Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Zoe palaiologou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας παρακολουθώ καιρό και είπα να γράψω και εγώ... Έχω ένα κοριτσάκι 26 ημερών χρειάζομαι την βοήθεια σας κοιμάται πάνω μου και με το που την βάζω κάτω ξυπνάει έχω απελπιστη δεν ξέρω τι να κάνω έχετε κάποια λύση σας παρακαλώ πολύ!!!

Χαχαχαχα... Αν τη βρεις πες την και σε μένα. Μόνο επάνω μου κοιμάται. Κι εμείς 29 ημερών σήμερα. Δεν έχει κοιμηθεί πουθενά αλλού.

2 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια είναι πολύ αγχωμένη κ στεναχωρημένη. Η μικρή βγάζει συνέχεια γουλιές μετά το φαΐ. Κ το κακό είναι ότι έκανε και ρουκέτα εμετό 1,2 φορές.  Κ μάλιστα τώρα με δικό μου γαλα και χωρίς να πιει πολύ, στα πρώτα 40 ml! Δε ξέρω τι να κάνω! Η παιδίατρος λέει είναι νωρίς να πούμε για παλινδρόμηση. Δεν αντέχω να τη βλέπω να υποφέρει. Το βράδυ ενω έχει ρευτει υποφέρει κ μπορεί να βγάλει ακόμη κ ώρα μετά με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τη ξαπλώσω στο κρεβάτι έστω κ με κλίση κ τη βγάζουμε στο ρηλαξ! Τί να κάνω αν είναι παλινδρόμηση?

Όλα τα μωρά βγάζουν. Μην αγχώνεσαι από τώρα.

15 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Και εγω κοριτσια σημερα της ξεκινησα infacolic.. μακαρι να κανει δουλεια

Δίνεις πριν από κάθε τάισμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Χαχαχαχα... Αν τη βρεις πες την και σε μένα. Μόνο επάνω μου κοιμάται. Κι εμείς 29 ημερών σήμερα. Δεν έχει κοιμηθεί πουθενά αλλού.

Όλα τα μωρά βγάζουν. Μην αγχώνεσαι από τώρα.

Δίνεις πριν από κάθε τάισμα;

Ναι αλλά πνίγεται! Δεν είναι επικίνδυνο να τη ξαπλώσω? Έτσι λοιπόν σταμάτησα να κοιμάμαι τα βράδυα κ δε ξέρω που θα πάει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Zoe palaiologou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας παρακολουθώ καιρό και είπα να γράψω και εγώ... Έχω ένα κοριτσάκι 26 ημερών χρειάζομαι την βοήθεια σας κοιμάται πάνω μου και με το που την βάζω κάτω ξυπνάει έχω απελπιστη δεν ξέρω τι να κάνω έχετε κάποια λύση σας παρακαλώ πολύ!!!

Να κάνεις συγκοιμηση. Να κοιμάσαι δηλαδή μαζί με το μωρό και να μην προσπαθείς να το αφήνεις μόνο του. Είναι σωτήριο από κάθε άποψη 

4 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια είναι πολύ αγχωμένη κ στεναχωρημένη. Η μικρή βγάζει συνέχεια γουλιές μετά το φαΐ. Κ το κακό είναι ότι έκανε και ρουκέτα εμετό 1,2 φορές.  Κ μάλιστα τώρα με δικό μου γαλα και χωρίς να πιει πολύ, στα πρώτα 40 ml! Δε ξέρω τι να κάνω! Η παιδίατρος λέει είναι νωρίς να πούμε για παλινδρόμηση. Δεν αντέχω να τη βλέπω να υποφέρει. Το βράδυ ενω έχει ρευτει υποφέρει κ μπορεί να βγάλει ακόμη κ ώρα μετά με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τη ξαπλώσω στο κρεβάτι έστω κ με κλίση κ τη βγάζουμε στο ρηλαξ! Τί να κάνω αν είναι παλινδρόμηση?

