Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εμένα η πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί. Στον 6ο φάνηκε κι αυτό πολύ λίγο! Πήγε έτσι μέχρι τέλους με μικρή κοιλίτσα.

Η δεύτερη εγκυμοσύνη αντιθέτως φάνηκε πολύ γρήγορα. Τώρα φαίνομαι σίγουρα και με φαρδύ ρούχο.

Αα σε ευχαριστώ γιατί ένα άγχος σου δημιουργεί αυτό που μας λένε διάφοροι!!! Εγώ παιρνω μαγνησιο κάθε βράδυ, μου το εγραψε από 13 εβδομαδες που είχα τις συσπάσεις όταν είχα αιμορραγία με το ινομυωμα μου 

πρίν από 14 λεπτά , evaki23 είπε:

εμενα τώρα μου ξαναεγραψε εξετάσεις...για να δούμε...είναι 1ο μου παιδί οπότε η κοιλίτσα είναι διακριτική ακόμη...απλα με γαργαλάει συχνα το άτιμο. 

Ναι ρωτα τον....αλλά για την μέση εμενα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό

Από ποτέ το ένιωσες;; Εγώ ακόμα δε κατάλαβα τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αα σε ευχαριστώ γιατί ένα άγχος σου δημιουργεί αυτό που μας λένε διάφοροι!!! Εγώ παιρνω μαγνησιο κάθε βράδυ, μου το εγραψε από 13 εβδομαδες που είχα τις συσπάσεις όταν είχα αιμορραγία με το ινομυωμα μου 

Από ποτέ το ένιωσες;; Εγώ ακόμα δε κατάλαβα τίποτα 

Και εγω δεν το περίμενα γιατί έχω προσθιο αλλά μου το επιβεβαιωσε ο γιατρός την προηγούμενη εβδομαδα. 15 και 3 νομίζω ήμουν. Αλλα μου λέει είσαι από τις τυχερες...κανονικα από 18 και μετά...

πρίν από 16 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εμένα η πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί. Στον 6ο φάνηκε κι αυτό πολύ λίγο! Πήγε έτσι μέχρι τέλους με μικρή κοιλίτσα.

Η δεύτερη εγκυμοσύνη αντιθέτως φάνηκε πολύ γρήγορα. Τώρα φαίνομαι σίγουρα και με φαρδύ ρούχο.

είναι μικρή αλλά την θαυμάζω....περιμένω πως και πως να φανεί... απλά εγω κάνω ενέσεις και πια εχω μελανίτσες....οπότε θαυμαζω και αυτές

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , evaki23 είπε:

Και εγω δεν το περίμενα γιατί έχω προσθιο αλλά μου το επιβεβαιωσε ο γιατρός την προηγούμενη εβδομαδα. 15 και 3 νομίζω ήμουν. Αλλα μου λέει είσαι από τις τυχερες...κανονικα από 18 και μετά...

είναι μικρή αλλά την θαυμάζω....περιμένω πως και πως να φανεί... απλά εγω κάνω ενέσεις και πια εχω μελανίτσες....οπότε θαυμαζω και αυτές

Αα τυχερουλα!!! Τουλάχιστον δεν εχεις πολύ άγχος αφού το νιωθεις!! Ούτε εγώ έχω κοιλια πολύ λίγο φαίνομαι λες κ έχω μερες να πάω τουαλέτα χαχα κ εγώ 0.5κιλο έβαλα αλλά νομίζω ότι έβαλα κ άλλο! Την Παρασκευή π θα πάω γιατρο θα μου πει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αα τυχερουλα!!! Τουλάχιστον δεν εχεις πολύ άγχος αφού το νιωθεις!! Ούτε εγώ έχω κοιλια πολύ λίγο φαίνομαι λες κ έχω μερες να πάω τουαλέτα χαχα κ εγώ 0.5κιλο έβαλα αλλά νομίζω ότι έβαλα κ άλλο! Την Παρασκευή π θα πάω γιατρο θα μου πει 

Καλα είναι επιπλέον αγχος γιατι τωρα που είναι νωρίς μπορείς και να μην το ακους συχνά και εκεί να δεις αγχος. όλα να πάνε καλα για όλες

Link to comment
Share on other sites

@Hope.2019 γεια σου κοπελα μου. Κι εμενα με πιανει η κοιλια μου καποιες μερες αν ειμαι ορθια και περα δωθε για πολλη ωρα.

