Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Να ζήσει κοριτσάκι μου και περαστικά σας.κι εμεις στην ίδια κατάσταση είμαστε δυστυχώς..θα κάνουμε εμβόλιο τη Πέμπτη .πες μας αν είχατε παρενέργειες .πάντως ο εμετός μπορεί να ετυχε..Θα εχεις το νου σου και όλα καλά 

δεν το κάναμε το εμβόλιο τελικά,  ο μικρούλης μας έχει βρογχιολίτιδα.. είμαι να σκάσω κορίτσια,  έχω στεναχωρηθεί πολύ ☹️ ελπίζω να το περάσει ελαφριά.. εν το μεταξύ γυρίσαμε 10 φαρμακεία,  φάρμακα σε έλλειψη παντού.. με το ζόρι βρήκαμε.. ο Θεός βοηθός!

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εγω ειμαι πτωμα απο χθες η μικρη δεν κοιμοταν δεν εκλαιγε ουτε τιποτα απλα καθοταν εκανε αου αου ηθελε κουβεντα δηλαδη😂 στις 6 το πρωι την πηρε λιγο ο υπνος ξανα ξυπνησε στις 8... χθες ολη την μερα σχεδον κοιμοταν παιζει ρολο αυτο; Εσας τα μικρα πως κανουν το υπνο ποσες ωρες την μερα κοιμουνται;

και εμένα ο δικός μου πολλές φορές μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος για ώρα χωρίς όμως να γκρινιάζει, απλά κάθεται 🤣 το βράδυ το πιο πολύ που έχει κοιμηθεί συνεχόμενα είναι 5.5 ώρες.. συνήθως τρώει κοιμισμένος και ξανακοιμαται κάνα τρίωρο.. Την ημέρα κάνει κάτι υπνακους μισής - μιας ώρας ..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Anastasiade είπε:

δεν το κάναμε το εμβόλιο τελικά,  ο μικρούλης μας έχει βρογχιολίτιδα.. είμαι να σκάσω κορίτσια,  έχω στεναχωρηθεί πολύ ☹️ ελπίζω να το περάσει ελαφριά.. εν το μεταξύ γυρίσαμε 10 φαρμακεία,  φάρμακα σε έλλειψη παντού.. με το ζόρι βρήκαμε.. ο Θεός βοηθός!

και εμένα ο δικός μου πολλές φορές μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος για ώρα χωρίς όμως να γκρινιάζει, απλά κάθεται 🤣 το βράδυ το πιο πολύ που έχει κοιμηθεί συνεχόμενα είναι 5.5 ώρες.. συνήθως τρώει κοιμισμένος και ξανακοιμαται κάνα τρίωρο.. Την ημέρα κάνει κάτι υπνακους μισής - μιας ώρας ..

Perastika sas!!!!🙏❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasiade είπε:

δεν το κάναμε το εμβόλιο τελικά,  ο μικρούλης μας έχει βρογχιολίτιδα.. είμαι να σκάσω κορίτσια,  έχω στεναχωρηθεί πολύ ☹️ ελπίζω να το περάσει ελαφριά.. εν το μεταξύ γυρίσαμε 10 φαρμακεία,  φάρμακα σε έλλειψη παντού.. με το ζόρι βρήκαμε.. ο Θεός βοηθός!

και εμένα ο δικός μου πολλές φορές μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος για ώρα χωρίς όμως να γκρινιάζει, απλά κάθεται 🤣 το βράδυ το πιο πολύ που έχει κοιμηθεί συνεχόμενα είναι 5.5 ώρες.. συνήθως τρώει κοιμισμένος και ξανακοιμαται κάνα τρίωρο.. Την ημέρα κάνει κάτι υπνακους μισής - μιας ώρας ..

Περαστικά!!!! 
κ εμένα μένει ξύπνιος την ημέρα για αρκετές ώρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Περαστικά κορίτσι μου ❤️ Τι τραβάνε και αυτά τα καημένα τα μικρουλια μας...

ευχαριστώ πολύ❤️ αχ άστα να πάνε.. σφίγγεται η καρδιά μου...

 

πρίν από 20 λεπτά , Rina_87 είπε:

Περαστικά!!!! 
κ εμένα μένει ξύπνιος την ημέρα για αρκετές ώρες. 

