Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εμενα δυστυχως ο μπεμπης δεν τα παει καλα με τον υπνο και οι φωνες κι η φασαρια του μικρου δε βοηθουν...κι εμενα παντως το ιδιο, το κανει επιτηδες. Ο μπεμπης βεβαια κοιμαται μονο στα χερια και κατα βαση στο μαρσιπο (που ειναι και η σωτηρια μου) και με λιγο κινηση, ξεπερναει το θορυβο και συνεχιζει τον υπνο του. Τουλαχιστον, εισαι τυχερη που η μπεμπα ειναι υπναρου, οποτε φανταζομαι οτι μπορεις να ασχολεισαι λιγο παραπανω με τον μικρο σου!Αυτο ειναι που με ζοριζει περισσοτερο απ' ολα!

Nαι τα κοιμάται τα 2μισαωρακια της και καπου εκει βρισκω χρονο για τα υπολοιπα. Βεβαια κανει κατι μαραθωνιους θηλασμους καπου καπου και  με τσακιζει!!!!

Απλα δεν εχω πολλες αντοχες και ωρες ωρες του φωναζω του μικρου τις τελευταιες μερες και εχω γεμισει τυψεις. Με εχει σκασει.. σε ολα οχι! το συζηταμε μετα βεβαια του ζηταω συγγμωμη αν φωναξα κλπ....αλλα ειναι πολυ πολυ δυσκολος. ΣΕ ΟΛΑ ΟΧΙ

Περναω πολλες ωρες μονη μου εντομεταξυ και με τα 2 και με εχει επηρεασει η κουραση. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 hours ago, NONI31 said:

Μα και εγω που θηλάζω αποκλειστικά το παιδι εχει ίκτερο ειναι κίτρινο. Ο γιατρός μου είπε οτι περιμένουμε 2 μηνες να δούμε λόγω του θηλασμού. Δεν το καταλαβαίνω αυτο που σου είπαν 

Μου είπαν ότι υπάρχει ασυμβατότητα στις ομάδες αίματος μας και επειδή εγώ έχω 0 θετικό αυτό έκανε τον ικτερο .Ξανά πήγαμε χθες το βράδυ στο νοσοκομείο και ευτυχώς ήταν σταθερή η χολερυθρινη και δεν κάναμε εισαγωγή .Την βάζω συνέχεια στον ήλιο και μίλησα με την παιδίατρο και για δυο μέρες θα της δώσω λίγο φόρμουλα γιατί ψευτοθηλαζει από μένα και θέλει να αυξήσει τα ουρα της 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , KONNA28 είπε:

Μου είπαν ότι υπάρχει ασυμβατότητα στις ομάδες αίματος μας και επειδή εγώ έχω 0 θετικό αυτό έκανε τον ικτερο .Ξανά πήγαμε χθες το βράδυ στο νοσοκομείο και ευτυχώς ήταν σταθερή η χολερυθρινη και δεν κάναμε εισαγωγή .Την βάζω συνέχεια στον ήλιο και μίλησα με την παιδίατρο και για δυο μέρες θα της δώσω λίγο φόρμουλα γιατί ψευτοθηλαζει από μένα και θέλει να αυξήσει τα ουρα της 

Εμενα ο μικρος εκανε 15.8 ικτερο και ηταν οριακα για λαμπα μια βδομαδα μετα που βγηκαμε απο το μαιευτηριο. Μου ειχα πει κι εμενα η παιδιατρος να δωσω ξενο για να πεσει ο ικτερος αλλα ψαχνοντας και αρθρα γνωστων παιδιατρων οπως του Παπαβεντση πχ ειδα οτι δεν ευθυνεται ο θηλασμος στον ικτερο ουτε οτι βοηθαει το ξενο και δεν εδωσα συνεχισα να θηλαζω φουλ και την αλλη μερα ξαναμετρησαμε και ειχε πεσει στο 9 ο ικτερος. Δεν σου λεω φυσικα να μη δωσεις συμπληρωμα αλλα θελω να πω οτι δεν ευθυνεται ο θηλασμος απαραιτητα για τον ικτερο.

