Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Τέλεια νέα!!! Άντε να ξεαγχωθείς και εσύ. 
και μένα ο μικρός βάζει τα χέρια συνέχεια στο στόμα του και κατευθείαν τον βάζω στήθος. Αλλά δεν ξέρω αν πεινάει. Ρε κορίτσια εμένα το στήθος μου συνεχίζει κ έχει φραγμένους πόρους. Κάνω μασάζ τον βάζω να θηλασει. Κάποιες φορές φεύγουν αμέσως κάποιες όχι. Δεν ξέρω γιατί το παθαίνω αυτό. 

Κάνεις μασάζ και με ζεστό νερό?τώρα είδα ότι το έγραψε και η @Blue Velvet..μέσα στο μυαλό μου είσαι κορίτσι! Λογικά δεν σημαίνει πάντα ότι πεινάει όταν βάζει τα χέρια στο στόμα..αλλά εσύ καλά κάνεις και τον βάζεις για σίγουρα 😜😜

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Θελω να σας ρωτησω με τις επαφες πως πατε; Εγω κοριτσια μετα απο τον τοκετο χθες αποφασισα να ερθουμε σε επαφη γιατι φοβομουν..και χθες πονουσα παρα πολυ δεν καταφεραμε και ειδαμε και αιμα..και οταν πηγα τουαλετα που σκουπιστηκα ειδα παλι..υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα; Γιατι ανησυχω..νομιζω οτι πρεπει να παω στην γιατρο

Εμείς ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει...ο γιατρός μου μου είπε ότι θα πονέσω αρκετά τις πρώτες φορές...και μου ειπε να πάρω ένα λιπαντικό gel, το Κ-Υ . 

Να σημειωθεί ότι εμείς έχουμε να έρθουμε σε επαφή από τον περασμένο Μάρτιο που μάθαμε ότι είμαι έγκυος..σχεδόν ένα χρόνο .Μη με ρωτήσετε πώς αντέξαμε, δεν ξέρω! Τώρα ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει αλλά από αυτά που λέτε φοβούμαι..φαντάζομαι θα πεθάνω στο πόνο με τόσο καιρό αποχής😔

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαστε κάπως καλύτερα κι εμείς με τους κολικούς. Ξυπνάμε στο τετράωρο το βράδυ. Οπότε για εμάς είναι κι αυτό κατόρθωμα. Όχι ότι πέρασαν τελείως οι πόνοι. Αλλά σίγουρα είναι λιγότερες πιθανότητες ώρες της ταλαιπωρίας. Το υποαλλεργικο γάλα πιστεύω πως μας έκατσε καλύτερα. Εννοείται όμως ότι κοιμόμαστε μαζί στο κρεβάτι. Ούτε για πλάκα να κοιμηθεί μόνος του σε κρεβάτι. Και δυστυχώς δεν έχω καταφέρει τίποτα για τη πιπίλα. Αναγουλιαζει παρα πολύ. Προσπαθώ να τον φτάσω τουλάχιστον το τρίωρο με τον θηλασμό. Αλλά δεν έχουμε περάσει ποτέ μέχρι τώρα τις 2,5 ώρες παρόλο που μετά το θηλασμό του δίνω και συμπληρωμα. Το κακό είναι πως εμείς αντί να μειώσουμε το ξένο γάλα το αυξήσαμε για αυτό είπα άλλον ένα μήνα να θηλάσω και τέλος. Δε μπορώ. Κουράστηκα. Έχω γάλα κι ο μικρός μόλις μπει στο στήθος στην καλύτερη περίπτωση να θηλάσει 10 λεπτά. Μετά κοιμάται. Και ξανσξυπναει πεινασμένος φυσικά κι άντε πάλι. Δε πάει άλλο αυτό. Έχει γίνει 2,5 μηνών και για να μειώσω το ξένο πρέπει να τον έχω μόνιμα στο στήθος.

