Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Δε μπαίνω συχνά κορίτσια μου γιατί με τρέχει ο μικρος,η δουλειά κ όλη η καθημερινότητα!

Όμως σε κάθε ευκαιρία σας διαβάζω να ξέρετε κ χάρηκα τόσο πολύ με τα νέα σου κοριτσάκι μου!!!! Αχχχ καμία τσαουσα κόρη θα ναι που σε παιδεύει από τώρα ντεεε❤️❤️❤️

Μακάρι ,μακάρι ολόψυχα οοολα να πάνε καλά Βάσω μου! Τώρα πότε έχεις ξανά υπέρηχο;;

 

Κι εγω ακριβως το ιδιο ειπα στον αντρα μου!!! Θα ναι κορη και αρχισε τα ναζια... καλα την εχουμε βγαλει μεχρι τωρα με τον Αρουλη.

Μακαρι να πανε ολα καλα.. κανω υπομονη

Μου ειπε να παω αυριο να με δει και να κανω χοριακη

επειδη τον υπερηχο τον εκανα αλλου που ειδα σακο θελει να μου κανει και η ιδια ειπε. Ειμαι μπερδεμενη. Ειναι χρονια γιατρος μου, στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν αψογη σε ολα, παντα μου απανταει σε ολα και ειναι εκει. Θελω να πω ανθρωπος ειναι και εκανε λαθος και ισως θελω να της δωσω μια ευκαιρια.

Βεβαια... θα της τα ψαλλω οπως και να χει οταν τη δω.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Laoura22 είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!

Ειμαι και εγω μελλοντική μανούλα Οκτωβρίου με ΠΗΤ 20-10-2022. Ειμαι ακριβως 8w0d. Έχουμε ακουσει 2 φορες καρδουλα, τη μια στις 6 εβδομαδες πολυ αχνα και τη δευτερη στις 7 εβδομαδες, οπου το εμβρυο ηταν 8mm και παλμοι 136. Το πρόβλημά που εχω και δεν μπορώ να βγαλω απο το μυαλο μου ειναι οτι δεν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα πλην ενα πονο κ λιγο πρηξιμο στο στηθος, πραγμα το οποιο με κανει να νομιζω συνεχως οτι κάτι δεν πάει καλα. Αυτο συμβαινει κυρίως λογω του ιστορικου μου, εχω μια παλινδρομη κυηση στην 7η εβδομαδα και μια βιοχημικη, τα οποια ηταν τυχαια γεγονότα, καθως καναμε ολες τις εξετασεις και ηταν καλες. Εχω ζητήσει απο το γιατρό να πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο γιατι θα τρελαθω απο το αγχος μου. Πραγματικά δεν έχω ουτε υπνηλια, ουτε εμετούς, ουτε συχνοουρια, τιποτα. Μαλιστα σήμερα νιώθω οτι μειώθηκε ο πόνος στο στήθος. Ενώ δηλαδή ακούσαμε καρδούλα νομίζω ότι την επομενη φορα κατι κακό θα συμβει κ κυριως αυτο πηγάζει απο την ελλειψη συμπτωματων.

 

Με το καλό το μωράκι σου το υπέροχο κ καλώς ήρθες στην ομαδαρα μας!

Αλλααααα μη ξανά ακούσω τέτοιο αρνητικο σκεπτικό καλεεε!! Έπρεπε να πετάς κ να λες δόξα τον Θεό που έχω μια ήρεμη κ υγιή εγκυμοσύνη χωρίς δύσκολα συμπτώματα να με ταλαιπωρούν! Οοολα πάνε καλά κ το μωράκι σου μεγαλώνει με ασφάλεια μέσα σου!

Ούτε εγώ είχα στο πρωτο ιδιαίτερα συμπτώματα κ ήμουν τοοοσο ευτυχισμένη,τώρα με τυραννάει το δεύτερο Λαούρα κ δε τη παλεύω ώρες ώρες να ξέρεις!!!:ph34r:

πρίν από 4 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κι εγω ακριβως το ιδιο ειπα στον αντρα μου!!! Θα ναι κορη και αρχισε τα ναζια... καλα την εχουμε βγαλει μεχρι τωρα με τον Αρουλη.

Μακαρι να πανε ολα καλα.. κανω υπομονη

Μου ειπε να παω αυριο να με δει και να κανω χοριακη

επειδη τον υπερηχο τον εκανα αλλου που ειδα σακο θελει να μου κανει και η ιδια ειπε. Ειμαι μπερδεμενη. Ειναι χρονια γιατρος μου, στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν αψογη σε ολα, παντα μου απανταει σε ολα και ειναι εκει. Θελω να πω ανθρωπος ειναι και εκανε λαθος και ισως θελω να της δωσω μια ευκαιρια.

