Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

@Irini85 και @xrysoulaAA να σας ζησουν τα μπεμπακια σας!!!Παντα γερα και καλοτυχα!!

@xrysoulaAA kai @Irini85 na sas zisoun ta morakia sas...Gera kai eutixismena na einai..kali anarosi se esas..filakia❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ζησουν τα παιδακια σας κοριτσια και με το καλο και στις επομενες!

Γεννησα κι εγω με καισαρικη την Κυριακη στις 38+1 εναν υπεροχο μπεμπη 2.980!

Είμαστε ήδη στο σπίτι μας απο την Τεταρτη και παλεύουμε να βρούμε τα πατήματά μας! Γενικα τα αλλα δυο παιδακια μου είναι πολυ συνεργάσιμα προς το παρον απλα εγω εχω μπει ηδη στην καθημερινοτητα με τα παιδια απο δουλειες του σπιτιου μεχρι δραστηριοτητες των παιδιων και η κουραση παει συννεφο!

Για το μιτροταν που λεγατε δεν ειναι απαραιτητο να το πιειτε σε χαπι. Νομιζω στη καισαρικη στο βαζουν ουτως η αλλως στα φαρμακα κατα τη διαρκεια της επεμβασης απλα δεν το ξερεις. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια καλημεραα!!!

Γέννησα σήμερα κι εγώ. 39 και 2 ημερών με φυσιολογικό πανεύκολο τοκετο. Ήρθα 9μιση στην κλινική με πόνους τοκετού κ λιγο αίμα και στις 12μιση είχα γεννήσει το κοριτσάκι μου με 3,150g.

Είναι η υπέρτατη ευτυχία!!

PS: Έχω βγάλει τόσες αιμορροϊδες που είναι αδύνατον να καθίσω στον ποπο μου. Αλλά στάθηκα τυχερή με μια φοβερή μαία εδώ η οποία μου έβαλε πάγο για 10 λεπτά κ μετά βάλαμε κ ξυλοκαΐνη. Επίσης, όταν πάω τουαλέτα δε σκουπίζομαι μόνο πλένομαι με δροσερό νερό και ήδη Κορίτσια είμαι ανακουφισμένη. Ελπίζω να σας βοήθησα που αχρείαστη να ναι η συμβουλή. 

Καλή Λευτεριά σε όλες!! Είναι ένα πραγματικό θαύμα αυτό που συμβαίνει!

Κοριτσιιιι  Μ γλυκό να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και δυνατό εύχομαι ότι καλύτερο ❤️

13 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω κ εγώ τα νέα μας γέννησα χθες ένα όμορφο αγοράκι 36 κ 2 είμαστε μια χαρά και οι δυο με έπιασαν οι πόνοι κ βγήκε πολύ γρήγορα!!

 

επισης να σας πω ότι γέννησα με φυσιολογικό τοκετό κ μ έφεραν μίτροταν να πάρω κ εγώ δεν ισχύει μόνο σε καισαρική επειδή προσπαθώ να θηλάσω ρώτησα αν κάνει κ μ είπαν ότι είναι για να καθαρίσει η μήτρα δεν πειράζει το παιδί κ το θηλασμό χθες το πηρα σήμερα δε ξέρω αν θα το πάρω !!!❤️❤️❤️Κορίτσια με το καλό κ εσείς!!!!τα φιλια μας 

Να σου ζήσει το αντράκι σου κορίτσι μου ❤️❤️❤️ γερό και δυνατό να είναι..

6 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Να ζησουν τα παιδακια σας κοριτσια και με το καλο και στις επομενες!

Γεννησα κι εγω με καισαρικη την Κυριακη στις 38+1 εναν υπεροχο μπεμπη 2.980!

Είμαστε ήδη στο σπίτι μας απο την Τεταρτη και παλεύουμε να βρούμε τα πατήματά μας! Γενικα τα αλλα δυο παιδακια μου είναι πολυ συνεργάσιμα προς το παρον απλα εγω εχω μπει ηδη στην καθημερινοτητα με τα παιδια απο δουλειες του σπιτιου μεχρι δραστηριοτητες των παιδιων και η κουραση παει συννεφο!

