Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , roulas40 είπε:

Στους σπάνιους πονοκεφάλους που είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, έβαζα κομπρεσες με κρύο νερό κ προσπαθούσα να κοιμηθώ.. με βοηθούσε πολύ.. τα φάρμακα τα απέφευγα κ γω..

Θα το δοκιμάσω και εγώ αυτό με την κομπρεσα  εμένα συνήθως με πονάει πολύ όταν ξυπνάω από τον πρωινό και μεσημεριανό ύπνο  με τα μ περνάει το έχω αυτό τις τρεις τελευταίες ημέρες δεν το είχα πιο πριν......και εγώ δεν θέλω να πάρω κάτι από τώρα .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , roulas40 είπε:

Όσο μπορείς, καλά κάνεις κ τα αποφεύγεις.. εντάξει, δεν θα κάτσεις να υποφέρεις κιόλας.. μίλησε με το γιατρό σου να δεις τι θα σε συμβουλέψει

Ναι θα τον ρωτήσω την Δευτέρα π θα μηλησω μαζί του....καλο βράδυ κορίτσι μ ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια????

Cony πως πήγε το ραντεβού??

Αχ κορίτσια είμαι πολύ αγχωμενη... Το στήθος μου δεν το αισθάνομαι καθόλου πρησμένο... Δεν θυμάμαι καθόλου πως ήταν στις άλλες εγκυμοσύνες.... Εσείς έχετε τίποτα από συμπτώματα...?

Μόνο ζαλάδες έχω το πρωί μετά το ουτροτζεσταν....

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , marakiinlove είπε:

Τι κάνετε κορίτσια????

Cony πως πήγε το ραντεβού??

Αχ κορίτσια είμαι πολύ αγχωμενη... Το στήθος μου δεν το αισθάνομαι καθόλου πρησμένο... Δεν θυμάμαι καθόλου πως ήταν στις άλλες εγκυμοσύνες.... Εσείς έχετε τίποτα από συμπτώματα...?

Μόνο ζαλάδες έχω το πρωί μετά το ουτροτζεσταν....

Αχχχχ αυτό το ουτροτζεσταν είναι βαρύ τελικά ε?? Κ η @Dimitra97 η καημενουλα έχει ανακατεμα κτλ λέει μόλις το πίνει..

Εσύ γιατί το παίρνεις,θύμισε μου..?

εγώ από συμπτώματα έχω βαρύ κ πρησμένο στήθος (τις τελευταίες 4-5 μέρες έγινε έτσι όμως πιο πριν τπτ), διάσπαρτα πονακια τύπου περιόδου και πόνο στη μέση κάποιες μέρες..α! Κ λίγη ανακατωσουρα το πρωί κυρίως.

μη σε αγχωνει το στήθος κορίτσι μου,δεν είναι το μόνο σύμπτωμα ❤️

Νιωθεις κάτι άλλο γενικώς? Ποσών εβδομάδων είσαι?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, marakiinlove είπε:

Τι κάνετε κορίτσια????

Cony πως πήγε το ραντεβού??

Αχ κορίτσια είμαι πολύ αγχωμενη... Το στήθος μου δεν το αισθάνομαι καθόλου πρησμένο... Δεν θυμάμαι καθόλου πως ήταν στις άλλες εγκυμοσύνες.... Εσείς έχετε τίποτα από συμπτώματα...?

Μόνο ζαλάδες έχω το πρωί μετά το ουτροτζεσταν....

