τί ωραία πράγματα! Να τα χαίρεσαι τα αγόρια σου και με το καλό να πάτε σπίτι σας!

On 10/9/2022 at 2:43 ΠΜ, Irini85 είπε:

Ποποοο...αντε με το καλό! Όλα θα πάνε καλά και σκέψου πως την Πέμπτη θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

Πήγα κι εγω στον γιατρό μου σήμερα να με δει μου είπε πως όπως φαίνεται μες τις επόμενες 2 εβδομάδες θα γεννήσω (με φυσιολογικό λογικά), δηλαδή θα μαι στην 38η τότε. Έχω τώρα κι εγω πολύ αγωνία γιατί φτάνει στα αλήθεια ή ώρα που θα γίνω μαμά πρώτη φορά. Επειδή είναι και η πρώτη φορά να σας πω την αλήθεια τρομάζω για όσα έρχονται...για το πως θα είναι  η ζωή μου!! Ελπίζω να το ξεπεράσω!

Κορίτσια εγω τα έχω όλα έτοιμα εδώ και 1 μήνα. Είμαι βέβαια λίγο παραπανω οργανωτική από το κανονικό αλλά ήθελα να ξέρω πως όλα είναι έτοιμα στη θέση τους έγκαιρα. Σας θαυμάζω που θα τα ετοιμασετε τώρα...δε θα την παλευα την κούραση κυριως του σιδερωματος. Ευτυχώς οταν τα ετοιμαζα ακομη αντεχα να στέκομαι ορθια.

Οπότε το μόνο που απομένει είναι να γεννήσω!!

Κορίτσια μου με το καλό όλες μας...με έναν πόνο να γεννησουμε και να το απολαύσουμε!

Πωπωπ αυτά είναι σου έκανε και πρόβλεψη ο γιατρός για τις επόμενες δύο βδομάδες...εγώ κορίτσια έχω ενοχλήσεις, πονακια κλπ κλπ... θεωρώ πως είναι κάτω το μωρό αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία δεν ξέρω αν όντως είναι κάτω...ανυπομονώ να πάω την Τρίτη στο γιατρό να δούμε πώς θα κινηθούμε στον 9ο (θα είμαι 36+1  ) αν θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα κλπ... Εγώ τα έχω όλα έτοιμα τουλάχιστον όσα νομίζω... χαίρομαι πάρα πολύ που τα έκανα νωρίτερα το καλοκαίρι τα πολλά γιατί κορίτσια δεν ξέρω πώς είστε εσείς αλλά εγώ ένα φαγητό με τα χίλια ζόρια...μετά θέλω ένα τρίωρο να συνέλθω από το μαγείρεμα,έχω επανέλθει τελείως στο πρώτο τρίμηνο από θέμα κούρασης....εγώ δεν θα σιδερωσα και από μέσα ...μόνο κάποια που ένιωθα ότι θα χαλάσουν αν τα κάνω απέξω...καλτσακια δεν σιδερωσα...θα πάθαινα κάτι κακού,θα με τρεχανε σε ψυχολόγο αν σιδερωνα τόσα μικροσκοπικά καλτσακια... Τη βαλίτσα την έφτιαξα τώρα την προηγούμενη εβδομάδα που κάθε μέρα νόμιζα ότι θα γεννήσω και λέω δεν μπορώ να έχω αυτό το άγχος...έχω αφήσει 2-3 πράγματα απέξω αλλά θα τα βάλω και αυτά τώρα... Εν τω μεταξύ θα λείψει και ο άντρας μου τώρα 4 μέρες θα πάω να μείνω στη μητέρα μου...άλλη πλάκα από εκεί..θα πάρω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου μαζί και ο Θεός βοηθός χαχαχχα...τι να κάνουμε; Έχω μια ανησυχία πάλι με τα κιλά...γιατί ενώ ήμουν σταθερή το τελευταίο δίμηνο (είχα περιορίσει λίγο τα γλυκά...μη φανταστείτε ποτέ δεν τα έκοψα) αλλά τώρα μέσα σε 2 εβδομάδες πάχυνα παρά πολύ...και η ζυγαριά ανέβηκε αλλά το βλέπω και στον καθρέφτη...είμαι εγώ σε χοντρό χαχα... τέλος πάντων θα μου πείτε με τι ασχολείσαι τώρα...αλλά εγώ θα προσέξω αυτές τις 2-3 βδομάδες μέχρι να γεννήσω γιατί μετά δεν θα τα χάνω για κανένα λόγο..είμαι ήδη 13 συν από όταν έμεινα έγκυος και φλερτάρω με το 14 ....απαπα... πρωτόγνωρα πράγματα...περνάω και τω άντρα μου 2 κιλά...αυτό ήταν μεγάλο πλήγμα...στο γάμο μας με περνάτε αυτός δέκα...(το Δεκέμβρη ο γάμος δεν είναι παλιά...αααχ)αυτά από εμένα...σας επρηξα με τις σκέψεις μου αλλά μου αρέσει να σας τις λέω... φιλάκια σε όλες! Καλή εβδομάδα να έχουμε και καλή σχολική χρονιά σε όσες έχουν μεγαλύτερα παιδάκια!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Rafailiapanαχ όσο μπορείς μην αγχώνεσαι με τα κιλά. Μέχρι 14 νομίζω ότι είναι πολύ καλά και εντάξει μην κάνεις συγκρίσεις με τον άντρα σου! Εσύ κουβαλάς ένα μπομπιρακι μέσα σου! Και στα λέω εγώ που κάθε μέρα μου κάνω μπουλινγκ για τα κιλά μου. Αλλά τα λέω για να τα ακούω και εγώ. Όλα καλά να σου πάνε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Margr είπε:

@Rafailiapanαχ όσο μπορείς μην αγχώνεσαι με τα κιλά. Μέχρι 14 νομίζω ότι είναι πολύ καλά και εντάξει μην κάνεις συγκρίσεις με τον άντρα σου! Εσύ κουβαλάς ένα μπομπιρακι μέσα σου! Και στα λέω εγώ που κάθε μέρα μου κάνω μπουλινγκ για τα κιλά μου. Αλλά τα λέω για να τα ακούω και εγώ. Όλα καλά να σου πάνε! 

@Rafailiapan Σε ευχαριστώ πολυ,να είσαι καλα.Με το καλο και εσένα και σε όλες μάς.Μακάρι να πανε ολα καλα.❤

Κορίτσια δεν ξέρω πώς πάτε με τα κιλα αλλα εγώ έχω βάλει μόνο 4 και είχα αγχωτει και ρώτησα  τόν γιατρό μού και μού  είπε οτι είμαι μια χαρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Ήρθε η ώρα σου! Τί καλά! Να χαρείς το μωράκι σου,θα περιμένουμε τα νέα σου!

Να σου ζήσουν!! Τί ωραία πράγματα! Να τα χαίρεσαι τα αγόρια σου και με το καλό να πάτε σπίτι σας!

Πωπωπ αυτά είναι σου έκανε και πρόβλεψη ο γιατρός για τις επόμενες δύο βδομάδες...εγώ κορίτσια έχω ενοχλήσεις, πονακια κλπ κλπ... θεωρώ πως είναι κάτω το μωρό αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία δεν ξέρω αν όντως είναι κάτω...ανυπομονώ να πάω την Τρίτη στο γιατρό να δούμε πώς θα κινηθούμε στον 9ο (θα είμαι 36+1  ) αν θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα κλπ... Εγώ τα έχω όλα έτοιμα τουλάχιστον όσα νομίζω... χαίρομαι πάρα πολύ που τα έκανα νωρίτερα το καλοκαίρι τα πολλά γιατί κορίτσια δεν ξέρω πώς είστε εσείς αλλά εγώ ένα φαγητό με τα χίλια ζόρια...μετά θέλω ένα τρίωρο να συνέλθω από το μαγείρεμα,έχω επανέλθει τελείως στο πρώτο τρίμηνο από θέμα κούρασης....εγώ δεν θα σιδερωσα και από μέσα ...μόνο κάποια που ένιωθα ότι θα χαλάσουν αν τα κάνω απέξω...καλτσακια δεν σιδερωσα...θα πάθαινα κάτι κακού,θα με τρεχανε σε ψυχολόγο αν σιδερωνα τόσα μικροσκοπικά καλτσακια... Τη βαλίτσα την έφτιαξα τώρα την προηγούμενη εβδομάδα που κάθε μέρα νόμιζα ότι θα γεννήσω και λέω δεν μπορώ να έχω αυτό το άγχος...έχω αφήσει 2-3 πράγματα απέξω αλλά θα τα βάλω και αυτά τώρα... Εν τω μεταξύ θα λείψει και ο άντρας μου τώρα 4 μέρες θα πάω να μείνω στη μητέρα μου...άλλη πλάκα από εκεί..θα πάρω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου μαζί και ο Θεός βοηθός χαχαχχα...τι να κάνουμε; Έχω μια ανησυχία πάλι με τα κιλά...γιατί ενώ ήμουν σταθερή το τελευταίο δίμηνο (είχα περιορίσει λίγο τα γλυκά...