πρίν από 29 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Nαι τα κοιμάται τα 2μισαωρακια της και καπου εκει βρισκω χρονο για τα υπολοιπα. Βεβαια κανει κατι μαραθωνιους θηλασμους καπου καπου και  με τσακιζει!!!!

Απλα δεν εχω πολλες αντοχες και ωρες ωρες του φωναζω του μικρου τις τελευταιες μερες και εχω γεμισει τυψεις. Με εχει σκασει.. σε ολα οχι! το συζηταμε μετα βεβαια του ζηταω συγγμωμη αν φωναξα κλπ....αλλα ειναι πολυ πολυ δυσκολος. ΣΕ ΟΛΑ ΟΧΙ

Περναω πολλες ωρες μονη μου εντομεταξυ και με τα 2 και με εχει επηρεασει η κουραση. 

Βασω σε καταλαβαινω. Ετσι ημουν κι εγω στο δευτερο παιδι. Ο μικρος ηταν λιγοτερο απο 3 ετων και δεν ακουγε τιποτα πειραζε το μωρο κλπ. κι εγω ημουν με χαλια ψυχολογια και του ειχε φωναξει αρκετες φορες και μετα ενιωθα χαλια.

ειναι και για μας και γιαυτα μεταβατικη περιοδος. Τωρα που ειναι 8 ο μεγαλος και 5,5 η μικρη δεν εχουμε τετοια αλλα θεωρω οτι ευθυνεται αφενος οτι ειναι δυο και παιζουν αρκετα μεταξυ τους και αφετερου οτι ειναι μεγαλυτερα και καταλαβαινουν περισσοτερο ακι συνεργαζονται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Nαι τα κοιμάται τα 2μισαωρακια της και καπου εκει βρισκω χρονο για τα υπολοιπα. Βεβαια κανει κατι μαραθωνιους θηλασμους καπου καπου και  με τσακιζει!!!!

Απλα δεν εχω πολλες αντοχες και ωρες ωρες του φωναζω του μικρου τις τελευταιες μερες και εχω γεμισει τυψεις. Με εχει σκασει.. σε ολα οχι! το συζηταμε μετα βεβαια του ζηταω συγγμωμη αν φωναξα κλπ....αλλα ειναι πολυ πολυ δυσκολος. ΣΕ ΟΛΑ ΟΧΙ

Περναω πολλες ωρες μονη μου εντομεταξυ και με τα 2 και με εχει επηρεασει η κουραση. 

Να 'ξερες ποσο σε νιωθω...Ο δικος μου ηταν κι απο πριν πολυ αντιδραστικος αλλα πλεον εχει ξεφυγει η κατασταση...Ακριβως οπως τα λες...ενα τεραστιο ΟΧΙ στα παντα!Κι εγω του φωναζω και νιωθω αφενος τυψεις και αφετερου σαν υστερικη αλλα δεν ξερω πως να τον διαχειριστω πλεον!Προσπαθω παντα με καλο τροπο να τον καλοπιασω αλλα μετα τις 15 φορες που θα χρειαστει να πω το πιο απλο πραγμα κι εκεινος να αρνειται πεισματικα, χανω την ψυχραιμια μου...Κι εγω πλεον μονη μου ειμαι ολη την ημερα. Επισης, δυστυχως δεν εχω αναρρωσει στο 100% απο την καισαρικη και σε συνδυασμο με το οτι δεν κοιμαμαι τη νυχτα λογω του μπεμπη,εχω ζοριστει απειρα!Τι να πω...Ελπιζω σε καλυτερες μερες και για τις δυο μας!!Ειναι σιγουρα μια δυσκολη μεταβατικη περιοδος για ολους, ποσο μαλλον για τα μικρα μας!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2022 at 11:43 AM, eva141722 said:

