Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου αλλά μάλλον τελικά θα πάω στα επείγοντα στο Έλενα να την κάνω την απόξεση γιατί θέλω να είμαι σίγουρη ότι δεν θα μου αφήσει κάποιο υπόλειμμα και να δημιουργηθεί αργότερα κάποια μόλυνση.

Θέλω να τελειώνουμε με όλο αυτό και να πάμε παρακάτω για να μπορέσουμε να ξαναπροσπαθήσουμε σύντομα....:)

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου είσαι πολύ γλυκιά σου εύχομαι μία τελειωμηνη κ καλή κύηση. Το πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε απλά δεν ήταν η ώρα προφανώς....

Όταν το πέρασες και εσύ έκανες κάποια ιστολογική εξέταση για να δεις για ποιο λόγο απέβαλες;;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να σαι καλά:) δεν το βάζουμε κάτω θα ξαναπροσπαθήσουμε:rolleyes:

Σου εύχομαι μία καλή και ήρεμη τελειόμηνη κύηση!! 

Μου εξήγησε ότι η χοριακή μου ακόμα και τώρα μπορεί να ανεβαίνει αλλά πρακτικά το είδαμε και στον υπέρηχο δεν υπήρχε ούτε σάκος ούτε τίποτα υπήρχαν πλέον μόνο η στη προφανώς ο οργανισμός μου ήταν σε φάση αποβολής ότι είχε μείνει μες στη μήτρα. Εντάξει μου είπε ότι συμβαίνουν αυτά και να μην ανησυχώ δεν είναι κάτι μπορεί σε άλλη περίπτωση να μην το είχα καταλάβει καν ότι ήμουνα έγκυος...

 Ευχαριστώ κοπέλα μ να σαι καλά ....Ναι  όταν είχα την αποβολή έκανα όλες τις απαρετιτες εξετάσεις και ήταν για να δούμε αν ήταν τυχαίο γεγονός η προήλθε η αποβολή από κάτι άλλο και είχαν βγεις όλες καλές οι εξετάσεις και γι'αυτό μ είχε πει ο γιατρός οτι ήταν τυχαίο γεγονος αυτό π συνέβη ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sunshine88 κι εγω ειχα μια παλινδρομη κυηση και ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη μαλιστα.Εχω δυο παιδακια μετα απο αυτο και τωρα ειμαι εγκυος στο τριτο.Δυστυχως οι παλινδρομες συμβαινουν και οπως μου ειχε πει τοτε ο γιατρος μου μαλλον το εμβρυο δεν ειναι βιωσιμο και ο οργανισμος το αποβαλλει νωρις.Οσο και να με πονεσε τοτε οπως ειμαι σιγουρη το ιδιο θα νιωθεις κι εσυ τωρα, παρακατω καταλαβα οτι ειχε δικιο και οτι δεν ειναι καθολου σπανιο μαλιστα.Εκανα κι εγω τις απαραιτητες εξετασεις μετα την αποξεση και σε λιγους μηνες εμεινα ξανα εγκυος και πηγαν ολα καλα.Το ιδιο θα γινει και σε σενα θα το δεις. Τις περισσοτερες φορες ειναι τυχαιο γεγονος και πανε ολα καλα μετα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eva141722 said:

@Sunshine88 κι εγω ειχα μια παλινδρομη κυηση και ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη μαλιστα.Εχω δυο παιδακια μετα απο αυτο και τωρα ειμαι εγκυος στο τριτο.Δυστυχως οι παλινδρομες συμβαινουν και οπως μου ειχε πει τοτε ο γιατρος μου μαλλον το εμβρυο δεν ειναι βιωσιμο και ο οργανισμος το αποβαλλει νωρις.Οσο και να με πονεσε τοτε οπως ειμαι σιγουρη το ιδιο θα νιωθεις κι εσυ τωρα, παρακατω καταλαβα οτι ειχε δικιο και οτι δεν ειναι καθολου σπανιο μαλιστα.Εκανα κι εγω τις απαραιτητες εξετασεις μετα την αποξεση και σε λιγους μηνες εμεινα ξανα εγκυος και πηγαν ολα καλα.Το ιδιο θα γινει και σε σενα θα το δεις. Τις περισσοτερες φορες ειναι τυχαιο γεγονος και πανε ολα καλα μετα.

