Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια τι κανετε? πως πατε απο ανακατωσουρες εμμετους; εγω νομιζω σημερα εχω φτασει στα ορια μου...απο το πρωι ανακατευομαι συνεχομενα, και ακομα και νερο να πιω το βγαζω...ποσο ακομη θα συνεχισει;

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nina21 είπε:

κοριτσια τι κανετε? πως πατε απο ανακατωσουρες εμμετους; εγω νομιζω σημερα εχω φτασει στα ορια μου...απο το πρωι ανακατευομαι συνεχομενα, και ακομα και νερο να πιω το βγαζω...ποσο ακομη θα συνεχισει;

 

Κουραγιο μανα :-|

Σου στελνω δυναμη.δεν εχω παρομοια εμπειρια αλλα κι εγω περναω δυσκολα..  ειμαι εδω και 5 εβδομαδες με αιμοραγια!!!καποιες μερες βγαζω κομματια!!!!

Υπομονη.. σε λιγους μηνες θα αγκαλιασουμε τα θαυματακια μας!!!

Ολα θα πανε καλα... πιστευω σε εναν μηνα θα αρχισουν να φριαχνουν τα πραγματα:x

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, nina21 said:

κοριτσια τι κανετε? πως πατε απο ανακατωσουρες εμμετους; εγω νομιζω σημερα εχω φτασει στα ορια μου...απο το πρωι ανακατευομαι συνεχομενα, και ακομα και νερο να πιω το βγαζω...ποσο ακομη θα συνεχισει;

 

Εγώ όπως έχω γράψει είμαι απο τις τυχερές σε εμετούς. Τίποτα. Ελάχιστη ναυτία για κανα μισάωρο το πρωί.

ΑΛΛΑ. Εχω καούρα καθημερινά και σχεδόν όλη την ημέρα. Πολύ καουρα. Εχω επίσης και μεγάλη ευαισθησία στα αρώματα, που δεν είχα ποτέ !

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Kalimera ❤Pos eistai;Elpizw na perasan ola!

Δόξα το Θεό κοπέλα μ όλα καλά πάει πέρασε και αυτό την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε και το μωράκι γτ το έχω ανχος 

16 ώρες πρίν, nina21 είπε:

κοριτσια τι κανετε? πως πατε απο ανακατωσουρες εμμετους; εγω νομιζω σημερα εχω φτασει στα ορια μου...απο το πρωι ανακατευομαι συνεχομενα, και ακομα και νερο να πιω το βγαζω...ποσο ακομη θα συνεχισει;

 

Καλημερα κορίτσι μ υπομονή  σε καταλαβαίνω και εγώ ένα μήνα πέρασα χάλια με αυτό το θέμα ήμουνα σαν αρωστη δεν μπορούσα να κάνω τπτ το χειρότερο ήταν  6  κ 7 εβδομάδα ήμουν και εγώ έτσι χάλια ούτε νερό δεν έπινα και πάρα λίγο να πάθω αφυδάτωση γτ έκανα εμέτους και δεν μπορούσα να πίνω νερό και είχα πάρει αλμορα αφού  κοιμομουνα το βράδυ και ανακατευομουνα με αποτέλεσμα να μένω αιπνη.....υπομονή θα περάσει εγώ ακόμα και τώρα π μπήκα στην 12 εβδομάδα έχω ακόμα ναυτίες όχι όμως σε τέτοιο βαθμό καμία σχέση  έχει καλυτερέψει πολύ δεν είμαι δλδ τόσο χάλια όπως ήμουνα μπορεί να  με πιάσει ναυτια το πρωί π θα ξυπνήσω  μόνο η πχ από το απόγευμα μέχρι το βράδυ και να σταματήσει μετά .... Είναι μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο μετά θα περάσουν αυτά τα δύσκολα συμπτώματα .....υπομονή γλυκιά μ και εγώ αυτό λέω στον εαυτό μ όταν έχω ναυτίες και σκέφτομαι το μωράκι μ ότι είναι καλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κουραγιο μανα :-|

Σου στελνω δυναμη.δεν εχω παρομοια εμπειρια αλλα κι εγω περναω δυσκολα..  ειμαι εδω και 5 εβδομαδες με αιμοραγια!!!καποιες μερες βγαζω κομματια!!!!