Εμενα ο μικρος εκανε 15.8 ικτερο και ηταν οριακα για λαμπα μια βδομαδα μετα που βγηκαμε απο το μαιευτηριο. Μου ειχα πει κι εμενα η παιδιατρος να δωσω ξενο για να πεσει ο ικτερος αλλα ψαχνοντας και αρθρα γνωστων παιδιατρων οπως του Παπαβεντση πχ ειδα οτι δεν ευθυνεται ο θηλασμος στον ικτερο ουτε οτι βοηθαει το ξενο και δεν εδωσα συνεχισα να θηλαζω φουλ και την αλλη μερα ξαναμετρησαμε και ειχε πεσει στο 9 ο ικτερος. Δεν σου λεω φυσικα να μη δωσεις συμπληρωμα αλλα θελω να πω οτι δεν ευθυνεται ο θηλασμος απαραιτητα για τον ικτερο.

Βασω σε καταλαβαινω. Ετσι ημουν κι εγω στο δευτερο παιδι. Ο μικρος ηταν λιγοτερο απο 3 ετων και δεν ακουγε τιποτα πειραζε το μωρο κλπ. κι εγω ημουν με χαλια ψυχολογια και του ειχε φωναξει αρκετες φορες και μετα ενιωθα χαλια.

ειναι και για μας και γιαυτα μεταβατικη περιοδος. Τωρα που ειναι 8 ο μεγαλος και 5,5 η μικρη δεν εχουμε τετοια αλλα θεωρω οτι ευθυνεται αφενος οτι ειναι δυο και παιζουν αρκετα μεταξυ τους και αφετερου οτι ειναι μεγαλυτερα και καταλαβαινουν περισσοτερο ακι συνεργαζονται.

Ναι δεν ευθύνεται έχουμε ασυμβατότητα ομάδας αίματος για αυτό ανέβασε ικτερο και συμπλήρωμα μου έδωσε γιατί δεν είχε πολλές κενώσεις και ουρα και ήθελε να αυξήσει την παραγωγή ούρων μπας και πέσει .Τελικά σήμερα κάναμε εισαγωγή στο νοσοκομείο και την έχουν βάλει στη λάμπα .Είμαι να σκάσω που την είδα εκεί και κυρίως που θα την αφήσω μόνη της και θα φύγει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/10/2022 at 8:38 ΠΜ, eva141722 είπε:

Kαλημέρα κοριτσια! Ο μικρος ειναι 25 ημερων σημερα.

Εμενα θηλαζει αποκλειστικα και δεν εχει κολικους αλλα ολη τη νυχτα μουγκριζει και κανει κλανιτσες ή προσπαθει να κανει κακα του. Δε θυμαμαι καθολου στα αλλα παιδια αν το εκαναν. Δε κλαιει απλα σφιγγεται και μουγκριζει.

Και εμάς έτσι ακριβώς έκανε κυρίως πριν από καμιά δεκαριά μέρες...τώρα είμαστε 1 μηνός και 3 μέρες και είναι κάπως καλύτερα...ακόμα μουγκρίζει βέβαια χαχαχχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Να 'ξερες ποσο σε νιωθω...Ο δικος μου ηταν κι απο πριν πολυ αντιδραστικος αλλα πλεον εχει ξεφυγει η κατασταση...Ακριβως οπως τα λες...ενα τεραστιο ΟΧΙ στα παντα!Κι εγω του φωναζω και νιωθω αφενος τυψεις και αφετερου σαν υστερικη αλλα δεν ξερω πως να τον διαχειριστω πλεον!Προσπαθω παντα με καλο τροπο να τον καλοπιασω αλλα μετα τις 15 φορες που θα χρειαστει να πω το πιο απλο πραγμα κι εκεινος να αρνειται πεισματικα, χανω την ψυχραιμια μου...Κι εγω πλεον μονη μου ειμαι ολη την ημερα. Επισης, δυστυχως δεν εχω αναρρωσει στο 100% απο την καισαρικη και σε συνδυασμο με το οτι δεν κοιμαμαι τη νυχτα λογω του μπεμπη,εχω ζοριστει απειρα!Τι να πω...Ελπιζω σε καλυτερες μερες και για τις δυο μας!!Ειναι σιγουρα μια δυσκολη μεταβατικη περιοδος για ολους, ποσο μαλλον για τα μικρα μας!