μη φανταστείτε ποτέ δεν τα έκοψα) αλλά τώρα μέσα σε 2 εβδομάδες πάχυνα παρά πολύ...και η ζυγαριά ανέβηκε αλλά το βλέπω και στον καθρέφτη...είμαι εγώ σε χοντρό χαχα... τέλος πάντων θα μου πείτε με τι ασχολείσαι τώρα...αλλά εγώ θα προσέξω αυτές τις 2-3 βδομάδες μέχρι να γεννήσω γιατί μετά δεν θα τα χάνω για κανένα λόγο..είμαι ήδη 13 συν από όταν έμεινα έγκυος και φλερτάρω με το 14 ....απαπα... πρωτόγνωρα πράγματα...περνάω και τω άντρα μου 2 κιλά...αυτό ήταν μεγάλο πλήγμα...στο γάμο μας με περνάτε αυτός δέκα...(το Δεκέμβρη ο γάμος δεν είναι παλιά...αααχ)αυτά από εμένα...σας επρηξα με τις σκέψεις μου αλλά μου αρέσει να σας τις λέω... φιλάκια σε όλες! Καλή εβδομάδα να έχουμε και καλή σχολική χρονιά σε όσες έχουν μεγαλύτερα παιδάκια!!

Ενταξει ειναι τα κιλα σου. Τωρα παιρνουν και τα μωρα το βαρος τους. Μην ανησυχεις.. να ναι καλα τα μπεμπακια και τα κιλα χανονται!!

Με το καλο:x

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Rafailiapan Σε ευχαριστώ πολυ,να είσαι καλα.Με το καλο και εσένα και σε όλες μάς.Μακάρι να πανε ολα καλα.❤

Κορίτσια δεν ξέρω πώς πάτε με τα κιλα αλλα εγώ έχω βάλει μόνο 4 και είχα αγχωτει και ρώτησα  τόν γιατρό μού και μού  είπε οτι είμαι μια χαρα.

Μην αγχωνεστε βρε κοριτσια για τα κιλα... φτασαμε στο τελος.. τα μωρα ειναι καλα... ολα θα πανε καλα 

Λιγο εμεινε

Κι εγω 5 εχω παρει. Ειχα παρει λιγο ακομα αλλα μετα την καμπυλη αρχισα να προσεχω και εχασα λιγο

Στον γιο μου ειχα παρει 20!!! Αλλα εμεινα εγκυος πιο αδυνατη απο αυτη τη φορα.

 Δεν εχει καμια σημασια... τις βιτεμινες τους τις περνουν τα μωρακια μας

 

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Margr είπε:

@Rafailiapanαχ όσο μπορείς μην αγχώνεσαι με τα κιλά. Μέχρι 14 νομίζω ότι είναι πολύ καλά και εντάξει μην κάνεις συγκρίσεις με τον άντρα σου! Εσύ κουβαλάς ένα μπομπιρακι μέσα σου! Και στα λέω εγώ που κάθε μέρα μου κάνω μπουλινγκ για τα κιλά μου. Αλλά τα λέω για να τα ακούω και εγώ. Όλα καλά να σου πάνε! 

Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι λογικό να παχύνουμε... εντάξει δεν τρελενομαι και πολύ αλλά λίγο έννοια μου μπήκε τις τελευταίες μέρες... τέλος πάντων καλά να μαστε... να γεννησουμε, να αλλάξουμε σελίδα πια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι 5 κιλα και 4?! 