Να σε ρωτησω κατι εσενα που ειναι επισης η 2η εγκυμοσυνη σου. Το μωρο τωρα το ενιωσα πιο νωρις σε σχεση με το πρωτο αλλα δεν το νιωθω καθημερινα (15+1 ειμαι). Εσυ το νιωθεις καθημερινα?

πρίν από 35 λεπτά , evaki23 είπε:

Καλα είναι επιπλέον αγχος γιατι τωρα που είναι νωρίς μπορείς και να μην το ακους συχνά και εκεί να δεις αγχος. όλα να πάνε καλα για όλες

Και εγω αυτο το αγχος εχω σημερα...δεν το ακουω καθημερινα και εχω τρομαξει. Εμενα 2η εγκυμοσυνη μου οποτε για αυτο το ενιωσα νωρις. Οποτε ουτε εσυ το ακους καθημερινα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Annie4 είπε:

@Hope.2019 γεια σου κοπελα μου. Κι εμενα με πιανει η κοιλια μου καποιες μερες αν ειμαι ορθια και περα δωθε για πολλη ωρα.

Να σε ρωτησω κατι εσενα που ειναι επισης η 2η εγκυμοσυνη σου. Το μωρο τωρα το ενιωσα πιο νωρις σε σχεση με το πρωτο αλλα δεν το νιωθω καθημερινα (15+1 ειμαι). Εσυ το νιωθεις καθημερινα?

Και εγω αυτο το αγχος εχω σημερα...δεν το ακουω καθημερινα και εχω τρομαξει. Εμενα 2η εγκυμοσυνη μου οποτε για αυτο το ενιωσα νωρις. Οποτε ουτε εσυ το ακους καθημερινα?

Οχι αλλά μου είπε είναι λογικό...γιατί είναι μικρό ακόμη οπότε όταν υπάρχουν συγκεκριμένες προυποθέσεις το ακούς και όχι πάντα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , evaki23 είπε:

Οχι αλλά μου είπε είναι λογικό...γιατί είναι μικρό ακόμη οπότε όταν υπάρχουν συγκεκριμένες προυποθέσεις το ακούς και όχι πάντα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ έχω πολύ πόνο στη μέση μου. Είναι μέρες που είμαι ξαπλωμένη και δεν μπορώ να γυρίσω πλευρό. Άλλες φορές περπατάω και δεν μπορώ να ισιωσω, η δεξιά πλευρά με πεθαίνει. Πριν 3 βδομάδες που πήγα στη γυναικολόγο είχα βάλει μόνο 1,5 κιλό, οπότε δεν νομίζω να είναι απ' τα κιλά. Έχω διαβάσει ότι ανοίγει η λεκάνη μας γι αυτό και ο πόνος. Σήμερα είμαι 18+4εβδ. ευτυχώς το νινι το νιώθω κάθε μέρα, πλέον και όταν κάθομαι το νιώθω και μέσα στη μέρα, το βράδυ όμως όταν ξαπλώνω πλάγια στην αριστερή πλευρά το νιώθω πολύ καλύτερα. Ίσως φταίει η θέση του πλακούντα, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τη θέση έχει ο πλακούντας μου δεν θυμάμαι να μου το έχει πει η γυναικολόγος. Ξέρω μόνο ότι είναι πάνω ψηλά, οπότε αυτό είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Αα σε ευχαριστώ γιατί ένα άγχος σου δημιουργεί αυτό που μας λένε διάφοροι!!! Εγώ παιρνω μαγνησιο κάθε βράδυ, μου το εγραψε από 13 εβδομαδες που είχα τις συσπάσεις όταν είχα αιμορραγία με το ινομυωμα μου 

Από ποτέ το ένιωσες;; Εγώ ακόμα δε κατάλαβα τίποτα 

Μην ακούς κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη αργεί πιο πολύ να φανεί! Επίσης ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη το μωρό αρχίζεις να τι νοιώθεις γύρω στην 19-20 εβδομάδα. Γίνεται και νωρίτερα αλλά είναι σπάνιο!

