Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Marianeo241 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άργησα λίγο αλλά χαίρομαι που σας βρίσκω!!!

Να σας πω λίγα πράγματα για μένα. Είμαι 33 ετών. Έχω ένα κοριτσάκι σχεδόν 2 ετών. Είμαι εγκυος 12 και 3 σήμερα. Τελευταια ημερομηνία έχω 22-10 αλλα θα γεννήσω παλι με καισαρικη.Εχθές έκανα αυχενικη και ήταν όλα καλα. Μάλλον κοριτσάκι και το δεύτερο! Μένω Θεσσαλονίκη. 

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά και να έχετε καλές εγκυμοσύνες...!!!

Αχ με το καλο!!! Ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα!!! Κι εγω εχω εναν γιο 2 χρονων και 10 μηνων. Ειμαι 11+2 αλλα επειδη εχω κανει καισαρικη κι εγω ειμαι σιγουρη οτι θα γεννησω Οκτωβρη και οχι 2/11 που δειχνει η ΠΗΤ. 

Νομιζω αν εχεις κανει καισαρικη σε βαζουν μερικες μερες νωριτερα αλλα θα ρωτησω αργοτερα ας πανε ολα καλα...


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Rafailiapan είπε:

Τέλεια τα νέα σου! Όσον αφορά το περπάτημα λένε - χωρίς να το ξέρω εγω- ότι όταν περπατάμε νανουριζονται και κοιμούνται... Αν θέλεις να κουνιέται φάε κάτι γλυκό να είναι ξύπνιο χεχχεχε! Εύχομαι να μάθεις το φύλο σύντομα, σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ λυσαξα μέχρι να το μάθω,είχα πεθάνει από την περιέργεια, ευτυχώς το είδαμε στην αυχενική και ηρέμησα... χεχεχ

 

Γεια σου!!! Με το καλό να υποδεχθείτε το νέο μέλος...εγώ άργησα πάρα πάνω, νιώθω ότι ζούσα στην κοσμαρα μου τόσο καιρό,τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει φόρουμ χαχαχαχα εγώ είμαι 14 και 3 με τελική ημερομηνία 10/10

Σε ευχαριστώ κοπέλα μ να είσαι καλά ......χαχα και τ δεν είχα φάει φίλη μ τι παγωτό έφαγα το σοκολάτα ολόκληρη χαχα κουνιόταν όλη την ώρα δεν σταματαγε καθόλου σε όλο τον υπέριχο απλά δεν γυρησε από την πλευρά π θέλαμε για να δούμε τι φύλο... χαχα και εγώ έχω λυσαξει να μάθω ασεεε  ♥️♥️ ελπίζω να Μ πει ο γυναικολόγος όταν πάω για ραντεβού μα να είναι τόσο ζωιρο και να μην μας κάνει την χάρη να δούμε το φύλο :mrgreen: χαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι απ' τις μανούλες του Νοεμβρίου αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα που έκανε α αυχενική στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη να μου δώσει πληροφορίες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

μολις γυρισαμε απ το γιατρο.Δυστυχως ο ασκός δεν ειχε κατι.Ο γιατρος μας ειπε μονο σε θαυμα η κατασταση.Αναγκαστικα παμε παλι σε χοριακή.

και αν δουμε οτι εχει ανεβεί θα ξανακανουμε παλι για να δούμε αν και παλι εχει ανεβει.

για να ειμαστε βεβαιοι για το επόμενο βημα που ειναι η αποξεση..

Δυστυχως δεν ειχαμε ευχαριστα..

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ με το καλο!!! Ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα!!! Κι εγω εχω εναν γιο 2 χρονων και 10 μηνων. Ειμαι 11+2 αλλα επειδη εχω κανει καισαρικη κι εγω ειμαι σιγουρη οτι θα γεννησω Οκτωβρη και οχι 2/11 που δειχνει η ΠΗΤ. 

Νομιζω αν εχεις κανει καισαρικη σε βαζουν μερικες μερες νωριτερα αλλα θα ρωτησω αργοτερα ας πανε ολα καλα...

