Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Queen είπε:

Κοιτά η πρώτη που πήγα από την αρχή με έλεγε δεν μπορω να Να το μετρήσω καλά λόγω του ότι δεν έχει καλή θέση προσπαθούσε να μετρήσει δεν μπορούσε μου είπε να πάω να φάω γλυκό και να περπατήσω 10 λεπτά όταν ξαναπήγα πάλι δεν μπορούσε να το μετρήσει εν τέλει το έβγαλε 2,7 Τότε ήμουνα 12 + 2 πήγα 13 + 3 σε μία άλλη για να κάνω το νιπτ και μου το μέτρησε 2,6 μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά και η άλλη μου είχε πει ότι όλα είναι φυσιολογικά η παπει ηταν 1/20000 και τώρα περιμένω πως και πως αλλά δεν μπορώ απο το άγχος 

Καλέ όλα μια χαρά θα είναι 

Αν και σε καταλαβαίνω 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι το παιδί

Εμένα φαντάσου με την pappa μου πήγε 1/118 και όλα ήταν μια χαρά τελικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ενώ είχα πάρει 1 με 1,5 κιλό από το χειρουργείο και μετά με δείχνει 4 κιλά πάνω, εχω σοκαριστεί. Σίγουρα παίζει ρόλο και η δυσκοιλιοτητα, αλλά τόσο πολύ ρε κορίτσια? Δεν μπορώ να το χωνέψω! 

Εμενα, σας έχω ξαναπεί, η κοιλιά μου είναι πάρα πολύ μεγάλη για τον μήνα που διανύουμε νομίζω! Με ρωτάνε αν έχω μπει στον 6ο κι εγώ ακόμα θελω μια εβδομάδα για τον 5ο!!! Αλλά και η μαμά μου στον αδερφό μου είχε τεράστια κοιλιά, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που είχα φτάσει μέχρι τις 16 εβδομάδες δεν φαινόταν καν κοιλιά και είχα πάρει 3.5 κιλά.. ανάποδα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ, έχω πονοκέφαλο ημικρανία εδώ κ 3 εβδομάδες κάθε μέρα σχεδόν. Έχει καμία τόσο πολύ συχνά και τόσο καιρό; Ο γιατρός μου είπε είναι νορμαλ, εγώ νομίζω είναι υπερβολικό 

Αρχικα αφου ο γιατρός σε καθησυχάζει πράγματα θα είναι νορμάλ. Εγώ έχω πονοκεφαλο συχνά αλλά οχι καθημερινα. Ομως εχω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω…εσείς πως πλένετε τα φρούτα κ τα λαχανικά; Έχω αγχωθεί ότι δε τα πλένω καλά κ ότι θα κολλήσω τοξόπλασμα 

4 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω οσες κάνατε νιπτ πόσες μέρες έκαναν να βγούν;;; και η μέρα με μετρούσε απο την μέρα που σας πήραν το αίμα;;

Εγώ σε 10 μερες αλλά δε μέτρησα την ημέρα π μου πήραν αιμα ούτε τα ΣΚ! Εμένα ήταν στην Κύπρο 

4 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Μην ακούς κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη αργεί πιο πολύ να φανεί! Επίσης ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη το μωρό αρχίζεις να τι νοιώθεις γύρω στην 19-20 εβδομάδα. Γίνεται και νωρίτερα αλλά είναι σπάνιο!

Εμένα παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη τώρα άρχισα να το νιώθω και πάλι δεν είμαι σίγουρη. Κάτι νόμιζα ότι είχα νιώσει πριν δύο εβδομάδες αλλά δεν το ξανά ένιωσα. Εδώ και τέσσερις πέντε μέρες κάτι νιώθω αλλά όχι κάθε μέρα. Ο γιατρός μου είπε σε καμμία βδομάδα θα το νιώσω ξεκάθαρα.. το πρώτο μου μωράκι το ένιωσα πιο νωρίς και πιο αισθητά μπορώ να πω!

Σε ευχαριστώ…εχεις απόλυτο δίκιο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!σήμερα βγήκε η νιπτ μου. 

Περιμένω ένα υγιέστατο αγοράκι! Πήγα πήρα τρία μπλε μακαρον για τον άντρα μου και το γιο μας και περιμένω να γυρίσουν από το θερινό σινεμά να τους κάνω έκπληξη 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!σήμερα βγήκε η νιπτ μου. 