Πως γίνεται?!

Εγω ξεκίνησα 58 και τωρα ειμαι 80!!Και προσέξτε με...τρωω πολύ προσεχτικά...καθολου γλυκά, τηγανητά, junk food σχεδόν τίποτα! Και ως τον 7ο εκανα και pilates...! 

Απλα δεν είχα ποτέ καθολου εμετούς. Έτρωγα κανονικα χωρίς αναγούλες κλπ.

Πείτε μας το μυστικό σας για την επόμενη φορά! Ακου εκει μονο 5 κιλα! Εγώ τα πήρα τα 5 λογικα με το που το τεστ βγήκε θετικό... :-D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!Καλε μην αγχωνεστε με τα κιλα απο τωρα!Θα ερθει η ωρα και γι' αυτο και να εχετε παντα στο μυαλο σας οτι μπορει να φυγουν χωρις καν να το καταλαβετε!!Στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 9 κιλα και 2 εβδομαδες μετα τη γεννα ημουν πιο αδυνατη απο πριν μεινω εγκυος...και φανταστειτε οτι ειχε προηγηθει και η εξωσωματικη τοτε, οποτε ειχα παρει και τοσα φαρμακα με ορμονες...Τωρα κι εγω εχω παρει λιγα (5-6) αλλα η αληθεια ειναι οτι δε μου εχει αυξηθει η ορεξη για φαγητο. Ισως γιατι λογω καποιων οικογενειακων προβληματων, το μεγαλυτερο διαστημα αυτης της εγκυμοσυνης ημουν σε ασχημηχι καλη ψυχολογικη κατασταση...Αν με ρωτατε,θα προτιμουσα να ημουν καλα και να ετρωγα διχως αυριο και τα κιλα, ειτε ευκολα ειτε δυσκολα, το μονο σιγουρο ειναι οτι χανονται μετα!!Οποτε, χαρειτε το τωρα οσο προλαβαινετε, (οσες βεβαια δεν εχετε ιατρικο λογο να προσεχετε) και ολα καλα!!

Εγω εχω σημερα ραντεβου με τον γιατρο και ανυπομονω!!Αυτην τη φορα,εχω πολυ εντονα το προαισθημα οτι θα γεννησω πιο νωρις κι εχω το αγχος να δω αν ειναι ολα ενταξει...Αισιως, καταφεραμε με τον αντρα μου και ετοιμασαμε αρκετα απο τα πραγματα του μωρου μεσα στο Σ/Κ και περηφανα εχω να σας δηλωσω οτι ετοιμασα κατα 90% και τη βαλιτσα του μαιευτηριου...χαχαχα. Καπως χαλαρωσα που ξερω οτι τουλαχιστον ειμαι προετοιμασμενη!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια τι 5 κιλα και 4?! 

Πως γίνεται?!

Εγω ξεκίνησα 58 και τωρα ειμαι 80!!Και προσέξτε με...τρωω πολύ προσεχτικά...καθολου γλυκά, τηγανητά, junk food σχεδόν τίποτα! Και ως τον 7ο εκανα και pilates...! 

Απλα δεν είχα ποτέ καθολου εμετούς. Έτρωγα κανονικα χωρίς αναγούλες κλπ.

Πείτε μας το μυστικό σας για την επόμενη φορά! Ακου εκει μονο 5 κιλα! Εγώ τα πήρα τα 5 λογικα με το που το τεστ βγήκε θετικό... :-D

Έχει σημασία και από πόσα κιλά ξεκινάς! Εγώ ήμουν ανέκαθεν υπερβαρη οπότε και αυτά που έχω πάρει τα λίγα, πολλά είναι για μένα. 

