Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως τα πάτε;

Υπάρχει κάποια που επέστρεψε στη δουλειά και τα καταφέρνει; Εγώ δουλεύω από εχθές εξ αποστάσεως και είναι σκέτη αποτυχία .

Ακούω το μωρό να κλαίει στο διπλανό δωμάτιο και θέλω να πάω να το πάρω αγκαλιά. Ούτε στη δουλειά μου τα πάω καλά,εγώ που ήμουν πάντα τυπική κ εργασιομανης ούτε νιώθω καλά που αφήνω το μωρό μου  

Ωω αλήθεια? Τι να πω.. θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που θα επιστρέψω σε 9 μήνες.. από την άλλη κ λίγη κανονικότητα κ η ρουτίνα της δουλειάς μου έλειψε.. τελικά κάπου πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία νομίζω.. εμένα πάλι ο μικρός έχει από χθες δεν θέλει να θηλάσει από το αριστερό στήθος.. δεν φαίνεται να τον πονάει κάτι, πχ το αυτί γτ κ αγκαλιά τον έχω από εκείνη την πλευρά κ δεν διαμαρτύρεται. Μόλις παω να τον βάλω να θηλάσει τσιριζει. Δοκίμασα με το θηλαστρο κ δεν βγάζει τίποτα. Ξέρω πως δεν είναι αντιπροσωπευτικό κάθε φορά γτ το μωρό κάνει άλλες κινήσεις με το στόμα.. αλλά κ πάλι. Αν το πατήσω βγάζει γάλα.. το δεξί που το έβαλα στο θηλαστρο βγάζει γύρω στα 70 μλ σε μισή ώρα.. δεν το χρησιμοποιώ γενικά , μόνο αν χρειάζεται να λείψω.. κ οι πάνες του είναι μια χαρά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες❤️

Έχει δύο μέρες που σταμάτησα να βάζω θηλαστρο,γιατί θηλαζω τη μπέμπα κυριολεκτικά όλη την ώρα(έως και 12φορες/24ωρες) και τις τελευταίες φορές,έβγαλα με το ζόρι 60ml. Ομως η μπέμπα είναι σίγουρα χορτατη,τρώει και σκάει χαμόγελο η την παίρνει γλυκά ο.υπνος. Το στήθος σας εσάς είναι ξεπρησμενο η φουσκωμένο? Εμένα είναι ξεπρησμενο,αλλά όταν το πιέζω βγάζω γάλα. Δεν θα πρεπε να είναι φουσκωμένο το στήθος? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες❤️

Έχει δύο μέρες που σταμάτησα να βάζω θηλαστρο,γιατί ταιζω τη μπέμπα κυριολεκτικά όλη την ώρα(έως και 12φορες/24ωρες) και τις τελευταίες φορές,έβγαλα με το ζόρι 60ml. Ομως η μπέμπα είναι σίγουρα χορτατη,τρώει και σκάει χαμόγελο η την παίρνει γλυκά ο.υπνος. Το στήθος σας εσάς είναι ξεπρησμενο η φουσκωμένο? Εμένα είναι ξεπρησμενο,αλλά όταν το πιέζω βγάζω γάλα. Δεν θα πρεπε να είναι φουσκωμένο το στήθος? 

Εμενα η μαια μου ειπε οταν ειναι  φουσκομενο ειναι σε κατασταση  παραγωγης.. το στηθος πρεπει να ειναι ξεπρησμενο και δειχνει καλη αναπαραγωγη οταν ειναι ετσι.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , elena93 είπε:

Εμενα η μαια μου ειπε οταν ειναι  φουσκομενο ειναι σε κατασταση  παραγωγης.. το στηθος πρεπει να ειναι ξεπρησμενο και δειχνει καλη αναπαραγωγη οταν ειναι ετσι.. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ❤️ Σκέφτομαι να μην ξαναβάλω θηλαστρο αν έχει εδραιωθεί ο θηλασμός. Το στήθος είναι ξεπρησμενο και το μωρό τρώει και είναι ήρεμο,ελπίζω αύριο που έχουμε παιδίατρο να μας πει ότι πήρε ικανοποιητικό βάρος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ❤️ Σκέφτομαι να μην ξαναβάλω θηλαστρο αν έχει εδραιωθεί ο θηλασμός. Το στήθος είναι ξεπρησμενο και το μωρό τρώει και είναι ήρεμο,ελπίζω αύριο που έχουμε παιδίατρο να μας πει ότι πήρε ικανοποιητικό βάρος 