Περιμένω ένα υγιέστατο αγοράκι! Πήγα πήρα τρία μπλε μακαρον για τον άντρα μου και το γιο μας και περιμένω να γυρίσουν από το θερινό σινεμά να τους κάνω έκπληξη 

Ααα τι ωραία έκπληξη!!! Με το καλό το αγοράκι σου :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω οσες κάνατε νιπτ πόσες μέρες έκαναν να βγούν;;; και η μέρα με μετρούσε απο την μέρα που σας πήραν το αίμα;;

Εμένα έκανεοα εβδομάδα ! Έδωσα αίμα την προηγούμενη Δευτέρα 

πρίν από 7 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ααα τι ωραία έκπληξη!!! Με το καλό το αγοράκι σου :) 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ να κάνω κάτι πιο Γκράντε αλλά δεν κρατιέμαι. Θα το μάθουνε απόψε έτσι και θα κάνω παρτάκι να το γιορτάσουμε 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλέ όλα μια χαρά θα είναι 

Αν και σε καταλαβαίνω 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι το παιδί

Εμένα φαντάσου με την pappa μου πήγε 1/118 και όλα ήταν μια χαρά τελικά 

Μακάρι να είναι..

Είναι δύσκολο αυτό που νιώθουμε... Απλα βγήκε λίγο αυξημένη αυτό με αγχόνη 

Μακάρι απο τκ στόμα σου και στου θεού το αυτί και για όλες της κοπέλες εννοείται..

Χαίρομαι πολύ που βγήκαν καλά τα αποτελέσματα μακάρι να είναι καλά και μένα 

Δεν ξέρω ποτε θα βγουν και Αγχώνομαι πολύ δεν αντεχω έχω πολύ μελαγχολία 

πρίν από 46 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω…εσείς πως πλένετε τα φρούτα κ τα λαχανικά; Έχω αγχωθεί ότι δε τα πλένω καλά κ ότι θα κολλήσω τοξόπλασμα 

Εγώ σε 10 μερες αλλά δε μέτρησα την ημέρα π μου πήραν αιμα ούτε τα ΣΚ! Εμένα ήταν στην Κύπρο 

Σε ευχαριστώ…εχεις απόλυτο δίκιο!!

Κοιτά αν πούμε οτι μετράει απο δεύτερα και εννοείται χωρίς σκ δεν ξερω αλήθεια εμένα αμερική δεν μπορώ απο το άγχος...

πρίν από 28 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!σήμερα βγήκε η νιπτ μου. 

Περιμένω ένα υγιέστατο αγοράκι! Πήγα πήρα τρία μπλε μακαρον για τον άντρα μου και το γιο μας και περιμένω να γυρίσουν από το θερινό σινεμά να τους κάνω έκπληξη 

Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι πολύ! Πόσες μέρες έκαναν;;

πρίν από 25 λεπτά , Ολετ είπε:

Εμένα έκανεοα εβδομάδα ! Έδωσα αίμα την προηγούμενη Δευτέρα 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ να κάνω κάτι πιο Γκράντε αλλά δεν κρατιέμαι. Θα το μάθουνε απόψε έτσι και θα κάνω παρτάκι να το γιορτάσουμε 

Αχ τώρα το είδα συγνώμη εγώ μια του μηνός....και δεν ξέρω ποτε θα βγουν είμαι τέρμα αγχωμένη με το καλό το αγοράκι σου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω…εσείς πως πλένετε τα φρούτα κ τα λαχανικά; Έχω αγχωθεί ότι δε τα πλένω καλά κ ότι θα κολλήσω τοξόπλασμα 

Εγώ σε 10 μερες αλλά δε μέτρησα την ημέρα π μου πήραν αιμα ούτε τα ΣΚ! Εμένα ήταν στην Κύπρο 

Σε ευχαριστώ…εχεις απόλυτο δίκιο!!

Γεμίζω τον νεροχύτη με κρύο νερό και βάζω μέσα λευκό ξύδι και σόδα ή το ειδικό καθαριστικό της planet. Τα αφήνω κανένα 10λεπτο και μετά τα ξεβγαζω με άφθονο τρεχούμενο νερό και τα σκουπίζω πολύ καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Γεμίζω τον νεροχύτη με κρύο νερό και βάζω μέσα λευκό ξύδι και σόδα ή το ειδικό καθαριστικό της planet. Τα αφήνω κανένα 10λεπτο και μετά τα ξεβγαζω με άφθονο τρεχούμενο νερό και τα σκουπίζω πολύ καλά. 

