Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Πριν από 3 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 1ο μου παιδάκι έπειτα από προσπάθειες 2 ετών. Έχω κάνει 1 χοριακη και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα από την 2η. 

Το άγχος μου δεν περιγράφεται..!! Μιας και τελευταία περίοδο είχα 30 Ιανουαρίου, βρίσκομαι στην 4η εβδομάδα. 

Εσείς πως είστε; τι συμπτώματα έχετε; 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας κορίτσια ! Σήμερα, 5 εβδ + 4 ημ πήγα και έκανα κολπικό υπέρηχο ! Είδαμε 1 πεντακάθαρο σάκο και ήδη μέσα ήδη βλέπει (δεν θυμάμαι πως το λένε) το κατιτίς . Μου είπε οτι όλα βαίνουν όπως πρέπει. Είναι σε σωστό σημείο, μεγαλώνει όπως πρέπει για την εβδομάδα που είμαι ! Απλώς βλέπει ακόμα ένα σάκο ( στην εμβρυομεταφορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες) αλλα δεν βλέπει κάτι ακόμα μέσα. Μπορεί να μην προχώρησε, μπορεί να αργεί περισσότερο, μου είπε οτι θα ξέρουμε την επόμενη εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Konie είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Πριν από 3 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 1ο μου παιδάκι έπειτα από προσπάθειες 2 ετών. Έχω κάνει 1 χοριακη και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα από την 2η. 

Το άγχος μου δεν περιγράφεται..!! Μιας και τελευταία περίοδο είχα 30 Ιανουαρίου, βρίσκομαι στην 4η εβδομάδα. 

Εσείς πως είστε; τι συμπτώματα έχετε; 

Καλημέρα! Καλώς ήρθες! Καλό διπλασιασμό εύχομαι να έχεις! Δύο χρόνια προσπάθειες? Μπράβο κορίτσι μου που δεν το έβαλες κάτω! Όσο για το άγχος άσε λες ας μείνω έγκυος κ μετά θα ηρεμήσω, μετά λες ας ανεβαίνουν καλά οι χοριακες κ θα ηρεμήσω, μετά λες ας πάω για υπέρηχο κ θα ηρεμήσω! Κ μην στα πολυλογω γενικά δεν νομίζω να ηρεμείς κ ποτέ κ ειδικά σε εμάς που είναι το πρώτο μας! Όπως κ να έχει εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να έχεις τελειομηνή εγκυμοσύνη! Να σκέφτεσαι ένα ένα σκαλοπάτι σιγά σιγά όλα θα πάνε καλά! 

Εγώ είμαι 8w6d από συμπτώματα, έχω ακόμη ναυτία, με αηδιάζουν τα περισσότερα φαγητά κ μυρωδιές κ μια κόπωση! Αυτά νομίζω!

πρίν από 18 λεπτά , zouko είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ! Σήμερα, 5 εβδ + 4 ημ πήγα και έκανα κολπικό υπέρηχο ! Είδαμε 1 πεντακάθαρο σάκο και ήδη μέσα ήδη βλέπει (δεν θυμάμαι πως το λένε) το κατιτίς . Μου είπε οτι όλα βαίνουν όπως πρέπει. Είναι σε σωστό σημείο, μεγαλώνει όπως πρέπει για την εβδομάδα που είμαι ! Απλώς βλέπει ακόμα ένα σάκο ( στην εμβρυομεταφορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες) αλλα δεν βλέπει κάτι ακόμα μέσα. Μπορεί να μην προχώρησε, μπορεί να αργεί περισσότερο, μου είπε οτι θα ξέρουμε την επόμενη εβδομάδα.

