Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 10/16/2022 at 9:37 PM, Laky said:

Να σου ζήσει ο μικρός. Να είσαι γερή να το καμαρώνεις κορίτσι μου. Πόσο ήσουν ακριβώς; Είχες κλείσει τις 38 εβδομάδες; Και μετά από πόσες ώρες αποφασίσατε να προβείτε στην καισαρική;

38 ακριβώς !

Μετά από περίπου 9-10 ώρες . Μπήκα για πρόκληση 8, στις 9μιση σπάσαμε τα νερα. φτάνω διαστολή 4 και μετά για ώρες δεν προχωράει καθόλου. Στο ενδιάμεσο είχα full κανονικότατα τις συσπασεις. Μετά είπαμε μαζί με τον γιατρό μου ότι δεν γίνεται αυτό το πράγμα πρέπει να προχωρήσουμε σε καισαρική γιατί το παιδί άρχισε να στρεσάρεται και να πέφτουν και οι παλμοί του.

Και τώρα το μικρό μας θαύμα είναι στην αγκαλίτσα μου και θηλάζει..... Δεν υπάρχει αυτή η ευτυχία....

 

Ευχαριστώ όλους σας για τις ευχές και να ζήσουν και  τα μωράκια στις νέες μανούλες επίσης.... Σιγά-σιγά αυτό το γκρουπ γεμίζει όλο μανούλες!...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Margr είπε:

Γεννήσαμε! Μπήκα χθες βράδυ για να κάνουμε καισαρική το πρωί, στις 3:30 σπάσανε τα νερά, άρχισε να κυλάει φυσιολογικός τοκετός και ευτυχώς προλάβαμε την καισαρική, γιατί το παιδί ήταν ισχιακό και κολλημενο στα τοιχώματα της μήτρας...

Η μπουμπου μας μας γέμισε χαρά! Και στα δικά σας οι υπόλοιπες!! 

Να σου ζήσει κοπέλα Μ να είναι γερή και δυνατή η μπεμπουλα σου ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Και εγώ γέννησα χθες κορίτσια μου! Καισαρική και αφόρητος πόνος αλλά ο μπουμπούκος μου κούκλος!

Να σου ζήσει κορίτσι μου το αντράκι σου. Γιατί αφορητος πόνος; Εννοείς ο πόνος στην τομή; Πόσο ακριβώς ήσουν εχθές και γιατί έκανες καισαρική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου το αντράκι σου. Γιατί αφορητος πόνος; Εννοείς ο πόνος στην τομή; Πόσο ακριβώς ήσουν εχθές και γιατί έκανες καισαρική;

Δεν ξέρω γιατι, είναι η δεύτερη καισαρική μου. Και στην πρώτη πονούσα τις πρώτες 10 μέρες στην τομή αλλά αυτή τη φορά η πρώτη μέρα ήταν βασανιστήριο, δεν με έπιανε κανένα παυσίπονο ούτε στην επισκληρίδειο!39+2 ήμουν και έχω ήδη μια καισαρική.. Δεν κατέβαινε με τίποτα το μωρό ούτε διαστολή ούτε τίποτα!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Δεν ξέρω γιατι, είναι η δεύτερη καισαρική μου. Και στην πρώτη πονούσα τις πρώτες 10 μέρες στην τομή αλλά αυτή τη φορά η πρώτη μέρα ήταν βασανιστήριο, δεν με έπιανε κανένα παυσίπονο ούτε στην επισκληρίδειο!39+2 ήμουν και έχω ήδη μια καισαρική.. Δεν κατέβαινε με τίποτα το μωρό ούτε διαστολή ούτε τίποτα!

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση κορίτσι μου. Να σου ζήσει και πάλι το μωράκι σου. Να είσαι γερή να το καμαρώνεις!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Δεν ξέρω γιατι, είναι η δεύτερη καισαρική μου. Και στην πρώτη πονούσα τις πρώτες 10 μέρες στην τομή αλλά αυτή τη φορά η πρώτη μέρα ήταν βασανιστήριο, δεν με έπιανε κανένα παυσίπονο ούτε στην επισκληρίδειο!39+2 ήμουν και έχω ήδη μια καισαρική.. Δεν κατέβαινε με τίποτα το μωρό ούτε διαστολή ούτε τίποτα!

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Τώρα παρατήρησα ότι γράφεις εδώ! Ήμασταν μαζί στις Μανουλες Φεβρουαρίου 2021! Που συζητάγαμε για τα άγχη μας που είχαμε πρόωρες συσπάσεις και λοιπά! Πω πω σαν χθες μου φαίνεται!Εγώ περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου τον Δεκέμβριο! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Τώρα παρατήρησα ότι γράφεις εδώ! Ήμασταν μαζί στις Μανουλες Φεβρουαρίου 2021! Που συζητάγαμε για τα άγχη μας που είχαμε πρόωρες συσπάσεις και λοιπά! Πω πω σαν χθες μου φαίνεται!Εγώ περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου τον Δεκέμβριο! 

Αα και εσυ νωρίς νωρίς το δεύτερο! Άντε με το καλό!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/10/2022 at 5:22 ΠΜ, KONNA28 είπε:

Να σου ζήσει να είναι γερό κ δυνατό πάντα ❤️.Πως ήταν ο τοκετός ;

Έκανα καισαρικη με επισκληρηδιο, δεν κατάλαβα τίποτα από τη διαδικασία. Η ανάρρωση είναι λίγο δύσκολη γιατί δεν έχω πολύ βοήθεια. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Lenast είπε:

Έκανα καισαρικη με επισκληρηδιο, δεν κατάλαβα τίποτα από τη διαδικασία. Η ανάρρωση είναι λίγο δύσκολη γιατί δεν έχω πολύ βοήθεια. 

Να σου ζήσει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα έχω όλη μέρα πάλι συσπάσεις. Πως καταλαβαίνω ότι πλησιάζει ο τοκετός; Είναι απαραίτητο να σπάσουν τα νερά; Πρέπει να έχω ταυτόχρονα και πόνο; Επίσης γύρω απ' τον αφαλό μου σαν να έχω μελανιασει. Είναι μάλλον απ' το πέτρωμα και φαίνονται οι φλέβες. Είμαι στην 36η εβδομάδα κι ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...