Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Τα εχω δοκιμασει ολααα..και τιποτα..νομιζω θα βγαζω με το θηλαστρο και να παει οσο παει τι να κανω..κοριτσια εχθες με τρελανε η μικρη, της εδινα την κρεμουλα και της αρεσει πολυ και δεν ηξερε τι να κανει απο την χαρα ηθελε να μου παρει το κουταλακι απο τα χερια, της το εδωσα ηθελα να δω τι θα εκανε..και το πηρε και το εβαλε στο στομα τρελαθηκα γελουσαμε..τοσο μικρη και ξερει πως χρησημοποιηεις το κουταλι 😂

Κ ο δικός μου μου κάνει νερά με το ένα στήθος όμως( το αριστερό) . Ενώ έχει γάλα τις περισσότερες φορές όταν τον βάζω να θηλάσει από κείνο χαλάει τον κόσμο.. κ έτσι βγάζω με το θηλαστρο για να μη σταματήσει η παραγωγή, είτε τον βάζω να θηλάσει από εκεί όταν είναι κοιμισμένος. Ίσως περνάει μια φάση.. όσον αφορά την πρόσληψη βάρους είναι μια χαρά, κ πάνες βρέχει κ κακά κάνει.. αλλά προτιμά σαφώς το δεξί.. 😕😕

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω λίγο. Όσες έχετε ψωνίσει απ' το Sinsay, τα νούμερα είναι κανονικά ή να πάρω μεγαλύτερο; Θέλω να πάρω φουτερακια και κοντομανικα φανελάκια για από μεσα. Για να μας πάνε μέχρι τελος της σεζον. Να πάρω το 74 ή το 80; 

Είχα πάρει εγώ κάτι ζιπουνακια στην αρχή. Ωραία σαν ποιότητα. Αλλά μας δυσκόλεψε το κεφάλι του μπέμπη δεν περνούσε εύκολα. Κ είχε κανονικό κεφάλι στις μετρήσεις. Κ δεν τα χρησιμοποίησα τελικά. Εγώ έχω πάρει από hnm φορμάκια με φερμουάρ. Είναι πολύ καλά κ βολικά. 
κοριτσια εμείς ξανά μπήκαμε στους ρυθμούς μας. Ο μπέμπης κοιμάται το βράδυ σερι. Εγώ ξεκίνησα αυτά π μου πρότεινατε για περισσότερο γαλα. Πήρα τη μαγιά Μπύρας και το τσάι της weleda. Νιώθω ότι έχω περισσότερο γαλα. Τώρα τι να πω. Μακάρι να πάρει κ αυτός λίγο τα πάνω του. 
Κορίτσια ο μπέμπης αυτές τις μέρες πέρασε άλμα. Κ έχουμε τρελαθεί με τις φωνές που κάνει. Πιάνει πράγματα με τα χεράκια του. Και έχει ξεκινήσει κ προσπαθεί να σηκωθεί, σαν να κάνει κοιλιακούς. Ο άντρας μου πήρε τηλ τον παιδίατρο να τον ρωτήσει αν είναι φυσιολογικό και είπε ναι. Μας φάνηκε νωρίς από τώρα να προσπαθεί να σηκωθεί. Επίσης έχει αρχίσει κ αναγνωρίζει τα αλλά άτομα. Ήρθε η πεθερά μου κ δεν τη γνώρισε κ έβαλε τα κλάμματα. Αύριο θα έρθουν οι δικοί μ που μένουν σε άλλη πόλη. Έχω περιέργεια να δω πως θα κάνει. Εσάς τα δικά σας μωράκια κλαίνε αν τα πάρει άλλος αγκαλιά; 

21 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Κορίτσι μου πως πέρασε τον κοβιντ το μωράκι σου;πόσες μέρες σας κράτησε;;ανέβασα ξαφνικά πυρετό και αγχώνομαι για το μωρό. Εν 5ω μεταξύ έχω μόνο 38.3 πυρετό τίποτα άλλο.. ούτε πονόλαιμο ούτε πονοκέφαλο ούτε βήχα μπούκωμα τίποτα.. 

