Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Christos13 είπε:

Καλημερα παιδια και απο εμενα..

αν και άντρας θελω να σας γραψω απλά γιατι ουσιαστικά δεν εχω καπου να το πω για να το μοιραστώ…

δεν ξερω καν αν ειμαι και στο σωστο τοπικ..

η γυναικα μου με ολα τα γνωστά συμπτωματα ειναι εγκυος.

με σωστό κυκλο (τα εχω μαθει και αυτα βλεπετε)στις 25-27 μερες καναμε τεστ και ηταν θετικό.Μας εβαλε ο γιατρος και καναμε χοριακή πρεπει να ηταν καπου στην 4η με 5η εβδομαδα και βγηκε 2640.

χθες που πηγαμε ενω φαινεται ο σακος μας αγχωσε λιγο γιατι δεν φαινοταν κατι ακομα.
μας εβαλε να ξανακανουμε χοριακη χθες το απογευμα λεγοντας μας οτι τωρα θα πρεπει να ειναι καπου στις 10.000-15.000.

φυσικά μας ειπε οτι ενδεχομένως να ειναι ακομα νωρις για να φανεί κατι.Αλλά φοβόμαστε αυτο το σκετο σακο.Προσπαθω  α μην δειχνω αρνητικός αλλα η ψυχη μου το ξερει κυριως για την γυναικα μου και να την στηριξω οσο μπορω.

το αγχος μεγαλο…

ο σακος φυσικά απ την πρωτη φορά με την χθεσινή εχει μεγαλώσει αισθητά.
εχω φαει τα νυχια μου

Μονο υπομονη εχω να σου πω. Η πρωτη μου εγκυμοσυνη που κατεληξε σε παλινδρομη ηταν κενος σακος αλλα δεν ειχα και καλες χοριακες εξ αρχης. Η εξελιξη της χοριακης ειναι μια πρωτη ενδειξη καλης εκβασης.Αλλα υπομονη μονο μεχρι και τον επομενο υπερηχο που λογικα θα φανει ξεκαθαρα οτι ειναι.Ο κυκλος επισης μπορει γενικα να ειναι σταθερος αλλα καποιο μηνα να αλλαξει και να χει γινει καθυστερημενη συλληψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!

Εχει να κανει με τη θεση που εχει το μωρο την ωρα της εξετασης. Ισως τα αγορακια να ειναι πιο ευκολο να το πουν με σιγουρια νωριτερα

Μια φιλη μου στη β επιπεδου εμαθε για την κορη της

Εχεις προτιμηση στο φυλο;

@vaso_mpempisNai simfono mazi sou etsi einai.Kai egw sti b epipedou perimenw na dw.Oxi den exw protimisi exw eidi ena agoraki kai ena koritsaki apla anipomonw na mathw etsi ekana kai me ta alla xaxxxa.Esu pos eisai,se poia evdomada eisai;❤

8 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ναι, παιζει κι αυτο!!!Εγω ημουν απο τις τυχερες γιατι με το θηλασμο ερεψα χαχαχα!Ειδικα τον πρωτο καιρο και παρ' οτι ετρωγα πολυ, εχανα συνεχεια...εντωμεταξυ, δεν ειχα παρει και πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη, 9 συνολικα και τα 7 εφυγαν ηδη στο μαιευτηριο και παντα ημουν αδυνατη, οποτε δεν ειχα και αποθεμα να πεις!

Εμεις πριν κανενα μηνα καταφεραμε να αποθηλασουμε...27 μηνων σχεδον!Οσο ευκολος ηταν ο θηλασμος στην περιπτωση μας, τοσο δυσκολος ηταν ο αποθηλασμος!!Βασικα, επειδη ο μικρος ειχε παντα θεμα με τον υπνο, καταφερα να το κοψει οταν αρχισε επιτελους να κοιμαται καλυτερα!Εσυ αποθηλασες ευκολα?