Από ποια άποψη είναι νωρίς να πείτε για παλινδρομηση; Κοίταξες μήπως κάτι που τρως εσύ την πειράζει; 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Zoe palaiologou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας παρακολουθώ καιρό και είπα να γράψω και εγώ... Έχω ένα κοριτσάκι 26 ημερών χρειάζομαι την βοήθεια σας κοιμάται πάνω μου και με το που την βάζω κάτω ξυπνάει έχω απελπιστη δεν ξέρω τι να κάνω έχετε κάποια λύση σας παρακαλώ πολύ!!!

Καλησπέρα , κι εμένα ακριβώς το ίδιο συμβαίνει ειδικά το βράδυ .το μισό βράδυ το περνάει στην αγκαλιά τη δική μου και το άλλο μισό στου άντρα μου .

Αυτό που δοκίμασα και κάποιες φορές πιάνει είναι όταν τον παίρνω αγκαλιά για να κοιμηθεί να τον σκεπάζω με το σκέπασμα που του έχω στο λίκνο και μετά,όταν έχει κοιμηθεί για τα καλά να τον ακουμπάω με αυτό ...γιατί ίσως καταλαβαίνει την αλλαγή θερμοκρασίας ... δοκίμασε το κι αυτό συν κούνημα και λευκούς ήχους. 

πρίν από 56 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Να κάνεις συγκοιμηση. Να κοιμάσαι δηλαδή μαζί με το μωρό και να μην προσπαθείς να το αφήνεις μόνο του. Είναι σωτήριο από κάθε άποψη 

Από ποια άποψη είναι νωρίς να πείτε για παλινδρομηση; Κοίταξες μήπως κάτι που τρως εσύ την πειράζει; 

Και γω στην συγκοίμηση έχω καταλήξει για να είναι καλά και ο μικρός και εμείς...αλλιώς θα ξαγρυπνάμε όλο το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Χαχαχαχα... Αν τη βρεις πες την και σε μένα. Μόνο επάνω μου κοιμάται. Κι εμείς 29 ημερών σήμερα. Δεν έχει κοιμηθεί πουθενά αλλού.

Όλα τα μωρά βγάζουν. Μην αγχώνεσαι από τώρα.

Δίνεις πριν από κάθε τάισμα;

Ναι πριν την ταισω.. ρε κοριτσια εγω της το αρχισα χθες, και ολο το βραδυ χθες καναμε παρτι δεν κοιμοταν την μια εκλαιγε την αλλη ηταν ησυχη αλλα δεν κοιμοταν.. εσας τα δικα σας πως αντεδρασαν την πρωτη φορα;

11 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κάθε πότε σου είπε να το δίνεις;

Πριν απο καθε γευμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια μου τι έπαθα ειμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη...έπαθα γαστρεντερίτιδα κ έχω κ πυρετό φοβάμαι τόσο πολύ να μην πάθει κάτι..ειμαστε μόλις 44 ημερών..έχετε καμία περίπτωση που να το πέρασε τόσο μικρό μωράκι και να πήγαν όλα καλά;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!θέλω να μου πείτε όσες γεννήσατε στο Ελενα επιτρεπόταν ο σύζυγος να είναι μαζί σας στον τοκετό?γιατί άκουσα ότι δεν επιτρέπεται και δεν μου άρεσε καθόλου!