Για το μιτροταν που λεγατε δεν ειναι απαραιτητο να το πιειτε σε χαπι. Νομιζω στη καισαρικη στο βαζουν ουτως η αλλως στα φαρμακα κατα τη διαρκεια της επεμβασης απλα δεν το ξερεις. 

Καλέ κοριτσιααα μα τι υπέροχα νέα διαβάζω που γεννιούνται τα μωράκια του οκτομβριου να σου ζήσει κοπέλα μου ο μπεμπακος σου  ❤️❤️.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξαφνικά έχω τρομερή δυσκιλιοτητα εκεί π δνε είχα κανένα θέμα με τη. Τουαλέτα λέτε να είναι επίδη έχει κατέβει κιαλο κάτω το μωρό ? Αντιμετωπίζει καπια αυτό το θέμα τώρα στο τέλος και να το έπαθε έτσι ξαφνικά όπως εγώ ....αφού περπατάω και πονάω κάτω χαμηλά στο έντερο Μ πήρα ντουφαλακ αλλά την επόμενη μέρα ξανά το ίδιο  δυστιχος αφήστε π φοβάμαι μην Μ εμφηστουν οι αιμοροιδες τώρα στο τέλος π είναι να γενησω ....  Αύριο θα είμαι 38+3 ανοιπομωνω να γενησω μπορώ να πω ότι ν έχει φύγει ο πολύς φόβος π είχα  με την γέννα  ανοιπομωνω να πάρω στην αγγαλια Μ το κοριτσάκι μου με το καλό κορίτσια  Μ όσες έχουμε μηνει να τα πάρουμε στη. Αγγαλιτσα μας  ❤️❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Να ζησουν τα παιδακια σας κοριτσια και με το καλο και στις επομενες!

Γεννησα κι εγω με καισαρικη την Κυριακη στις 38+1 εναν υπεροχο μπεμπη 2.980!

Είμαστε ήδη στο σπίτι μας απο την Τεταρτη και παλεύουμε να βρούμε τα πατήματά μας! Γενικα τα αλλα δυο παιδακια μου είναι πολυ συνεργάσιμα προς το παρον απλα εγω εχω μπει ηδη στην καθημερινοτητα με τα παιδια απο δουλειες του σπιτιου μεχρι δραστηριοτητες των παιδιων και η κουραση παει συννεφο!

Για το μιτροταν που λεγατε δεν ειναι απαραιτητο να το πιειτε σε χαπι. Νομιζω στη καισαρικη στο βαζουν ουτως η αλλως στα φαρμακα κατα τη διαρκεια της επεμβασης απλα δεν το ξερεις. 

Να σου ζησει ο μπεμπης σου!!!! Να ναι γερος να τον χαιρεστε!!Γρηγορη αναρρωση ευχομαι! Επεστρεψες ηδη στην καθημερινοτητα σε μια βδομαδα;;; ηρωιδα.. 

Ειναι κατι που με ανησυχει γιατι μολις βγω απο το μαιευτηριο θα ειμαι μονη μου με τα παιδια πολλες ωρες.. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 5:14 PM, Dimitra97 said:

Καλησπέρα εγώ την Δευτέρα έχω αυτή την εξέταση και έχω λίγο αγονια να πω την αλήθεια ....να σου πω κάτι όμως  φίλη μην ανχονεσε αφού θα πάρεις αντιβίωση και θα βλέπουν και το μωράκι  σ μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε θα δεις ❤️

 

On 10/5/2022 at 7:53 PM, Margr said:

Έκανα καλλιέργεια, αλλά βρήκα μόνο μύκητες και ακολουθώ αγωγή. Φαντάζομαι όμως ότι αυτό που περνάς το έχουν αντιμετωπίσει κι άλλες γυναίκες. Οπότε κουράγιο!

Είναι τόσες οι παράμετροι που καθορίζουν το μετά τη γέννα. Επίσης, σίγουρα και εγώ ως πρωτότοκη δεν ξέρω καν αν μπορώ να φανταστώ το μετά!! Όσες έχετε γεννήσει έχετε μάλλον καλύτερη ιδέα! Πολύ σημαντικό όμως αυτό που λες στην αρχή! 

Κορίτσια όσες κάνουμε καισαρική θα μας δώσουν φάρμακο μιτροταν που κόβει τον θηλασμό; Πήγα στο γιατρό σήμερα και δεν τον ρώτησα...

