Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 hour ago, Irini85 είπε:

Ραφαηλία μου,

 

Καλησπέρα!

Κι εμένα ο σύζυγός μου έχει 2 μέρες που ήρθε ευτυχως υγιής. Εγώ είχα covid τον Αύγουστο, ευτυχώς όλα καλά!! 

Για τα συμπτώματα είναι λες κ είμαι καλύτερα από ποτέ. Τίποτα δεν εχω...που τον 8ο τον πέρασα ξαπλωτή με πολλή ταλαιπωρία τωρα είμαι χαλαρή. Το μόνο που μου συνέβη είναι ότι το Σάββατο είχα πολλές συσπάσεις για πρώτη φορά και την Κυριακή το πρωί έτρεξε αίμα. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό υποχωρεί ο τράχηλος. Από τότε είμαι τόσο καλά μόνο για τρέξιμο δεν πήγα :grin:

Δεν υπάρχει λόγος άγχους νομίζω...ας πάρουν κ όλες τις εβδομάδες κ ας γεννηθούν υγιή τα παιδάκια μας. Θα κάνουμε υπομονή το πολύ πολύ σε 2-3  εβδομάδες θα ναι στην αγκαλιά μας.

Αααχ Δόξα τω Θεώ εσύ έχεις συμπτώματα για τοκετό από ότι φαίνεται! Σίγουρα το άγχος δεν κάνει καλό σε καμια περίπτωση οπότε και εγώ προσπαθώ να μην αγχώνομαι...με το καλό να γεννησουμε να ησυχάσουμε από τη μια...από την άλλη να ξε-ησυχασουμε χεχεχε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τί κάνετε; Εγώ είμαι αρκετά καλά αν και κατά καιρούς αγχώνομαι..αρχικά να σας πω τα ωραία μας γύρισε ο άντρας μου από Θεσσαλονίκη με κορωνοιο!!!! Οπότε εγώ μένω ακόμα στη μητέρα μου για να είναι μόνος του στο σπίτι...ελπίζω σε μια εβδομάδα να βγάλει αρνητικό τέστ... Τί να κάνουμε; Έχουμε και αναποδιες .. μόνο ελπίζω να μην γεννήσω αυτή τη βδομάδα γιατί δεν θα μπορούμε να γυρίσουμε σπίτι μας με το μωρό και στο σπίτι της μαμάς μου δεν έχω τίποτα για το μωρό...και ενώ εύχομαι να μην γεννήσω συγχρόνως ανησυχώ γιατί δεν έχω καθόλου συμπτώματα τοκετού και σκέφτομαι ότι θα φτάσω 40 εβδομάδα,θα μπω για πρόκληση δεν θα προχωράει και θα κάνω καισαρική.... όλο αυτό σκέφτομαι,την έχω δει ότι το σώμα μου δεν συνεργάζεται δεν ξέρω τι έχω πάθει...μάλλον ορμόνες μου φαίνεται γιατί δεν είναι λογικές οι σκέψεις που κάνω...που στο κάτω κάτω και αυτό να γίνει να μπω με πρόκληση και μετά καισαρική αν δεν βγαίνει δεν πειράζει,απλά τα σκέφτομαι λίγο ολιστικά όλα και κατά καιρούς αγχώνομαι, νόμιζα ότι θα βρεθώ κι με τον άντρα μου επιτέλους και τελικά ούτε αυτο...ουφφφ τέλος πάντων...αυτά τα νέα μου..τώρα περιμένω την Παρασκευή να ξαναπάω στο γιατρό να δούμε αν έχουμε πρόοδο... Πάντως κορίτσια εγώ συσπάσεις δεν έχω νιώσει ακόμα,δεν ξέρω καν πως είναι...έχω λίγα υγρά αλλά όχι περισσότερα από όσο είχα στην εγκυμοσύνη και έχω κάποιες φορές πόνο περιόδου,όχι πόνο κράμπας, αυτό το γλυκό πόνο που λες θα μου έρθει περίοδος...ούτε νιώθω βάρος από κάτω ούτε τίποτα....