@Dimitra97xaxxaxxaa les na isxei auto me to keik.tha to dokimasw na dw mpas kai anoiksei epitelous ta podia,tha me skasei.pote itan na pas gia auxeniki,tin ali tetarti;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

@vaso_mpempisNai simfono mazi sou etsi einai.Kai egw sti b epipedou perimenw na dw.Oxi den exw protimisi exw eidi ena agoraki kai ena koritsaki apla anipomonw na mathw etsi ekana kai me ta alla xaxxxa.Esu pos eisai,se poia evdomada eisai;❤

@Dimitra97xaxxaxxaa les na isxei auto me to keik.tha to dokimasw na dw mpas kai anoiksei epitelous ta podia,tha me skasei.pote itan na pas gia auxeniki,tin ali tetarti;

Χαχα φάε κέικ σοκολάτα γενικά κάτι π  να έχει σοκολάτα  ....εγώ είχα πάει νηστική  γτ ήταν κ πρωί σκέψου κ είχα φάει μόνο  κέικ σοκολάτα και κλοτσαγε εκεί τα πόδια του χαμός δεν το περίμενα τόσο πολύ να κουνιετε  κ λέω μακάρι ν μπορούσα να το νιώσω λιγάκι αλλά είναι πολύ Νόρις έκανε πολύ έντονες κινήσεις με τ πόδια και τα χέρια του ενώ την άλλη φορά π είχα πάει δεν κουνιοτανε μαλον κοιμότανε δεν είχα φάει και τίποτα γτ έπρεπε να  κάνω εξετάσεις κ Μ πίεσε ο γιατρός την κοιλιά και πετάχτηκε το καημένο   .....ναι αυχενική την άλλη Τετάρτη  το απόγευμα θα πάω ανοιπομωνω τόσο πολύ έχω τρομερή αγωνια .....θα μηλησω πάλι με τον γιατρό μ για να κανονίσουμε κ την ώρα ♥️♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Χαχα φάε κέικ σοκολάτα γενικά κάτι π  να έχει σοκολάτα  ....εγώ είχα πάει νηστική  γτ ήταν κ πρωί σκέψου κ είχα φάει μόνο  κέικ σοκολάτα και κλοτσαγε εκεί τα πόδια του χαμός δεν το περίμενα τόσο πολύ να κουνιετε  κ λέω μακάρι ν μπορούσα να το νιώσω λιγάκι αλλά είναι πολύ Νόρις έκανε πολύ έντονες κινήσεις με τ πόδια και τα χέρια του ενώ την άλλη φορά π είχα πάει δεν κουνιοτανε μαλον κοιμότανε δεν είχα φάει και τίποτα γτ έπρεπε να  κάνω εξετάσεις κ Μ πίεσε ο γιατρός την κοιλιά και πετάχτηκε το καημένο   .....ναι αυχενική την άλλη Τετάρτη  το απόγευμα θα πάω ανοιπομωνω τόσο πολύ έχω τρομερή αγωνια .....θα μηλησω πάλι με τον γιατρό μ για να κανονίσουμε κ την ώρα ♥️♥️♥️

@Dimitra97Nai kouniountai ayta apla einai para poli mikra giafto den ta niothoume pistevw apo 18 eudomada kai meta analoga.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ναι, παιζει κι αυτο!!!Εγω ημουν απο τις τυχερες γιατι με το θηλασμο ερεψα χαχαχα!Ειδικα τον πρωτο καιρο και παρ' οτι ετρωγα πολυ, εχανα συνεχεια...εντωμεταξυ, δεν ειχα παρει και πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη, 9 συνολικα και τα 7 εφυγαν ηδη στο μαιευτηριο και παντα ημουν αδυνατη, οποτε δεν ειχα και αποθεμα να πεις!

Εμεις πριν κανενα μηνα καταφεραμε να αποθηλασουμε...27 μηνων σχεδον!Οσο ευκολος ηταν ο θηλασμος στην περιπτωση μας, τοσο δυσκολος ηταν ο αποθηλασμος!!Βασικα, επειδη ο μικρος ειχε παντα θεμα με τον υπνο, καταφερα να το κοψει οταν αρχισε επιτελους να κοιμαται καλυτερα!Εσυ αποθηλασες ευκολα?