Μου είπε οτι εφόσον το ξέρουμε πλέον, και θα πάρω αγωγή κατα τον τοκετο, οι πιθανότητες να νοσήσει ο μικρός είναι πολύ πολύ λίγες... Αλλα , αγχώνομαι. Ασε που θα χάσω 2 μέρες rooming in μαζί του.
Καλά να είναι πάντως, και όλα τα άλλα τα βρίσκουμε

@Irini85, @xrysoulaAA, @eva141722 να σας ζήσουν τα μωράκια σας ! ♥ Και καλή ανάρρωση σε όλες τις μανούλες!

Ερχεται η σειρά όλων μας σιγά σιγά !

Πήγα χτες για το πρώτο NST (τεμπέεελιαζε ο μικρός), ήμουν 36+6 και γιατρός μου είπε οτι ακόμα είναι ψηλά ! Με βλέπω για φουλ ΠΗΤ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2022 at 12:37 ΠΜ, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια ξαφνικά έχω τρομερή δυσκιλιοτητα εκεί π δνε είχα κανένα θέμα με τη. Τουαλέτα λέτε να είναι επίδη έχει κατέβει κιαλο κάτω το μωρό ? Αντιμετωπίζει καπια αυτό το θέμα τώρα στο τέλος και να το έπαθε έτσι ξαφνικά όπως εγώ ....αφού περπατάω και πονάω κάτω χαμηλά στο έντερο Μ πήρα ντουφαλακ αλλά την επόμενη μέρα ξανά το ίδιο  δυστιχος αφήστε π φοβάμαι μην Μ εμφηστουν οι αιμοροιδες τώρα στο τέλος π είναι να γενησω ....  Αύριο θα είμαι 38+3 ανοιπομωνω να γενησω μπορώ να πω ότι ν έχει φύγει ο πολύς φόβος π είχα  με την γέννα  ανοιπομωνω να πάρω στην αγγαλια Μ το κοριτσάκι μου με το καλό κορίτσια  Μ όσες έχουμε μηνει να τα πάρουμε στη. Αγγαλιτσα μας  ❤️❤️

Λοιπον σχετικα με τη δυσκοιλιοτητα. Ειχα και γω πολυ και αιμορροιδες

 Εκοψα λοιπον για 2 βδομαδες τον σιδηρο. Και εφυγαν ολα εχω ηρεμησει. Οι αιμορροδες εξαφανιστηναν και παω καθε μερα τουαλετα ανετα.. καποιες φορες καθς 2η αλλα χωρις κανενα ζορι. Εκανα εξετασεις πριν μια βδομαδα και ειχα 38 οποτε εχω αποφασισει μεχρι να γεννησω (11 μερες εμειναν) να μην ξαναπαρω.

Δε το συστηνω σε καμια περιπτωση αλλα εγω ετσι σωθηκα. Ειμαι τυχερη που εχω καλο σιδηρο

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι 37+2. Έχω τώρα καμία εβδομάδα που με πιάνουν κάτι πονακια στην κοιλιά. Θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη, αλλά είπα να ρωτήσω αν τα έχετε και εσείς. Αναρωτιέμαι αν αυτές είναι οι συσπάσεις. Σίγουρα δεν έχουν περιοδικοτητα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια, είμαι 37+2. Έχω τώρα καμία εβδομάδα που με πιάνουν κάτι πονακια στην κοιλιά. Θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη, αλλά είπα να ρωτήσω αν τα έχετε και εσείς. Αναρωτιέμαι αν αυτές είναι οι συσπάσεις. Σίγουρα δεν έχουν περιοδικοτητα. 

Καλημερα!!!! Καλη εβδομαδα!!! Τωρα στην εβδομαδα που ειμαστε ολα θα τα παθαινουμε!!!!! Η συσπαση κανει και πετρωμα και σφιξιμο. Με το καλο κοριτσι μου!!! Εγω να μαστε καλα θα γεννησω την επομενη Πεμπτη, εσενα που σου εχει πει;;

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!!! Καλη εβδομαδα!!! Τωρα στην εβδομαδα που ειμαστε ολα θα τα παθαινουμε!!!!! Η συσπαση κανει και πετρωμα και σφιξιμο. Με το καλο κοριτσι μου!!! Εγω να μαστε καλα θα γεννησω την επομενη Πεμπτη, εσενα που σου εχει πει;;

Την Τετάρτη θα πάω να με δει αν γύρισε το παιδί. Αν δεν εχει γυρίσει μπαίνω για καισαρική την επόμενη Τρίτη. Και φοβάμαι πάρα πολύ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Margr είπε:

Την Τετάρτη θα πάω να με δει αν γύρισε το παιδί. Αν δεν εχει γυρίσει μπαίνω για καισαρική την επόμενη Τρίτη. Και φοβάμαι πάρα πολύ...