Αχ σε καταλαβαίνω με όλα σου τα άγχη! Και εγώ αυτά σκέφτομαι! Ειδικά με τον φυσιολογικό το έχω σκεφτεί κι εγώ ότι θα φάω τους πόνους και στο τέλος θα μου το πάρουν με καισαρική ΑΛΛΑ (τι με ηρέμησε): 1) καταλήγει συνήθως σε καισαρική οταν σε βαζουν για πρόκληση χωρίς να εχουν ξεκινήσει οι δικές σου συσπάσεις 2) αν σπάσουν τα νερά και η μήτρα δεν κάνει συσπάσεις αντί να φας πρόκληση καλύτερα είναι ο σύντροφός να σου ερεθίσει θηλές και να σου χαϊδεύει τη μήτρα. Είναι πολύ πιο αποτελεσματικό. Μας το είπα στο σεμινάριο στο Έλενα. 

Όπως και να έχεις εύχομαι να πάνε όλα καλά και με κοβιντ και με όλα! 

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

είμαι 34 και σήμερα είπα στην γυναικολόγο ότι τις τελευταίες μέρες έχω αρκετές συσπάσεις μέσα στη μέρα στο πάνω μέρος, χωρίς πόνο ή άλλη ενόχληση. Μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό και ότι είναι πολύ νωρίς και μου αύξησε τον μαγνήσιο από 1 σε 2 την ημέρα και μου είπε αν δεν υποχωρήσουν να την καλέσω. Νιώθω και μια ελαφριά πίεση από κάτω που και που. Εγώ όλα αυτά τα θεωρούσα φυσιολογικά αλλά τώρα έχω τρομάξει λίγο..

HELP

Πιστεύω ότι με το μαγνήσιο θα ηρεμήσεις. 

Τεντώματα πάντως αισθάνομαι κι εγώ. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο. 

3 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Αααχ Δόξα τω Θεώ εσύ έχεις συμπτώματα για τοκετό από ότι φαίνεται! Σίγουρα το άγχος δεν κάνει καλό σε καμια περίπτωση οπότε και εγώ προσπαθώ να μην αγχώνομαι...με το καλό να γεννησουμε να ησυχάσουμε από τη μια...από την άλλη να ξε-ησυχασουμε χεχεχε...

Τι εβδομάδα είσαι; Εγώ 35η και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. 

