Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια ζω μεγάλες στιγμές. Κοιμήθηκε χωρίς στήθος και ήπιε και γάλα με το μπιμπερο. Τόσο ξενύχτι και τόση ταλαιπωρία τζάμπα. Δύο μέρες υπόθεση ήταν. Τελικά δε πρέπει να ακούμε πάντα τον παιδίατρο. Εμένα η δική μου κόντεψε να Μ εξοντώσει που όλα τα έβρισκε φυσιολογικα και τελικά βρέθηκα Μ ένα παιδί που έκοψε που το μπιμπερο και έκανε το στήθος πιπίλα. Από 5 έως 7 μηνών θηλάζω όλη νύχτα κάθε μισή ώρα. Μια στην καλύτερη περίπτωση! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα. Όσες πήρατε ελαφρύ καρότσι για το αμάξι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο; Ψάχνω να γίνεται στο δίπλωμα όσο πιο μικρό μπορεί αλλά δε θέλω να δώσω πάλι πολλά λεφτά. Εκτός κι αν πουλήσω αυτό που έχω ήδη που ήταν 3 σε 1. Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Laky said:

Κορίτσια καλημέρα. Όσες πήρατε ελαφρύ καρότσι για το αμάξι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο; Ψάχνω να γίνεται στο δίπλωμα όσο πιο μικρό μπορεί αλλά δε θέλω να δώσω πάλι πολλά λεφτά. Εκτός κι αν πουλήσω αυτό που έχω ήδη που ήταν 3 σε 1. Εσείς τι λέτε;

Δεν το έχω πάρει αλλα έχω δει οτι γίνεται πολύ μικρό το Cybex Libelle 2

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Όσες πήρατε ελαφρύ καρότσι για το αμάξι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο; Ψάχνω να γίνεται στο δίπλωμα όσο πιο μικρό μπορεί αλλά δε θέλω να δώσω πάλι πολλά λεφτά. Εκτός κι αν πουλήσω αυτό που έχω ήδη που ήταν 3 σε 1. Εσείς τι λέτε;

Καλησπέρα, εμείς πήραμε το cybex beezy και είναι φοβερά βολικό. Κλείνει κ ανοίγει με το ένα χέρι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Όσες πήρατε ελαφρύ καρότσι για το αμάξι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο; Ψάχνω να γίνεται στο δίπλωμα όσο πιο μικρό μπορεί αλλά δε θέλω να δώσω πάλι πολλά λεφτά. Εκτός κι αν πουλήσω αυτό που έχω ήδη που ήταν 3 σε 1. Εσείς τι λέτε;

Εγώ πήρα της inglesina το quid. Χωράει στο πορτ μπαγκαζ μου που ειναι πολύ μικρό. Κλείνει κ ανοίγει πολύ εύκολα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Αλλά αυτά τα καροτσια μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως κύρια ή μόνο για δεύτερα; Εννοώ μπορώ να το πουλήσω το άλλο που έχω ή δε θα το συνιστούσατε;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Αλλά αυτά τα καροτσια μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως κύρια ή μόνο για δεύτερα; Εννοώ μπορώ να το πουλήσω το άλλο που έχω ή δε θα το συνιστούσατε;

Νομίζω πως από δω κ πέρα δεν θα χρειάζεσαι τη τριλογία. Εγώ έχω το μικρό στο αμάξι για όταν βγαίνω νε αμάξι. Κ το μεγάλο της τριλογίας σπίτι για όταν βγαίνω από το σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Νομίζω πως από δω κ πέρα δεν θα χρειάζεσαι τη τριλογία. Εγώ έχω το μικρό στο αμάξι για όταν βγαίνω νε αμάξι. Κ το μεγάλο της τριλογίας σπίτι για όταν βγαίνω από το σπίτι. 

Ναι δε τη χρειάζομαι σίγουρα. Θα αγοράσω καρεκλακι αυτοκινήτου εξάλλου τώρα. Απλά αναρωτιέμαι αν το καρότσι θα είναι το ίδιο άνετο καθώς θα μεγαλώνει ο μικρός.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ναι δε τη χρειάζομαι σίγουρα. Θα αγοράσω καρεκλακι αυτοκινήτου εξάλλου τώρα. Απλά αναρωτιέμαι αν το καρότσι θα είναι το ίδιο άνετο καθώς θα μεγαλώνει ο μικρός.

