Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Kαλημέρα κοριτσια! Ο μικρος ειναι 25 ημερων σημερα.

Εμενα θηλαζει αποκλειστικα και δεν εχει κολικους αλλα ολη τη νυχτα μουγκριζει και κανει κλανιτσες ή προσπαθει να κανει κακα του. Δε θυμαμαι καθολου στα αλλα παιδια αν το εκαναν. Δε κλαιει απλα σφιγγεται και μουγκριζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς συνεχίζουμε το γάλα του μαιευτηρίου. Ζήτησα από τον παιδίατρο να το αλλάξω να πάρω κάποιο βιολογικό και δεν συμφώνησε. Είπε ότι όσο δεν πειράζει το παιδί το γάλα δεν το αλλάζουμε. 

Εμάς τρώει ευκολα για την ώρα αλλά πολλά πλυντήρια, πολλές διαρροές στην πάνα. Και γενικά αυτό το βραδινό ξύπνημα είναι βάρβαρο. 

Εγώ δεν θήλασα. Έχουμε περάσει και εβδομάδα τώρα που την βάζω πάνω στο στήθος και δεν το θέλει. Κάτι σταγόνες έβγαλα με το χέρι και τώρα που του σταμάτησα το μασάζ σταμάτησαν και αυτές. Σκέφτομαι αν θα νοικιάσω θηλαστρο ή αν θα αποθηλασω. Πολλη σκέψη... Με αγχωνει που το παιδί έχει πιει σύνολο τρεις γουλιες μητρικό. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Kαλημέρα κοριτσια! Ο μικρος ειναι 25 ημερων σημερα.

Εμενα θηλαζει αποκλειστικα και δεν εχει κολικους αλλα ολη τη νυχτα μουγκριζει και κανει κλανιτσες ή προσπαθει να κανει κακα του. Δε θυμαμαι καθολου στα αλλα παιδια αν το εκαναν. Δε κλαιει απλα σφιγγεται και μουγκριζει.

Ακριβως τα ιδια και ο δικος μου!Το κανει και τη μερα βεβαια, οχι μονο τη νυχτα...Κολικους δε δειχνει να εχει,εχει μια μονιμη γκρινια βεβαια και γενικα ειναι πολυ ανησυχος και κλαψιαρης. Κι εγω θηλαζω αποκλειστικα, βαρος παιρνει φουλ, πανες δεν τις προλαβαινουμε, οποτε δεν πειναει σιγουρα...Απο το μαιευτηριο κιολας κλαιει και χτυπιεται μολις τον βαλουμε κατω και αναγκαστικα μερα νυχτα ειμαστε αγκαλια...επειδη βεβαια ολη την ημερα ειμαι μονη μου με τα 2 παιδια, τον βαζω στο μαρσιπο, ουτε εκει του αρεσει αλλα τουλαχιστον αν τον καταφερω και κοιμηθει, συμβιβαζεται και μπορω κι εγω να κανω τις δουλειες μου και να ασχολουμαι με τον μεγαλο μου. Ειχα μια ελπιδα οτι το δευτερο θα μου εβγαινε πιο καλοβολο αλλα τζιφος...τουλαχιστον στον πρωτο μου, οι 24ωρες αγκαλιες ξεκινησαν λιγο αργοτερα, οταν ειχε εντονους κολικους, οχι εξ αρχης!!Και δε λεω, δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο τις αγκαλιτσες, αλλα δυστυχως αν και εχει περασει σχεδον 1 μηνας, δε λεω να συνελθω απο την καισαρικη, με αποτελεσμα να παιρνω ακομα παυσιπονα για μπορω να ανταπεξελθω...Στην πρωτη ειχα συνελθει αμεσως, τωρα ενω μετα την 1η εβδομαδα στο σπιτι ειχα καλυτερευση, μετα απο μερικες μερες ξαναρχισαν οι πονοι...σιγουρα επαιξε ρολο οτι δεν προσεξα καθολου με τις δουλειες και με τα παιδια αλλα δεν ειχα κι αλλη επιλογη...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια εγώ γέννησα χθες τη Μπέμπα 3320 ένας κοριτσαρος .Τελικά τα κατάφερα με την πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά .Σας εύχομαι υγεία στα μωράκια σας όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες μέλλουσα μανούλες έμειναν !!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , KONNA28 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ γέννησα χθες τη Μπέμπα 3320 ένας κοριτσαρος .Τελικά τα κατάφερα με την πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά .Σας εύχομαι υγεία στα μωράκια σας όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες μέλλουσα μανούλες έμειναν !!!

