Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Αυτο το φαρμακο το πηρα κι εγω τις πρωτες μερες μετα την καισαρικη. Βοηθαει για να καθαρισει η μητρα αλλα δε θυμαμαι πως ακριβως.

Πρωτη φορα ακουω οτι κοβει τον θηλασμο. Εγω θηλασα χωρις κανενα προβλημα και μαλιστα απο την αρχη ειχα πολυ γαλα

Ναι στο e-lactancia το έχουν στο στο high risk. Και φρικαρα εννοείται. Η φίλη στο Ιασώ το πήρε και δεν θήλασε καθόλου. Και πολλές άλλες γυναίκες...

Μου είπαν ότι Έλενα το χορηγούν. Αν χάσω και τον θηλασμό πέρα από τον φυσιολογικό τοκετό που έχει πάει περίπατο θα στενοχωρηθώ απίστευτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Margr είπε:

Ναι στο e-lactancia το έχουν στο στο high risk. Και φρικαρα εννοείται. Η φίλη στο Ιασώ το πήρε και δεν θήλασε καθόλου. Και πολλές άλλες γυναίκες...

Μου είπαν ότι Έλενα το χορηγούν. Αν χάσω και τον θηλασμό πέρα από τον φυσιολογικό τοκετό που έχει πάει περίπατο θα στενοχωρηθώ απίστευτα...

Ναι ουτε εγω θα ηθελα να χασω τον θηλασμο

Ευτυχως που το ανεφερες θα το ρωτησω.. μου κανει εντυπωση γιατι στο Ελενα εχει πολυ καλο τμημα θηλασμου, ισως οι γυναικολογοι δεν ειναι ενημερωμενοι

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Ναι ουτε εγω θα ηθελα να χασω τον θηλασμο

Ευτυχως που το ανεφερες θα το ρωτησω.. μου κανει εντυπωση γιατι στο Ελενα εχει πολυ καλο τμημα θηλασμου, ισως οι γυναικολογοι δεν ειναι ενημερωμενοι

Ρώτα και εσύ θα ρωτήσω και εγώ... Αν και αν το έχεις πάρει ήδη στον προηγούμενο τοκετό μπορεί εσένα να μην σε πιάνουν οι παρενέργειες στη γαλουχία...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Margr είπε:

Ρώτα και εσύ θα ρωτήσω και εγώ... Αν και αν το έχεις πάρει ήδη στον προηγούμενο τοκετό μπορεί εσένα να μην σε πιάνουν οι παρενέργειες στη γαλουχία...

Αυτο που με προβληματισε επισης ειναι αν εχει παρενεργειες μονο στη γαλουχια η αν μπορει να βλαψει το παιδι διοτι στη 2η περιπτωση αλλαζει πολυ...ειμαι σε σοκ ακομα.. 

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!! Βλέπω ότι μιλάτε για το μιτροταν. Αν έχετε σκοπό να θηλάσετε, πείτε στον γιατρό να μη σας το χορηγήσει γιατι τη δουλειά του μιτροταν θα την κάνει ο θηλασμός.  Δε βλάπτει το παιδί ή χορηγηση του όμως επειδή προκαλεί συσπάσεις όπως ο θηλασμός, το σώμα ενδέχεται να μπερδευτεί και να υπονομευσει την παραγωγή γάλακτος. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/10/2022 at 3:31 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα

Σημερα στον υπερηχο μου ειπε οτι εχω πολυ αμνιακο. Λιγο τσιμπημενο.. στα φυσιολογικα ορια μεν, αλλα στα ανωτατα.  Εχει καμια σας κατι παρομοιο;; το εβγαλε 22cm

Εμένα για αυτο με έβαλε για καισαρικη 20 μερες πριν την ΠΗΤ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, NONI31 είπε:

Εμένα για αυτο με έβαλε για καισαρικη 20 μερες πριν την ΠΗΤ!!

Εγω ηδη εχω προγραμματισμενη καισαρικη 38 εβδομαδων+1 δε πρεπει να μπω νωριτερα. Τεσπα, επρεπε να γινει κι αυτο για να ειναι ολη η εγκυμοσυνη μου χαλια. Χαχαχα

Θυμασαι τις τιμες σου;

Ελπιζω να μη γεννησω νωριτερα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αυτο που με προβληματισε επισης ειναι αν εχει παρενεργειες μονο στη γαλουχια η αν μπορει να βλαψει το παιδι διοτι στη 2η περιπτωση αλλαζει πολυ...ειμαι σε σοκ ακομα.. 

