Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 hour ago, ele90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εγώ μανούλα Οκτωβρίου.. να χαιρόμαστε τα μωράκια μας που σιγά σιγά γίνονται παιδάκια (βλέπω πιο μωρά και έχω ξεχάσει πως και το δικό μου ήταν έτσι πριν λίγο καιρό πχ δεν κρατούσε το κεφάλι 😁

 Κι εμείς ξεκινάμε σε μια βδομάδα τροφές, με φρούτα για αρχή.. γενικά η παιδίατρος μας είναι κατά των ρυζαλευρων κ έτοιμων γενικά... Δλδ όταν μπει το απογευματινό για αρχή μας.λεει πάλι χορτοσουπα θα είναι όπως το μεσημέρι χώρος το κρέας και αργότερα θα μπει ο τραχανάς... 

 Εντάξει σίγουρα όλοι θα δώσουμε έτοιμη κρέμα κάποια στιγμή είναι δεδομένο, μα μια μέρα που δεν θα τρώει τίποτα, να κάποια φορά που θα βιαζόμαστε ή θα είμαστε έξω πχ.. 

 Απλά ήθελα να σας ρωτήσω όσοι κάνατε εισαγωγή στερεών τροφών, εμάς μας έχει,8 μέρες εισαγωγή στα φρούτα ( ανά 3 μέρες νέο φρούτο) και μετά χορτοσουπα..είχα διαβάσει ότι πάει μήνας και νέο γεύμα... 

Καλησπέρα εμένα Μ έχει δώδεκα μέρες φρούτα και μετά λαχανικά...και εμένα ανά τρεις ημέρες μ έχει αλλά θα τη; Κάνω εισαγωγή άμα δύο μέρες αντί για τρεις ....μηνας Νομίζω είναι πολυ δεν ξέρω 🤔....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα εμείς πρώτη μέρα σήμερα ξεκινήσαμε με Αχλάδακι τα πήγαμε πολύ καλά αν και ξύπνησε λίγο  την μουριτσα της Αλλά το έτρωγε αύριο θα δώσω πάλι αχλάδι και μεθαύριο αχλαδι και μήλο για αρχή δώσαμε τέσσερα κουταλάκια και αύριο θα δώσω οτχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εμείς πρώτη μέρα σήμερα ξεκινήσαμε με Αχλάδακι τα πήγαμε πολύ καλά αν και ξύπνησε λίγο  την μουριτσα της Αλλά το έτρωγε αύριο θα δώσω πάλι αχλάδι και μεθαύριο αχλαδι και μήλο για αρχή δώσαμε τέσσερα κουταλάκια και αύριο θα δώσω οτχω

Καλησπέρα, καλή αρχή 😁  κι εμείς ξεκινάμε το Σάββατο με αχλάδι, ανυπομονώ κι εγώ να δω τη μουριτσα της στην πρώτη δοκιμή.. στήσαμε κ το καρεκλακι φαγητού γιατί μας το δωσανε να το τσεκαρουμε, την έβαλα λίγο αλλά ακόμα δεν κρατάει ίσια την πλάτη της καλά, ίσως με κάποιο μαξιλάρι βοηθήσει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 2:38 ΜΜ, Dimitra97 είπε:

Οπότε δεν είμαι η μόνη π αδιαιετησ Νόρις και εντομεταξυ δεν ήθελα να αδιαιθετησω γτ υποφερωωω δεν αντέχω την περίοδο....αντεε καλή μας αρχή λοιπόν  όταν ξεκινήσουμε ❤️ καλά και εγώ το ίδιο δεν ανχονομαι δλδ όπως την πρώτη φορά οπότε έρθει 🥰.... Πόσο είναι το μωράκι σου ?? εμένα η μικρή 20 Μαρτίου εκλησε τον πέμπτο ☺️

Εμένα σήμερα έκλεισε τον 6ο!! Αύριο θα φάει πρώτη φορά! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα, καλή αρχή 😁  κι εμείς ξεκινάμε το Σάββατο με αχλάδι, ανυπομονώ κι εγώ να δω τη μουριτσα της στην πρώτη δοκιμή.. στήσαμε κ το καρεκλακι φαγητού γιατί μας το δωσανε να το τσεκαρουμε, την έβαλα λίγο αλλά ακόμα δεν κρατάει ίσια την πλάτη της καλά, ίσως με κάποιο μαξιλάρι βοηθήσει..

