Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, Primula said:

Κορίτσια μου πως είστε από πόνους περιόδου και γενικά χαμηλά στην κοιλιά; Τις δύο τελευταίες ημέρες πονάω σχεδόν όλο το 24ωρο

και ήδη παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ

Σε ποια εβδομάδα είσαι ; Εγώ έχω πόνους όχι συνέχεια αλλά ποτέ είναι δυνατοί ποτέ ένας συνεχόμενος όχι δυνατός σαν να μου έρχεται περίοδος .Θα το ξανά συζητήσω και την άλλη βδομάδα με τον γιατρό αλλά είναι φυσιολογικοί σε όλο το πρώτο τρίμηνο .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KONNA28 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι ; Εγώ έχω πόνους όχι συνέχεια αλλά ποτέ είναι δυνατοί ποτέ ένας συνεχόμενος όχι δυνατός σαν να μου έρχεται περίοδος .Θα το ξανά συζητήσω και την άλλη βδομάδα με τον γιατρό αλλά είναι φυσιολογικοί σε όλο το πρώτο τρίμηνο .

Την Πέμπτη μπαίνω στην 10η κ είναι διδυμακια

Ο γιατρός μου λέει πως δεν πρέπει να πονάω και αυτό συμβαίνει λόγω του άγχους μου.. αλλά μίλησα και με είδε και άλλος γιατρός από το φιλικό μου περιβάλλον κ μου είπε είναι φυσιολογικό γιατί οι σάκοι είναι ακόμη χαμηλά. Τι να πω.. πες μου κ τη γνώμη του δικού σου όταν μιλήσεις σ ευχαριστώ ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά όταν του είπα πριν μια βδομάδα ότι πονάω με ρώτησε που του λέω χαμηλά λες και περιμένω περίοδο ή με πιάνουν δυνατές κράμπες αλλά φεύγουν μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και με όσες κοπέλες έχω μιλήσει το ίδιο λένε .Είναι η μήτρα που μεγαλώνει και ποσό μάλλον σε σένα που έχεις διδυμάκια !!!Εγω φοβάμαι όταν κάνω εμετό γιατί πιέζομαι πολύ και με πιάνει η κοιλιά μου αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το ελέγξω και με έχουν διαλύσει οι εμετοί και οι αναγούλες .Επισης όταν νιώθω ότι πονάω φροντίζω να ξαπλώνω και να παίρνω μερικές ανάσες 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Primula said:

Κορίτσια μου πως είστε από πόνους περιόδου και γενικά χαμηλά στην κοιλιά; Τις δύο τελευταίες ημέρες πονάω σχεδόν όλο το 24ωρο

και ήδη παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ

Εγώ έχω αραιά και που ενοχλήσεις , σαν να περιμένω περίοδο, εκτός απο σήμερα, που ένιωσα κάτι σουβλιές αριστέρα ! Μπορεί να είναι και άσχετο με την εγκυμοσύνη βέβαια.

34 minutes ago, Primula said:

Την Πέμπτη μπαίνω στην 10η κ είναι διδυμακια

Ο γιατρός μου λέει πως δεν πρέπει να πονάω και αυτό συμβαίνει λόγω του άγχους μου.. αλλά μίλησα και με είδε και άλλος γιατρός από το φιλικό μου περιβάλλον κ μου είπε είναι φυσιολογικό γιατί οι σάκοι είναι ακόμη χαμηλά. Τι να πω.. πες μου κ τη γνώμη του δικού σου όταν μιλήσεις σ ευχαριστώ ❤️

Ναι ? Στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό μου την προηγούμενη εβδομάδα, με ρώτησε πως είμαι απο συμπτώματα και του είπα οτι δεν έχω κάτι πέρα απο το στήθος και πονάκια / τραβήγματα μία στο τοσο και μου απάντησε "αυτό πρέπει να το συνηθήσεις είναι πολύ λογικό". Οπότε, γιατί δεν πρέπει να πονάς ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Primula είπε:

Την Πέμπτη μπαίνω στην 10η κ είναι διδυμακια

Ο γιατρός μου λέει πως δεν πρέπει να πονάω και αυτό συμβαίνει λόγω του άγχους μου.. αλλά μίλησα και με είδε και άλλος γιατρός από το φιλικό μου περιβάλλον κ μου είπε είναι φυσιολογικό γιατί οι σάκοι είναι ακόμη χαμηλά. Τι να πω.. πες μου κ τη γνώμη του δικού σου όταν μιλήσεις σ ευχαριστώ ❤️

Σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πόνους περιόδου. Δεν ξέρω αν όντως ήταν λόγω άγχους όπως σου είπε. Μπορεί κιόλας. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κοιτά όταν του είπα πριν μια βδομάδα ότι πονάω με ρώτησε που του λέω χαμηλά λες και περιμένω περίοδο ή με πιάνουν δυνατές κράμπες αλλά φεύγουν μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και με όσες κοπέλες έχω μιλήσει το ίδιο λένε .Είναι η μήτρα που μεγαλώνει και ποσό μάλλον σε σένα που έχεις διδυμάκια !!!Εγω φοβάμαι όταν κάνω εμετό γιατί πιέζομαι πολύ και με πιάνει η κοιλιά μου αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το ελέγξω και με έχουν διαλύσει οι εμετοί και οι αναγούλες .Επισης όταν νιώθω ότι πονάω φροντίζω να ξαπλώνω και να παίρνω μερικές ανάσες 

Και σε εμένα πια οι ναυτίες είναι πολύ έντονες, ανορεξία κ σήμερα και εμετούς. Κ εγώ ανυσηχώ για αυτή την μηχανική κίνηση, όμως διαβάζω ότι είναι αδύνατο να προκληθεί κάτι κακό από αυτό. Επίσης ανυσηχώ για το γεγονός ότι πια δεν τρέφομαι σωστά, επειδή ακριβώς δεν μπορώ να φάω, αηδιάζω με τα πάντα.. 

Κανόνισα για αύριο ραντεβού για υπέρηχο, στο εργαστήριο που θα κανονίσω και την αυχενική, κάτι σαν.. προ-αυχενικής έλεγχος, κάτι σαν.. θέλω να ξέρω ότι όλα είναι καλά μπας κ ηρεμήσω λίγοοοο αλήθεια..

6 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι ; Εγώ έχω πόνους όχι συνέχεια αλλά ποτέ είναι δυνατοί ποτέ ένας συνεχόμενος όχι δυνατός σαν να μου έρχεται περίοδος .Θα το ξανά συζητήσω και την άλλη βδομάδα με τον γιατρό αλλά είναι φυσιολογικοί σε όλο το πρώτο τρίμηνο .

5 ώρες πρίν, zouko είπε:

Εγώ έχω αραιά και που ενοχλήσεις , σαν να περιμένω περίοδο, εκτός απο σήμερα, που ένιωσα κάτι σουβλιές αριστέρα ! Μπορεί να είναι και άσχετο με την εγκυμοσύνη βέβαια.

Ναι ? Στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό μου την προηγούμενη εβδομάδα, με ρώτησε πως είμαι απο συμπτώματα και του είπα οτι δεν έχω κάτι πέρα απο το στήθος και πονάκια / τραβήγματα μία στο τοσο και μου απάντησε "αυτό πρέπει να το συνηθήσεις είναι πολύ λογικό". Οπότε, γιατί δεν πρέπει να πονάς ;

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πόνους περιόδου. Δεν ξέρω αν όντως ήταν λόγω άγχους όπως σου είπε. Μπορεί κιόλας. 

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

 

Αν αύριο είναι όλα-ολα καλά, νομίζω θα σας πω με σιγουριά ότι όλα αυτά είναι για καλό και να μην ανησυχούμε (τα λέω για να τα ακούω)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Αντε να περασει το 1ο τριμηνο... δεν αντεχω αλλο!!!!! Ποτε θα σταματησει επιτελους το αιμα;;;;!!!!! Περιμενω πως και πως να ερθει η Δευτερα, θα μαθω ακριβως ποσων εβδομαδων ειμαι και αν πανε ολα καλα!!!

:x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Αντε να περασει το 1ο τριμηνο... δεν αντεχω αλλο!!!!! Ποτε θα σταματησει επιτελους το αιμα;;;;!!!!! Περιμενω πως και πως να ερθει η Δευτερα, θα μαθω ακριβως ποσων εβδομαδων ειμαι και αν πανε ολα καλα!!!

:x

Εχεις ακομα αιμα Βασω;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Εχεις ακομα αιμα Βασω;

Ναι. Αιμα κανονικο.