Να σου ζήσει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ γέννησα χθες τη Μπέμπα 3320 ένας κοριτσαρος .Τελικά τα κατάφερα με την πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά .Σας εύχομαι υγεία στα μωράκια σας όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες μέλλουσα μανούλες έμειναν !!!

Μα σ ζήσει κορίτσι μου πάντα γερό κ τυχερό στη ζωή του 

Κορίτσια αυτό με το μουγκρίσματα το κάνει κ εμένα κάπου διάβασα ότι είναι φυσιολογικό Γιατί από εκεί που ήτανε στην κοιλιά και δεν είχανε καθόλου χώρο  τώρα έχουν άπλετο χώρο και προσπαθούν να απλωθούν ε να τεντωθούν μέχρι να βρούνε το τι βολή  τους. Εμένα είναι καλός ο καημένος δεν μπορώ να πω εντάξει κάνει κάτι γκρινιτσεσθελει  λίγο αγκαλίτσα αλλά δεν πειράζει μωρέ μικρακια είναι θα πάρουμε και αγκαλίτσα!εγω έδωσα μεικτό μέχρι κ χθες 20 ημερών αλλά έπαθε σύγχυση θηλές κ δε πιάνει στήθος από τις πρώτες μέρες με το θήλαστρο έβγαζα αλλά σιγά σιγά μειώθηκε πολύ κ λέω να μη ξανά βγάλω παιδεύομαι κ βγάζω ούτε ένα γεύμα του τη μέρα !!!να είναι καλά μωρε κ με τα αλλά γαλατακια μια χαρά θα μεγαλώσουν κ όπως μ είπε η παιδίατρος μ που είναι πολύ μαγκάκι με τέσσερα παιδιά νέα Αλίμονο αν το 2022 έχουμε ακόμα να πούμε για το αν θα θηλάσουμε  τα παιδιά μας η αν θα πιούνε γάλα σκόνη!!!

On 27/10/2022 at 12:44 ΠΜ, Simona είπε:

Nai alakse to..krima einai na ponaei to moraki..tosa galata iparxoun gia ayto to logo.den teriazoun ola se ola ta paidakia...tha vreite ayto pou prepei kai tha deis megali diafora.to perasa kai ksero.sou euxomai na min alakseis polla alla to proto na einai to sosto.ta kaimena mas ta paidakia ti travane kai ayta...oti theleis stile mou❤

Κορίτσι μου σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά από  Χθες η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο καλύτερα και σε συνεννόηση με την παιδίατρο μου είπε να μην αλλάξω ακόμα γάλα να το συνεχίσω έτσι με το να ρεύεται ενδιάμεσα και να δούμε πως πάει από βδομάδα αν είναι το αλλάξουμε!!Σκέφτηκα μήπως είχα φάει εγώ κάτι και τον είχε πειράξει το δικό μου που του είχα δώσει ένα γεύμα και έκανε τις ξινίλες γιατί μέχρι πριν δυο τρεις μέρες ήτανε  καλα δεν καταλάβαινε τίποτα ούτε σταγόνα σε γουλιτσα δεν έβγαζε δεν ξέρω θα δειξει!οσο για κολικούς που λέγαμε μου έδωσε το biogaia 5 σταγόνες κάθε μεσημέρι για μήνες θα το παίρνει αυτό είναι προβιοτικό κ είναι κ για παλινδρομιση λέει μέσα άκακο τελείως απλά βοηθάει στη καλή λειτουργία του πεπτικού που τα βρέφη δεν έχουν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! 20/10 γεννησα κι εγω το κοριτσακι μου! 2870gr !! Δυστυχως μεταφερθηκε αμεσως στην εντατικη μοναδα επειδη ειδαν κατι στην αναπνοη. Εκατσε 5 μερεςβστη θερμοκοιτιδα. Για μια μερα ειχε οξυγονο και την 3η εβγαλε τον ορο. Εγω επρεπε να σηκωθω για να παω να τη βλεπω οποτε οπως καταλαβαινετε λογω κινητρου η αναρρωση ηρθε γρηγορα. 

