Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Τώρα μπορείς να είσαι ήρεμη! Εγώ είχα θέμα στην πρώτη κύηση στην 20η είχε πάει 1.9 με χοάνη αλλα κράτησε καλά μέχρι τέλος παίρνοντας glopir για τις συσπάσεις. Τώρα είναι καλύτερα σε σχέση με την πρώτη κύηση 16+3 είχα 3.9 ενώ στην πρώτη κύηση από την αυχενική είχα 3. Πιστεύω εφόσον έκανες περίδεση και έβαλες ναι πεσσο είναι σούπερ! Θα γεννήσεις ένα τεκειομηνο υγιέστατο μωράκι! Οσο για τι Ρέα εκεί γέννησα και εκεί θα ξανά γεννήσω είναι πολύ καλό μαιευτήριο και οι κοπέλες όλες υπέροχες. Με την περιπέτεια που είχα περάσει με τι μωρό μου που μπήκε ξαφνικά στην μονάδα οι κοπέλες εκεί με ειχαν στηρίξει πολύ και ψυχολογικά!Καλά το φαγητό σε άλλο level. Ξενοδοχείο κανονικο! 

Για τις ραγαδες που λέτε κορίτσια εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαζα της frezyderm. Τώρα δεν έχω ξεκινήσει αν και θα έπρεπε γιατί έκανα από νωρίς κοιλιά. Το κουλό είναι ότι δεν έκανα ούτε μια ραγαδα μέχρι να γεννήσω. Δεν έκανα ιδιαίτερη κοιλιά στο πρώτο παιδάκι γέννησα και στον 9ο η κοιλιά ήταν σαν να είμαι στον 7ο. Αλλά έκανα λίγες ραγαδες μετά τη γέννα κορίτσια μόλις ξεφουσκωσα.

Ναι λένε ότι πρέπει να συνεχίσουμε να βάζουμε τη κρεμα κ αφού γεννήσουμε για λίγο διάστημα γιατί ξεφουσκώνουμε και πάλι σπάει το δέρμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!! Να σας ρωτήσω αν σας έτυχε κ εσας! Θεωρώ ότι δεν είμαι δυσκοίλια ότι αυτό έφτιαξε μπορει να μην πάω κάθε μέρα αλλά πάω σίγουρα μέρα παρά μέρα! Όποτε πάω μετα στο σκούπισμα έχω αιμα να ανησυχήσω; Δεν πονάω… μετα σκουπίζομαι από μπροστά αλλά είναι καθαρά να ανησυχήσω μήπως είναι από το μωρό…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Να σας ρωτήσω αν σας έτυχε κ εσας! Θεωρώ ότι δεν είμαι δυσκοίλια ότι αυτό έφτιαξε μπορει να μην πάω κάθε μέρα αλλά πάω σίγουρα μέρα παρά μέρα! Όποτε πάω μετα στο σκούπισμα έχω αιμα να ανησυχήσω; Δεν πονάω… μετα σκουπίζομαι από μπροστά αλλά είναι καθαρά να ανησυχήσω μήπως είναι από το μωρό…

Μην αγχώνεσαι κάποια αιμορροιδα είναι ερεθισμένη 

Γ αυτό 

Και εγώ το είχα...

Δεν είναι το μωρό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου 

Επιτέλους βγήκε η nipt 

Ένας αιώνας μου φάνηκε 

Όλα καλά 

Το κοριτσάκι μου είναι μια χαρά 

Εφιάλτες έβλεπα δύο βδομάδες 

Δόξα το Θεό 

Καλή συνέχεια να έχουμε χωρίς άλλες αγωνίες 

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Να σας ρωτήσω αν σας έτυχε κ εσας! Θεωρώ ότι δεν είμαι δυσκοίλια ότι αυτό έφτιαξε μπορει να μην πάω κάθε μέρα αλλά πάω σίγουρα μέρα παρά μέρα! Όποτε πάω μετα στο σκούπισμα έχω αιμα να ανησυχήσω; Δεν πονάω… μετα σκουπίζομαι από μπροστά αλλά είναι καθαρά να ανησυχήσω μήπως είναι από το μωρό…

Μην αγχώνεσαι κάποια αιμορροιδα είναι ερεθισμένη 

Γ αυτό 

Και εγώ το είχα...