Καλώς ήρθες κ εσύ! Με το καλό εύχομαι κορίτσι! Όλα φαίνονται μια χαρά όπως στα είπε ο γιατρός σου! Δεν γνωρίζω από εμβρυομεταφορά να σου πω την αλήθεια αλλά για να σου λέει ο γιατρός σου ότι αναμένεις μήπως άργησε λίγο να πάρει φόρα το δεύτερο εμβρυακι κάτι θα ξέρει! Εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cony είπε:

Καλημέρα! Καλώς ήρθες! Καλό διπλασιασμό εύχομαι να έχεις! Δύο χρόνια προσπάθειες? Μπράβο κορίτσι μου που δεν το έβαλες κάτω! Όσο για το άγχος άσε λες ας μείνω έγκυος κ μετά θα ηρεμήσω, μετά λες ας ανεβαίνουν καλά οι χοριακες κ θα ηρεμήσω, μετά λες ας πάω για υπέρηχο κ θα ηρεμήσω! Κ μην στα πολυλογω γενικά δεν νομίζω να ηρεμείς κ ποτέ κ ειδικά σε εμάς που είναι το πρώτο μας! Όπως κ να έχει εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να έχεις τελειομηνή εγκυμοσύνη! Να σκέφτεσαι ένα ένα σκαλοπάτι σιγά σιγά όλα θα πάνε καλά! 

Εγώ είμαι 8w6d από συμπτώματα, έχω ακόμη ναυτία, με αηδιάζουν τα περισσότερα φαγητά κ μυρωδιές κ μια κόπωση! Αυτά νομίζω!

Καλώς σας βρήκα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά. 

Ναι περίπου 2 χρόνια μας πήρε. Τον Δεκέμβριο είχα κάνει μια αποτυχημένη σπερματεγχυση και θα ετοιμαζόμασταν να κάνουμε την 2η αυτό τον μήνα. 

Τελικά το σποράκι μας ξάφνιασε ευχαριστα και ήρθε φυσιολογικά, μόνο του. 

Εγώ από συμπτώματα εχω που και που κάτι πονακια περιόδου και ελάχιστα καφέ υγρά. Επίσης έχω και ημικρανια ελαφριά που όμως το βράδυ συνήθως γίνεται λίγο πιο έντονη. Το στήθος είναι ελαφριά πρησμένο. 

Ο γιατρός μου, μου είπε να περιμένουμε τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης και την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο. 

Εσείς είχατε καθόλου πονακια ή καφέ υγρά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cony said:

Καλώς ήρθες κ εσύ! Με το καλό εύχομαι κορίτσι! Όλα φαίνονται μια χαρά όπως στα είπε ο γιατρός σου! Δεν γνωρίζω από εμβρυομεταφορά να σου πω την αλήθεια αλλά για να σου λέει ο γιατρός σου ότι αναμένεις μήπως άργησε λίγο να πάρει φόρα το δεύτερο εμβρυακι κάτι θα ξέρει! Εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη! :wub:

Για το 1 σίγουρα όλα βαίνουν μια χαρά , τον είδα πολύ ευχαριστημένο αφού έκανε όλες τις μετρήσεις. Για το 2 , δεν τον είδα αισιόδοξο , φαίνεται να μην προχώρησε ή να μην προχώρησε σωστα, αλλα και αυτό , δεν το είδε με σιγουριά , μου είπε οτι "μπορεί να κάνω λάθος, θα ξέρουμε την επόμενη εβδομάδα".

Eυχαριστώ ! Είμαι πολύ χαρούμενη έχω να πω !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Konie είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Πριν από 3 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 1ο μου παιδάκι έπειτα από προσπάθειες 2 ετών. Έχω κάνει 1 χοριακη και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα από την 2η. 

Το άγχος μου δεν περιγράφεται..!! Μιας και τελευταία περίοδο είχα 30 Ιανουαρίου, βρίσκομαι στην 4η εβδομάδα. 