Χτες εβγαλα και ενα κομματι. Μου ειπε ειναι καλο μαλλον βγηκε λιγο που ειχε δει μεσα στη μητρα. Δεν ξερω... πολυ αιμα για εγκυος παντως εδω και αρκετο καιρο...

Τη Δευτερα θα παω παλι.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Primula είπε:

Και σε εμένα πια οι ναυτίες είναι πολύ έντονες, ανορεξία κ σήμερα και εμετούς. Κ εγώ ανυσηχώ για αυτή την μηχανική κίνηση, όμως διαβάζω ότι είναι αδύνατο να προκληθεί κάτι κακό από αυτό. Επίσης ανυσηχώ για το γεγονός ότι πια δεν τρέφομαι σωστά, επειδή ακριβώς δεν μπορώ να φάω, αηδιάζω με τα πάντα.. 

Κανόνισα για αύριο ραντεβού για υπέρηχο, στο εργαστήριο που θα κανονίσω και την αυχενική, κάτι σαν.. προ-αυχενικής έλεγχος, κάτι σαν.. θέλω να ξέρω ότι όλα είναι καλά μπας κ ηρεμήσω λίγοοοο αλήθεια..

Αν αύριο είναι όλα-ολα καλά, νομίζω θα σας πω με σιγουριά ότι όλα αυτά είναι για καλό και να μην ανησυχούμε (τα λέω για να τα ακούω)

Κορίτσια μόλις επέστρεψα από τον γιατρούλη που κάναμε τον υπέρηχο όλα καλά.. τον έκανα εκεί που θα κάνουμε και την αυχενική, κλείσαμε ραντεβού και για αυτή σε 3 εβδ

οι πόνοι λοιπόν μέσα στο πρόγραμμα.. ψιλοπονάτε ελεύθερα.. εύχομαι όλες να είστε καλά ❤️

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Primula είπε:

Κορίτσια μόλις επέστρεψα από τον γιατρούλη που κάναμε τον υπέρηχο όλα καλά.. τον έκανα εκεί που θα κάνουμε και την αυχενική, κλείσαμε ραντεβού και για αυτή σε 3 εβδ

οι πόνοι λοιπόν μέσα στο πρόγραμμα.. ψιλοπονάτε ελεύθερα.. εύχομαι όλες να είστε καλά ❤️

 

Τι ωραια νεα!!!!!! 

:wub:

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...Είμαι καινούρια στην ομάδα κ μόλις σας βρήκα! Αύριο μπαίνω στη δωδέκατη εβδομάδα κ σήμερα σκουπισα καφε..Ταυτόχρονα έχω πονακια αριστερά χαμηλά στην κοιλιά. Αύριο θα δω το γιατρό μου μα έχω αγχωθεί με τα πονακια κυρίως. Καμία με παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , mammyE είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Είμαι καινούρια στην ομάδα κ μόλις σας βρήκα! Αύριο μπαίνω στη δωδέκατη εβδομάδα κ σήμερα σκουπισα καφε..Ταυτόχρονα έχω πονακια αριστερά χαμηλά στην κοιλιά. Αύριο θα δω το γιατρό μου μα έχω αγχωθεί με τα πονακια κυρίως. Καμία με παρόμοια εμπειρία?

Gia sou mammyE kai ego ixa ponakia kai evlepa gia 2 meres kafe ime 9w5d ida kai ton perasmeno mina,apoti mou ipan otan ine i meres pou tha evlepes periodo kanonika auto to kafe ine ipolimata pou eminan kai sinithos tha ta vlepoume opote alazoume mina,alles ta exoun alles oxi!ise apo eksosomatiki?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , mammyE είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Είμαι καινούρια στην ομάδα κ μόλις σας βρήκα! Αύριο μπαίνω στη δωδέκατη εβδομάδα κ σήμερα σκουπισα καφε..Ταυτόχρονα έχω πονακια αριστερά χαμηλά στην κοιλιά. Αύριο θα δω το γιατρό μου μα έχω αγχωθεί με τα πονακια κυρίως. Καμία με παρόμοια εμπειρία?

Καλησπέρα και καλωσόρισες!!

Με καφέ κ ροζ κόκκινο αίμα , δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά για τα πονάκια καταλήξαμε ότι είναι στο πρόγραμμα.. προσωπικα πιστεύω και τα καφέ

Σε κάθε περίπτωση ότι μας πει ο γιατρός αύριο, πιθανότατα να σου δώσει προγεστερόνη αν δεν παίρνεις ήδη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...