Δεν είναι το μωρό 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ellidr είπε:

Κορίτσια μου 

Επιτέλους βγήκε η nipt 

Ένας αιώνας μου φάνηκε 

Όλα καλά 

Το κοριτσάκι μου είναι μια χαρά 

Εφιάλτες έβλεπα δύο βδομάδες 

Δόξα το Θεό 

Καλή συνέχεια να έχουμε χωρίς άλλες αγωνίες 

Μην αγχώνεσαι κάποια αιμορροιδα είναι ερεθισμένη 

Γ αυτό 

Και εγώ το είχα...

Δεν είναι το μωρό 

Συγχαρητήρια!!! Μπορείς να χαλαρώσεις και να χαρείς το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Γιατί να μη πας κάπου χαλαρά;; Ούτε εμεις θα πάμε εξωτερικό αλλά 4 ημερες έκλεισα ένα ξενοδοχείο θα πηγαινουμε κ για μπάνιο καμία εκδρομή μονοήμερη!!! Κ άστην αυτή που σου είπε τις κακίες της γιατρος δεν είναι 

Αντε καλέ, σιγά μην το λέω για αυτήν! Απλά δεν ξέρω  αν νιώθω κι εγώ ασφάλεια να απομακρυνθώ από το σπίτι μου τώρα. Ίσως μέχρι το εξοχικό που είναι πάλι εντός Αττικής, κι εκεί καλά είναι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Να σας ρωτήσω αν σας έτυχε κ εσας! Θεωρώ ότι δεν είμαι δυσκοίλια ότι αυτό έφτιαξε μπορει να μην πάω κάθε μέρα αλλά πάω σίγουρα μέρα παρά μέρα! Όποτε πάω μετα στο σκούπισμα έχω αιμα να ανησυχήσω; Δεν πονάω… μετα σκουπίζομαι από μπροστά αλλά είναι καθαρά να ανησυχήσω μήπως είναι από το μωρό…

Δεν ειναι το μωρο, ειναι συνηθισμενο να εμφανιζονται αιμορροιδες στην εγκυμοσυνη. Κι εγω αισθανομαι πως εχω αλλα εσωτερικα. Και στην 1η μου εγκυμοσυνη ειχα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Έχω ξεκινήσει και αν μείνω πολύ όρθια πχ αν κάνω κάτι στην κουζίνα λίγο τα πιάτα και μαγείρεμα και πάρει καμμία ώρα μετά πονάει η κοιλιά μου και με πεθαινει στον πόνο η μέση μου. Το έχει κάποια αυτό; Την Κυριακή κλείνω την 18η εβδομάδα και μπαίνω στον 5ο μήνα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Έχω ξεκινήσει και αν μείνω πολύ όρθια πχ αν κάνω κάτι στην κουζίνα λίγο τα πιάτα και μαγείρεμα και πάρει καμμία ώρα μετά πονάει η κοιλιά μου και με πεθαινει στον πόνο η μέση μου. Το έχει κάποια αυτό; Την Κυριακή κλείνω την 18η εβδομάδα και μπαίνω στον 5ο μήνα!

Καλημέρα!

Εγω αύριο μπαίνω στον 5ο αλλα εχω πάρει 1,5 κιλό μόνο...και εγω δεν μπορω με την μεση μου και ας έχω πάρει λίγα κιλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Έχω ξεκινήσει και αν μείνω πολύ όρθια πχ αν κάνω κάτι στην κουζίνα λίγο τα πιάτα και μαγείρεμα και πάρει καμμία ώρα μετά πονάει η κοιλιά μου και με πεθαινει στον πόνο η μέση μου. Το έχει κάποια αυτό; Την Κυριακή κλείνω την 18η εβδομάδα και μπαίνω στον 5ο μήνα!