Ουσιαστικά και εμένα αυτό μου είπε ο δικός μου γιατρός, μακάρι να μη χρειαστεί να το ξαναπεράσω και να είναι όλα καλά την επόμενη φορά!! Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό το τρίτο:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sunshine88 είπε:

Ουσιαστικά και εμένα αυτό μου είπε ο δικός μου γιατρός, μακάρι να μη χρειαστεί να το ξαναπεράσω και να είναι όλα καλά την επόμενη φορά!! Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό το τρίτο:)

Όλα καλά θα είναι την επόμενη φορά!

Κ εγώ 2 μήνες πριν μείνω τώρα 2η φορά έγκυος,είχα παλινδρόμηση.

Είχα κάνει τεστ εγκυμοσύνης (3!) Θετικότατα..

3-4 μέρες μετά πάνω που ήθελα να πάω για χοριακη να σου αίμα κανονικό τύπου περιόδου..

Πάω για χοριακη κ ήταν 7 αν δε κάνω λάθος..με τα πολλά δεν έκανα τπτ γτ ήταν σκέψου όλα αυτά τις μέρες που περίμενα περίοδο ούτως ή άλλως οπότε δε θα χρειαζόταν αποξεση μου είπε ο γιατρός γιατί ήταν πολυυυ νωρίς ότι κ αν ήταν.

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Ηρθαμε σε επαφη με κρουσμα!!! Ελπιζω να μην κολλησουμε αλλα εχω ταραχτει δεν σας κρυβω... 2 χρονια δεν κολλησα και θα κολλησω τωρα που εχω το σπορακι;;;

:cry:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια τι κάνετε? γράφω εδώ  να μου δώσετε κουράγιο...τον Νοέμβριο είχα αποβολή 8 εβδομάδων διότι το έμβρυο είχε σταματήσει α μεγαλώνει από τις 5 εβδομάδες και κατέληξα να κάνω απόξεση το εστειλα και για εξετασεις και ηταν τυχαιο γεγονος...τελευταία περίοδος 7 Φεβρουαρίου και ωορρηξία στις 23 του μηνός έκανα τεστ χθες predictor early και βγαινει αχνο θετικο..εκανα σημερα clearablue και βγηκε ενα υπεροχο +

ακόμα δεν το πιστεύω αν και φοβαμε πολύ να σας πω την αλήθεια...6 μέρες μετά από την ωορρηξία περνώ ουτρογεσταν 200 και παιδική ασπιρίνη ένα κάθε μέρα...εδώ και 2-3 μέρες έχω πολύ καούρα υπάρχει περίπτωση να εμφανίζεται τόσο νωρίς η καούρα? στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα..αυτά από μένα :grin:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε? γράφω εδώ  να μου δώσετε κουράγιο...τον Νοέμβριο είχα αποβολή 8 εβδομάδων διότι το έμβρυο είχε σταματήσει α μεγαλώνει από τις 5 εβδομάδες και κατέληξα να κάνω απόξεση το εστειλα και για εξετασεις και ηταν τυχαιο γεγονος...τελευταία περίοδος 7 Φεβρουαρίου και ωορρηξία στις 23 του μηνός έκανα τεστ χθες predictor early και βγαινει αχνο θετικο..εκανα σημερα clearablue και βγηκε ενα υπεροχο +

ακόμα δεν το πιστεύω αν και φοβαμε πολύ να σας πω την αλήθεια...6 μέρες μετά από την ωορρηξία περνώ ουτρογεσταν 200 και παιδική ασπιρίνη ένα κάθε μέρα...εδώ και 2-3 μέρες έχω πολύ καούρα υπάρχει περίπτωση να εμφανίζεται τόσο νωρίς η καούρα? στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα..αυτά από μένα :grin:

Κορίτσι μ με το καλό το μωράκι σου τι ευχάριστα νέα  όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά μην ανησιχεις ....