Ααα σε ευχαριστώ πήρα αυτό το καθαριστικο που λες! Θα τα κάνω έτσι!! Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα τα χόρτα είναι από το κήπο του παππού μου κ δε έβαζα ξίδι αλλά αγχώθηκα! Θα βάζω κ σε αυτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!σήμερα βγήκε η νιπτ μου. 

Περιμένω ένα υγιέστατο αγοράκι! Πήγα πήρα τρία μπλε μακαρον για τον άντρα μου και το γιο μας και περιμένω να γυρίσουν από το θερινό σινεμά να τους κάνω έκπληξη 

Τι τέλεια νέα κορίτσι μου! Άντε με το καλό το αγοράκι σας! Να περάσετε υπέροχα σήμερα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Εγώ είχα κάνει 3η δόση εμβολίου για τον κοβιντ τον Δεκέμβρη κ είχα κολλήσει τον Φεβρουάριο χωρις να έχω συμπτώματα! Τώρα τα κρούσματα έχουν αυξηθεί παρά πολύ και σκέφτομαι για 4η δόση αν κ ελεγα να μη τη κάνω αλλά δεν ξέρω φοβάμαι για το μωράκι γιατί η μετάλλαξη αυτή προκαλεί υψηλούς πυρετούς! Εσείς κάνατε το εμβόλιο σκέφτεστε να το κάνετε τώρα στην κύηση; Επίσης να πω ότι δουλεύω σε νοσοκομεία κ ιατρεία που το ρίσκο είναι αυξημένο…στα επείγοντα δεν πάω για αυτό το λόγο αλλά δεν παύει το ρίσκο να είναι μειωμένο   

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Εγώ είχα κάνει 3η δόση εμβολίου για τον κοβιντ τον Δεκέμβρη κ είχα κολλήσει τον Φεβρουάριο χωρις να έχω συμπτώματα! Τώρα τα κρούσματα έχουν αυξηθεί παρά πολύ και σκέφτομαι για 4η δόση αν κ ελεγα να μη τη κάνω αλλά δεν ξέρω φοβάμαι για το μωράκι γιατί η μετάλλαξη αυτή προκαλεί υψηλούς πυρετούς! Εσείς κάνατε το εμβόλιο σκέφτεστε να το κάνετε τώρα στην κύηση; Επίσης να πω ότι δουλεύω σε νοσοκομεία κ ιατρεία που το ρίσκο είναι αυξημένο…στα επείγοντα δεν πάω για αυτό το λόγο αλλά δεν παύει το ρίσκο να είναι μειωμένο   

Εγώ είχα κάνει την τρίτη δόση τον Ιανουάριο και το πέρασα τώρα παρά πολύ βαριά έκανα δυο εβδομάδες να συνέλθω! Πιστεύω ότι ειδικά αν είσαι μέσα σε τέτοιους χώρους καλό θα ήταν να την κάνεις! Εγώ δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω. Είμαι μέσα στο σπίτι καθώς απολύθηκα και κόλλησα τώρα! Θα το σκεφτώ μήπως την κάνω αργότερα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση αλλά σίγουρα θα μιλήσω και με τον γιατρό μου. Παρατηρώ αυξημένες κάλπικες εκκρίσεις το τελευταίο διάστημα, όταν του το είχα πει που είπε πως είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εγώ όμως έκανα το λάθος και έψαξα στο Internet και διάβασα για την απώλεια αμνιακου υγρού.. αγχώθηκα να πω την αλήθεια. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Silia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση αλλά σίγουρα θα μιλήσω και με τον γιατρό μου. Παρατηρώ αυξημένες κάλπικες εκκρίσεις το τελευταίο διάστημα, όταν του το είχα πει που είπε πως είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εγώ όμως έκανα το λάθος και έψαξα στο Internet και διάβασα για την απώλεια αμνιακου υγρού.. αγχώθηκα να πω την αλήθεια. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια συμπτώματα?

Καλως ηρθες στο club! Με το ίδιο άγχος πήγα και εγω στο γιατρό....μου είπε είναι απόλυτα φυσιολογικό. Απλά να το παρατηρω και εαν δω να αυξανεται πολύ και για κάποιες ημέρες να τον ενοχλήσω. Τώρα διαβαζα και τις μανούλες Νοεμβριου τα ίδια προβλήματα. Μην ανησυχεις. Μου είπε λόγω τις προγστερόνης επίσης το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...