πρίν από 47 λεπτά , Matina87 είπε:

Αχ κορίτσια μου τι έπαθα ειμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη...έπαθα γαστρεντερίτιδα κ έχω κ πυρετό φοβάμαι τόσο πολύ να μην πάθει κάτι..ειμαστε μόλις 44 ημερών..έχετε καμία περίπτωση που να το πέρασε τόσο μικρό μωράκι και να πήγαν όλα καλά;;

Η αλήθεια είναι ότι σε βρέφος η γαστρεντεριτιδα μάλλον καταλήγει σε νοσηλεία. αν θηλάζεις ίσως το βοηθήσεις περνώντας του αντισώματα.Οπως και να χει μιλα με τον παιδιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μεικτή διατροφή αλλά φοβάμαι να θηλασω σήμερα αν και ο παιδίατρος μου είπε με μάσκα και καλά πλυμένα χέρια μπορώ να θηλάσω..δεν μπορώ να καταλάβω που το κόλλησα μόνο στους γονείς μας πήγαμε και ήταν όλοι μια χαρά..και σε ένα κατάστημα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Matina87 είπε:

Κάνω μεικτή διατροφή αλλά φοβάμαι να θηλασω σήμερα αν και ο παιδίατρος μου είπε με μάσκα και καλά πλυμένα χέρια μπορώ να θηλάσω..δεν μπορώ να καταλάβω που το κόλλησα μόνο στους γονείς μας πήγαμε και ήταν όλοι μια χαρά..και σε ένα κατάστημα..

δυστυχώς η γαστρεντεριτιδα κολλάει πολύ εύκολα.Ψυχραιμια και όλα καλά θα πάνε,ακόμα και το χειρότερο σενάριο να βγει αληθινό,να θυμάσαι ότι αυτά περνάνε!Ταλαιπωρουμαστε αλλά περνάνε!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ναι πριν την ταισω.. ρε κοριτσια εγω της το αρχισα χθες, και ολο το βραδυ χθες καναμε παρτι δεν κοιμοταν την μια εκλαιγε την αλλη ηταν ησυχη αλλα δεν κοιμοταν.. εσας τα δικα σας πως αντεδρασαν την πρωτη φορα;

Πριν απο καθε γευμα

Δε παρατήρησα κάτι συγκεκριμένο γιατί ούτως ή άλλως λόγω κολικών το κλάμα πάει σύννεφο.

10 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Κάνω μεικτή διατροφή αλλά φοβάμαι να θηλασω σήμερα αν και ο παιδίατρος μου είπε με μάσκα και καλά πλυμένα χέρια μπορώ να θηλάσω..δεν μπορώ να καταλάβω που το κόλλησα μόνο στους γονείς μας πήγαμε και ήταν όλοι μια χαρά..και σε ένα κατάστημα..

Περαστικά σου κορίτσι μου 

Κορίτσια σήμερα τον έβαλα πρώτα στο στήθος και μετά έδωσα συμπληρώμα. Καταλάθος όμως έκανα παραπάνω γάλα.η Δλαδή 90ml. Ο μικρός αν τον άφηνα όχι μόνο θα το έπινε όλο με ευχαρίστηση αλλά μάλλον θα ζητούσε κι άλλο. Μου φαίνεται περίεργο που έφαγε τόσο πολύ κι αναρωτιέμαι μήπως τελικά η γκρίνια  είναι και λόγω πείνας πέρα απ' τους κολικούς; Μέχρι τώρα το πολύ πολύ να του έκανα 60ml για συμοληρωμα κι εκείνο όχι πάντα. 

 

Επίσης κορίτσια στον λόξυγκα κάθε φορά μου βγάζει γάλα. Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Αχ κορίτσια μου τι έπαθα ειμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη...έπαθα γαστρεντερίτιδα κ έχω κ πυρετό φοβάμαι τόσο πολύ να μην πάθει κάτι..ειμαστε μόλις 44 ημερών..έχετε καμία περίπτωση που να το πέρασε τόσο μικρό μωράκι και να πήγαν όλα καλά;;

Αφού θηλάζεις, θα του μεταφέρεις αντισώματα και θα είναι ασφαλές. Ωστόσο συμβουλέψου και τον γιατρό σου

8 ώρες πρίν, Laky είπε:

Δε παρατήρησα κάτι συγκεκριμένο γιατί ούτως ή άλλως λόγω κολικών το κλάμα πάει σύννεφο.

