Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ναι το σακχαρο σουπερ!!

Δε νομιζω οτι εχει να κανει με δημοσιο η ιδιωτικο οσο με τον γιατρο. Τα συζητησες ολα αυτα  μαζι του;; και σε ιδιωτικο να πας μπορει να σου πει τα ιδια.. 

Εγω ειμαι σε δημοσιο στο Ελενα και στον γιο μου σπασανε τα νερα μου 39+6 και πραγματικα 13 ωρες η γιατρος εκανε τα παντα για να γεννησω φυσιολογικα και στο τελος εγω πηρα την αποφαση να μπω για καισαρικη

Όχι δεν θα συζήτησα, θα τα πούμε την επόμενη Δευτέρα. Στο Έλενα είμαι και εγώ και ο γιατρός μου είναι αποδεδειγμένα υπέρ του φυσιολογικού. Αλλά μου είχε πει από τον 4ο μήνα όταν τον γνώρισα ότι η μόνη περιπτωση που ασυζητητί πάει για καισαρική είναι με ισχιακό μωρό. Ε και είμαι η περίπτωση. 

10 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Σε ποια πόλη βρίσκεσαι? Αν είσαι Θεσσαλονίκη μπορώ να σου συστήσω τον γιατρό μου, που είναι εξαιρετικός και πάνω από όλα κανει λειτούργημα,  δεν ασκεί ιατρική για τα χρήματα, με ότι συνεπάγεται αυτό.

Κοιταξε σε ότι αφορά την καισαρική μια φίλη μου την έβαλαν επίσης να γεννήσει στην 37η εβδομάδα με καισαρική με δικαιολογία το μωρό είναι ψηλά κ είναι μεγάλο. Το μωρό γεννήθηκε 3,5 κιλά δηλαδή κανονικό. Όταν ρώτησα τον γιατρό μου αν θα υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο και με εμενα...μου είπε δεν κάνουμε τίποτα μέχρι να συμπληρωθούν οι εβδομάδες και πως το παιδί και 5 κιλά να γίνει θα το παλέψουμε για φυσιολογικό τοκετό.

Γενικά, δεν ξερω τι παίζει στο δημοσιο, αλλά πολλοί γιατροί προτιμούν καισαρικες λόγω χρημάτων και γιατί όπως καταλαβαίνεις κάνουν καλύτερο προγραμματισμό. Στον φυσιολογικό μπορεί εγω αύριο στις 3 το βράδυ να ερθει η ώρα να γεννήσω...δε βολεύει κ πολύ...!!

Η γνώμη μου είναι  να δεις και άλλον γιατρό...είναι κρίμα να γεννήσεις το μωρό σου άρον άρον.

Είμαι στην Κόρινθο και επέλεξα να γεννήσω στο Έλενα. Ο γιατρός είτε σε περίπτωση καισαρικής είτε σε φυσιολογικό δεν θέλει χρήματα ή ο,τι μπορούμε. Τον ρώτησα χθες πάνω στο οικονομικό κομμάτι. Οπότε δεν νομίζω ότι το κάνει για τα χρήματα. Για το κομμάτι προγραμματισμού πολύ πιθανό αν και είναι από τους γιατρούς που κάθεται δίπλα σου και περιμένει με τις ώρες. 

Γενικα διάβασα ότι γιατρός χωρίς εμπειρία σε ισχιακα παιδιά καλύτερα ειναι να σου κάνει καισαρική. Και εγώ πάντως εστιάζω στο άρον άρον. Την επόμενη Δευτέρα θα συζητήσω μαζί του να με βλέπει κάθε δύο μέρες και αν υπάρξει επιπλοκή τότε να κάνω καισαρική. 