Αυτο ακριβως... μετα απο 15 φορες χανεις λιγο τον ελεγχο και ανεβαινουν τα ντεσινπελ

Με τις οθονες πως τα πας; εχω καταφερει και βλεπει μονο συγκεκριμενα προγραμματα 1-1.5 ωρα τη μερα. Ειναι 3ετων και 4 μηνων... αλλα νιωθω ωρες ωρες οτι ειμαι στο τσακ να τα παρατησω ολα και να τον αφησω να καει!!!

Εχουν κλειστει κι αυτα μεσα... 

Κι εγω ακομα ποναω...

Δεν ξερω κοριτσια, ανησυχω λιγο για την ψυχολογια μου.. νιωθω λες και ειμαι κακοποιημενη.. σαν ενα κομματι κρεας.. βλεπω το σωμα μου και το λυπαμαι!!!! Ακουγεται χαζο.. μολις μου χαρισε την κορη μου!!!! Δεν ξερω τι μου εχει συμβει

Κλαιω πολυ συχνα χωρις να καταλαβαινω γιατι..

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Ναι δεν ευθύνεται έχουμε ασυμβατότητα ομάδας αίματος για αυτό ανέβασε ικτερο και συμπλήρωμα μου έδωσε γιατί δεν είχε πολλές κενώσεις και ουρα και ήθελε να αυξήσει την παραγωγή ούρων μπας και πέσει .Τελικά σήμερα κάναμε εισαγωγή στο νοσοκομείο και την έχουν βάλει στη λάμπα .Είμαι να σκάσω που την είδα εκεί και κυρίως που θα την αφήσω μόνη της και θα φύγει. 

Κορίτσι μου υπομονή σκέψου μόνο ότι είμαι για καλό της !!!ππσο σου είπε ότι θα μείνει στη λάμπα;;γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κ δύναμη σε εσάς!!

22 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Να 'ξερες ποσο σε νιωθω...Ο δικος μου ηταν κι απο πριν πολυ αντιδραστικος αλλα πλεον εχει ξεφυγει η κατασταση...Ακριβως οπως τα λες...ενα τεραστιο ΟΧΙ στα παντα!Κι εγω του φωναζω και νιωθω αφενος τυψεις και αφετερου σαν υστερικη αλλα δεν ξερω πως να τον διαχειριστω πλεον!Προσπαθω παντα με καλο τροπο να τον καλοπιασω αλλα μετα τις 15 φορες που θα χρειαστει να πω το πιο απλο πραγμα κι εκεινος να αρνειται πεισματικα, χανω την ψυχραιμια μου...Κι εγω πλεον μονη μου ειμαι ολη την ημερα. Επισης, δυστυχως δεν εχω αναρρωσει στο 100% απο την καισαρικη και σε συνδυασμο με το οτι δεν κοιμαμαι τη νυχτα λογω του μπεμπη,εχω ζοριστει απειρα!Τι να πω...Ελπιζω σε καλυτερες μερες και για τις δυο μας!!Ειναι σιγουρα μια δυσκολη μεταβατικη περιοδος για ολους, ποσο μαλλον για τα μικρα μας!