Και εγώ Τρίτη μπαίνω για καισαρική τελικά..!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Margr είπε:

Την Τετάρτη θα πάω να με δει αν γύρισε το παιδί. Αν δεν εχει γυρίσει μπαίνω για καισαρική την επόμενη Τρίτη. Και φοβάμαι πάρα πολύ...

Ειναι λογικο να νιωθεις ανησυχια φοβο κλπ ομως ολα θα πανε καλα! 

Κοριτσια κι εγω ειδα τη μπεμπα σημερα, 2900gr ολα καλα!!! Αναμενουμε..... 9 μερες εμειναν!!! Πως περασε ο καιρος!!

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά το μωρό μας δουλεύει έχω φτάσει 37 και 2 και τελικά όλα καλά έχω κάποιες συσπάσεις αλλά τίποτα που να δείχνει ότι θα γεννήσω τις επόμενες μέρες .Έχω προβληματιστεί όμως ο τράχηλος είναι κλειστός τελείως περπατάω κάνω με την μπάλα πιλάτες κουράζομαι και τίποτα κλειστός και σκληρός .Ο προβληματισμός μου είναι ότι το μωρό την άλλη βδομάδα θα είναι πάνω από 3500 κιλά και εγώ δεν είμαι και πρώτο μπόι είμαι σχετικά κοντή και μικροκαμωμένη όποτε πέρα από ότι δεν αντέχω άλλο από το βάρος που έχω αν συνεχίσω έτσι και φτάσω 39 40 εβδομάδες πως θα βγάλω σχεδόν τέσσερα κιλά μωρό ;Ο γιατρός ελπίζει πως θα γεννήσω μέχρι την άλλη βδομάδα από μόνη μου αλλά άμα δεν ….υπάρχει η πρόκληση σαν λύση που με κλειστό τράχηλο δεν ξέρω τι θα καταφέρουμε .Δεν ξέρω αν θέλω να τραβήξω όλη αυτή την ταλαιπωρία και τελικά να καταλήξω σε καισαρικη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια τελικά το μωρό μας δουλεύει έχω φτάσει 37 και 2 και τελικά όλα καλά έχω κάποιες συσπάσεις αλλά τίποτα που να δείχνει ότι θα γεννήσω τις επόμενες μέρες .Έχω προβληματιστεί όμως ο τράχηλος είναι κλειστός τελείως περπατάω κάνω με την μπάλα πιλάτες κουράζομαι και τίποτα κλειστός και σκληρός .Ο προβληματισμός μου είναι ότι το μωρό την άλλη βδομάδα θα είναι πάνω από 3500 κιλά και εγώ δεν είμαι και πρώτο μπόι είμαι σχετικά κοντή και μικροκαμωμένη όποτε πέρα από ότι δεν αντέχω άλλο από το βάρος που έχω αν συνεχίσω έτσι και φτάσω 39 40 εβδομάδες πως θα βγάλω σχεδόν τέσσερα κιλά μωρό ;Ο γιατρός ελπίζει πως θα γεννήσω μέχρι την άλλη βδομάδα από μόνη μου αλλά άμα δεν ….υπάρχει η πρόκληση σαν λύση που με κλειστό τράχηλο δεν ξέρω τι θα καταφέρουμε .Δεν ξέρω αν θέλω να τραβήξω όλη αυτή την ταλαιπωρία και τελικά να καταλήξω σε καισαρικη 

Και εγώ τα ίδια με τον τράχηλο.. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα με πρόκληση και κατέληξα καισαρική και τώρα ήθελα να πάω για vbac αλλά πάλι τα ίδια με τον τράχηλο οποτε μπαίνω για καισαρική την Τρίτη ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...