περαστικά κορίτσι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Είχα πάρει εγώ κάτι ζιπουνακια στην αρχή. Ωραία σαν ποιότητα. Αλλά μας δυσκόλεψε το κεφάλι του μπέμπη δεν περνούσε εύκολα. Κ είχε κανονικό κεφάλι στις μετρήσεις. Κ δεν τα χρησιμοποίησα τελικά. Εγώ έχω πάρει από hnm φορμάκια με φερμουάρ. Είναι πολύ καλά κ βολικά. 
κοριτσια εμείς ξανά μπήκαμε στους ρυθμούς μας. Ο μπέμπης κοιμάται το βράδυ σερι. Εγώ ξεκίνησα αυτά π μου πρότεινατε για περισσότερο γαλα. Πήρα τη μαγιά Μπύρας και το τσάι της weleda. Νιώθω ότι έχω περισσότερο γαλα. Τώρα τι να πω. Μακάρι να πάρει κ αυτός λίγο τα πάνω του. 
Κορίτσια ο μπέμπης αυτές τις μέρες πέρασε άλμα. Κ έχουμε τρελαθεί με τις φωνές που κάνει. Πιάνει πράγματα με τα χεράκια του. Και έχει ξεκινήσει κ προσπαθεί να σηκωθεί, σαν να κάνει κοιλιακούς. Ο άντρας μου πήρε τηλ τον παιδίατρο να τον ρωτήσει αν είναι φυσιολογικό και είπε ναι. Μας φάνηκε νωρίς από τώρα να προσπαθεί να σηκωθεί. Επίσης έχει αρχίσει κ αναγνωρίζει τα αλλά άτομα. Ήρθε η πεθερά μου κ δεν τη γνώρισε κ έβαλε τα κλάμματα. Αύριο θα έρθουν οι δικοί μ που μένουν σε άλλη πόλη. Έχω περιέργεια να δω πως θα κάνει. Εσάς τα δικά σας μωράκια κλαίνε αν τα πάρει άλλος αγκαλιά; 

περαστικά κορίτσι!!!

Εμένα για την ώρα γελάει σε όποιον του μιλήσει και του κάνει χαρές αλλά όντως αγκαλιά πχ που τον πήρε η πεθερά μου μετά από 2-3 μέρες ήταν διστακτικος στην αρχή ,αλλά δεν έκλαψε.τωρα έτσι θα κάνουν που αρχίζουν να μαθαίνουν τα κοντινά τους πρόσωπα  

Κι εμένα πάει να σηκωθεί,γελάει φωνάζει και νανουριζεται.

Εσάς γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα ή το αντίθετο?εμένα όχι ακόμα.σημερα γίναμε τριών μηνων

On 12/2/2023 at 10:48 ΜΜ, Matina87 είπε:

Κορίτσι μου πως πέρασε τον κοβιντ το μωράκι σου;πόσες μέρες σας κράτησε;;ανέβασα ξαφνικά πυρετό και αγχώνομαι για το μωρό. Εν 5ω μεταξύ έχω μόνο 38.3 πυρετό τίποτα άλλο.. ούτε πονόλαιμο ούτε πονοκέφαλο ούτε βήχα μπούκωμα τίποτα.. 

Κορίτσι μου πως είσαι;; Περαστικά σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? @Rina_87Πολύ χαίρομαι που σε βοήθησαν τα συμπληρώματα, λογικά θα χορταινει πιο γρήγορα το μωράκι σου τώρα ❤️ Μπράβο του που κάνει και κοιλιακούς,εμένα η δικιά μου η τοσοδουλα είναι λίγο μπουχεσα,ούτε κοιλιακούς ούτε push ups,τίποτα,μόνο αγκαλίτσα θέλει και φιλάκια 😛

@Angel92Ουτε εμάς γυρνάει,όπως την αφήσεις,έτσι κάθεται. Χτυπιέται και γελάει βέβαια το γλυκουλι ❤️Την βάζω μπρούμυτα και σηκώνει καλά το κεφαλάκι της,αλλά γκρινιάζει γρήγορα και παταει κάτι τσιριδες μετά,που στη μωρουδιστικη γλώσσα είναι μάλλον σιχτιρια 🤣