Καλησπέρα κορίτσι μ καλά εσύ τι κάνεις;  μην ανησυχείς για το στήθος εμένα μια πριζετε  μια ξεπριζετε  μια πονάει το ένα μια το άλλο πραγματικά δεν ξέρω τι έχει πάθει σε αυτή την εγγυμοσινη  σκέψου για δύο μέρες δεν με πόναγε καθόλου τίποτα και ανχονομουνα αλλα τζάμπα ανχονομουν ρώτησα και τον γιατρο μ και μ ειπε άμα δεν σε πονάει η δεν είναι πρησμένο δεν σημαίνει κάτι..και ότι σε κάποιες εγγυμοσινρς αργεί να πριστει και να πονάει η σε άλλες καθόλου....Είναι ανάλογος....όσο για το outrogestan φίλη μ το ξεκίνησα από Τρίτη βράδυ και κάθε πρωί υποφέρω με ζαλαδα και ναυτία ιδικά σήμερα ήμουνα πάρα πολύ χάλια....και το άλλο π με επιρεασε το γαστρεντερικο  πάρα πολύ εγω είμαι φουλ δυσκιλια αφού έχω πάρει και λαδάκι να πίνω τώρα με την εγγυμοσινη ε από την μέρα π πήρα αυτά τα χάπια μέρα με την μέρα πήγαινα πολύ εύκολα τουαλέτα και μ έκανε εντύπωση ε σήμερα ήταν λες και είχα γαστραντεριτιδα πράγματι δεν ξέρω γτ .....εγώ διάβασα ότι προκαλεί δυσκιλιογητα και όχι  το άλλο άκρο.....κατάλαβες τι εννοώ......σήμερα μίλησα με τον γιατρό μ και μ είπε να τα κόψω για τρεις μέρες να δω πως θα είμαι και θα ξαναμιλήσω μαζί του την Δευτέρα.....επερνα ένα πρωί ένα βράδυ των 100mg .....γενικά από αλλά συπτωματα της εγγυμοσινης έχω πονακια περίοδου και υπνηλία πολύ  ... κορίτσια εμένα ξέρετε τι με ανχονει σταμάτησα να έχω υγρά γτ να είναι κάτι αυτό; ξέχασα να ρωτήσω και τον γιατρο μ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ καλά εσύ τι κάνεις;  μην ανησυχείς για το στήθος εμένα μια πριζετε  μια ξεπριζετε  μια πονάει το ένα μια το άλλο πραγματικά δεν ξέρω τι έχει πάθει σε αυτή την εγγυμοσινη  σκέψου για δύο μέρες δεν με πόναγε καθόλου τίποτα και ανχονομουνα αλλα τζάμπα ανχονομουν ρώτησα και τον γιατρο μ και μ ειπε άμα δεν σε πονάει η δεν είναι πρησμένο δεν σημαίνει κάτι..και ότι σε κάποιες εγγυμοσινρς αργεί να πριστει και να πονάει η σε άλλες καθόλου....Είναι ανάλογος....όσο για το outrogestan φίλη μ το ξεκίνησα από Τρίτη βράδυ και κάθε πρωί υποφέρω με ζαλαδα και ναυτία ιδικά σήμερα ήμουνα πάρα πολύ χάλια....και το άλλο π με επιρεασε το γαστρεντερικο  πάρα πολύ εγω είμαι φουλ δυσκιλια αφού έχω πάρει και λαδάκι να πίνω τώρα με την εγγυμοσινη ε από την μέρα π πήρα αυτά τα χάπια μέρα με την μέρα πήγαινα πολύ εύκολα τουαλέτα και μ έκανε εντύπωση ε σήμερα ήταν λες και είχα γαστραντεριτιδα πράγματι δεν ξέρω γτ .....εγώ διάβασα ότι προκαλεί δυσκιλιογητα και όχι  το άλλο άκρο.....κατάλαβες τι εννοώ......σήμερα μίλησα με τον γιατρό μ και μ είπε να τα κόψω για τρεις μέρες να δω πως θα είμαι και θα ξαναμιλήσω μαζί του την Δευτέρα.....επερνα ένα πρωί ένα βράδυ των 100mg .....γενικά από αλλά συπτωματα της εγγυμοσινης έχω πονακια περίοδου και υπνηλία πολύ  ... κορίτσια εμένα ξέρετε τι με ανχονει σταμάτησα να έχω υγρά γτ να είναι κάτι αυτό; ξέχασα να ρωτήσω και τον γιατρο μ 

Κοριτσακι μου κ εγώ υγρά μια έχω αρκετά μια έχω ελάχιστα υδαρη μέσα στη μέρα κ βγάζω λίγη βλέννη κολλώδη στο σκούπισμα.

Δεν είναι κάτι ,έχει να κάνει με τον οργανισμό της κάθε μανούλας πιστεύω..

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Κοριτσακι μου κ εγώ υγρά μια έχω αρκετά μια έχω ελάχιστα υδαρη μέσα στη μέρα κ βγάζω λίγη βλέννη κολλώδη στο σκούπισμα.

Δεν είναι κάτι ,έχει να κάνει με τον οργανισμό της κάθε μανούλας πιστεύω..

 

Πφφ ανχοθηκα λίγο γτ έχω ελάχιστα διάφανα ενώ την άλλη φορά  π ήμουν εγγυος είχα πάρα Πόλα  στην 3η μέρα καθυστέρησης....ενώ τώρα καθόλου σχεδόν .....οποτε λες δεν είναι κάτι ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Πφφ ανχοθηκα λίγο γτ έχω ελάχιστα διάφανα ενώ την άλλη φορά  π ήμουν εγγυος είχα πάρα Πόλα  στην 3η μέρα καθυστέρησης....ενώ τώρα καθόλου σχεδόν .....οποτε λες δεν είναι κάτι ε;

Όχι δε πιστεύω! Εγώ στη πρώτη είχα πολλά λευκά κρεμώδη ενώ σε αυτή έχω πιο υδαρη ή κολλώδη..