ευχαριστώ πολύ ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasiade είπε:

δεν το κάναμε το εμβόλιο τελικά,  ο μικρούλης μας έχει βρογχιολίτιδα.. είμαι να σκάσω κορίτσια,  έχω στεναχωρηθεί πολύ ☹️ ελπίζω να το περάσει ελαφριά.. εν το μεταξύ γυρίσαμε 10 φαρμακεία,  φάρμακα σε έλλειψη παντού.. με το ζόρι βρήκαμε.. ο Θεός βοηθός!

και εμένα ο δικός μου πολλές φορές μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος για ώρα χωρίς όμως να γκρινιάζει, απλά κάθεται 🤣 το βράδυ το πιο πολύ που έχει κοιμηθεί συνεχόμενα είναι 5.5 ώρες.. συνήθως τρώει κοιμισμένος και ξανακοιμαται κάνα τρίωρο.. Την ημέρα κάνει κάτι υπνακους μισής - μιας ώρας ..

Περαστικά κοπέλα μου εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά!τι συμπτώματα έχει ο μπέμπης;;και εμείς ήμασταν άρρωστοι για 10 μέρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Matina87 είπε:

Περαστικά κοπέλα μου εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά!τι συμπτώματα έχει ο μπέμπης;;και εμείς ήμασταν άρρωστοι για 10 μέρες..

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️  έχει μυξουλες και βήχα αλλά όχι πολύ έντονο ευτυχώς.. πως είστε τώρα εσείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός είχε αρρωστήσει 2 Ιανουαρίου και στις 13 που πήγαμε παιδίατρο ήταν εντελώς καλά..και εμείς μυξουλες και βήχα είχαμε με φλεματα στο ένα πνευμόνι..καναμε πολλές πλύσεις την ημέρα με φυσιολογικό ορό και εισπνεόμενο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Matina87 είπε:

Ο μικρός είχε αρρωστήσει 2 Ιανουαρίου και στις 13 που πήγαμε παιδίατρο ήταν εντελώς καλά..και εμείς μυξουλες και βήχα είχαμε με φλεματα στο ένα πνευμόνι..καναμε πολλές πλύσεις την ημέρα με φυσιολογικό ορό και εισπνεόμενο..

δόξα τον Θεό, σιδερένιος 😊😊 και εμάς μας είπε αερολιν και μας έδωσε και κάτι σταγόνες.. ελπίζω να το προλάβαμε και να μη χειροτερεψει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/15/2023 at 6:58 PM, Ioli511 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Γέννησα το μωρακι μου και εγώ μέσα στον Νοέμβριο και τώρα είναι 10 εβδομάδων. Θηλάζει αποκλειστικά και απο το στήθος μόνο. Στην αρχή και μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός δεν έδινα πιπίλα ή μπιμπερό προς αποφυγη σύγχυσης θηλών. Το τελευταίο καιρό προσπαθώ να τα εισάγω, και με τη σύμφωνη γνώμη της παιδιάτρου. Την πιπίλα τη δέχτηκε, μία συγκεκριμένη βέβαια, όλες τις άλλες με τίποτα. Το μπιμπερό ωστόσο δεν το θέλει! Το περισσότερο που εχουμε καταφερει ειναι μια φορα που εφαγε 40 ml, ο ένας να την ταίζει κ ο αλλος να κουνάει παιχνίδια και κουδουνίστρες για να της αποσπάει τη προσοχή και να μη κλαίει. Εχουμε δοκιμασει τα παντα, να ειναι νηστικη, να ειναι χορτατη, να μην ειμαι εκει για να μη με βλεπει, να ειναι γλαρωμενη, να ειναι φουλ ξυπνια.. έχετε να προτείνετε κάτι; Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο;

να σου ζήσει το μωράκι σου!άρχισα κ γω να αντλώ για κάποιες  ώρες που χρειάζεται να λείπω και τον ταΐζει ο άντρας μου.την πρώτη φορά είχαμε κλάματα αλλά εφαγε.Τωρα δείχνει σαν να το συνηθίζει.Ο άντρας μου όμως μου είπε ότι μάλλον το ηθελε πιο ζεστό το γάλα του..δες μήπως του φταίει κ αυτο.Επισης να σε ρωτήσω ποια πιπιλα τελικά σου δέχτηκε?εγώ δοκίμασα 2 μέχρι στιγμής κ δεν τις θέλει.

