Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Angel92 είπε:

Πώς είστε μανουλες;; Χαθήκατε..όλα καλά;;

Καλησπέρα μανούλα❤️  Η μπέμπα πήρε 190γρ σε 8μερες,δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Την ταιζω όλη την ώρα,με το παραμικρό της βάζω το βυζί στο στόμα,εφτασε τα 4990 η τζουτζουκα ❤️Δεν της χωράνε τα.φορμακια που φορούσε ως τώρα,αυτά που είναι για μωράκια 0-3 μηνών και τώρα φοράει μεγαλύτερο νούμερο και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εσείς τι κάνετε? Κάνατε το δεύτερο εμβόλιο? Από εκείνη τη μέρα που το κάναμε,η μπέμπα κάνει κακά κάθε μέρα,πολύ καλό το εμβόλιο 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα μανούλα❤️  Η μπέμπα πήρε 190γρ σε 8μερες,δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Την ταιζω όλη την ώρα,με το παραμικρό της βάζω το βυζί στο στόμα,εφτασε τα 4990 η τζουτζουκα ❤️Δεν της χωράνε τα.φορμακια που φορούσε ως τώρα,αυτά που είναι για μωράκια 0-3 μηνών και τώρα φοράει μεγαλύτερο νούμερο και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εσείς τι κάνετε? Κάνατε το δεύτερο εμβόλιο? Από εκείνη τη μέρα που το κάναμε,η μπέμπα κάνει κακά κάθε μέρα,πολύ καλό το εμβόλιο 

Μπράβο σας κορίτσι μουυυυ ..πολύ χάρηκα για την κούκλα σου.ξερω πόσο το προσπαθούσατε και τα καταφέρατε!:)σχεδόν 5 κιλά λοιποοον...και προχωράτε έτσι ,δυνατά !!

Τέλειοοο!! Ποιο είναι αυτό ; Θέλουμε κι εμείς ..σε 2-3 βδομάδες θα το μακάρι να βοηθήσει γιατί εμείς έχουμε θέμα με τα κακά μας τώρα..:/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,ελπίζω το εμβόλιο  να βοηθήσει και το δικό σου το μπεμπακι και να κάνει φυσιολογικά κακα. Το δεύτερο εμβόλιο είναι κατά του πνευμονιόκοκκου(γίνεται κανονικά με σύριγγα)και επίσης είναι  κάτι σταγόνες από το στόμα,οι οποίες είναι κατά του ροτα ιού(ο οποίος προκαλεί γαστρεντερίτιδες) Αυτές οι σταγόνες συνήθως βοηθούν τα μωράκια που δυσκολεύονται να κάνουν κακά,όπως η μπέμπα μου. Από τότε που έκανε το δεύτερο εμβολιο,κανει κάθε μέρα κακά,εκτός μια φορά που έκανε δύο μέρες να ενεργηθει . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Πώς είστε μανουλες;; Χαθήκατε..όλα καλά;;

Καλησπέρα κορίτσια!!εμείς σήμερα είχαμε λίγο δύσκολη μέρα...κοιμήθηκε μόνο μια ώρα μέσα στην μέρα και ένα δύο δεκάλεπτα και είχαμε γκρίνια πολύ..τώρα έχει μια ώρα που κοιμάται..κατά τα άλλα κάθε μέρα μας κάνει και κάτι καινούργιο..αλλάζει θέση το κάτω μέρος του σώματός του, προσπαθεί να σηκώσει την πλάτη του και πιάνει σιγά σιγά για λίγο πραγματακια..

 

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα μανούλα❤️  Η μπέμπα πήρε 190γρ σε 8μερες,δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Την ταιζω όλη την ώρα,με το παραμικρό της βάζω το βυζί στο στόμα,εφτασε τα 4990 η τζουτζουκα ❤️Δεν της χωράνε τα.φορμακια που φορούσε ως τώρα,αυτά που είναι για μωράκια 0-3 μηνών και τώρα φοράει μεγαλύτερο νούμερο και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εσείς τι κάνετε? Κάνατε το δεύτερο εμβόλιο? Από εκείνη τη μέρα που το κάναμε,η μπέμπα κάνει κακά κάθε μέρα,πολύ καλό το εμβόλιο 

Τέλεια νέα κορίτσι μου !!!όλα θα στρώσουν σιγά σιγά!!