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

@Hope.2019 γεια σου κοπελα μου. Κι εμενα με πιανει η κοιλια μου καποιες μερες αν ειμαι ορθια και περα δωθε για πολλη ωρα.

Να σε ρωτησω κατι εσενα που ειναι επισης η 2η εγκυμοσυνη σου. Το μωρο τωρα το ενιωσα πιο νωρις σε σχεση με το πρωτο αλλα δεν το νιωθω καθημερινα (15+1 ειμαι). Εσυ το νιωθεις καθημερινα?

Και εγω αυτο το αγχος εχω σημερα...δεν το ακουω καθημερινα και εχω τρομαξει. Εμενα 2η εγκυμοσυνη μου οποτε για αυτο το ενιωσα νωρις. Οποτε ουτε εσυ το ακους καθημερινα?

Εμένα παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη τώρα άρχισα να το νιώθω και πάλι δεν είμαι σίγουρη. Κάτι νόμιζα ότι είχα νιώσει πριν δύο εβδομάδες αλλά δεν το ξανά ένιωσα. Εδώ και τέσσερις πέντε μέρες κάτι νιώθω αλλά όχι κάθε μέρα. Ο γιατρός μου είπε σε καμμία βδομάδα θα το νιώσω ξεκάθαρα.. το πρώτο μου μωράκι το ένιωσα πιο νωρίς και πιο αισθητά μπορώ να πω!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω οσες κάνατε νιπτ πόσες μέρες έκαναν να βγούν;;; και η μέρα με μετρούσε απο την μέρα που σας πήραν το αίμα;;

Καλησπέρα εμένα έκανε δύο βδομάδες περίπου + δυο μέρες 

Αλλά το δείγμα το έστειλαν Αμερική 

Σε κοπέλες που το έστειλαν Κύπρο έκανε γύρω στη βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ΣΟΣ, έχω πονοκέφαλο ημικρανία εδώ κ 3 εβδομάδες κάθε μέρα σχεδόν. Έχει καμία τόσο πολύ συχνά και τόσο καιρό; Ο γιατρός μου είπε είναι νορμαλ, εγώ νομίζω είναι υπερβολικό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλησπέρα εμένα έκανε δύο βδομάδες περίπου + δυο μέρες 

Αλλά το δείγμα το έστειλαν Αμερική 

Σε κοπέλες που το έστειλαν Κύπρο έκανε γύρω στη βδομάδα 

Εμένα την παρασκευή είχε ακριβώς 7 μέρες 1του μηνός την εκανα Αμερική και εμένα πήγε αλλά δεν ξέρω ποτε ακριβώς με είπε σε 10 μέρες αλλά το άγχος είναι πανω απο το κεφάλι μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Queen είπε:

Εμένα την παρασκευή είχε ακριβώς 7 μέρες 1του μηνός την εκανα Αμερική και εμένα πήγε αλλά δεν ξέρω ποτε ακριβώς με είπε σε 10 μέρες αλλά το άγχος είναι πανω απο το κεφάλι μου..

Σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Και εγώ το ίδιο ήμουν 

Άστα 

Ηρέμησε όμως γιατί όλα θα είναι καλά 

Γιατί κάνατε νιπτ είδανε κάτι οι γιατροί;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ellidr είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Και εγώ το ίδιο ήμουν 

Άστα 

Ηρέμησε όμως γιατί όλα θα είναι καλά 

Γιατί κάνατε νιπτ είδανε κάτι οι γιατροί;

Κοιτά η πρώτη που πήγα από την αρχή με έλεγε δεν μπορω να Να το μετρήσω καλά λόγω του ότι δεν έχει καλή θέση προσπαθούσε να μετρήσει δεν μπορούσε μου είπε να πάω να φάω γλυκό και να περπατήσω 10 λεπτά όταν ξαναπήγα πάλι δεν μπορούσε να το μετρήσει εν τέλει το έβγαλε 2,7 Τότε ήμουνα 12 + 2 πήγα 13 + 3 σε μία άλλη για να κάνω το νιπτ και μου το μέτρησε 2,6 μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά και η άλλη μου είχε πει ότι όλα είναι φυσιολογικά η παπει ηταν 1/20000 και τώρα περιμένω πως και πως αλλά δεν μπορώ απο το άγχος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...