Την 2η μερα αντλησα το πρωτογαλα.. την 3η μετα με αφηναν να πηγαινω να θηλαζω ανα 2 ωρες.. γδυσου πλυσου φορα ειδικο ρουχο.. 3 μερες προσπαθησαμε πολυ και οι δυο, και τα καταφεραμε! Πηγαινα στη μοναδα και θηλαζα και αντλουσα για να εχουν συμπληρωμα οταν εφευγα.

25/10 την πηραμε και ηρθαμε μαζι σπιτι. Ειναι ολα καλα.. ολα περασαν.

Θα σας πω οτι καταφερα αποκλειστικο θηλασμο μετα απο ολα αυτα!!!!!!!

Ειναι ηρεμη και ησυχη.. τρωει κοιμαται..ειναι τελεια!!!!

Τα παντα μπορουμε κοριτσια!!!

Να ζησουν ολα τα μωρακια!!! Υγεια και χαρες μονο!

  • Μου αρέσει 10

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα! 20/10 γεννησα κι εγω το κοριτσακι μου! 2870gr !! Δυστυχως μεταφερθηκε αμεσως στην εντατικη μοναδα επειδη ειδαν κατι στην αναπνοη. Εκατσε 5 μερεςβστη θερμοκοιτιδα. Για μια μερα ειχε οξυγονο και την 3η εβγαλε τον ορο. Εγω επρεπε να σηκωθω για να παω να τη βλεπω οποτε οπως καταλαβαινετε λογω κινητρου η αναρρωση ηρθε γρηγορα. 

Την 2η μερα αντλησα το πρωτογαλα.. την 3η μετα με αφηναν να πηγαινω να θηλαζω ανα 2 ωρες.. γδυσου πλυσου φορα ειδικο ρουχο.. 3 μερες προσπαθησαμε πολυ και οι δυο, και τα καταφεραμε! Πηγαινα στη μοναδα και θηλαζα και αντλουσα για να εχουν συμπληρωμα οταν εφευγα.

25/10 την πηραμε και ηρθαμε μαζι σπιτι. Ειναι ολα καλα.. ολα περασαν.

Θα σας πω οτι καταφερα αποκλειστικο θηλασμο μετα απο ολα αυτα!!!!!!!

Ειναι ηρεμη και ησυχη.. τρωει κοιμαται..ειναι τελεια!!!!

Τα παντα μπορουμε κοριτσια!!!

Να ζησουν ολα τα μωρακια!!! Υγεια και χαρες μονο!

Και σε περιμέναμε  τοσες μέρες και ανησυχήσαμε! Συγχαρητήρια να σου ζήσει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα! 20/10 γεννησα κι εγω το κοριτσακι μου! 2870gr !! Δυστυχως μεταφερθηκε αμεσως στην εντατικη μοναδα επειδη ειδαν κατι στην αναπνοη. Εκατσε 5 μερεςβστη θερμοκοιτιδα. Για μια μερα ειχε οξυγονο και την 3η εβγαλε τον ορο. Εγω επρεπε να σηκωθω για να παω να τη βλεπω οποτε οπως καταλαβαινετε λογω κινητρου η αναρρωση ηρθε γρηγορα. 

Την 2η μερα αντλησα το πρωτογαλα.. την 3η μετα με αφηναν να πηγαινω να θηλαζω ανα 2 ωρες.. γδυσου πλυσου φορα ειδικο ρουχο.. 3 μερες προσπαθησαμε πολυ και οι δυο, και τα καταφεραμε! Πηγαινα στη μοναδα και θηλαζα και αντλουσα για να εχουν συμπληρωμα οταν εφευγα.

25/10 την πηραμε και ηρθαμε μαζι σπιτι. Ειναι ολα καλα.. ολα περασαν.

Θα σας πω οτι καταφερα αποκλειστικο θηλασμο μετα απο ολα αυτα!!!!!!!

Ειναι ηρεμη και ησυχη.. τρωει κοιμαται..ειναι τελεια!!!!

Τα παντα μπορουμε κοριτσια!!!

Να ζησουν ολα τα μωρακια!!! Υγεια και χαρες μονο!

Να σου ζησει και να τη χαρεις! Μπηκαμε κι εμεις στη ΜΕΝΝ.