Περιμένω ακόμη να γυρίσει η μπέμπα. Αν γυρίσει θα γυρίσει μέσα στις επόμενες 10 μέρες... Αν όχι 14/10 θα κάνω καισαρική. Θα του πω βέβαια να το καθυστερήσουμε λίγες μέρες αν είναι όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τί κάνετε; Εγώ είμαι αρκετά καλά αν και κατά καιρούς αγχώνομαι..αρχικά να σας πω τα ωραία μας γύρισε ο άντρας μου από Θεσσαλονίκη με κορωνοιο!!!! Οπότε εγώ μένω ακόμα στη μητέρα μου για να είναι μόνος του στο σπίτι...ελπίζω σε μια εβδομάδα να βγάλει αρνητικό τέστ... Τί να κάνουμε; Έχουμε και αναποδιες .. μόνο ελπίζω να μην γεννήσω αυτή τη βδομάδα γιατί δεν θα μπορούμε να γυρίσουμε σπίτι μας με το μωρό και στο σπίτι της μαμάς μου δεν έχω τίποτα για το μωρό...και ενώ εύχομαι να μην γεννήσω συγχρόνως ανησυχώ γιατί δεν έχω καθόλου συμπτώματα τοκετού και σκέφτομαι ότι θα φτάσω 40 εβδομάδα,θα μπω για πρόκληση δεν θα προχωράει και θα κάνω καισαρική.... όλο αυτό σκέφτομαι,την έχω δει ότι το σώμα μου δεν συνεργάζεται δεν ξέρω τι έχω πάθει...μάλλον ορμόνες μου φαίνεται γιατί δεν είναι λογικές οι σκέψεις που κάνω...που στο κάτω κάτω και αυτό να γίνει να μπω με πρόκληση και μετά καισαρική αν δεν βγαίνει δεν πειράζει,απλά τα σκέφτομαι λίγο ολιστικά όλα και κατά καιρούς αγχώνομαι, νόμιζα ότι θα βρεθώ κι με τον άντρα μου επιτέλους και τελικά ούτε αυτο...ουφφφ τέλος πάντων...αυτά τα νέα μου..τώρα περιμένω την Παρασκευή να ξαναπάω στο γιατρό να δούμε αν έχουμε πρόοδο... Πάντως κορίτσια εγώ συσπάσεις δεν έχω νιώσει ακόμα,δεν ξέρω καν πως είναι...έχω λίγα υγρά αλλά όχι περισσότερα από όσο είχα στην εγκυμοσύνη και έχω κάποιες φορές πόνο περιόδου,όχι πόνο κράμπας, αυτό το γλυκό πόνο που λες θα μου έρθει περίοδος...ούτε νιώθω βάρος από κάτω ούτε τίποτα....

Νομιζω οτι απλα εισαι αγχωμενη και με την ατυχια αυτη ειναι λογικο να αγχωνεσαι ακομα περισσοτερο...Προσπαθησε να χαλαρωσεις και ολα θα πανε καλα!!

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

είμαι 34 και σήμερα είπα στην γυναικολόγο ότι τις τελευταίες μέρες έχω αρκετές συσπάσεις μέσα στη μέρα στο πάνω μέρος, χωρίς πόνο ή άλλη ενόχληση. Μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό και ότι είναι πολύ νωρίς και μου αύξησε τον μαγνήσιο από 1 σε 2 την ημέρα και μου είπε αν δεν υποχωρήσουν να την καλέσω. Νιώθω και μια ελαφριά πίεση από κάτω που και που. Εγώ όλα αυτά τα θεωρούσα φυσιολογικά αλλά τώρα έχω τρομάξει λίγο..

HELP

Μην αγχωνεσαι Βασω μου!!Σκεψου οτι εγω εχω απειρες συσπασεις απο 25 εβδομαδων κι ολα καλα...δε γεννησα ακομα χαχα (με 3 μαγνησια max μαλιστα την ημερα και μεχρι πριν λιγο καιρο και διπλη προγεστερονη...)!Μου φαινεται οτι η γιατρος σου ειναι καπως υπερβολικη (δεν το λεω για κακο εννοειται...οι περισσοτεροι εχουν την ταση να υπερβαλουν). Νομιζω οτι οσο περναει ο καιρος ειναι φυσιολογικο να αυξανονται οι συσπασεις, το βασικο ειναι να μη γινονται επωδυνες η τακτικες. Θα σε βοηθησει σιγουρα το μαγνησιο, ξεκουρασου (οσο ειναι εφικτο με τον μικρο φυσικα) κι ολα θα πανε καλα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2022 at 10:28 ΜΜ, Margr είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω με όλα σου τα άγχη! Και εγώ αυτά σκέφτομαι! Ειδικά με τον φυσιολογικό το έχω σκεφτεί κι εγώ ότι θα φάω τους πόνους και στο τέλος θα μου το πάρουν με καισαρική ΑΛΛΑ (τι με ηρέμησε): 1) καταλήγει συνήθως σε καισαρική οταν σε βαζουν για πρόκληση χωρίς να εχουν ξεκινήσει οι δικές σου συσπάσεις 2) αν σπάσουν τα νερά και η μήτρα δεν κάνει συσπάσεις αντί να φας πρόκληση καλύτερα είναι ο σύντροφός να σου ερεθίσει θηλές και να σου χαϊδεύει τη μήτρα. Είναι πολύ πιο αποτελεσματικό. Μας το είπα στο σεμινάριο στο Έλενα. 