Οοο καλή αρχηηη εις εχθές πρώτη φορά αχλαδι ξύπνησε την μούρη της 😂😂 είχε πολύ πλάκα .... Εμένα τη κρατάει ίσια την πλατουλα της δεν χρειάστηκε μαξιλαράκι  έχω βεβεα από τεσεραμσιι μηνών την βάζω να καθετε ίσως βοήθησε δεν ξέρω ......βαλτης το μαξιλαράκι π λες θα είναι σίγουρα πιο άνετα ☺️ εντομεταξυ κορίτσια της έδωσα μπανάνα τώρα το απόγευμα  γτ το πρωί δεν έτρωγε με τίποτα το αχλάδι το έφτυνε δεν ήθελε και τη μπανάνατξν  έφαγε καμία σχέση με το αχλάδι  οπότε αύριο θα της δώσω μισό αχλάδι και δύο φέτες μπανανα .....

πρίν από 9 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Εμένα σήμερα έκλεισε τον 6ο!! Αύριο θα φάει πρώτη φορά! :)

Τελειααα καλή αρχή σας λοιπόν με τι ξεκινάτε??

υ ❤️☺️ ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 28/3/2023 at 9:44 ΜΜ, Dimitra97 είπε:

Οοο καλή αρχηηη εις εχθές πρώτη φορά αχλαδι ξύπνησε την μούρη της 😂😂 είχε πολύ πλάκα .... Εμένα τη κρατάει ίσια την πλατουλα της δεν χρειάστηκε μαξιλαράκι  έχω βεβεα από τεσεραμσιι μηνών την βάζω να καθετε ίσως βοήθησε δεν ξέρω ......βαλτης το μαξιλαράκι π λες θα είναι σίγουρα πιο άνετα ☺️ εντομεταξυ κορίτσια της έδωσα μπανάνα τώρα το απόγευμα  γτ το πρωί δεν έτρωγε με τίποτα το αχλάδι το έφτυνε δεν ήθελε και τη μπανάνατξν  έφαγε καμία σχέση με το αχλάδι  οπότε αύριο θα της δώσω μισό αχλάδι και δύο φέτες μπανανα .....

Τελειααα καλή αρχή σας λοιπόν με τι ξεκινάτε??

υ ❤️☺️ ☺️

Νωρίς νωρίς απαντώ... Χριστός Ανέστη αρχικά! Εμείς ξεκινήσαμε με πατάτα,μετά μπήκε καρότο,μετά κολοκύθι, μετά όλα αυτά σε ζωμό κοτόπουλου,και τώρα έχει μπει και το κοτόπουλο και από φρούτα μπανάνα! Ευτυχώς τρώει καλά μέχρι στιγμής,ειδικά τη μπανάνα την καταβροχθίζει...δεν με έχει δυσκολέψει στο φαγητό ακόμα, ευτυχώς! Τώρα θα της δώσω και αχλάδι και μετά θα μπω μοσχάρι μάλλον...εσείς πώς πάτε;

Link to comment
Share on other sites

Αλεσμένα έχει φάει μπανάνα, μήλο, αχλάδι, πορτοκάλι, ακτινίδιο.

Κομμάτια έχει φάει μπανάνα, αβοκάντο, ακτινίδιο.

Σήμερα της έφτιαξα αλεσμένο καρότο πατάτα κοτόπουλο με λάδι και λεμόνι. Δεν της άρεσε με το ζόρι έφαγε 4-5 κουταλιτσεε. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας κορίτσια μου

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες..🥰

Ήθελα να μοιραστω μαζί σας ότι η κορούλα μου διαγνώστηκε με μεσοκολπική επικοινωνία στην καρδιά της και ένώ είναι κάτι "ρουτίνας"για τους παιδοκαρδιοχειρούργους και μετά θα είναι 100% καλά κατα κοινή ομολογία... η  ιδέα του χειρουργίου ανοιχτής καρδιάς στο μωράκι μου με έχει τσακίσει. 

Είμαστε στο ψάξιμο ακόμα για παιδοκαρδιοχειρούργο.. εάν έχετε να μου  κάνετε κάποια σύσταση θα βοηθούσε.

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια σας


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες..🥰

Ήθελα να μοιραστω μαζί σας ότι η κορούλα μου διαγνώστηκε με μεσοκολπική επικοινωνία στην καρδιά της και ένώ είναι κάτι "ρουτίνας"για τους παιδοκαρδιοχειρούργους και μετά θα είναι 100% καλά κατα κοινή ομολογία... η  ιδέα του χειρουργίου ανοιχτής καρδιάς στο μωράκι μου με έχει τσακίσει. 

Είμαστε στο ψάξιμο ακόμα για παιδοκαρδιοχειρούργο.. εάν έχετε να μου  κάνετε κάποια σύσταση θα βοηθούσε.