Το 3 σε 1 έχει μεγάλο "καλάθι" από κάτω και βολεύει για ψώνια,ενώ τα μικρά καρότσια δεν έχουν μεγάλο αποθηκευτικό χώρο. Εγώ τα χρησιμοποιώ και τα δύο, αναλόγως την περίσταση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμάς κορίτσια! Η μπέμπα έπαθε ηλιαση ρε γμτ..Βγήκαμε χθες βόλτα το μεσημέρι και ήταν μέσα στο καρότσι,με αντιηλιακο,καπέλο και κατεβασμενον σκιαστρο. Όταν γυρίσαμε το παιδί ήταν μούσκεμα και είχε κοκκινίσει το κεφαλάκι της...την έβαλα στο μπάνιο κατευθείαν,συνήλθε,αλλά το βράδυ ανέβασε 38 πυρετό. Μετά από συνομιλία με τον παιδίατρο,της δώσαμε ντεπον,την είχαμε μόνο με το εσωρουχακι,της δίναμε πολύ νερό και κοιμηθήκαμε με ανεμιστήρα. Ξύπνησε με 36,6.πριν λίγο ,ελπίζω να μην ξανανεβασει πυρετό...Έκανα μεγάλη βλακεία και εχω τύψεις,δεν πίστευα ότι θα βγάλει τόση ζέστη το μεσημέρι..Είναι τόσο ευαίσθητα τα βρεφακια που δεν αντέχουν καθόλου τη ζέστη,θέλει πολλή προσοχή..Δεν πρόκειται να ξαναβγούμε μεταξύ 11-5 μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι,έτσι κ αλλιώς και εγώ έχω πρόβλημα με τη ζέστη,οπότε δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρούμαστε

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Χαθήκαμε.. να σας πω είναι κάποια που περνάει ή πέρασε το μωρό της το άλμα 29-30εβδομαδων; Τα έχω δει όλα εδώ και 2-3 μέρες 😓

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς ήρθαμε εχθές Μαρμαρά σ ένα ξενοδοχείο. Δεν είχε πολύ ήλιο και μόνο πλατσουρισε στη πισίνα τα πόδια του. Δεν τον έβαλα ολόκληρο γιατί το νερό ήταν παγωμένο. Απ' τη πισίνα φύγαμε στις 5 το απόγευμα. Όλες τις δύσκολες ώρες ήμασταν εδώ. Εννοείται τον είχα στη σκιά αλλά το να πω ο δικός μου μια χαρά είναι. 

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια! Η μπέμπα έπαθε ηλιαση ρε γμτ..Βγήκαμε χθες βόλτα το μεσημέρι και ήταν μέσα στο καρότσι,με αντιηλιακο,καπέλο και κατεβασμενον σκιαστρο. Όταν γυρίσαμε το παιδί ήταν μούσκεμα και είχε κοκκινίσει το κεφαλάκι της...την έβαλα στο μπάνιο κατευθείαν,συνήλθε,αλλά το βράδυ ανέβασε 38 πυρετό. Μετά από συνομιλία με τον παιδίατρο,της δώσαμε ντεπον,την είχαμε μόνο με το εσωρουχακι,της δίναμε πολύ νερό και κοιμηθήκαμε με ανεμιστήρα. Ξύπνησε με 36,6.πριν λίγο ,ελπίζω να μην ξανανεβασει πυρετό...Έκανα μεγάλη βλακεία και εχω τύψεις,δεν πίστευα ότι θα βγάλει τόση ζέστη το μεσημέρι..Είναι τόσο ευαίσθητα τα βρεφακια που δεν αντέχουν καθόλου τη ζέστη,θέλει πολλή προσοχή..Δεν πρόκειται να ξαναβγούμε μεταξύ 11-5 μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι,έτσι κ αλλιώς και εγώ έχω πρόβλημα με τη ζέστη,οπότε δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρούμαστε

 

Περαστικά κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Χαθήκαμε.. να σας πω είναι κάποια που περνάει ή πέρασε το μωρό της το άλμα 29-30εβδομαδων; Τα έχω δει όλα εδώ και 2-3 μέρες 😓

Καλημέρα κορίτσι μου!εμείς το περνάμε τώρα είναι λιγάκι δύσκολα όταν θέλει αγκαλιά μόλις κάνω να τον ακουμπήσω καπου κλαίει με λιγμους.. επίσης το ίδιο όταν νυστάζει και έχει αλλάξει και το πρόγραμμα ύπνου λιγάκι ξυπνάει την νύχτα στο άσχετο χωρίς να θέλει γάλα απλά θέλει να τον πάρω στο κρεβάτι μας και ενώ το πρωί ξυπνούσε γύρω στις 8μιση για γάλα τώρα ξυπνάμε στις 6..και γενικώς έχουμε αρκετή γκρίνια αυτές τις μέρες..

