Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ του δίνω ξένο το βράδυ 120ml, θηλάζει κι από πάνω όσο θέλει και πάλι μόλις θέλει ανά αεριστει κλαίει και ξυπνάει. Ακόμη κι αν είναι στο δυωρο. Γενικά ο ύπνος εξακολουθεί να είναι μαρτύριο. Και 4 και 5 φορές μπορεί να ξυπνήσει ως τις 7 το πρωί που τελικά σηκωνόμαστε.

Αυτό με τα αέρια το έχει και η δικιά μου,κάθε φορά που κλάνει,θα μουγκρίσει(στην καλύτερη) η θα τσιριζει. Πότε θα στρώσει το εντερακι τους? Τι άλλο να κάνουμε ,απορώ δλδ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κανετε κοριτσια; Η μικρη μου παλι κανει ναζια για τον θηλασμο.. δεν πιανει το στηθος..βγαζω το γαλα και οταν της δινω με μπιμπερο το πινει. Της δινω και συμπληρωμα αλλα πανω απο 90μλ δεν πινει.. και θελει καθε 2 ωρες.. αν δεν κανω λαθος δεν θα πρεπει να εχει αρχισει να κοιματε περισσοτερο αναμεσα στα γευματα;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα εκεί που κοιμόταν σερι το βράδυ 7ωρα μέχρι και 9ωρα άρχισε τα καλά τα προηγούμενα. Νομίζω περνάει άλμα. Είμαστε 12η εβδομάδα. Επίσης άρχισε να πιάνει αντικείμενα αυτές τις μέρες. 
Τώρα όσον αφορά τη διατροφή εγώ τρώω τα πάντα κ ως τώρα δεν τον έχει πειράξει κάτι. Κ επειδή έτρωγα στη κυριολεξία τα πάντα. Κ είχα χάσει τα μισά κιλά της εγκυμοσύνης (10 είχα πάρει) ξεκίνησα διατροφή με διατροφολόγο. Κ η κοπέλα επειδή θήλαζε κ αυτή όλα της τα παιδιά μου βάζει φαγητά να μη πεινάω κ να μην έχω θέμα με τη παραγωγή μου. Στην αρχή δοκιμαστικά κ τώρα τα πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Rina_87 είπε:

Κορίτσια εμένα εκεί που κοιμόταν σερι το βράδυ 7ωρα μέχρι και 9ωρα άρχισε τα καλά τα προηγούμενα. Νομίζω περνάει άλμα. Είμαστε 12η εβδομάδα. Επίσης άρχισε να πιάνει αντικείμενα αυτές τις μέρες. 
Τώρα όσον αφορά τη διατροφή εγώ τρώω τα πάντα κ ως τώρα δεν τον έχει πειράξει κάτι. Κ επειδή έτρωγα στη κυριολεξία τα πάντα. Κ είχα χάσει τα μισά κιλά της εγκυμοσύνης (10 είχα πάρει) ξεκίνησα διατροφή με διατροφολόγο. Κ η κοπέλα επειδή θήλαζε κ αυτή όλα της τα παιδιά μου βάζει φαγητά να μη πεινάω κ να μην έχω θέμα με τη παραγωγή μου. Στην αρχή δοκιμαστικά κ τώρα τα πάντα. 

και μεις περνάμε ακριβώς την ίδια φάση, μέσα στην ημέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου, κάτι 10λεπτα και αυτά αγκαλιά.. και το βράδυ ξυπναει συνέχεια.. 🫠 12η εβδομάδα και μεις.. λες να είναι αλμα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!και εμείς μάλλον άλμα περναμε έχουμε λίγη γκρίνια και ανησυχία αυτές τις μέρες..μας έχει αφήσει άφωνους ο μικρός σήμερα είπα να ξεκινησω να τον βάζω περισσότερο μπρούμυτα γιατί το είχα αμελήσει είναι η αλήθεια και μας έκανε έκπληξη,  γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα και εχθές μέσα στο κλάμα του ο γλυκούλης μου επειδή κάναμε την μυτούλα με ορό πέταξε ένα μα ..μα..είπα δεν μπορεί δεν άκουσα καλά..όμως το άκουσε και ο άντρας μου, τρελάθηκε η μαμα !! μεγαλώνουν τα γλυκουλια μας κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει στο γυναικολόγο για τεστ παπ η για ενδοκολπικο υπέρηχο. Εγώ δεν έχω πάει ακόμα και αγχώθηκα,νομίζω πως άργησα πολύ!είχα πάει πριν δύο μήνες μόνο για να δει το στήθος μου,επειδή είχε φράξει ένας γαλακτοφόρος πόρος κ από τότε  δεν ξαναπήγα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει στο γυναικολόγο για τεστ παπ η για ενδοκολπικο υπέρηχο. Εγώ δεν έχω πάει ακόμα και αγχώθηκα,νομίζω πως άργησα πολύ!είχα πάει πριν δύο μήνες μόνο για να δει το στήθος μου,επειδή είχε φράξει ένας γαλακτοφόρος πόρος κ από τότε  δεν ξαναπήγα 