Εγω το εχω σταματησει..αφου ειναι ηρεμο το μωρο θα τρωει κανονικα οποτε μην αγχωνεσε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες❤️

Έχει δύο μέρες που σταμάτησα να βάζω θηλαστρο,γιατί θηλαζω τη μπέμπα κυριολεκτικά όλη την ώρα(έως και 12φορες/24ωρες) και τις τελευταίες φορές,έβγαλα με το ζόρι 60ml. Ομως η μπέμπα είναι σίγουρα χορτατη,τρώει και σκάει χαμόγελο η την παίρνει γλυκά ο.υπνος. Το στήθος σας εσάς είναι ξεπρησμενο η φουσκωμένο? Εμένα είναι ξεπρησμενο,αλλά όταν το πιέζω βγάζω γάλα. Δεν θα πρεπε να είναι φουσκωμένο το στήθος? 

και μένα πλέον είναι ξεπρησμενο .. τις πρώτες μέρες που το έβλεπα έτσι τρόμαξα και το πιεζα συνέχεια , αλλά γάλα υπάρχει δόξα τον Θεό 🙏🏼 μάλλον ρυθμίζεται η παραγωγή μας σιγά σιγά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες❤️

Έχει δύο μέρες που σταμάτησα να βάζω θηλαστρο,γιατί θηλαζω τη μπέμπα κυριολεκτικά όλη την ώρα(έως και 12φορες/24ωρες) και τις τελευταίες φορές,έβγαλα με το ζόρι 60ml. Ομως η μπέμπα είναι σίγουρα χορτατη,τρώει και σκάει χαμόγελο η την παίρνει γλυκά ο.υπνος. Το στήθος σας εσάς είναι ξεπρησμενο η φουσκωμένο? Εμένα είναι ξεπρησμενο,αλλά όταν το πιέζω βγάζω γάλα. Δεν θα πρεπε να είναι φουσκωμένο το στήθος? 

Και εμενα ξεπρησμενο είναι το στήθος μου σκληραίνει μόνο όταν κάνω να θηλάσω πολλές ώρες κ σκληραίνει κ τρέχει γάλα..το θηλαστρο και σε μένα δεν μου κάθησε καλα μου έχει τύχει να τρέχει το στήθος μους συντριβάνι και το θηλαστρο να μην βγάζει σταγόνα οπότε το παράτησα αλλά δεν κάνω και αποκλειστικό..κάποιες φορές στεναχωριέμαι που δεν το προσπάθησα παραπάνω..χθες πρώτης φορά ο μικρός έφαγε 150 ml.. σήμερα ειχαμε κ εμείς παιδίατρο κάναμε το 2ο εμβόλιο..όλα μια χαρά πήραμε ένα κιλό σε ένα μήνα και μας είπε ο γιατρός ότι είναι σαν να μην είχε αρρωστήσει ο μικρός είναι εντελώς καλά..έχουν αρχίσει να φουσκώνουν λίγο και τα ούλα μας για τα πρώτα δοντακια.. @Anastasiadeπώς είναι ο μπεμπούλης σας;;

Κορίτσια εσείς ξυπνάτε το βράδυ για γάλα;;εμείς σταθερά κάθε 3 ώρες. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Matina87 είπε:

Και εμενα ξεπρησμενο είναι το στήθος μου σκληραίνει μόνο όταν κάνω να θηλάσω πολλές ώρες κ σκληραίνει κ τρέχει γάλα..το θηλαστρο και σε μένα δεν μου κάθησε καλα μου έχει τύχει να τρέχει το στήθος μους συντριβάνι και το θηλαστρο να μην βγάζει σταγόνα οπότε το παράτησα αλλά δεν κάνω και αποκλειστικό..κάποιες φορές στεναχωριέμαι που δεν το προσπάθησα παραπάνω..χθες πρώτης φορά ο μικρός έφαγε 150 ml.. σήμερα ειχαμε κ εμείς παιδίατρο κάναμε το 2ο εμβόλιο..όλα μια χαρά πήραμε ένα κιλό σε ένα μήνα και μας είπε ο γιατρός ότι είναι σαν να μην είχε αρρωστήσει ο μικρός είναι εντελώς καλά..έχουν αρχίσει να φουσκώνουν λίγο και τα ούλα μας για τα πρώτα δοντακια.. @Anastasiadeπώς είναι ο μπεμπούλης σας;;

Κορίτσια εσείς ξυπνάτε το βράδυ για γάλα;;εμείς σταθερά κάθε 3 ώρες. 

