Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

@KONNA28 οι συσπασεις σου τι ενταση εχουν?  Μεχρι ποσο φτανουν? Εμενα 20 ειναι το μεγιστο! 

Ποσο ειναι το βαρος των εμβρυων σας για πειτε μας και ποσο εβδομαδων ειστε.  Εγω την πεμπτη ημουν 36 και 4 και ηταν 2630 τωρα θα δω την πεμπτη που θα ξανα παω που θα ειμαι 37 και 4 ποσο βαρος θα ειναι! 

Εγώ δυστυχώς έχω ξεκινήσει να κάνω και 100αρες συσπάσεις αλλά όχι συντονισμένες. Ο γιατρός μου λέει να σταματήσω τη δουλειά αλλά είναι αδύνατο! Τουλάχιστον ο τράχηλος μου κρατάει γερά! Εμένα 35+5 ηταν 2,726 και σήμερα έκλεισα αισίως την 36 εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 hours ago, Barbiegatoulis said:

@KONNA28 οι συσπασεις σου τι ενταση εχουν?  Μεχρι ποσο φτανουν? Εμενα 20 ειναι το μεγιστο! 

Ποσο ειναι το βαρος των εμβρυων σας για πειτε μας και ποσο εβδομαδων ειστε.  Εγω την πεμπτη ημουν 36 και 4 και ηταν 2630 τωρα θα δω την πεμπτη που θα ξανα παω που θα ειμαι 37 και 4 ποσο βαρος θα ειναι! 

Στο nst που έβλεπα έφταναν μέχρι 70 80 σε ένταση .Είναι έντονες αλλά δεν είναι όλες έτσι .Εμένα την Τετάρτη ήταν 2610 και ήμουν 34 και τρία σήμερα θα ξανά πάω για υπέρηχο 

6 hours ago, vaso_mpempis said:

Δε θα το ελεγα. Με εχει στεναχωρησει που χρειαστηκε να παρω. Οι τιμες ειναι καλες νομιζω αυριο εχω γιατρους.

 

Επειδη στην πρωτη μου εγκυμοσυνη σπασανε τα νερα, πραγματι δε σταματανε να τρεχουν και μαλιστα ειναι αρκετη ποσοτητα οχι απλα "βραχηκα"

Επισης κατι που με.ειχε βοηθησει πολυ απο τα μαθηματα τοκετου που ειχα κανει ειναι οτι αυτα τα νερα δε μπορεις να τα ελεγχεις, να τ κοψεις οπως τα ουρα ας πουμε

 

Έτσι ακριβώς μου είπε και η μαία ότι είναι όταν σπάνε τα νερά !Ενταξει δεν έχω και καθαρό μυαλό είναι η αλήθεια αυτές τις μέρες όποτε μάλλον για αυτό μπερδεύτηκα .Ευτυχώς σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό όποτε θα δούμε και το αμνιακο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια!!  Ειδα τη μπεμπουλα μου! Ειναι 2500gr και προγραμματισαμε καισαρικη για τις 20/10. 

Να ναι καλα ολα τα παιδακια και μονο προληπτικα να πηγαινουμε σε γιατρους :x

  • Μου αρέσει 6

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/9/2022 at 3:17 ΜΜ, Simona είπε:

@Dimitra97 Ti kaneis,pos eisai?Ola kala?Exw kairo na sou grapsw na mathw ta nea sou!❤❤❤

Καλησπέρα κορίτσι μ καλά είμαι εσύ τι κάνεις  το μπεμπινι σου πως είναι ??♥️ Εγώ. Αύριο απόγευμα έχω ραντεβού να δούμε την μικρή Μ.. επιτελουςςς πως και πως περίμενα ♥️

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, οσες γεννατε με προγραμμαμματισμενη καισαρικη, ποσων εβδομαδων θα ειστε;

Εγω θα ειμαι 38+1

Στον γιο μου σπασανε τα νερα 39+5

Και κου φαινεται νωρις το 38+1. Βεβαια στον γιο μου ολα εδειξαν οτι επρεπε να εχω παει νωριτερα για προκληση ισως...

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το γιατρό, είμαι 38+2 κι η μικρή είναι μια χαρα 3.400 κανονικα εχω πητ 8/10, αλλα κολπικά  θα με εξετασει την αλλη εβδομάδα να δούμε τι γίνεται.