Ναι πήγα περίπου δύο μήνες μετά. Μην αγχώνεσαι αλλά να πας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

Ναι πήγα περίπου δύο μήνες μετά. Μην αγχώνεσαι αλλά να πας. 

Έκλεισα ραντεβού για τη Δευτέρα. Πως το ξέχασα ρε συ...ασχολούμαι με το μωρό και έχω παραμελήσει τελείως τον εαυτό μου ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Έκλεισα ραντεβού για τη Δευτέρα. Πως το ξέχασα ρε συ...ασχολούμαι με το μωρό και έχω παραμελήσει τελείως τον εαυτό μου ...

Για να είναι το μωρό καλά πρέπει πρώτα να είσαι εσύ καλά!!! Μην ανησυχείς. Θέμα ρουτίνας είναι. Όλα θα είναι μια χαρά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει στο γυναικολόγο για τεστ παπ η για ενδοκολπικο υπέρηχο. Εγώ δεν έχω πάει ακόμα και αγχώθηκα,νομίζω πως άργησα πολύ!είχα πάει πριν δύο μήνες μόνο για να δει το στήθος μου,επειδή είχε φράξει ένας γαλακτοφόρος πόρος κ από τότε  δεν ξαναπήγα 

Εγώ πήγα για ενδοκολπικο στις 40μερες κι από τότε μου είχε πει να ξαναπάω σε 1-1.5 μήνα για τεστ Παπ οπότε πρέπει να κλείσω . Καλά έκανες και το κανονισες κι εσυ .Πάνω από όλα η υγεία μας για να είναι καλά και τα παιδάκια μας ♥️♥️

20 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!και εμείς μάλλον άλμα περναμε έχουμε λίγη γκρίνια και ανησυχία αυτές τις μέρες..μας έχει αφήσει άφωνους ο μικρός σήμερα είπα να ξεκινησω να τον βάζω περισσότερο μπρούμυτα γιατί το είχα αμελήσει είναι η αλήθεια και μας έκανε έκπληξη,  γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα και εχθές μέσα στο κλάμα του ο γλυκούλης μου επειδή κάναμε την μυτούλα με ορό πέταξε ένα μα ..μα..είπα δεν μπορεί δεν άκουσα καλά..όμως το άκουσε και ο άντρας μου, τρελάθηκε η μαμα !! μεγαλώνουν τα γλυκουλια μας κορίτσια!!

Αλήθεια?? Πόσο συγκινητικό ρε συ..? Εγώ θα λιώσω αν ακούσω "μαμά" θα με μαζεύουν απ' τα πατώματα 😜😜

Εμάς ακόμα δεν μας έχει πιασει.. και διανύουμε τη 12η εβδομαδα..περίεργο. βέβαια κάπου είχα διαβάσει ότι δεν περνάνε όλα τα μωρά όλα τα άλματα έντονα .Επίσης ξέρετε αν ισχύει ότι σε κάποια βγαίνει σε υπνηλία; Γιατί ο δικός μου κάτι έχει πάθει και κοιμάται αισθητά περισσότερο μέσα στη μέρα ..απλά και το βράδυ κοιμάται ευτυχώς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω αν κ ο δικός μας ο μπέμπης περνάει άλμα( 12η εβδομάδα επίσης) αλλά σήμερα όλη μέρα μου έχει βγάλει την ψυχή με τον θηλασμό. Ενώ είναι η ώρα για να φάει, τον πιάνει ένας εκνευρισμός κ κλαίει.. μετά αποκοιμιεται με κόπο κ βάσανα δικά μου κ εν τέλει θηλάζει κοιμησμενος. Κ μετά ξυπνάει μέσα στη χαρά. Έκανε εμβόλιο την Τρίτη για πνευμονιόκοκκο κ το πόσιμο. Λέτε να είναι από αυτό? Σήμερα μέσα σε όλα , άρχισε κ να κακαριζει στα γέλια.. 😅😅 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..σημερα ειχαμε 2 εμβολια..η μικρη πριν ενα μηνα ηταν 4.2κιλα σημερα ηταν 4.8 πως σας φαινετε; Ειπα στην γιατρο με το προβλημα με τον θηλασμο και οτι σηκωνετε καθε 2 ωρες να φαει και δεν τρωει πανω απο 90 μλ και μου ειπε να μιλησω με μια ειδικο..μου ειπε επισης σιγα σιγα να αρχισω τις κρεμουλες και τα φρουτακια τα πουρε γενικα..παραγγειλα τωρα εναν ατμομαγειρα που ειναι και μιξερ 2 σε ενα της philips avent μου φανηκε καλο..η γιατρος δεν μου κατι για τα κιλα αλλα εμενα μου φαινετε λιγο

