Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Εγκυμοσύνη μετά τα 40


Recommended Posts


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θέλω να ρωτήσω υπάρχουν κοπέλες που κατάφεραν εγκυμοσύνη στα 41 με φυσική σύλληψη?

Καλησπέρα κορίτσι μ. Εγώ μπόλικες...Τώρα ειμαι 43 .οι τελευταίες βέβαια 3 βιοχημικές. Δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας αλλά κ ορμονών. Πολλές κοπέλες το έχουν καταφέρει. Έχεις κάνει έλεγχο να δεις τι περιθώρια εχεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ. Εγώ μπόλικες...Τώρα ειμαι 43 .οι τελευταίες βέβαια 3 βιοχημικές. Δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας αλλά κ ορμονών. Πολλές κοπέλες το έχουν καταφέρει. Έχεις κάνει έλεγχο να δεις τι περιθώρια εχεις; 

Καλησπέρα και σ ευχαριστώ για την απαντηση! Όχι δεν έχω κάνει έλεγχο ακόμα..Τον περασμένο Σεπτέμβριο έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς απέβαλλα.. Τώρα έχω καθυστέρηση αλλά τα τεστ αρνητικά..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα και σ ευχαριστώ για την απαντηση! Όχι δεν έχω κάνει έλεγχο ακόμα..Τον περασμένο Σεπτέμβριο έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς απέβαλλα.. Τώρα έχω καθυστέρηση αλλά τα τεστ αρνητικά..

Μάλλον χρειάζεται ένας έλεγχος κ σωστή καθοδήγηση κ εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι αγκαλίτσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Lilly28 είπε:

Μάλλον χρειάζεται ένας έλεγχος κ σωστή καθοδήγηση κ εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι αγκαλίτσα 

Σ ευχαριστώ πολύ ♥️♥️ την Δευτέρα θα μιλήσω με τον γυναικολόγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ παρούσα, έγκυος αυτή τη στιγμή στον 5ο με φυσική σύλληψη 41 ετών. Το πρώτο μου μωρό το έκανα 38 και πέρσι είχα μια παλινδρομη. Γενικά δεν ήταν εύκολο να συλλάβω, σε όλες τις περιπτώσεις μου πήρε περίπου 1 χρόνο προσπαθειών, αλλά έγινε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Κι εγώ παρούσα, έγκυος αυτή τη στιγμή στον 5ο με φυσική σύλληψη 41 ετών. Το πρώτο μου μωρό το έκανα 38 και πέρσι είχα μια παλινδρομη. Γενικά δεν ήταν εύκολο να συλλάβω, σε όλες τις περιπτώσεις μου πήρε περίπου 1 χρόνο προσπαθειών, αλλά έγινε! 

Καλημέρα κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου ♥️!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Στον γιο μου έμεινα έγκυος στα 39 μετά από μια εξωμήτριο και τέσσερεις αποβολές, και τώρα έγκυος στον δεύτερο 7 μηνών, στα 42. Εννοείται ότι συμβαίνει!! Και με καθοδήγηση από τον γιατρό, ακόμα πιο εύκολα θεωρώ και εγω:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Klaral είπε:

Καλημέρα!!!!! Στον γιο μου έμεινα έγκυος στα 39 μετά από μια εξωμήτριο και τέσσερεις αποβολές, και τώρα έγκυος στον δεύτερο 7 μηνών, στα 42. Εννοείται ότι συμβαίνει!! Και με καθοδήγηση από τον γιατρό, ακόμα πιο εύκολα θεωρώ και εγω:)

Καλημέρα!!Χαίρομαι πάρα πολύ γιατί είχα απογοητευτεί πολύ..Με το καλό το μωράκι σου ♥️

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα!!Χαίρομαι πάρα πολύ γιατί είχα απογοητευτεί πολύ..Με το καλό το μωράκι σου ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ με το καλό εύχομαι να μείνεις γρήγορα έγκυος και να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια...κι εγώ 41 χθες μπήκα στην 18η εβδομάδα με φυσιολογική σύλληψη.

μέχρι στιγμής ευτυχώς όλα πάνε καλα!!!Και ελπίζω να συνεχίσω έτσι!!! Εύχομαι σε όλες σας να καταφέρετε να πραγματοποιήσετε το όνειρό σας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα !

Στα 40 πατημένα και δίχως καμία προσπάθεια για εγκυμοσύνη είχα 2 βδομάδες καθυστέρηση . Έκανα τεστ εγκυμοσύνης και είναι θετικό. Ο γιατρός βλέπει τον λεκιθικό σάκο . Είμαι στην 7η εβδομάδα.

