Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Fay_ είπε:

      Ούτε Σαλοσπίρ. Τίποτα μου λέει ο γυναικολόγος πως δεν χρειάζομαι.. γενικα βλέπω συχνά και καφετιά και ο γυναικολόγος υποστηρίζει πως με μια ενδεχόμενη αντιπηκτική που δεν χρειάζομαι και θα πάρω προληπτικά μπορεί να επιδεινώσει αυτό το θέμα και να έχω καμία αιμορραγία. Όποτε θα το αναφέρω αύριο κ αυτό το δεδομένο στην αιματολόγο. Εσυ στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί ξεκίνησες στην αυχενική; Είδαν κάτι; Έκανες κάποιες εξετάσεις; Κι εγω 37 είμαι. 
      μια χαρά θα είναι η χοριακη σου καλε! Πήγαινε με χαρά και θάρρος να την κανεις μεθαύριο!! 

      Το σαλοσπιρ το σταμάτησα όταν παλινδρόμησε το ένα από τα δύο έμβρυα και είχα αρκετό αιμα,δεν θυμάμαι αν μετά τα συνέχισα.Στην αυχενική όλα ήταν τέλεια,απλά τότε πήγα στην αιματολογο.Μου σταμάτησε τα σαλισπιρ και ξεκίνησα τις αντιπηκτικές,μικρή δόση,για προληπτικούς λόγους. Αν πάντως σου πουν οι γιατροί πως δεν είναι απαραίτητο να κάνεις αντιπηκτικές,αυτό σημαίνει πως όντως δεν τις χρειάζεσαι, εξάλλου δεν κάνουν όλες οι έγκυες🙂

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , roulas40 είπε:

Τέλεια η χοριακή!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

Αν τριπλασιάστηκε, ειναι μια χαρα!!! Απλά στα διδυμα μου είπε η γιατρός οτι αυξάνεται μεν, αλλά με ποσοστά δε... δεν καταλαβαίνω κ πολλά απο αυτά, αλλα καταλαβα πως δεν περιμενουμε διπλασιασμο, αλλα κατι λιγοτερο.. Αφου εσυ εχεις τριπλασιασμο, ειναι τελεια!!!

 

Κοριτσια, να σας πω κ γω τα νεακια μου.. Η χοριακη αυξηθηκε.. εφτασε 37500.. πηγα κ στη γιατρο.. τα νεα δεν ειναι πολυ ευχαριστα.. ειδαμε παλι σακους αλλα οχι οπως θα θελαμε.. εχου λεει πλατυνθει, δλδ εχουν αλλαξει σχήμα, σα να εχουν πατικωθει.. ο ενας τελειως, οποτε δεν εχει καμια ελπιδα.. ο αλλος ειναι σε λιγο καλυτερη εικονα, αλλα δεν μπορουσε να τον δει καθαρα καθως τον εκρυβαν τα πηγματα ( εχω ακομα πολλα :?).. το καλο ειναι οτι δεν φαινεται να εχω αιμα... καλα για το ενα ουσιαστικα μου το ξεκοψε, για το αλλο ηταν επιφυλακτικη.. μου ειπε να συνεχισω την προγεστερονη κ την ξεκουραση, το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω.. δεν ηταν πολυ αισιοδοξη ..

για να δουμε.. μακαρι τουλαχιστον το ενα να τα καταφερει..

Κοριτσακι Μ πυστευω ότι θα πάνε όλα καλά με το άλλο σου μωράκι να ξεκουραζεσε όπως σου είπε και ο γιατρός  υπομονή και κουράγιο και όλα καλά θα πάνε με το σπορακι σου .....

ειχε και η μαμά Μ δυδυμακια  όπως εσύ  και ήταν ακριβώς στην ίδια κατάσταση με αιμοραγια  και εγώ τα κατάφερα και έζησα στην κοιλίτσα της μαμας μ μπορεί να μην τα κατέφερε το αδερφάκι μου αλλά τα κατάφερα εγώ και πήγαν όλα καλά ....πυστευω ότι θα είναι καλά το άλλο σου μωράκι και όταν ξαναπάς θα το δεις π έχει μεγαλώσει... ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra97 είπε:

Κοριτσακι Μ πυστευω ότι θα πάνε όλα καλά με το άλλο σου μωράκι να ξεκουραζεσε όπως σου είπε και ο γιατρός  υπομονή και κουράγιο και όλα καλά θα πάνε με το σπορακι σου .....