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια σας

Καλησπέρα Βάσω. Μου χρόνια Πόλα για την γιορτή της μητέρας  κ σε όλες τις μανουλεςν❤️ αχ βρε κορίτσι μου κουράγιο 🙏 ❤️ το  καταλαβαίνω πόσο σε έχει τσακίσει αυτό όλο αλλά να είσαι δυνατή για την κορούλα σου να  σε βλέπει καλά να μην νιοθει την μανούλα της στεναχοειμενη όλα καλά θα πάνε και αφού σου λένε και οι γιατροί ότι θα είναι 100% καλά αυτό έχει σημασία ❤️....κάνε υπομονή για το κοριτσάκι σ❤️ δυστιχως εγώ δεν γνωρίζω κάποιον παιδοκαρδιοχειρουργο να σε βοηθήσω...... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να περάσει σύντομα όλο αυτό που περνάς γτ είναι πολύ δύσκολο 🙏 θα περιμένουμε να σου ενοητε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 14/5/2023 at 9:29 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες..🥰

Ήθελα να μοιραστω μαζί σας ότι η κορούλα μου διαγνώστηκε με μεσοκολπική επικοινωνία στην καρδιά της και ένώ είναι κάτι "ρουτίνας"για τους παιδοκαρδιοχειρούργους και μετά θα είναι 100% καλά κατα κοινή ομολογία... η  ιδέα του χειρουργίου ανοιχτής καρδιάς στο μωράκι μου με έχει τσακίσει. 

Είμαστε στο ψάξιμο ακόμα για παιδοκαρδιοχειρούργο.. εάν έχετε να μου  κάνετε κάποια σύσταση θα βοηθούσε.

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια σας

Αχ βρε Βάσω φαντάζομαι το σοκ σου. Περαστικά να είναι (και θα είναι) όλα καλά να πάνε. Δεν γνωρίζω παιδοκαρδιοχειρουργό...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 14/5/2023 at 9:29 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες..🥰

Ήθελα να μοιραστω μαζί σας ότι η κορούλα μου διαγνώστηκε με μεσοκολπική επικοινωνία στην καρδιά της και ένώ είναι κάτι "ρουτίνας"για τους παιδοκαρδιοχειρούργους και μετά θα είναι 100% καλά κατα κοινή ομολογία... η  ιδέα του χειρουργίου ανοιχτής καρδιάς στο μωράκι μου με έχει τσακίσει. 

Είμαστε στο ψάξιμο ακόμα για παιδοκαρδιοχειρούργο.. εάν έχετε να μου  κάνετε κάποια σύσταση θα βοηθούσε.

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια σας

Βασω μου, σημερα μπηκα μετα απο πολυ καιρο και διαβασα για την περιπετεια σας...Δυστυχως, ουτε κι εγω εχω να κανω καποια συσταση...Ευχομαι ολα να πανε καλα, που θα πανε εννοειται αφου και οι γιατροι σας διαβεβαιωνουν οτι ειναι κατι συνηθισμενο γι' αυτους!!!Φυσικα, καταλαβαινω τη δικη σου ψυχολογια, σιγουρα δεν ειναι ευκολο να διαχειριστουμε τα προβληματα υγειας των παιδιων μας, ανεξαρτητα απο το ποσο "σοβαρα" ειναι!!Αυτο εντωμεταξυ πως το εντοπισατε?Ειχε καποιο θεμα η μπεμπα η τυχαια?

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2023 at 10:50 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Βασω μου, σημερα μπηκα μετα απο πολυ καιρο και διαβασα για την περιπετεια σας...Δυστυχως, ουτε κι εγω εχω να κανω καποια συσταση...Ευχομαι ολα να πανε καλα, που θα πανε εννοειται αφου και οι γιατροι σας διαβεβαιωνουν οτι ειναι κατι συνηθισμενο γι' αυτους!!!Φυσικα, καταλαβαινω τη δικη σου ψυχολογια, σιγουρα δεν ειναι ευκολο να διαχειριστουμε τα προβληματα υγειας των παιδιων μας, ανεξαρτητα απο το ποσο "σοβαρα" ειναι!!Αυτο εντωμεταξυ πως το εντοπισατε?Ειχε καποιο θεμα η μπεμπα η τυχαια?

Μου είχαν κάνει σύσταση απο το μαιευτήριο για καρδιολογικό έλεγχο (νομίζω ακούγεται φύσημα)

Κάναμε όταν ήταν 1 μήνα και μου είχαν πει να κάνω επανέλεγχο μετά από 5-6 μήνες και ότι κλείνει συνήθως... της μικρής δυστυχώς στον επανέλεγχο μας είπαν ότι η "πορτούλα" που κλείνει την μεσοκολπική επικοινωνία δε φαίνεται ότι θα κλεισει καθώς έχει "ξεχειλώσει" και είναι διάτρητη. Συνεπώς θα χρειαστεί χειρουργική σύγκλιση.