Ρώτα τον γιατρό σου μόνο κ μόνο για να σου φύγει το άγχος κ να ηρεμήσεις ❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Όχι δε πιστεύω! Εγώ στη πρώτη είχα πολλά λευκά κρεμώδη ενώ σε αυτή έχω πιο υδαρη ή κολλώδη..

Ρώτα τον γιατρό σου μόνο κ μόνο για να σου φύγει το άγχος κ να ηρεμήσεις ❤️

 Α οκ

Ναι θα τον ρωτήσω την Δευτέρα π θα μηλησω μαζί του .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

 

Καλησπέρα μανούλες  τι κάνετε πως είσαστε  εγώ σήμερα που δεν πήρα ουτρογκεσταν και τα σταμάτησα είμαι μια χαρά  ούτε ζαλάδες ούτε ναυτίες τίποτα  τώρα την Δευτέρα θα μηλησω με τον γιατρό μ να δω τι θα Μ πει γτ δεν θέλω να τα σταματήσω ......

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χθες γύρισα πολύ αργά από τον γιατρό και δεν την πολύ παλεύω με τις ναυτίες οπότε να'μαι να σας πω νέα! Όλα καλά ακούσαμε καρδούλα αλλά όχι πολύ δυνατά γιατί είναι μικρό ακόμη. Είναι σε καλή θέση δόξα τον Θεό έχει καλή ανάπτυξη για την βδομάδα που είμαι! Και σε 15 μέρες πάλι πρώτα ο Θεός δεύτερη επίσκεψη να δούμε ανάπτυξη. 

Περίεργο συναίσθημα, πρώτο μωράκι όλα είναι πρωτόγνωρα! Ακόμη το συνειδητοποιω ότι μεγαλώνει ένα πλάσμα μέσα μου! ❤️

Όλα καλά προς το παρόν!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια μου! 

Εσείς είστε καλά?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Cony είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χθες γύρισα πολύ αργά από τον γιατρό και δεν την πολύ παλεύω με τις ναυτίες οπότε να'μαι να σας πω νέα! Όλα καλά ακούσαμε καρδούλα αλλά όχι πολύ δυνατά γιατί είναι μικρό ακόμη. Είναι σε καλή θέση δόξα τον Θεό έχει καλή ανάπτυξη για την βδομάδα που είμαι! Και σε 15 μέρες πάλι πρώτα ο Θεός δεύτερη επίσκεψη να δούμε ανάπτυξη. 

Περίεργο συναίσθημα, πρώτο μωράκι όλα είναι πρωτόγνωρα! Ακόμη το συνειδητοποιω ότι μεγαλώνει ένα πλάσμα μέσα μου! ❤️

Όλα καλά προς το παρόν!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια μου! 

Εσείς είστε καλά?

 

Μπράβο βρε Cony μου!! Όλα καλά να πάνε κ τον Οκτώβρη αγκαλιά με το μπεμπακι σου! Σε ποια εβδομάδα είσαι θύμησε μου?? 

Κορίτσια τα μπερδεύω τόσο πολύ αυτά με τις εβδομάδες... Εγώ είμαι 5 κ 2 αλλά την λένε 6η εβδομάδα... Εγώ την έλεγα 5η στην πρώτη εγκυμοσύνη... Μετά έμαθα ότι λάθος τα λέω!!

Βέβαια με κύκλο 32 ημερών που έχω τα μωρα πάντα μου τα έβγαζε μικρότερα!! Αχ μακάρι κ εγώ όταν θα πάω στον γιατρό να δω κάτι καλό!! Θα είμαι 6κ5!!

Δήμητρα εγώ θα αρχίσω από αύριο κολπικά να τα βάζω τα ουτρο.... Έχω κ 2 παιδιά στο σπίτι κ σήμερα ένιωθα μεθυσμένη....

 

Αααα κ το καλύτερο δεν σας είπα! Ο 5χρονος γιος μου θετικός με COVID... Ευτυχώς κ αυτός κ εμείς είμαστε εμβολιασμενοι!!!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marakiinlove είπε:

Μπράβο βρε Cony μου!! Όλα καλά να πάνε κ τον Οκτώβρη αγκαλιά με το μπεμπακι σου! Σε ποια εβδομάδα είσαι θύμησε μου?? 