Πήγα στο γυναικολόγο σήμερα για ενδοκολπικο υπέρηχο και τεστ Παπ. Ο υπέρηχος μια χαρά,έχω πολύ λεπτό ενδομήτριο,που όπως είπε ο γιατρός,σημαίνει ότι έχω αυξημένη προλακτίνη δλδ πολύ γάλα(πάλι καλά). Οπότε περίοδος δεν πρόκειται να μου έρθει στα κοντά και δε με χαλάει καθόλου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? @Rina_87Πολύ χαίρομαι που σε βοήθησαν τα συμπληρώματα, λογικά θα χορταινει πιο γρήγορα το μωράκι σου τώρα ❤️ Μπράβο του που κάνει και κοιλιακούς,εμένα η δικιά μου η τοσοδουλα είναι λίγο μπουχεσα,ούτε κοιλιακούς ούτε push ups,τίποτα,μόνο αγκαλίτσα θέλει και φιλάκια 😛

@Angel92Ουτε εμάς γυρνάει,όπως την αφήσεις,έτσι κάθεται. Χτυπιέται και γελάει βέβαια το γλυκουλι ❤️Την βάζω μπρούμυτα και σηκώνει καλά το κεφαλάκι της,αλλά γκρινιάζει γρήγορα και παταει κάτι τσιριδες μετά,που στη μωρουδιστικη γλώσσα είναι μάλλον σιχτιρια 🤣

Πήγα στο γυναικολόγο σήμερα για ενδοκολπικο υπέρηχο και τεστ Παπ. Ο υπέρηχος μια χαρά,έχω πολύ λεπτό ενδομήτριο,που όπως είπε ο γιατρός,σημαίνει ότι έχω αυξημένη προλακτίνη δλδ πολύ γάλα(πάλι καλά). Οπότε περίοδος δεν πρόκειται να μου έρθει στα κοντά και δε με χαλάει καθόλου.

Και μένα έτσι ήταν πριν μερικές μέρες. Τώρα άρχισε τους κοιλιακούς. Και μπρούμυτα που τον βάζω δεν γυρνάει και τσιριζει κ μένα. Ακούμε τα καντήλια μας κ τον γυρνάμε στα ίσια του μετά. Μόνο στο λίκνο γυρίζει στο πλάι μερικές φορές ή πάει και σφηνώνει στο πλάι και κοιμάται εκεί. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? @Rina_87Πολύ χαίρομαι που σε βοήθησαν τα συμπληρώματα, λογικά θα χορταινει πιο γρήγορα το μωράκι σου τώρα ❤️ Μπράβο του που κάνει και κοιλιακούς,εμένα η δικιά μου η τοσοδουλα είναι λίγο μπουχεσα,ούτε κοιλιακούς ούτε push ups,τίποτα,μόνο αγκαλίτσα θέλει και φιλάκια 😛

@Angel92Ουτε εμάς γυρνάει,όπως την αφήσεις,έτσι κάθεται. Χτυπιέται και γελάει βέβαια το γλυκουλι ❤️Την βάζω μπρούμυτα και σηκώνει καλά το κεφαλάκι της,αλλά γκρινιάζει γρήγορα και παταει κάτι τσιριδες μετά,που στη μωρουδιστικη γλώσσα είναι μάλλον σιχτιρια 🤣

Πήγα στο γυναικολόγο σήμερα για ενδοκολπικο υπέρηχο και τεστ Παπ. Ο υπέρηχος μια χαρά,έχω πολύ λεπτό ενδομήτριο,που όπως είπε ο γιατρός,σημαίνει ότι έχω αυξημένη προλακτίνη δλδ πολύ γάλα(πάλι καλά). Οπότε περίοδος δεν πρόκειται να μου έρθει στα κοντά και δε με χαλάει καθόλου.

Κι εμένα κάνει φουλ κοιλιακούς και σφίγγεται ο έρημος αλλά δεν τα καταφέρνει και πέφτει 😜η δική σου @Blue Velvet κάνει τη ζωή της χαλαρά ,δεν πιέζεται... Σωστή αρχόντισσα.