Υπομονη.. σε λιγους μηνες θα αγκαλιασουμε τα θαυματακια μας!!!

Ολα θα πανε καλα... πιστευω σε εναν μηνα θα αρχισουν να φριαχνουν τα πραγματα:x

πωπω το δικο σου νομιζω ειναι ακομη πιο δυσκολο! ουτε να το σκεφτω δεν θελω! τι λεει ο γιατρος σου;

3 ώρες πρίν, zouko είπε:

Εγώ όπως έχω γράψει είμαι απο τις τυχερές σε εμετούς. Τίποτα. Ελάχιστη ναυτία για κανα μισάωρο το πρωί.

ΑΛΛΑ. Εχω καούρα καθημερινά και σχεδόν όλη την ημέρα. Πολύ καουρα. Εχω επίσης και μεγάλη ευαισθησία στα αρώματα, που δεν είχα ποτέ !

 

πρίν από 42 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Δόξα το Θεό κοπέλα μ όλα καλά πάει πέρασε και αυτό την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε και το μωράκι γτ το έχω ανχος 

Καλημερα κορίτσι μ υπομονή  σε καταλαβαίνω και εγώ ένα μήνα πέρασα χάλια με αυτό το θέμα ήμουνα σαν αρωστη δεν μπορούσα να κάνω τπτ το χειρότερο ήταν  6  κ 7 εβδομάδα ήμουν και εγώ έτσι χάλια ούτε νερό δεν έπινα και πάρα λίγο να πάθω αφυδάτωση γτ έκανα εμέτους και δεν μπορούσα να πίνω νερό και είχα πάρει αλμορα αφού  κοιμομουνα το βράδυ και ανακατευομουνα με αποτέλεσμα να μένω αιπνη.....υπομονή θα περάσει εγώ ακόμα και τώρα π μπήκα στην 12 εβδομάδα έχω ακόμα ναυτίες όχι όμως σε τέτοιο βαθμό καμία σχέση  έχει καλυτερέψει πολύ δεν είμαι δλδ τόσο χάλια όπως ήμουνα μπορεί να  με πιάσει ναυτια το πρωί π θα ξυπνήσω  μόνο η πχ από το απόγευμα μέχρι το βράδυ και να σταματήσει μετά .... Είναι μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο μετά θα περάσουν αυτά τα δύσκολα συμπτώματα .....υπομονή γλυκιά μ και εγώ αυτό λέω στον εαυτό μ όταν έχω ναυτίες και σκέφτομαι το μωράκι μ ότι είναι καλά 

υπομονη κοριτσια!! κοντευουμε!! 

εχετε κλεισει αυχενικη;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nina21 said:

πωπω το δικο σου νομιζω ειναι ακομη πιο δυσκολο! ουτε να το σκεφτω δεν θελω! τι λεει ο γιατρος σου;

 

υπομονη κοριτσια!! κοντευουμε!! 

εχετε κλεισει αυχενικη;

Eγώ οχι. Ο γυναικολόγος μου μου είπε να πάρω τηλ την επόμενη εβδομάδα (θα είμαι στην 10η) να κλείσω.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Δόξα το Θεό κοπέλα μ όλα καλά πάει πέρασε και αυτό την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε και το μωράκι γτ το έχω ανχος 

