Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Konie είπε:

Παίρνω κολπικα τα utrogestan. Από συμπληρώματα μέχρι στιγμής φυλλικο οξυ και  βιταμίνη d. 

Από συμπτώματα εχω κόπωση/υπνηλία, λίγο πρησμένο στήθος, που και που πονάκια ελαφριά σαν περιόδου. Επίσης τα βράδια κοιμάμαι λίγο ανήσυχα. 

 

Gia to sti8os pos to vlepis,kapia alagiii??

I pou alazoume eudomada alasoun kai ta ola siptomata

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Inana είπε:

O giatros me rotise ti siptomata exo tora den ksero omos gth me rotise auto,esi me to sti8os pos ta pas exis alagi sto xroma kai stis fleves i oxi?

Στο χρώμα όχι αλλά έχουν εμφανιστεί Πόλες μπλε φλέβες πνδεν τις είχα πριν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Inana είπε:

I roges se ponanee??

Gia ta ponakia xamila na min anisixo??

Ναι οι ρογες με πονάνε έχουν γίνει πάρα πολύ ευεστητες δλδ ακόμα και μετά το μπάνιο με την πετσέτα πνσκουπιζομαι σε εκείνο το σημείο δεν μπορώ καθόλου με ενοχλεί πολύ .....όχι κορίτσι μ μην σε ανησιχουν τα πονακια δεν είναι κάτι και εγώ έχω...αφού σήμερα ενιοθα κάτι τσιμπιματακια χαμηλά  πεταγομουνα στον αέρα ήταν έντονα αρκετά αλλά δεν είναι κάτι είναι φυσιολογικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ναι οι ρογες με πονάνε έχουν γίνει πάρα πολύ ευεστητες δλδ ακόμα και μετά το μπάνιο με την πετσέτα πνσκουπιζομαι σε εκείνο το σημείο δεν μπορώ καθόλου με ενοχλεί πολύ .....όχι κορίτσι μ μην σε ανησιχουν τα πονακια δεν είναι κάτι και εγώ έχω...αφού σήμερα ενιοθα κάτι τσιμπιματακια χαμηλά  πεταγομουνα στον αέρα ήταν έντονα αρκετά αλλά δεν είναι κάτι είναι φυσιολογικο

Esii poso isee dimitra mou??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Inana είπε:

Esii poso isee dimitra mou??

Καλά είμαι κοπέλα μ σε ευχαριστώ έχω τις ναυτίες μέσα στην μέρα αλλά κάπως την παλεύω δεν είναι τουλάχιστον τόσο χάλια όπως ήμουνα πριν μέρες ....

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλά είμαι κοπέλα μ σε ευχαριστώ έχω τις ναυτίες μέσα στην μέρα αλλά κάπως την παλεύω δεν είναι τουλάχιστον τόσο χάλια όπως ήμουνα πριν μέρες ....

Poso monon ise dimitra mou?

Ego den pollo vlepo tora tis fleves tis mple kai anisixo dimitra mou 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Inana είπε:

Poso monon ise dimitra mou?

Ego den pollo vlepo tora tis fleves tis mple kai anisixo dimitra mou 

Κληνω τον δεύτερο μήνα  σε λίγες μέρες και θα μπω στον τρίτο μηνα εσύ πόσο είσαι ? .....κοίτα έχω μεγάλο στήθος και ίσως γι'αυτό να εμφανίστηκαν οι μπλε φλέβες από τώρα ....και δεν είναι απαρετητο να βγάλεις μπλε φλέβες δεν είναι λόγος να ανησιχεις  δεν βγάζουν όλες οι γυναίκες στην εγγυμοσινη άλλες βγάζουν πιο μετά απλά επίδη εμένα πρίστηκε πολύ και απότομα ίσως γι'αυτό  εβγαλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Inana είπε:

Kai ego to idio eklisa ton deutero kai mpenoume dinamika ston trito me tin voithia tou theou,kai ego exo arketa megalo sti8os diskoleuome kai me to soutie mia ine efanes i fleves mia oxi toso polliii na ine ola kalaa 

Μην ανησιχεις όλα μια χαρά είναι κορίτσι μ ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Inana είπε:

Gia to sti8os pos to vlepis,kapia alagiii??