Βεβαια... θα της τα ψαλλω οπως και να χει οταν τη δω.

Αυτό θα σου έλεγα κ εγώ,εφόσον έχετε θάρρος μεταξύ σας κ έχετε ήδη ζήσει μια όμορφη εγκυμοσύνη κ γέννα μαζί μπορείς να της μιλήσεις ανοιχτά.

Να της πεις πως σε αγχωσε πολύ ο τρόπος που το χειρίστηκε κ που ήταν τόσο απόλυτη. Πιθανόν κ εκείνη όντως το πίστευε κ προτίμησε να μου κόψει αμέσως τα φτερά ώστε να μη σου δώσεις νόθες ελπίδες αλλά εξήγησε της πως αυτό σε εσένα έκανε μεγαλύτερο κακό.

Φυσικά κ όλοι αξίζουμε δεύτερη ευκαιρία! 

Από εκεί κ έπειτα αν δεις πως συνεχίζει κ κάτι σε ενοχλεί πλέον μαζί της ή δε νιώθεις την ίδια ασφάλεια κτλ τότε έχεις άπλετο χρόνο να αλλάξεις κ να βρεις άλλον γιατρό για εσένα! 

Σε καμία περίπτωση μην καταπιεστεις αλλά μη κάνεις κ βιαστικες κινήσεις,όλα θα γίνουν!

Αχχ Βάσω μου κ εμένα το αντράκι μου κυυυριος από την εγκυμοσύνη έως κ τώρα ,αυτό το πλασματακι που μεγαλώνω όμως μέσα μου τώρα αχχχχ ατιμοοο!!!

Να σας πω κ εγώ τα νέα μου κορίτσια να έχετε μια εικόνα κ από εμενα:D

Πήγα κ εγώ αυτή την εβδομάδα για τον 2ο υπέρηχο, το φασολάκι μας πλέον έβγαλε κ χεράκια κ ποδαράκια (διανύω την 9η εβδομάδα) κ κουνιόταν συνεχώς σαν παλαβο (τέτοια κάνει προφανώς εκεί μέσα κ εγώ είμαι με μια αναγουλα από το πρωί:rolleyes:) ας είναι,αφού εκείνο περνάει καλά..χαχαχα!

Όλα πάνε καλά δόξα τον Θεό κ μεγαλώνει σωστα,με βασανίζει λίγο είναι η αλήθεια με ανακατωσουρες κ καούρες κ σε συνδυασμό με δουλειά κ ένα ακόμη μπεμπακι σπίτι χαμουλης αλλά το παλεύω!

Εύχομαι όλες να είστε καλά κ κάθε μέρα καλύτερα ❤️

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Με το καλό το μωράκι σου το υπέροχο κ καλώς ήρθες στην ομαδαρα μας!

Αλλααααα μη ξανά ακούσω τέτοιο αρνητικο σκεπτικό καλεεε!! Έπρεπε να πετάς κ να λες δόξα τον Θεό που έχω μια ήρεμη κ υγιή εγκυμοσύνη χωρίς δύσκολα συμπτώματα να με ταλαιπωρούν! Οοολα πάνε καλά κ το μωράκι σου μεγαλώνει με ασφάλεια μέσα σου!

Ούτε εγώ είχα στο πρωτο ιδιαίτερα συμπτώματα κ ήμουν τοοοσο ευτυχισμένη,τώρα με τυραννάει το δεύτερο Λαούρα κ δε τη παλεύω ώρες ώρες να ξέρεις!!!:ph34r:

Αυτό θα σου έλεγα κ εγώ,εφόσον έχετε θάρρος μεταξύ σας κ έχετε ήδη ζήσει μια όμορφη εγκυμοσύνη κ γέννα μαζί μπορείς να της μιλήσεις ανοιχτά.

Να της πεις πως σε αγχωσε πολύ ο τρόπος που το χειρίστηκε κ που ήταν τόσο απόλυτη. Πιθανόν κ εκείνη όντως το πίστευε κ προτίμησε να μου κόψει αμέσως τα φτερά ώστε να μη σου δώσεις νόθες ελπίδες αλλά εξήγησε της πως αυτό σε εσένα έκανε μεγαλύτερο κακό.

Φυσικά κ όλοι αξίζουμε δεύτερη ευκαιρία! 