Όπως και να έχεις εύχομαι να πάνε όλα καλά και με κοβιντ και με όλα! 

Πιστεύω ότι με το μαγνήσιο θα ηρεμήσεις. 

Τεντώματα πάντως αισθάνομαι κι εγώ. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο. 

Τι εβδομάδα είσαι; Εγώ 35η και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. 

Περιμένω ακόμη να γυρίσει η μπέμπα. Αν γυρίσει θα γυρίσει μέσα στις επόμενες 10 μέρες... Αν όχι 14/10 θα κάνω καισαρική. Θα του πω βέβαια να το καθυστερήσουμε λίγες μέρες αν είναι όλα καλά.

Εγώ είμαι 37+2 ... Διανύω την 38η δηλαδή... Η αλήθεια είναι ότι από την σας έγραψα τα άγχη μου,ξεαγχωθηκα για κάποιο λόγο και έχω αρχίσει και εχω κάποιες μικρές ενοχλήσεις,πολύ διακριτικες... συγκεκριμένα στη λεκάνη και κάποιους πόνους περιόδου...θα δείξει ο,τι είναι να γίνει θα γίνει!!! 

On 19/9/2022 at 10:28 ΜΜ, Margr είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω με όλα σου τα άγχη! Και εγώ αυτά σκέφτομαι! Ειδικά με τον φυσιολογικό το έχω σκεφτεί κι εγώ ότι θα φάω τους πόνους και στο τέλος θα μου το πάρουν με καισαρική ΑΛΛΑ (τι με ηρέμησε): 1) καταλήγει συνήθως σε καισαρική οταν σε βαζουν για πρόκληση χωρίς να εχουν ξεκινήσει οι δικές σου συσπάσεις 2) αν σπάσουν τα νερά και η μήτρα δεν κάνει συσπάσεις αντί να φας πρόκληση καλύτερα είναι ο σύντροφός να σου ερεθίσει θηλές και να σου χαϊδεύει τη μήτρα. Είναι πολύ πιο αποτελεσματικό. Μας το είπα στο σεμινάριο στο Έλενα. 

Όπως και να έχεις εύχομαι να πάνε όλα καλά και με κοβιντ και με όλα! 

Πιστεύω ότι με το μαγνήσιο θα ηρεμήσεις. 

Τεντώματα πάντως αισθάνομαι κι εγώ. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο. 

Τι εβδομάδα είσαι; Εγώ 35η και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. 

Περιμένω ακόμη να γυρίσει η μπέμπα. Αν γυρίσει θα γυρίσει μέσα στις επόμενες 10 μέρες... Αν όχι 14/10 θα κάνω καισαρική. Θα του πω βέβαια να το καθυστερήσουμε λίγες μέρες αν είναι όλα καλά.