I pou alazoume eudomada alasoun kai ta ola siptomata

Το στήθος ελαφρώς πρησμένο. Με ενοχλεί λίγο όταν κοιμάμαι μπρούμυτα. Οι θηλες δεν έχουν σκουρύνει μέχρι στιγμής. 

Σήμερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων.

Εσυ είχες κάποια αλλαγή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Konie είπε:

Το στήθος ελαφρώς πρησμένο. Με ενοχλεί λίγο όταν κοιμάμαι μπρούμυτα. Οι θηλες δεν έχουν σκουρύνει μέχρι στιγμής. 

Σήμερα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων.

Εσυ είχες κάποια αλλαγή; 

Konie mou kalisperaa,ego ime 9w1d i psixologia mou xalia pollaa nevra i thiles mou ine skoures fleves arketes pou kapia stigmi omos dn polli fenonte tasis gia emeto den exo ekana onos proxthes emeto molis efaga piga kai to evgala olo,mporis kai kimase mproumita??ego tin evriometafora kai meta kai dn ksana kimithika mproumita :razz:

 

Oso gia emetous kai anagoules den exo kai anisixo ligo,dn ksero stin egkimosini exi kai kapia sxesi oti ine perisotero to salio mas?

Επεξεργάστηκαν by Inana
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Inana είπε:

Konie mou kalisperaa,ego ime 9w1d i psixologia mou xalia pollaa nevra i thiles mou ine skoures fleves arketes pou kapia stigmi omos dn polli fenonte tasis gia emeto den exo ekana onos proxthes emeto molis efaga piga kai to evgala olo,mporis kai kimase mproumita??ego tin evriometafora kai meta kai dn ksana kimithika mproumita :razz:

 

Oso gia emetous kai anagoules den exo kai anisixo ligo,dn ksero stin egkimosini exi kai kapia sxesi oti ine perisotero to salio mas?

Καλησπέρα @Inanaμου.

Ίσως τα συμπτώματα αλλάζουν από βδομάδα σε βδομάδα. Εγώ δεν έχω μέχρι στιγμής αναγούλες και εμετούς αλλά η όρεξη μου έχει κάπως μειωθεί. 

Υπνηλία και κόπωση έχω αρκετή. Ίσως οφείλεται και στον χαμηλό αιματοκριτη μου(34.5). Στις 24 Μαρτίου που έχω ραντεβού θα μου γράψει λογικά σιδηρο. 

Μπρουμιτα δεν κοιμάμαι συνέχεια.. Αλλά επειδή έχω ανήσυχο ύπνο τα βράδια αλλάζω πολλές φορές πλευρό. 

Η ψυχολογία μου δεν είναι κακή, αλλά ούτε και πετάω. Μάλλον φυσιολογικά είναι όλα αυτά τώρα με τις ορμόνες που χορεύουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Konie είπε:

Καλησπέρα @Inanaμου.

Ίσως τα συμπτώματα αλλάζουν από βδομάδα σε βδομάδα. Εγώ δεν έχω μέχρι στιγμής αναγούλες και εμετούς αλλά η όρεξη μου έχει κάπως μειωθεί. 

Υπνηλία και κόπωση έχω αρκετή. Ίσως οφείλεται και στον χαμηλό αιματοκριτη μου(34.5). Στις 24 Μαρτίου που έχω ραντεβού θα μου γράψει λογικά σιδηρο. 

Μπρουμιτα δεν κοιμάμαι συνέχεια.. Αλλά επειδή έχω ανήσυχο ύπνο τα βράδια αλλάζω πολλές φορές πλευρό. 

Η ψυχολογία μου δεν είναι κακή, αλλά ούτε και πετάω. Μάλλον φυσιολογικά είναι όλα αυτά τώρα με τις ορμόνες που χορεύουν 

Den ksero epidi tora ego pino kai xapi gia ton thiroidi mou,oti kai na pis den ine ligo na pinis 8 xapia tin imera kai me 3 paidia spiti den nomizo na ise kai pio iremii,auto me ta siptomata kai ego to pisteuvo oti alazoume kathe eudomada gth apo ton telefteo emeto pou ekana den ksana ixa tasis gia emeto i anagoules kai emena ligo epese i oreksi mou gia fagito gth prepi na prosexo logo kai thiroidi kai logo ligo psilou zaxarou 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...