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια μου, οσες γεννατε με προγραμμαμματισμενη καισαρικη, ποσων εβδομαδων θα ειστε;

Εγω θα ειμαι 38+1

Στον γιο μου σπασανε τα νερα 39+5

Και κου φαινεται νωρις το 38+1. Βεβαια στον γιο μου ολα εδειξαν οτι επρεπε να εχω παει νωριτερα για προκληση ισως...

Εγώ θα είμαι 39+2! Εμένα πάλι για μένα αργά μου φαινοταν αλλά είναι το Σάββατο κ πέρασε ο καιρός!! Έχω ακούσει ξανά όμως ότι πάνε στις 38 εβδομάδες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια!!  Ειδα τη μπεμπουλα μου! Ειναι 2500gr και προγραμματισαμε καισαρικη για τις 20/10. 

Να ναι καλα ολα τα παιδακια και μονο προληπτικα να πηγαινουμε σε γιατρους :x

Καλησπέρα σας. Είμαι απ' τις μανούλες Νοεμβρίου. Ήθελα να σας ρωτήσω στις 20/10 κανονισατε καισαρική λόγω ινσουλίνης; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια μου, οσες γεννατε με προγραμμαμματισμενη καισαρικη, ποσων εβδομαδων θα ειστε;

Εγω θα ειμαι 38+1

Στον γιο μου σπασανε τα νερα 39+5

Και κου φαινεται νωρις το 38+1. Βεβαια στον γιο μου ολα εδειξαν οτι επρεπε να εχω παει νωριτερα για προκληση ισως...

38+2 εκλεισα κι εγω. Τον γιο μου τον ειχα γεννησει 38+4 παλι προγραμματισμενα. Αυτο που μου εχει πει ο γιατρος μου ειναι οτι κανονικα αφηνει να συμπληρωθουν 39 εβδομαδες, απλα λογω της δικης μου περιπτωσης και για να μη χρειαστει εννοειται να παω με ολικη ναρκωση λογω των αντιπηκτικων δε ρισκαρουμε για πιο αργα. Εγω να σου πω την αληθεια μου, απλα παρακαλαω να περασει αυτη η μια εβδομαδα και να φτασουμε στο ραντεβου...εχω τοσες πολλες συσπασεις και νιωθω τετοια πιεση χαμηλα που καθε μερα λεω παει σημερα θα γεννησω...στο γιο μου δεν ειχα τιποτα κι εσπασαν τα νερα λιγο πριν το χειρουργειο, οποτε ολα ειναι σχετικα θα μου πεις...οπως και να 'χει παντως πολυ αγχος κι αυτο!Την Παρασκευη θα παω Ιασω για καρδιοτοκογραφημα και υπερηχο...ελπιζω ο μπεμπης να παραμεινει στη θεση του τουλαχιστον μεχρι τοτε!!

5 ώρες πρίν, Katerina A. είπε:

Καλημέρα!! Καμία άλλη μαμά για το Σάββατο?? 1/1??? Ή θα κάνω εγώ την αρχή;; 

Μαλλον θα κανεις το ποδαρικο για τον μηνα...εκτος απροοπτου βεβαια!! Εγω παω Τριτη 4.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Δε θα το ελεγα. Με εχει στεναχωρησει που χρειαστηκε να παρω. Οι τιμες ειναι καλες νομιζω αυριο εχω γιατρους.

 

Επειδη στην πρωτη μου εγκυμοσυνη σπασανε τα νερα, πραγματι δε σταματανε να τρεχουν και μαλιστα ειναι αρκετη ποσοτητα οχι απλα "βραχηκα"

Επισης κατι που με.ειχε βοηθησει πολυ απο τα μαθηματα τοκετου που ειχα κανει ειναι οτι αυτα τα νερα δε μπορεις να τα ελεγχεις, να τ κοψεις οπως τα ουρα ας πουμε

 

Τι σου είπαν οι γιατροί; Μη στενοχωριέσαι, ευτυχώς είναι για λίγο διάστημα,σύντομα θα γεννήσεις και θα τελειώσει και αυτή η περιπέτεια! 