Ααα εντάξει άρα να μην ανησυχώ...είναι τόσο ωραία ρε παιδί μου που τα βλέπουμε να ξεκαρδιζονται και να κάνουν συνέχεια καινουργια πράγματα ..εγώ το απολαμβάνω κι ανυπομονώ κάθε φορά για το επόμενο βήμα ♥️

Τελειαα... τυχερούλα!! Δεν ήξερα ότι συνδέεται η υψηλή ή περιορισμένη ροή Μ αυτό.το τεστ παπ σου οκ?

5 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Και μένα έτσι ήταν πριν μερικές μέρες. Τώρα άρχισε τους κοιλιακούς. Και μπρούμυτα που τον βάζω δεν γυρνάει και τσιριζει κ μένα. Ακούμε τα καντήλια μας κ τον γυρνάμε στα ίσια του μετά. Μόνο στο λίκνο γυρίζει στο πλάι μερικές φορές ή πάει και σφηνώνει στο πλάι και κοιμάται εκεί. 

Ααα εσένα είναι προχωρημένος..να ναι καλά το αγοράκι σου κορίτσι Μ .κι έχεις σηκώσει το πλαϊνό του λικνου για ασφαλεια; Εγώ ακόμα το έχω κατεβασμενο οσο τον βλέπω ότι δεν κουνιέται πολύ  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Angel92 είπε:

Κι εμένα κάνει φουλ κοιλιακούς και σφίγγεται ο έρημος αλλά δεν τα καταφέρνει και πέφτει 😜η δική σου @Blue Velvet κάνει τη ζωή της χαλαρά ,δεν πιέζεται... Σωστή αρχόντισσα.

Ααα εντάξει άρα να μην ανησυχώ...είναι τόσο ωραία ρε παιδί μου που τα βλέπουμε να ξεκαρδιζονται και να κάνουν συνέχεια καινουργια πράγματα ..εγώ το απολαμβάνω κι ανυπομονώ κάθε φορά για το επόμενο βήμα ♥️

Τελειαα... τυχερούλα!! Δεν ήξερα ότι συνδέεται η υψηλή ή περιορισμένη ροή Μ αυτό.το τεστ παπ σου οκ?

Ααα εσένα είναι προχωρημένος..να ναι καλά το αγοράκι σου κορίτσι Μ .κι έχεις σηκώσει το πλαϊνό του λικνου για ασφαλεια; Εγώ ακόμα το έχω κατεβασμενο οσο τον βλέπω ότι δεν κουνιέται πολύ  

Όχι κατεβασμένο το έχω κ ακριβώς δίπλα είναι το κρεββάτι μου κ βάζω το χέρι μου μέσα κ τον χαϊδεύω αν είναι ανήσυχος. Δεν χρειάζεται. Α το κατεβάσω γιατί δεν μπορεί ν α πέσει κάπου. Δεν έχει χώρο. Απλά ακουμπάει στο πλάι κ κοιμάται. 
τώρα θα αρχίσω να τον βάζω κ μπρούμυτα περισσότερο να συνηθίζει. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Εμένα για την ώρα γελάει σε όποιον του μιλήσει και του κάνει χαρές αλλά όντως αγκαλιά πχ που τον πήρε η πεθερά μου μετά από 2-3 μέρες ήταν διστακτικος στην αρχή ,αλλά δεν έκλαψε.τωρα έτσι θα κάνουν που αρχίζουν να μαθαίνουν τα κοντινά τους πρόσωπα  

Κι εμένα πάει να σηκωθεί,γελάει φωνάζει και νανουριζεται.

Εσάς γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα ή το αντίθετο?εμένα όχι ακόμα.σημερα γίναμε τριών μηνων

Κορίτσι μου πως είσαι;; Περαστικά σου. 

Καλημέρα κορίτσια!!σας ευχαριστώ για τις ευχές!!δεν κάνω πολύ πυρετό μόνο δέκατα με έχει εξαντλήσει όμως γιατί ποναει το σώμα μου τα κόκκαλα μου και με πιάνει ώρες ώρες ενας πόνος στον θώρακα και ιδρωνω πολύ..