Από εκεί κ έπειτα αν δεις πως συνεχίζει κ κάτι σε ενοχλεί πλέον μαζί της ή δε νιώθεις την ίδια ασφάλεια κτλ τότε έχεις άπλετο χρόνο να αλλάξεις κ να βρεις άλλον γιατρό για εσένα! 

Σε καμία περίπτωση μην καταπιεστεις αλλά μη κάνεις κ βιαστικες κινήσεις,όλα θα γίνουν!

Αχχ Βάσω μου κ εμένα το αντράκι μου κυυυριος από την εγκυμοσύνη έως κ τώρα ,αυτό το πλασματακι που μεγαλώνω όμως μέσα μου τώρα αχχχχ ατιμοοο!!!

Να σας πω κ εγώ τα νέα μου κορίτσια να έχετε μια εικόνα κ από εμενα:D

Πήγα κ εγώ αυτή την εβδομάδα για τον 2ο υπέρηχο, το φασολάκι μας πλέον έβγαλε κ χεράκια κ ποδαράκια (διανύω την 9η εβδομάδα) κ κουνιόταν συνεχώς σαν παλαβο (τέτοια κάνει προφανώς εκεί μέσα κ εγώ είμαι με μια αναγουλα από το πρωί:rolleyes:) ας είναι,αφού εκείνο περνάει καλά..χαχαχα!

Όλα πάνε καλά δόξα τον Θεό κ μεγαλώνει σωστα,με βασανίζει λίγο είναι η αλήθεια με ανακατωσουρες κ καούρες κ σε συνδυασμό με δουλειά κ ένα ακόμη μπεμπακι σπίτι χαμουλης αλλά το παλεύω!

Εύχομαι όλες να είστε καλά κ κάθε μέρα καλύτερα ❤️

:x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ σε όλα τα κορίτσια που μπήκαν στον κόπο να μου δώσουν θάρρος και δύναμη! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά..δεν τα καταφέρνω πάντα! Μακάρι όλα να πανε καλα για όλες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Laoura22 μην αγχώνεσαι που δεν έχεις συμπτώματα..η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..ή μπορεί να εμφανιστούν αργότερα..

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην σκέφτεσαι αρνητικά:-D

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Κ εγώ σήμερα μπήκα στην 9η

Εξωσωματική με διδυμακια❤️❤️

Οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται ακάθεκτοι(ειδικά όταν μένω ξαπλωμένη, μετά από ύπνο πχ)

και εντοπισμένοι πόνοι χαμηλά αριστερά, ειδικά όταν κάθομαι σε καρέκλα 

Οι πόνοι με ανησυχούν πολύ δεν Μ αφήνουν να χαρώ.. φοβάμαι τρέμω..

Οι αηδιες κλπ μετατοπίστηκαν για μετά το μεσημέρι..

Από μυρωδιές δεν αντέχω τίποτα

Το στήθος μου τίποτα το ιδιαίτερο

Είναι άλλη κοπέλα εδώ με εξωσωματική ή και διδυμακια;

Από συμπληρώματα βιταμίνες κλπ τι παίρνετε;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Primula said:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κ εγώ σήμερα μπήκα στην 9η

Εξωσωματική με διδυμακια❤️❤️

Οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται ακάθεκτοι(ειδικά όταν μένω ξαπλωμένη, μετά από ύπνο πχ)

και εντοπισμένοι πόνοι χαμηλά αριστερά, ειδικά όταν κάθομαι σε καρέκλα 

Οι πόνοι με ανησυχούν πολύ δεν Μ αφήνουν να χαρώ.. φοβάμαι τρέμω..

Οι αηδιες κλπ μετατοπίστηκαν για μετά το μεσημέρι..

Από μυρωδιές δεν αντέχω τίποτα

Το στήθος μου τίποτα το ιδιαίτερο

Είναι άλλη κοπέλα εδώ με εξωσωματική ή και διδυμακια;

Από συμπληρώματα βιταμίνες κλπ τι παίρνετε;

 

Καλησπερα κορίτσι μου 

 

Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου .Ναι εγώ είμαι από εξωσωματική και τελειώνω την έκτη εβδομάδα .Από συμπτώματα και εγώ αναγούλα φουλ ,πονάκια συνέχεια σχεδόν αλλά είναι η μήτρα που μεγαλώνει !!!Απο βιταμίνες παίρνω το φολλικο και το multivitamineral mama μια υπέροχη βιταμίνη που μου χαρίζει τον πρώτο εμετό της ημέρας (μυρίζει ψαρίλα ).Φοβάμαι και με τους εμετούς γιατί πιέζεται η κοιλιά μου αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω .Αναγούλα έχω φτάσει να έχω όλη την ημέρα εκτός από το μεσημεριανό δηλαδή που τρωω κάτι στέρεο και όχι φρούτα ,γιαούρτια και τέτοια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , KONNA28 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου 

 

Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου .Ναι εγώ είμαι από εξωσωματική και τελειώνω την έκτη εβδομάδα .Από συμπτώματα και εγώ αναγούλα φουλ ,πονάκια συνέχεια σχεδόν αλλά είναι η μήτρα που μεγαλώνει !!!Απο βιταμίνες παίρνω το φολλικο και το multivitamineral mama μια υπέροχη βιταμίνη που μου χαρίζει τον πρώτο εμετό της ημέρας (μυρίζει ψαρίλα ).Φοβάμαι και με τους εμετούς γιατί πιέζεται η κοιλιά μου αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω .Αναγούλα έχω φτάσει να έχω όλη την ημέρα εκτός από το μεσημεριανό δηλαδή που τρωω κάτι στέρεο και όχι φρούτα ,γιαούρτια και τέτοια 

Καλή μας επιτυχία ❤️

Και σε όλες τις εγγυουλες

Σε μια με δύο εβδομάδες ίσως σου βελτιωθούν αυτά με τις αηδιες κλπ μην στεναχωριέσαι, εγώ μόλις μπήκα στην 8η ήμουν καλύτερα από αυτά (υπάρχουν πια δηλ. ωρες που πραγματικά μπορώ να φάω με όρεξη και χωρίς ίχνος ναυτίας κλπ)

Εγώ παίρνω φυλλικό, μαγνήσιο, Ω3 κ d (τα δύο τελευταία σε τύπου mollers κάψουλα.. απλά τα έπαιρνα και πριν κ αποφάσισα από μόνη μου να μην τα σταματήσω..). Το multivitamineral σου το συνέστησε ο γιατρός σου; Ωραίο φαίνεται!

Αυτό με τα πονάκια δεν μπορω καταλάβω τι είναι εντός φυσιολογικων πλαισίων και τι όχι.. Εμένα από βδομάδα σε βδομάδα γίνονται λίγο πιο έντονοι πιο υπαρκτοί..

Μήπως λόγω 2 σάκων είναι λογικό άραγε να πονάω περισσότερο..;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Primula said:

Καλή μας επιτυχία ❤️

Και σε όλες τις εγγυουλες

Σε μια με δύο εβδομάδες ίσως σου βελτιωθούν αυτά με τις αηδιες κλπ μην στεναχωριέσαι, εγώ μόλις μπήκα στην 8η ήμουν καλύτερα από αυτά (υπάρχουν πια δηλ. ωρες που πραγματικά μπορώ να φάω με όρεξη και χωρίς ίχνος ναυτίας κλπ)

Εγώ παίρνω φυλλικό, μαγνήσιο, Ω3 κ d (τα δύο τελευταία σε τύπου mollers κάψουλα.. απλά τα έπαιρνα και πριν κ αποφάσισα από μόνη μου να μην τα σταματήσω..). Το multivitamineral σου το συνέστησε ο γιατρός σου; Ωραίο φαίνεται!

Αυτό με τα πονάκια δεν μπορω καταλάβω τι είναι εντός φυσιολογικων πλαισίων και τι όχι.. Εμένα από βδομάδα σε βδομάδα γίνονται λίγο πιο έντονοι πιο υπαρκτοί..

Μήπως λόγω 2 σάκων είναι λογικό άραγε να πονάω περισσότερο..;

Ναι και d παίρνω μπραβο . Τις βιταμίνες ο γιατρός μου είπε να τις πάρω .Θεωρώ πως επειδή έχεις δίδυμα   η μήτρα χρειάζεται περισσότερο χώρο όποτε και για αυτό οι πόνοι .Εμένα όταν με πιάνουν βάζω ένα μαξιλάρι στη κοιλιά , παίρνω κι μερικές βαθιές ανάσες και περνάει .Αυτό που δεν θα ήταν φυσιολογικό θα ήταν ένας έντονος πόνος που δεν θα τον αντέχες και θα είχε διάρκεια δηλαδή δεν θα σταμάταγε μετά από λίγο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Primula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κ εγώ σήμερα μπήκα στην 9η

Εξωσωματική με διδυμακια❤️❤️

Οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται ακάθεκτοι(ειδικά όταν μένω ξαπλωμένη, μετά από ύπνο πχ)

και εντοπισμένοι πόνοι χαμηλά αριστερά, ειδικά όταν κάθομαι σε καρέκλα 

Οι πόνοι με ανησυχούν πολύ δεν Μ αφήνουν να χαρώ.. φοβάμαι τρέμω..