ειχε και η μαμά Μ δυδυμακια  όπως εσύ  και ήταν ακριβώς στην ίδια κατάσταση με αιμοραγια  και εγώ τα κατάφερα και έζησα στην κοιλίτσα της μαμας μ μπορεί να μην τα κατέφερε το αδερφάκι μου αλλά τα κατάφερα εγώ και πήγαν όλα καλά ....πυστευω ότι θα είναι καλά το άλλο σου μωράκι και όταν ξαναπάς θα το δεις π έχει μεγαλώσει... ♥️

Ειχε μερες αιμορραγια;;; Εγω δεν εχω ακουσει ποτε ξανα παρομοιο περιστατικο, εισαι η πρωτη.. Ποσο κουραγιο μου δινεις, να'ξερες!!!! Σε ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , roulas40 είπε:

Ειχε μερες αιμορραγια;;; Εγω δεν εχω ακουσει ποτε ξανα παρομοιο περιστατικο, εισαι η πρωτη.. Ποσο κουραγιο μου δινεις, να'ξερες!!!! Σε ευχαριστω!!!!

Ναι και είχε πολύ οταν εχάσε το ένα μωράκι μετά μειώθηκε πάρα πολύ η αιμοραγια π είχε   και όλο το πρώτο τρίμηνο είχε  καφέ και λίγο αίμα  είχε πάθει και απόκλιση σε εμένα μετά και κάθησε ξάπλα σε όλη της την εγγυμοσινη   και με  outrogestan αλλά τα κατάφερα και έζησα .....να μην ανησυχείς να έχεις πίστη γλυκούλα μ και όλα καλά θα πάνε ♥️♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , roulas40 είπε:

Ειμαι 5w+3d.. πολυ νωρις.. Μπορω να ξεκουραστω, εχω αδειες απο περυσι κ επισης η δουλεια μου ευτυχως ειναι γραφειου.. δεν ειναι το προβλημα μου η δουλεια, αντιθετως με βοηθαει κ να αποσπαμαι.. αλλιως θα ειχα τρελεθει στις σκεψεις.. 

σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο.. η αληθεια ειναι οτι εγω ειμαι αισιοδοξη.. ναι ναι, παρολα αυτα, ειμαι αισιοδοξη.. τι να πω, ελπιζω το ενστικτο μου να ξερει.. 

σε διδυμα δεν ειχαμε ιστορικο, ουτε εγω ουτε ο αντρας μου.. η μικροβιολογος που πηγα για τη χοριακη η οποια ειναι πολυ γνωστη μου, γελουσε το πρωι.. μου λεει δυο ωαρια, στην ηλικια σου κ με φυσικο τροπο ειναι πολυ σπανιο!! αλλα τελικα μπορει να συμβει!! αυτο βλεπω κ λεω, ελα, μπορει να συμβει κ το ευχαριστο κ να τα καταφερει το σπορακι!!

Άντε χωρίς ιστορικό και έτυχε αυτόν τον μήνα δύο ωάρια? Φοβερό! Μακάρι να σηματοδοτεί κάτι αυτή η τύχη και να έχει καλή έκβαση όλο αυτό! Και πολύ καλά κάνεις κ είσαι αισιόδοξη εξάλλου αν πέσουμε σε κατάθλιψη τι θα καταλάβουμε?? Επίσης ακόμη καλύτερα που μπορείς να ξεκουραστείς! Όλα τα καλά σου εύχομαι κ εννοείται να μας ενημερώνεις! Πάντως σε εβδομάδες το ίδιο είμαστε σχεδόν εγώ 5w6d. Έχουμε τρεις μερουλες διαφορά!

Βρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κιόλας, έχω το πρώτο ραντεβού για υπέρηχο όταν πρώτα ο Θεός θα είμαι 6w1d. Θα χρειαστεί κολπικό λέτε ή κοιλιακό? Πιστεύω θα ακουστεί η καρδούλα αν όλα πάνε καλά. 

Επίσης από ναυτίες κ καούρες πως πάτε? Εγώ έχω δύο μέρες που είμαι μόνιμα λες κ βρίσκομαι σε ψαρόβαρκα με φουλ μποφόρ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra97 είπε:

Ναι και είχε πολύ οταν εχάσε το ένα μωράκι μετά μειώθηκε πάρα πολύ η αιμοραγια π είχε   και όλο το πρώτο τρίμηνο είχε  καφέ και λίγο αίμα  είχε πάθει και απόκλιση σε εμένα μετά και κάθησε ξάπλα σε όλη της την εγγυμοσινη   και με  outrogestan αλλά τα κατάφερα και έζησα .....να μην ανησυχείς να έχεις πίστη γλυκούλα μ και όλα καλά θα πάνε ♥️♥️

αααα αισιο τελος!!! μπραβο στη μανουλα σου κ μπραβο κ σε σενα που προφανως εισαι μαχητρια απο την κοιλια της μανας σου, κυριολεκτικα!!!!!!!