Συγγνώμη αν σε τάραξα... Δεν επηρεάζει το παιδί, μόνο την απόδοση του θηλασμού. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Για το μιτροταν ισχυει αυτο που ειπε η @Polly1. Μπορει να επηρεασει την παραγωγη αλλα οχι το μωρο. Αν θηλασετε, το καλυτερο ειναι να ζητησετε να μη σας το δωσουν. Ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει κανενας λογος να δινεται σε θηλαζουσες. Συμβουλη: Οσες εχετε fb και θελετε να θηλασετε να γινετε μελη στην εθελοντικη ομαδα υποστηριξης μητρικου θηλασμου. Θα ωφεληθειτε απιστευτα απο τα αρχεια και τις απαντησεις σε αποριες αλλων κοριτσιων και θα βρειτε απαντηση σε οτιδηποτε μπορει να σας προβλημπροβληματιζει.

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημεραα!!!

Γέννησα σήμερα κι εγώ. 39 και 2 ημερών με φυσιολογικό πανεύκολο τοκετο. Ήρθα 9μιση στην κλινική με πόνους τοκετού κ λιγο αίμα και στις 12μιση είχα γεννήσει το κοριτσάκι μου με 3,150g.

Είναι η υπέρτατη ευτυχία!!

PS: Έχω βγάλει τόσες αιμορροϊδες που είναι αδύνατον να καθίσω στον ποπο μου. Αλλά στάθηκα τυχερή με μια φοβερή μαία εδώ η οποία μου έβαλε πάγο για 10 λεπτά κ μετά βάλαμε κ ξυλοκαΐνη. Επίσης, όταν πάω τουαλέτα δε σκουπίζομαι μόνο πλένομαι με δροσερό νερό και ήδη Κορίτσια είμαι ανακουφισμένη. Ελπίζω να σας βοήθησα που αχρείαστη να ναι η συμβουλή. 

Καλή Λευτεριά σε όλες!! Είναι ένα πραγματικό θαύμα αυτό που συμβαίνει!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια καλημεραα!!!

Γέννησα σήμερα κι εγώ. 39 και 2 ημερών με φυσιολογικό πανεύκολο τοκετο. Ήρθα 9μιση στην κλινική με πόνους τοκετού κ λιγο αίμα και στις 12μιση είχα γεννήσει το κοριτσάκι μου με 3,150g.

Είναι η υπέρτατη ευτυχία!!

PS: Έχω βγάλει τόσες αιμορροϊδες που είναι αδύνατον να καθίσω στον ποπο μου. Αλλά στάθηκα τυχερή με μια φοβερή μαία εδώ η οποία μου έβαλε πάγο για 10 λεπτά κ μετά βάλαμε κ ξυλοκαΐνη. Επίσης, όταν πάω τουαλέτα δε σκουπίζομαι μόνο πλένομαι με δροσερό νερό και ήδη Κορίτσια είμαι ανακουφισμένη. Ελπίζω να σας βοήθησα που αχρείαστη να ναι η συμβουλή. 

Καλή Λευτεριά σε όλες!! Είναι ένα πραγματικό θαύμα αυτό που συμβαίνει!

Να σας ζησει!!! Να ναι γερο και καλοτυχο!!!! Καλη αναρρωση σε σενα ευχομαι απο σημερα να εισαι καλυτερα

:x

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας πω κ εγώ τα νέα μας γέννησα χθες ένα όμορφο αγοράκι 36 κ 2 είμαστε μια χαρά και οι δυο με έπιασαν οι πόνοι κ βγήκε πολύ γρήγορα!!

 

επισης να σας πω ότι γέννησα με φυσιολογικό τοκετό κ μ έφεραν μίτροταν να πάρω κ εγώ δεν ισχύει μόνο σε καισαρική επειδή προσπαθώ να θηλάσω ρώτησα αν κάνει κ μ είπαν ότι είναι για να καθαρίσει η μήτρα δεν πειράζει το παιδί κ το θηλασμό χθες το πηρα σήμερα δε ξέρω αν θα το πάρω !!!❤️❤️❤️Κορίτσια με το καλό κ εσείς!!!!τα φιλια μας 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrysoulaAA είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω κ εγώ τα νέα μας γέννησα χθες ένα όμορφο αγοράκι 36 κ 2 είμαστε μια χαρά και οι δυο με έπιασαν οι πόνοι κ βγήκε πολύ γρήγορα!!

 

επισης να σας πω ότι γέννησα με φυσιολογικό τοκετό κ μ έφεραν μίτροταν να πάρω κ εγώ δεν ισχύει μόνο σε καισαρική επειδή προσπαθώ να θηλάσω ρώτησα αν κάνει κ μ είπαν ότι είναι για να καθαρίσει η μήτρα δεν πειράζει το παιδί κ το θηλασμό χθες το πηρα σήμερα δε ξέρω αν θα το πάρω !!!❤️❤️❤️Κορίτσια με το καλό κ εσείς!!!!τα φιλια μας 

Καλημερα!!! Να σου ζησει να ναι παντα γερο και χαμογελαστουλι το μπεμπακι σου!!!! Καλη αναρρωση :x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...