Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Άργησαν να μιλήσουν τα παιδιά σας;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες ! έχω έναν γιο 2 1/5 χρόνων και ενώ λέει κάποια πράγματακια δεν έχει λυθεί αυτό που λέμε η γλώσσα του! Ο παιδίατρος μου λέει να μην ανησυχώ γιατί είναι πανέξυπνος κι ότι κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει τον δικό του χρόνο. Εγώ βέβαια ανυπομονώ δεν το κρύβω. Υπάρχουν μανουλες που άργησαν να μιλήσουν τα παιδιά τους; Πείτε μου την δική σας εμπειρία. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Nikoleta 81 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! έχω έναν γιο 2 1/5 χρόνων και ενώ λέει κάποια πράγματακια δεν έχει λυθεί αυτό που λέμε η γλώσσα του! Ο παιδίατρος μου λέει να μην ανησυχώ γιατί είναι πανέξυπνος κι ότι κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει τον δικό του χρόνο. Εγώ βέβαια ανυπομονώ δεν το κρύβω. Υπάρχουν μανουλες που άργησαν να μιλήσουν τα παιδιά τους; Πείτε μου την δική σας εμπειρία. Ευχαριστώ.

Μην αγχώνεσαι καλή μου! Πολύ σωστά στα είπε η παιδίατρος. Εμείς οι μανούλες βιαζόμαστε να τα κάνουν όλα γρήγορα. Πολλές φορές αγχωνόμαστε χωρίς λόγο κ το μεταφέρουμε στα μωρά μας. Το παιδάκι σου δεν θα είναι έτοιμο. 

Πόσες λεξούλες λέει δηλαδή;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μην αγχώνεσαι καλή μου! Πολύ σωστά στα είπε η παιδίατρος. Εμείς οι μανούλες βιαζόμαστε να τα κάνουν όλα γρήγορα. Πολλές φορές αγχωνόμαστε χωρίς λόγο κ το μεταφέρουμε στα μωρά μας. Το παιδάκι σου δεν θα είναι έτοιμο. 

Πόσες λεξούλες λέει δηλαδή;

Βρε λέει μικρές φρασουλες όπως ναι μαμά, γεια μάμα, όχι μπαμπά κλπ και κάποια τα λέει μισά δηλαδή μαμά πα και θέλει να πει μαμά πάμε . Απλά μας αγχωνουν τα κοριτσάκια γύρω μας που είναι όλες γλωσσουδες και τα αγόρια είναι πιο αργα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς αφού λέει ΝΑΙ στη μαμα και ΟΧΙ στον μπαμπά είναι σε καλό δρόμο όπως και να χει!! Γενικα ,όπως σου είπαν και παραπανω,μην αγχώνεσαι,τα αγοράκια ωριμάζουν γενικα πιο αργά αλλά κι αυτό απόλυτο δεν είναι!! Το κάθε παιδί είναι μοναδικό!! Εσύ να συνεχίζεις να του μιλάς όλη την ώρα,να λέτε τραγουδάκια,να έρχεται σε επαφή με άλλα παιδιά, παιχνιδια με περιγραφές και λέξεις κι όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nikoleta 81 είπε:

Βρε λέει μικρές φρασουλες όπως ναι μαμά, γεια μάμα, όχι μπαμπά κλπ και κάποια τα λέει μισά δηλαδή μαμά πα και θέλει να πει μαμά πάμε . Απλά μας αγχωνουν τα κοριτσάκια γύρω μας που είναι όλες γλωσσουδες και τα αγόρια είναι πιο αργα

Ναι μην ανησυχείς λοιπόν εφόσον το παιδί ανταποκρίνεται. Και μην τον συγκρίνεις με αλλά παιδιά. Να σου ζήσει !!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Nikoleta 81 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! έχω έναν γιο 2 1/5 χρόνων και ενώ λέει κάποια πράγματακια δεν έχει λυθεί αυτό που λέμε η γλώσσα του! Ο παιδίατρος μου λέει να μην ανησυχώ γιατί είναι πανέξυπνος κι ότι κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει τον δικό του χρόνο. Εγώ βέβαια ανυπομονώ δεν το κρύβω. Υπάρχουν μανουλες που άργησαν να μιλήσουν τα παιδιά τους; Πείτε μου την δική σας εμπειρία. Ευχαριστώ.

Εμένα ο ανιψιός μου είναι 4 και ακόμα δεν μιλάει καθαρά...Μν αγχώνεσαι...τα αγοράκια γενικά αργούν πιο πολύ να μιλήσουν.και ο πρώτος μου ανιψιός άργησε και αυτός κάπου στα 3 αν θυμάμαι καλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και μένα ο γιος μου άργησε πολύ να μιλήσει καθαρά..γύρω στα 2,5 μπορεί και 3. Και γω είχα ανησυχήσει αλλά εννοείται ότι όλα καλά..μετά δεν έβαζε γλώσσα μέσα!!!τα πε όλα μαζεμένα!!τα αγοράκια αργούν πιο πολύ! Να του πάρεις βιβλία να του διαβάζεις και με ήχους ,να του δείχνεις τα ζωάκια να τα λέει κι αυτός και να του μιλάς συνέχεια..μια χαρά είναι ο γιος σου μην αγχώνεσαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...