 

πρίν από 27 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Αυτο ακριβως... μετα απο 15 φορες χανεις λιγο τον ελεγχο και ανεβαινουν τα ντεσινπελ

Με τις οθονες πως τα πας; εχω καταφερει και βλεπει μονο συγκεκριμενα προγραμματα 1-1.5 ωρα τη μερα. Ειναι 3ετων και 4 μηνων... αλλα νιωθω ωρες ωρες οτι ειμαι στο τσακ να τα παρατησω ολα και να τον αφησω να καει!!!

Εχουν κλειστει κι αυτα μεσα... 

Κι εγω ακομα ποναω...

Δεν ξερω κοριτσια, ανησυχω λιγο για την ψυχολογια μου.. νιωθω λες και ειμαι κακοποιημενη.. σαν ενα κομματι κρεας.. βλεπω το σωμα μου και το λυπαμαι!!!! Ακουγεται χαζο.. μολις μου χαρισε την κορη μου!!!! Δεν ξερω τι μου εχει συμβει

Κλαιω πολυ συχνα χωρις να καταλαβαινω γιατι..

Κορίτσια σας νιώθω και εγώ απόλυτα παρόλο που ο μικρός μ μένα είναι πιο μεγάλος είναι στα πέντε και καταλαβαίνει πολλά πράγματα παρόλαυτα κάνει κι αυτός τα δικά τους όρους και εγώ χάνω την ψυχραιμία μου και δεν πρέπει πραγματικά δεν πρέπει και είναι κλεισμένα όντως μες στο σπίτι και τι να κάνουμε όσον αφορά τώρα για το σώμα που λες Βάσω μου είναι ορμόνες τώρα, οι ορμόνες της λοχίας λένε ότι είναι πολύ χειρότερες ακόμα και απο της εγκυμοσύνης κάνε υπομονή πάρε βαθιές ανάσες θα περάσουν όλα που θα πάει θα περάσουν

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Οσες μπήκατε με μη προγραμματισμένο τοκετό τι κάνατε με το θέμα του μοριακού;

 Κάνατε το Express μοριακό μέσα στο νοσοκομείο που το χρεώνουν 150€;

Το θεωρώ κοροϊδία. Αλλά δεν ξέρω με τι τρόπο θα μπορούσα να έχω ηδη στα χέρια μου μοριακό απέξω. Το να πηγαίνω κάθε 2-3 μέρες για μοριακό για να το έχω πάλι δεν με συμφέρει!

Σε νοσοκομεία και Κέντρα Υγείας δεν ξέρω τι γίνεται. Νομίζω πρέπει να πας με συμπτώματα και επίσης πρέπει να είσαι πλήρως εμβολιασμένος που εγώ δεν είμαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Equality είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Οσες μπήκατε με μη προγραμματισμένο τοκετό τι κάνατε με το θέμα του μοριακού;

 Κάνατε το Express μοριακό μέσα στο νοσοκομείο που το χρεώνουν 150€;

Το θεωρώ κοροϊδία. Αλλά δεν ξέρω με τι τρόπο θα μπορούσα να έχω ηδη στα χέρια μου μοριακό απέξω. Το να πηγαίνω κάθε 2-3 μέρες για μοριακό για να το έχω πάλι δεν με συμφέρει!

Σε νοσοκομεία και Κέντρα Υγείας δεν ξέρω τι γίνεται. Νομίζω πρέπει να πας με συμπτώματα και επίσης πρέπει να είσαι πλήρως εμβολιασμένος που εγώ δεν είμαι.