Ναι θα γεννήσω γύρω στις 10 του μήνα όπως και την Αριστέα!Είχα 24 Μαΐου και γεννήσα 9!!

15 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι απ' τις μανούλες του Νοεμβρίου αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα που έκανε α αυχενική στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη να μου δώσει πληροφορίες;

Εγώ έκανα στο Γενεσις την Τετάρτη!ότι θέλεις ρώτα με, είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη και εχω μεγάλη εμπειρία από το Γενεσις

20 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ με το καλο!!! Ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα!!! Κι εγω εχω εναν γιο 2 χρονων και 10 μηνων. Ειμαι 11+2 αλλα επειδη εχω κανει καισαρικη κι εγω ειμαι σιγουρη οτι θα γεννησω Οκτωβρη και οχι 2/11 που δειχνει η ΠΗΤ. 

 

Να περιμένεις σίγουρα 2 εβδομάδες νωρίτερα!!!! Γύρω στις 20 του Οκτωβρίου θα μπεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!! Σας διαβάζω καιρό αλλά μέχρι να συνειδητοποιήσω και να ηρεμήσω ότι όλα πάνε καλά δεν έγραφα.. Είμαι ήδη 15+2, και ΠΗΤ έχω 5/10. Είμαι 42 και είναι το πρώτο μας παιδάκι. ❤️❤️❤️ Να έχουμε όλες καλές τελειομηνες εγκυμοσυνες. 

1 hour ago, Marianeo241 said:

Ναι θα γεννήσω γύρω στις 10 του μήνα όπως και την Αριστέα!Είχα 24 Μαΐου και γεννήσα 9!!

Εγώ έκανα στο Γενεσις την Τετάρτη!ότι θέλεις ρώτα με, είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη και εχω μεγάλη εμπειρία από το Γενεσις

 

Ο γιατρός μου είναι στο Γένεσις κι αναρωτιόμουν πως είναι οι συνθήκες στον τοκετό; Ξέρεις αν επιτρέπεται ο άντρας μέσα; Έχουμε σήμερα ραντεβού μαζί του και θελω να τον ρωτήσω κι αυτόν αλλά μια κ σε βρήκα, κάθε σχόλιο χρήσιμο! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Τι κανετε; να ρωτησω κανατε κολπικη καλλιεργεια; στην πρωτη μου εγκυμπσυνη θυμαμαι που εκανα οταν μπηκα στο μηνα μου αλλα δε θυμαμαι.. κανουμε και στην αρχη; μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, vaso_mpempis said:

Καλημερα!!!! Τι κανετε; να ρωτησω κανατε κολπικη καλλιεργεια; στην πρωτη μου εγκυμπσυνη θυμαμαι που εκανα οταν μπηκα στο μηνα μου αλλα δε θυμαμαι.. κανουμε και στην αρχη; μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη

Εγώ ναι. Στις πρώτες εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος μου, μου έβαλε και την καλλιέργεια.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!!! Τι κανετε; να ρωτησω κανατε κολπικη καλλιεργεια; στην πρωτη μου εγκυμπσυνη θυμαμαι που εκανα οταν μπηκα στο μηνα μου αλλα δε θυμαμαι.. κανουμε και στην αρχη; μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη

Καλησπέρα κορίτσι μ  εγώ. Έκανα πριν δύο εβδομάδες και τεστ Παπ και καλλιέργεια .....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ  εγώ. Έκανα πριν δύο εβδομάδες και τεστ Παπ και καλλιέργεια .....

Για καποιον λογο μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη την καλλιεργεια και θα παω την επομενη μερα. Δεν μου την εγραψε στις πρωτες εξετασεις.

Anyway, ευχαριστω κοριτσια

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Fili είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Σας διαβάζω καιρό αλλά μέχρι να συνειδητοποιήσω και να ηρεμήσω ότι όλα πάνε καλά δεν έγραφα.. Είμαι ήδη 15+2, και ΠΗΤ έχω 5/10. Είμαι 42 και είναι το πρώτο μας παιδάκι. ❤️❤️❤️ Να έχουμε όλες καλές τελειομηνες εγκυμοσυνες. 