Τοσες μερες δεν εγραψα για τη γεννα μου γιατι ειχαν μεινει τα κοριτσια που δεν ειχαν γεννησει και δεν ηθελα να τις τρομαξω.

Γεννησα με προγραμματισμενη καισαρικη αν θυμαστε και θα καναμε ραχιαια. Η ραχιαια δυστυχως δε με επιασε και ξεκινησαν και τα ενιωθα ολα. Μου εκαναν ολικη ναρκωση και ξυπνησα με πανικο στην ανανηψη γιατι δεν ειχα δει το μωρο. Ευτυχως ηταν ολα καλα με ανεβασαν στο δωματιο και εφεραν το μωρο αλλα μου ειπαν για 24ωρες να μη θηλασει το μωρο γιατι μου εβαλαν δυνατα φαρμακα. Ευτυχως το μωρο την επομενη μερα επιασε αμεσως το στηθος και θηλαζει αποκλειστικα.

Οταν ηταν 8 ημερων πηγαμε στην παιδιατρο οπου ειδε καποια σημαδακια στο σωμα του και μας εστειλε για εξετασεις.Το μωρο ειχε οριακα χαμηλα αιμοπεταλια μιλησε με τη μοναδα νεογνων και ζητησαν να δουν κι εκεινοι το μωρο. Πηγαμε την επομενη για εξετασεις και ηταν καλες οποτε ειπαν να τον ξαναδουν 16 ημερων. Δυστυχως το μωρο εκανε σοβαρη θρομβοπενια καναμε εισαγωγη στη μοναδα και ηταν οτιακα να χρειαστει μεταγγιση. Ολο αυτο προκληθηκε απο μενα που εχω αυτοανοση θρομβοπενια σε υφεση τα τελευταια χρονια. Παρολαυτα περασαν αντισωματα απο μενα μεσω του πλακουντα στο μωρο. Το θετικο ειναι οτι το μωρο ανεκαμψε μονο του και ειναι παρωδικο ολο αυτο μεχρι να λειτουργει μονος του ο οργανισμος του. Εχουμε ακομα να κανουμε εξετασεις βεβαια και ελπιζουμε ως το τριμηνο να ειναι ολα μια κακια αναμνηση.

Εμεινε στη ΜΕΝΝ 4 μερες, εγω πηγαινα καθε 3 ωρες και τον θηλαζα, στο ενδιαμεσο γυριζα σπιτι και αντλουσα για να εχει γαλα το βραδυ που δεν επιτρεποταν το επισκεπτηριο. Γενικα μια τρελα και με τα μεγαλυτερα παιδια στο σπιτι και με τρομερο αγχος και στενοχωρια για το μωρο.

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα! 20/10 γεννησα κι εγω το κοριτσακι μου! 2870gr !! Δυστυχως μεταφερθηκε αμεσως στην εντατικη μοναδα επειδη ειδαν κατι στην αναπνοη. Εκατσε 5 μερεςβστη θερμοκοιτιδα. Για μια μερα ειχε οξυγονο και την 3η εβγαλε τον ορο. Εγω επρεπε να σηκωθω για να παω να τη βλεπω οποτε οπως καταλαβαινετε λογω κινητρου η αναρρωση ηρθε γρηγορα. 

Την 2η μερα αντλησα το πρωτογαλα.. την 3η μετα με αφηναν να πηγαινω να θηλαζω ανα 2 ωρες.. γδυσου πλυσου φορα ειδικο ρουχο.. 3 μερες προσπαθησαμε πολυ και οι δυο, και τα καταφεραμε! Πηγαινα στη μοναδα και θηλαζα και αντλουσα για να εχουν συμπληρωμα οταν εφευγα.

25/10 την πηραμε και ηρθαμε μαζι σπιτι. Ειναι ολα καλα.. ολα περασαν.

Θα σας πω οτι καταφερα αποκλειστικο θηλασμο μετα απο ολα αυτα!!!!!!!

Ειναι ηρεμη και ησυχη.. τρωει κοιμαται..ειναι τελεια!!!!

Τα παντα μπορουμε κοριτσια!!!

Να ζησουν ολα τα μωρακια!!! Υγεια και χαρες μονο!

Μπραβο ρε κορίτσια είστε και οι δυο μαχήτριες να την χαίρεσαι να σας ζήσει κ να είναι πάντα καλά κ τυχερή να μας την φιλήσεις !!!! 