πρίν από 21 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Καλε μην αγχωνεστε με τα κιλα απο τωρα!Θα ερθει η ωρα και γι' αυτο και να εχετε παντα στο μυαλο σας οτι μπορει να φυγουν χωρις καν να το καταλαβετε!!Στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 9 κιλα και 2 εβδομαδες μετα τη γεννα ημουν πιο αδυνατη απο πριν μεινω εγκυος...και φανταστειτε οτι ειχε προηγηθει και η εξωσωματικη τοτε, οποτε ειχα παρει και τοσα φαρμακα με ορμονες...Τωρα κι εγω εχω παρει λιγα (5-6) αλλα η αληθεια ειναι οτι δε μου εχει αυξηθει η ορεξη για φαγητο. Ισως γιατι λογω καποιων οικογενειακων προβληματων, το μεγαλυτερο διαστημα αυτης της εγκυμοσυνης ημουν σε ασχημηχι καλη ψυχολογικη κατασταση...Αν με ρωτατε,θα προτιμουσα να ημουν καλα και να ετρωγα διχως αυριο και τα κιλα, ειτε ευκολα ειτε δυσκολα, το μονο σιγουρο ειναι οτι χανονται μετα!!Οποτε, χαρειτε το τωρα οσο προλαβαινετε, (οσες βεβαια δεν εχετε ιατρικο λογο να προσεχετε) και ολα καλα!!

Εγω εχω σημερα ραντεβου με τον γιατρο και ανυπομονω!!Αυτην τη φορα,εχω πολυ εντονα το προαισθημα οτι θα γεννησω πιο νωρις κι εχω το αγχος να δω αν ειναι ολα ενταξει...Αισιως, καταφεραμε με τον αντρα μου και ετοιμασαμε αρκετα απο τα πραγματα του μωρου μεσα στο Σ/Κ και περηφανα εχω να σας δηλωσω οτι ετοιμασα κατα 90% και τη βαλιτσα του μαιευτηριου...χαχαχα. Καπως χαλαρωσα που ξερω οτι τουλαχιστον ειμαι προετοιμασμενη!!

Να πάνε όλα καλά στο ραντεβού με τον γιατρό! Νιώθω ότι όταν μπαίνουν τα πράγματα σε τάξη ή όταν έχουμε έτοιμη τη βαλίτσα ηρεμούμε κιόλας, οπότε θα είσαι μια χαρά! Πότε έχεις ΠΗΤ;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο @Simona! Λογικο το αγχος σου!Θα πανε ομως ολα τελεια μην αγωνεσαι! Κι εγω 4 κιλα εχω παρει ως τωρα. Στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολο 7 και στη δευτερη μισο κιλο μονο. Τα μωρακια οτι χρειαζονται το παιρνουν!

 

35+2 σημερα κι εχω κι εγω την εντυπωση οτι θα προλαβει ο μπεμπης την καισαρικη. Εχω συσπασουλες γενικα και την ωρα της συσπασης με πιανει και πονος περιοδου που δεν ειχα στις αλλες εγκυμοσυνες. Επισης παιζει να χω κοιμηθει κανα 3ωρο ολη νυχτα αποψε. Το τι κλωτσια εφαγα απο το μωρο και το τι ανησυχια ειχα γενικοτερα και ενιωθα αβολα δε λεγεται...

Για το σιδερωμα που λεγατε εγω μονο απεξω τα σιδερωσα και να πω την αμαρτια μου ειναι και η πρωτη και τελευταια φορα που τα σιδερωνω. Μετα στεγνωτηριο και τελος γιατι ουτως η αλλως αποστειρωνονται στο στεγνωτηριο.Απλα ηθελα να τα ευχαριστηθω τωρα γιαυτο τα σιδερωσα κιολας χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Margr είπε:

Να πάνε όλα καλά στο ραντεβού με τον γιατρό! Νιώθω ότι όταν μπαίνουν τα πράγματα σε τάξη ή όταν έχουμε έτοιμη τη βαλίτσα ηρεμούμε κιόλας, οπότε θα είσαι μια χαρά! Πότε έχεις ΠΗΤ;

Ευχαριστω πολυ!! 15/10 εχω ΠΗΤ αλλα λογω καισαρικης ετσι κι αλλιως παω για 1 εβδομαδα πριν. Κανω και αντιπηκτικες και το ιδανικο θα ηταν να παω προγραμματισμενα, καθως σε αντιθετη περιπτωση, θα πρεπει να μου κανουν ολικη ναρκωση. Στο γιο μου τα καταφερα και γεννησα 38+2 προγραμματισμενα. Ελπιζω να διαψευστει το προαισθημα μου και να τα καταφερουμε και τωρα!