3 hours ago, Anastasiade said:

δεν το κάναμε το εμβόλιο τελικά,  ο μικρούλης μας έχει βρογχιολίτιδα.. είμαι να σκάσω κορίτσια,  έχω στεναχωρηθεί πολύ ☹️ ελπίζω να το περάσει ελαφριά.. εν το μεταξύ γυρίσαμε 10 φαρμακεία,  φάρμακα σε έλλειψη παντού.. με το ζόρι βρήκαμε.. ο Θεός βοηθός!

και εμένα ο δικός μου πολλές φορές μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος για ώρα χωρίς όμως να γκρινιάζει, απλά κάθεται 🤣 το βράδυ το πιο πολύ που έχει κοιμηθεί συνεχόμενα είναι 5.5 ώρες.. συνήθως τρώει κοιμισμένος και ξανακοιμαται κάνα τρίωρο.. Την ημέρα κάνει κάτι υπνακους μισής - μιας ώρας ..

Περαστικά σας!Κι εμένα την ημερα κάνει πλέον μικρούς υπνακους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! Μόλις ξύπνησε ο μπέμπης από σερι 6ωρο. Δεν το περίμενα με θηλασμό να γίνει αυτό. Ελπίζω να μην έχω θέμα με την παραγωγή αν κοιμάται τόσες ώρες. Κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Το πολύ μια ώρα να κοιμηθεί κ πάνω στο στήθος και αν τον ακουμπήσω κάτω ξυπναει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Rina_87 είπε:

Κορίτσια! Μόλις ξύπνησε ο μπέμπης από σερι 6ωρο. Δεν το περίμενα με θηλασμό να γίνει αυτό. Ελπίζω να μην έχω θέμα με την παραγωγή αν κοιμάται τόσες ώρες. Κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Το πολύ μια ώρα να κοιμηθεί κ πάνω στο στήθος και αν τον ακουμπήσω κάτω ξυπναει. 

Καλημέρα...δεν πιστεύω ότι παθαίνει κάτι η παραγωγή σου..κι εμένα το βράδυ κοιμάται 6-7 ώρες κάποιες μέρες αλλά έχω αρκετό .Την ημέρα δεν πολυκοιμαται..μόνο 1-2 ώρες σερί και κατά τ αλλα 20λεπτα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Michaela! είπε:

να σου ζήσει το μωράκι σου!άρχισα κ γω να αντλώ για κάποιες  ώρες που χρειάζεται να λείπω και τον ταΐζει ο άντρας μου.την πρώτη φορά είχαμε κλάματα αλλά εφαγε.Τωρα δείχνει σαν να το συνηθίζει.Ο άντρας μου όμως μου είπε ότι μάλλον το ηθελε πιο ζεστό το γάλα του..δες μήπως του φταίει κ αυτο.Επισης να σε ρωτήσω ποια πιπιλα τελικά σου δέχτηκε?εγώ δοκίμασα 2 μέχρι στιγμής κ δεν τις θέλει.

Περαστικά σας!Κι εμένα την ημερα κάνει πλέον μικρούς υπνακους 

Καλημέρα! Εν τέλη έχει αρχίσει κ παίρνει το μπιμπερό, αλλά μόνο όταν είναι πολυ πεινασμένη. Τις πιπίλες της ΜΑΜ χρησιμοποιουμε, έχω πάρει κ αυτές που είναι για 2+ μηνών κ συνεχίζει να τις θέλει. Είχαμε δοκιμάσει κ της philips κ tommee tippee και δεν τις ήθελε καθόλου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως τα πάτε;

Υπάρχει κάποια που επέστρεψε στη δουλειά και τα καταφέρνει; Εγώ δουλεύω από εχθές εξ αποστάσεως και είναι σκέτη αποτυχία .

Ακούω το μωρό να κλαίει στο διπλανό δωμάτιο και θέλω να πάω να το πάρω αγκαλιά. Ούτε στη δουλειά μου τα πάω καλά,εγώ που ήμουν πάντα τυπική κ εργασιομανης ούτε νιώθω καλά που αφήνω το μωρό μου  

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...