Εγώ έβγαζα αρκετο γάλα με το θηλαστρο,έχω νοικιάσει το νοσοκομειακό και είναι πολύ καλό. Έχει όμως λίγες μέρες που δεν βγάζω σχεδόν καθόλου και ξεπρηστηκε το στήθος,οπότε σταμάτησα τις αντλήσεις και συνεχίζω μόνο με θηλασμό 

 Τι καλά που ο μπέμπης σου παίρνει ένα κιλό το μήνα,μακάρι και η δικιά μου να έπαιρνε τόσο πολύ. Δεν πειράζει που δεν κάνεις αποκλειστικό,σημασία έχει να είναι υγιές το μωράκι ❤️ Εγω που κάνω αποκλειστικό,έχω συνέχεια το άγχος με τα κιλά της και την βάζω συνέχεια στο στήθος μπας και φτάσει τα πέντε κιλά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasiade είπε:

και μένα πλέον είναι ξεπρησμενο .. τις πρώτες μέρες που το έβλεπα έτσι τρόμαξα και το πιεζα συνέχεια , αλλά γάλα υπάρχει δόξα τον Θεό 🙏🏼 μάλλον ρυθμίζεται η παραγωγή μας σιγά σιγά..

Κι εγώ το ίδιο ..είχα αγχωθει αλλά βγαίνει συντριβάνι γάλα όταν το πιέζω άρα είμαστε οκ 😜 

πρίν από 46 λεπτά , Matina87 είπε:

Και εμενα ξεπρησμενο είναι το στήθος μου σκληραίνει μόνο όταν κάνω να θηλάσω πολλές ώρες κ σκληραίνει κ τρέχει γάλα..το θηλαστρο και σε μένα δεν μου κάθησε καλα μου έχει τύχει να τρέχει το στήθος μους συντριβάνι και το θηλαστρο να μην βγάζει σταγόνα οπότε το παράτησα αλλά δεν κάνω και αποκλειστικό..κάποιες φορές στεναχωριέμαι που δεν το προσπάθησα παραπάνω..χθες πρώτης φορά ο μικρός έφαγε 150 ml.. σήμερα ειχαμε κ εμείς παιδίατρο κάναμε το 2ο εμβόλιο..όλα μια χαρά πήραμε ένα κιλό σε ένα μήνα και μας είπε ο γιατρός ότι είναι σαν να μην είχε αρρωστήσει ο μικρός είναι εντελώς καλά..έχουν αρχίσει να φουσκώνουν λίγο και τα ούλα μας για τα πρώτα δοντακια.. @Anastasiadeπώς είναι ο μπεμπούλης σας;;

Κορίτσια εσείς ξυπνάτε το βράδυ για γάλα;;εμείς σταθερά κάθε 3 ώρες. 

Κάθε πότε κάνετε εμβόλιο?? Έχουμε και εμείς αύριο το πρώτο μας κι ελπίζω να μην έχει παρενέργειες γιατί μετά δουλευω και δεν θα μπορώ να τον παρακολουθώ συνέχεια .