1 hour ago, eva141722 είπε:

Με το καλο @Simona! Λογικο το αγχος σου!Θα πανε ομως ολα τελεια μην αγωνεσαι! Κι εγω 4 κιλα εχω παρει ως τωρα. Στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολο 7 και στη δευτερη μισο κιλο μονο. Τα μωρακια οτι χρειαζονται το παιρνουν!

 

35+2 σημερα κι εχω κι εγω την εντυπωση οτι θα προλαβει ο μπεμπης την καισαρικη. Εχω συσπασουλες γενικα και την ωρα της συσπασης με πιανει και πονος περιοδου που δεν ειχα στις αλλες εγκυμοσυνες. Επισης παιζει να χω κοιμηθει κανα 3ωρο ολη νυχτα αποψε. Το τι κλωτσια εφαγα απο το μωρο και το τι ανησυχια ειχα γενικοτερα και ενιωθα αβολα δε λεγεται...

Για το σιδερωμα που λεγατε εγω μονο απεξω τα σιδερωσα και να πω την αμαρτια μου ειναι και η πρωτη και τελευταια φορα που τα σιδερωνω. Μετα στεγνωτηριο και τελος γιατι ουτως η αλλως αποστειρωνονται στο στεγνωτηριο.Απλα ηθελα να τα ευχαριστηθω τωρα γιαυτο τα σιδερωσα κιολας χαχα

Ακριβως το ιδιο ειμαστε και στην ιδια φαση απ' ο,τι καταλαβαινω!!Κι εμενα,αν και παλευω με τις συσπασεις εδω και μηνες,πλεον εχει αλλαξει η αισθηση και τις περισσοτερες φορες νιωθω και πονο σαν περιοδου μαζι ενω πιο πριν ειχα μονο το πετρωμα και σφιξιμο. Επισης πολλες φορες νιωθω κατι σαν τσιμπημα μεσα στον κολπο που ουτε αυτο το ειχα νιωσει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη...Καλα, δεν το συζητω...ο υπνος πλεον ειναι σκετη ταλαιπωρια. Ξυπναω συνεχεια για τουαλετα και παντα με συσπαση και γενικα δεν μπορω να βρω ησυχια...νομιζω οτι κι εγω σηκωνομαι πιο κουρασμενη απο πριν κοιμηθω!!!Κι οχι τιποτα αλλο αλλα οταν ειναι δευτερη κτλ. εγκυμοσυνη ξερεις τι αυπνια εχεις να περασεις τους επομενους μηνες και λες κριμα...χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ!! 15/10 εχω ΠΗΤ αλλα λογω καισαρικης ετσι κι αλλιως παω για 1 εβδομαδα πριν. Κανω και αντιπηκτικες και το ιδανικο θα ηταν να παω προγραμματισμενα, καθως σε αντιθετη περιπτωση, θα πρεπει να μου κανουν ολικη ναρκωση. Στο γιο μου τα καταφερα και γεννησα 38+2 προγραμματισμενα. Ελπιζω να διαψευστει το προαισθημα μου και να τα καταφερουμε και τωρα!

Ακριβως το ιδιο ειμαστε και στην ιδια φαση απ' ο,τι καταλαβαινω!!Κι εμενα,αν και παλευω με τις συσπασεις εδω και μηνες,πλεον εχει αλλαξει η αισθηση και τις περισσοτερες φορες νιωθω και πονο σαν περιοδου μαζι ενω πιο πριν ειχα μονο το πετρωμα και σφιξιμο. Επισης πολλες φορες νιωθω κατι σαν τσιμπημα μεσα στον κολπο που ουτε αυτο το ειχα νιωσει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη...Καλα, δεν το συζητω...ο υπνος πλεον ειναι σκετη ταλαιπωρια. Ξυπναω συνεχεια για τουαλετα και παντα με συσπαση και γενικα δεν μπορω να βρω ησυχια...νομιζω οτι κι εγω σηκωνομαι πιο κουρασμενη απο πριν κοιμηθω!!!Κι οχι τιποτα αλλο αλλα οταν ειναι δευτερη κτλ. εγκυμοσυνη ξερεις τι αυπνια εχεις να περασεις τους επομενους μηνες και λες κριμα...χαχαχα