Οι αηδιες κλπ μετατοπίστηκαν για μετά το μεσημέρι..

Από μυρωδιές δεν αντέχω τίποτα

Το στήθος μου τίποτα το ιδιαίτερο

Είναι άλλη κοπέλα εδώ με εξωσωματική ή και διδυμακια;

Από συμπληρώματα βιταμίνες κλπ τι παίρνετε;

 

Primula mou kalisperaa katarxas na exis mia teliomeni kai anefeli egkimosini me ta didimakia sou ❤

Kai ego apo eksosomatiki ime tora ime 2 minon,valamen 2 vlastokistes 6i meras pou pigamen na akousoume kardoula tin akousame polli kala doksasi o theos alla epidi piga kai se deutero giatro idame akomi ena sako kai mas ipen na to afisoume na doumen pos tha pai o protos giatros o eksosomatikos mou dn ton iden tha diksi

Apo siptomata ponao kilia mou kai nomizo oti tha mou erthi periodos kai fovame ligo

Exo kai liga igra ana diastimata alla sixnouria egina koliti me tn toualeta

Esii pos ta pas??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , KONNA28 είπε:

Ναι και d παίρνω μπραβο . Τις βιταμίνες ο γιατρός μου είπε να τις πάρω .Θεωρώ πως επειδή έχεις δίδυμα   η μήτρα χρειάζεται περισσότερο χώρο όποτε και για αυτό οι πόνοι .Εμένα όταν με πιάνουν βάζω ένα μαξιλάρι στη κοιλιά , παίρνω κι μερικές βαθιές ανάσες και περνάει .Αυτό που δεν θα ήταν φυσιολογικό θα ήταν ένας έντονος πόνος που δεν θα τον αντέχες και θα είχε διάρκεια δηλαδή δεν θα σταμάταγε μετά από λίγο 

Έντονος με διάρκεια όχι.

Έχω ήπιους με διάρκεια 

Χαχα τι τραβάμε..

 

 

πρίν από 33 λεπτά , Inana είπε:

Primula mou kalisperaa katarxas na exis mia teliomeni kai anefeli egkimosini me ta didimakia sou ❤

Kai ego apo eksosomatiki ime tora ime 2 minon,valamen 2 vlastokistes 6i meras pou pigamen na akousoume kardoula tin akousame polli kala doksasi o theos alla epidi piga kai se deutero giatro idame akomi ena sako kai mas ipen na to afisoume na doumen pos tha pai o protos giatros o eksosomatikos mou dn ton iden tha diksi

Apo siptomata ponao kilia mou kai nomizo oti tha mou erthi periodos kai fovame ligo

Exo kai liga igra ana diastimata alla sixnouria egina koliti me tn toualeta

Esii pos ta pas??

Καρδούλα ακούσατε; Πότε είναι να ξαναπάς στον γιατρό σου;

Τι άγχος είναι αυτό βρε κορίτσια..

Η πρώτες πίστες ειδικά με τις χοριακές ήταν του τρελού χαχα 

Τώρα σε μενα κυριαρχεί ο φόβος παρά το άγχος

Απο συμπτώματα, όπως είπα τα των πόνων, στήθος τίποτα το ιδιαίτερο, ναυτίες ζαλάδες απέχθεια για φαγητό από αργά το μεσημέρι και μετά, μυρωδιές μόνιμα και έντονα..τουαλέτα οκ αλλά πίνω και πολύ νερό οπότε ίσως είναι από αυτό 

Τα βράδια κοιμάμαι καλά, και κοιμάμαι στο πλάι. Εσείς;

Επίσης.. πριν λίγες μέρες, χωρίς συμπτώματα, σε προληπτικό έλεγχο έκανα κολπικό επίχρισμα κ προέκυψε κολπιτιδα (δεν είχα ποτέ στην ζωή μου.. ούτε καν ουρολοίμωξη) και παίρνω και augmentin..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Primula said:

Έντονος με διάρκεια όχι.

Έχω ήπιους με διάρκεια 

Χαχα τι τραβάμε..