Έλα @Lakyμου σε χάσαμε...λέω για να μην μπαίνει έχει εξαντληθεί . από την κατάσταση που μας περιέγραφες πριν λίγο καιρό, πάλι καλά που κοιμάται 4ωρακι το βράδυ..Σιγά σιγα θα φτιάξει η κατάσταση σε όλα τα επίπεδα πιστεύω..έχεις προσπαθήσει να τον βγάλεις από τ κρεβάτι σου και δεεεν;Εγώ πίστευα ότι δεν θα το καταφέρουμε αλλά ενώ κοιμόταν στο κρεβάτι μας με τη φωλιά τώρα κοιμάται στο παρκοκρεβατο μέσα στη φωλιά. ..το έχω κολλητά στο κρεβάτι μας και τον κουνάω λίγο όταν πάει να ξυπνήσει.θελει υπομονή κι επιμονή αλλά είναι εφικτό.

Για την πιπίλα δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά με τα μωρά μας ..υποτίθεται τα μωρά τρελαίνονται για πιπίλα ..ο ανηψιος μου δεν την αφηνε με τίποτα.θα ήταν μεγάλη παρηγοριά για αυτά αλλά και για εμάς αν την έπαιρναν που και που :(

Αυτο που λες με το στήθος το κάνει κι εμένα μερικές φορές αλλά όταν στο 10λεπτο κοιμάται ,τον ακουμπάω στο κρεβάτι του και ξυπνάει γιατί πειναει ακόμα , οπότε τον ξαναβάζω και πίνει για άλλα 10λεπτα .

Κορίτσι μου όπως νιώθεις ..αν έχεις κουραστεί να το κόψεις οπότε το θέλεις.. είναι όντως πολύ δύσκολο..σκέφτηκες να βγάζεις με θηλαστρο και να του το δίνεις ή δεν θέλεις;

4 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Δε καταλαβαίνω πως θα γίνει να μην αφήνουμε καθόλου γάλα στο στήθος... πρακτικά, πως θα γίνει ο αποθηλασμος? Κάποια στιγμή θα μείνει γάλα αναγκαστικά για να κοπεί, έτσι δεν είναι? 

Από ότι θυμάμαι από την αδερφή μου της είχε πει ο γιατρός να αδειάσει τελείως με το θηλαστρο ,να πιει κάτι χάπια και να δέσει σφιχτά το στήθος της με επίδεσμο για κάποια 24ωρα . Στην αρχή το έκανε αλλά ξαναειχε λίγο γάλα και επανέλαβε τη διαδικασία μέχρι που της κόπηκε .

Εγώ το ερώτημα που έχω είναι αν  αδειάζει ποτέ το στήθος μας με τον θηλασμό .Αφού όσο ρουφαει το μωρό  κατέβαινει γάλα υποτίθεται ..ή όχι; Εσείς νιώθετε ότι δεν έχετε άλλο γάλα όταν τελειώνετε το Θηλασμο;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Κάνεις μασάζ και με ζεστό νερό?τώρα είδα ότι το έγραψε και η @Blue Velvet..μέσα στο μυαλό μου είσαι κορίτσι! Λογικά δεν σημαίνει πάντα ότι πεινάει όταν βάζει τα χέρια στο στόμα..αλλά εσύ καλά κάνεις και τον βάζεις για σίγουρα 😜😜

Εμείς ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει...ο γιατρός μου μου είπε ότι θα πονέσω αρκετά τις πρώτες φορές...και μου ειπε να πάρω ένα λιπαντικό gel, το Κ-Υ . 