Καλημέρα :) εγώ είμαι 15&6! Εγώ το παθαίνω μόνο όταν έχω πολύ τρέξιμο στη δουλεια κ να μη προλαβαίνω ούτε κ για διάλειμμα να πάω…στο σπίτι ακόμα με τις δουλειες δε το έπαθα! Ισως επειδή ακόμα εγώ είμαι σε πιο μικρή ηλικία κύησης από εσένα… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Έχω ξεκινήσει και αν μείνω πολύ όρθια πχ αν κάνω κάτι στην κουζίνα λίγο τα πιάτα και μαγείρεμα και πάρει καμμία ώρα μετά πονάει η κοιλιά μου και με πεθαινει στον πόνο η μέση μου. Το έχει κάποια αυτό; Την Κυριακή κλείνω την 18η εβδομάδα και μπαίνω στον 5ο μήνα!

Καλημέρα! Εγώ16&4 σημερα, εδώ με την περιδεσουλα μου και τον πεσσό αγκαλιά, δεν κάνω τίποτα απολύτως για να νιώσω και πόνο, αλλά έχω να πάω τουαλέτα από την Τετάρτη... Έχω πάρει tanilas, duphalac, υπόθετο γλυκερίνης, φυτικές ινες της νεστλε, δαμάσκηνα, βρωμη, activia, ακτινίδια... εχθές το βράδυ είπα θα πεθάνω. Εχω πάθει τυμπανισμο μέχρι κάτω από το στήθος και είχα δυσπνοια. Ο γιατρός μου είπε να κανω κλυσμα ως τελευταία ελπίδα αλλιώς ίσως πάω νοσοκομείο. Είναι συνδυασμός νάρκωσης, σιδήρου, ασβεστίου και ακινησιας όλο αυτό τώρα. Υποφέρω!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσας σας φάνηκε η εγκυμοσύνη; Εμένα οποίος το ξέρει μου λέει δε σου φαίνεται…είμαι 15&6! Είναι φυσιολογικό; 

πρίν από 14 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα! Εγώ16&4 σημερα, εδώ με την περιδεσουλα μου και τον πεσσό αγκαλιά, δεν κάνω τίποτα απολύτως για να νιώσω και πόνο, αλλά έχω να πάω τουαλέτα από την Τετάρτη... Έχω πάρει tanilas, duphalac, υπόθετο γλυκερίνης, φυτικές ινες της νεστλε, δαμάσκηνα, βρωμη, activia, ακτινίδια... εχθές το βράδυ είπα θα πεθάνω. Εχω πάθει τυμπανισμο μέχρι κάτω από το στήθος και είχα δυσπνοια. Ο γιατρός μου είπε να κανω κλυσμα ως τελευταία ελπίδα αλλιώς ίσως πάω νοσοκομείο. Είναι συνδυασμός νάρκωσης, σιδήρου, ασβεστίου και ακινησιας όλο αυτό τώρα. Υποφέρω!

Έκανες κλισμα τελικά;; Πωπω σε καταλαβαίνω είχα για πολλά χρόνια δυσκοιλιότητα κ ευτυχως το ξεπέρασα! Αλλά κ τώρα στην εγκυμοσύνη άμα με πιάσει είναι πολύ ανυπόφορο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλημέρα!

Εγω αύριο μπαίνω στον 5ο αλλα εχω πάρει 1,5 κιλό μόνο...και εγω δεν μπορω με την μεση μου και ας έχω πάρει λίγα κιλα.

Και εγώ δύο έχω πάρει αλλά η κοιλιά έχει μεγαλώσει πολύ! Εμένα αυτό ξεκίνησε τώρα περίπου μία βδομάδα! Απλά αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να ξεκινήσω μαγνήσιο. Θα ρωτήσω τι γιατρό μου μάλλον γιατί δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό από τώρα.