Εγώ σκέφτομαι μήπως ξεκίνησε κάποιο αλμα πάλι.. πάντως κορίτσια εμένα τα άλματα μου βγαίνουν με βάση την πρώτη πητ που μου είχαν δώσει οχι με εκείνη που μου έδωσαν στην αυχενική..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!εμείς σήμερα είχαμε λίγο δύσκολη μέρα...κοιμήθηκε μόνο μια ώρα μέσα στην μέρα και ένα δύο δεκάλεπτα και είχαμε γκρίνια πολύ..τώρα έχει μια ώρα που κοιμάται..κατά τα άλλα κάθε μέρα μας κάνει και κάτι καινούργιο..αλλάζει θέση το κάτω μέρος του σώματός του, προσπαθεί να σηκώσει την πλάτη του και πιάνει σιγά σιγά για λίγο πραγματακια..

 

Τέλεια νέα κορίτσι μου !!!όλα θα στρώσουν σιγά σιγά!!

Εγώ σκέφτομαι μήπως ξεκίνησε κάποιο αλμα πάλι.. πάντως κορίτσια εμένα τα άλματα μου βγαίνουν με βάση την πρώτη πητ που μου είχαν δώσει οχι με εκείνη που μου έδωσαν στην αυχενική..

Ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ Η μπέμπα είναι τριών μηνών και δεν ξέρω πότε να περιμένω το επόμενο άλμα. Ευτυχώς τώρα κάνει κακά και δεν θα έχουμε διπλή γκρίνια 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια ❤️🥰

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα μανούλα❤️  Η μπέμπα πήρε 190γρ σε 8μερες,δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Την ταιζω όλη την ώρα,με το παραμικρό της βάζω το βυζί στο στόμα,εφτασε τα 4990 η τζουτζουκα ❤️Δεν της χωράνε τα.φορμακια που φορούσε ως τώρα,αυτά που είναι για μωράκια 0-3 μηνών και τώρα φοράει μεγαλύτερο νούμερο και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εσείς τι κάνετε? Κάνατε το δεύτερο εμβόλιο? Από εκείνη τη μέρα που το κάναμε,η μπέμπα κάνει κακά κάθε μέρα,πολύ καλό το εμβόλιο 

τέλεια νέα , μπράβο η κούκλα, τάιζε τάιζε εσύ σε καλό δρόμο είστε 😁🥰 εμείς αναρρωνουμε σιγά σιγά και από βδομάδα πρώτα ο Θεός θα το κάνουμε επιτέλους το εμβόλιο... 

 

3 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Μπράβο σας κορίτσι μουυυυ ..πολύ χάρηκα για την κούκλα σου.ξερω πόσο το προσπαθούσατε και τα καταφέρατε!:)σχεδόν 5 κιλά λοιποοον...και προχωράτε έτσι ,δυνατά !!

Τέλειοοο!! Ποιο είναι αυτό ; Θέλουμε κι εμείς ..σε 2-3 βδομάδες θα το μακάρι να βοηθήσει γιατί εμείς έχουμε θέμα με τα κακά μας τώρα..:/

Αντε μακάρι να ηρεμήσετε και εσείς με αυτό το θέμα 😏❤️

 

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!εμείς σήμερα είχαμε λίγο δύσκολη μέρα...κοιμήθηκε μόνο μια ώρα μέσα στην μέρα και ένα δύο δεκάλεπτα και είχαμε γκρίνια πολύ..τώρα έχει μια ώρα που κοιμάται..κατά τα άλλα κάθε μέρα μας κάνει και κάτι καινούργιο..αλλάζει θέση το κάτω μέρος του σώματός του, προσπαθεί να σηκώσει την πλάτη του και πιάνει σιγά σιγά για λίγο πραγματακια..

 

Τέλεια νέα κορίτσι μου !!!όλα θα στρώσουν σιγά σιγά!!

Εγώ σκέφτομαι μήπως ξεκίνησε κάποιο αλμα πάλι.. πάντως κορίτσια εμένα τα άλματα μου βγαίνουν με βάση την πρώτη πητ που μου είχαν δώσει οχι με εκείνη που μου έδωσαν στην αυχενική..

σε ποια εβδομάδα είστε;;; κορίτσι μου κουράγιο ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Matina87μου κουράγιο...κι εμείς περνανε δύσκολα αυτές τις μέρες ..έχει αρκετή γκρίνια και κοιμάται λιγότερο αλλά σκεφτόμουν μήπως φταίει το ότι έκσνσ εξαγωγή φρονιμίτη και μου έβαλαν αναισθησία ενώ από τότε πίνω και παυσίπονο καθε 5-6 ώρες γιατί υποφέρω.Δεν έχουμε γίνει ακόμα 3ων μηνών.