Εσείς πως είστε; τι συμπτώματα έχετε; 

Κορίτσι μ συχαρητηρια μπράβο σου π δεν το έβαλες κάτω με το καλό το μωράκι σου να έχεις μια υπέροχη εγγυμοσινη και ενοητε και μια υπέροχη β χοριακη πολύ πολύ μεγάλη ....λογικό κορίτσι μ π ανχονεσε και εγώ  ανχονομουνα και συνεχίζω να ανχονομαι δυστιχος για εμάς τις μανούλες το ανχος δεν φεύγει μέχρι να πάρουμε στην αγγαλιτσα μας τα μωράκια μας ...

Εγώ από συμπτώματα τα  είχα όλα άσε ....ξεκηνησε τις πρώτες εβδομάδες με λίγα υγρά πονακια περιόδου πρισμένη κοιλιά όπως στην περίοδο  υπνιλια πολύ αφού κουτουλαγα όλη μέρα πόνο στο στήθος αργότερα μια σταματαγε το στήθος να με πονάει μια ξαναποναγε την προηγούμενη εβδομάδα μέχρι και τώρα π διανύω την έβδομη είχα απίστευτη ναυτία όλη μέρα .....

έκανα εμέτους ακόμα και στον ύπνο μ το βράδυ π κοιμόμουνα ανακατευομουνα απίστευτα αφού έχασα 2.50 κιλά σε μια εβδομάδα δεν μπορούσα να φάω τπτ μόνο τοστ κ αυτό με το ζόρι  με είχε πιάσει και τρομερή δισκιλιοτητα από την αρχή της εγγυμοσινης άστα να πάνε γενικά ήμουν πολύ χάλια τώρα είμαι κάπως καλύτερα  ακόμα έχω ναυτίες αλλά όχι όλη μέρα πάλι καλά  δεν μπορώ να φάω κανονικό φαγητό εκτός από βραστά Μ μυρίζουν όλα χάλια τα φαγητά και με αιδιαζουν ελπίζω να περάσει σύντομα αλλά χαλάλι δεν πειράζει να είναι καλά το μωράκι μ κιας είμαι χάλια κάθε μέρα ❤️ γενικά αυτά τα λίγα από συμπτώματα 

πρίν από 58 λεπτά , Konie είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά. 

Ναι περίπου 2 χρόνια μας πήρε. Τον Δεκέμβριο είχα κάνει μια αποτυχημένη σπερματεγχυση και θα ετοιμαζόμασταν να κάνουμε την 2η αυτό τον μήνα. 

Τελικά το σποράκι μας ξάφνιασε ευχαριστα και ήρθε φυσιολογικά, μόνο του. 

Εγώ από συμπτώματα εχω που και που κάτι πονακια περιόδου και ελάχιστα καφέ υγρά. Επίσης έχω και ημικρανια ελαφριά που όμως το βράδυ συνήθως γίνεται λίγο πιο έντονη. Το στήθος είναι ελαφριά πρησμένο. 

Ο γιατρός μου, μου είπε να περιμένουμε τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης και την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο. 

Εσείς είχατε καθόλου πονακια ή καφέ υγρά; 

Εγώ από καφέ υγρά είδα μόνο μια βλενη καφέ συγκεκριμένα δεν ξανά είδα κάτι από τότε.....πλέον τα πονακια με πιάνουν το βράδυ και π και που είναι έντονα πολύ αλλά όταν αλάζω πλευρό σταματάνε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Konie είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά. 

Ναι περίπου 2 χρόνια μας πήρε. Τον Δεκέμβριο είχα κάνει μια αποτυχημένη σπερματεγχυση και θα ετοιμαζόμασταν να κάνουμε την 2η αυτό τον μήνα. 

Τελικά το σποράκι μας ξάφνιασε ευχαριστα και ήρθε φυσιολογικά, μόνο του. 

Εγώ από συμπτώματα εχω που και που κάτι πονακια περιόδου και ελάχιστα καφέ υγρά. Επίσης έχω και ημικρανια ελαφριά που όμως το βράδυ συνήθως γίνεται λίγο πιο έντονη. Το στήθος είναι ελαφριά πρησμένο. 