Καλημερα!! Ο αποθηλασμος για μας ηταν ζητημα ψυχικης υγειας θα ελεγα για εμενα. Δεν αντεχα αλλο και επειδη ειχα γαλα δεν μπορουσα να ζηταει και να μη δινω.. οποτε αποθηλασα αποτομα με χαπι. Ευκολα δε το λες.. περασα μεγαλη θλιψη μετα για μερες.. ο μικρος σε 5 μερες το το ειχε ξεχασει αλλα εγω ενιωθα τυψεις. Δεν ειναι ο σωστος τροπος αποθηλασμου αλλα δεν αντεχα να εχω και να μη δινω.. με το χαπι απαγορευεται οποτε ηταν μπαμ και κατω. Ημουν αδυναμη σε αυτο το θεμα. Με νευριαζαν οι θηλασμοι ειχα εξαντληθει και οσο υπεροχο ηταν ολο αυτο το ταξιδι η εξαντληση με εκανε τον τελευταιο μηνα να μη θελω αλλο και δεν ηθελα να το περναω αυτο στο παιδι. Αλλωστε ετρωγε κανονικα απλα θηλαζε συνεχεια.. μερα νυχτα.. ουτε μπουκαλι δεν πηρε ποτε!! 6 μηνες αποκλειστικος και αλλοι 10 μεικτος.. παντα απο μενα. 2-3 φορες αντλησα γιατι επρεπε να λειψω. Τωρα που κοιταω πισω δε το μετανιωνω.. ειχε ερθει η στιγμη μας

13 ώρες πρίν, Simona είπε:

@vaso_mpempisNai simfono mazi sou etsi einai.Kai egw sti b epipedou perimenw na dw.Oxi den exw protimisi exw eidi ena agoraki kai ena koritsaki apla anipomonw na mathw etsi ekana kai me ta alla xaxxxa.Esu pos eisai,se poia evdomada eisai;❤

@Dimitra97xaxxaxxaa les na isxei auto me to keik.tha to dokimasw na dw mpas kai anoiksei epitelous ta podia,tha me skasei.pote itan na pas gia auxeniki,tin ali tetarti;

Καλημερα.. πριν λιγο ειδα το μωρακι!! Κουνιοταν συνεχεια και ηταν ολα καλα!!! 2.5cm :x

26/4 εχω αυχενικη και παπΑ.

Ειμαι 10 εβδομαδων ημερολογιακα.. ο υπερηχος το εβγαλε 9+3 σημερα. 

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!! Ο αποθηλασμος για μας ηταν ζητημα ψυχικης υγειας θα ελεγα για εμενα. Δεν αντεχα αλλο και επειδη ειχα γαλα δεν μπορουσα να ζηταει και να μη δινω.. οποτε αποθηλασα αποτομα με χαπι. Ευκολα δε το λες.. περασα μεγαλη θλιψη μετα για μερες.. ο μικρος σε 5 μερες το το ειχε ξεχασει αλλα εγω ενιωθα τυψεις. Δεν ειναι ο σωστος τροπος αποθηλασμου αλλα δεν αντεχα να εχω και να μη δινω.. με το χαπι απαγορευεται οποτε ηταν μπαμ και κατω. Ημουν αδυναμη σε αυτο το θεμα. Με νευριαζαν οι θηλασμοι ειχα εξαντληθει και οσο υπεροχο ηταν ολο αυτο το ταξιδι η εξαντληση με εκανε τον τελευταιο μηνα να μη θελω αλλο και δεν ηθελα να το περναω αυτο στο παιδι. Αλλωστε ετρωγε κανονικα απλα θηλαζε συνεχεια.. μερα νυχτα.. ουτε μπουκαλι δεν πηρε ποτε!! 6 μηνες αποκλειστικος και αλλοι 10 μεικτος.. παντα απο μενα. 2-3 φορες αντλησα γιατι επρεπε να λειψω. Τωρα που κοιταω πισω δε το μετανιωνω.. ειχε ερθει η στιγμη μας