Ευτυχώς ο μικρούλης μου μέχρι στιγμής είναι καλά ξυπνούσα το βράδυ να βλέπω μήπως έκανε πυρετό..ελπιζω να μην κολλήσει φοράω μάσκα οσο μπορώ να τον προστατέψω..όλο τον χειμωνα μέσα δύο φορές βγήκα και τις δύο αρρώστησα..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Κι εμένα κάνει φουλ κοιλιακούς και σφίγγεται ο έρημος αλλά δεν τα καταφέρνει και πέφτει 😜η δική σου @Blue Velvet κάνει τη ζωή της χαλαρά ,δεν πιέζεται... Σωστή αρχόντισσα.

Ααα εντάξει άρα να μην ανησυχώ...είναι τόσο ωραία ρε παιδί μου που τα βλέπουμε να ξεκαρδιζονται και να κάνουν συνέχεια καινουργια πράγματα ..εγώ το απολαμβάνω κι ανυπομονώ κάθε φορά για το επόμενο βήμα ♥️

Τελειαα... τυχερούλα!! Δεν ήξερα ότι συνδέεται η υψηλή ή περιορισμένη ροή Μ αυτό.το τεστ παπ σου οκ?

Ααα εσένα είναι προχωρημένος..να ναι καλά το αγοράκι σου κορίτσι Μ .κι έχεις σηκώσει το πλαϊνό του λικνου για ασφαλεια; Εγώ ακόμα το έχω κατεβασμενο οσο τον βλέπω ότι δεν κουνιέται πολύ  

Τα αποτελέσματα του παπ θα βγουν σε μια βδομάδα,ελπίζω να είναι όλα καλά! Βλέπω ότι τα μωράκια σας κοιμούνται στο λίκνο και σας θαυμάζω! Η δικιά μου δεν το ήθελε με τπτ και κοιμάται μαζί μας στο κρεβάτι. Να δω πως θα κοιμάται μόνη της..

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 8:43 ΜΜ, Laky είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω λίγο. Όσες έχετε ψωνίσει απ' το Sinsay, τα νούμερα είναι κανονικά ή να πάρω μεγαλύτερο; Θέλω να πάρω φουτερακια και κοντομανικα φανελάκια για από μεσα. Για να μας πάνε μέχρι τελος της σεζον. Να πάρω το 74 ή το 80; 

Καλησπέρα !!! Λοιπόν εγώ έχω ψωνίσει φουλ από sinsay και μας έχουν καταβολεψει. Κοιτά εμένα το μωρό είναι  7.300 γρ και 61 εκατοστά και φοράμε το 80 το οποίο πιστεύω άντε να μας πάει ένα μήνα ακόμα αν συνεχίσει να αναπτύσσεται έτσι γρήγορα (2 μηνών) . Όποτε θα σου πρότεινα να πάρεις πιο μεγάλο από αυτό που φοράει . Επίσης έρχονται πολύ γρήγορα και είναι άπειρα οικονομικά για αυτή την ηλικία που μεγαλώνουν γρήγορα  . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σε αλλα νεοτερα η μικρη σημερα επιασε ξανα το στηθος 🥳 μακαρι να συνεχισει ετσι και να μην το σταματησει ξανα ..σημερα της αρχισα φρουτακια εκανε κατι γκριματσες αλλα εφαγε δεν ειχε αρνηση..οσο για τον υπνο κοιματε στο λικνο δεν κοιματε πια με εμας στο μεγαλο κρεβατι..και το μιξερ που ειναι 2 σε ενα και μιξερ και για να τα κανεις  στον ατμο ειναι πολυ καλο..ειναι της Philips Avent ειδικο για τα μωρακια..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια σε αλλα νεοτερα η μικρη σημερα επιασε ξανα το στηθος 🥳 μακαρι να συνεχισει ετσι και να μην το σταματησει ξανα ..σημερα της αρχισα φρουτακια εκανε κατι γκριματσες αλλα εφαγε δεν ειχε αρνηση..οσο για τον υπνο κοιματε στο λικνο δεν κοιματε πια με εμας στο μεγαλο κρεβατι..και το μιξερ που ειναι 2 σε ενα και μιξερ και για να τα κανεις  στον ατμο ειναι πολυ καλο..ειναι της Philips Avent ειδικο για τα μωρακια..