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα :) εγώ είμαι 15&6! Εγώ το παθαίνω μόνο όταν έχω πολύ τρέξιμο στη δουλεια κ να μη προλαβαίνω ούτε κ για διάλειμμα να πάω…στο σπίτι ακόμα με τις δουλειες δε το έπαθα! Ισως επειδή ακόμα εγώ είμαι σε πιο μικρή ηλικία κύησης από εσένα… 

Ναι κι εγώ η αλήθεια είναι πριν δύο εβδομάδες δεν το είχα! Τώρα είμαι 17+1. Θα ρωτήσω τον γιατρό μου μήπως πρέπει να ξεκινήσω μαγνήσιο.

πρίν από 49 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα! Εγώ16&4 σημερα, εδώ με την περιδεσουλα μου και τον πεσσό αγκαλιά, δεν κάνω τίποτα απολύτως για να νιώσω και πόνο, αλλά έχω να πάω τουαλέτα από την Τετάρτη... Έχω πάρει tanilas, duphalac, υπόθετο γλυκερίνης, φυτικές ινες της νεστλε, δαμάσκηνα, βρωμη, activia, ακτινίδια... εχθές το βράδυ είπα θα πεθάνω. Εχω πάθει τυμπανισμο μέχρι κάτω από το στήθος και είχα δυσπνοια. Ο γιατρός μου είπε να κανω κλυσμα ως τελευταία ελπίδα αλλιώς ίσως πάω νοσοκομείο. Είναι συνδυασμός νάρκωσης, σιδήρου, ασβεστίου και ακινησιας όλο αυτό τώρα. Υποφέρω!

Πω πω τι περνάς κορίτσι μου! Σίγουρα δυσκολεύει και η ακινησία! Ελπίζω σύντομα να ξαλαφρώσεις και να μην πάει έτσι όλη η εγκυμοσύνη! 

Θα σηκωθείς καθόλου ή θα είσαι σε ακινησία σε όλη την εγκυμοσύνη;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Και εγώ δύο έχω πάρει αλλά η κοιλιά έχει μεγαλώσει πολύ! Εμένα αυτό ξεκίνησε τώρα περίπου μία βδομάδα! Απλά αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να ξεκινήσω μαγνήσιο. Θα ρωτήσω τι γιατρό μου μάλλον γιατί δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό από τώρα.

Ναι κι εγώ η αλήθεια είναι πριν δύο εβδομάδες δεν το είχα! Τώρα είμαι 17+1. Θα ρωτήσω τον γιατρό μου μήπως πρέπει να ξεκινήσω μαγνήσιο.

εμενα τώρα μου ξαναεγραψε εξετάσεις...για να δούμε...είναι 1ο μου παιδί οπότε η κοιλίτσα είναι διακριτική ακόμη...απλα με γαργαλάει συχνα το άτιμο. 

Ναι ρωτα τον....αλλά για την μέση εμενα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσας σας φάνηκε η εγκυμοσύνη; Εμένα οποίος το ξέρει μου λέει δε σου φαίνεται…είμαι 15&6! Είναι φυσιολογικό; 

Έκανες κλισμα τελικά;; Πωπω σε καταλαβαίνω είχα για πολλά χρόνια δυσκοιλιότητα κ ευτυχως το ξεπέρασα! Αλλά κ τώρα στην εγκυμοσύνη άμα με πιάσει είναι πολύ ανυπόφορο 

Εμένα η πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί. Στον 6ο φάνηκε κι αυτό πολύ λίγο! Πήγε έτσι μέχρι τέλους με μικρή κοιλίτσα.

Η δεύτερη εγκυμοσύνη αντιθέτως φάνηκε πολύ γρήγορα. Τώρα φαίνομαι σίγουρα και με φαρδύ ρούχο.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...