 

 

Καρδούλα ακούσατε; Πότε είναι να ξαναπάς στον γιατρό σου;

Τι άγχος είναι αυτό βρε κορίτσια..

Η πρώτες πίστες ειδικά με τις χοριακές ήταν του τρελού χαχα 

Τώρα σε μενα κυριαρχεί ο φόβος παρά το άγχος

Απο συμπτώματα, όπως είπα τα των πόνων, στήθος τίποτα το ιδιαίτερο, ναυτίες ζαλάδες απέχθεια για φαγητό από αργά το μεσημέρι και μετά, μυρωδιές μόνιμα και έντονα..τουαλέτα οκ αλλά πίνω και πολύ νερό οπότε ίσως είναι από αυτό 

Τα βράδια κοιμάμαι καλά, και κοιμάμαι στο πλάι. Εσείς;

Επίσης.. πριν λίγες μέρες, χωρίς συμπτώματα, σε προληπτικό έλεγχο έκανα κολπικό επίχρισμα κ προέκυψε κολπιτιδα (δεν είχα ποτέ στην ζωή μου.. ούτε καν ουρολοίμωξη) και παίρνω και augmentin..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ποσό σας ζηλεύω εσάς που παίρνετε άνετα πενικιλίνη χαχαχα.

Και εγώ στο πλάι κοιμάμαι και ξυπνάω το βράδυ σίγουρα γι τουαλέτα .Κοιμάμαι με  τις κότες επισης τι νύστα είναι αυτή σαν άρρωστη νιώθω ….

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , KONNA28 είπε:

Ποσό σας ζηλεύω εσάς που παίρνετε άνετα πενικιλίνη χαχαχα.

Και εγώ στο πλάι κοιμάμαι και ξυπνάω το βράδυ σίγουρα γι τουαλέτα .Κοιμάμαι με  τις κότες επισης τι νύστα είναι αυτή σαν άρρωστη νιώθω ….

Εννοείς έχεις αλλεργία;

Τι ηλικία έχετε κορίτσια;

Και πόσο νιώθετε χαχα

Έχω 44 και νιώθω 24 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Primula είπε:

Έντονος με διάρκεια όχι.

Έχω ήπιους με διάρκεια 

Χαχα τι τραβάμε..

 

 

Καρδούλα ακούσατε; Πότε είναι να ξαναπάς στον γιατρό σου;

Τι άγχος είναι αυτό βρε κορίτσια..

Η πρώτες πίστες ειδικά με τις χοριακές ήταν του τρελού χαχα 

Τώρα σε μενα κυριαρχεί ο φόβος παρά το άγχος

Απο συμπτώματα, όπως είπα τα των πόνων, στήθος τίποτα το ιδιαίτερο, ναυτίες ζαλάδες απέχθεια για φαγητό από αργά το μεσημέρι και μετά, μυρωδιές μόνιμα και έντονα..τουαλέτα οκ αλλά πίνω και πολύ νερό οπότε ίσως είναι από αυτό 

Τα βράδια κοιμάμαι καλά, και κοιμάμαι στο πλάι. Εσείς;

Επίσης.. πριν λίγες μέρες, χωρίς συμπτώματα, σε προληπτικό έλεγχο έκανα κολπικό επίχρισμα κ προέκυψε κολπιτιδα (δεν είχα ποτέ στην ζωή μου.. ούτε καν ουρολοίμωξη) και παίρνω και augmentin..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akousamen tin kardoula dio fores mexri tora epomeni eudomada exoume iperixo pali,esii se pia eudomada ise ine kai didima??

πρίν από 2 λεπτά , Inana είπε:

Akousamen tin kardoula dio fores mexri tora epomeni eudomada exoume iperixo pali,esii se pia eudomada ise ine kai didima??

Ti xapia pernis??vazis kai enesis?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Inana είπε:

Akousamen tin kardoula dio fores mexri tora epomeni eudomada exoume iperixo pali,esii se pia eudomada ise ine kai didima??

Ti xapia pernis??vazis kai enesis?

Σήμερα μπήκα στην 9w

Από φάρμακα

Utrogestan 3 κολπικά, prolutex ένεση, cyclacur 2, filicine, κάψουλες με ω3 κ d3, t4, κ τώρα κ augmentin αντιβίωση δυστυχώς . Δεν παίρνω αντιπηκτικες κλπ. 

Κορίτσια εγώ είμαι Rhesus- κ ο άντρας μου +. Και πρέπει να κάνω τακτικά  εξέταση Coombs . Εσείς; Έχετε ανάλογο θέμα; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...