Να σημειωθεί ότι εμείς έχουμε να έρθουμε σε επαφή από τον περασμένο Μάρτιο που μάθαμε ότι είμαι έγκυος..σχεδόν ένα χρόνο .Μη με ρωτήσετε πώς αντέξαμε, δεν ξέρω! Τώρα ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει αλλά από αυτά που λέτε φοβούμαι..φαντάζομαι θα πεθάνω στο πόνο με τόσο καιρό αποχής😔

Έλα @Lakyμου σε χάσαμε...λέω για να μην μπαίνει έχει εξαντληθεί . από την κατάσταση που μας περιέγραφες πριν λίγο καιρό, πάλι καλά που κοιμάται 4ωρακι το βράδυ..Σιγά σιγα θα φτιάξει η κατάσταση σε όλα τα επίπεδα πιστεύω..έχεις προσπαθήσει να τον βγάλεις από τ κρεβάτι σου και δεεεν;Εγώ πίστευα ότι δεν θα το καταφέρουμε αλλά ενώ κοιμόταν στο κρεβάτι μας με τη φωλιά τώρα κοιμάται στο παρκοκρεβατο μέσα στη φωλιά. ..το έχω κολλητά στο κρεβάτι μας και τον κουνάω λίγο όταν πάει να ξυπνήσει.θελει υπομονή κι επιμονή αλλά είναι εφικτό.

Για την πιπίλα δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά με τα μωρά μας ..υποτίθεται τα μωρά τρελαίνονται για πιπίλα ..ο ανηψιος μου δεν την αφηνε με τίποτα.θα ήταν μεγάλη παρηγοριά για αυτά αλλά και για εμάς αν την έπαιρναν που και που :(

Αυτο που λες με το στήθος το κάνει κι εμένα μερικές φορές αλλά όταν στο 10λεπτο κοιμάται ,τον ακουμπάω στο κρεβάτι του και ξυπνάει γιατί πειναει ακόμα , οπότε τον ξαναβάζω και πίνει για άλλα 10λεπτα .

Κορίτσι μου όπως νιώθεις ..αν έχεις κουραστεί να το κόψεις οπότε το θέλεις.. είναι όντως πολύ δύσκολο..σκέφτηκες να βγάζεις με θηλαστρο και να του το δίνεις ή δεν θέλεις;

Από ότι θυμάμαι από την αδερφή μου της είχε πει ο γιατρός να αδειάσει τελείως με το θηλαστρο ,να πιει κάτι χάπια και να δέσει σφιχτά το στήθος της με επίδεσμο για κάποια 24ωρα . Στην αρχή το έκανε αλλά ξαναειχε λίγο γάλα και επανέλαβε τη διαδικασία μέχρι που της κόπηκε .

Εγώ το ερώτημα που έχω είναι αν  αδειάζει ποτέ το στήθος μας με τον θηλασμό .Αφού όσο ρουφαει το μωρό  κατέβαινει γάλα υποτίθεται ..ή όχι; Εσείς νιώθετε ότι δεν έχετε άλλο γάλα όταν τελειώνετε το Θηλασμο;;

 

Εμεις ειχαμε επαφη στον 9ο..πιο πριν καθολου γιατι φοβομασταν..δεν θελω να σε φοβησω αλλα πολυς πονος ειναι..τωρα ειναι απο την αποχη ειναι απο την γεννα δεν ξερω..αλλα  φοβηθηκαμε να σου πω την αληθεια γιατι ειδαμε και αιμα και σταματησαμε..μαλλον πρεπει να χρησιμοποιησουμε λιπαντικο..ή μπορει να κλεισω ραντεβου για ελεγχο δεν ξερω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elena93 είπε:

Εμεις ειχαμε επαφη στον 9ο..πιο πριν καθολου γιατι φοβομασταν..δεν θελω να σε φοβησω αλλα πολυς πονος ειναι..τωρα ειναι απο την αποχη ειναι απο την γεννα δεν ξερω..αλλα  φοβηθηκαμε να σου πω την αληθεια γιατι ειδαμε και αιμα και σταματησαμε..μαλλον πρεπει να χρησιμοποιησουμε λιπαντικο..ή μπορει να κλεισω ραντεβου για ελεγχο δεν ξερω..