 

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια! Η μπέμπα έπαθε ηλιαση ρε γμτ..Βγήκαμε χθες βόλτα το μεσημέρι και ήταν μέσα στο καρότσι,με αντιηλιακο,καπέλο και κατεβασμενον σκιαστρο. Όταν γυρίσαμε το παιδί ήταν μούσκεμα και είχε κοκκινίσει το κεφαλάκι της...την έβαλα στο μπάνιο κατευθείαν,συνήλθε,αλλά το βράδυ ανέβασε 38 πυρετό. Μετά από συνομιλία με τον παιδίατρο,της δώσαμε ντεπον,την είχαμε μόνο με το εσωρουχακι,της δίναμε πολύ νερό και κοιμηθήκαμε με ανεμιστήρα. Ξύπνησε με 36,6.πριν λίγο ,ελπίζω να μην ξανανεβασει πυρετό...Έκανα μεγάλη βλακεία και εχω τύψεις,δεν πίστευα ότι θα βγάλει τόση ζέστη το μεσημέρι..Είναι τόσο ευαίσθητα τα βρεφακια που δεν αντέχουν καθόλου τη ζέστη,θέλει πολλή προσοχή..Δεν πρόκειται να ξαναβγούμε μεταξύ 11-5 μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι,έτσι κ αλλιώς και εγώ έχω πρόβλημα με τη ζέστη,οπότε δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρούμαστε

 

Περαστικά κορίτσι μου!και εμείς έχει τύχει να τον έχουμε μαζί μας στην αγορά με το αμάξι και κοκκίνισαν τα μαγουλακια του και ίδρωσε πολύ αλλα μετά ήταν καλά..

Έχουμε μπει στην 31η εβδομάδα και ακόμη δεν έχει ηρεμήσει ..κάποιες φορές όμως εχω προσέξει τα άλματα μας βγαινουη από την αρχική Πητ που είχα που ήταν έξι μέρες μετά από αυτην όπου έδωσαν στην αυχενική. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια! Η μπέμπα έπαθε ηλιαση ρε γμτ..Βγήκαμε χθες βόλτα το μεσημέρι και ήταν μέσα στο καρότσι,με αντιηλιακο,καπέλο και κατεβασμενον σκιαστρο. Όταν γυρίσαμε το παιδί ήταν μούσκεμα και είχε κοκκινίσει το κεφαλάκι της...την έβαλα στο μπάνιο κατευθείαν,συνήλθε,αλλά το βράδυ ανέβασε 38 πυρετό. Μετά από συνομιλία με τον παιδίατρο,της δώσαμε ντεπον,την είχαμε μόνο με το εσωρουχακι,της δίναμε πολύ νερό και κοιμηθήκαμε με ανεμιστήρα. Ξύπνησε με 36,6.πριν λίγο ,ελπίζω να μην ξανανεβασει πυρετό...Έκανα μεγάλη βλακεία και εχω τύψεις,δεν πίστευα ότι θα βγάλει τόση ζέστη το μεσημέρι..Είναι τόσο ευαίσθητα τα βρεφακια που δεν αντέχουν καθόλου τη ζέστη,θέλει πολλή προσοχή..Δεν πρόκειται να ξαναβγούμε μεταξύ 11-5 μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι,έτσι κ αλλιώς και εγώ έχω πρόβλημα με τη ζέστη,οπότε δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρούμαστε

 

 Μην έχεις καθόλου τύψεις κορίτσι μου.. βόλτα με το μωρό σου βγήκατε.. ήρθε απότομα η ζέστη, ούτε εμείς δεν το περιμέναμε!! 

 Το σκέφτομαι κι εγώ επειδή η μικρή μου ξυπνάει αργά, θα χάσουμε από δω και πέρα την πρωινή μας βόλτα με το καρότσι και να δω πως θα την απασχολήσω τόσες ώρες στο σπίτι μέχρι το απόγευμα.. πήραμε μια πισινουλα πλαστική, μερικά καινούργια παιχνίδια.. σιγά σιγά θα διαμορφωθεί νέο πρόγραμμα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...