Εχει τύχει σε κάποια να χρειαστεί να πάρει όσο θηλάζει; Με τι παυσίπονο ήσασταν οκ;

Κι εμένα προσπαθει να σηκωθεί και σφίγγεται πολύ σαν να κάνει ταυτόχρονα κακα 🤣

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

@Matina87μου κουράγιο...κι εμείς περνανε δύσκολα αυτές τις μέρες ..έχει αρκετή γκρίνια και κοιμάται λιγότερο αλλά σκεφτόμουν μήπως φταίει το ότι έκσνσ εξαγωγή φρονιμίτη και μου έβαλαν αναισθησία ενώ από τότε πίνω και παυσίπονο καθε 5-6 ώρες γιατί υποφέρω.Δεν έχουμε γίνει ακόμα 3ων μηνών.

Εχει τύχει σε κάποια να χρειαστεί να πάρει όσο θηλάζει; Με τι παυσίπονο ήσασταν οκ;

Κι εμένα προσπαθει να σηκωθεί και σφίγγεται πολύ σαν να κάνει ταυτόχρονα κακα 🤣

Περαστικά κορίτσι μου. Εγώ πήρα algofren για το χέρι μου. Και θα ξαναπάρω τώρα.

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ Η μπέμπα είναι τριών μηνών και δεν ξέρω πότε να περιμένω το επόμενο άλμα. Ευτυχώς τώρα κάνει κακά και δεν θα έχουμε διπλή γκρίνια 

Χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Τα πάτε περίφημα λοιπόν!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2023 at 4:46 ΜΜ, Rina_87 είπε:

 

 

13 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

@Matina87μου κουράγιο...κι εμείς περνανε δύσκολα αυτές τις μέρες ..έχει αρκετή γκρίνια και κοιμάται λιγότερο αλλά σκεφτόμουν μήπως φταίει το ότι έκσνσ εξαγωγή φρονιμίτη και μου έβαλαν αναισθησία ενώ από τότε πίνω και παυσίπονο καθε 5-6 ώρες γιατί υποφέρω.Δεν έχουμε γίνει ακόμα 3ων μηνών.

Εχει τύχει σε κάποια να χρειαστεί να πάρει όσο θηλάζει; Με τι παυσίπονο ήσασταν οκ;

Κι εμένα προσπαθει να σηκωθεί και σφίγγεται πολύ σαν να κάνει ταυτόχρονα κακα 🤣

Τσεκαρε τη δραστικη ουσια του παυσιπονου στο e lactancia, για να δεις αν ειναι συμβατο με το θηλασμο.

Αν δεν ειναι ζητα απο το γιατρο να σου προτεινει αλλο που να ειναι.

Μηπως περνατε ομως αλμα?Εκει γυρω στη 12η βδομαδα ειναι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

@Matina87μου κουράγιο...κι εμείς περνανε δύσκολα αυτές τις μέρες ..έχει αρκετή γκρίνια και κοιμάται λιγότερο αλλά σκεφτόμουν μήπως φταίει το ότι έκσνσ εξαγωγή φρονιμίτη και μου έβαλαν αναισθησία ενώ από τότε πίνω και παυσίπονο καθε 5-6 ώρες γιατί υποφέρω.Δεν έχουμε γίνει ακόμα 3ων μηνών.

Εχει τύχει σε κάποια να χρειαστεί να πάρει όσο θηλάζει; Με τι παυσίπονο ήσασταν οκ;

Κι εμένα προσπαθει να σηκωθεί και σφίγγεται πολύ σαν να κάνει ταυτόχρονα κακα 🤣

Και εγώ αυτό που είπε η @giota86 θα σου πρότεινα. Να μπεις στο e-lactancia και πατάς το φάρμακο και βλέπεις αν μπορείς να το πάρεις. Συνήθως οι αναισθησίες για τα δόντια δεν έχουν θέμα αλλά καλά έκανες κ έβγαλες γαλα και το πεταξες  Για να είσαι σίγουρη. 
Μπράβο @Blue Velvet τέλεια τα νέα άντε τώρα θα παίρνει τα πάνω της η μικρή.Να μην αγχώνεσαι και για το βάρος. Εγώ το έχω μόνιμο άγχος. Μη πάμε παιδίατρο κ μου πει δεν πήρε κιλά και φταίει ο θηλασμός. 
Εμείς τη Τρίτη θα πάμε για το πρώτο εμβόλιο. Ελπίζω να μην τον πειράξει. Πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα και με τα άλματα κάνουν κ καινούρια πράγματα. Τώρα έχει αρχίσει κ παρατηρεί τα κατοικίδια ζωάκια π έχουμε και τα παιχνίδια του. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