Ναι να πας..εγώ πήγα στις 40 μέρες και με είδε και θα ξαναπάω αρχές φλεβάρη για τεστ Παπ μου είπε .Μην ανησυχείς πάντως... για το αίμα δεν ξέρω αλλά ο πόνος μου είχε πει κι ο γιατρός ότι θα υπάρχει σγρα και το gel θα βοηθήσει .Μου είχε πει να βάλω εγώ 15 λεπτά πριν την επαφή και ο άντρας μου κατά τη διάρκεια της επαφής . Σου είχε έρθει καθόλου περιοδος μετά την γέννα;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!! Αυτά κάνω κ εγω αλλά συνεχίζω και παθαίνω. Δεν ξέρω τι να πω. Τώρα όσο για τις επαφές. Κ εμείς με λιπαντικό κάνουμε. Στην αρχή βέβαια δεν είχα καθόλου όρεξη και φοβόμουν πολύ. Αλλά όλα καλά εντέλει. 
Εγώ χθες έκανα μια προσπάθεια και τον έβαλα λίκνο. Τη μισή νύχτα τη πέρασε εκεί εγω όμως δεν κοιμήθηκα καθόλου τον είχα έννοια. Μετά που ξύπνησε για να θηλασει τον πήρα στο κρεββάτι μου μέχρι το πρωί. Μπορεί να στριμωχνόσαστε αλλά μας αρέσει που τον έχουμε στο κρεββάτι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Ναι να πας..εγώ πήγα στις 40 μέρες και με είδε και θα ξαναπάω αρχές φλεβάρη για τεστ Παπ μου είπε .Μην ανησυχείς πάντως... για το αίμα δεν ξέρω αλλά ο πόνος μου είχε πει κι ο γιατρός ότι θα υπάρχει σγρα και το gel θα βοηθήσει .Μου είχε πει να βάλω εγώ 15 λεπτά πριν την επαφή και ο άντρας μου κατά τη διάρκεια της επαφής . Σου είχε έρθει καθόλου περιοδος μετά την γέννα;;

Οχι δεν μου εχει ερθει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Angel92 είπε:

Εμένα μου ήρθε δύο φορές και ανησύχησα 🤔 μήπως ήταν ψευτοπεριοδος το αίμα που είδατε;;

Δεν νομιζω..γιατι δεν ειχα καθολου γενικα ολη την μερα..μολις ειχαμε επαφη ειδα..και λιγο σημερα το πρωι ειδα λιγο στο σκουπισμα και ολη την μερα σημερα δεν ειχα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Δεν νομιζω..γιατι δεν ειχα καθολου γενικα ολη την μερα..μολις ειχαμε επαφη ειδα..και λιγο σημερα το πρωι ειδα λιγο στο σκουπισμα και ολη την μερα σημερα δεν ειχα..

Κι εμένα τη πρώτη φορά που μου ήρθε ήταν δύο μέρες το αίμα,στο σκούπισμα..θα έλεγα να πας στον γιατρό για έλεγχο πάντως 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Κάνεις μασάζ και με ζεστό νερό?τώρα είδα ότι το έγραψε και η @Blue Velvet..μέσα στο μυαλό μου είσαι κορίτσι! Λογικά δεν σημαίνει πάντα ότι πεινάει όταν βάζει τα χέρια στο στόμα..αλλά εσύ καλά κάνεις και τον βάζεις για σίγουρα 😜😜

Εμείς ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει...ο γιατρός μου μου είπε ότι θα πονέσω αρκετά τις πρώτες φορές...και μου ειπε να πάρω ένα λιπαντικό gel, το Κ-Υ . 

Να σημειωθεί ότι εμείς έχουμε να έρθουμε σε επαφή από τον περασμένο Μάρτιο που μάθαμε ότι είμαι έγκυος..σχεδόν ένα χρόνο .Μη με ρωτήσετε πώς αντέξαμε, δεν ξέρω! Τώρα ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει αλλά από αυτά που λέτε φοβούμαι..φαντάζομαι θα πεθάνω στο πόνο με τόσο καιρό αποχής😔