Άντε μπράβο πολύ χαίρομαι. 

@Blue Velvet και εγώ στο κρεββάτι τον είχα. Αλλά μια μέρα είπα να το δοκιμάσω κ ότι γίνει. Κ δεν πέτυχε. Τη δεύτερη μέρα όμως πέτυχε. Κ από τότε τον βάζω κατευθείαν στο λίκνο. Αν ξυπνάει συνέχεια όπως τώρα στο άλμα τον παίρνω κρεββάτι τα ξημερώματα. 
 

Λοιπον κορίτσια είδατε που σας είπα με τη πεθερά που κλαίει ο μπέμπης. Σήμερα ήρθαν οι δικοί μου. Το παιδί ούτε που έκλαψε. Του μίλαγαν γλυκά κ όμορφα κ γέλαγε αυτός. Κ μετά τον πήραν κ αγκαλίτσα. Όταν ήρθε η ώρα να φάει τότε γκρίνιαξε λιγάκι αλλά αυτό μόνο. Ρε εσείς γίνετε να καταλάβαινει; Αν το μάθει η πεθερά θα σκάσει. Αλλά δεν της φταίω εγώ. Έρχεται κ λέει και τις μπηχτές της. Μου είπε ότι το παιδί θέλει κοινωνικοποίηση και ότι αν του έδινα ξένο θα το έπαιρνε κ αυτή και θα το τάιζε ξένο αλλά τώρα είναι όλη μέρα πάνω σε ένα βυζι. Δεν ξέρω αν το παιδί καταλαβαίνει εμένα π είμαι στη τσιτα ή δεν τη γουστάρει απλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

Άντε μπράβο πολύ χαίρομαι. 

@Blue Velvet και εγώ στο κρεββάτι τον είχα. Αλλά μια μέρα είπα να το δοκιμάσω κ ότι γίνει. Κ δεν πέτυχε. Τη δεύτερη μέρα όμως πέτυχε. Κ από τότε τον βάζω κατευθείαν στο λίκνο. Αν ξυπνάει συνέχεια όπως τώρα στο άλμα τον παίρνω κρεββάτι τα ξημερώματα. 
 

Λοιπον κορίτσια είδατε που σας είπα με τη πεθερά που κλαίει ο μπέμπης. Σήμερα ήρθαν οι δικοί μου. Το παιδί ούτε που έκλαψε. Του μίλαγαν γλυκά κ όμορφα κ γέλαγε αυτός. Κ μετά τον πήραν κ αγκαλίτσα. Όταν ήρθε η ώρα να φάει τότε γκρίνιαξε λιγάκι αλλά αυτό μόνο. Ρε εσείς γίνετε να καταλάβαινει; Αν το μάθει η πεθερά θα σκάσει. Αλλά δεν της φταίω εγώ. Έρχεται κ λέει και τις μπηχτές της. Μου είπε ότι το παιδί θέλει κοινωνικοποίηση και ότι αν του έδινα ξένο θα το έπαιρνε κ αυτή και θα το τάιζε ξένο αλλά τώρα είναι όλη μέρα πάνω σε ένα βυζι. Δεν ξέρω αν το παιδί καταλαβαίνει εμένα π είμαι στη τσιτα ή δεν τη γουστάρει απλά. 