6 ώρες πρίν, Katerina A. είπε:

Καλημέρα!! Καμία άλλη μαμά για το Σάββατο?? 1/1??? Ή θα κάνω εγώ την αρχή;; 

Μάλλον εσύ θα είσαι η πρώτη!!! Με το καλό!!! Κορίτσια μου να σας πω και εγώ τα νέα μου, εγώ πήγα στο γιατρό στις 37+4 και το μωρό ήταν 2,930 μια χαρά μου είπε ο γιατρός αν και μου φάνηκε λίγο μικρούλα, με εξέτασε κολπικά και μου είπε ότι έχει κατέβει το μωρό και έχει ωριμάσει ο τράχηλος και θα ξαναπάω την Πέμπτη που θα είναι 38+3(μπορεί και να σας τα ξαναείπα αυτά δεν θυμάμαι..) γενικά σκεφτόμαστε για πρόκληση τοκετού, μου το έχει προτείνει ο γιατρός πολύ καιρό τώρα στις 39 εβδομάδες,για εμένα αυτό είναι σε μια εβδομάδα ακριβώς,στις 3/10 , θεωρεί την καλύτερη φάση για τοκετό μια εβδομάδα πριν την ΠΗΤ,με την προϋπόθεση ότι έχουμε ώριμο τράχηλο,αλλιώς θα περιμένουμε...οπότε κοντοζυγωνει επικίνδυνα και η δική μου ώρα... χεχεχ έχουμε καμία αλλά μανουλα που έχει γεννήσει με πρόκληση; Αν και άκουσα και αρνητικά για την πρόσκληση,τα σκέφτηκα αρκετα και με αναπαύει έτσι όπως μου τα έχει πει ο γιατρός μου (μπορεί να λέω αλλά μετά τον τοκετό χαχχα δεν ξέρω...τα συμπεράσματα θα σας τα πω αφού γεννήσω)αλλά γενικά δεν χαλάει το να γεννήσω προγραμματισμένα... τέλος πάντων αυτά από εμένα...να σας πω επίσης ότι κάθε μέρα νιώθω και πιο βαριά ως είναι αναμενόμενο και νιώθω και μικρά πονακια σε διάφορα σημεία της λεκάνης,στα κόκκαλα δηλαδή είτε από κάτω είτε στο πλάι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι απ' τις μανούλες Νοεμβρίου. Ήθελα να σας ρωτήσω στις 20/10 κανονισατε καισαρική λόγω ινσουλίνης; 

Εχω κανει παλι καισαρικη και δεν θα δοκιμαζα φυσιολογικο ξανα οποτε ειχαμε πει εξ αρχης οτι θα εκανα καισαρικη. Η ινσουλινη δεν παιζει ρολο θεωρω.. σε μενα τουλαχιστον. Παιρνω 8 μοναδες μονο.

4 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Εγω φυσιολογικα γενναω οποτε δεν ξερω ποτε γινονται οι καισαρικες! 

Τελεια!!!!!! Εκανα πραγματικα τα παντα για να γεννησω κι εγω φυσιολογικα τον γιο μου αλλα δεν τα καταφεραμε.

Να ναι καλα τα παιδακια μας :x

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

38+2 εκλεισα κι εγω. Τον γιο μου τον ειχα γεννησει 38+4 παλι προγραμματισμενα. Αυτο που μου εχει πει ο γιατρος μου ειναι οτι κανονικα αφηνει να συμπληρωθουν 39 εβδομαδες, απλα λογω της δικης μου περιπτωσης και για να μη χρειαστει εννοειται να παω με ολικη ναρκωση λογω των αντιπηκτικων δε ρισκαρουμε για πιο αργα. Εγω να σου πω την αληθεια μου, απλα παρακαλαω να περασει αυτη η μια εβδομαδα και να φτασουμε στο ραντεβου...εχω τοσες πολλες συσπασεις και νιωθω τετοια πιεση χαμηλα που καθε μερα λεω παει σημερα θα γεννησω...στο γιο μου δεν ειχα τιποτα κι εσπασαν τα νερα λιγο πριν το χειρουργειο, οποτε ολα ειναι σχετικα θα μου πεις...οπως και να 'χει παντως πολυ αγχος κι αυτο!Την Παρασκευη θα παω Ιασω για καρδιοτοκογραφημα και υπερηχο...ελπιζω ο μπεμπης να παραμεινει στη θεση του τουλαχιστον μεχρι τοτε!!

Μαλλον θα κανεις το ποδαρικο για τον μηνα...εκτος απροοπτου βεβαια!! Εγω παω Τριτη 4.

Ευχαριστω πολυ

Ολα να πανε καλα.... με το καλο ο μπεμπακος σου!!!

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...