Έλα @Lakyμου σε χάσαμε...λέω για να μην μπαίνει έχει εξαντληθεί . από την κατάσταση που μας περιέγραφες πριν λίγο καιρό, πάλι καλά που κοιμάται 4ωρακι το βράδυ..Σιγά σιγα θα φτιάξει η κατάσταση σε όλα τα επίπεδα πιστεύω..έχεις προσπαθήσει να τον βγάλεις από τ κρεβάτι σου και δεεεν;Εγώ πίστευα ότι δεν θα το καταφέρουμε αλλά ενώ κοιμόταν στο κρεβάτι μας με τη φωλιά τώρα κοιμάται στο παρκοκρεβατο μέσα στη φωλιά. ..το έχω κολλητά στο κρεβάτι μας και τον κουνάω λίγο όταν πάει να ξυπνήσει.θελει υπομονή κι επιμονή αλλά είναι εφικτό.

Για την πιπίλα δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά με τα μωρά μας ..υποτίθεται τα μωρά τρελαίνονται για πιπίλα ..ο ανηψιος μου δεν την αφηνε με τίποτα.θα ήταν μεγάλη παρηγοριά για αυτά αλλά και για εμάς αν την έπαιρναν που και που :(

Αυτο που λες με το στήθος το κάνει κι εμένα μερικές φορές αλλά όταν στο 10λεπτο κοιμάται ,τον ακουμπάω στο κρεβάτι του και ξυπνάει γιατί πειναει ακόμα , οπότε τον ξαναβάζω και πίνει για άλλα 10λεπτα .

Κορίτσι μου όπως νιώθεις ..αν έχεις κουραστεί να το κόψεις οπότε το θέλεις.. είναι όντως πολύ δύσκολο..σκέφτηκες να βγάζεις με θηλαστρο και να του το δίνεις ή δεν θέλεις;

Από ότι θυμάμαι από την αδερφή μου της είχε πει ο γιατρός να αδειάσει τελείως με το θηλαστρο ,να πιει κάτι χάπια και να δέσει σφιχτά το στήθος της με επίδεσμο για κάποια 24ωρα . Στην αρχή το έκανε αλλά ξαναειχε λίγο γάλα και επανέλαβε τη διαδικασία μέχρι που της κόπηκε .

Εγώ το ερώτημα που έχω είναι αν  αδειάζει ποτέ το στήθος μας με τον θηλασμό .Αφού όσο ρουφαει το μωρό  κατέβαινει γάλα υποτίθεται ..ή όχι; Εσείς νιώθετε ότι δεν έχετε άλλο γάλα όταν τελειώνετε το Θηλασμο;;

 

Εγώ έβγαζα με θηλαστρο οποτε όταν έμειναν 20 μλ σταμάτησα να βγάζω κάθε μέρα κ να της δίνω κ λέω πρέπει να κοπεί δε πάει άλλο. Κ ένα μήνα Τώρα συνεχίζει το μαρτύριο της σταγόνας!! Δε ξέρω τι να κάνω, δεωθελω να πάρω χάπια, αυτά όλα είναι ορμόνες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Η αλήθεια είναι πως ζοριστηκα αρκετά αυτό το διάστημα για αυτό δε προλάβαινα να γράψω. Ο μικρός είναι καλύτερα αλλά άρχισε να μου σπρώχνει το μπιμπερο με τη γλώσσα του. Το πίνουμε το γάλα μετά από 20 μπες βγες. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει. Στην αρχή το επεινε αμέσως. Ξαφνικά δε του αρέσει; Ή επειδή μεγαλώνει αποκτάει επιλογή στη γεύση; Κάηκα αν δε το πίνει σε λίγο. Μόνο με το υποαλλεργικο λίγο ηρέμησε. 