Ο γιατρός μου είναι στο Γένεσις κι αναρωτιόμουν πως είναι οι συνθήκες στον τοκετό; Ξέρεις αν επιτρέπεται ο άντρας μέσα; Έχουμε σήμερα ραντεβού μαζί του και θελω να τον ρωτήσω κι αυτόν αλλά μια κ σε βρήκα, κάθε σχόλιο χρήσιμο! 

Εγώ πέρασα πάρα πολύ καλά στο Γενεσις. Το 20 μόνο σε μονόκλινο επιτρεπόταν ο σύζυγος. Εγώ είχα μονόκλινο. Τώρα αυτό που ισχύει είναι το ιδιο. Στο μονόκλινο μπορείς να έχεις σύνοδο μαζί σου, στις άλλες κατηγορίες όχι. Έρχονται μόνο μισή ώρα στο χώρο του ασανσέρ. Μπορεί βέβαια να έχουν αλλάξει τα δεδομένα μέχρι τότε. Πάντως από το 20 που έκανα την κόρη μου ισχύουν τα ίδια, είναι πολύ αυστηροί σε αυτά. 

Κατά τα άλλα το φαγητο είναι πεντανοστιμο και οι μαιες αρκετά βοηθητικές. Σε ζαλίζουν με το θηλασμό, έγω είχα δραματική εμπειρία γιατί δεν μου πήγε καλά, με πίεσαν πολύ και όλο αυτό με πήρε από κάτω.  Σαν ξενοδοχείο θα το έλεγα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Για καποιον λογο μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη την καλλιεργεια και θα παω την επομενη μερα. Δεν μου την εγραψε στις πρωτες εξετασεις.

Anyway, ευχαριστω κοριτσια

Ε εντάξει ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά αφού θα κάνεις την καλλιέργεια αυτό έχει σημασία ......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!!! Τι κανετε; να ρωτησω κανατε κολπικη καλλιεργεια; στην πρωτη μου εγκυμπσυνη θυμαμαι που εκανα οταν μπηκα στο μηνα μου αλλα δε θυμαμαι.. κανουμε και στην αρχη; μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη

Και εμένα το ίδιο, περιμέναμε να δούμε ότι είναι καλή η αυχενική και μετά κάναμε , εγώ δεν είχα θέμα μου το έκανε ο γιατρός μου και όλα καλά...αν πήγαινα σε διαγνωστικο ίσως αγχωνομουν

22 ώρες πρίν, Christos13 είπε:

Καλησπερα σε ολες!

μολις γυρισαμε απ το γιατρο.Δυστυχως ο ασκός δεν ειχε κατι.Ο γιατρος μας ειπε μονο σε θαυμα η κατασταση.Αναγκαστικα παμε παλι σε χοριακή.

και αν δουμε οτι εχει ανεβεί θα ξανακανουμε παλι για να δούμε αν και παλι εχει ανεβει.

για να ειμαστε βεβαιοι για το επόμενο βημα που ειναι η αποξεση..

Δυστυχως δεν ειχαμε ευχαριστα..

Εγώ πιστεύω ότι θα γίνει ο,τι είναι από το Θεό, Αυτός ξέρει καλύτερα. Εσείς να μην χάνετε την ελπίδα σας και την πίστη σας και να τον αφήσετε να κάνει ότι είναι για καλό σας. Εγώ τουλάχιστον αυτό σκεφτόμουν γύρω στην 8η εβδομάδα που είχα μια αιμορραγία και με έκανε να νιώθω πολύ καλύτερα, Έλεγα συγκεκριμένα δικό σου είναι θεέ μου αν θέλεις να το πάρεις, πάρτο... Με λυπήθηκε βέβαια και δεν ήταν κάτι τελικά,αλλά η σκέψη ότι είναι δικό του το παιδί και όχι δικό μου όπως αυθόρμητα νομίζουμε συχνά οι μανούλες με καθυσηχαζει πάντοτε! Εύχομαι λοιπόν να γίνει ο,τι είναι για καλό σας! Και κουράγιο,γιατί ότι και να λέω εγώ τώρα σίγουρα ανθρωπινως είναι δύσκολο αυτό που περνάτε! 