Λίγο σοκαρισμένη ομολογώ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να πω ότι ήμουν προετοιμασμένη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα ζαλάδες , ναυτίες κλπ. Τώρα έχω από όλα.

Με τρομάζει και λίγο το ενδεχόμενο της αμνιοπαρακέντησης που μπορεί να χρειαστεί. Καμία κοπέλα που είχε παρόμοια εμπειρία;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , desp53 είπε:

Καλημέρα !

Στα 40 πατημένα και δίχως καμία προσπάθεια για εγκυμοσύνη είχα 2 βδομάδες καθυστέρηση . Έκανα τεστ εγκυμοσύνης και είναι θετικό. Ο γιατρός βλέπει τον λεκιθικό σάκο . Είμαι στην 7η εβδομάδα.

Λίγο σοκαρισμένη ομολογώ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να πω ότι ήμουν προετοιμασμένη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα ζαλάδες , ναυτίες κλπ. Τώρα έχω από όλα.

Με τρομάζει και λίγο το ενδεχόμενο της αμνιοπαρακέντησης που μπορεί να χρειαστεί. Καμία κοπέλα που είχε παρόμοια εμπειρία;;

Καλημέρα σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!! Εγώ είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση και φυσικά είχα τρελό άγχος και φόβο.Δεν μπορώ να πω οτι είναι ευχάριστη εμπειρία αλλά αν ο γιατρός πει οτι πρέπει να γίνει δυστυχώς δεν μπορούμε να την αποφύγουμε.. Όσο για τις ζαλάδες κ,τ,λ κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και αυτό που ξέρω είναι όταν τα έχεις στην αρχή μετά το πρώτο τρίμηνο σταματάνε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, desp53 είπε:

Καλημέρα !

Στα 40 πατημένα και δίχως καμία προσπάθεια για εγκυμοσύνη είχα 2 βδομάδες καθυστέρηση . Έκανα τεστ εγκυμοσύνης και είναι θετικό. Ο γιατρός βλέπει τον λεκιθικό σάκο . Είμαι στην 7η εβδομάδα.

Λίγο σοκαρισμένη ομολογώ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να πω ότι ήμουν προετοιμασμένη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα ζαλάδες , ναυτίες κλπ. Τώρα έχω από όλα.

Με τρομάζει και λίγο το ενδεχόμενο της αμνιοπαρακέντησης που μπορεί να χρειαστεί. Καμία κοπέλα που είχε παρόμοια εμπειρία;;

Με το καλό το μωρό σου!!

Εγώ είμαι 41. Όλες οι εξετάσεις ήταν καλές, αλλά ήθελα οπωσδήποτε να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Πήγα πολύ φοβισμένη και αγχωνένη. Σα διαδικασία είναι απλή, δε πονάει κ διαρκεί ελάχιστα. Θέλει προσοχή τις επόμενες 3-4 μέρες. Εγώ πρόσεχα πολύ καμιά 10αρια μέρες. Όλα πήγαν μια χαρά. Στα χέρια ενός έμπειρου γιατρού οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά μειώνονται. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2022 at 10:20 ΠΜ, desp53 είπε:

Καλημέρα !

Στα 40 πατημένα και δίχως καμία προσπάθεια για εγκυμοσύνη είχα 2 βδομάδες καθυστέρηση . Έκανα τεστ εγκυμοσύνης και είναι θετικό. Ο γιατρός βλέπει τον λεκιθικό σάκο . Είμαι στην 7η εβδομάδα.

Λίγο σοκαρισμένη ομολογώ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να πω ότι ήμουν προετοιμασμένη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα ζαλάδες , ναυτίες κλπ. Τώρα έχω από όλα.

Με τρομάζει και λίγο το ενδεχόμενο της αμνιοπαρακέντησης που μπορεί να χρειαστεί. Καμία κοπέλα που είχε παρόμοια εμπειρία;;

Εγω χρειαστηκε να κανω τροφοβλαστη. Γινεται πιο νωρις..Εγω την εκανα 13η εβδομαδα... Ειμαι 42...

On 26/3/2022 at 12:36 ΜΜ, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θέλω να ρωτήσω υπάρχουν κοπέλες που κατάφεραν εγκυμοσύνη στα 41 με φυσική σύλληψη?

Η πρώτη μου σύλληψη ήταν στα 40, παλίνδρομη. Η δεύτερη στα 42 που είμαι τώρα , αλλα δυστυχώς το μώρο είχε συνδρομο και έκανα διακοπή στις 14 εβδομάδες.. Φυσικές συλλήψεις και οι δυο...Εύχομαι στα κορίτσια που είναι έγκυος, τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...