Καλημερα κορίτσι μ υπομονή  σε καταλαβαίνω και εγώ ένα μήνα πέρασα χάλια με αυτό το θέμα ήμουνα σαν αρωστη δεν μπορούσα να κάνω τπτ το χειρότερο ήταν  6  κ 7 εβδομάδα ήμουν και εγώ έτσι χάλια ούτε νερό δεν έπινα και πάρα λίγο να πάθω αφυδάτωση γτ έκανα εμέτους και δεν μπορούσα να πίνω νερό και είχα πάρει αλμορα αφού  κοιμομουνα το βράδυ και ανακατευομουνα με αποτέλεσμα να μένω αιπνη.....υπομονή θα περάσει εγώ ακόμα και τώρα π μπήκα στην 12 εβδομάδα έχω ακόμα ναυτίες όχι όμως σε τέτοιο βαθμό καμία σχέση  έχει καλυτερέψει πολύ δεν είμαι δλδ τόσο χάλια όπως ήμουνα μπορεί να  με πιάσει ναυτια το πρωί π θα ξυπνήσω  μόνο η πχ από το απόγευμα μέχρι το βράδυ και να σταματήσει μετά .... Είναι μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο μετά θα περάσουν αυτά τα δύσκολα συμπτώματα .....υπομονή γλυκιά μ και εγώ αυτό λέω στον εαυτό μ όταν έχω ναυτίες και σκέφτομαι το μωράκι μ ότι είναι καλά 

@Dimitra97 Xeromai poli.Ola kala tha einai me to moraki tha deis min agxonesai.Egw simera to apogeuma exw rantevou.❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 

Εγώ σήμερα είμαι 8 εβδομάδων +5.

Σε 4 ημέρες από τώρα πρέπει να κάνω την 3η(ενισχυτικη) δοση εμβολιου για covid και αγχώθηκα λίγο. 

Τις προηγούμενες 2 τις είχα κάνει πριν μείνω έγκυος. 

Έχει κάνει καμία το εμβόλιο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; είχε καμία ενόχληση μετά; 

Να σημειωσω ότι στις προηγούμενες 2 φορές που εμβολιαστηκα δεν είχα κανένα ιδιαίτερο συμπτωμα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, nina21 είπε:

πωπω το δικο σου νομιζω ειναι ακομη πιο δυσκολο! ουτε να το σκεφτω δεν θελω! τι λεει ο γιατρος σου;

 

υπομονη κοριτσια!! κοντευουμε!! 

εχετε κλεισει αυχενικη;

Όχι την Δευτέρα θα κλείσω ραντεβου για αυχενική λογικά θα Μ πει από εβδομάδα σίγουρα πυστευω για να πάω να κάνω κ την  αυχενική 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

Όχι την Δευτέρα θα κλείσω ραντεβου για αυχενική λογικά θα Μ πει από εβδομάδα σίγουρα πυστευω για να πάω να κάνω κ την  αυχενική 

Koritsia egw piga sto giatro ola kala pane,filo den eidame pali alla mallon koritsaki eipe.den eixe kali eikona na to dei.nomizei koritsaki alla den einai sigouros.tin ali fora tha doume.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Simona είπε:

Koritsia egw piga sto giatro ola kala pane,filo den eidame pali alla mallon koritsaki eipe.den eixe kali eikona na to dei.nomizei koritsaki alla den einai sigouros.tin ali fora tha doume.

Μπράβο κορίτσι μ τελεια ♥️ ε εντάξει την επόμενη φορά θα το δείτε το φύλο πυστευω  .......ποτέ σου  έδωσε ημερομινια τοκετού?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Μπράβο κορίτσι μ τελεια ♥️ ε εντάξει την επόμενη φορά θα το δείτε το φύλο πυστευω  .......ποτέ σου  έδωσε ημερομινια τοκετού?

@Dimitra97 29.9 alla epeidi kaiseriki tha genisw 2 evdomades noritera diladi giro stis 15 septemvriou an pane ola kala.3 kaiseriki tha einai.esu gia pote;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97 29.9 alla epeidi kaiseriki tha genisw 2 evdomades noritera diladi giro stis 15 septemvriou an pane ola kala.3 kaiseriki tha einai.esu gia pote;

Α μια χαρά τέλια Σεπτεμβρίο  θα έχει και καλό καιρό τότε .....εγώ έχω 20, Οκτωβρίου πιθανή ημερομηνία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...