Καταλαβαινω...γενικα νομιζω οτι ο θηλασμος μπορει να γινει πιεστικος οσο περναει ο καιρος για τη μητερα!Εμενα με εσωσε οτι μετα το ετος καταφερα σταδιακα και του εκοψα τους θηλασμους που δεν ειχαν να κανουν με τον υπνο, θηλαζε μονο για να κοιμηθει και οσες φορες ξυπνουσε κι ευτυχως δεν ειχε για πιπιλα το στηθος, απλα ξυπνουσε απειρες φορες, θηλαζε λιγο και στην καλυτερη ξανακοιμοταν, στη χειροτερη εμενε ξυπνιος μια-δυο ωρες...Μπουκαλι εννοειται, ουτε ο δικος μου ηθελε. Μεχρι 2,5 μηνων μονο το δεχτηκε 2-3 φορες που χρειαστηκε να λειψω για λιγες ωρες και ειχα αντλησει, μετα με καμια δυναμη!Και τωρα που αποθηλασε βεβαια, το γαλα δεν το πινει, σπανια θα ζητησει και τοτε πινει ελαχιστο...Απο τη στιγμη που ειχες αρνητικα συναισθηματα για τον θηλασμο, εκανες καλα που το σταματησες!Νομιζω οτι η βασικοτερη αναγκη ενος παιδιου ειναι η καλη ψυχολογια κι αυτη συνδεεται 100% με την ψυχολογια της μαμας και του μπαμπα!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καταλαβαινω...γενικα νομιζω οτι ο θηλασμος μπορει να γινει πιεστικος οσο περναει ο καιρος για τη μητερα!Εμενα με εσωσε οτι μετα το ετος καταφερα σταδιακα και του εκοψα τους θηλασμους που δεν ειχαν να κανουν με τον υπνο, θηλαζε μονο για να κοιμηθει και οσες φορες ξυπνουσε κι ευτυχως δεν ειχε για πιπιλα το στηθος, απλα ξυπνουσε απειρες φορες, θηλαζε λιγο και στην καλυτερη ξανακοιμοταν, στη χειροτερη εμενε ξυπνιος μια-δυο ωρες...Μπουκαλι εννοειται, ουτε ο δικος μου ηθελε. Μεχρι 2,5 μηνων μονο το δεχτηκε 2-3 φορες που χρειαστηκε να λειψω για λιγες ωρες και ειχα αντλησει, μετα με καμια δυναμη!Και τωρα που αποθηλασε βεβαια, το γαλα δεν το πινει, σπανια θα ζητησει και τοτε πινει ελαχιστο...Απο τη στιγμη που ειχες αρνητικα συναισθηματα για τον θηλασμο, εκανες καλα που το σταματησες!Νομιζω οτι η βασικοτερη αναγκη ενος παιδιου ειναι η καλη ψυχολογια κι αυτη συνδεεται 100% με την ψυχολογια της μαμας και του μπαμπα!

Ο δικος μου δεν ειχε πιει ποτε ξενο γαλα μεχρι τον αποθηλασμο με αποτελεσμα να μη το θελει. Αυτο για περιπου εναν μηνα.. οποτε προσπαθησα να του δωσω ουτε να το δει. Ωσπου ενα πρωι επινα εγω φρεσκο και μου ζητησε και απο τοτε το λατρευει πινει πρωι βραδυ. Θελει λιγο χρονο μετα τον αποθηλασμο.. να ξεχασει τη γευση.. να το δει σαν νεα τροφη. Βεβαια ο δικος μου ηταν πιο μικρουλης. Αλλα μου το ειχε πει και η παιδιατρος οτι θα συμβει να μη θελει σιγουρα για ενα διαστημα.

Αλλα και να μην πιει δεν πειραζει αν παιρνει το ασβεστιο απο αλλες τροφες.

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ο δικος μου δεν ειχε πιει ποτε ξενο γαλα μεχρι τον αποθηλασμο με αποτελεσμα να μη το θελει. Αυτο για περιπου εναν μηνα.. οποτε προσπαθησα να του δωσω ουτε να το δει. Ωσπου ενα πρωι επινα εγω φρεσκο και μου ζητησε και απο τοτε το λατρευει πινει πρωι βραδυ. Θελει λιγο χρονο μετα τον αποθηλασμο.. να ξεχασει τη γευση.. να το δει σαν νεα τροφη. Βεβαια ο δικος μου ηταν πιο μικρουλης. Αλλα μου το ειχε πει και η παιδιατρος οτι θα συμβει να μη θελει σιγουρα για ενα διαστημα.

Αλλα και να μην πιει δεν πειραζει αν παιρνει το ασβεστιο απο αλλες τροφες.