και εγώ είχα αποβολή τον Δεκέμβριο και εμένα ήτανε τυχαίο γεγονός και τώρα είμαι έγγυος λογικό είναι π φοβάσαι δυστιχος όταν έχεις περάσει κάτι τέτοιο στην επόμενη εγγυμοσινη ο φόβος μένει έτσι νιοθω και εγώ αλλά προσπαθώ και σκέφτομαι θετικά ότι όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά .....❤️

Ναι εμένα μια γνωστή μ είχε πολύ καούρα από την αρχή της εγγυμοσινης της την ταλεπορουσε πολύ θυμάμαι.... στην κάθε γυναίκα τα συμπτώματα είναι διαφορετικά και εμένα  αυτή η εγγυμοσινη με την προηγούμενη καμία σχέση τελιος διαφορετικά συμπτώματα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσι μ με το καλό το μωράκι σου τι ευχάριστα νέα  όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά μην ανησιχεις ....

και εγώ είχα αποβολή τον Δεκέμβριο και εμένα ήτανε τυχαίο γεγονός και τώρα είμαι έγγυος λογικό είναι π φοβάσαι δυστιχος όταν έχεις περάσει κάτι τέτοιο στην επόμενη εγγυμοσινη ο φόβος μένει έτσι νιοθω και εγώ αλλά προσπαθώ και σκέφτομαι θετικά ότι όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά .....❤️

Ναι εμένα μια γνωστή μ είχε πολύ καούρα από την αρχή της εγγυμοσινης της την ταλεπορουσε πολύ θυμάμαι.... στην κάθε γυναίκα τα συμπτώματα είναι διαφορετικά και εμένα  αυτή η εγγυμοσινη με την προηγούμενη καμία σχέση τελιος διαφορετικά συμπτώματα ...

σε ευχαριστώ πολύ..προσπαθώ να είμαι ήσυχη..εγώ εχω μπερδευτει λίγο για το ποσο εβδομάδων είμαι..και εγώ έχω διαφορετικά συμπτώματα από την πρώτη..εσύ ποσό εβδομάδων απέβαλες? συγνώμη που ρωτάω..και ποσο εβδομάδων είσαι τώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elena93 είπε:

σε ευχαριστώ πολύ..προσπαθώ να είμαι ήσυχη..εγώ εχω μπερδευτει λίγο για το ποσο εβδομάδων είμαι..και εγώ έχω διαφορετικά συμπτώματα από την πρώτη..εσύ ποσό εβδομάδων απέβαλες? συγνώμη που ρωτάω..και ποσο εβδομάδων είσαι τώρα?