Παντως οσο και να κοιμηθουμε δεν αναπληρωνεται ο υπνος που θα χασουμε μετα οποτε αυτο με παρηγορει χαχαχα. Τουαλετα παιζει να πηγα και 8 φορες αποψε.Εχει κατεβει το μωρο πιο χαμηλα απο οτι ηταν. Βρισκω και στο νεροχυτη οταν πλενω τα πιατα χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 2:37 ΜΜ, Simona είπε:

Euxaristw poli Dimitra na eisai kala...me to kalo kai se esena.Esy ksereis peripou gia pote eisai;

@vaso_mpempisSe euxaristw poli Vaso...euxomai oti kalitero kai se esena kai me to kalo na pareis kai esu to moraki sou agkalitsa.Septemvriou eimai nai apla apo tin arxi milaw mazi sas kai sas diavazw.❤❤❤

Εγώ εγω έχω Πητ 20 οκοτμβριου ♥️

Κορίτσια Μ και εγώ ξεκίνησα να πλένω σιγά σιγά  της μικρής μου και  επλινα εχθές την φωλιά και μεθαύριο θα βάλω τα ρούχα και κουβέρτες εγώ  θα τα σιδερωσω  και από μέσα και από έξω τα ρουχαλακια γτ δεν θα τα πλινω σε υψηλή θερμοκρασία θα τα πλινω στους 30 και 40 όπως γράφει το καρτελακι και για καλύτερη αποστείρωση θα τα σιδερωσω μέσα έξω...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια τι 5 κιλα και 4?! 

Πως γίνεται?!

Εγω ξεκίνησα 58 και τωρα ειμαι 80!!Και προσέξτε με...τρωω πολύ προσεχτικά...καθολου γλυκά, τηγανητά, junk food σχεδόν τίποτα! Και ως τον 7ο εκανα και pilates...! 

Απλα δεν είχα ποτέ καθολου εμετούς. Έτρωγα κανονικα χωρίς αναγούλες κλπ.

Πείτε μας το μυστικό σας για την επόμενη φορά! Ακου εκει μονο 5 κιλα! Εγώ τα πήρα τα 5 λογικα με το που το τεστ βγήκε θετικό... :-D

Κι εγω στον γιο μου προσεχα και πηρα 20 κιλα (μπορει λιγο παραπανω ειχα σταματησει να ζυγιζομαι στο τελος)!!!! Τωρα στη δευτερη μου ειχαν μεινει πανω απο 10 κιλα οποτε μαλλον επαιξε ρολο. Επισης τωρα εχω τσιμπημενο σακχαρο νηστειας και πηγα σε διατροφολογο αναγκαστικα.

 

2 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Με το καλο @Simona! Λογικο το αγχος σου!Θα πανε ομως ολα τελεια μην αγωνεσαι! Κι εγω 4 κιλα εχω παρει ως τωρα. Στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολο 7 και στη δευτερη μισο κιλο μονο. Τα μωρακια οτι χρειαζονται το παιρνουν!

 

35+2 σημερα κι εχω κι εγω την εντυπωση οτι θα προλαβει ο μπεμπης την καισαρικη. Εχω συσπασουλες γενικα και την ωρα της συσπασης με πιανει και πονος περιοδου που δεν ειχα στις αλλες εγκυμοσυνες. Επισης παιζει να χω κοιμηθει κανα 3ωρο ολη νυχτα αποψε. Το τι κλωτσια εφαγα απο το μωρο και το τι ανησυχια ειχα γενικοτερα και ενιωθα αβολα δε λεγεται...

Για το σιδερωμα που λεγατε εγω μονο απεξω τα σιδερωσα και να πω την αμαρτια μου ειναι και η πρωτη και τελευταια φορα που τα σιδερωνω. Μετα στεγνωτηριο και τελος γιατι ουτως η αλλως αποστειρωνονται στο στεγνωτηριο.Απλα ηθελα να τα ευχαριστηθω τωρα γιαυτο τα σιδερωσα κιολας χαχα

Καλα σωτηριο το στεγνωτηριο. Εχω ρωτησει την παιδιατρο..μια χαρα αποστειρωνονται. Κι εγω μολις κοπει η αποστειρωση δε θα τα κανω ολα τοσο σχολαστικα

Εκανα doppler σημερα. Ολα ειναι καλα. 2074gr η μπεμπα 

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...