Περαστικά σου κορίτσι μου 

Κορίτσια σήμερα τον έβαλα πρώτα στο στήθος και μετά έδωσα συμπληρώμα. Καταλάθος όμως έκανα παραπάνω γάλα.η Δλαδή 90ml. Ο μικρός αν τον άφηνα όχι μόνο θα το έπινε όλο με ευχαρίστηση αλλά μάλλον θα ζητούσε κι άλλο. Μου φαίνεται περίεργο που έφαγε τόσο πολύ κι αναρωτιέμαι μήπως τελικά η γκρίνια  είναι και λόγω πείνας πέρα απ' τους κολικούς; Μέχρι τώρα το πολύ πολύ να του έκανα 60ml για συμοληρωμα κι εκείνο όχι πάντα. 

 

Επίσης κορίτσια στον λόξυγκα κάθε φορά μου βγάζει γάλα. Είναι φυσιολογικό;

Προσοχή με τις συμβατικές θηλές των μπιμπερό. Το γάλα ρέει πολύ γρήγορα και τα μωρά δεν μαθαίνουν να το διαχειρίζονται. Έτσι καταναλώνουν περισσότερο από όσο χρειάζονται και χωρίς να πεινάνε πραγματικά. 

Ναι είναι φυσιολογικό να του βγαίνει γάλα γιατί με τον λόξυγκα, ταράζεται ολόκληρος . Οπότε ανακατεύεται και το στομάχι


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, popaki87 said:

καλησπέρα σε όλες και να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!θέλω να μου πείτε όσες γεννήσατε στο Ελενα επιτρεπόταν ο σύζυγος να είναι μαζί σας στον τοκετό?γιατί άκουσα ότι δεν επιτρέπεται και δεν μου άρεσε καθόλου!

Η αλήθεια είναι ότι σε βρέφος η γαστρεντεριτιδα μάλλον καταλήγει σε νοσηλεία. αν θηλάζεις ίσως το βοηθήσεις περνώντας του αντισώματα.Οπως και να χει μιλα με τον παιδιατρο σου.

Όχι δεν επιτρέπεται, τουλάχιστον μέχρι και μέσα Οκτωβρίου που γέννησα εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2022 at 10:35 ΜΜ, popaki87 είπε:

καλησπέρα σε όλες και να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!θέλω να μου πείτε όσες γεννήσατε στο Ελενα επιτρεπόταν ο σύζυγος να είναι μαζί σας στον τοκετό?γιατί άκουσα ότι δεν επιτρέπεται και δεν μου άρεσε καθόλου!

Η αλήθεια είναι ότι σε βρέφος η γαστρεντεριτιδα μάλλον καταλήγει σε νοσηλεία. αν θηλάζεις ίσως το βοηθήσεις περνώντας του αντισώματα.Οπως και να χει μιλα με τον παιδιατρο σου.

Οχι δεν επιτρεποταν 01/11γεννησα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ποιο γάλα δίνετε; δίνω ως συμπλήρωμα το frisolac 1  αλλά είπαμε να το αλλάξουμε μόλις τελειώσει να δώσουμε άλλο μήπως σταματησει να βγαζει γουλιες σε καθε γευμα! Ο γιατρός δεν προτεινε καποιο συγκεκριμένο! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια την Παρασκευή που μας πέρασε δηλαδή 25/11 έκανα για πρώτη φορά σπερματέγχυση μεχρι και σήμερα είχα γενικώς μέσα στην μέρα κάποια πονάκια και λίγο μούδιασμα και σήμερα 2/12 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό αλλά η γυναικολόγος μου μου είπε πως είναι πολύ νωρίς και να περιμένω να έρθει η επόμενη Παρασκευή 9/12 και να κάνω κατευθείαν χοριακη γιατί μπορεί να απογοητεύομαι τζάμπα είχε κάποια από εσάς παρόμοιο περιστατικό; 
Ευχαριστω πολύ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...