Ο γιατρός μου, μου είπε να περιμένουμε τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης και την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο. 

Εσείς είχατε καθόλου πονακια ή καφέ υγρά; 

Άντε κ ήρθε φυσιολογικά ε? Κοίτα να δεις ποσες φορές το έχω ακούσει αυτό! Σας έκανε την έκπληξη κ σας πρόλαβε το σποράκι! Λοιπόν, πονάκια είχα ειδικά στην αρχή, μετά την 7η πολύ αραιά με πιάνουν. Καφέ δεν είχα αλλά έχω ακούσει πολλές κοπέλες ότι είχαν κ δεν έγινε κάτι, όλα κύλησαν φυσιολογικα. Έχεις ενημερώσει τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να πάρεις κάτι?

πρίν από 30 λεπτά , zouko είπε:

Για το 1 σίγουρα όλα βαίνουν μια χαρά , τον είδα πολύ ευχαριστημένο αφού έκανε όλες τις μετρήσεις. Για το 2 , δεν τον είδα αισιόδοξο , φαίνεται να μην προχώρησε ή να μην προχώρησε σωστα, αλλα και αυτό , δεν το είδε με σιγουριά , μου είπε οτι "μπορεί να κάνω λάθος, θα ξέρουμε την επόμενη εβδομάδα".

Eυχαριστώ ! Είμαι πολύ χαρούμενη έχω να πω !

Θα δείξει για το δεύτερο σποράκι! Όσο ο γιατρός δεν αποκλείει την ανάπτυξη του δεν αποκλείεις κ εσύ τίποτα! Εύχομαι σύντομα να ακούσεις καρδουλεεεες ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zouko είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ! Σήμερα, 5 εβδ + 4 ημ πήγα και έκανα κολπικό υπέρηχο ! Είδαμε 1 πεντακάθαρο σάκο και ήδη μέσα ήδη βλέπει (δεν θυμάμαι πως το λένε) το κατιτίς . Μου είπε οτι όλα βαίνουν όπως πρέπει. Είναι σε σωστό σημείο, μεγαλώνει όπως πρέπει για την εβδομάδα που είμαι ! Απλώς βλέπει ακόμα ένα σάκο ( στην εμβρυομεταφορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες) αλλα δεν βλέπει κάτι ακόμα μέσα. Μπορεί να μην προχώρησε, μπορεί να αργεί περισσότερο, μου είπε οτι θα ξέρουμε την επόμενη εβδομάδα.

Τέλεια κορίτσι μ τι ευχάριστα νέα μπράβο .....ελπίζω να δείτε και το άλλο την επόμενη εβδομάδα κοριτσάκι μ να μην ανησιχεις για τίποτα να έχεις μια υπέροχη  τελιομινη εγγυμοσινη σου εύχομαι .... τουλάχιστον ξέρεις ότι το ένα σου μωράκι βρίσκετε εκεί και είναι μια χαρά για τις εβδομάδες π είσαι και μεγαλώνει φυσιολογικά μαλον είδατε τον λεκιθικο νομίζω έτσι λέγετε πόσο όμορφο συναίσθημα παντός είναι να βλέπεις στον υπέριχο ΕΕ..

και εγώ εχθές το είδα πρώτη φορά και ακούσαμε και καρδούλα ήταν τόσο πολύ μικρουλι.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cony είπε:

Άντε κ ήρθε φυσιολογικά ε? Κοίτα να δεις ποσες φορές το έχω ακούσει αυτό! Σας έκανε την έκπληξη κ σας πρόλαβε το σποράκι! Λοιπόν, πονάκια είχα ειδικά στην αρχή, μετά την 7η πολύ αραιά με πιάνουν. Καφέ δεν είχα αλλά έχω ακούσει πολλές κοπέλες ότι είχαν κ δεν έγινε κάτι, όλα κύλησαν φυσιολογικα. Έχεις ενημερώσει τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να πάρεις κάτι?