Εγώ κορίτσια δεν έχω επαφές οπότε δε μπορώ να σας βοηθήσω. Χαχαχαχα Βέβαια δεν έχω και καθόλου όρεξη ούτως ή άλλως. Σαν ευνουχισμεμη νιώθω. Χαχαχαχα

Τώρα όσο για τον θηλασμό το παλεύω να φτάσω στο τρίωρο αλλά σπάνια το πετυχαίνω. Δε με νοιάζει τόσο πότε θα κοπεί αλλά αγχώνομαι που σ ένα μήνα θα τον αφήσω στη μάνα μου. Να μπορεί να τον ταισει τουλάχιστον στο τρίωρο. Σε 5 ώρες εξάλλου θα γυρνάω. Πρακτική θα κάνω σε νηπιαγωγείο οπότε δεν είναι πολλές οι ώρες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Η αλήθεια είναι πως ζοριστηκα αρκετά αυτό το διάστημα για αυτό δε προλάβαινα να γράψω. Ο μικρός είναι καλύτερα αλλά άρχισε να μου σπρώχνει το μπιμπερο με τη γλώσσα του. Το πίνουμε το γάλα μετά από 20 μπες βγες. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει. Στην αρχή το επεινε αμέσως. Ξαφνικά δε του αρέσει; Ή επειδή μεγαλώνει αποκτάει επιλογή στη γεύση; Κάηκα αν δε το πίνει σε λίγο. Μόνο με το υποαλλεργικο λίγο ηρέμησε. 

Εγώ κορίτσια δεν έχω επαφές οπότε δε μπορώ να σας βοηθήσω. Χαχαχαχα Βέβαια δεν έχω και καθόλου όρεξη ούτως ή άλλως. Σαν ευνουχισμεμη νιώθω. Χαχαχαχα

Τώρα όσο για τον θηλασμό το παλεύω να φτάσω στο τρίωρο αλλά σπάνια το πετυχαίνω. Δε με νοιάζει τόσο πότε θα κοπεί αλλά αγχώνομαι που σ ένα μήνα θα τον αφήσω στη μάνα μου. Να μπορεί να τον ταισει τουλάχιστον στο τρίωρο. Σε 5 ώρες εξάλλου θα γυρνάω. Πρακτική θα κάνω σε νηπιαγωγείο οπότε δεν είναι πολλές οι ώρες.

Κοίτα, δε ξέρω για θηλασμό γιατί κ που έδινα δικό μου έδινα με μπουκάλι αλλά εγώ θα σου πω ότι όταν άρχισα να της δίνω τόσο που να χορταίνει πχ 120μλ τότε άρχισε να κρατάει 3ώρα κ 4ώρα κάποιες φορές. Νομίζω ότι με το θηλασμό , τον οποίο τον έχουν πιο πολύ και για παρηγοριά, δε θα μπορέσεις να πετύχεις αυτό που θέλεις γιατί δε θα ξέρεις αν έχει χορτάσει σίγουρα. Ίσως πριν φύγεις να του δίνεις μόνο ξένο μια καλή ποσότητα να χορτάσει κ να κρατήσεις το γάλα σου για να του δώσεις στήθος όταν γυρίσεις... γνώμη μου...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κοίτα, δε ξέρω για θηλασμό γιατί κ που έδινα δικό μου έδινα με μπουκάλι αλλά εγώ θα σου πω ότι όταν άρχισα να της δίνω τόσο που να χορταίνει πχ 120μλ τότε άρχισε να κρατάει 3ώρα κ 4ώρα κάποιες φορές. Νομίζω ότι με το θηλασμό , τον οποίο τον έχουν πιο πολύ και για παρηγοριά, δε θα μπορέσεις να πετύχεις αυτό που θέλεις γιατί δε θα ξέρεις αν έχει χορτάσει σίγουρα. Ίσως πριν φύγεις να του δίνεις μόνο ξένο μια καλή ποσότητα να χορτάσει κ να κρατήσεις το γάλα σου για να του δώσεις στήθος όταν γυρίσεις... γνώμη μου...