 

8 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ δεν είμαι ήδη μανούλα για να πω σίγουρα,απλά τυγχάνει να έχω δικό μου άνθρωπο που δούλευε για χρόνια στην αίθουσα τοκετών στο Έλενα, όπου και πρόκειται να γεννήσω...και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για αυτό τολμώ να πω γνώμη.... @Margr Το πρώτο είναι να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου,δεν έχει καμία σημασία αν είναι στο δημόσιο ή στο ιδιωτικό, δηλαδή πρέπει να νιώθεις ότι αυτό που σου λέει το έχει ζυγίσει και δεν σε εκμεταλλεύεται,κάτι που πιστεύω χτίζεται και καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης...αν σε δυσαρεστησε τόσο πολύ αυτό που είπε καλό είναι να πας να πάρεις μια δεύτερη γνώμη.. ΑΛΛΑ γενικά εγώ αυτό που έχω αποκομίσει είναι ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι οο, τι καλύτερο αν πηγαίνει στρωτά και ομαλά... Έχω ακούσει περιπτώσεις που επιτεύχθηκε ο φυσιολογικός επειδή η γυναίκα επέμενε αλλά δεν ήταν η καλύτερη λύση, αν δεν υπάρχουν οι σωστές προδιαγραφές κινδυνεύει η υγεία σου και του μωρού σου (συγκεκριμένη περίπτωση που ξέρω επέμενε τόσο η γυναίκα,όπου εν τέλει το παιδί ζοριστηκε τόσο πολύ για να βγει και μετά μπήκε στην εντατική και η ίδια ταλαιπωρήθηκε με ένα πολύ δύσκολο τοκετό που μόνο φυσιολογικα δεν κύλησε) θέλω να πω ότι καλά κάνουμε και ζητάμε φυσιολογικό τοκετό,και εγώ φυσιολογικο έχω ζητήσει από το γιατρό μου και εύχομαι να πάει στρωτά αλλά αν υπάρχει λόγος να γίνει καισαρική καλό είναι να γίνει... τώρα αυτό με τις εβδομάδες δεν το ξέρω, πρέπει το συζητήσεις ευθέως μαζί του...συνήθως κλείνουν την 38η και μετά πας για καισαρική... πάντως μην απορρίπτεις το γιατρό σου για αυτό που σου είπε,στο δημόσιο έχουν πολύ εμπειρία από περιστατικά και σου είπε το πιο ασφαλές για εσένα και το μωράκι σου!! Ελπίζω να αποφασίσεις το καλύτερο για εσάς και να είσαι μέσα σου ήρεμη με αυτό,γιατί στο κάτω κάτω αυτό κάνει το μωρό σου ήρεμο!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου (βασικά δεν έχω μπορέσει να δεθώ, κατά τα άλλα ο άνθρωπος είναι παρών σε απορίες μου και μου φαίνεται επαγγελματίας), γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα άλλη γιατρό η οποία με δούλεψε απίστευτα στην αυχενική διαφάνεια, συμπεριφέρθηκε αντιεπαγγελματικα με αποτέλεσμα όταν είχα μπει στον 5ο μήνα ακόμη να περιμένω αποτελέσματα εξετάσεων και να αγωνιώ για εξετάσεις που θα μπορούσα να έχω κάνει ακόμη και προγεννητικά. 

Κατά τα άλλα είναι πολύ σωστά όσα λες. Και συμφωνώ μαζί σου. Δεν είμαι από τις γυναίκες που θέλω αμέτι μουχαμέτι να γεννήσω φυσιολογικά. Θέλω όμως ακόμη και η καισαρική να γίνει με σεβασμό σε εμένα και το παιδί μου. Και από τη στιγμή που τα ισχιακα παιδιά γυρνάνε ακόμη τελευταία στιγμή για αυτό θα ήθελα να περιμένω. 