Ναι ήρθε φυσιολογικά τελικά. Πάλι καλά που μου έκοψε και έκανα τεστ εγκυμοσύνης και χοριακη γιατί θα έπρεπε χθες να ξεκινήσω τα χάπια για την σπερματεγχυση. 

Χθες και σήμερα είχα ελάχιστα καφέ. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα μέχρι τον υπέρηχο. Θα πρέπει δηλαδή να δει πρώτα σάκο και αν η χοριακη ανεβαίνει. 

Δεν μου προτείνε σε αυτή τη φάση utrogestan ή μαγνησιο. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dimitra97 said:

Τέλεια κορίτσι μ τι ευχάριστα νέα μπράβο .....ελπίζω να δείτε και το άλλο την επόμενη εβδομάδα κοριτσάκι μ να μην ανησιχεις για τίποτα να έχεις μια υπέροχη  τελιομινη εγγυμοσινη σου εύχομαι .... τουλάχιστον ξέρεις ότι το ένα σου μωράκι βρίσκετε εκεί και είναι μια χαρά για τις εβδομάδες π είσαι και μεγαλώνει φυσιολογικά μαλον είδατε τον λεκιθικο νομίζω έτσι λέγετε πόσο όμορφο συναίσθημα παντός είναι να βλέπεις στον υπέριχο ΕΕ..

και εγώ εχθές το είδα πρώτη φορά και ακούσαμε και καρδούλα ήταν τόσο πολύ μικρουλι.....

Αχ, πόσο υπέροχη στιγμή ! Ευχομαι και σε σένα μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη. περιμένω πως και πως και εγώ να ακούσω καρδούλα/ες! :wub:

Ποσων εβδομάδων είσαι ???

Για να είμαι ειλικρινής, δεν περίμενα  οτι θα δει δεύτερο σάκο. Αν και  λόγω εξωσωματικής βάλαμε 2 (για περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας, γνωρίζοντας βέβαια οτι υπάρχει και η πιθανότητα δίδυμης κύησης), και ενώ είχα υψηλή χοριακή για 1, δεν είχα τοσο υψηλη χοριακή ! Οπως και να είναι, είτε είναι 1 , είτε 2, εμείς πετάμε στα σύννεφα.

Ναι, ναι, λεκιθικό ! Αυτό ειπε !!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , zouko είπε:

Αχ, πόσο υπέροχη στιγμή ! Ευχομαι και σε σένα μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη. περιμένω πως και πως και εγώ να ακούσω καρδούλα/ες! :wub:

Ποσων εβδομάδων είσαι ???

Για να είμαι ειλικρινής, δεν περίμενα  οτι θα δει δεύτερο σάκο. Αν και  λόγω εξωσωματικής βάλαμε 2 (για περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας, γνωρίζοντας βέβαια οτι υπάρχει και η πιθανότητα δίδυμης κύησης), και ενώ είχα υψηλή χοριακή για 1, δεν είχα τοσο υψηλη χοριακή ! Οπως και να είναι, είτε είναι 1 , είτε 2, εμείς πετάμε στα σύννεφα.

Ναι, ναι, λεκιθικό ! Αυτό ειπε !!!

 

Εγώ διανύω την 7η και αύριο αλάζω εβδομάδα θα ξεκηνησω να διανύω την 8η είναι απίστευτο όταν ακούς την καρδούλα του μωρού σου σε λίγες εβδομάδες θα το ακούσεις και εσύ κορίτσι μ ❤️ ......ναι είδα και εγώ εχθές τον λεκιθικο ήταν ένα στρογγυλό σαν κύκλος στον υπέριχο ....