Καλημέρα εγώ που γέννησαοχώρι προγραμματισμένο για την έπιασαν οι πόνοι σε ιδιωτική κλινική μου κανένα Ράπι τεστ και μένα και το σύζυγό και μπήκαμε μέσα κανονικά που βγήκε αρνητικό αυτό όχι μοριακό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , xrysoulaAA είπε:

Καλημέρα εγώ που γέννησαοχώρι προγραμματισμένο για την έπιασαν οι πόνοι σε ιδιωτική κλινική μου κανένα Ράπι τεστ και μένα και το σύζυγό και μπήκαμε μέσα κανονικά που βγήκε αρνητικό αυτό όχι μοριακό

 Επαρχία γέννησες μάλλον γιατί εδώ στην Αθήνα σε όλες τις μεγάλες ιδιωτικές κλινικές ζητάνε μοριακό για τη γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Βασω μου το οτι εισαι μονη σου αρκετες ωρες με τον μικρουλη που απο οτι καταλαβα δεν παει τωρα παιδικο, το οτι βλεπεις το σωμα σου αλλαγμενο και το οτι οι ορμονες βαρανε κοκκινο δε βοηθανε καθολου την ψυχολογια σου! Μην ξεχνας οτι εσαι λεχωνα ακομα! Στο δευτερο παιδι ζοριστηκα πολυ με το ψυχολογικο κομματι. Αρχισε να στρωνει μετα το 20 ημερο. Βοηθησε πολυ να βγαινω εξω βολτες και να ξεχνιεμαι. Αλλα απο κλαμα ειχα ριξει τονους! Θα περασει θα το δεις! Ειναι μεταβατικη φαση!

18 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Ναι δεν ευθύνεται έχουμε ασυμβατότητα ομάδας αίματος για αυτό ανέβασε ικτερο και συμπλήρωμα μου έδωσε γιατί δεν είχε πολλές κενώσεις και ουρα και ήθελε να αυξήσει την παραγωγή ούρων μπας και πέσει .Τελικά σήμερα κάναμε εισαγωγή στο νοσοκομείο και την έχουν βάλει στη λάμπα .Είμαι να σκάσω που την είδα εκεί και κυρίως που θα την αφήσω μόνη της και θα φύγει. 

Σκεψου οτι ειναι για λιγο και ειναι για καλο της! Ξερω πως νιωθεις γιατι κι εμενα εμεινε 4 μερες στη μοναδα ο μικρος και εκλαιγα συνεχεια! Αλλα θα περασουν γρηγορα οι μερες και θα την παρεις σπιτι. Λογικα δε θα μεινει πολυ μεσα η μικρη σου

πρίν από 13 λεπτά , Equality είπε:

 Επαρχία γέννησες μάλλον γιατί εδώ στην Αθήνα σε όλες τις μεγάλες ιδιωτικές κλινικές ζητάνε μοριακό για τη γυναίκα.

Κι εγω που γεννησα επαρχια μοριακο ζητανε για την εγκυο και στις ιδιωτικες και στο νοσοκομειο. Εγω γεννησα στο νοσοκομειο βεβαια ειχα κανει 2 μερες πριν μοριακο αλλα ξερω οτι αν χρειαζοταν να μπω εκτακτως θα με εβαζαν σε δωματιο covid με rapid test και μετα θα περιμεναν να βγει το μοριακο το οποιο βγαινει σε λιγες ωρες και θα με μετεφεραν μετα ειτε στη μαιευτικη covid ειτε σε κανονικο δωματιο. Εγω εκανα και καθε βδομαδα μοριακο τεστ για να μου κανουν nst στο νοσοκομειο αλλα φυσικα στο νοσοκομειο δεν πληρωνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempisΕιναι πολύ λογικά τα όσα αισθάνεσαι. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν γυναίκες που δεν σκέφτονται έτσι μόλις γεννήσουν. Και είναι λογικό και το κλάμα και όλα. Είναι πολυ πιθανό να περνάς baby blues ή επιλοχειο. Θυμήσου ότι κάθε μέρα θα είναι και καλύτερα. Και αν δεις ότι πέφτεις πολύ καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε κάποιο ψυχολόγο να σε βοηθήσει να αναθεωρήσεις... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 9:03 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Αυτο ακριβως... μετα απο 15 φορες χανεις λιγο τον ελεγχο και ανεβαινουν τα ντεσινπελ

Με τις οθονες πως τα πας; εχω καταφερει και βλεπει μονο συγκεκριμενα προγραμματα 1-1.5 ωρα τη μερα. Ειναι 3ετων και 4 μηνων... αλλα νιωθω ωρες ωρες οτι ειμαι στο τσακ να τα παρατησω ολα και να τον αφησω να καει!!!

