Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Pozi είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε την εμπειρία σας μετά από  καισαρική ποτέ μπορώ να μείνω ξανά έγκυος; 

ο μονος καταλληλος να σου απαντησει ειναι ο γιατρος σου,γτ εκεινος ξερει κ πως ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη,κ πως πηγε η καισαρικη αλλα κ η αναρρωση σου

συνηθως σε βλεπει αφου σαραντισεις ,κ λενε να περιμενεις τουλ ενα εξαμηνο

καθε περιπτωση ομως ειναι διαφορετικη,κ σε φιλη μου που εκανε επειγουσα κ ηταν πιο μεγαλη η τομη της ειπε να περιμενει λιγο περισσοτερο.2χρ γεματα αν θυμαμαι καλα.προσωπικα εμεινα εγκυος στους 18μ

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vikib said:

ο μονος καταλληλος να σου απαντησει ειναι ο γιατρος σου,γτ εκεινος ξερει κ πως ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη,κ πως πηγε η καισαρικη αλλα κ η αναρρωση σου

συνηθως σε βλεπει αφου σαραντισεις ,κ λενε να περιμενεις τουλ ενα εξαμηνο

καθε περιπτωση ομως ειναι διαφορετικη,κ σε φιλη μου που εκανε επειγουσα κ ηταν πιο μεγαλη η τομη της ειπε να περιμενει λιγο περισσοτερο.2χρ γεματα αν θυμαμαι καλα.προσωπικα εμεινα εγκυος στους 18μ

Exw sarantisei k o giatros m eipe oti se 3 me 4 mines eimai ok gia nea prospatheia. 
to thema m einai oti fovamai ligo giati eixa asximi empeiria me tin prosfati egkumosini pou eixa. Exasa stis 33 evdomades to mwraki m logo kentrikis apokolisis plakounta. 
 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pozi είπε:

Exw sarantisei k o giatros m eipe oti se 3 me 4 mines eimai ok gia nea prospatheia. 
to thema m einai oti fovamai ligo giati eixa asximi empeiria me tin prosfati egkumosini pou eixa. Exasa stis 33 evdomades to mwraki m logo kentrikis apokolisis plakounta. 
 

Πω πω τρομακτική εμπειρία . Πως κ δεν το προλάβατε δεν είχες κάποιο συμπτωμα να γεννήσεις πιο νωρίς? Η αιτία βρέθηκε? Καλό είναι να ρωτήσεις κ άλλο γιατρο που ειδικεύεται σε γυναίκες με ιστορικό 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, linaa said:

Πω πω τρομακτική εμπειρία . Πως κ δεν το προλάβατε δεν είχες κάποιο συμπτωμα να γεννήσεις πιο νωρίς? Η αιτία βρέθηκε? Καλό είναι να ρωτήσεις κ άλλο γιατρο που ειδικεύεται σε γυναίκες με ιστορικό 

Polu tromaktiki apla den perigrafete. Den eixa kanena sumptwma para mono kati panous sto entero.. Exw kanei apires eksetasis. I egkumosini meta apo 3i prospatheia ekswsomatikis. 
 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Pozi είπε:

Polu tromaktiki apla den perigrafete. Den eixa kanena sumptwma para mono kati panous sto entero.. Exw kanei apires eksetasis. I egkumosini meta apo 3i prospatheia ekswsomatikis. 
 

Λυπάμαι κοριτσι μου πραγματικά.  Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.  Μην φοβάσαι παντως συνήθως αυτά δεν ξαναεπαναλαμβανονται γιατί κ οι γιατροί σε παρακολουθούν πιο στενά ύστερα από κάτι τέτοιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας.Εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου,Η περίπτωση σου είναι διαφορετική όπως και η κάθε μια,συμβουλεψου μόνο τον γιατρό σου,όχι τι θα πει η κάθε μια μας,στα λέω με αγάπη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, linaa said:

Λυπάμαι κοριτσι μου πραγματικά.  Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.  Μην φοβάσαι παντως συνήθως αυτά δεν ξαναεπαναλαμβανονται γιατί κ οι γιατροί σε παρακολουθούν πιο στενά ύστερα από κάτι τέτοιο 

Tha ta kataferw eimai sigouri. Akrivws etsi m ta eipe k o giatros. Itan ena tuxaio gegonos. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pozi είπε:

Exw sarantisei k o giatros m eipe oti se 3 me 4 mines eimai ok gia nea prospatheia. 
to thema m einai oti fovamai ligo giati eixa asximi empeiria me tin prosfati egkumosini pou eixa. Exasa stis 33 evdomades to mwraki m logo kentrikis apokolisis plakounta. 
 

λυπαμαι παρα πολυ

ειναι απολυτα κατανοητος ο φοβος σου

ειναι καλο που σωματικα εισαι οκ κ σου ειπε ο γιατρος οτι μπορειτε να ξαναπροσπαθησετε σε λιγο καιρο,αλλα σημασια εχει να εισαι κ ψυχολογικα ετοιμη

παρε τον χρονο σου,κ οταν εισαι ετοιμη να προσπαθησεις ξανα

εφοσον οι εξετασεις ειναι καλες,κ ειπαν για τυχαιο περιστατικο,θα βρεις το κουραγιο.κ θα ερθει το μωρακι σου.στην επομενη εγκυμοσυνη σιγουρα θα φοβασαι,αλλα να εισαι αισιοδοξη.καλο ειναι να εχει μεγαλη εμπειρια ο γιατρος,κ φυσικα να παρακολουθεισαι συχνα σε νεα εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Polu tromaktiki apla den perigrafete. Den eixa kanena sumptwma para mono kati panous sto entero.. Exw kanei apires eksetasis. I egkumosini meta apo 3i prospatheia ekswsomatikis. 
 