 

πρίν από 1 λεπτό , Cony είπε:

Άντε χωρίς ιστορικό και έτυχε αυτόν τον μήνα δύο ωάρια? Φοβερό! Μακάρι να σηματοδοτεί κάτι αυτή η τύχη και να έχει καλή έκβαση όλο αυτό! Και πολύ καλά κάνεις κ είσαι αισιόδοξη εξάλλου αν πέσουμε σε κατάθλιψη τι θα καταλάβουμε?? Επίσης ακόμη καλύτερα που μπορείς να ξεκουραστείς! Όλα τα καλά σου εύχομαι κ εννοείται να μας ενημερώνεις! Πάντως σε εβδομάδες το ίδιο είμαστε σχεδόν εγώ 5w6d. Έχουμε τρεις μερουλες διαφορά!

ειμαστε μαζι ναι!!!! 3 μερες μονο!!! τελειο!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , roulas40 είπε:

Ειχε μερες αιμορραγια;;; Εγω δεν εχω ακουσει ποτε ξανα παρομοιο περιστατικο, εισαι η πρωτη.. Ποσο κουραγιο μου δινεις, να'ξερες!!!! Σε ευχαριστω!!!!

Εγώ τόσο καιρό που διαβάζω διάφορα φόρουμ έχω δει τουλάχιστον άλλες 3 φορές παρόμοια ιστορία που τελικά το ένα σποράκι τα κατάφερε. Και να που τώρα το άκουσα κ 4η φορά από την @Dimitra97 κ εύχομαι σε λίγο να το ακούσω κ από σένα 5η φορά!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

αααα αισιο τελος!!! μπραβο στη μανουλα σου κ μπραβο κ σε σενα που προφανως εισαι μαχητρια απο την κοιλια της μανας σου, κυριολεκτικα!!!!!!!

 

ειμαστε μαζι ναι!!!! 3 μερες μονο!!! τελειο!!!

 

Ναι δόξα το θεό είχε αισιό τέλος ❤ 

Και εσένα κοπέλα μ όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου...θα πας σε λίγο καιρό και θα το δεις  στο υπεριχο  ότι είναι καλά και θα είσαι πιο ηρεμη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Cony είπε:

Άντε χωρίς ιστορικό και έτυχε αυτόν τον μήνα δύο ωάρια? Φοβερό! Μακάρι να σηματοδοτεί κάτι αυτή η τύχη και να έχει καλή έκβαση όλο αυτό! Και πολύ καλά κάνεις κ είσαι αισιόδοξη εξάλλου αν πέσουμε σε κατάθλιψη τι θα καταλάβουμε?? Επίσης ακόμη καλύτερα που μπορείς να ξεκουραστείς! Όλα τα καλά σου εύχομαι κ εννοείται να μας ενημερώνεις! Πάντως σε εβδομάδες το ίδιο είμαστε σχεδόν εγώ 5w6d. Έχουμε τρεις μερουλες διαφορά!

Βρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κιόλας, έχω το πρώτο ραντεβού για υπέρηχο όταν πρώτα ο Θεός θα είμαι 6w1d. Θα χρειαστεί κολπικό λέτε ή κοιλιακό? Πιστεύω θα ακουστεί η καρδούλα αν όλα πάνε καλά. 

Επίσης από ναυτίες κ καούρες πως πάτε? Εγώ έχω δύο μέρες που είμαι μόνιμα λες κ βρίσκομαι σε ψαρόβαρκα με φουλ μποφόρ!

Κολπικό φίλη..δε νομίζω να δει κάτι από κοιλιακό ακόμη γιατί η μήτρα είναι ακόμη μικρή κ τη κρύβουν τα οστά της λεκάνης..

Κ ποια η σημασία?? Σημασία έχει ότι όπως κ να χει σε 2 ημέρες θα δεις κ θα ακούσεις το μωράκι σου ❤️❤️❤️

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Κολπικό φίλη..δε νομίζω να δει κάτι από κοιλιακό ακόμη γιατί η μήτρα είναι ακόμη μικρή κ τη κρύβουν τα οστά της λεκάνης..

Κ ποια η σημασία?? Σημασία έχει ότι όπως κ να χει σε 2 ημέρες θα δεις κ θα ακούσεις το μωράκι σου ❤️❤️❤️

 

Ναι όντως δεν έχει σημασία μπροστά σε αυτό που θα ακούσω, απλά να έχω μια ιδέα του τι με περιμένει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Cony είπε:

Βρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κιόλας, έχω το πρώτο ραντεβού για υπέρηχο όταν πρώτα ο Θεός θα είμαι 6w1d. Θα χρειαστεί κολπικό λέτε ή κοιλιακό? Πιστεύω θα ακουστεί η καρδούλα αν όλα πάνε καλά. 

τωρα το ειδα αυτο.. ειναι νωρις ακομα για κοιλιακο.. κολπικο θα κανει... εγω νομιζω πως ειναι λιγο νωρις για να ακουσει κ καρδουλα.. αν θυμαμαι καλα 7-8w την ακουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

τωρα το ειδα αυτο.. ειναι νωρις ακομα για κοιλιακο.. κολπικο θα κανει... εγω νομιζω πως ειναι λιγο νωρις για να ακουσει κ καρδουλα.. αν θυμαμαι καλα 7-8w την ακουμε..