Κι εμένα η μεγαλύτερη φοβία μου είναι ότι θα φάω όλους τους πόνους του φυσιολογικού και τελικά θα κάνω καισαρική...για αυτό εύχομαι αν όντως χρειάζεται καισαρική να το καταλάβει νωρίς ο γιατρός και να μην παιδευτω...δεν έχει νόημα να παλεύεις για φυσιολογικο αν έχεις επιπλοκή... ειλικρινα εύχομαι να είμαι για φυσιολογικο ομαλά και όμορφα αν όμως όχι χίλιες φορές να μπω καισαρική νωρίς...όχι μετά από 10 ώρες πόνων.... Έχει ο Θεός παρόλα αυτά, θα δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ καλημέρα τι κάνετε έχω καιρό να γραψω τι κάνουν τα μωράκια σας πως τα πάτε ?? Εγώ η αλήθεια είναι δυσκολεύομαι πολύ πονάνε τα κόκαλα μου πολύ ιδικά τα πλευρά μου πιέζει πολύ η μικρή σε καπια σημεία ....Ξεκηνησα περπάτημα μου είπε ο γιατρός πρέπει να περπατάω γιατί βοηθάει πολύ στον φυσιολογικό τοκετό εχθές μπήκα στον μήνα μου είμαι πολύ χαρούμενη έχω ξεκηνησει δύο μέρες περπάτημα κορίτσια περπατάω τόσο αργά δεν έχω αντοχή καθόλου  νιοθω τόσο έντονη πίεση στο κουτί εκεί κάτω εχθές κουράστηκα και έκανα λίγες  συσπάσεις αλλά δεν με ανχονει γτ ξέρω ότι αυτόν τον μήνα τις θέλουμε τις συσπάσεις την τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να κάνουμε υπέριχο ανοιπομωνω πολύ να την δω την μπέμπα μου .....κορίτσια όσο κιαν φοβάμαι την γέννα ανοιπομωνω τόσο πολύ να γενησω να την πάρω στην αγγαλια μου σήμερα επλινα και τα ρουχαλακια της θα τα σιδερωσω και θα φτιάξω και την βαλίτσα για το μεαιυτηριο να είναι ετυμη. ♥️ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο μενα! Κι εγω εχω συσπασεις καποιες φορες πιο εντονες αλλα προς το παρον ολα πανε οκ οποτε προσπαθω να ειμαι ηρεμη γενικα και να μην αγχωνομαι. Εγω θα γεννησω 3-5 Οκτωβριου ακριβως ημερομηνια θα ξερω σε μια βδομαδα ακριβως εκτος αν μας κανει καμια εκπληξη ο μπεμπης νωριτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές φιλες θα γράψω το ίδιο μήνυμα και στο καφε εξωσωματικής για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, NONI31 είπε:

Αγαπητές φιλες θα γράψω το ίδιο μήνυμα και στο καφε εξωσωματικής για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Κάθε ευλογία να έχει στη ζωή της!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, NONI31 είπε:

Αγαπητές φιλες θα γράψω το ίδιο μήνυμα και στο καφε εξωσωματικής για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Κάθε καλό να έχετε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την θετική σας ενέργεια μπηκα στο νοσοκομείο γιατί έχω πρόωρες συσπάσεις για να τις σταματήσουν μέχρι να ολοκληρώσω τις ενέσεις κορτιζόνης .Είμαι παρά πλ αγχωμένη και φοβισμένη γιατί είμαι ακόμα 34 και 3 ημέρες και δεν θέλω να γεννήσω ακόμα .Ο γιατρός μου λέει ότι θα το παλέψουμε αλλά αν είναι να γίνει θα γίνει .Θέλει να κρατηθώ άλλες δέκα μέρες αλλά ήταν τόσες πολλές οι συσπάσεις δεν το έχω ξανά νιώσει αυτό και τέτοιο φόβο .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια την θετική σας ενέργεια μπηκα στο νοσοκομείο γιατί έχω πρόωρες συσπάσεις για να τις σταματήσουν μέχρι να ολοκληρώσω τις ενέσεις κορτιζόνης .Είμαι παρά πλ αγχωμένη και φοβισμένη γιατί είμαι ακόμα 34 και 3 ημέρες και δεν θέλω να γεννήσω ακόμα .Ο γιατρός μου λέει ότι θα το παλέψουμε αλλά αν είναι να γίνει θα γίνει .Θέλει να κρατηθώ άλλες δέκα μέρες αλλά ήταν τόσες πολλές οι συσπάσεις δεν το έχω ξανά νιώσει αυτό και τέτοιο φόβο .