Το θέμα είναι πως στο δίωρο συνήθως θέλει να μπει στο στήθος. Όχι ότι πολυτρωει. Πιο πολύ για να κοιμηθεί το θέλει πιστεύω πάρα για να φάει. Προσπαθώ να δώσω το ξένο κάθε φορά στις 4 ώρες μήπως και καταφέρω να έχω ένα πρόγραμμα. Αυτή την εβδομάδα σπρώχνει με τη γλώσσα του το μπιμπερο. Δε ξέρω γιατί το κάνει αυτό. Δεν του αρέσει; Τρέμει η ψυχή μου μήπως σταματήσει να το πίνει και αγανάκτησα να βρω ένα γάλα να μη του φέρνει τόσους κολικούς.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς κάναμε το δεύτερο εμβόλιο προχθές και μας είχε πει ο παιδίατρος πως κάποιες φορές στρώνει το εντερακι  στα μωράκια που δυσκολεύονται να κάνουν κακά(όπως η μπεμπα μου) Και έγινε! Η μπέμπα από προχθές κάνει κακά κάθε μέρα,χωρίς υπόθετο,χωρίς μασάζ και χωρίς χαμομήλι! Το καλύτερο εμβόλιο,δε μπορώ να το πιστέψω ότι έστρωσε το εντερακι της ! ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια εμείς κάναμε το δεύτερο εμβόλιο προχθές και μας είχε πει ο παιδίατρος πως κάποιες φορές στρώνει το εντερακι  στα μωράκια που δυσκολεύονται να κάνουν κακά(όπως η μπεμπα μου) Και έγινε! Η μπέμπα από προχθές κάνει κακά κάθε μέρα,χωρίς υπόθετο,χωρίς μασάζ και χωρίς χαμομήλι! Το καλύτερο εμβόλιο,δε μπορώ να το πιστέψω ότι έστρωσε το εντερακι της ! ❤️

Σοβαρά τώρα;;μετά το εμβόλιο στρώνει ;;και εμας σήμερα έκανε δύο φορές κακά και απορησα γιατί γενικά έκανε μια φορά στις 3 με 4 μέρες..δεν μας είχε πει κάτι ο παιδίατρος..τι τέλειο νέο!!και εγώ σκέφτομαι σιγά σιγά μήπως πρέπει να ελαττώσουμε η να κόψουμε τις biogaia;;δεν είχαν κολικούς απλά τις περνάμε για την δυσκοιλιότητα..εν τω μεταξύ κορίτσια πώς είναι τα κακακια των μωρών σας;;εμάς είναι εντελώς μα εντελώς νερουλά κ παρόλα αυτά σφίγγεται πολυ κοκκινίζει ολόκληρος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Matina87 είπε:

Σοβαρά τώρα;;μετά το εμβόλιο στρώνει ;;και εμας σήμερα έκανε δύο φορές κακά και απορησα γιατί γενικά έκανε μια φορά στις 3 με 4 μέρες..δεν μας είχε πει κάτι ο παιδίατρος..τι τέλειο νέο!!και εγώ σκέφτομαι σιγά σιγά μήπως πρέπει να ελαττώσουμε η να κόψουμε τις biogaia;;δεν είχαν κολικούς απλά τις περνάμε για την δυσκοιλιότητα..εν τω μεταξύ κορίτσια πώς είναι τα κακακια των μωρών σας;;εμάς είναι εντελώς μα εντελώς νερουλά κ παρόλα αυτά σφίγγεται πολυ κοκκινίζει ολόκληρος..

Ναιιι,μετά το εμβόλιο (το δεύτερο). Μας είπε ότι μπορεί και να κάνει διάρροια,αλλά εμάς έκανε φυσιολογικα κακά και τρεις μέρες τώρα κάνει μόνη της και δεν πονάει καθόλου! Τις biogaia και την βιταμίνη D τις συνεχίζουμε και μας είπε να σταματήσουμε το infacolic,το οποίο εμείς το κόψαμε εδώ και δύο εβδομάδες,της δίνω μόνο άμα πονάει πολύ και ζοριζεται. Μην κόψεις τις biogaia,προβιοτικα είναι,καλό κάνουν και ειδικά άμα ζοριζεται ο μπέμπης και πονάει,πιστεύω πως θα τον ανακουφίσουν 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...