Πολυ λυπαμαι κοπέλα μου πραγματικά ..πολυ ατυχη.αλλά ευτυχως εισαι εσυ καλα!!.εχετε εμβρυακια καταψυξη ; Ολα να πανε καλα! Ο γυναικολογος σου σε βοηθησε ή καποοος αλλος; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Nephele78 said:

Πολυ λυπαμαι κοπέλα μου πραγματικά ..πολυ ατυχη.αλλά ευτυχως εισαι εσυ καλα!!.εχετε εμβρυακια καταψυξη ; Ολα να πανε καλα! Ο γυναικολογος σου σε βοηθησε ή καποοος αλλος; 

Κινδύνεψε η ζωή μου και η μήτρα μου αλλά δόξα το θεό είμαι καλά και έχω την ευκαιρία να ξαναπροσπαθήσω. Έχω 2 εμβρυακια στην κατάψυξη. Μεγάλη ιστορία με τον γυναικολόγο μου. Με ανάλαβε άλλος γυναικολόγος. Έχασα το αγγελούδι μου αλλά είμαι ευγνώμων που ζω. Ευτυχώς  βρέθηκε εκείνος ο γυναικολόγος και με ανάλαβε γιατί ήταν κρίσιμη η κατάσταση μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ε βεβαια για αυτο ρωτησα κ εγω ,τρομερα δυσκολα πραγματα !!! δοξα τω θεω ..τράβηξες  πολλα!!! Μεσα απο τη καρδια μου να βαλετε τα εμβρυακια και να ερθει το μωρο μωρακια και ολα θα πανε καλά τωρα!  σίγουρα!! @Pozi

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ολα θα πάνε καλά γλυκιά @Pozi, και σύντομα θα γεμίσει η αγκαλιά σου με το θησαυρό σου! Σχετικα με την ερώτηση σου, χειρουργηθηκα ανοικτά (καισαρική) για ινομυωματα στα  τελη Ιανουάριου του 20,  έκανα εξωσωματική τον Ιούλιο της ίδιας χρονιάς και ξαναέκανα καισαρική τον Μάρτιο του 21. Ολα να πάνε κατ ευχήν!

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haroulita K said:

Ολα θα πάνε καλά γλυκιά @Pozi, και σύντομα θα γεμίσει η αγκαλιά σου με το θησαυρό σου! Σχετικα με την ερώτηση σου, χειρουργηθηκα ανοικτά (καισαρική) για ινομυωματα στα  τελη Ιανουάριου του 20,  έκανα εξωσωματική τον Ιούλιο της ίδιας χρονιάς και ξαναέκανα καισαρική τον Μάρτιο του 21. Ολα να πάνε κατ ευχήν!

Euxaristw polu koritsi m na eisai kala❤️ 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Exw sarantisei k o giatros m eipe oti se 3 me 4 mines eimai ok gia nea prospatheia. 
to thema m einai oti fovamai ligo giati eixa asximi empeiria me tin prosfati egkumosini pou eixa. Exasa stis 33 evdomades to mwraki m logo kentrikis apokolisis plakounta. 
 

Συλλήητηρια γι την απώλεια σου.. τα εχω περαςει και Σε καταλαβαινω πως νιώθεις..Όταν έχασα το μωρο μου στις 33 εβδομαδες εκανα καισαρική. Μου είπανε μετα απο 6 μήνες τουλάχιστον διότι πρεπει να κλείσει η τομή για να Μπορέσει η μητρα να στηρίξει νεα  κυηση.φαντασου οτι η μητρα ειναι σαν ενα μπαλόνι που φουσκώνει τη ωρα της καισαρικης κάνουνε οριζόντια τομή στο μερος που ειναι ποιο χοντρό.. στην επόμενη κυηση που ια ειναι τελειομηνη Το μπαλόνι θα φουσκώσει πέραν απο την 33 εβδομαδα .. και η τομή σου Αυτη που εγινε τωρα θα ανεβεί ποιο ψηλά Δηλαδή θα ειναι σε σημείο ποιο λεπτο ποιο τεντωμένο..

Εγω ξεκίνησα τις προσπάθειες 5 μήνες μετα απο την καισαρική.. δε περίμενα να εμένα αμέσως εγκυος αλλα να εγινε..στους 5 μήνες ..με παρακολουθούσαν πολυ συχνα. Στους 3 με 4 το θεωρώ πολυ σύντομο αλλα ο γιατρος ξέρει καλυτερα.. πρεπει και ο οργανισμος σου να αναπληρώσει ολες τις θρεπτικες ουσιεσ Που έχασε για να στηρίξει την προηγουμενη κυηση..Γέννησα στος 38εβδ. Και 2 ημερες και ολα πηγαν καλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...