Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Α μια χαρά τέλια Σεπτεμβρίο  θα έχει και καλό καιρό τότε .....εγώ έχω 20, Οκτωβρίου πιθανή ημερομηνία 

@Dimitra97 kai ton oktovrio kanei kalo kairo.egw para poli ithela na genisw oktovri mina einai to agapimenw mou mina.exw genethlia 10.10.87 eimai.alla den pirazei exei o antras mou 12 septemvrio genethlia kai kapou ekei tha genisw.esu ksereis to filo tou moraki sou;❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Simona είπε:

@Dimitra97 kai ton oktovrio kanei kalo kairo.egw para poli ithela na genisw oktovri mina einai to agapimenw mou mina.exw genethlia 10.10.87 eimai.alla den pirazei exei o antras mou 12 septemvrio genethlia kai kapou ekei tha genisw.esu ksereis to filo tou moraki sou;❤❤❤

Ελπίζω να έχει καλό καιρό τον Οκτώβριο γιατι εδώ σε εμένα είχε κρύο π παντρεύτηκα 2 οκτομβριου ιδικά όταν έπεφτε ο ήλιος κριωνες το βράδυ δεν καθοσουν. Έξω άμα δεν είχες μπουφάνακι .....όχι δεν ξέρω ακόμα το φύλο του μωρού την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό για τεστ Παπανικολάου θα κάνουμε και έναν υπέροχο και θα κλησω ραντεβού για αυχενική πυστευω θα Μ πει να πάω την επόμενη εβδομάδα για αυχενική σίγουρη γιατί τώρα διανύω την 12η εβδομάδα είμαι 11+2 .....αν και για κάποιο λόγο πυστευω ότι έχω κοριτσάκι δεν ξέρω έτσι πυστευω ότι θα είναι κορίτσι ♥️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ελπίζω να έχει καλό καιρό τον Οκτώβριο γιατι εδώ σε εμένα είχε κρύο π παντρεύτηκα 2 οκτομβριου ιδικά όταν έπεφτε ο ήλιος κριωνες το βράδυ δεν καθοσουν. Έξω άμα δεν είχες μπουφάνακι .....όχι δεν ξέρω ακόμα το φύλο του μωρού την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό για τεστ Παπανικολάου θα κάνουμε και έναν υπέροχο και θα κλησω ραντεβού για αυχενική πυστευω θα Μ πει να πάω την επόμενη εβδομάδα για αυχενική σίγουρη γιατί τώρα διανύω την 12η εβδομάδα είμαι 11+2 .....αν και για κάποιο λόγο πυστευω ότι έχω κοριτσάκι δεν ξέρω έτσι πυστευω ότι θα είναι κορίτσι ♥️ 

@Dimitra97Apo pou eisai esu kai kanei krio ton oktovri.Egw apo  Xalkidiki eimai.Koita tora kai emena den fanike kala diladi mou eipe 30/100 koritsi diladi san na min pas eipe tipota.egw sto b epipedou tha pistepsw ekei fenetai kala.stis 23/24 eudomada.egw se liges meres mpenw stin 15 eudomada.Egw apo tin arxi pisteva agori alla pote den ksereis.Eixeis esu alla paidakia giati ksexasa;❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο πρώτο μου παιδάκι στην αυχενική μου είπε κατά 70% κορίτσι (ήταν και αυτό που θέλαμε!). Μετά από ένα μήνα στο υπέρηχο να τα μπαλάκια! Οπότε μέχρι τη Β επιπέδου μην πιστεύετε τίποτα!! :-P  Εγώ είμαι 10+1 οπότε πιστεύω σε 2 βδομάδες έχω την αυχενική.. Την Πέμπτη που θα πάω γυναικολόγο θα κλείσουμε και για αυχενική.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Apo pou eisai esu kai kanei krio ton oktovri.Egw apo  Xalkidiki eimai.Koita tora kai emena den fanike kala diladi mou eipe 30/100 koritsi diladi san na min pas eipe tipota.egw sto b epipedou tha pistepsw ekei fenetai kala.stis 23/24 eudomada.egw se liges meres mpenw stin 15 eudomada.Egw apo tin arxi pisteva agori alla pote den ksereis.Eixeis esu alla paidakia giati ksexasa;❤❤

 θα γενησω Αγρίνιο π είναι η κλινική και επίδη  θα μένω σε χωριό πριν την πόλη   και έχει και βουνό εδώ το πιάνει κρύο όταν πέφτει ο ήλιος ιδικά τον Οκτώβριο π μας πέρασε είχε κρύο το βράδυ δεν ήταν πχ να κάτσεις έξω με τίποτα χορις μπουφάν ενώ την μέρα είναι καλά όταν βραδιάζει  δεν είναι να κάτσεις έξω ....ναι στην β επιπέδου θα σου πούνε σίγουρα ♥️ εμένα είναι το πρώτο μ παιδακι και έχω τρομερή αγονια  και ανχος η αλήθεια είναι γτ είχα και μια αποβολή στις 7 εβδομάδες τον Δεκέμβριο και με έχει επιρεάσει πολύ  και μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο έχω αρκετό ανχος και φόβο να ξέρω ότι όλα πάνε καλά ......μετά το πρώτο τριμινο θα ηρεμήσω πυστευω και δεν θα ανχονομαι τόσο ♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/4/2022 at 11:59 ΠΜ, nina21 είπε:

πωπω το δικο σου νομιζω ειναι ακομη πιο δυσκολο! ουτε να το σκεφτω δεν θελω! τι λεει ο γιατρος σου;

 

υπομονη κοριτσια!! κοντευουμε!! 

εχετε κλεισει αυχενικη;

Πλεον ουτε που ασχολουμαστε!πονους δεν ειχα ποτε!! Εχω αιμα ακομα εξω απο τη μητρα λιγο.. ολο και λιγοστευει.. ειναι σε ακυρο σημειο που δεν μας επηρεαζει οποτε οσο μεγαλωνει το μπεμπακι θα σταματησει θαρρω. Εγω την Τεταρτη εχω ραντεβου και θα μου πει ποτε να κανω την αυχενικη.. λογικα μεσα στο Πασχα θα πεσει..

Εγω κοριτσια στον γιο μου εμαθα το φυλλο στην αυχενικη.. βεβαια ηταν αγορι και μας τα ειχε ποζαρει οποτε δεν υπηρχε αμφιβολια :razz:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97 kai ton oktovrio kanei kalo kairo.egw para poli ithela na genisw oktovri mina einai to agapimenw mou mina.exw genethlia 10.10.87 eimai.alla den pirazei exei o antras mou 12 septemvrio genethlia kai kapou ekei tha genisw.esu ksereis to filo tou moraki sou;❤❤❤

Εγώ 11/10/88 χαχα μαζί έχουμε γενέθλια! 

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πλεον ουτε που ασχολουμαστε!πονους δεν ειχα ποτε!! Εχω αιμα ακομα εξω απο τη μητρα λιγο.. ολο και λιγοστευει.. ειναι σε ακυρο σημειο που δεν μας επηρεαζει οποτε οσο μεγαλωνει το μπεμπακι θα σταματησει θαρρω. Εγω την Τεταρτη εχω ραντεβου και θα μου πει ποτε να κανω την αυχενικη.. λογικα μεσα στο Πασχα θα πεσει..

Εγω κοριτσια στον γιο μου εμαθα το φυλλο στην αυχενικη.. βεβαια ηταν αγορι και μας τα ειχε ποζαρει οποτε δεν υπηρχε αμφιβολια :razz:

Εγώ και στα δυο μου παιδια στην Αυχενικη είχα μαθει. Τώρα είχα παει στη γιατρό μου στις 10+3 και ελ ήδη έχει κάνει προβλεψη για αγοράκι. Θα μάθουμε λογικα την Παρασκευή στην Αυχενικη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

 θα γενησω Αγρίνιο π είναι η κλινική και επίδη  θα μένω σε χωριό πριν την πόλη   και έχει και βουνό εδώ το πιάνει κρύο όταν πέφτει ο ήλιος ιδικά τον Οκτώβριο π μας πέρασε είχε κρύο το βράδυ δεν ήταν πχ να κάτσεις έξω με τίποτα χορις μπουφάν ενώ την μέρα είναι καλά όταν βραδιάζει  δεν είναι να κάτσεις έξω ....ναι στην β επιπέδου θα σου πούνε σίγουρα ♥️ εμένα είναι το πρώτο μ παιδακι και έχω τρομερή αγονια  και ανχος η αλήθεια είναι γτ είχα και μια αποβολή στις 7 εβδομάδες τον Δεκέμβριο και με έχει επιρεάσει πολύ  και μέχρι να περάσει το πρώτο τριμινο έχω αρκετό ανχος και φόβο να ξέρω ότι όλα πάνε καλά ......μετά το πρώτο τριμινο θα ηρεμήσω πυστευω και δεν θα ανχονομαι τόσο ♥️♥️

@Dimitra97Ola kala tha pane min to skeftesai katholou.ksexase ayto pou perases kai koita mprosta.ola tha einai opos prepei sou to euxomai apo kardias.Edo sti Xalkidiki krataei kalo kairo kai ton oktovri.egw pou tha genisw mesa sepremvriou logika tha einai kalokairi akoma.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Εγώ 11/10/88 χαχα μαζί έχουμε γενέθλια! 