 

Περνάω δύσκολα πάντως. Αισθάνομαι ότι θα γίνω κακή μητέρα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Margr είπε:

Όχι δεν θα συζήτησα, θα τα πούμε την επόμενη Δευτέρα. Στο Έλενα είμαι και εγώ και ο γιατρός μου είναι αποδεδειγμένα υπέρ του φυσιολογικού. Αλλά μου είχε πει από τον 4ο μήνα όταν τον γνώρισα ότι η μόνη περιπτωση που ασυζητητί πάει για καισαρική είναι με ισχιακό μωρό. Ε και είμαι η περίπτωση. 

Είμαι στην Κόρινθο και επέλεξα να γεννήσω στο Έλενα. Ο γιατρός είτε σε περίπτωση καισαρικής είτε σε φυσιολογικό δεν θέλει χρήματα ή ο,τι μπορούμε. Τον ρώτησα χθες πάνω στο οικονομικό κομμάτι. Οπότε δεν νομίζω ότι το κάνει για τα χρήματα. Για το κομμάτι προγραμματισμού πολύ πιθανό αν και είναι από τους γιατρούς που κάθεται δίπλα σου και περιμένει με τις ώρες. 

Γενικα διάβασα ότι γιατρός χωρίς εμπειρία σε ισχιακα παιδιά καλύτερα ειναι να σου κάνει καισαρική. Και εγώ πάντως εστιάζω στο άρον άρον. Την επόμενη Δευτέρα θα συζητήσω μαζί του να με βλέπει κάθε δύο μέρες και αν υπάρξει επιπλοκή τότε να κάνω καισαρική. 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου (βασικά δεν έχω μπορέσει να δεθώ, κατά τα άλλα ο άνθρωπος είναι παρών σε απορίες μου και μου φαίνεται επαγγελματίας), γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα άλλη γιατρό η οποία με δούλεψε απίστευτα στην αυχενική διαφάνεια, συμπεριφέρθηκε αντιεπαγγελματικα με αποτέλεσμα όταν είχα μπει στον 5ο μήνα ακόμη να περιμένω αποτελέσματα εξετάσεων και να αγωνιώ για εξετάσεις που θα μπορούσα να έχω κάνει ακόμη και προγεννητικά. 

Κατά τα άλλα είναι πολύ σωστά όσα λες. Και συμφωνώ μαζί σου. Δεν είμαι από τις γυναίκες που θέλω αμέτι μουχαμέτι να γεννήσω φυσιολογικά. Θέλω όμως ακόμη και η καισαρική να γίνει με σεβασμό σε εμένα και το παιδί μου. Και από τη στιγμή που τα ισχιακα παιδιά γυρνάνε ακόμη τελευταία στιγμή για αυτό θα ήθελα να περιμένω. 

 

Περνάω δύσκολα πάντως. Αισθάνομαι ότι θα γίνω κακή μητέρα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. 

Το αισθάνομαι θα γίνω/ή είμαι κακή μητέρα κοίτα να το συνηθίσεις. Νομίζω ότι όλες οι μανούλες έχουμε αυτές τις αμφιβολίες συχνά κι αυτό είναι που μας κάνει καλύτερες!!!!!!! Για μένα.. και μόνο που αναρωτιέσαι.. είσαι υπέροχη μαμά!

Κι εγώ με τον γιο μου τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι τα κάνω όλα λάθος με έχει καταβάλλει η κούραση. Έτσι είναι η μητρότητα.. μη στεναχωριέσαι, χάιδευε κοιλίτσα.. μίλα στο μωρό(ναι από τώρα να μιλάς για τα πάντα, να του πεις γιατί είσαι στεναχωρημένη, προβλήματισμένη κλπ) .. το πιο σημαντικό στο τέλος είναι ότι είναι καλά (και εσύ):wub:

Όλα θα πάνε καλά σύντομα θα τα έχουμε αγκαλίτσα μας

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Margr said:

Όχι δεν θα συζήτησα, θα τα πούμε την επόμενη Δευτέρα. Στο Έλενα είμαι και εγώ και ο γιατρός μου είναι αποδεδειγμένα υπέρ του φυσιολογικού. Αλλά μου είχε πει από τον 4ο μήνα όταν τον γνώρισα ότι η μόνη περιπτωση που ασυζητητί πάει για καισαρική είναι με ισχιακό μωρό. Ε και είμαι η περίπτωση. 