4 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Να σου ζησει και να τη χαρεις! Μπηκαμε κι εμεις στη ΜΕΝΝ.

Τοσες μερες δεν εγραψα για τη γεννα μου γιατι ειχαν μεινει τα κοριτσια που δεν ειχαν γεννησει και δεν ηθελα να τις τρομαξω.

Γεννησα με προγραμματισμενη καισαρικη αν θυμαστε και θα καναμε ραχιαια. Η ραχιαια δυστυχως δε με επιασε και ξεκινησαν και τα ενιωθα ολα. Μου εκαναν ολικη ναρκωση και ξυπνησα με πανικο στην ανανηψη γιατι δεν ειχα δει το μωρο. Ευτυχως ηταν ολα καλα με ανεβασαν στο δωματιο και εφεραν το μωρο αλλα μου ειπαν για 24ωρες να μη θηλασει το μωρο γιατι μου εβαλαν δυνατα φαρμακα. Ευτυχως το μωρο την επομενη μερα επιασε αμεσως το στηθος και θηλαζει αποκλειστικα.

Οταν ηταν 8 ημερων πηγαμε στην παιδιατρο οπου ειδε καποια σημαδακια στο σωμα του και μας εστειλε για εξετασεις.Το μωρο ειχε οριακα χαμηλα αιμοπεταλια μιλησε με τη μοναδα νεογνων και ζητησαν να δουν κι εκεινοι το μωρο. Πηγαμε την επομενη για εξετασεις και ηταν καλες οποτε ειπαν να τον ξαναδουν 16 ημερων. Δυστυχως το μωρο εκανε σοβαρη θρομβοπενια καναμε εισαγωγη στη μοναδα και ηταν οτιακα να χρειαστει μεταγγιση. Ολο αυτο προκληθηκε απο μενα που εχω αυτοανοση θρομβοπενια σε υφεση τα τελευταια χρονια. Παρολαυτα περασαν αντισωματα απο μενα μεσω του πλακουντα στο μωρο. Το θετικο ειναι οτι το μωρο ανεκαμψε μονο του και ειναι παρωδικο ολο αυτο μεχρι να λειτουργει μονος του ο οργανισμος του. Εχουμε ακομα να κανουμε εξετασεις βεβαια και ελπιζουμε ως το τριμηνο να ειναι ολα μια κακια αναμνηση.

Εμεινε στη ΜΕΝΝ 4 μερες, εγω πηγαινα καθε 3 ωρες και τον θηλαζα, στο ενδιαμεσο γυριζα σπιτι και αντλουσα για να εχει γαλα το βραδυ που δεν επιτρεποταν το επισκεπτηριο. Γενικα μια τρελα και με τα μεγαλυτερα παιδια στο σπιτι και με τρομερο αγχος και στενοχωρια για το μωρο.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να είναι περάστηκα κ να τα ξεχάσετε γρήγορα να σας ζήσει να είναι πάντα γέροκ τυχερό !!! 
 

η αλήθεια είναι κορίτσια ότι κ εμένα ο μπεμπουλης όταν γεννήθηκε είχε μια παροδική ταχύπνοια μάλλον λόγω προωροτητας γιατί γεννήθηκε 36 και 2 επειδή είχα κάνει ένεσεις κορτιζόνης όμως σε ένα τετράωρο με λίγο οξυγόνο σε χοάνη που του χορηγήθηκε του πέρασε συμβαίνει κ σε τελειομηνα μας είπαν στο νοσοκομείο το ιδιωτικό που γέννησα δεν έχει μενν αλλά τον κράτησαν σε ένα μέρος που έχουν μωράκια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα κ τον παρακολούθησαν για ένα ε24 ωρο αλλιώς τα στέλνουν στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο που έχει η πόλη  ευτυχως πήγαν όλα τέλεια κ μετά ήρθε στο δωμάτιο είναι πολύ δυνατά τα μωράκια μας αν κ μικρούλια είναι θαύματα κια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Να σας ζησουν τα μωρακια!

Εγω γενναω μεχρι μεσα Δεκεμβριου ΠΗΤ.