Από τόσο νωρίς αρχίζουν τα δόντια; 😲

Εμένα ξυπνάει πλέον ανά 4-5 ώρες..έχει τύχει όμως να ξυπνήσει και μετά από 7 ώρες σερί ύπνο και δεν το πίστευα . Αρχικά τον είχα στη φωλιά στο κρεβάτι μας..τις τελευταίες μέρες εχω βάλει τη φωλιά μέσα στο παρκοκρεβατο που γίνεται λίκνο και η αλήθεια είναι ότι ξυπνάει κάπως πιο συχνά αλλά ειμαι πιο ήρεμη ότι έχει το χώρο του και εμείς είμαστε άνετοι στο κρεβάτι .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Και εμενα ξεπρησμενο είναι το στήθος μου σκληραίνει μόνο όταν κάνω να θηλάσω πολλές ώρες κ σκληραίνει κ τρέχει γάλα..το θηλαστρο και σε μένα δεν μου κάθησε καλα μου έχει τύχει να τρέχει το στήθος μους συντριβάνι και το θηλαστρο να μην βγάζει σταγόνα οπότε το παράτησα αλλά δεν κάνω και αποκλειστικό..κάποιες φορές στεναχωριέμαι που δεν το προσπάθησα παραπάνω..χθες πρώτης φορά ο μικρός έφαγε 150 ml.. σήμερα ειχαμε κ εμείς παιδίατρο κάναμε το 2ο εμβόλιο..όλα μια χαρά πήραμε ένα κιλό σε ένα μήνα και μας είπε ο γιατρός ότι είναι σαν να μην είχε αρρωστήσει ο μικρός είναι εντελώς καλά..έχουν αρχίσει να φουσκώνουν λίγο και τα ούλα μας για τα πρώτα δοντακια.. @Anastasiadeπώς είναι ο μπεμπούλης σας;;

Κορίτσια εσείς ξυπνάτε το βράδυ για γάλα;;εμείς σταθερά κάθε 3 ώρες. 

μπράβο ρε κορίτσι μου γερός να είναι ❤️ εμείς καλούτσικα είμαστε από συμπτώματα αλλά ειχε πολύ γκρινια σήμερα .. το βράδυ ξυπνάει και μένα κάνα 2 φορές να φάει και τον παίρνει ο ύπνος πάλι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Κι εγώ το ίδιο ..είχα αγχωθει αλλά βγαίνει συντριβάνι γάλα όταν το πιέζω άρα είμαστε οκ 😜 

Κάθε πότε κάνετε εμβόλιο?? Έχουμε και εμείς αύριο το πρώτο μας κι ελπίζω να μην έχει παρενέργειες γιατί μετά δουλευω και δεν θα μπορώ να τον παρακολουθώ συνέχεια .

Από τόσο νωρίς αρχίζουν τα δόντια; 😲

Εμένα ξυπνάει πλέον ανά 4-5 ώρες..έχει τύχει όμως να ξυπνήσει και μετά από 7 ώρες σερί ύπνο και δεν το πίστευα . Αρχικά τον είχα στη φωλιά στο κρεβάτι μας..τις τελευταίες μέρες εχω βάλει τη φωλιά μέσα στο παρκοκρεβατο που γίνεται λίκνο και η αλήθεια είναι ότι ξυπνάει κάπως πιο συχνά αλλά ειμαι πιο ήρεμη ότι έχει το χώρο του και εμείς είμαστε άνετοι στο κρεβάτι .

Κάθε μήνα κάνουμε!! Στο πρώτο δεν είχαμε τίποτα σήμερα κάναμε πυρετό ευτυχώς όχι πολύ ..του δώσαμε depon σιρόπι..λίγο δύσκολα το ήπιε όμως το έβγαζε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2023 at 5:49 ΜΜ, Eleniarch είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Όλες αξιες είμαστε, για μένα δεν έχει σημασία με πιο τρόπο τρώει ένα μωράκι. Σημασια έχει να νιώθει προστατευμένο , να το αγαπανε κ να είναι υγιές.Είναι 5. Έχουν σχεδόν ακριβώς 5 χρόνια διαφορά είναι γεννημένη 30 Νοεμβρίου 2017..  ο μικρός είναι 7/11.. ναι πιστεύω παίζει ρόλο ότι έχω κ τη μεγάλη κ είναι 2η φορά που το βιώνουμε όλο αυτό.  Βέβαια έχει κ τα αρνητικά γτ λόγω των ιώσεων ένα μήνα τα είχα άρρωστα κ τα 2 με εισπνεόμενα κτλ.. κ ο σύζυγος απομονωμένος λόγω κοβιντ.. δεν πέρασα ευχάριστα εκείνες τις 10  μέρες αλλά αφού πέρασε λέμε δόξα τω θεώ κ πάμε παρακάτω 🥰

Κόλλησε το μωρο??? Πώς ήταν? Σχετικά εύκολα? Κόλλησε η μεγάλη μου γρίπη Α και την έστειλα στη γιαγια της αναγκαστικά κ έμεινα σπίτι με το μωρο. Κι εμείς 7/11 είμαστε. Και τώρα τρέμω αν κόλλησε. Είναι κ μικρούλα η δικιά μου 4,5 κιλά μόνο (γεννήθηκε 2200)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MeliD είπε:

Κόλλησε το μωρο??? Πώς ήταν? Σχετικά εύκολα? Κόλλησε η μεγάλη μου γρίπη Α και την έστειλα στη γιαγια της αναγκαστικά κ έμεινα σπίτι με το μωρο. Κι εμείς 7/11 είμαστε. Και τώρα τρέμω αν κόλλησε. Είναι κ μικρούλα η δικιά μου 4,5 κιλά μόνο (γεννήθηκε 2200)

Δεν είχε κοβιντ, ίωση - γρίπη που κόλλησε από τη μεγάλη.. πολύ μπουκωμενος, με βήχα.. χωρίς πυρετό ευτυχώς .. κάθε λίγο πλύσεις με ορο στη μύτη κ τράβηγμα τις μυξουλες, κ πήρε algofren για 3 μέρες.. μετά ξεκίνησε αερολιν για 5 μέρες αφού δεν είχε βελτιωθεί, κ μετά flixotide για 5 μέρες γτ παλι δεν εμφάνισε βελτίωση.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πω, πω, τρέμει η ψυχή μυ μη κολλήσει η μικρή κ είναι δύσκολα... εν τω μεταξύ κορίτσια... εμείς κάναμε μικτή διατροφή  κ πλέον μόνο ξένο αλλά θυμάμαι  όταν αποθηλασα τη μεγάλη ήμουν 2 μηνών κ έγινε πολύ σταδιακά με το θήλαστρο κ κόπηκε μόνο του αφού στο τέλος δεν έβγαζα σχεδόν καθόλου. Τώρα στη μικρή όμως έχω θέμα... εδώ και σχεδόν 1 μήνα (Από 40 ημερών η μπέμπα) σταμάτησε το γάλα, δηλαδή έβγαζα από το ένα στήθος πχ 10 μλ κ από το άλλο 20 μια φορά τη μέρα κ δε της το έδινα καν πλέον. Άρχισα να βάζω θήλαστρο στις 2 ημέρες,  λέω θα κοπεί, αλλά τίποτα!!! Βγάζω πλέον κάθε 2,3 μέρες κ πάλι το ένα στήθος βγάζει10 με 20μλ. Πώς γίνεται να μη κόβεται? Ο γιατρός μ λέει αν θέλω να πάρω χάπι αλλά γιατί να πάρω ορμόνες τζάμπα τώρα που σχεδόν κόπηκε? Δε θέλω! Από την άλλη μου λέει μη βάζεις καθόλου θήλαστρο, όσο βάζεις θα βγάζεις. Εγώ όμως αν κάνω 3 μέρες να βάλω αρχίζει να ορίζεται έστω λιγο πονάει το στήθος λίγο στη θηλη. Τί να κάνω? Πότε θα κοπεί? Να κάνω υπομονή κ να σταματήσω να το βγάζω? Αν αυτά τα 10μλ μείνουν μέσα παθαίνω τπτ? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γυρίσαμε από τον γιατρό και είναι όλα σούπερ! Κάναμε το εμβόλιο και την εξέτασε.Η μπέμπα πήρε 500γρ,πολύ καλά για μωράκι με αποκλειστικό θηλασμό ❤️ Ο παιδίατρος είπε πως είναι ένα υγιές,χαρούμενο μωρό,με πολύ δυνατά άκρα και πανέξυπνο,παρατηρεί τα πάντα! Γελούσε όλη την ώρα,είναι μια γλύκα ❤️Θα συνεχίσω τη διατροφή δίχως γαλακτοκομικά,μέχρι να ξεκινήσουμε στερεες τροφές. Δεν χρειάζεται να δώσουμε συμπλήρωμα,μόνο αν τον επόμενο μήνα παρει λίγο βάρος. Είμαι πολύ χαρούμενη, επιτέλους μπορώ να ηρεμήσω,το παιδί είναι καλα ❤️

@MeliD ο γυναικολόγος μου έλεγε να μην αφήνω γάλα στο στήθος,γιατί μπορεί να φραξει κάποιος γαλακτοφόρος πόρος,το οποίο δεν είναι καλό.. Αν πάντως πονάς,μην το αφήσεις,πάρε την αγωγή που σου προτείνει ο γιατρός,στην τελική θα είναι για πολύ λίγο❤️

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...