Και με τον γιο μου χαχαχα!11-10 γεννηθηκε!!Με προγραμματισμενη καισαρικη αλλα την ωρα που με ετοιμαζαν, εσπασαν και τα νερα, οποτε ηταν αποφασισμενος κι ο ιδιος να βγει εκεινη τη μερα:D

 

 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες του Νοεμβρίου... αν κ με δίκερη μητρα, μπορεί να γεννήσω νωρίτερα, αν όλα πάνε καλά. Είμαι στην 7η βδομάδα, αλλά έχω στην πλάτη μου Κ μια παλλινδρομη τον Οκτώβριο, οπότε είμαι πολύ επιφυλακτική... Εσείς που είστε πιο μπροστά, από τη μέχρι στιγμής εμπειρία σας.. τα συμπτώματα είναι καθημερινά η πάνε κι έρχονται; Για παράδειγμα το Σάββατο ορίστηκε το στήθος μου, μπόμπα, δεν μπορούσα μα σταθώ πουθενα. Σήμεραεχει ξεπρηστδι τελείως κ μου έχουν μείνει κάτι πονοι στο στέρνο, στη πλάτη κ τις μασχάλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, EvEvEv είπε:

Καλημέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες του Νοεμβρίου... αν κ με δίκερη μητρα, μπορεί να γεννήσω νωρίτερα, αν όλα πάνε καλά. Είμαι στην 7η βδομάδα, αλλά έχω στην πλάτη μου Κ μια παλλινδρομη τον Οκτώβριο, οπότε είμαι πολύ επιφυλακτική... Εσείς που είστε πιο μπροστά, από τη μέχρι στιγμής εμπειρία σας.. τα συμπτώματα είναι καθημερινά η πάνε κι έρχονται; Για παράδειγμα το Σάββατο ορίστηκε το στήθος μου, μπόμπα, δεν μπορούσα μα σταθώ πουθενα. Σήμεραεχει ξεπρηστδι τελείως κ μου έχουν μείνει κάτι πονοι στο στέρνο, στη πλάτη κ τις μασχάλες...

Καλημερα!!Ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτην τη φορα και να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Εγω εχω διδελφυ μητρα, οποτε σε νιωθω!Γενικα, στην περιπτωση μας ολα παιζουν...εχει να κανει με τη θεση του μωρου και την ανταποκριση της μητρας...εγω στο γιο μου καταφερα κι εφτασα 10 ημερες πριν την ΠΗΤ!!Τωρα, ευελπιστω κι εγω να πανε ολα το ιδιο καλα και σ' αυτην την εγκυμοσυνη γιατι το ''ατιμο'' πηγε στην αλλη μητρα που δεν εχει δοκιμαστει...Οσο για τα συμπτωματα, αυτο που περιγραφεις ειναι συνηθισμενο, μην αγχωνεσαι!Εχεις κανει υπερηχο?

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EvEvEv είπε:

Καλημέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες του Νοεμβρίου... αν κ με δίκερη μητρα, μπορεί να γεννήσω νωρίτερα, αν όλα πάνε καλά. Είμαι στην 7η βδομάδα, αλλά έχω στην πλάτη μου Κ μια παλλινδρομη τον Οκτώβριο, οπότε είμαι πολύ επιφυλακτική... Εσείς που είστε πιο μπροστά, από τη μέχρι στιγμής εμπειρία σας.. τα συμπτώματα είναι καθημερινά η πάνε κι έρχονται; Για παράδειγμα το Σάββατο ορίστηκε το στήθος μου, μπόμπα, δεν μπορούσα μα σταθώ πουθενα. Σήμεραεχει ξεπρηστδι τελείως κ μου έχουν μείνει κάτι πονοι στο στέρνο, στη πλάτη κ τις μασχάλες...

Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά μη συγκρίνεις τη μια κυηση με την άλλη. Κι εγώ μια παλινδρομη και μετά έκανα δυο παιδια και πάω για το τρίτο. 

Επίσης τα συμπτώματα πανε και έρχονται. Κάποια στιγμή μπορεί να υποχωρήσουν και τελείως. Δεν είναι σημάδι καλής ή κακής έκβασης. Με το καλό το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Καλημερα!!Ευχομαι ολα να πανε τελεια αυτην τη φορα και να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Εγω εχω διδελφυ μητρα, οποτε σε νιωθω!Γενικα, στην περιπτωση μας ολα παιζουν...εχει να κανει με τη θεση του μωρου και την ανταποκριση της μητρας...εγω στο γιο μου καταφερα κι εφτασα 10 ημερες πριν την ΠΗΤ!!Τωρα, ευελπιστω κι εγω να πανε ολα το ιδιο καλα και σ' αυτην την εγκυμοσυνη γιατι το ''ατιμο'' πηγε στην αλλη μητρα που δεν εχει δοκιμαστει...Οσο για τα συμπτωματα, αυτο που περιγραφεις ειναι συνηθισμενο, μην αγχωνεσαι!Εχεις κανει υπερηχο?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Εκανα υπέρηχο στις 6 βδομάδες ακριβώς, είδαμε το εμβρυακή 3 χιλ. Κ η καρδούλα του αναβοσβηνε αλλά δεν ακουγόταν γιατί ήταν νωρίς. Η γυναικολόγος είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένη από αυτό που είδε, αν κ την προβλημάτισε λίγο η χοριακη μου... 29/3 έκανα την πρώτη κ ήταν 11.888 κ 31/3 Η δεύτερη 16.550 (Δεν είχε διπλασιαστεί), μου είπε ότι τι θέλαμε λίγο παραπάνω αλλά να μην δίνω σημασία. 