Νομιζω πως η πεθερά σου δεν είναι στα καλά της,συγνώμη κιολας. Δλδ να αλλάξεις του τρόπο που ταιζεις το παιδί σου για να παίρνει αυτή το μωρό όποτε θέλει? Αντί να χαρεί που μπορείς και θηλάζεις,κάθεται και σε φορτώνει τύψεις? Μην της δίνεις σημασία,αυτά που λέει είναι τελείως παράλογα. Κοινωνικοποίηση δεν σημαίνει διακοπή του θηλασμού. Και ναι,μπορεί το παιδί να μην νιώθει όμορφα μαζί της, συμβαίνει,δεν θα κάτσεις να σκάσεις κιόλας. Η μάνα μου λέει κάτι τέτοιες κουλαμαρες,ότι και καλά κακομαθαινω τη μπέμπα επειδή την παίρνω αγκαλίτσα και της φέρομαι πολύ γλυκα. Άμα είναι έτσι,να το αφήνω να σκάει από το κλάμα και να του ρίχνω και κάνα μπινελικι για να γίνει πιο ανεξάρτητο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Άντε μπράβο πολύ χαίρομαι. 

@Blue Velvet και εγώ στο κρεββάτι τον είχα. Αλλά μια μέρα είπα να το δοκιμάσω κ ότι γίνει. Κ δεν πέτυχε. Τη δεύτερη μέρα όμως πέτυχε. Κ από τότε τον βάζω κατευθείαν στο λίκνο. Αν ξυπνάει συνέχεια όπως τώρα στο άλμα τον παίρνω κρεββάτι τα ξημερώματα. 
 

Λοιπον κορίτσια είδατε που σας είπα με τη πεθερά που κλαίει ο μπέμπης. Σήμερα ήρθαν οι δικοί μου. Το παιδί ούτε που έκλαψε. Του μίλαγαν γλυκά κ όμορφα κ γέλαγε αυτός. Κ μετά τον πήραν κ αγκαλίτσα. Όταν ήρθε η ώρα να φάει τότε γκρίνιαξε λιγάκι αλλά αυτό μόνο. Ρε εσείς γίνετε να καταλάβαινει; Αν το μάθει η πεθερά θα σκάσει. Αλλά δεν της φταίω εγώ. Έρχεται κ λέει και τις μπηχτές της. Μου είπε ότι το παιδί θέλει κοινωνικοποίηση και ότι αν του έδινα ξένο θα το έπαιρνε κ αυτή και θα το τάιζε ξένο αλλά τώρα είναι όλη μέρα πάνω σε ένα βυζι. Δεν ξέρω αν το παιδί καταλαβαίνει εμένα π είμαι στη τσιτα ή δεν τη γουστάρει απλά. 

Δεν πάμε καλά..θα μας τρελάνουν. Έσυ κορίτσι μου να κάνεις ο,τι νιώθεις.δεν υπάρχει καλύτερο δώρο απ' αυτό που κάνεις στο παιδάκι σου..τραγικό να το βλέπει κάποιος εγωιστικά. Oπως λέει και η @Blue Velvetνα χαίρεται θα έπρεπε.

Κι εμενα η μάνα μου λέει να μη τον κακομαθαινω ,να τον αφήνω να κοιμάται και μονος του χωρίς αγκαλιά και κούνημα αλλα δεν την ακούω .το μωρό μου ζητάει την αγκαλιά και το χαδι μου για να νιώσει ασφάλεια και γω θα του το στερω?!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angel92 είπε:

Δεν πάμε καλά..θα μας τρελάνουν. Έσυ κορίτσι μου να κάνεις ο,τι νιώθεις.δεν υπάρχει καλύτερο δώρο απ' αυτό που κάνεις στο παιδάκι σου..τραγικό να το βλέπει κάποιος εγωιστικά. Oπως λέει και η @Blue Velvetνα χαίρεται θα έπρεπε.

Κι εμενα η μάνα μου λέει να μη τον κακομαθαινω ,να τον αφήνω να κοιμάται και μονος του χωρίς αγκαλιά και κούνημα αλλα δεν την ακούω .το μωρό μου ζητάει την αγκαλιά και το χαδι μου για να νιώσει ασφάλεια και γω θα του το στερω?!

 

Ο,τι του φανεί του Λωλοστεφανη! Ο καθένας λέει τα δικά του και μας πρήζουν κ από πάνω. Πότε η αγκαλιά και το χάδι έκαναν κακό?Καλά κάνεις και δεν ακούς,εσύ ξέρεις καλύτερα το μωράκι σου και σίγουρα η αγκαλίτσα σου μόνο καλό του κάνει ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...