Κατα τ άλλα είμαστε καλά... εσείς; μπουσουλήσατε; εμείς ακόμα όχι. 

ρολάρει, μπαμπαλίζει, κάνει κόλλα το, πετάει παιχνίδια με πρόθεση, κουπε πε, αλλάζει χέρι στα παιχνίδια, δείχνει με τα μάτια (ξέρεις της λέω πχ. Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ και της την δείχνω, και μετά τη ρωτάω ΕΥΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ και την κοιτάει και γελάει)... χμμμ αυτά σε γενικές γραμμές

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 6/12/2023 at 10:06 PM, vaso_mpempis said:

Μου είχαν κάνει σύσταση απο το μαιευτήριο για καρδιολογικό έλεγχο (νομίζω ακούγεται φύσημα)

Κάναμε όταν ήταν 1 μήνα και μου είχαν πει να κάνω επανέλεγχο μετά από 5-6 μήνες και ότι κλείνει συνήθως... της μικρής δυστυχώς στον επανέλεγχο μας είπαν ότι η "πορτούλα" που κλείνει την μεσοκολπική επικοινωνία δε φαίνεται ότι θα κλεισει καθώς έχει "ξεχειλώσει" και είναι διάτρητη. Συνεπώς θα χρειαστεί χειρουργική σύγκλιση.

Κατα τ άλλα είμαστε καλά... εσείς; μπουσουλήσατε; εμείς ακόμα όχι. 

ρολάρει, μπαμπαλίζει, κάνει κόλλα το, πετάει παιχνίδια με πρόθεση, κουπε πε, αλλάζει χέρι στα παιχνίδια, δείχνει με τα μάτια (ξέρεις της λέω πχ. Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ και της την δείχνω, και μετά τη ρωτάω ΕΥΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ και την κοιτάει και γελάει)... χμμμ αυτά σε γενικές γραμμές

 

Καλημέρα σε όλες.

Βάσω, τι κάνει η μικρή ; Πως είστε ; Πότε σας είπαν να κάνετε το χειρουργείο ; Ολα θα πάνε καλά , να μην ανησυχείς!

Εμείς "σερνόμαστε". Δηλαδή εαν τον βάλω στην βάση του κρεβατιού έρχεται στην κορυφή, αλλα δεν μπουσουλάει ακριβώς, σέρνει το σώμα , ενώ τραβιέται απο τα χέρια. Ρολάρει, μια φορά σηκώθηκε καθιστός κιόλας, κάθεται γενικά μια χαρά, αλλάζει χέρια όπως και η δική σου, τραβάει μαλλιά, και λιώνει στο γέλιο με το κουκου - Τζα ! Επίσης, κάθεται στα 4 και κάνει μπρος πίσω, κάνει πρρρρρρρρρ σαν τρελός , και τρώει σαν μούργος ! ♥

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι γίνεται κορίτσια ; Τι κάνετε όλες ; Που χαθήκατε ; Τα μωράκια σας ;

Εμείς μπουσουλάμε εδώ και καιρό, κάθεται, στεκεται ορθιος (με στηριγμα όμως) και γενικά κάνει διάφορα. Μπαμπαλίζουμε λέμε τύπου μπαμπαμπαμπα, και μαμαμαμαμαμ αλλα μέχρι εκεί. 2 δόντια, και κάνουμε και "γεια σου".

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα  κορίτσια ❤️  @zouko χαθήκαμε όλες  δόξα το θεό πολύ καλά και εμάς η μικρή μπουσουλαει σικονετε όρθια λέει ντα Ντέι Ντέι μπαμπά μαμά τατα κακα κούκου .....το μαμά βεβεα και το μπαμπά έχει ένα μήνα το σταμάτησε να το λέει αλλά εντάξει θα τ ξαναπεί λογικά  εμείς δόντια τίποτα ακόμα ίχνος είμαστε φαφουτες 😂 20 Αυγούστου κληνει τον δέκατο και δόντι άφαντο 😂.....έλα ρε σι κάνει γεια σου πιο ψυχούλα μου εγώ προσπαθώ να της μάθω παλαμάκια αλλά δεν 😂.....κορίτσια είμαι έγγυος δεν θυμάμαι αν σας το είπα είμαι στον τεταρτό μήνα και περιμένουμε ξανά κοριτσάκι ❤️🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...