Ναι κορίτσι μ το καταλαβαίνω μια από τα ίδια και εγώ ....λοιπόν αν η πρώτη μέρα της τελυταιας σου περιόδου ήταν 7 Φεβρουαρίου όπως είπες είσαι 3 εβδομάδων και 5 ημερών δλδ διανύεις την 4η εβδομάδα της εγγυμοσινης σου ❤️ ναι άσε καμία α σχέση τα συμπτώματα εγώ τώρα είχα εμετούς ναυτίες και Πόλα αλλά και στην πρώτη τπτ μόνο υπνιλια ....εγώ απέβαλα κοντά στις εφτά εβδομαδες  δλδ 6w+5 κάπου εκεί άσε και γενικά τρέμω μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο τώρα διανύω την 8η εβδομάδα και όλα πάνε τέλια μέχρι στιγμής και περνώ ουτρογκεσταν 100 mg  το πρωί και 100 mg  το βράδυ και φιλικό μέχρι στιγμής......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ναι κορίτσι μ το καταλαβαίνω μια από τα ίδια και εγώ ....λοιπόν αν η πρώτη μέρα της τελυταιας σου περιόδου ήταν 7 Φεβρουαρίου όπως είπες είσαι 3 εβδομάδων και 5 ημερών δλδ διανύεις την 4η εβδομάδα της εγγυμοσινης σου ❤️ ναι άσε καμία α σχέση τα συμπτώματα εγώ τώρα είχα εμετούς ναυτίες και Πόλα αλλά και στην πρώτη τπτ μόνο υπνιλια ....εγώ απέβαλα κοντά στις εφτά εβδομαδες  δλδ 6w+5 κάπου εκεί άσε και γενικά τρέμω μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο τώρα διανύω την 8η εβδομάδα και όλα πάνε τέλια μέχρι στιγμής και περνώ ουτρογκεσταν 100 mg  το πρωί και 100 mg  το βράδυ και φιλικό μέχρι στιγμής......

τα περνεις κολπικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε? γράφω εδώ  να μου δώσετε κουράγιο...τον Νοέμβριο είχα αποβολή 8 εβδομάδων διότι το έμβρυο είχε σταματήσει α μεγαλώνει από τις 5 εβδομάδες και κατέληξα να κάνω απόξεση το εστειλα και για εξετασεις και ηταν τυχαιο γεγονος...τελευταία περίοδος 7 Φεβρουαρίου και ωορρηξία στις 23 του μηνός έκανα τεστ χθες predictor early και βγαινει αχνο θετικο..εκανα σημερα clearablue και βγηκε ενα υπεροχο +

ακόμα δεν το πιστεύω αν και φοβαμε πολύ να σας πω την αλήθεια...6 μέρες μετά από την ωορρηξία περνώ ουτρογεσταν 200 και παιδική ασπιρίνη ένα κάθε μέρα...εδώ και 2-3 μέρες έχω πολύ καούρα υπάρχει περίπτωση να εμφανίζεται τόσο νωρίς η καούρα? στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα..αυτά από μένα :grin:

Ευχομαι να πανε ολα καλα

:x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ειναι η 3η φορα που βλεπω αιμα στο σκουπισμα. Μερικες σταγονες. Πριν 2 και 3 μερες ειδα παλι. Δεν εχω πονο η κατι αλλο και σταματαει αμεσως. Μου εδωσε προγεστερονη απο την πρωτη φορα που ειδα. Στον γιο μου ειχα δει παλι στην αρχη 2-3 φορες αλλα λιγο καφε οχι κοκκικο οπως τωρα της περιοδου.

Σας εχει τυχει;;

Προσεχω πολυ αλλα οσο να ναι με ενα παιδι 2.5 χρονων δεν ειναι παντα ευκολο... εχω αρχισει να φοβαμαι οτι κατι θα παει στραβα...:(


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια, ειναι η 3η φορα που βλεπω αιμα στο σκουπισμα. Μερικες σταγονες. Πριν 2 και 3 μερες ειδα παλι. Δεν εχω πονο η κατι αλλο και σταματαει αμεσως. Μου εδωσε προγεστερονη απο την πρωτη φορα που ειδα. Στον γιο μου ειχα δει παλι στην αρχη 2-3 φορες αλλα λιγο καφε οχι κοκκικο οπως τωρα της περιοδου.