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..σημερα ειχαμε 2 εμβολια..η μικρη πριν ενα μηνα ηταν 4.2κιλα σημερα ηταν 4.8 πως σας φαινετε; Ειπα στην γιατρο με το προβλημα με τον θηλασμο και οτι σηκωνετε καθε 2 ωρες να φαει και δεν τρωει πανω απο 90 μλ και μου ειπε να μιλησω με μια ειδικο..μου ειπε επισης σιγα σιγα να αρχισω τις κρεμουλες και τα φρουτακια τα πουρε γενικα..παραγγειλα τωρα εναν ατμομαγειρα που ειναι και μιξερ 2 σε ενα της philips avent μου φανηκε καλο..η γιατρος δεν μου κατι για τα κιλα αλλα εμενα μου φαινετε λιγο

Καλημέρα..Πες μας πως είναι ο ατμομαγειρας κορίτσι μου γιατί σκέφτομαι να πάρω κι εγώ! Και βέβαια εντυπώσεις του μωρού σου από την νέα εμπειρία του φαγητού ! Φαντάζομαι θα τρελαίνονται όταν αρχίζουν να τρώνε κανονικό φαγητό .

για τα κιλά δεν ξέρω να σου πω..εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θέλουμε να παίρνει 150 με 200γρ την εβδομάδα.αν υπήρχε όμως κάτι θα στο έλεγε ο δικός σου πιστεύω .Αν ανησυχείς όμως ρώτα τον..έχουμε τόσα στο κεφάλι μας,ας μην ανησυχούμε και για αυτά που μπορεί να μας πει ένας ειδικός .Με τι ειδικό σου είπε να μιλήσεις για το πρόβλημα π έχεις με το φαγητό; 

τα εμβόλια πως πήγαν; Είχατε καμία παρενέργεια; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Δεν ξέρω αν κ ο δικός μας ο μπέμπης περνάει άλμα( 12η εβδομάδα επίσης) αλλά σήμερα όλη μέρα μου έχει βγάλει την ψυχή με τον θηλασμό. Ενώ είναι η ώρα για να φάει, τον πιάνει ένας εκνευρισμός κ κλαίει.. μετά αποκοιμιεται με κόπο κ βάσανα δικά μου κ εν τέλει θηλάζει κοιμησμενος. Κ μετά ξυπνάει μέσα στη χαρά. Έκανε εμβόλιο την Τρίτη για πνευμονιόκοκκο κ το πόσιμο. Λέτε να είναι από αυτό? Σήμερα μέσα σε όλα , άρχισε κ να κακαριζει στα γέλια.. 😅😅 

Και να του κραταει τόσες μέρες μετά; Από τη τρίτη; Πιστεύω πιο πιθανό είναι το άλμα .ναι ναι σ αυτή τη φάση αρχίζουν να γελάνε πολύ τα φαφουτικα μας και φαίνονται τα ουλάκια τους 😜😜

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με αγχωνουν κ οι πάνες του, να είναι οκ .. γτ ουσιαστικά κοιμόταν κ θηλαζε , αν κ έκανε θηλαστικες κινήσεις.. Σήμερα είναι λίγο καλύτερα, το βράδυ ξύπνησε κ θηλασε μια χαρα. αλλά ρε κορίτσια αν πεινούσε την ώρα που είναι ξύπνιος δεν θα έκλαιγε για φαγητό? Εδώ είναι όλο μέσα στα χαμόγελα.. ελπίζω να ήταν από το άλμα αυτή η συμπεριφορά όντως.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...