Εχουν κλειστει κι αυτα μεσα... 

Κι εγω ακομα ποναω...

Δεν ξερω κοριτσια, ανησυχω λιγο για την ψυχολογια μου.. νιωθω λες και ειμαι κακοποιημενη.. σαν ενα κομματι κρεας.. βλεπω το σωμα μου και το λυπαμαι!!!! Ακουγεται χαζο.. μολις μου χαρισε την κορη μου!!!! Δεν ξερω τι μου εχει συμβει

Κλαιω πολυ συχνα χωρις να καταλαβαινω γιατι..

Εμεις με τις οθονες το εχουμε χασει το παιχνιδι δυστυχως...ειναι και τοσο δυσκολος ο μπεμπης που ο ποιοτικος χρονος που εχω με τον μικρο μεσα στην ημερα ειναι ελαχιστος και σε συνδυασμο με τη βαρεμαρα του λογω κλεισουρας...ολοι οι δρομοι οδηγουν στην τηλεοραση...το μονο που με παρηγορει ειναι οτι ο δικος μου δεν κολλαει οταν βλεπει παιδικα, μπορει να παιζει η να τρεχει παραλληλα αλλα θελει να ριχνει και τη ματια του...

Ως προς το ψυχολογικο κομματι, ειναι λογικο ολο αυτο που νιωθεις, απλα η συμβουλη μου ειναι να εισαι σε εγρηγορση μη τυχον και εξελιχθει σε επιλοχειο, που εκει χρειαζεται υποστηριξη απο ειδικο. Γενικα, παντως, νομιζω οτι ολες περναμε τα ψυχολογικα μας λογω των ορμονων και της απαιτητικης καθημερινοτητας. Εγω στο πρωτο ζοριστηκα περισσοτερο, ειχα ριξει πολυ κλαμα θυμαμαι, τωρα ειμαι σε μια φαση που απλα προσπαθω να ανταπεξελθω  και να διαχειριστω τον χαμο που επικρατει στο σπιτι και δε σκεφτομαι τιποτα...κι αυτο βεβαια ειναι επιφοβο μη μου σκασουν μετα ολα μαζι τα ψυχολογικα!!

On 2/11/2022 at 10:09 ΠΜ, Equality είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Οσες μπήκατε με μη προγραμματισμένο τοκετό τι κάνατε με το θέμα του μοριακού;

 Κάνατε το Express μοριακό μέσα στο νοσοκομείο που το χρεώνουν 150€;

Το θεωρώ κοροϊδία. Αλλά δεν ξέρω με τι τρόπο θα μπορούσα να έχω ηδη στα χέρια μου μοριακό απέξω. Το να πηγαίνω κάθε 2-3 μέρες για μοριακό για να το έχω πάλι δεν με συμφέρει!

Σε νοσοκομεία και Κέντρα Υγείας δεν ξέρω τι γίνεται. Νομίζω πρέπει να πας με συμπτώματα και επίσης πρέπει να είσαι πλήρως εμβολιασμένος που εγώ δεν είμαι.

Εμας μας εκαναν rapid και μοριακο με συνολικο κοστος 140 νομιζω. Ουσιαστικα με το αρνητικο rapid γεννησα και ο αντρας μου μπορεσε να μπει (οχι στον τοκετο βεβαια λογω καισαρικης) γιατι το μοριακο δεν ειχε βγει ακομα. Ειχα ακουσει κι εγω για 150 ο καθενας αλλα τελικα εμεις δε δωσαμε τοσα.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...