Είμαι στην Κόρινθο και επέλεξα να γεννήσω στο Έλενα. Ο γιατρός είτε σε περίπτωση καισαρικής είτε σε φυσιολογικό δεν θέλει χρήματα ή ο,τι μπορούμε. Τον ρώτησα χθες πάνω στο οικονομικό κομμάτι. Οπότε δεν νομίζω ότι το κάνει για τα χρήματα. Για το κομμάτι προγραμματισμού πολύ πιθανό αν και είναι από τους γιατρούς που κάθεται δίπλα σου και περιμένει με τις ώρες. 

Γενικα διάβασα ότι γιατρός χωρίς εμπειρία σε ισχιακα παιδιά καλύτερα ειναι να σου κάνει καισαρική. Και εγώ πάντως εστιάζω στο άρον άρον. Την επόμενη Δευτέρα θα συζητήσω μαζί του να με βλέπει κάθε δύο μέρες και αν υπάρξει επιπλοκή τότε να κάνω καισαρική. 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου (βασικά δεν έχω μπορέσει να δεθώ, κατά τα άλλα ο άνθρωπος είναι παρών σε απορίες μου και μου φαίνεται επαγγελματίας), γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα άλλη γιατρό η οποία με δούλεψε απίστευτα στην αυχενική διαφάνεια, συμπεριφέρθηκε αντιεπαγγελματικα με αποτέλεσμα όταν είχα μπει στον 5ο μήνα ακόμη να περιμένω αποτελέσματα εξετάσεων και να αγωνιώ για εξετάσεις που θα μπορούσα να έχω κάνει ακόμη και προγεννητικά. 

Κατά τα άλλα είναι πολύ σωστά όσα λες. Και συμφωνώ μαζί σου. Δεν είμαι από τις γυναίκες που θέλω αμέτι μουχαμέτι να γεννήσω φυσιολογικά. Θέλω όμως ακόμη και η καισαρική να γίνει με σεβασμό σε εμένα και το παιδί μου. Και από τη στιγμή που τα ισχιακα παιδιά γυρνάνε ακόμη τελευταία στιγμή για αυτό θα ήθελα να περιμένω. 

 

Περνάω δύσκολα πάντως. Αισθάνομαι ότι θα γίνω κακή μητέρα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. 

Αχ μην το λες αυτό!! Ένα θα σου πω...κάθε μέρα σκέφτομαι ποτέ θα γεννήσω να απαλλαγώ από την εγκυμοσύνη.

Δε νομίζω όμως αυτό να με κάνει τελικά κακή μητέρα.

Όλες μας θέλουμε να γεννησουμε τα μωράκια μας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για να είναι υγιή. 

Αν χρειαστεί η καισαρική θα κάνουμε καισαρική, αρκεί να είναι καλά το παιδάκι μας.

Απλά είναι καλό να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να αποφύγουμε γιατρούς τσαρλατάνους, που θα μας βάλουν σε διαδικασία χειρουργείου χωρίς να χρήζει ιδιαίτερος λόγος.

Συνεχίζουμε δυναμικά όλες μαζί και δεν είμαστε κακές μαμάδες. Είμαστε μαμάδες που θέλουμε το καλύτερο για τα παιδάκια μας και για εμάς!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Το αισθάνομαι θα γίνω/ή είμαι κακή μητέρα κοίτα να το συνηθίσεις. Νομίζω ότι όλες οι μανούλες έχουμε αυτές τις αμφιβολίες συχνά κι αυτό είναι που μας κάνει καλύτερες!!!!!!! Για μένα.. και μόνο που αναρωτιέσαι.. είσαι υπέροχη μαμά!