 

Ο δικος μου οταν τρωω δητριακα, ερχεται και παιρνει το γαλα με κουταλακι και το πινει αλλα για να πεις οτι θα πιει ετσι ενα ποτηρι, οχι. Κι αν του ερθει η εμπνευση καμια φορα και ζητησει, το θελει παγωμενο απο το ψυγειο αλλα θα πιει το 1/4 του ποτηριου. Βεβαια, ειναι και παιδι που τρωει γενικα, και το πρωινο του ειναι καλο και βραδινο τρωει, οποτε δυσκολο μετα να πιει και γαλα. Δυστυχως, με το τυρι δεν εχει καλη σχεση αλλα το θετικο ειναι οτι τρωει γιαουρτι, οποτε καπως καταφερνουμε και καλυπτουμε τις μεριδες γαλακτοκομικων που πρεπει να τρωει. 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κατάλαβα ♥️ θα ρωτήσω και τον γιατρό όταν πάω να δω τι θα Μ πει 

Στην πρώτη εγκυμοσυνη μετά την 18η με πιο σίγουρο μετά την 20η.Το πρωτο το ένιωσα 20 εβδομάδων και το δευτερο 18.Εχει σχέση και με τη θέση του πλακουντα επίσης το ποσο συντομα το νιώθεις. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, eva141722 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσυνη μετά την 18η με πιο σίγουρο μετά την 20η.Το πρωτο το ένιωσα 20 εβδομάδων και το δευτερο 18.Εχει σχέση και με τη θέση του πλακουντα επίσης το ποσο συντομα το νιώθεις. 

 

Εγω 16 εβδομαδων αρχισα να νιωθω κατι μουδιασματακια σαν να σκαει ποπ κορν στην κοιλια μου και εκει στις 20 εβδομαδες το ενιωσα κανονικα. Κι απο τοτε βεβαια δε σταματησε να κουνιεται χαχαχα!Αυτο το παιδι απο πριν γεννηθει δεν καθοταν σε μια μερια, μερα νυχτα κοπανιοταν απο την κοιλια ακομα:D

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Εγώ είμαι στην 13η εβδομάδα.

Μετά από 2 εξωσωματικές.

Γενικά δεν είναι εύκολη εγκυμοσύνη.Έχω αναγούλες και κάποιους εμετούς.

Επίσης μου βρήκαν και αρρυθμίες και εδώ και 2 μέρες έχω απίστευτες ζαλάδες.

Να σημειώσω ότι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Peggy123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Εγώ είμαι στην 13η εβδομάδα.

Μετά από 2 εξωσωματικές.

Γενικά δεν είναι εύκολη εγκυμοσύνη.Έχω αναγούλες και κάποιους εμετούς.

Επίσης μου βρήκαν και αρρυθμίες και εδώ και 2 μέρες έχω απίστευτες ζαλάδες.

Να σημειώσω ότι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Καλησπερα

Πιστευω τωρα που μπαινεις στο 2ο τριμημο θα βελτιωθουν τα συμπτωματα. Αρρυθμιες πρωτη φορα ακουω.. τι σου ειπε ο γιατρος σου;;

Μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι με το καλο να δεχτεις το μπεμπακι σου.

Εχεις μαθει φυλο;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Καναμε χθες την αυχενικη!Ολα καλα ηταν ευτυχως!Περιμενουμε και το pap a τωρα για να ειμαστε σιγουροι...την Τεταρτη μου ειπαν οτι θα εχω τα αποτελεσματα. Φυλο δεν ειδαμε, ουτε και στο γιο μου ομως ειχε φανει στην αυχενικη. 

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλημερα κοριτσια!Καναμε χθες την αυχενικη!Ολα καλα ηταν ευτυχως!Περιμενουμε και το pap a τωρα για να ειμαστε σιγουροι...την Τεταρτη μου ειπαν οτι θα εχω τα αποτελεσματα. Φυλο δεν ειδαμε, ουτε και στο γιο μου ομως ειχε φανει στην αυχενικη. 

Καλησπέρα κορίτσι μ τέλεια μπραβοο ♥️ πολύ χαίρομαι και εγώ τη Τετάρτη έχω αυχενική και έχω τρομερή αγονια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...