Αν θελετε βοηθηστε με σε καποια πραγματακια που θελω να παρω για τις πρωτες μερες να μου πειτε αν χρειαζονται τι σας προτεινε ο παιδιατρος:

1.Καθαρο οινοπνευμα για τον αφαλο.Ποσοι βαθμοι;

2.Depon σιροπι;Υπαρχει περιπτωση να παρει νεογεννητο;

3.Βρεφικο γαλα.Να παρω να υπαρχει;Εχω σκοπο να θηλασω

4.Αναρροφητηρας μυτης

5.Θερμομετρο ψηφιακο ή κανονικο;

6.Ζυγαρια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας γενησα και εγώ με έπιασαν πόνοι ξημερώματα 20/10 πήγα στην κλινική είχα δύσκολο τοκετό ταλεπορηθηκα παρά Πόλες ώρες τα κατάφερα μέχρι διαστολή ενια αλλά η μπέμπα Μ ζοριστηκε πάρα πολύ και κατέληξε στο τέλος καισαρική γενησα  πολύ στεναχορια π κατέληξα σε καισαρική αλλά όλα για κάποιο λόγο γινόται το πυστευω αυτό σημασία έχει το κοριτσάκι μ ότι γεννήθηκε κ είναι καλά ...γενησα 7:10 το απόγευμα η μπεμπουλα μου γεννήθηκε 3350 η ανάρρωση Μ πολύ δύσκολη ποναγα παρά πολύ δεν άντεχα τον πόνο της καισαρικής δεν μπορούσα ούτε αγγαλιτσα να την πάρω να την ταισω πολύ στεναχορια τις πρώτες μέρες ούτε να την θηλάσω δεν μπόρεσα στο νοσοκομείο της έδινα μπουκάλι και λίγο στήθος μ πλήγωσε τις θηλές τώρα κορίτσια μου είμαστε σπίτι προσπαθούμε να προσαρμόστουμαι ......αντλώ με θηλαστρο της δίνω λίγο στήθος και της δίνω και ξένο γάλα και εντομεταξυ οριακά να πάθω μαστίτιδα πριν λίγες μέρες αλλά το πρόλαβα πάλι καλά τουλάχιστον είναι πολύ ήσυχο το κοριτσάκι μ και με βοηθάει πολυ αυτό το βράδυ αν δεν την ξυπνήσω για φαγητό δεν ξυπνάει άντε να ξυπνήσει μια φορά από μόνη της το ίδιο και την ημέρα εγώ την ξυπνάω για να φάω είναι πολύ υπναρου .....μόνο όταν τρώει από στήθος ξυπνάει συνεχια μαλον δεν χορταινει με αποτέλεσμα να θέλει κάθε τρεις και λίγο στήθος οπότε μέχρι στιγμής της δίνω από όλα στήθος και γάλα π έχω βγάλει και το βράδυ μια φορά ξένο γάλα για να χορτάσει περισοτερο ......αυτά τα νέα από εμένα να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες κοπέλες γενησατε κορίτσια μου ❤️

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1) 70 βαθμών

2) Ναι, βέβαια, αχρειαστο να είναι

3) Εννοείται να υπάρχει. Δεν ξέρεις αν θα χρειαστείς συμπλήρωμα, πχ.

4,5,6 απαραίτητα επίσης. Θερμόμετρο ψηφιακό σίγουρα. Και μετώπου είναι καλό, αλλά ακριβουτσικο. Γενικά με τα ψηφιακά χάνεις λίγο σε ακρίβεια, αλλά κανένα μωράκι δεν πρόκειται να κάτσει αλλιώς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melie είπε:

1) 70 βαθμών

2) Ναι, βέβαια, αχρειαστο να είναι

3) Εννοείται να υπάρχει. Δεν ξέρεις αν θα χρειαστείς συμπλήρωμα, πχ.

4,5,6 απαραίτητα επίσης. Θερμόμετρο ψηφιακό σίγουρα. Και μετώπου είναι καλό, αλλά ακριβουτσικο. Γενικά με τα ψηφιακά χάνεις λίγο σε ακρίβεια, αλλά κανένα μωράκι δεν πρόκειται να κάτσει αλλιώς.

Το συμπληρωμα ρωτησες τον παιδιατρο ή την κλινικη;Για να μην παρω καποιο στην τυχη.

Επισης αναρροφητηρα για μυξουλες χρησιμοποιουν απο τις πρωτες μερες;

Και τελος ζυγαρια πρεπει να νοικιασω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...