Κι εγώ με τον γιο μου τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι τα κάνω όλα λάθος με έχει καταβάλλει η κούραση. Έτσι είναι η μητρότητα.. μη στεναχωριέσαι, χάιδευε κοιλίτσα.. μίλα στο μωρό(ναι από τώρα να μιλάς για τα πάντα, να του πεις γιατί είσαι στεναχωρημένη, προβλήματισμένη κλπ) .. το πιο σημαντικό στο τέλος είναι ότι είναι καλά (και εσύ):wub:

Όλα θα πάνε καλά σύντομα θα τα έχουμε αγκαλίτσα μας

Αχ να αυτό δεν μπορώ να κάνω. Να κάθομαι να μιλάω στην κοιλιά μου. Και νομίζω ότι αυτό με κάνει κακή μητέρα...

Άσχετο αλλά το σκέφτηκα πριν από λίγο. Μου έφτιαξε πολύ την όρεξη για το φαγητό το πολύ νερό. Τα τρία λίτρα την ημέρα αμέ έκαναν να μην θέλω ούτε αλμυρό ούτε γλυκό. Δες αν σε βοηθήσει και εσένα. 

πρίν από 31 λεπτά , Irini85 είπε:

Αχ μην το λες αυτό!! Ένα θα σου πω...κάθε μέρα σκέφτομαι ποτέ θα γεννήσω να απαλλαγώ από την εγκυμοσύνη.

Δε νομίζω όμως αυτό να με κάνει τελικά κακή μητέρα.

Όλες μας θέλουμε να γεννησουμε τα μωράκια μας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για να είναι υγιή. 

Αν χρειαστεί η καισαρική θα κάνουμε καισαρική, αρκεί να είναι καλά το παιδάκι μας.

Απλά είναι καλό να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να αποφύγουμε γιατρούς τσαρλατάνους, που θα μας βάλουν σε διαδικασία χειρουργείου χωρίς να χρήζει ιδιαίτερος λόγος.

Συνεχίζουμε δυναμικά όλες μαζί και δεν είμαστε κακές μαμάδες. Είμαστε μαμάδες που θέλουμε το καλύτερο για τα παιδάκια μας και για εμάς!! :wub:

Έχεις δίκιο σε όσα λες. Ξέρω ότι υπάρχει λόγος όταν το παιδί είναι ισχιακό και ο γιατρός δεν είναι εξοικειωμένος με την διαδικασία. 

Αλλά αυτό ακριβώς. Θέλω το καλύτερο για εμένα και το παιδί μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Margr είπε:

Αχ να αυτό δεν μπορώ να κάνω. Να κάθομαι να μιλάω στην κοιλιά μου. Και νομίζω ότι αυτό με κάνει καλή μητέρα...

Άσχετο αλλά το σκέφτηκα πριν από λίγο. Μου έφτιαξε πολύ την όρεξη για το φαγητό το πολύ νερό. Τα τρία λίτρα την ημέρα αμέ έκαναν να μην θέλω ούτε αλμυρό ούτε γλυκό. Δες αν σε βοηθήσει και εσένα. 

Έχεις δίκιο σε όσα λες. Ξέρω ότι υπάρχει λόγος όταν το παιδί είναι ισχιακό και ο γιατρός δεν είναι εξοικειωμένος με την διαδικασία. 

Αλλά αυτό ακριβώς. Θέλω το καλύτερο για εμένα και το παιδί μου.

Καλά ούτε καν. Το είπα γιατί βοηθάει εμένα σε αυτή τη φάση που είμαι σαν συμβουλή, προφανώς και δεν είσαι κακη μαμά επειδή δε μιλάς στην κοιλιά σου. Σε πληροφορώ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα πολύ καιρό να πάρω μπρος και να συνειδητοποιήσω τι συμβαίνει! 

Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες μέρες δεν πίνω πολύ νερό όπως έπινα, σ ευχαριστώ

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Simona είπε:

Geia sas koritsia...egw genisa xtes to mesimeri...15/9....h mikri einai mia xara,genithike 3050kila.ola pigan kala ekana episkliridio.fovomouna para poli alla telika den einai apolitos tipota h episkliridios.Sas euxomai olles me to kalo kai min fovaste...❤

Να σου ζήσει η κόρη!!! Τί καλά! Κάθε ευλογία στην οικογένεια σας! Καλή ανάρρωση σε σένα!

10 ώρες πρίν, Margr είπε:

Όχι δεν θα συζήτησα, θα τα πούμε την επόμενη Δευτέρα. Στο Έλενα είμαι και εγώ και ο γιατρός μου είναι αποδεδειγμένα υπέρ του φυσιολογικού. Αλλά μου είχε πει από τον 4ο μήνα όταν τον γνώρισα ότι η μόνη περιπτωση που ασυζητητί πάει για καισαρική είναι με ισχιακό μωρό. Ε και είμαι η περίπτωση. 

Είμαι στην Κόρινθο και επέλεξα να γεννήσω στο Έλενα. Ο γιατρός είτε σε περίπτωση καισαρικής είτε σε φυσιολογικό δεν θέλει χρήματα ή ο,τι μπορούμε. Τον ρώτησα χθες πάνω στο οικονομικό κομμάτι. Οπότε δεν νομίζω ότι το κάνει για τα χρήματα. Για το κομμάτι προγραμματισμού πολύ πιθανό αν και είναι από τους γιατρούς που κάθεται δίπλα σου και περιμένει με τις ώρες. 

Γενικα διάβασα ότι γιατρός χωρίς εμπειρία σε ισχιακα παιδιά καλύτερα ειναι να σου κάνει καισαρική. Και εγώ πάντως εστιάζω στο άρον άρον. Την επόμενη Δευτέρα θα συζητήσω μαζί του να με βλέπει κάθε δύο μέρες και αν υπάρξει επιπλοκή τότε να κάνω καισαρική. 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου (βασικά δεν έχω μπορέσει να δεθώ, κατά τα άλλα ο άνθρωπος είναι παρών σε απορίες μου και μου φαίνεται επαγγελματίας), γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα άλλη γιατρό η οποία με δούλεψε απίστευτα στην αυχενική διαφάνεια, συμπεριφέρθηκε αντιεπαγγελματικα με αποτέλεσμα όταν είχα μπει στον 5ο μήνα ακόμη να περιμένω αποτελέσματα εξετάσεων και να αγωνιώ για εξετάσεις που θα μπορούσα να έχω κάνει ακόμη και προγεννητικά. 

Κατά τα άλλα είναι πολύ σωστά όσα λες. Και συμφωνώ μαζί σου. Δεν είμαι από τις γυναίκες που θέλω αμέτι μουχαμέτι να γεννήσω φυσιολογικά. Θέλω όμως ακόμη και η καισαρική να γίνει με σεβασμό σε εμένα και το παιδί μου. Και από τη στιγμή που τα ισχιακα παιδιά γυρνάνε ακόμη τελευταία στιγμή για αυτό θα ήθελα να περιμένω. 

 

Περνάω δύσκολα πάντως. Αισθάνομαι ότι θα γίνω κακή μητέρα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. 

Να μην στενοχωριέσαι, να κάνεις με τη λογική αυτό που θεωρείς καλύτερο χωρίς να στενοχωριέσαι γιατί αυτό δεν βοηθάει σε τίποτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Geia sas koritsia...egw genisa xtes to mesimeri...15/9....h mikri einai mia xara,genithike 3050kila.ola pigan kala ekana episkliridio.fovomouna para poli alla telika den einai apolitos tipota h episkliridios.Sas euxomai olles me to kalo kai min fovaste...❤

Να σας ζησει!!! Να ναι γερη και τυχερουλα

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Simona said:

Geia sas koritsia...egw genisa xtes to mesimeri...15/9....h mikri einai mia xara,genithike 3050kila.ola pigan kala ekana episkliridio.fovomouna para poli alla telika den einai apolitos tipota h episkliridios.Sas euxomai olles me to kalo kai min fovaste...❤

Κοπέλα μου συγχαρητήρια!! Τι ευχαριστο νέο είναι αυτό!! Να σου ζήσει να τη χαρείς καο να τη δεις όπως ονειρεύεσαι!!! 