Και εγώ αυτό που είπε η @giota86 θα σου πρότεινα. Να μπεις στο e-lactancia και πατάς το φάρμακο και βλέπεις αν μπορείς να το πάρεις. Συνήθως οι αναισθησίες για τα δόντια δεν έχουν θέμα αλλά καλά έκανες κ έβγαλες γαλα και το πεταξες  Για να είσαι σίγουρη. 
Μπράβο @Blue Velvet τέλεια τα νέα άντε τώρα θα παίρνει τα πάνω της η μικρή.Να μην αγχώνεσαι και για το βάρος. Εγώ το έχω μόνιμο άγχος. Μη πάμε παιδίατρο κ μου πει δεν πήρε κιλά και φταίει ο θηλασμός. 
Εμείς τη Τρίτη θα πάμε για το πρώτο εμβόλιο. Ελπίζω να μην τον πειράξει. Πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα και με τα άλματα κάνουν κ καινούρια πράγματα. Τώρα έχει αρχίσει κ παρατηρεί τα κατοικίδια ζωάκια π έχουμε και τα παιχνίδια του. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου..δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει αυτό το e-lactancia.Με βοηθάτε τόσο πολύ όλο αυτό το καιρό,όλες. Να είστε καλά ♥️♥️

4 ώρες πρίν, giota86 είπε:

 

Τσεκαρε τη δραστικη ουσια του παυσιπονου στο e lactancia, για να δεις αν ειναι συμβατο με το θηλασμο.

Αν δεν ειναι ζητα απο το γιατρο να σου προτεινει αλλο που να ειναι.

Μηπως περνατε ομως αλμα?Εκει γυρω στη 12η βδομαδα ειναι.

Δεν νομίζω .με βάση την ΠΗΤ που πάνε αυτά είναι 10.5 εβδομάδων 😕 :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου..δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει αυτό το e-lactancia.Με βοηθάτε τόσο πολύ όλο αυτό το καιρό,όλες. Να είστε καλά ♥️♥️

Δεν νομίζω .με βάση την ΠΗΤ που πάνε αυτά είναι 10.5 εβδομάδων 😕 :(

Καθε μωρακι ειναι διαφορετικο, αλλα μπορει να  το περνανε νωριτερα ή αργοτερα, σ αλλα να εχει διαρκεια λιγες μερες ή και βδομαδα.

Εμεις τα αλματα τα περασαμε  συμφωνα με τις εβδομαδες απο την ημερομηνια γεννησης φαντασου.

Παντως αν κατι σε ανησυχει δεν ειναι κακο να επικοινωνησεις με τον παιδιατρο σου για να εισαι σιγουρη και να ηρεμησεις 😀

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, giota86 είπε:

Καθε μωρακι ειναι διαφορετικο, αλλα μπορει να  το περνανε νωριτερα ή αργοτερα, σ αλλα να εχει διαρκεια λιγες μερες ή και βδομαδα.

Εμεις τα αλματα τα περασαμε  συμφωνα με τις εβδομαδες απο την ημερομηνια γεννησης φαντασου.

Παντως αν κατι σε ανησυχει δεν ειναι κακο να επικοινωνησεις με τον παιδιατρο σου για να εισαι σιγουρη και να ηρεμησεις 😀

Eχεις δικιο κορίτσι μου...μπορεί και να είναι άλμα αν και το πρώτο που περάσαμε ήταν πολύ χειρότερο .Δεν ανησυχω...ο γιατρός μου έχει πει ότι όλα πάνε καλά κ είναι φυσιολογικα αυτά .. απλα επειδή είναι το πρώτο μου μωράκι όλα είναι καινούργια . πόσο είναι το μωράκι σου @giota86μου;

Σήμερα ο μικρός έχει ενεργηθει δύο φορές και δεν μπορώ να το πιστέψω..ξεπέρασε τον εαυτό του! Μου κάνει πολλές γουλιες αυτές τις μερες ακόμα και αρκετή ώρα αφότου φάει ..μάλλον από τη λαιμαργία του .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε; Εμεις το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε καθολου...δεν ξερω αλλα σκεφτομαι οτι εκανα το λαθος και το μεσημερι εφαγα λιγο πικαντηκη σαλτσα..εκλαιγε ασταματητα το βραδυ μεχρι το πρωι..σας εχει τυχει κατι τετοιο; Σημερα το πρωι δεν ηθελε απο το στηθος..εχω βγαλει γαλα με το θηλαστρο αλλα δεν θα της το δωσω..τι λετε να μην θηλασω καθολου σημερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...