Ωχ αλήθεια? Λες να μην μπορέσουμε να ακούσουμε? Αλλά νομίζω ότι θα φαίνεται αν χτυπάει κ ας μην υπάρχει ήχος, σωστά? Τέλος πάντων όλα αυτά από περιέργεια τα ρωτάω επειδή τα έχετε ζήσει! Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει δεν πειράζει! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Cony είπε:

Ωχ αλήθεια? Λες να μην μπορέσουμε να ακούσουμε? Αλλά νομίζω ότι θα φαίνεται αν χτυπάει κ ας μην υπάρχει ήχος, σωστά? Τέλος πάντων όλα αυτά από περιέργεια τα ρωτάω επειδή τα έχετε ζήσει! Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει δεν πειράζει! :-D

Ελπίζω να ακούσετε κορίτσι μ εμένα στην πρώτη εγγυμοσινη Μ είχε πει ότι θα ακούγαμε στις 7 εβδομάδες .....αλλά υπάρχει και περίπτωση να το ακούσεις και νοριτερα έχω διαβάσει ότι Πόλες κοπελες έχει τύχει να το ακούσουν  και στις 6 γτ από τις έξι εβδομάδες ξεκηναει να χτυπάει η καρδούλα....

Εντομεταξυ ρε κορίτσια έχω κάτι κρυαδες π και που σήμερα λέτε να είναι από την προγεστερόνη ??

....σαν αλλά συμπτώματα έχω πόνο στο στήθος πόνους περιόδου ελαφρια βεβεα  εξάντληση υπνιλια τρομερή αφού πίνω καφέ και νυστάζω  ακόμα και ξεκηνησε και η συχνοουρια πάω κάθε τρεις και λίγο τουαλέτα ....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 είπε:

Ειχε μερες αιμορραγια;;; Εγω δεν εχω ακουσει ποτε ξανα παρομοιο περιστατικο, εισαι η πρωτη.. Ποσο κουραγιο μου δινεις, να'ξερες!!!! Σε ευχαριστω!!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Γέννησα τον γιο μου τον Οκτώβριο του 19. Και εγώ με δύο μωράκια ξεκίνησα με αιμορραγία από την αρχή. Αίμα συνέχεια μέχρι και την αυχενική φαντάσου. Έχασα το ένα μωράκι μου αλλά το άλλο πάλεψε και γεννήθηκε. Θέλει πολύ ξεκούραση και ηρεμία. Τα μωρά μας είναι πιο δυνατά απ'οτι νομίζουμε. Εμένα ο γιατρός μου μέχρι τις 29 εβδομάδες φαντάσου μου έλεγε θα δούμε πως θα πάει γιατί είχα πολλά θέματα όμως εγώ του έλεγα ΕΓΏ ΑΥΤΌ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΉΣΩ. Και όντως το γέννησα. Έτσι να σκέφτεσαι και εσύ και όλα καλά θα πάνε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cony είπε:

Αλλά νομίζω ότι θα φαίνεται αν χτυπάει κ ας μην υπάρχει ήχος, σωστά?

Αν είναι καλό το μηχάνημα του υπερήχου, λογικα θ το δεις.. αλλά θυμάμαι στα μεγαλύτερα παιδιά μου άκουσα στην 7-8w...  Εύχομαι βέβαια να έχουν αλλάξει τα πράγματα, πάνε κ χρόνια από τις που έχω εγώ εμπειρία..

 

πρίν από 48 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Γέννησα τον γιο μου τον Οκτώβριο του 19. Και εγώ με δύο μωράκια ξεκίνησα με αιμορραγία από την αρχή. Αίμα συνέχεια μέχρι και την αυχενική φαντάσου. Έχασα το ένα μωράκι μου αλλά το άλλο πάλεψε και γεννήθηκε. Θέλει πολύ ξεκούραση και ηρεμία. Τα μωρά μας είναι πιο δυνατά απ'οτι νομίζουμε. Εμένα ο γιατρός μου μέχρι τις 29 εβδομάδες φαντάσου μου έλεγε θα δούμε πως θα πάει γιατί είχα πολλά θέματα όμως εγώ του έλεγα ΕΓΏ ΑΥΤΌ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΉΣΩ. Και όντως το γέννησα. Έτσι να σκέφτεσαι και εσύ και όλα καλά θα πάνε. 

Κορίτσι μου, σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία σου!! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!! Η αλήθεια είναι ότι κ γω έχω μια υπέρμετρη αισιοδοξία, η οποία δεν έχω ιδέα από πού πηγάζει!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...