Σε πιάσανε οι πονοι? Σε ποια εβδομάδα ήσουν?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κοπέλα μου συγχαρητήρια!! Τι ευχαριστο νέο είναι αυτό!! Να σου ζήσει να τη χαρείς καο να τη δεις όπως ονειρεύεσαι!!! 

Σε πιάσανε οι πονοι? Σε ποια εβδομάδα ήσουν?

 

Euxaristw poli...na eisai kala...eixa programatismeni kaiseriki 38 evdomades.Me to kalo kai se esena kai stis oles oi ipolipes kopeles...ola kala tha pane.❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Simona είπε:

Geia sas koritsia...egw genisa xtes to mesimeri...15/9....h mikri einai mia xara,genithike 3050kila.ola pigan kala ekana episkliridio.fovomouna para poli alla telika den einai apolitos tipota h episkliridios.Sas euxomai olles me to kalo kai min fovaste...❤

Καλέ να σας ζήσει!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Simona είπε:

Geia sas koritsia...egw genisa xtes to mesimeri...15/9....h mikri einai mia xara,genithike 3050kila.ola pigan kala ekana episkliridio.fovomouna para poli alla telika den einai apolitos tipota h episkliridios.Sas euxomai olles me to kalo kai min fovaste...❤

Να σας ζησει η μικρουλα!Παντα ευτυχισμενη να διναι στη ζωη της!!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Simona είπε:

Euxaristw poli...na eisai kala...eixa programatismeni kaiseriki 38 evdomades.Me to kalo kai se esena kai stis oles oi ipolipes kopeles...ola kala tha pane.❤

Να σας ζησει η μικρουλα! Καλη ανατροφη! Με το καλο στο σπιτι σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Simona είπε:

Geia sas koritsia...egw genisa xtes to mesimeri...15/9....h mikri einai mia xara,genithike 3050kila.ola pigan kala ekana episkliridio.fovomouna para poli alla telika den einai apolitos tipota h episkliridios.Sas euxomai olles me to kalo kai min fovaste...❤

Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου...Κ γω φοβάμαι την καισαρική...θα ήθελες να μας πεις την εμπειρία σου; αν πονάς, αν σηκωθηκες γρήγορα κλπ...

3 ώρες πρίν, Margr είπε:

Καλέ να σας ζήσει!! 

Margr κ μένα ο μπέμπης έχει ισχιακη προβολή και σε περίπτωση που δεν γυρίσει 38 κ κάτι θα με βάλει με καισαρική.. Ειναι 2ο παιδάκι και το πρώτο γεννήθηκε φυσιολογικά. θα ήθελα πολύ και τώρα ένα φυσιολογικό τοκετό αλλά νομίζω υπάρχουν ρίσκο στην ισχιακη προβολή....σου εύχομαι να γυρίσει το μωράκι σου και να πάνε όλα όπως τα θες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από συσπάσεις πως τα πάτε ;;;Την Δευτέρα κλείνω 34 βδομαδες και μπαίνω 35 ,νιώθω πως έχουν αυξηθεί και κάποιες με πονάνε κ ολας χαμηλά .Τις περισσότερες τις παθαίνω το απόγευμα και μου είπε ο γιατρός να κάτσω να ξεκουραστώ αυτές τις δυο βδομαδες μέχρι να μπω στην 36 .Φοβάμαι μην γεννήσω πρόωρα είναι μεγάλο το μωρό και με πιέζει αρκετά !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...