Σας εχει τυχει;;

Προσεχω πολυ αλλα οσο να ναι με ενα παιδι 2.5 χρονων δεν ειναι παντα ευκολο... εχω αρχισει να φοβαμαι οτι κατι θα παει στραβα...:(

Καλημέρα Βάσω μου,καταρχάς για την επαφή με το κρούσμα μην αγχώνεσαι,ακόμη κ αν κόλλησετε που το απευχομαι όλα θα πάνε καλά! Είσαι κ εμβολιασμενη απ' ότι θυμάμαι,ο ιός ήδη έχει εξασθενήσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχική του μορφή οπότε μην αγχώνεσαι ❤️

Όσο για το αιματακι εφόσον είναι σταγόνες κ παίρνεις ήδη ουτροτζεσταν θεωρώ πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό..ο γιατρός τι σου είχε πει;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με το μικρακι σου γιατί κ εγώ το σηκώνω αρκετά μέσα στη μέρα κ φυσικά τρέχω από πίσω του διαρκώς!

11 ώρες πρίν, elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε? γράφω εδώ  να μου δώσετε κουράγιο...τον Νοέμβριο είχα αποβολή 8 εβδομάδων διότι το έμβρυο είχε σταματήσει α μεγαλώνει από τις 5 εβδομάδες και κατέληξα να κάνω απόξεση το εστειλα και για εξετασεις και ηταν τυχαιο γεγονος...τελευταία περίοδος 7 Φεβρουαρίου και ωορρηξία στις 23 του μηνός έκανα τεστ χθες predictor early και βγαινει αχνο θετικο..εκανα σημερα clearablue και βγηκε ενα υπεροχο +

ακόμα δεν το πιστεύω αν και φοβαμε πολύ να σας πω την αλήθεια...6 μέρες μετά από την ωορρηξία περνώ ουτρογεσταν 200 και παιδική ασπιρίνη ένα κάθε μέρα...εδώ και 2-3 μέρες έχω πολύ καούρα υπάρχει περίπτωση να εμφανίζεται τόσο νωρίς η καούρα? στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα..αυτά από μένα :grin:

Καλημέρα Έλενα!

Εύχομαι οοολα να πάνε υπέροχα σε αυτή σου την εγκυμοσύνη κ να είσαι μαζί μας σε όλο το ταξίδι της❤️

Όσο αφορά τις καούρες ναι,το θεωρώ φυσιολογικοτατο! Λένε πως όλες τις στομαχικές διαταραχές το 1ο τρίμηνο τις προκαλεί η προγεστερόνη που αυξάνεται ραγδαία μέσα μας οπότε είναι για καλό παρά το ότι είναι αρκετά ενοχλητικό..

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλημέρα Βάσω μου,καταρχάς για την επαφή με το κρούσμα μην αγχώνεσαι,ακόμη κ αν κόλλησετε που το απευχομαι όλα θα πάνε καλά! Είσαι κ εμβολιασμενη απ' ότι θυμάμαι,ο ιός ήδη έχει εξασθενήσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχική του μορφή οπότε μην αγχώνεσαι ❤️

Όσο για το αιματακι εφόσον είναι σταγόνες κ παίρνεις ήδη ουτροτζεσταν θεωρώ πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό..ο γιατρός τι σου είχε πει;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με το μικρακι σου γιατί κ εγώ το σηκώνω αρκετά μέσα στη μέρα κ φυσικά τρέχω από πίσω του διαρκώς!

Καλημέρα Έλενα!

Εύχομαι οοολα να πάνε υπέροχα σε αυτή σου την εγκυμοσύνη κ να είσαι μαζί μας σε όλο το ταξίδι της❤️

Όσο αφορά τις καούρες ναι,το θεωρώ φυσιολογικοτατο! Λένε πως όλες τις στομαχικές διαταραχές το 1ο τρίμηνο τις προκαλεί η προγεστερόνη που αυξάνεται ραγδαία μέσα μας οπότε είναι για καλό παρά το ότι είναι αρκετά ενοχλητικό..

 

Καλημερα

Θα παω για υπερηχο σημερα τελικα μου ειπε. Οποτε θα δουμε αν ολα πανε καλα... λιγο οι ορμονες λιγο η ταραχη με το αιμα.. εχω ριξει πολυ κλαμα!!!

Ελπιζω να εχω καλα νεα το βραδυ

Σ ευχαριστω παρα πολυ

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...