Είμαι ξάπλα δυστυχώς γιατί έχω αποκόλληση.  Οπότε ένα άγχος ακόμα...

Τώρα έχω ραντεβού πάλι την Τετάρτη για 2ο υπέρηχο. Ελπίζω να είναι εκεί κ η καρδούλα του να χτυπάει δυνατά!

πρίν από 25 λεπτά , eva141722 είπε:

Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά μη συγκρίνεις τη μια κυηση με την άλλη. Κι εγώ μια παλινδρομη και μετά έκανα δυο παιδια και πάω για το τρίτο. 

Επίσης τα συμπτώματα πανε και έρχονται. Κάποια στιγμή μπορεί να υποχωρήσουν και τελείως. Δεν είναι σημάδι καλής ή κακής έκβασης. Με το καλό το μωράκι σου! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεός να τα καταφέρουμε!!! 

Να έχεις κι εσύ μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvEvEv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Εκανα υπέρηχο στις 6 βδομάδες ακριβώς, είδαμε το εμβρυακή 3 χιλ. Κ η καρδούλα του αναβοσβηνε αλλά δεν ακουγόταν γιατί ήταν νωρίς. Η γυναικολόγος είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένη από αυτό που είδε, αν κ την προβλημάτισε λίγο η χοριακη μου... 29/3 έκανα την πρώτη κ ήταν 11.888 κ 31/3 Η δεύτερη 16.550 (Δεν είχε διπλασιαστεί), μου είπε ότι τι θέλαμε λίγο παραπάνω αλλά να μην δίνω σημασία. 

Είμαι ξάπλα δυστυχώς γιατί έχω αποκόλληση.  Οπότε ένα άγχος ακόμα...

Τώρα έχω ραντεβού πάλι την Τετάρτη για 2ο υπέρηχο. Ελπίζω να είναι εκεί κ η καρδούλα του να χτυπάει δυνατά!

Νομιζω οτι οσο αυξανεται η χοριακη, δεν περιμενουμε διπλασιασμο απο καποιο σημειο και μετα. Ευχομαι να ειναι ολα καλα και να ακουσετε πολυ δυνατα την καρδουλα αυτην τη φορα! Στο γιο μου ειχα παθει κι εγω αποκολληση καπου εκει στην εβδομαδα που εισαι κι εσυ και εμεινα ξαπλα για 1 μηνα αλλα ολα πηγαν μια χαρα τελικα και φαντασου οτι μετα επεστρεψα κανονικα στη δουλεια μου μεχρι που πηρα την αδεια εγκυμοσυνης. Υπομονη και προσοχη θελει κι ολα θα πανε κατ' ευχην!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, EvEvEv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Εκανα υπέρηχο στις 6 βδομάδες ακριβώς, είδαμε το εμβρυακή 3 χιλ. Κ η καρδούλα του αναβοσβηνε αλλά δεν ακουγόταν γιατί ήταν νωρίς. Η γυναικολόγος είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένη από αυτό που είδε, αν κ την προβλημάτισε λίγο η χοριακη μου... 29/3 έκανα την πρώτη κ ήταν 11.888 κ 31/3 Η δεύτερη 16.550 (Δεν είχε διπλασιαστεί), μου είπε ότι τι θέλαμε λίγο παραπάνω αλλά να μην δίνω σημασία. 

Είμαι ξάπλα δυστυχώς γιατί έχω αποκόλληση.  Οπότε ένα άγχος ακόμα...

Τώρα έχω ραντεβού πάλι την Τετάρτη για 2ο υπέρηχο. Ελπίζω να είναι εκεί κ η καρδούλα του να χτυπάει δυνατά!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεός να τα καταφέρουμε!!! 

Να έχεις κι εσύ μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Από όσο ξέρω κι εγώ από κάποιο αριθμό και πανω η χοριακη δε διπλασιάζεται στο 48 ωρο. Εμένα σκέψου η τρίτη χοριακη πιυ εκανα πηρε μονο 60% που είναι και το ελάχιστο και ήταν πολυ χαμηλότερη από τη δική σου γυρω στο 1700. Είχα στενοχωρηθεί πολυ κι εγώ αλλά όλα πανε μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...