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Για καποιον λογο μου ειπε να κανω μετα την αυχενικη την καλλιεργεια και θα παω την επομενη μερα. Δεν μου την εγραψε στις πρωτες εξετασεις.

Anyway, ευχαριστω κοριτσια

Συγκεκριμένα εμένα μου είχε πει ο γιατρός από την αρχή ότι θέλει να μου κάνει καλλιέργεια αλλα μου λέει δεν θέλω να σε πειράξω από κάτω επειδή είναι μικρή η εγκυμοσύνη,θα την κάνουμε μετά την αυχενική όπως και έγινε

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Και εμένα το ίδιο, περιμέναμε να δούμε ότι είναι καλή η αυχενική και μετά κάναμε , εγώ δεν είχα θέμα μου το έκανε ο γιατρός μου και όλα καλά...αν πήγαινα σε διαγνωστικο ίσως αγχωνομουν

Εγώ πιστεύω ότι θα γίνει ο,τι είναι από το Θεό, Αυτός ξέρει καλύτερα. Εσείς να μην χάνετε την ελπίδα σας και την πίστη σας και να τον αφήσετε να κάνει ότι είναι για καλό σας. Εγώ τουλάχιστον αυτό σκεφτόμουν γύρω στην 8η εβδομάδα που είχα μια αιμορραγία και με έκανε να νιώθω πολύ καλύτερα, Έλεγα συγκεκριμένα δικό σου είναι θεέ μου αν θέλεις να το πάρεις, πάρτο... Με λυπήθηκε βέβαια και δεν ήταν κάτι τελικά,αλλά η σκέψη ότι είναι δικό του το παιδί και όχι δικό μου όπως αυθόρμητα νομίζουμε συχνά οι μανούλες με καθυσηχαζει πάντοτε! Εύχομαι λοιπόν να γίνει ο,τι είναι για καλό σας! Και κουράγιο,γιατί ότι και να λέω εγώ τώρα σίγουρα ανθρωπινως είναι δύσκολο αυτό που περνάτε! 

Συγκεκριμένα εμένα μου είχε πει ο γιατρός από την αρχή ότι θέλει να μου κάνει καλλιέργεια αλλα μου λέει δεν θέλω να σε πειράξω από κάτω επειδή είναι μικρή η εγκυμοσύνη,θα την κάνουμε μετά την αυχενική όπως και έγινε

Κι εγω ημουν 5μιση εβδομαδες με αιμοραγιες ισως γι αυτο.

Εγω παω σε διαγνωστικο και την κανω.. αλλα δεν εχω αγχωθει. Γιατι λες θα αγχωνοσουν;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Christos13 είπε:

Καλησπερα σε ολες!

μολις γυρισαμε απ το γιατρο.Δυστυχως ο ασκός δεν ειχε κατι.Ο γιατρος μας ειπε μονο σε θαυμα η κατασταση.Αναγκαστικα παμε παλι σε χοριακή.

και αν δουμε οτι εχει ανεβεί θα ξανακανουμε παλι για να δούμε αν και παλι εχει ανεβει.

για να ειμαστε βεβαιοι για το επόμενο βημα που ειναι η αποξεση..

Δυστυχως δεν ειχαμε ευχαριστα

πρίν από 6 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κι εγω ημουν 5μιση εβδομαδες με αιμοραγιες ισως γι αυτο.

Εγω παω σε διαγνωστικο και την κανω.. αλλα δεν εχω αγχωθει. Γιατι λες θα αγχωνοσουν;

Βασικά εγώ έκανα πρώτη φορά στη ζωή μου γενικά καλλιέργεια τώρα και αν πήγαινα σε διαγνωστικο θα είχα ένα άγχος επειδή δεν θα ήξερα αυτόν που θα μου το κάνει... ψυχολογικό είναι αυτό, ενώ με το γιατρό ένιωθα πολύ ασφάλεια ότι δεν θα κάνει κάτι επιβλαβές για την εγκυμοσύνη...όχι ότι θα πάθαινα κάτι αν την έκανα έξω...στο μυαλό είναι αυτά ξέρεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...