Ολα καλα να πάνε κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια την θετική σας ενέργεια μπηκα στο νοσοκομείο γιατί έχω πρόωρες συσπάσεις για να τις σταματήσουν μέχρι να ολοκληρώσω τις ενέσεις κορτιζόνης .Είμαι παρά πλ αγχωμένη και φοβισμένη γιατί είμαι ακόμα 34 και 3 ημέρες και δεν θέλω να γεννήσω ακόμα .Ο γιατρός μου λέει ότι θα το παλέψουμε αλλά αν είναι να γίνει θα γίνει .Θέλει να κρατηθώ άλλες δέκα μέρες αλλά ήταν τόσες πολλές οι συσπάσεις δεν το έχω ξανά νιώσει αυτό και τέτοιο φόβο .

Κοριτσι μου, ολα θα πανε καλα!!Σε καθε περιπτωση να σκεφτεσαι οτι εισαι ηδη στο νοσοκομειο κι ακομα κι αν τελικα ξεκινησει ο τοκετος, το μικρουλι σου θα τα παει μια χαρα!Προσπαθησε να χαλαρωσεις οσο περισσοτερο γινεται γιατι και το αγχος επιδεινωνει τις συσπασεις... Ο τραχηλος εχει επηρεαστει μεχρι στιγμης?

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, katerinaki 86 said:

Κοριτσι μου, ολα θα πανε καλα!!Σε καθε περιπτωση να σκεφτεσαι οτι εισαι ηδη στο νοσοκομειο κι ακομα κι αν τελικα ξεκινησει ο τοκετος, το μικρουλι σου θα τα παει μια χαρα!Προσπαθησε να χαλαρωσεις οσο περισσοτερο γινεται γιατι και το αγχος επιδεινωνει τις συσπασεις... Ο τραχηλος εχει επηρεαστει μεχρι στιγμης?

Έτσι μου λέει και ο γιατρός να χαλαρώσω αλλά φοβάμαι μην δεν προλάβω τη δεύτερη δόση κορτιζόνης .Χθες αργά το απόγευμα που τον είδαμε ήταν 2.5 κλειστός ούτε χοάνη είχε κάνει από την εσωτερική πλευρά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KONNA28 είπε:

Έτσι μου λέει και ο γιατρός να χαλαρώσω αλλά φοβάμαι μην δεν προλάβω τη δεύτερη δόση κορτιζόνης .Χθες αργά το απόγευμα που τον είδαμε ήταν 2.5 κλειστός ούτε χοάνη είχε κάνει από την εσωτερική πλευρά 

Αν κρατάει ο τράχηλος μην φοβάσαι, θα προλάβεις! Οι συσπάσεις σταμάτησαν? Πως τις ένιωθες? Με πόνο ή μόνο πετρώματα στην κοιλιά?

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, NONI31 είπε:

Αγαπητές φιλες θα γράψω το ίδιο μήνυμα και στο καφε εξωσωματικής για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

Να σου ζησει!!!! Παντα γερη καλοτυχη και  χαμογελαστη!!!!!

Και εσυ το ιδιο

8 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια την θετική σας ενέργεια μπηκα στο νοσοκομείο γιατί έχω πρόωρες συσπάσεις για να τις σταματήσουν μέχρι να ολοκληρώσω τις ενέσεις κορτιζόνης .Είμαι παρά πλ αγχωμένη και φοβισμένη γιατί είμαι ακόμα 34 και 3 ημέρες και δεν θέλω να γεννήσω ακόμα .Ο γιατρός μου λέει ότι θα το παλέψουμε αλλά αν είναι να γίνει θα γίνει .Θέλει να κρατηθώ άλλες δέκα μέρες αλλά ήταν τόσες πολλές οι συσπάσεις δεν το έχω ξανά νιώσει αυτό και τέτοιο φόβο .

Αου ευχομαι ολα.να πανε καλα.. μη φοβασαι το μωρο ειναι ηδη μεγαλο δεν εχει κινδυνο ολα θα πανε καλα σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...