Ενοητε να πατετατε στα σύννεφα είτε ένα είτε δύο τώρα έχεις στην κοιλίτσα σ το θαυματακι σου κορίτσι μ και θα πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️ εύχομαι παρόλα αυτά να δείτε και το δεύτερο την άλλη εβδομάδα αλλά και να μην το διετές ξέρεις ότι έχεις το ένα  σ μωράκι σίγουρα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konie είπε:

Ναι ήρθε φυσιολογικά τελικά. Πάλι καλά που μου έκοψε και έκανα τεστ εγκυμοσύνης και χοριακη γιατί θα έπρεπε χθες να ξεκινήσω τα χάπια για την σπερματεγχυση. 

Χθες και σήμερα είχα ελάχιστα καφέ. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα μέχρι τον υπέρηχο. Θα πρέπει δηλαδή να δει πρώτα σάκο και αν η χοριακη ανεβαίνει. 

Δεν μου προτείνε σε αυτή τη φάση utrogestan ή μαγνησιο. 

Αφού τον ενημερώσες και σου έδωσε αυτές τις οδηγίες τις ακολουθείς κ περιμένεις τον υπέρηχο. Υπομονή! Πότε κλείσατε για να το δείτε? 

Πωωω κ έκανες τυχαία το τεστ μπας και, και βγήκε θετικό ε?? Πωωω φοβερό συναίσθημα φαντάζομαι εκεί που δεν το περίμενες! Πάλι καλά που είπες να κάνεις ένα τεστ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Τι έγινε κορίτσι;

Πηγα και σε άλλο γιατρό για να με δει που είναι και ποιο κοντά μου γιατί ο εξωσωματικος μου είναι πιο μακριά,ο γιατρός αυτός είδε ακόμη ένα σάκο Αλλά δεν φαίνεται κάτι μας είπε είναι 5 εβδομάδων ο σάκος εκείνος ο δικός μου με το μωρό είναι 7 εβδομάδων και κάτι μέρες δεν ξέρω θέμας και προχθές που είδα το καφέ τι σήμενει μου ειπεν ότι θα δούμε πως πήγαινε ο άλλος ο σακος και το έχω απορία 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Konie είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Πριν από 3 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 1ο μου παιδάκι έπειτα από προσπάθειες 2 ετών. Έχω κάνει 1 χοριακη και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα από την 2η. 

Το άγχος μου δεν περιγράφεται..!! Μιας και τελευταία περίοδο είχα 30 Ιανουαρίου, βρίσκομαι στην 4η εβδομάδα. 

Εσείς πως είστε; τι συμπτώματα έχετε; 

Με το καλό Konie μου κ το πλασματακι σου,εύχομαι ο,τι καλύτερο κ μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Η "σωστή" στιγμή για τα μωράκια μας έρχεται για να μας εκπλήξει ❤️ 

Απο συμπτώματα χμμμ...

Είχα πολύ έντονους πόνους τύπου περιόδου μέχρι την 6η εβδομάδα περίπου ειδικά 4η κ 5η! Από την 6η εβδομάδα ναυτίες κ κάποιους εμετούς το πρωί κ μια απέχθεια στο κρέας! Εσύ;

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 7:50 ΠΜ, KONNA28 είπε:

Λογικά θα μπορώ να δουλεύω και από το σπίτι γιατί έχουμε ακόμα τηλεργασία .Τώρα αν έχω δίδυμα θα το συζητήσω με τον γιατρό το τι πρέπει να κάνουμε γιατί έχω τοξοειδή προς δικερη μήτρα και δεν ξέρω κατά ποσό θα επηρεάσει αυτό .

Ναι θέλει δυο Ραπιντ την εβδομάδα για να πάω γραφείο αλλά είναι και το θέμα ότι δεν μπορώ να πάρω αμάξι γιατί δουλεύω κέντρο και στο μέτρο γίνεται χαμός κάθε μέρα 

Ωχχχ έχεις λίγο παλούκι δλδ για τη μετακίνηση..

Ίσως αν έχεις δυδιμακια κ θες κ εσύ να μπορεί να σε βγάλει ο γιατρός σε άδεια επαπειλούμενης κύησης;)

Να ησυχάσεις κ εσύ κ να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου ❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...