Κορίτσια τα μπερδεύω τόσο πολύ αυτά με τις εβδομάδες... Εγώ είμαι 5 κ 2 αλλά την λένε 6η εβδομάδα... Εγώ την έλεγα 5η στην πρώτη εγκυμοσύνη... Μετά έμαθα ότι λάθος τα λέω!!

Βέβαια με κύκλο 32 ημερών που έχω τα μωρα πάντα μου τα έβγαζε μικρότερα!! Αχ μακάρι κ εγώ όταν θα πάω στον γιατρό να δω κάτι καλό!! Θα είμαι 6κ5!!

Δήμητρα εγώ θα αρχίσω από αύριο κολπικά να τα βάζω τα ουτρο.... Έχω κ 2 παιδιά στο σπίτι κ σήμερα ένιωθα μεθυσμένη....

 

Αααα κ το καλύτερο δεν σας είπα! Ο 5χρονος γιος μου θετικός με COVID... Ευτυχώς κ αυτός κ εμείς είμαστε εμβολιασμενοι!!!

Θα του το πω την Δευτέρα του γιατρού να τα βάζω κολπικά ....και εγώ τις μπερδευα πολύ τις εβδομάδες τώρα πρόσφατα έμαθα πως πάνε ....

Οχχ αλήθεια  περαστικα σας κοπέλα μου ...ελπίζω να περάσει γρήγορα..

Κορίτσια πριν λίγο ένιωσα σαν κράμπιτσες μικρές στην κοιλιά μ χαμηλά είναι φυσιολογικό αυτό ? Γτ φοβήθηκα λίγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , marakiinlove είπε:

Μπράβο βρε Cony μου!! Όλα καλά να πάνε κ τον Οκτώβρη αγκαλιά με το μπεμπακι σου! Σε ποια εβδομάδα είσαι θύμησε μου?? 

Κορίτσια τα μπερδεύω τόσο πολύ αυτά με τις εβδομάδες... Εγώ είμαι 5 κ 2 αλλά την λένε 6η εβδομάδα... Εγώ την έλεγα 5η στην πρώτη εγκυμοσύνη... Μετά έμαθα ότι λάθος τα λέω!!

Βέβαια με κύκλο 32 ημερών που έχω τα μωρα πάντα μου τα έβγαζε μικρότερα!! Αχ μακάρι κ εγώ όταν θα πάω στον γιατρό να δω κάτι καλό!! Θα είμαι 6κ5!!

Δήμητρα εγώ θα αρχίσω από αύριο κολπικά να τα βάζω τα ουτρο.... Έχω κ 2 παιδιά στο σπίτι κ σήμερα ένιωθα μεθυσμένη....

 

Αααα κ το καλύτερο δεν σας είπα! Ο 5χρονος γιος μου θετικός με COVID... Ευτυχώς κ αυτός κ εμείς είμαστε εμβολιασμενοι!!!

Ωωω πουλάκι μου περαστικά του,ελπίζω να το περάσει στο πόδι❤️

Πως είναι?

Έχουμε μια ημέρα διάφορα εμείς καλέ! 5&1 είμαι εγώ! Λοιπόν κοίτα να δεις, 5 εβδομάδων κ 2 ημερών σημαίνει ότι έχουμε κλείσει τις 5 εβδομάδες κ ειμαστε 5 εβδομάδες συν 2 ακόμη ημέρες δλδ διανύουμε την 6η.

Όταν θα είναι 6 ακριβός σημαίνει ότι έχουμε κλείσει τζαστ 6 εβδομαδες κ 6&1 ότι είμαστε συν μία 1 από τις 6 εβδομάδες άρα διανύουμε την 7η κτλ..

Κ εγώ παιδευτηκα στο πρώτο μου παιδί για αν το εμπαιδωσω χαχαχαχα 

Αχχ σόρρυ αν σε ξανά ρωτάω αλλά γιατί παίρνεις εσύ ουτροτζεσταν?

 

 

πρίν από 32 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Θα του το πω την Δευτέρα του γιατρού να τα βάζω κολπικά ....και εγώ τις μπερδευα πολύ τις εβδομάδες τώρα πρόσφατα έμαθα πως πάνε ....

Οχχ αλήθεια  περαστικα σας κοπέλα μου ...ελπίζω να περάσει γρήγορα..

Κορίτσια πριν λίγο ένιωσα σαν κράμπιτσες μικρές στην κοιλιά μ χαμηλά είναι φυσιολογικό αυτό ? Γτ φοβήθηκα λίγο 

Ναι κορίτσι μου,όπως όταν έχουμε περίοδο δεν έχεις κραμπιτσες κάποιες φορές;

Εμένα σήμερα από το μεσημέρι με έχει πεθάνει η μέση μου..χάλια όμως!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...